Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kullancsveszély?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
218 válasz a témához

#201 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 10:05

Insecticid 2000?

#202 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 10:27

Insecticid 2000?


Én ezzel fújom minden állatomat. Kutyákat-cicákat elég havonta egyszer. A lovakat pedig úgy heti rendszerességgel fújom, és nem szokott bennük kullancs lenni.

#203 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 10:39

Lótuszvirág és Kistáltos és aki használta már ezt a szert lóra:
Nem váltott ki allergiás reakciót?

Állatorvostól kérdeztük, hogy mit szólna hozzá, hát nem ajánlotta és nem adná hozzá a nevét :(
Pedig valamit muszáj lesz kitalálni, mert napról napra egyre több kullancs, légy és szúnyog van.
Bayofly-t ajánlotta még valaki, az szintén szarvasharhára jó :(
Átnyálaztam már az equus.hu-t, de nem tudom a lovamat és a csikót 3 naponta végigmosni neostomasannal.

Húúú, ez már volt itt a topikban pár éve. Amiatt nem ajánlja, ha nem ismeri, mert lóra nem törzskönyvezték (vagy mi ennek a jó megfogalmazása), de ettõl függetlenül lóra IS lehet csepegtetni, nem ártalmas, sõt még a kullancsokat is távoltartja :kir: . De ha nem bízol benne, akkor inkább mást kell kipróbálni, az a lényeg, hogy ne legyen bennük kullancs ;) , nem pedig, hogy ne bízz az állatorvosodban
Kérdésre visszatérve, nálunk semmilyen allergiás reakció nem volt. Ez a Bayofly ismerõs valahonnan, lehet ilyenünk is volt...

#204 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 10:50

Megtaláltam Debebe régebbi írását a PKN fórumán (lehet, hogy itt is volt, de nem láttam még): "A Bayer küldött információkat a Bayofly lovon történõ alkalmazására. Egyes lovak érzékenyek lehetnek a hatóanyagra vagy a vivõanyagra, ezért elõzetesen 1 ml-el kell próbát tenni. Túlérzékenység esetén allergiás és paresztéziás tünetek jelenhetnek meg. Az elõfordulása néhány százalékos. A szert ekkor bõ vízzel le kell mosni. Az adag 10 ml/ló, amit a sörényélre és a farokrépára kell önteni. A nyereghelyre ne kerüljön, mert az a tapasztalat, hogy a nyergelés, lovaglás miatt ott fokozottabban érzékeny lesz ez a terület. A hatástartama átlagosan 4-5 hét, de ez függ az izzadás/lovaglás gyakoriságától, de 3 hétig így is hatékony." Ilyen alapon meglehetne kérdezni a Coopers Spot on Insecticid gyártóját is a Pfizert. Talán így még ki is lehet próbálni.

#205 coelhophilip

coelhophilip

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 10:56

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a lovaknak kitalált kullancsnyakörvet használta-e valaki?
A HKM katalógusban láttam, és nem is volt olyan vészesen drága.



Nem osztottatok meg vele kapcsolatban tapasztalatot, ezért utána jártam :D
Állítólag nulla :(

Nekem az itt felsoroltak közül az Insecticide 2000 tûnik a leggazdaságosabb megoldásnak, és ezek szerint még jó is.
El is megyek venni ;)

#206 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 11:24

A Bayofly jó, de nyereghelyre tényleg nem szabad sehova, ahol dörzsölõdhet, ha felviszitek érzékenyebb lovaknál az izzadság hatására erõsen viszkethet még másnap is (tavaly Atisom egy kiadós vágta után lefeküdt velem és nem tudtam mi a baja, kint terepen, elég necces szitu volt, majd amikor a hátát végignyomkodta úgy otthagíyott mint a szél, és hazaszáguldott, ilyenfokú érzékenységet is kiválthat) A Coopers Spot On -nál ilyet pl. nem tapasztaltam. Insecticid 2000 - ez viszont érdekelne. :)

Edited by chyki, 2011 április 8. - 11:29.


#207 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 12:06

Chycki sztorija miatt volt ismerõs a Bayofly, így már beugrott :D

#208 ribit

ribit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 12:06

Lótuszvirág és Kistáltos és aki használta már ezt a szert lóra:
Nem váltott ki allergiás reakciót?

Állatorvostól kérdeztük, hogy mit szólna hozzá, hát nem ajánlotta és nem adná hozzá a nevét :(
Pedig valamit muszáj lesz kitalálni, mert napról napra egyre több kullancs, légy és szúnyog van.
Bayofly-t ajánlotta még valaki, az szintén szarvasharhára jó :(
Átnyálaztam már az equus.hu-t, de nem tudom a lovamat és a csikót 3 naponta végigmosni neostomasannal.


Mi 3éve ezt használjuk és nekünk bevált. Nem tapasztaltunk semmi káros hatást, de kullancsot sem. Arra kell csak figyelni, hogy ne rögtön lovaglás elõtt használjuk, ja és meginni sem célszerû.

A sörényt és a farkát fecskendõvel csepegtetjük végig.

#209 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 13:47

Én írtam (valahol :D ) a tapasztalatoktat. Az én állatorvosom nem vaskalapos, utánanézett, azt mondta, az egyik bolhanyakörv hatóanyaga ugyanez. Csak így jóval olcsóbb, nem hülyeség. Lóra költségesebb a bevizsgálás, azért nem teszik a gyártók. Egy kutyával és egy lóval kezdjem, aztán majd meglátjuk. Minden kinti kutyát lekezeltem vele, minden lovat, egy kisebb kutyánál volt némi vakarózós reakció, de az sem biztos, hogy a szertõl, mert mintha elõtte is jobban vakarózott volna. A kutyák picit többet kaptak, lovakra 6-8 ml, kutyára 1-2 ml ment, nagyságtól függõen. A lovak sörényélét kezeltem, nem dörzsölték, kb.3 napig olajos folt van azon a helyen, ott óvatosabban pucoltattam a gyerekekkel,de senkinek nem ártott meg. Én kesztyû nélkül dolgoztam a szerrel, persze utána jó szokásom szerint a szememkörnyékéhez nyúltam.Éjjel elkezdett égni a szemem körül. Ennyi. Tehát a kutyákat sem bánthatta jobban,mint egy kis égetõ érzés. A kullancs beleászik a kutyába, de utána elpusztul. Valószinû, nem lesz 3 hetes hatása, figyelni kell, de akkor is jobban megéri, mint a fürösztés, bolhanyakörv (kutyánal) és egyéb. Szerintem.

#210 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 14:42

Köszönöm mindenkinek!

#211 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 9:53

Van valahol olyan térkép,ami megmutatja,melyik országrészen mennyire fertõzöttek a kullancsok? Konkrétan Bács-Kiskun érdekelne.

#212 Lee Lou

Lee Lou

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 12:18

http://www.kullancsinfo.hu/terkep.html

#213 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 12:24

Köszi! Be is írtam Fülöpszállást.

#214 coelhophilip

coelhophilip

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 11. - 15:14

Az Insecticide munkában lévõ lovakra is beválik? Lehet, hogy figyelmetlen voltam, de nekem ez nem derült ki. :ang: Nekem eddig minden szer addig volt hatásos, amíg egyszer meg nem izzadt a lovam :( Köszi :) Egyébként megvettem, hamarosan ki is próbálom. Csak kíváncsi vagyok a ti tapasztalatotokra is...

#215 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 11. - 17:27

Az Insecticide munkában lévõ lovakra is beválik? Lehet, hogy figyelmetlen voltam, de nekem ez nem derült ki. :ang:
Nekem eddig minden szer addig volt hatásos, amíg egyszer meg nem izzadt a lovam :(
Köszi :)


Ha a lovam úgy megizzadt a munkától, vagy meg is fürösztöttem munka után, akkor természetesen újra fújtam.

#216 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 11. - 18:24

ezért is jobb a coopers spot on, többször megizzadtak, még mindíg hatalmas a bundájuk, iszonyatosan vedlenek, de kullancs még mindig nm megy beléjük. :D

#217 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 14. - 15:53

Kezdem rohadtul unni a kullancsokat.Ma csak a kertben volt a kutyám és egy szép példány sétálgatott rajta.Elõször azt hittem,pók,de közelebbrõl megnézve és neten azonosítva kullancs.Biztos a nyakörvtõl nem fúródott bele a kutyába. Kertbõl mivel lehet kiirtani?Itt tele van velük minden.

#218 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 14. - 22:15

Kemotoxal végigfújod a kertet. :D Gyakorlatilag nem sok mindennel, csak ha valami erõs méreggel lepermetezed a kertet. Az meg annyira nem jó. Kisérleteztem, neostomosannal fürdetem az ebeket (még a coopers-os kezelés elõtt). A bolhák a neostomosantól azonnal megdöglõdnek, a kullancsok még percekig mászkáltak. :o Elvileg csökken az állományuk, mert a kutyákba belemásznak, de vérszívás után megdöglenek, így nem tudnak petét rakni. Én a múltkor a lovasruhámon vittem fel egyet a közeli bevárárlóizébe, ott vettem észre, be akart mászni a fejbõrömbe, egy óriási barna. Lepöcköltem, plázakullancs lett belõle. :gm:

#219 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 15. - 17:39

Nem igaz,tele van a kertünk,és azt mondja az állatorvos,hogy 10 kullancsból 6 fertõzött,és hiába raksz akármit a kutyára,nem ér semmit. Azt csináljuk most,hogy minden kintlét után,mielõtt bejönnének a lakásba,gyökérkefével végigkeféljük õket,hogy a szõrükön mászkálók leessenek,és minden nap többször tüzetesen átnézzük õket. Ez a coopers jobb? Attól tuti megmurdelnek? Azt mondta egyébként a doki,hogy az elsõ 24 órában ha kiveszed belõlük,nem fertõzik meg a kutyát.