Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szabolcsi és Szabolcs környéki lovardák


  • Please log in to reply
5472 válasz a témához

#1 Vedith

Vedith

    Csikó

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 19:09

Szeretnék megismerkedni szabolcsi lovas-fórumosokkal Posted Image Szeretettel várok mindenkit, aki tud errefelé lovaglási lehetõséget -részemrõl külön konfettiesõ vár az esteleges western-ranch-okat ismerõkre :D [ December 31, 2004, 17:19: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 19:34

Hello Vedith!Hol keresel pontosan lovaglási lehetõséget? Mert Nyíregyházán rengeteg van. Eddig hol lovagoltál?Amúgy örülök, hogy már a szabolcsiaknak is van saját topicja ;)

#3 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 19:46

Én egy párról tudok Nyíregyházán, akik westerneznek. De persze ettõl függetlenül lehet több is, de õk azt mondták, hogy nem tudnak másokról a közelben.

#4 Vedith

Vedith

    Csikó

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 20:30

A Verba tanyán kezdtem, aztán átnyergeltem az Ilona tanyára, ahol viszont hamar szedtem a sátorfámat, és most már egy ideje a Bihari tanyán lovazok. minden wescos lovas-lehetõség érdekelne.

#5 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 20:43

Akkor szia szomszéd! (nekünk is a Tiszavasvári úton van az istállónk:)Sajna semmilyen westernes helyet nem tudok Nyiregyen

#6 Szépike 2

Szépike 2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 18:43

Csá!És Csá Lótusz! Én is örülök, hogy a szabolcsiaknak van külön topicjuk. Westernes helyet én sem tudok itt.

#7 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 19:07

Westernes hely van, mégpedig a Vándorló lovastanya..én már voltam ott és naon megszerettem a helyet..amugy én is Bihari-tanyás vagyok, kedvencem lovam Milord...a Fedeles lovardában is lovagoltam már , de annyira nemteccett a hely....érdemes amugy kinézni a Vándorló lovastanyára....jó a hely, a lovak is..és jól oktatnak...Sostóhegyen van...csak ajánlani tudom...végülis nem egy határozott western farm, csak ott oktat egy westernes.... [ November 20, 2004, 18:14: Az üzenetet átszerkesztette: kisbambee ]

#8 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 23:38

Szépike!Mit csinász te otthon szombaton? Nem ma mentek a Rétságra (ba?) ?Van kedved valamelyik nap megnézni ezt a westernes helyet? Posted Image

#9 Vedith

Vedith

    Csikó

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 20:48

Élményekrõl beszámolót kérünxépen :D

#10 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 21:48

ÖÖÖÖÖÖÖö, tõlem? :eek: Nem voltunk...Mi újság nálatok(szomszéd)?

#11 ***PETRA***

***PETRA***

    Csikó

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 20:54

Én is Szabolcsi vagyok, mármint Kisvárdai! Asszem tudjátok holvan nem? Mert én is szívesen ismerkedek más Szabolcsi lovasokkal! :D

#12 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 22:01

Hello Petra!Persze, Kisvárda tök jó hely! Dögén nem lovagoltál véletlenül?

#13 ***PETRA***

***PETRA***

    Csikó

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 13:18

De! Lovagoltam ott is az elején kb. 4 hónapig! De eljöttem, mert túlságosan drágának találtam az 1 óra 1500Ft. tongue.gif De most a kisvárda lovardáában lovagolok kb.2-3 éve... Tudod az az Atlantis után van !És szerencsére már van egy lovam is! :D

#14 ***PETRA***

***PETRA***

    Csikó

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 13:23

És te hol lovagolsz? A nyiregyi fedeles lovardában? ott egyszer jártam, de akkor nem lovagoltam! És akkor is csak a lovas boltban :D

#15 houdini

houdini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 214 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 28. - 11:05

Szerintem elég siralmas a helyzet Szabolcsban! Igaz, rengeteg "hely" van,de olyat, ahol korrekt oktatás folyik még nem találtam.Cáfoljatok meg!Egyébként tud v.ki v.mit Bubán Zsoltról?Mert úgy hallottam, hogy tart edzést, csak nem tudom hol, és mi az elérhetõsége.

#16 ***PETRA***

***PETRA***

    Csikó

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 28. - 13:33

Igazad van houdini! Siralmas a helyzet, de én is ott tartom a lovamat és szeretek ott lenni mert oda nõtt a szívem egy része! Valamint a lovam nagyon jó egészségi állapotnak örvend! És fizikaialg sincs vele semmi gond! Az én okatatóm Fekete István...És Tényleg mindjárt összedûl (mondjuk ez túlzás) az épület de olcsó és a lovakat el tudják látni és a terep és a gyakorlási lehetõségek kitûnõek!

#17 ***PETRA***

***PETRA***

    Csikó

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 28. - 13:34

Te hová jársz lovagolni? Mert én dögébe is jártam, de ott nem igazán megfelelõ volt az árfolyam! :D

#18 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 10:00

Hello Houdini!Zsolti most ugyanott van, ahol Dana tartja a lovát (uannak az istállónak kibérelték a másik felét). Biztos fogsz találni jó helyet, vagy jó oktatót, csak nem mindig ott kell keresni, ahol a legnagyobb a reklám.Petra!Ugye ez az a pálya, ami rögtön az út mellett van, ha bemegyünk Nyíregyháza felõl Kisvárdára? Azt szeretem, voltam már ott versenyeken.Én Nyh-n lovagolok, van saját istállónk abban az utcában, ahol a fedeles van.Dögén még nem lovagoltam, csak ismerem Béla bácsit (gondolom nála tanultál lovagolni)

#19 ***PETRA***

***PETRA***

    Csikó

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 16. - 16:48

Már nem hiszem hogy lesz verseny ...Siralmas a helyzet de igen ott van az ut mellett az atlantis után :D

#20 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 17. - 15:29

Sziasztok!Tudom, hogy ez nem a Lovat vennék topik, de hasznosabbnak láttam ide írni, mivel úgyis csak környékbeli ló jöhet számításba. Egy barátom keres lovat, idézem az õ által írt kívánságlistát: "Viszonylag magas, vékony, kényelmes járású, egészséges, szelíd, szép, nem túl drága, mindenevõ, 5-10 év között, kanca vagy herélt, szín nem számít." (persze a mindenevõn nem azt érti, hogy moslékkal akarja etetni, hanem, amelyik nem kólikázik be hetente). Olyan ló kéne, amelyiknek megfelel a heti 2-4 db 1-2 órás tereplovaglás. Nappal karám, éjszaka boksz lenne a lakhelye. Kiemelném a 'szelíd' szót, mivel én is érintett vagyok a dologban (én is szeretném lovagolni) és ellentétben azokkal, akik szeretik a bakkolós lovat, én ki nem állom õket, mert volt "szerencsém" már miattuk agyrázkódást, gerinctörést és számos zúzódást szerezni. Egyszóval aki tud eladó lovat ilyen paraméterekkel, írjon! Köszi.

#21 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 22:53

Alszotok szabolcsiak? Posted Image :D

#22 Jane

Jane

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 22:54

Hát az oktatás tényleg gáz Szabolcsban. én mondjuk megtanultam úgy ahogy, aztán a rendõsökkel járõröztem:) az állat volt... aztán most Tokajtól nemmessze lovagolok, de ez teljesen magánhely.. nem lovasiskola.. Aki valamit kezdeni akar szerintem versenyszinten a lovaglással, annak talán a Verba tanya ajánlott.. vagy nemtom.. most az egyib barátnõm valami Pistabácsihoz jár, aki galoppra is képez lovasokat állítólag.. és telivérjei vannak. és az nagyon jó.. állítólag..

#23 Jane

Jane

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 23:00

amugy régen a fedelesben lovagoltam, de annyit tudok ajánlani, aki tanulni akar, ne oda menjen. sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de így van.. egyszerre akarnak gyerekeket lovagoltatni, versenyeket csinálni, terápiás lovaglást, díjugratást, díjlovaglást.. szerintem nem valami jó. a lovak. hát érdekes .. sokáig lovagoltam ott, de ezt kell, hogy mondjam... arról nem beszélve, hogy nagyon túlzsúfolt..

#24 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 16:35

Helló mindenkinek.Valóban jó,hogy van egy szabolcsi fórum.A fedeles lovardával kapcsolatban osztom a véleményt ne menjen senki oda lovagolni tanulni.Elég szar... És ezért a minõségért szép árat is kérnek.És a lovak.Szegények jót állnak magukért a placon kikötözve.Mert még ugye box sem jut nekik.Igen sajnálatos a helyzet szabolcsban a lótartással kapcsolatban. :( Nincs pénz látszik.Nem támogatnak,csak elveszik a pénzt.Igen elszomorító ez.Egyébként a Verba tanya tök jó hely.Tetszik.

#25 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 16:43

Jane te a nyíregyházi fedeles lovardában lovagoltál a Tiszavasvári úton?

#26 ***PETRA***

***PETRA***

    Csikó

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 17:10

Tényleg! Te arról a nyiregyirõl beszélsz ami a Tiszavasvári úton van? Amugy ott már voltam én is...Kisvárda közelében van Döge! Ott jó lovagolni, csak egy kicsikét drága! Jók a lovak a hangulat meg az okatatás is ha komolyan veszed... De drága...!

#27 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 17:18

Szia Suttogó!Igen, a fenti történetek mind a Tiszavasvári úti fedelesrõl szólnak.

#28 ***PETRA***

***PETRA***

    Csikó

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 17:43

Hát nem tudom! Lehet igazad van mert decemberben voltam ott utlojára! A lovak nagyon jó állapptban vannak de szerintem nem rossz az oktatás hanem inkább lassú és nagyon nehezen tud és lassan megtanulni az ember ! Nem hadják tapasztalni! :D

#29 ***PETRA***

***PETRA***

    Csikó

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 18:05

Amugy nem tudom, de mintha már kérdeztem volna de nem biztos! Akkor felteszem ujra a kérdést! Kinek milyen lova és hol található?! :D

#30 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 18:27

Hello Petra!Gondolom nem rám célzol, mert fentebb már írtam, nekünk is Nyiregyen a Tiszavasvári úton van istállónk. :D Dögén hol lovagoltál?

#31 ***PETRA***

***PETRA***

    Csikó

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 18:36

Hát Bertókéknál! Ahol Holstein lovakon lovagoltam és felváltva de az utolsó pár hónapban Már nem Béla bácsi hanem a fia Viktor. Posted Image

#32 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 18:50

Én oda járok lovagolni már 4 éve és szerintem semmi baj azzal a lovardával szerintetek mi?

#33 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 9. - 19:08

Halljátok Szerintetek mi a baj a fedelessel én oda járok 4 éve és semmi bajom vele nekem haggyák hogy tapasztalatokat szetrezzek meg minde nyáron dolgoztam is ott elég sokáig. Szóval mi a bajotok vele?

#34 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 9. - 19:51

Konkrétan semmi. Sõt, tök jó, hogy van, mert van lovasbolt!!Nem tudok a mi a baj kérdésre válaszolni, én nem lovagoltam ott. Csak egyszer, még vagy 4-5 éve egy télen át jártunk oda, de saját lovakkal.Lazíts! Nem akarták õk bántani a fedelest!!!Esetleg ismerlek?

#35 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 9. - 20:48

Tudjátok én 2szer lovagoltam a fedelesben, és hát mitmondjak....nekem nem nyerte meg a tetszésemet...márcsak azért is mert az egyszerü igazán lovagolnivágyó(engem) embert olyan szinten lenézték hogy csak nah... és nem is akárkik....kis 10-02 éves "kiskölkök", de õk nem is olyan nagyon, inkább a már "jól" lovagoló nagyobbak... :confused: Az oktató nagyon tetszet..Gábor bácsi igazán rendes és aranyos :D ...Ott lovaglásaim során nem éreztem ojan jónak a hangulatot, és egy kicsit letört a lovak állapota...akkor a lovak alatt térdig állt a trágya :mad: , és elég elnyûtt kifejezés ült mindegyik arcán...Én már csak azért is nagyon csúnyán néztem arra az istállóra mert hagyták a lovakat többhetes trágyában állni...nálunk(Bihari-tanya) ha már csak egy rakás is van a ló alatt azonnal szólnak és kiszedjük....naponta trágyáznak a lovak alatt Posted Image ...A másik: minden "jól" lovagló ember kapott sarkantyút....pedig én vlhogy nem láttam a lovakon hogy kéne...még ojanok is kaptak sarkantyút akiknek nem volt ojan lábtartásuk...vagyis libegett össze-vissza a lábuk...ügetésben...vágtára nem is mondok semmit... Posted Image Jó hely lenne, nekem tetszene, csak vannak/voltak ott problémák...én ismerek onnan egy-két lovast...és mindegyik attól kezdve hogy odajárt gyökeres személyiségváltozáson ment keresztül, ugy néztek minden nem fedelesbe járóra mint vlmi leprásra :confused: ...mind1...A Bihari-tanyán is van elég gond, a legnagyobb gond talán hogy nincsen rendes oktatónk, igy egymástól, maguntól, és a lovaktól tanulunk... Posted Image Verba-tanyáról azt halottam(és tapasztaltam) hogy Verba Szilvinek miután felépitette apukája a lovardát, és megvásárolta szabolcs majdnem legjobb lovait, nemigen lett oktatás, legalábbis mi próbálkoztunk de aztmondták h ott már nincs oktatás, csak Verba Szilvinek.Dehát ki tudja...Bocsánat ha valakit megbántottam, én csak a véleményemet és a "pletykákat" irtam le...

#36 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 15:55

Hát igen Gábor nagyon jó fej és abban tényleg igazad van kisbambee hogy jár oda néhány nagyképü gyerek engem is fojton kioktatnak és lenéznek de ez van és szerencsére a legrosszab már nem lovagol ott (összeveszett Gáborral)

#37 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 18:15

Suttogó! ;) [ Március 16, 2005, 16:23: Az üzenetet átszerkesztette: Lótuszvirág ]

#38 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 18:22

[ Március 12, 2005, 16:41: Az üzenetet átszerkesztette: A suttogó ]

#39 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 18:26

[ Március 10, 2005, 20:14: Az üzenetet átszerkesztette: Lótuszvirág ]

#40 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 18:40

[ Március 12, 2005, 16:41: Az üzenetet átszerkesztette: A suttogó ]