Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovaglás és egészség


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
234 válasz a témához

#81 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 13:43

Köszi Adrienn, azóta Barefoot is bemutatta élõben röhögve, hogy tényleg. Mondjuk szerintem tuti valami sarokemelõ volt a cipõjében, akkoris!! Posted Image Azért talán még így is élhetek teljes életet, úgy vélem, hogy én elképzelni sem tudom, hogy a fenébe lehet ez. :D

#82 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 15:01

Nekem kb 1 éve voltak nagyon komoly gondjaim a derekammal. Egészen tuti biztosan a munkahelyi székem okozta a gondot, de lóra ülni nem bírtam, ügetésben és vágtában is a ló mozgásának ütemére nyilallt a derekam. Találtam egy nagyon jó gyógymasszõr srácot, aki ráadásul lovas, 4 kezeléssel teljesen rendbetett.Elõtte pár évvel, amikor 3 év kihagyás után újra lóra kerültem, a bokáim szenvedték meg nagyon a dolgot. Persze, mivel is kezdjem a visszatérést a lovagláshoz, mint egy 2 napos lovastúrával? 1 hétig nem bírtam járni, és a jobb bokám annyira kikészült, hogy még tavaly is rendesen fájt egy-egy nagyobb lovaglás alkalmából. De mára már elmúlt, amit egyrészt annak a "tornagyakorlatnak" köszönhetek, amit Fec már leírt, hogy egy lépcsõ szélére állva rugóztam lefelé sokat, másrészt meg azóta napi 3-4 órákat lovagolok ( tongue.gif ), megedzõdött, bejáratódott a bokám.Asszem, azt is Fec mondta, hogy minden lovon szívja be magát a nyeregbe, kiüli, stb... Ez sajnos nem minden lóval megy, csak amelyiknek jó a mozgása, nincs elrontva, nincs fiziológiai baja. Az én lovam pl hihetetlenül kényelmetlen volt ügetésben, de ez merevségébõl, rossz lábtechnikájából adódott. Elég kemény és hosszú meló volt ellazítani, megmutatni, hogy neki is jó, ha hátból dolgozik. Persze, ez nem valami végleges megoldás, rendszeresen ismételgetni kell(ene :D )Amikor kikerültem Ausztriába lovásznak, az elsõ 3 hét maga volt a pokol. Iszonyatosan fájt mindenem, a derekam, karom, lábam a sok istállómunkától, trágyázástól, sepréstõl. De pikk-pakk hozzáedzõdött a szervezetem a fizikai melóhoz, azóta lóháton se volt semmi gondom se.

#83 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 15:40

Csak igyekszem, de jó az arány. Tényleg találkoztam olyannal, amelyik nagyon zöttyenõsen, egyenetlenül ügetett, de pár száz méter után elfogadhatóra alakultunk mindíg. Nekem se jó a nyelvemet harapdálni. :rolleyes: Lehet azért, mert még csikó stb. Érdekes, hogy enek a vágtája viszont olyen síma érzés minnt a levajazott hintaszék.

#84 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 16:44

Az én lovam is ilyen. Az ügetése kriminális (most a feszességtõl eltekintve, iszonyú nagyot mozdul felfelé - ami persze gyönyörû, csakhát kiülni...) de a vágtája maga a csoda (abban is borzasztóan nagyot lép, de tényleg kivajazott hintaszék :D ).

#85 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 22:20

Annyira csúszik, hogy kiesel belõle? :confused:

#86 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 11. - 9:53

Filly, jó hogy megemlítetted a ló feszességét is, mint fontos tényezõt a derékfájásban! Nálam éppen ebbõl az okból minden lovon 10-15 perc odaadott száron való sétával kezdõdik a munka, ennyi idõ alatt nemcsak a ló lazul el, hanem én is, és a pucolással együtt ez már komoly bemelegítésnek számít (+ bonus: megspóroltam a gimnazista lányok kuncogását a hátam mögött :D ).Egyébként a nagy amplitúdóval lengõ hát szerintem nem feltétlenül kényelmetletlen. Ha a ló laza és a lovas technikája megfelelõ, akkor az erõsen lengõ hát is ülteti a lovast, nem dobálja. Nekem jobban bejön egy "hullámvasút-hátú" hannoveri, mint egy "sima járású" arab. (Nem a fajta ellen beszélek!!!)

#87 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 11. - 17:22

Ezzel egyetértek!!!És én is jobban szeretem a "hullámvasút hátúakat"!De teljesen igaz,hogy a ló mozgásának,lazaságának is nagy szerepe van a derékfájásban!!!sarolta

#88 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 23:38

Olaj, teljesen igazad van! Ez valahogy kimaradt az elõzõ hozzászólásomból, hogy én is a lépés alatt melegítem be a lovat és magamat is. (Amikor olyan nagyon fájt a hátam, próbálkoztam párszor bemelegítõ tornagyakorlatokkal, de valahogy csak azt értem el, hogy néhány lovardatársam fetrengett a röhögéstõl.)

#89 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 23:39

Tényleg, ha már lovaglás és egészség... Szerintetek van olyan aktív lovas, akinek nincs aranyere? :D

#90 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 23:42

Filly, ismered az "Öreg cowboy dalát" :D A válasz benne van. Posted Image

#91 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 23:47

Nem ismerem. Tatteros vagyok, nem veszkós tongue.gif

#92 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 13. - 0:12

Tatteros, vagy nem, ez a magyar 100 folk celzius együttes száma tongue.gif tongue.gif tongue.gif

#93 old cowboy

old cowboy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 13. - 0:29

Hello Zsuzska!Szerintem a sarokra guggolás problémája alkati kérdés is lehet, de valószínûleg gyakorlással mindenki el tudja sajátítani. Nézzd meg a súlyemelõket, amikor, úgy 200 kilóval, ebbõl a helyzetbõl még fel is tudnak állni. Valamikor, még huszonéves koromban, munkából kifolyólag, sokat kellett ebben a helyzetben lennem, a téma felmerülése kapcsán újra bróbálkoztam, de úgy néz ki, ezt nem lehet elfelejteni még 25 kg plusszal sem.Üdv OC

#94 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 13. - 1:33

OC!Valószínûleg nincs olyan kötött bokád, mint nekem, ha el tudod hinni, hogy egy kis gyakorlással bárki meg tudja csinálni. :D Hidd el, próbáltam már régebben is lazítani, de oda jutottam, hogy sehova. :(

#95 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 13. - 18:46

van egy barátnõm,aki dongalábbal született,de 16 évesen elkezdhetett lovagolni.Én tanítottam.És képzeljétek el,hogy neki nagyon kötöttek voltak a bokái - ugye erre volt oka is - mégis mára márvízszintes alá tudja engedni õket a kengyelben...tény mondjuk,hogy tréningezi szinte minden nap!!!Gyakorlással mindenkinek sikerülhet!Azt hiszem,ez a példa magáért beszél!!!sarolta

#96 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 9:33

Statisztika: Tudok sarkon guggolni, és néha a lábamat a nyakamba tudom tenni, régebben ment, mostanában nem próbáltam. A lovaglást úgy kezdem, hogy lépésben csinálok a lovon pár percig lazító gyakorlatokat, törzskörzés, hajlítás, ilyesmi. Illetve ha tudok gyalog megyek lovardába, hegyen-völgyön, ennyi elég bemelegítésnek. Cav

#97 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 22:36

Filly!Elfelejtettem megmutatni reggel a bokámat! :D Nekem egy idõben a lábszáram külsõ oldalával volt problémám. Sokszor már a bemelegítõ pár perc könnyûügetéstõl is iszonyúan begörcsölt teljes hosszában, fõleg az egyik oldalon. (Itt megkérnék mindenkit, hogy ne a lovaglótudásomon akarjatok megint javítani. :D Nem azért görcsölt be, mert a kengyelbe beleállva könnyítettem volna ki. Ha mégis így lett volna – de nem így volt, valószínûleg az edzõm is rám szólt volna. Semmit nem csináltam rosszul.) A görcsölés mértéke általában függött a kengyel hosszától, a nyereg fajtájától, a ló mozgásától, alakjától, állapotától és attól, hogy mennyire volt hajtós. Én úgy gondolom, hogy ennek szintén van köze a bokám merevségéhez, ugyanis ha eléggé befordítom a lábfejem, az egy nagyon feszített állapotot eredményez. Ráadásul én csak úgy tudom befordítani a lábfejem, hogy a talpam külsõ éle egy kicsit jobban terheli a kengyelvasat, mint a belsõ. Az edzõm szerint még ásványi anyag vagy vitamin hiány is befolyásolhatja ezt. Én is így tapsztaltam, ugyanis sem ezen idõszak elõtt, sem utána nem lovagoltam másképpen és nem görcsölt be úgy a lábam, amikor pezsgõtablettát ittam. Nem emlékszem, hogy milyet, de úgy emlékszem, hogy a magnézium vagy a kalcium jó ilyesmire. Esetleg mindkettõ? Errõl ki tud többet?

#98 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 23:04

Húúú, kimaradtam Piaffe bokájából :( ;) Ilyen külsõ lábszári görcs nekem is volt régen, és szintén nem a kengyelbe állástól, hanem mert túl görcsösen akartam jól beállítani a lábfejem: én is úgy fordítottam befelé a lenyomott sarkas lábfejem, hogy a külsõ él lejjebb került. Már rég nincs ilyesmi problémám, szvsz a sok lovaglás ezen is segít tongue.gif A pezsgõtabletták közül a magnéziumos jó elsõsorban a görcsökre.

#99 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 16. - 0:24

Ezt nem is mondtad, mikor szóba került a téma. tongue.gif Már nekem sincs ilyen, kb. 2 éve lehetett utoljára, azt hiszem. Nem tudom, hogy a sok lovaglás miatt múlt-e el. Egyszerûen csak eltûnt a probléma és kész. Persze a magnézium biztos segített egy kicsit. Nem tartom kizártnak, hogy még visszajöhet bármikor.

#100 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 16. - 7:52

Milyen jó is a kengyel nélküli élet... Posted Image Cav

#101 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 16. - 11:55

Dehogy jó az! tongue.gif

#102 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 16. - 12:13

Mi szól a kengyel mellett? Posted Image Nem megyünk csatába, nem kell olyan fixen ülni a lovon. Nincs nyereg, melegíti a seggemet a ló. Nincs nyeregtörés, hevedertörés kockázat, több adrenalin termelõdik egy-egy bakoláskor. Posted Image Nem szorul be a lábam a kengyelbe, ha leesnék a lóról nem vonszol maga után, ha elesne a ló nem szorítja oda. Nem lehet akkorát esni szõrén, mint nyeregbõl. Ez tuti, a nyereg arra sarkallja az embert, hogy a világért is benne kell, hogy maradjon. Szõrén meg? Hát, ha repülünk, repülünk. Jobban fel van készülve az ember a leesésre, nem akar mindenáron fent maradni. :D De a tapasztalatom azt mutatja, hogy mindezek ellenére igen kevésszer fordult elõ ez a szomorú, ám bizonyos szemszögbõl nézve vidám esemény az utóbbi majd egy éves szõrén való mindennapos lovaglásokkor. Talán 2-3 alkalom volt, egyszer lóval együtt csúsztunk el, az húzósabb volt. (egyenes úton ráadásul) Végül az is vidámnak bizonyult, miután elmúlt pár nap alatt a fájdalom nagy része. Gipszágyból nem lett volna annyira poén. Kb. 1 méter választott el tõle, ha a kõre estünk volna lehet, hogy ott kötök ki. Bár pl. Senna élete kb. 0,5 centin múlott, ha ennyivel odébb megy a vas, akkor ma is élne. Szóval nem mondom, hogy hajszálhíja volt, bár egy hippihajszál, hosszában lehetett.Cav

#103 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 16. - 14:48

Mi szól a kengyel mellett? Nem vagy díjlovas, úgyhogy nem is tudod mennyi minden. tongue.gif

#104 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 16. - 18:41

idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier:... Nincs nyeregtörés, hevedertörés kockázat...[/QUOTE]Viszont igen nagy a kockázata a golyóhézag-igazításnak (mint férfiember, azt hiszem, érted, mire gondolok :D )! [ 16 Február 2003, 17:42: Az üzenetet átszerkesztette: olaj ]

#105 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 8:02

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:Mi szól a kengyel mellett? Nem vagy díjlovas, úgyhogy nem is tudod mennyi minden. tongue.gif [/QUOTE]Díjlovaglás? Mi az? Díjlovasok? Kocalovasok. :D tongue.gif
idézet:
Eredeti szerzõ: olaj:Viszont igen nagy a kockázata a golyóhézag-igazításnak (mint férfiember, azt hiszem, érted, mire gondolok :D )![/QUOTE]Hááát, azt értem. De a nyeregkápa még mindig keményebb, mint a ló háta! Posted Image Amúgy elég régóta nem történt ilyen "baleset". Viszont megvan a ó oldala is, jobban elviselem a tökönrúgást mint az átlagember. :D Cav

#106 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 20:12

És mér jó az neked, ha jól elviseled? :D

#107 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 21:50

idézet:
Eredeti szerzõ: olaj:
idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier:... Nincs nyeregtörés, hevedertörés kockázat...[/QUOTE]Viszont igen nagy a kockázata a golyóhézag-igazításnak (mint férfiember, azt hiszem, érted, mire gondolok :D )!
[/QUOTE]Na, de viccen kívül! Van egy barátom, aki alatt terepen bestoppolt a csikó, és "ráült" a tojásaira. Gyalog jött vissza, járni alig bírt. Miután a duzzanat három nap múlva se ment le, elment urológushoz, aki a jegelést ajánlotta, ezzel két napot vett igénybe a lohadás, és további 5-6 napig fájtak a golyók.És még merje azt mondani valaki, hogy szórakozni járunk a lovardába!!!

#108 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 1:18

idézet:
Eredeti szerzõ: Cav:De a nyeregkápa még mindig keményebb, mint a ló háta! [/QUOTE]Hát a hátánál talán. De szerintem te sem a kápán szoktál ülni, ha véletlen nyeregbe kerülsz, vagy igen? Posted Image A kápával szerintem illdomosabb lenne inkább a ló marját összehasonlítani, ami viszont a legkevésbé sem mondható puhábbnak, mint egy nyeregkápa. tongue.gif

#109 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 9:31

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de ha aznap saccolhatóan lóra kerülök, az alsógatyó választásnál már fontos szempont, hogy csökkentsem a kotlóstyúk effektet /tojáson ül/.Ezt biztosan nem én találtam ki, mert ki ne ismerné a mondást: "Jól fel kell kötni a gatyát!"Akkor még valószínûleg nem volt rugalmas, feszes alsó, hát felkötötték az akkori gátyót a nehezebb feladat elõtt. Ez a mondásunk ékes bizonyítéka annak, hogy lovasnemzet voltunk. Posted Image A jegelés helyett inkább hûtött zacskóstej. Tudom mit beszélek, hiszen futball közben is elõfordul hasonló gikszer, és nagy számok törvénye szerint volt benne részem, hogy a mandulámig kúszott a jóérzés. Posted Image

#110 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 9:44

Most könnyen beszél Cav, csak letolja a jól felkötött gatyót, és elüldögél a hóban pár tíz percet. :D Posted Image Azért én maradnék a nyereg használatnál, az az elsökápa oly széles, hogy nem igazán tud a lábaim közé csuszni. Lehet, hogy Cav így készül az élet nehézségeire? Posted Image

#111 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 10:20

Olaj, õ szõrén ment a csikón? Biztos nem figyelt. Nekem is volt olyan, hogy bestoppolt, meg hogy bakolt, és átkerültem a nyakára, de még semmi komolyabb baleset nem volt. Posted Image Talán az a titok, hogy nem szabad elõre hajolni, ha jól fel van kötve a gatya, akkor nincs gond. Bár lovagoltam már boxeralsóban is, ugrattunk is terepen, az azért húzós volt. Posted Image Amúgy nem jelent olyan túl sok elõnyt, ha az ember felkészült a tökönrúgásra, de önvédelemre legalább megfelel. Posted Image Piaffe, ha szõrén megyek akkor meg alapból nem a ló marján utazom, mint ahogy alapból nem a nyeregkápán, ha nyeregben. De nem is az alapesetrõl van szó. Mindenesetre a nyereggel több kellemetlen élményen van mint szõrén, pedig most már össz. idõben többet lovagoltam szõrén mint nyeregben.Cav

#112 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 18:06

Na,üdv minden derékfájósnak!A következõ lenne a kérdésem:már tudom,mik a lazító torna gyakorlatai,de fogalmam sincs ,hogy tegyem közzé úgy,hogy érthetõ is legyen,és ne is 20 oldal...Valakinek ötlet?sarolta

#113 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 18:11

Sarolta! Ötletem nincs, de nagyon várom én is! :D Na, ezzel sokat segítettem. Rajzold le, ha nem vagy nagy grafikus, akkor pálcikaemberkékkel.

#114 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 18:43

Míg meg nem születik Sarolta tudományos alapú gyakorlategyüttese, szórakoztatom a nagyérdemût, azzal, hogy miképp jártam (pórul). Ebben a topicban ki lett nyilvánítva, hogy bizony van boka, amelyikre spanyolcsizma kerülhetett és nem hajlandó lazulni tulajdonosa kitartó, fáradtságot nem ismerõ és kínokat is kiálló igyekezete ellenére sem. Valahogy így voltam magam is a kötöttségemmel, de azért ez engedett az idõk folyamán és a saját kis sikereimen felbuzdulva azt mondtam: majd én megmutatom! Adok magamnak egy fél évet és megcsinálom a spárgát. Ennek megfelelõen elkezdtem célirányosan nyújtogatni, de túlzásba vihettem a dolgot, mert egy picit meghúzódtam, úgyhogy a gyors tempó miattnem tudok most pl. kengyel nélkül rendesen könnyûügetni. De nem vészes a dolog, már múlik a huzi, és folytatom majd lassúbb tempóval. Ha meg mégse sikerül az a madzag, akkor is lazultam! tongue.gif

#115 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 19:04

idézet:
Eredeti szerzõ: Cav:Mindenesetre a nyereggel több kellemetlen élményen van mint szõrén... [/QUOTE]Érdekes. Nem lehet, hogy tudnod is kéne nyeregben lovagolni? Posted Image

#116 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 19:08

Szegény Fec! :D Azért nem kell olyan nagyon bizonyítani!Én a spárgával magam részérõl úgy vagyok, hogy örülök, ha befér a ló. :D Pl. a lábam is nagyon nehezen tudom felrakni a kengyelbe (még ha hosszú díjlovas kengyel is az és csak egy arabra szeretnék felülni). Az edzõm még a mai napig röhög rajtam, ha látja ahogy szállok fel. :D [ 19 Február 2003, 18:11: Az üzenetet átszerkesztette: piaffe ]

#117 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 19:27

Magának keresi a bajt, úgy kell neki.De megsúgom ez tényleg nokedli ahhoz képest, amit foci közben lehet kapni. Ugyanott csak mélyebben és mintha tût szúrnának beléd.. ilyenkor tényleg nincs kec-mec, 2 hónap intenzív semmettevés. Ez most csak olyan tompán jelzem, hogy no-no! De mert érdeklõdõnek látlak, azért tudok egy tuti biztos lábellazítót.Azért van elõnye is annak amit írsz: nem kell szorítani.. :D [ 19 Február 2003, 18:29: Az üzenetet átszerkesztette: Fec ]

#118 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 19:53

idézet:
Eredeti szerzõ: Fec:Azért van elõnye is annak amit írsz: nem kell szorítani.. :D [/QUOTE]Hát annyira azért én sem vagyok kötött, kell nekem is szorítni rendesen... :D

#119 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 21:20

Hát a ló egészségére senki nem gondol?! Halálra szorongatjátok szerencsétlen állatot! Posted Image

#120 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 20. - 9:46

Szokták is mondani, mikor a lovardában a bemelegítõkörök alatt rotyogtatás van, hogy : Ne szoritsd már annyira! Nem hallod? Hát kileheli a lelkét!