Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovaspóló


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
36 válasz a témához

#1 Kinta

Kinta

    Csikó

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 23. - 16:25

Sziasztok! Ti mit gondoltok a lovaspólóról? Esetleg kipróbáltátok már? Én hamarosan Szentbékkállán, a Káli Polo Clubban fogok dolgozni, és már nagyon kíváncsi vagyok rá! Üdv!

#2 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 23. - 17:30

Szia Kinta! Nagyon jó helyet választottál arra,hogy közelebbrõl is megismerkedj ezzel a nagyszerû sporttal! Szentbékkállán, tényleg sport folyik!! :yeah: Egy jól képzett pólóló olyan,mint egy csúcsmodell a versenyautóknál.

#3 Kinta

Kinta

    Csikó

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 24. - 17:53

Te már voltál ott? Hú, én már nagyon izgulok, milyen lehet... 3 hét múlva megyünk a barátnõmmel, és hétvégenként fogunk ténykedni... lovagolni kell, meg pucolni, lovat babusgatni, ilyenek... szal tök jó! Meg azt mondták, ha olyan szintre jutunk, ki lehet próbálni a lovaspólót is!

#4 Guest_mzperiksz_*

Guest_mzperiksz_*
  • Guests

Közzétéve 2008 március 2. - 19:53

Én egyszer láttam tv-ben lovaspólót, konkrétan az argentín döntõt közvetítette a Eurosport és elképesztõ volt. Nem ilyennek gondoltam az egészet. Nagyon pörgõs és durva volt. Egy-egy rohanás után mindig lovat cseréltek, összesen 80-90 lóval megy egy csapat a versenyre. Azt is megtudtam, hogy van külön erre a célra tenyésztett póló póni, aminek hazája természetesen Argentína. Szóval póló terén Argentína, Argentína, Argentína :yeah:

#5 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 2. - 20:58

Igen.Hazája Argentína. Egy profi csapat biztos, hogy leszerzõdtet magához argentín játékost,akár többet is, lehetõleg minél jobbat.

#6 Kinta

Kinta

    Csikó

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 5. - 16:33

Igen.Hazája Argentína.

Egy profi csapat biztos, hogy leszerzõdtet magához argentín játékost,akár többet is, lehetõleg minél jobbat.


Igen, mondták Szentbékkállán, hogy nyáron mennek oda argentínok...

#7 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 5. - 17:22

Tavasztól õszig,igen.

#8 Guest_mzperiksz_*

Guest_mzperiksz_*
  • Guests

Közzétéve 2008 március 5. - 22:14

Nyáron Etyken jártamban láttam lovaspóló klubot. A pályán nem volt senki, pedig szívesen néztem volna õket :) Hol vannak még pólós helyek Magyarországon? Vannak versenyek, ahova el lehet menni nézelõdni, drukkolni?

#9 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 5. - 22:17

http://www.magyarpoloclub.hu/Home.aspx
Aki elõbb eljut, ír beszámolót. :)

#10 Kinta

Kinta

    Csikó

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 6. - 15:33

Halihó! Még Tabajdon van Szentbékkállán kívül, azt hiszem... Hú, én már nagyon várom, hogy menjek! Talán jövõ héten eljutok a barátnõmmel, kíváncsi vagyok, milyen lehet majd ott dolgozni!

#11 rider

rider

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 195 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 6. - 15:51

Nyáron Etyken jártamban láttam lovaspóló klubot. A pályán nem volt senki, pedig szívesen néztem volna õket :)


Én Etyeken lakom, minden nap ott megyek el elõtte, de elég ritkán szoktak ott lovagolni. Nem tudom, hogy van-e lehetõség rá, hogy ott pólózzatok, de itt meg lehet érdeklõdni..:
http://www.poloclub....zelites_hun.htm

#12 frohsinn

frohsinn

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 31. - 23:33

Halihó!
Még Tabajdon van Szentbékkállán kívül, azt hiszem...
Hú, én már nagyon várom, hogy menjek! Talán jövõ héten eljutok a barátnõmmel, kíváncsi vagyok, milyen lehet majd ott dolgozni!


masfel evvel kesve ugyan, de nem birom szo nelkul:)
sztem szentbekkallaval rossz lora tettel, en tabajdra szavaznek. ja etyeket sztem meg se probald, hacsak nem vagy extra sznob miller.
neked vegul mi lett a tapasztalatod ezugyben:)?

#13 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 28. - 20:42

Szentbékkálla miért nem jó?

#14 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 28. - 20:57

engem nagyon érdekel a lovaspóló de akárhányszor szóba került,beszéltünk a közeli lovardában róla mindenki lehurrogott hogy milyen durva és szörnyû sport,és hogy állatkínzás,baromság és hasonlók.......pedig szerintem ez nem igaz... :)

#15 frohsinn

frohsinn

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 28. - 22:17

Szentbékkálla miért nem jó?


nem akarok rosszat mondani, szal menj le, nezd meg. egyebkent meg nem rossz, a taj pl gyonyoru, de tabajdon nagyobb a placc, jobb a fu, meg sztem dizajnosabb. kinek mi tetszik.

sokan mondjak, hogy allatkinzas, ezzel annyiban ertek 1et, h sokan jatszanak majdnem zero lovastudassal, ugy rossz nezni. de mas azt mondja bezzeg a dijugratas mennyivel szadistabb, mert a lo mozgasformai kozul nem a legtermeszetesebb.
sztem a galopp utan a masodik legkimeletlenebb sport, ugymond(marmint a polo). jo, mindent lehet nem-allatbarat modon csinalni.

Edited by frohsinn, 2010 február 28. - 22:18.


#16 Kittu

Kittu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 420 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 1. - 18:18

A nyáron én próbáltam Szentbékállán egy meccset megnézni. A Káli-medencében több helyen is hirdették. Odamentünk idõre, sehol senki, pár ló a legelõn. Még beljebb mentünk autóval, mire szembe jött egy lovaglógatyás figura, tõle kérdeztem mi van/lesz - nagy a csend. A válasz az volt, hogy hát ha a srácoknak lesz kedvük, lehet nyomnak egy meccset, de nem valószínû. Sajnos a honlapjuk sem mostanában volt frissítve. Pedig érdeklõdõk lennének.

#17 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 5. - 9:51

A tabajdiak a szó jobbik értelmében vett úriemberek (azért ne felejtsük el, hogy a póló igen drága sport, és a nagyon gazdag emberek vagy rettenetesek, vagy nagyon normálisak). Amilyen kedvesek voltak, mikor bejelentkeztem, hogy egyszerû érdeklõdõként szeretnék megjelenni, késõbb már kifejezetten feszélyezett, hogy csak azért felhívom õket, hogy lesz-e az adott napon edzés. De azt meg nem szabad elhanyagolni, mert ugye a saját programjukat hadd maradjon joguk felülírni - a honlapon is ott van a figyelmeztetés, hogy elmaradhat, akár esõ, akár más okok miatt. A honlapjukon már fent van a 2010. évi programjuk elsõ változata, lehet tervezni. 5-6 látogatásból igen határozottan az a véleményem, hogy aki a durvaságot, állatkínzást emlegeti, nem látott még tabajdi pólót. Mivelhogy azt, hogy mondjuk egy délután egyszer a sok résztvevõbõl valaki kissé erélyesebben belecsönget a feszítõbe, annyit akármelyik nap láthatok akármelyik más helyen is. Ülni keveset ülnek, az tény, de hát ez nem a Spanyol Iskola gálája. Egyébként meg a ló igénybevétele rövid idejû. Aki elmegy nézni, elég csalódottan állapítja meg, hogy: ennyi volt??? És a rövid idõ sem csupa hajsza. A látvány inkább lazulás és hirtelen egy pár másodperc akció. Különben a póló kifejezetten az a sport, amit tévében lenne érdemes nézni, mert a terület óriási. Tehát érheti csalódás a vágyakozót több felõl is: 1. Utazol másfél órát oda, aztán ott meg egy chukker 7 és fél perc, és mondjuk egy délután 2 chukker van, mert ehhez is kell vagy 16 ló! 2. Leülsz valahová, és az öszes akció aznap marha messze fog játszódni. Az elsõ chukker után elmész a pálya másik végére, aztán ugyanúgy jársz. 3. Egyszer rágyújtasz, és mire felnézel, épp akkor viharzott el elõtted a 8 lóból hat. Én nagyon megkedveltem.

#18 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 5. - 18:54

Csatlakozom Ernest velemenyehez. Bar en a PoloCrosse lovas sportot mar jobban szeretem, es az nem csak gazdagok jateka, eleg egy lovasnak 1 lo hozza. Valamint kosaras utot hasznalunk, amivel elkapjuk, passzoljuk a labdat. 4 x 8perc chukka van, egy csapatban 6 lovas van, de minden jatekos ket chukkat jatszik 3-3 lovassal. Nemzeti bajnoksagokon lattam sajnos balesetet, de nem az a jellemzo. Ambur, az egyik kancank 23 eves , identol van PoloCrosse-tol nyugdijjaztatva, de evekig minden problema nelkul volt ezen sportagban lovagolva, edzeseken, bajnoksagokon. Kituno egeszsegnek orvend, szep formas, a korat meghazuttolva. Most Willow az 'uj' partner, O 9 eves, es eros, kituno egyensullyal mozog, gyors es szivos csaj. Ezeket a lovakat 5 eves koruk utan kezdik edzeni. Nagyon elvezetes sport, a Polonal kicsit konyedebb.. es nemileg megsem , de hasonlo kaliberu . :) De az itteni egyetemi Polo jatekokat neha latom, sajat csapataik vannak , ezeket a lovakat igen jol tartjak es edzik. Sok helyen nem a gazdagok jateka, mert rengeteg a lo, kicsit olcsobb a tartasuk. Szerintem ezek a sportok szinten attol fuggnek , hogyan tartjak karban a lovat jatek es edzes utan. Jaratas, labmasszas, stb.. Valamint elotte fokozatos edzes , bemelegites, ilyesmi. Nagyszeru elmeny igy lohaton jatszani, mas mint terepen lovagolni, vagy palyan dolgozni az bisztos. Jo kis csapatjatekok :ang:

#19 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 14:42

Sziasztok! Valószínûleg nem leszek vmi népszerû, de az egyik lovam az egyik magyar polo clubból való, állítólag ott lovagolták be, majd vmiért nem voltak megelégedve vele és visszavitték oda, ahonnan én vettem.. Ezeket akkor tudtam meg, mikor a ló elõéletérõl, képzettségéröl érdeklõdtem. Azt tudom, hogy mikor visszakerült, oda ahonnan vettem, még finoman fogalmazok ha azt mondom, hogy egy nem jó kondiba levõ lóról volt szó. A viselkedése viszont többet elmondott a clubban való bánásmódról mint bármi más.(csak ott volt lovagolva igazából, ahonnan vettem ott egyszer-kétszer ültek rajta max, de abszolut nem erõszakosan vagy bármi ilyesmi) Egy emberben nem bízó, menekülõ, nyergeléstõl és minden lovaglással összefüggõ dologtol félõ lovat hoztam el. Szerencsére ez mára elmúlt de szerintem akármikor vmi hasonlót akarnánk vele csinálni mint a polo, lehet visszatérnének rossz emlékek, nem tudom. Az biztos, hogy amiket hallottam, hogy miket csináltak vele, még alá is írta a ló viselkedése.. Személyszerint meg nekem bõven elég abba belegondolni, hogy hány lekötõ meg egyéb dolog van a lovon, nekem már ez bõven bántja a szemem, bár ezt is embere válogatja. Hát ez az én tapasztalatom :)

#20 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 15:31

Celtica, a sajat tapasztalatod leirasa miatt miert lennel nepszerutlen? ;) De azert ne altalanosits szerintem, lovasok, trenerek kulonbozoek meg ebben a sportagban is :)

#21 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 15:52

A népszerûtlenséget úgy értettem, hogy egy pl lovas polot kedvelõk topicjába vmi elég negatívat írni, általában nem közkedveltséget vált ki :kir: Na de sebaj, nem is vágyok erre. :) Nem általánosítok, csak a club amirõl én beszéltem, az a "legnagyobb" hazai clubok között szerepel, sajnos külföldi helyzetekrõl nincs tapasztalatom, arról nem tudok nyilatkozni. De a karácsonyfát akkor sem szeretem! :dev:

#22 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 15:58

Megkockáztatom, hogy a lovak sem egyformák. Különböző munkákhoz különböző idegrendszerű lovak valók. Erre a nagyobb megterhelésre a Tied nem vált be, de attól még lehet isteni hobbyló. Mindezt úgy irva, hogy még csak fotón láttam lovaspólót. :)

Edited by Kistáltos, 2010 március 8. - 15:58.


#23 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 16:48

Õõõõ lehet én vagyok a hülye, de szerintem nem kisebb képességû egy ló, aki nem pólóslónak való, aki nem tûri, hogy az ütõvel jópárszor hókon nyomják, stb, stb, stb... ;) De lehet, hogy a pólóslovak jobbak mindnél? :eek: :yeah: Ez olyan, hogy amíg nem volt dolgod ilyen helyrõl kikerült lóval, nem fogod tudni.. Meg a kép az kép, nem láttat be a kulisszatitkokba :)

#24 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 16:53

Akik komolyabban csinálják- tehát nem rongyrázás, hanem sport- azoknál nem láttam durva dolgokat. Az egész lovaspólós csapatból egyetlen egy emberre tudom azt mondani, hogy egy elmebeteg. DE A POLOPONY nem véletlenül polopony. Lehet kísérletezgetni, de rájön az ember, hogy ez a fajta az,ami alkalmas erre a sportra.

#25 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 16:59

Celtica, fórumos szokás, hogy belekötsz olyanba, amit nem is mondtam. Nem mondtam, hogy kisebb képességû. Azért, mert Overdose nem húz farönköt, még nem kisebb képességû. Az utsó mondatom is szembetûnõ lehetne. Bár ugy gondolom, minden lovassportban vannak olyanok, akik vigyáznak a lovakra (független a tulajdonjogtól), és vannak olyanok, akik nem.

#26 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 17:08

:) A karacsonyfat is kulonbozokeppen diszitik -szerencsere - :ang: Ki mit aggat ra, izlese, gondolatvilaga dolga.. Mi a sajat lovainkat tobbfelekeppen lovagoljuk , s annak megfeleloen szerszamozzuk fel. Maskent a treninghez , kiruccano terephez, lova valogatja , marhazashoz, katonai vagy indian dolgokhoz, kulonbozo filmekhez , maskent polocrosse-hoz. De nem attol lesznek jobb vagy rosszabb lovak , idegbetegek, felosek, nyergelesutalosak , stb, mert jobban vagy kevesbe lesznek teleaggatva es milyen sportagban vagy esemenyen lovagoltak oket :ang: Hanem azon szemelyek altal, akik ahogyan bantak veluk, kezeltek oket .. Abban a hazai poloclubban szerintem kulonbozo emberek kulonbozokeppen bannak a lovakkal.. De persze ettol lehet igazad, es Ott csak egyvalaki edz mindegyikkel.. Hatha van a forumon illetekes, aki tobbet tudna errol irni... :) Most nezem megint milyen helyesen irtam.. Elenezest erte :ang:

Edited by QuarterSister, 2010 március 8. - 17:10.


#27 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 17:15

Erre a mondatra gondoltam, amikor ezt írtam: "Erre a nagyobb megterhelésre a Tied nem vált be, de attól még lehet isteni hobbyló."
Szerintem egyszerû szövegértés. De akkor lépjen érvénybe az elõzõ hozzászólásom elsõ fele, sebaj.. :)
Fórumos szokásom meg nem lehet, mivel elég ritkán szólok hozzá bármihez is, úgy érzem most is felesleges volt. :kir:
Az, hogy ki hogy miként vigyáz a lovára vagy máséra, nem ide tartozik, de úgy érzem, ennek is mindig a ló issza meg a levét.

Hihi, akkor akiket én láttam, azok mind rongyrázóak voltak, sajnos én ellenpéldát nem láttam, bár biztos van.
Én egyedül azt sajnálom, hogy ha ezzel õk is tisztában vannak, hogy a polopony a legalkalmasabb erre, akkor miért is próbálkoznak más lóval.

:) A karacsonyfat is kulonbozokeppen diszitik -szerencsere - :ang:
Ki mit aggat ra, izlese, gondolatvilaga dolga..

Mi a sajat lovainkat tobbfelekeppen lovagoljuk , s annak megfeleloen szerszamozzuk fel.
Maskent a treninghez , kiruccano terephez, lova valogatja , marhazashoz, katonai vagy indian dolgokhoz, kulonbozo filmekhez , maskent polocrosse-hoz.
De nem attol lesznek jobb vagy rosszabb lovak , idegbetegek, felosek, nyergelesutalosak , stb, mert jobban vagy kevesbe lesznek teleaggatva es milyen sportagban vagy esemenyen lovagoltak oket :ang:
Hanem azon szemelyek altal, akik ahogyan bantak veluk, kezeltek oket ..

Abban a hazai poloclubban szerintem kulonbozo emberek kulonbozokeppen bannak a lovakkal..
De persze ettol lehet igazad, es Ott csak egyvalaki edz mindegyikkel..
Hatha van a forumon illetekes, aki tobbet tudna errol irni... :)
Most nezem megint milyen helyesen irtam..
Elenezest erte :ang:



Nem azt mondtam, hogy a használt felszerelések miatt válik ilyenné egy ló, hanem, hogy ha azokat nem megfelelõen és következetesen használják. :) Ugyanez igaz az emberekre is szerintem és szegénykém régebbi viselkedése sajnos ezt irja alá. De teljesen értem amit írsz és egyet is értek vele.

#28 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 17:22

Ne Celtica.. Ne ird ezt.. Nem volt folosleges amit irtal, neked ez a tapasztalatod, ilyen is volt/van! :ang: Emeberek elbeszelhetnek egymas mellett, ez forum, nem szemelyes beszelgetes.. Attol meg lehet ugyanarrol beszelnek.. :)

#29 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 17:36

Ne Celtica.. Ne ird ezt.. Nem volt folosleges amit irtal, neked ez a tapasztalatod, ilyen is volt/van! :ang:
Emeberek elbeszelhetnek egymas mellett, ez forum, nem szemelyes beszelgetes.. Attol meg lehet ugyanarrol beszelnek.. :)


Jobb is a személyes vagy személyesebb beszélgetés, ezért is nem vagyok nagy fórumozó. :)

#30 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 17:59

Erre a mondatra gondoltam, amikor ezt írtam: "Erre a nagyobb megterhelésre a Tied nem vált be, de attól még lehet isteni hobbyló."
Szerintem egyszerû szövegértés. De akkor lépjen érvénybe az elõzõ hozzászólásom elsõ fele, sebaj.. :)
Fórumos szokásom meg nem lehet, mivel elég ritkán szólok hozzá bármihez is, úgy érzem most is felesleges volt. :kir:
Az, hogy ki hogy miként vigyáz a lovára vagy máséra, nem ide tartozik, de úgy érzem, ennek is mindig a ló issza meg a levét.

Jaj, bocs, én sem potositottam a megterhelést, ami lehet fizikai, de idegi terhelés is. Pólópóninak meg a kiegyensúlyozott idegrendszerû, de nagy menõképességgel rendelkezõ lovak jók (olvasmányaim szerint).

A fórumosokra pedig általánosságban jellemzõ ez, bár az is igaz, hogy könnyû mindent félreérteni, de lehet magyarázni is. (legalábbis megpróbálni).

A saját véleményem,mint minden lovassporttal kapcsolatban: amig "játék", addig szivesen nézem, akár ki is próbálom, de amikor már pénzes, vagy erõsen teljesitményorientált, akkor már összehúzom a szemöldököm.

#31 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 18:14

Jaja, meg úgy tudom, hogy nem is egy fajta, hanem tipus, mint a különbözõ színtipusok vagy mint pl a hunter. A véleményeddel egyetértek, de sajnos már lassan minden arról szól, kevesek azok, akik nem csábunak el efelé :hupp:

#32 Bettie

Bettie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 183 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 13. - 17:19

Sziasztok! Én pár éve jártam a Káli Polo Clubban, és nagyon jó véleménnyel vagyok róla! A tulaj nagyon kedves volt (vele lovagoltam), a lovak pedig hihetetlenül jól képzettek, szépek, egészségesek. A lovaspólót még nem próbáltam, de ez csak idõ kérdése :) Nyáron szerintem ismét kilátogatok Szentbékkállára. Üdv!

#33 Kittu

Kittu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 420 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 13. - 20:06

Szia Bettie! És hogy lehet Szentbékkállán elérni valaki illetékest? Mert mikor én jártam arra nem volt semmi mozgolódás.

#34 Bettie

Bettie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 183 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 13. - 21:03

Kittu, privátüzi ment... :)

#35 frohsinn

frohsinn

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 9. - 21:58

Hat en az elobbiekben probaltam kimeletesen fogalmazni, de ma oszintesegi roham napom van(vagy fikazos?:)): Ez a magyar polo egy vicc, rohej, allatkinzas(nem kivulallokent mondom). a pololovaknak is megvan a maga baaja, van koztuk par tunemeny. De amikor a legfainabb pololovat szajba vagtak utovel, h omlott a szajabol a ver, megszakadt a szivem. Ha azt a sok sznobot nezem, akik csak a segguket verik a nyereghez meg tepik a lo szajat meg rugjak(es mindezt egyidoben) es olyan rohadt elitek meg ferfiasak ettol(tisztelet a kivetelnek, mert olyan is van), neha komolyan hanynom kell. Ja es k.va nagy osszegeket perkalnak olyan argentin lovaszoknak, akik helyettuk meg jobban megkinozzak a lovakat, az... dicseretes. Ennek ellenere a polo tok jo, nezzetek meg egy argentin profi bajnoksagot, na ott tudnak lovagolni, meg olyanok a lovaik, mint egy nagy meretu teliver, azok a lovak tuti tudnanak 140-et is ugrani, ha kellene. Az ugy mar mas. Meg jo, h van erre torekves, h legyen ilyen sport is nalunk, de kb a fele(?) tarsasagnak az anyukajuk helyebe egy teknosbekat se vennek, nemhogy lovat. Bocs.

Edited by frohsinn, 2010 április 9. - 21:59.


#36 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 31. - 16:12

Nézzétek, mit találtam:
http://www.lovasok.h...dex.php?i=44476

#37 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 13. - 9:51

Azért az nem semmi, hogy amikor Tabajdon rendeznek egy versenyt (2013 Június 7-9 Diplomat's Cup), épp ugyanakkor (8-án) a Kincsem-parkban is... Pedig az ember azt hinné, lovaspóló verseny nem terem minden bokorban, csak össze lehet hangolni.