Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovak betegségei, sérülései


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
377 válasz a témához

#81 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 15:48

a "cucc" :D olyan mint egy jó koszos varr. fekete :confused: és a bevágások mindenféle összevissza irányúak, kicsit sárgás-fehéres-h.zöldes (mintha gyengén gennyes lenne, de nem az volt, mert nem tudtam leoldani, kimosni........ zabla? nem hiszem, de én már semmit sem tudok. inkább az orrával kötöttem össze. és a szája szélén a szájon lévõ merõleges vájatok mélyén volt kihasadva, nem túl mély sebbel :confused: azonkivül a zabla eddig még sosem bántotta és mostanában nem is kellett igazán belenyúljak a szájába...........ráadásul az a szájzugot szokta megdolgozni :confused: fincsi szarszág. mi? ;)

#82 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 16:09

Hááát... Tényleg érdekes... De nemlehet, h amiatt olyan sokszínûek a repedések, mert elfertõzõdött? Mondjuk én már vizuálisan nemtudom, h mit képzeljek magam elé!? :confused: Igazából még felmerült bennem az is, h milyen etetõ van? Fém? Mert akkor lehet h arra harapott rá elõszeretettel. Nálunk van 1 karórágó csõdör amelyik elõszeretettel kihasználja, ha épp nincs rajta a torokszorító és az etetõ szélére úgy "rácuppan" mint egy nemistudom mire. :D És neki is vágta már ki mert olyan erõteljesen szorította... Az ajkának a felsõ és alsó ráncainak mélyén is van? Nem csak a felsõ?Az orrában lévõ sötét folyadék ("cucc"), nem lehet vmi gennyes folyadék? Esetleg egy seb származéka? Vmi megsértette mondjuk az orrát belül...Nemtudom... :huh:

Edited by Merénylõ, 2007 január 2. - 16:11.


#83 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 18:45

Dóra!Doki látta? Én kihívnám...

#84 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 19:02

gyerekek! nem olyan veszélyes, csak mostmár egy kezelhetetlen információ-görgeteggel harcolunk.1.) azért nem hivok orvost, mert múlik :ang: 2.) nem folyékony a "cucc", hanem megszáradt, gyûrött varr3.) ami alatt vannak ezek a kis metszések, amik szintén nem méllyek4.) nem harap rá semmire mert a földreszórva van a kaja és nem karórágó, inkább amolyan bepállás félére gondolj a ráncok mélyén, ami a száján van.csak jó lett volna tudni mi volt ez, hogy kiküszöbölhessük, ha módunkban áll. ha van még nyoma csütörtökön amikor kimegyek, lefotózom. de köszönöm, hogy töritek a fejeteket rajta :ang: :ang:

#85 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 21:11

Hát nincsmit, örülünk annak, ha nemvészes és igen az szerintem se ártana, ha hívnál egy állatorvost. Esetleg az Õ segítségével, késõbb kiküszöbölheted ezeket a "cuccokat", ha mégis visszaütnének még1x! :D Mert ugye a fertõzés a vírus és a betegségek, nagyon makacs fajta kis "mizécskék"... :gm: Üdv! ;)

#86 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 17:02

csak jó lett volna tudni mi volt ez, hogy kiküszöbölhessük, ha módunkban áll. ha van még nyoma csütörtökön amikor kimegyek, lefotózom. de köszönöm, hogy töritek a fejeteket rajta :ang: :ang:

No, ezért van igaza Ilustának! Az állatorvos valószínû megmondaná, hogy mi az, s a megelõzéshez is adna tanácsot. Most, hogy múlnak a nyomok, változatlanul nem tudod, hogy mi volt. Ott vagy, ahol a part szakad.A ló nem bicikli, hogy barkácsoljunk vele...

#87 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 20:03

Ohh istenem segítsetek... Igaz nemhiszem h tudtok, de ma hallottam, ahogy 1 hét után a nagy ünnepek után végre kimentem, h lovagolhassak és találkozzak Cent lovacskámmal! Erre kapom a hírt, h Cent nagyon kedvetlen. Támaszkodik a falnak, az orrán támaszkodik az etetõben, meg hasonlók... Ma kivittük lovagolni és minden a megszokott rendszerint ment. Csodálatosan jól ment ma amúgy!Élénk volt, rendszerint megijjedt a kisfákra húzott zacskóktól, sose futószárazom ezért most se tettem. Pedig az egyik barátnõm lovagolta.Csak 30 percet dolgoztunk vele, nemvittük túlzásba. És hát, lehet h csak én hiányzotam neki vagy vmi...Mert nagyon boldog szokott lenni meg nyihog mikor meghallja a hangomat, meg ha nem Õt viszem ki lovagolni, hanem éppen a mellette lévõ lovat, nagyon vergõdik :). Nagyon belém van zúgva, ami nemcsoda, hiszen én lovagolom 1 éve, és mindent megkap, legfõképpen szeretetet, amellett nagyon jó kondit kapott és életkedvet... De attól tartok, h ez komolyabb és nem egy egyszerû depresszió. Mostmár lassan 2-3 hete felvittuk abba az istállóba ahol a nagydíjasok, meg ahol a legtöbb ló áll. Ezért magányos se lehet. Viszont mikor mentem nagyon szomorú volt a szeme valóban és nagyon leghangolt. Szokás szerint ugyan úgy a placcon felnyergeltem és a hevederre kicsit ficánkolt is. Pedig 11 éves már! :rolleyes: Lehet szó esetleg látáskárosodásról??? :huh: :hupp: Istenem csak nehogy vmi nagybaja legyen... :nem: Mert oktatóm mondta, ha még ez így fog menni a jövõhéten is akkor állatorvos. És ha vmi nagyon komoly baja van, sajnos 16 ló mellett nemfogják állni a gyógyítási költségek minden részét. Ettõl félek! Nekem sincs sok pénzem rá, de én mindent megadok ha tudok. Mondjuk így elgondolkoztam rajta, h sokszor beverte a másik istállóba fejét, meg a szeme fölötti csontot is. Meg 1x, 2x az üstök alatt is volt vérzõ-eleven sebek. Amiket lekezeltük és vigyáztunk is rá, h nehogy beüsse! Szóval odafigyeltünk... És mégis...Reméljük javul a hétvégén! Mert most fogok menni pénteken is és szombaton is és meglátjuk. Keveset majd dolgozzuk is, ha nem rosszabbodik! Remélem csak túlzásbaviszem az aggódást és nem lesz alapja a félelmeimnek... :hupp:

Edited by Merénylõ, 2007 január 3. - 20:07.


#88 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 21:20

ok. vettem. ha még látszódnak rajta a vágások, azonnal kihivom az orvost!!!! ok??? tudom hogy mindenki jót akar, és most én nem vettem komolyan a dolgokat, de hát emberbõl vagyok és ráadásul nem vagyok az az orvoshoz rohangálós, de lássátok a jószándékomat, azért tettem ide fel, mert reméltem mások már láttak ilyet és azonnal rámondják, hogy ez .................... -volt, és majd elmúlik. :gm: hát ennyi. Merénylõ. nekem, aki tényleg nem vagyok beijedõs, nem tetszenek azok az állapotok, amikor a ló nem a négy lábán áll és lehangolt....................... nagyon nem tetszõs dolog. sok rossz sztori is kezdõdött igy, de távol álljon tõlem az iyesztegetés, igy inkább azt kivánom, hogy a lehetõ legkönnyebben ússzátok meg, valami átvonuló gyenge kis sz.rsággal és ezért küldök neked (a lovacskának!) :ang: :ang: :ang: tucat angyalkát!!!ja! és azt, ahol mindig beverte a fejét vagy meg kéne szüntetni, vagy jó vastagon be kéne szivaccsal vonni és esetleg elé egy kötelet kihúzni, hogy ha ahhoz hozzáér a feje, már lehúzza, igy kikerüli az ütleget.....

Edited by ördögdora, 2007 január 3. - 21:22.


#89 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 15:52

Hát az én félelmeimnek remélem mégsem lesz alapja és csak egy egyszerû lehangoltság lesz, amit egy kis takarmánykiegészítõvel meg szeretettel és több odafigyeléssel elmúlik majd...Reménykedem!Mindenesetre azért hoztuk fel a másik istállóba, mert itt már nemtudja beverni semmibe a fejét, meg itt sokkal több mindennel tud foglalkozni a saját maga rongálásán kívül. Két jószomszédja is van! 1 csikó akivel 1 évig együtt voltak karámban, meg egy csõdör . :D Imádják egymást! Cent nagyon jó szomszéd, csendes és rendes. :) Mindenesetre ha a hétvégén se javul, riasztom a világot is, h segítsenek!! Nemhagyom ezt annyiba... Bármit képes leszek érte!Köszi mindent!

#90 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 21:49

kivánom a legjobbakat, ezért küldök neki :ang: :ang: :ang: -kat. a fejét úgymond "dikrekt" ütötte be? mert akkor tényleg lehet hogy spicológust kellene hivni hozzá, ha a simid nem használ :D :D vicc volt! de azért figyelj oda rá. én tudom, hogy megint ki fogok kapni, de légyszi pazaroljatok rám még egy kis figyelmet. ide felteszek egy két képet az orrocskájáról és a szájáról. az orra javult, bár most is kis nedvesség folyt rajta pont ott, ahol a kirepedezés van, ezért gondoltam arra, hgy csak kirepedt, mint hidegben a szárazbõrüeknek a kezén a bõr.... a szája viszont a 2 repedés helyett már 4. v. 5 repedést mutat :rolleyes: gondolom húzódik egyre lejjeb, lesz majd a patáján is, majd elmúlik örökre............ a képeket megnézve is azonnal orvost hivnátok??????az orrán lévõ vágások 1az orrán lévõ repedések 2ha széthúzom a bõrt az ajkánua. csak ott ahol az életben fehér, a vaku nagyon bevillanthúúúúúú de kimerültem a fölösleges ellenkezésbeNA???

Edited by ördögdora, 2007 január 4. - 21:51.


#91 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 5. - 8:21

Nemtudom... én vmi vitaminhiányra, vagy h tényleg vmiért nagyon száraz a bõre és ettõl repedhetett ki.. De nézz utána, lehet h tényleg elõszeretettel vakarózik vhol! :) De szerintem vmi belsõ dolog lehet. De nemvészes tényleg! Azthittem, h olyan mélyek h véresek meg gennyesek ! :D Ne ijjesztegess... :gm: Kösz a sok :ang: -t :)! Most szükségünk van rá!Üdv!

#92 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 5. - 13:21

Szerintem valami felmaródás, száradás.Szilárd látta?Nekem így olyannak tûnik, mint aki kaktuszt eszik és össze-vissza szúrta magát, ahogy belevette a fejét. :D

#93 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 5. - 13:25

Én azért mégis csak megmutatnám egy orvosnak.

#94 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 5. - 13:30

na igen, veszteni nem veszt vele semmit, legalábbis tapasztalatilag.

#95 Guest_Zebu_*

Guest_Zebu_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 5. - 21:01

Az egyik ismerõsömnek még a nyáron volt ilyen a lova szája.Az ok a következõ volt:nagyon öreg lucerna széna etetése.A széna úgy nézett ki,mintha csak ágak lettek volna,nem volt rajt levél.A szára pedig "gumis" volt,mi csak szájtörõ szénának hívtuk.Szerintem nem vészes az ügy,viszont én a többiekkel ellentétben mechanikai sérülésre gondolok.

#96 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 5. - 21:07

Ez télleg nemrossz feltételezés! Milyen takarmányt kapott? És ha mégsem az akkor nincs több ötletem... :confused: De mondjuk ez valóban ismerõs már így, mintha én is találkoztam volna ilyennel. Nemtudom! ;)

#97 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 5. - 21:12

Erre írtam a kaktuszt. :dev: DE az lehetséges, hogy csak 1 lónál jön ki? (Mindeki ugyanazt a kaját kapja és van vagy 35 ló itt)Vagy érzékenyebb a szája-orra?

#98 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 6. - 10:44

Vagy lehet, h a többi ló nem olyan mohó!? :D Meglehet, h a többi addig válogatja míg meg nem találja a megfelelõ szálakat... :rolleyes:

#99 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 6. - 17:41

Ez a ló nagyon nem lehet mohó, hisz a rangsor majdnem legvégén áll.Szerintem Ördögnek ez marad. :dev:

#100 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 6. - 21:23

Noss akkor igen... ;)

#101 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 9. - 22:36

hát.................... volt ami volt, igazából azt hiszem lemaradtunk róla................ tegnap voltam kinn nála és már szépen múlik, kezd visszaszõrösödni és a szája is már alig fehérlik 1-2 repedésben :confused: remélem nem jön soha vissza, de ha mégis, azonnal kikérem az orvos véleményét, de most mire végiggondoltuk, már vége is lett. köszönöm az ötleteket, a kajáját még ellenõrizni fogom................... mindenkinek "csak" ekkor problémákat vagy ennyit se 2007-re!!! ;) mégegyszer köszönöm mindannyiótok figyelmét :ang:

#102 dunacska

dunacska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 25. - 16:57

törölhetõ

Edited by dunacska, 2007 február 28. - 9:23.


#103 táltos

táltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 214 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 17:45

Sziasztok!Van ott egy kanca, ahová lovagolni járok. Neki a bal hátsó térde vizes és dagad. Ha dolgoztatjuk rendszeresen, láthatóan lejjebb megy a duzzanat, de egy idõ után visszajön a vizesedés. A doki azt mondta, hogy nem lehet rajta segíteni. Igaz ez?Talán ezeken a képeken látni fogjátok. Nem válogattam ki õket.

#104 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 3. - 12:43

Az a térd, nem inkább a csánkja? Mint, ha ott láttam volna szemből duzzanatot. Ha nem fut, akkor bent áll valahol, vagy egész nap karámban van? Mert az sem mindegy. És az sem, hogy ezt csak 1 doki mondja. Rtg. UH. látta?

#105 táltos

táltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 214 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 3. - 17:57

Igazság szerint nem tudom. Egész nap karámban van, csak éjszakára zárják be állásba. És igen, a térde, de már a csánkjára is ráhúzódik. Elég robbanékony ló, ezért futtatás nélkül nem nagyon lehet ráülni. És elég nehéz természetû is, nem nagyon kedveli az idegeneket, csak keveseket tûr el a hátán. De nem tudják, hogy mennyire lehet és érdemes lovagolni. A doki és egy lókupec is megnézte, és azt mondták, hogy maximum arra ajánlják, hogy csikója legyen.

#106 Guest_adriennmole_*

Guest_adriennmole_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 10. - 9:22

Sziasztok. A lovam nem akart tegnap inni és alig evett valamit. Mi lehet a baj??

#107 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 10. - 9:27

Valószínûleg beteg.Lázas, vagy kólikázik, vagy más egyéb.Jó volna, ha kihívnál hozzá egy állatorvost, aki meg tudja vizsgálni.

#108 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 10. - 15:53

Sziasztok!Van ott egy kanca, ahová lovagolni járok. Neki a bal hátsó térde vizes és dagad. Ha dolgoztatjuk rendszeresen, láthatóan lejjebb megy a duzzanat, de egy idõ után visszajön a vizesedés. A doki azt mondta, hogy nem lehet rajta segíteni. Igaz ez?Talán ezeken a képeken látni fogjátok. Nem válogattam ki õket.

Alapos vizsgálat után fell kell állítani egy pontos diagnózist, kezelési javaslatot, tervet. Ezekbõl következhet egy kórjóslat, azaz hogy milyen mértékben lehet segíteni rajta.

#109 Guest_adriennmole_*

Guest_adriennmole_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 13. - 16:28

Már normálisan evett és már megivott majdnem 2 vödör vizet!!!Hát most megnyugodtam egy picikét...

#110 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 9:48

táltos, tut: Kövezzetek meg de én a bal hátsó csánkját látom feldagadtnak.....

#111 dunacska

dunacska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 8:05

Sziasztok A lovamnak két hete volt egy csúnya balesete és csontig lejött a lábáról minden. Most már gyógyulgat de sajnos napról napra egyre nehezebben tûri a kötözést, ezért fordulok hozzátok hogy nem e tudtok valamit ami gyorsítaná a gyógyulását, mert az orvosunk azt mondta hogy az még jó egy hónap, ha nem több. Elõre is köszönöm

#112 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 10:09

Aloe first spray?

#113 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 10:16

Farkasalma-fõzet. :)

#114 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 14:52

Aloe first spray?

Az még eszembe sem jutott, hogy az aloe nem csak nekünk, de az állatoknak (lovaknak) is jó lehet. Én az Aloe MSM gelt, és az Aloe Vera Extra gél-t használtam (sebre, égésre, csípésre), (fiamtól kaptam :)) és - bár azt mondta, próbáljam ki, nem csodaszer de segíteni fog - tényleg segített.
Igen szkeptikusan kezdtem használni, mondogattam is, hogy ennyi sok pénzért igazán kaphattam volna valamit a gyógyszertárban is, de semmi kétség, használt. Sokmindent kipróbáltam már, (örökké tele vagyok sebekkel, leforrázom, megégetem magam... :rolleyes: ) de semmi nem csökkentette a fájdalmam, s nem gyógyította ilyen gyorsan, mint az aloes kenõcsök.

Ki kéne lovon is próbálni.

Edited by Ágimam, 2007 június 15. - 14:53.


#115 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 16:02

lovon is mûködik, nálam tesztelve van :) de tudtommal elég sokan használják.

#116 dunacska

dunacska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 17:15

Az Aloe Verat még nem engedi az orvosunk, mert van a sebén egy rész ahol még a csontig be lehet nyúlni, és azt mondta hogy csak akkor kezdhetem el használni mikor már elkezd neki hegesedni, mert neki van egy rossz élménye ezzel kapcsolatban. Farkasalma-fõzetet hogy kell csinálni mert még sosem hallottam róla?

#117 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 17:23

Beszéltem Zsolti-fiammal, hétvégén hoz egy könyvet (egyenlõre kölcsönbe :( ), aminek az a címe, hogy Az Aloe Vera az állatok gyógyításában. (v. valami ilyesmi) Azt mondja, széles körben alkalmazzák lovak (és más háziállatok) esetében is. Most nagyon kiváncsi lettem.Egyébként is hoz egy csomó minden aloés izét kóstolni/kenni...(a lovakra is) :D Majd beszámolok.

azt mondta hogy csak akkor kezdhetem el használni mikor már elkezd neki hegesedni, mert neki van egy rossz élménye ezzel kapcsolatban.


Csak ennyit mondott, vagy "konkrét" volt? :rolleyes:

Edited by Ágimam, 2007 június 15. - 17:25.


#118 dunacska

dunacska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 17:32

Volt régebben egy paci akinek ha jól emlékszem a csánkját varrta. kidobta a varratokat de nem szóltak neki a gazdái és elkezdték a nyílt sebet Aloe Verával kenegetni és a pacinak utána elkezdett rohadni a lába.

#119 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 17:36

Értem. Hát biztos, hogy csak azért, mert Aloe Vera-készítmény, még nem lehet össze-vissza kenegetni. Hiba volt nem szólni az orvosnak, miután elengedtek a varratok, mert a nyílt seb könnyen fertõzõdik, és ilyenkor - gondolom - komoly antibiotikumokra, sebfertõtlenítésre van szükség, nem kenõcsökre.

#120 dunacska

dunacska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 17:54

Sajnos nekünk is kidobta a varratokat mert elkezdett neki gennyesedni, de hál istennek nekünk utána nem kellett antibiotikumot használni (külön mutatvány volt azt beadni neki, mert combig bekötött lábbal, pipával az orrán is úgy ugrált hogy csak néztem), hiperoxiddal kezeltük és azóta kell naponta kötözni és már nem gennyes, csak néha mert elképesztõ milyen tehetsége van letolni a kötést a lábáról