Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Miért ilyen rossz a magyarországi lovas helyzet?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1527 válasz a témához

#1 Regebaby

Regebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 414 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 10. - 22:41

Valaki tud válaszolni miért nem támogatják a lovassportot? az ügetõt le fogják bontani, valószínüleg a Tattersalt is! bevásárlóközpont épül helyette! (ha jól tudom). a magyar emberek szinte lovon születtek. aztán itt volt még Kincsem,Imperiál,Imi... de ezek csak voltak! a mostani versenylovak miért nincsenek nemzetközi szinten? állandóan csak azt hallani,hogy pozitív lett a doppingtesztjük stb. ha lesz egy kiemelkedõ teljesítményû ló rögtön eladják külföldre!JÓ EZ ÍGY KÉREM? :confused:

#2 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 2:46

Visszakérdeznék, de tudom, hogy nem illik. Van Magyarországon olyan "helyzet" ami jó? Igen, a dohányzás, az alkoholizmus, meg a drogfogyasztás az igen, menjenek csak tüntetni a kendermagosok, az kell a népnek, butítsuk csak magunkat, hadd nõjön még a pláza meg bevásárlóközpont /fõ érték, mert arra szükség van! A lovainkat elfelejthetjük, kinek kell az, nem trendi, egyébként sem hoz hasznot. Ez nem jó így kérem... :-/

#3 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 7:11

Sziasztok!Egyetértek veletek, és nekem elég, ha csak a tévére vagy a budapesti közlekedésre gondolok, pl. hogy nem tudok úgy eljutni a metrótol a villamosig, hogy ne álljanak elém pénzért. A tévében a mûsor meg... hát, elég annyi, hogy én már hónapok óta jóformán nem is nézek tévét? Oké-oké, idõhiánnyal kezdõdött, de tudjátok, a brazil sorozatok meg a többi népbutító hülyeség pl. valóvilág... egyáltalán nem hiányzik. A valóvilágak amúgy mi köze a valósághoz? A tanuláshoz, a munkához, a másik emberre való odafigyeléshez és ilyen egyéb humán dolgokhoz mi köze? Tudom, hogy ezek nem konkrétan idevágnak, de egy normális társadalomban v. közösségben ezek alapvetõ dolgok. És ezekután kérditek, hogy ki törõdik a lovaglással? :(

#4 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 10:21

Na szóval csak azt akartam ezekkel mondani, hogy itt abszolút a pénzcsinálás és a butítás a fontos, de az, hogy értelmes dolgokat is támogassanak, na az nem erre az országra jellemzõ.

#5 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 10:22

A cocializmusban azért nem támogatták mert uri sport.A kapitalizmusban azért,mert nincs benn pénz,profit.Egy embert mutassatok,aki ebböl gazdagodott meg,én mutatok tizet aki ettöl szegényedett el(sajnos).Ha megprobálsz minöséget adni,azt nem füzetik meg,gagyibol van elég,de abbol az emberek nem kérnek,és igazuk van.Vannak biztató probálkozások,magánszemélyek részéröl,akik pénzt áldoznak arra,hogy a lovasemberek kapjanak valamit(tudást,hangulatot,életérzést),a pénzükért.Remélhetöleg a lovasok az igényesség irányába tolodnak el,és akkor jobb lesz a magyar lovas élet.Én most nem arrol beszélek,hogy mindenkiböl bajnokot kell csinálni,de legalább probáljuk meg ugy tisztelni a nagy szerelmünket a lovat,ahogy õ tisztel bennünket egy jó ló-lovas kapcsolatban,és probáljunk alázzattal lenni a lovaglással kapcsolatban.Gondolkozzon el a lótulajdonos és lovarda tulaja:mindent jol csinálunk?Ne legyen senkiben az énmindenttudoknekemneugassonsenki érzés,mert a lovaglást stilustol függetlenül MINDENKI élete végéig tanulni fogja

#6 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 10:40

Sajnos az az igazság,hogy tényleg nincs belõle pénz,szóval ilyen szempontból jogosan nem támogatja a lovassportot az állam,de akkor miért tud más sportokat támogatni,amibõl szintén nincs haszon?!Példaként említeném a focit...Az talán értelmesebb dolognak számít manapság?Vagy ez a divat? :confused: Egyébként Magyarországon is lehetnének jó lovak és jó lovasok(és vannak is),csak segíteni kellene õket,meg persze az elejérõl kezdeni mindent,az alapokon javítani.

#7 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 10:51

Kedves Shába!Miböl gondolod,hogy állam bácsi a zsebébe nyúl a mi szerelmünk miatt.Ez utopia.Gondolod, hogy tölünk nyugatabra ez igy megy.KERESS SZPONZORT!!!!!!Mondá állam bácsi

#8 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 11:27

Engem ez az egész felháborít! Nehéz hozzászólni, mert a düh elvakít rendesen. Én sem értem, hogy a foci mitõl jó, és mégis, ott hatalmas összegek cserélnek gazdát, valószínleg azért éri meg. A ló egy nagy állat, foglalkozni kell vele, és azért ez nem olyan, mint hogy leülök a tévé elé oszt megnézöm a meccset, iszok közbe a haverokkal néhány sört, ha vége van, kikapcsolom a tévét azt viszlát.Pedig állítólag lovas nép volnánk vagy mi...

#9 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 11:28

Hmmm.. NEm olyan? Galopp? Ügetõ?

#10 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 11:43

Cappaa!!Egy vb döntöt a fél világ nézi,egy volvo kupát 125ember felvételröl egy hét mulva. Ez a média.Lovas nép.....hát?????

#11 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 11:49

Én is ezt mondom, csak én nem tudom ilyen szépen kifejezni magam...Én nem nagyon nézek tévét, a focit utálom, bocs a tájékozatlanságomért tongue.gif De ahogy írtad: a média. Hát igen.

#12 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 11:58

Sziasztok!Ha már a nagy igazságtalanságoknál tartunk, akkor kezdhetnénk ott, hogy azok az ágak sincsenek kiemelve és "megnyomva" egy kis pénzzel, akik tényleg produkálnak. Évek óta a kajak-kenusaink nem csupán a világ élvonalában vannak, hanem az elsõk! A csúcsgépek! És meg lehet nézni a csónakházakat, ahol potyog rájuk a vakolat és a konditermeiket, ahol van két db súlyzó. A lovasaink hozzájuk képest még el vannak eresztve.

#13 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 12:02

Kedves BoKa, közelítsük meg máshonnan a témát, bár eredetileg nem akartam annyit írni. Egy meccs után gyakori a bunyó, szanaszét verik egymást a szurkolók (amiben szintén nem látok értelmet, de ezzel nem hiszem, hogy egyedül volnék). Voltam néhányszor Alagon a galoppokon, én ott nem láttam verekedést, üvöltözést, és ha lenne ott metro, valószínûleg azt se verték volna szét. Szóval azért más. Ennyi! [ Május 11, 2004, 12:11: Az üzenetet átszerkesztette: cappaa ]

#14 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 12:11

Erre az állam kontra szponzor, és lovassport kontra divatsportokra csak egy kicsit átírt, de ismert mondást írnék:"Segíts magadon, az állam is megsegít!"Addig, amíg nincs a dologban önrész (vagy szponzori pénz) addig az állam se látja benne az üzletet. Ha már valamit szponzor is támogat, vagy van egy biztos háttértõke, onnantól már kisebb a kockázat.Bár nem vagyok politikus és nincs is sok élettapasztalatom korom okán, de úgy gondolom, hogy állambácsinak most van elég baja a költségvetéssel a sportok nélkül is (lásd B. Zsolttól is úgy érzem visszakozott az állam, de ezt hagyjuk, mert más téma), így tehát ha valami nem jó befektetés, tehát nem térül meg, akkor nincs rá pénz. Ez így úgy érzem jogos is. Majd ha egyenesben leszünk (deszép álom...) akkor sokkal könnyebben lehet talán támogatást is szerezni mindenre, így a lovassportokra is.Addig is reméljük, hogy érkezik pár Lóbarát Abramovics az ország környékére! Posted Image (én így látom)

#15 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 12:25

Ha csak abból indulok ki, hogy 5.200,-Ft a BKV bérlet, és részeg, büdös hajléktalanokkal együtt utazom, és némelyik még oda is vizel... Mert a bérlet drágább, de színvonalat ne várjál ám... Most ez nem idevág, de ha ilyen kis dolgok se mûködnek sehogy, akkor milyen lovas helyzet??? Nekem egyébként már a május 1-jei Eu-s csatlakozásos mizéria sem tetszett, hogy fölpakolták azt a két gigaplakátot a két vizilabdás képpel... mert erre van pénz. Na látjátok, megfejtettem, ezért ilyen rossz a magyarországi lovas helyzet! Mert gigaplakátra meg ilyen hülyeségekre költik a lóvét.Bocs, ha durva voltam. :(

#16 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 12:30

Most a "gigaplakátokkal" nem tudom miért van baj. Szerintem kellenek, mert ha semmi ilyen nem lett volna, akkor a külvilágnak az jön le, hogy olyan csóró ország vagyunk, hogy még ünnepelni sincs pénz. Az más kérdés hogy az vagyunk-e, de ha még mutatjuk is, akkor még ennyi túrista se jönne, és a fél ország éhenhalna.(nem vita, ellenvélemény)

#17 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 13:01

Most ez durva lesz, és nem is lovas, de nem bírom megállni, hogy ne reagáljam le Posted Image :gigaplakát, amikor az egészségügy a béka micsodája alatti színvonalon van... hát nem tudom. Szerinted kell, hogy lássák, tudunk ünnepelni. Szerintem az ünnephez nem kell a gigaplakát, a hangulat a fontos, a jókedv.Ez nem piszkálódás, csak imádok eszmét cserélni. Posted Image [ Május 11, 2004, 13:02: Az üzenetet átszerkesztette: cappaa ]

#18 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 13:58

Én nem értelek Benneteket. Szponzorpénz arra van, amit sokan néznek, tehát több jön belõle vissza. Ez az alap. Az sehol nem kérdés, hogy igényes-e a téma, vagy nem. Ha az emberek igényszintjét lenyomták oda, hogy a kalap szrt nézzék, azt fogjuk nézni a TV-ben. És millióan fognak szavazni 300/db áron a szimpatikusabb kakira, mert esetleg nyerhetnek egy wcdeszkát. Ez érdekli az embereket. Ez a reklám. Ezért nem értettem a máshol beszélt Fókuszos ellenérveket. Mert abból van pénz, amit mutatnak olyan helyen, amit sokan néznek. Függetlenül, hogy ezt sokan "leereszkedésnek" élik meg. Nem az a célközönség, stb. Ez mellékes. Az igényesség is. Az eladhatóság a lényeg. És akkor van szponzor. A jajgatásból meg nincs.Az más lapra tartozik, hogy általános nyivákolás -a hajam égnek áll tõle- hogy itt - Mo-on - nincs pénz. Itt nincs??? Szétnéztek Ti az utcán? Álltatok már sorban éjfélkor fél órát a Tescoban? Bevásárlóközpont-bevásárlóközpontot ér, és lépni nem lehet egyikben sem. Szegénységbe minek a bevásárlóközpont? De nekem nem úgy tûnik, hogy csõdbe akarnának ezek a bótok menni! Az emberek úgy vásárolnak, mintha ellenkezõ esetben hajnalban kivégeznék õket. 50-70 pénztárban állnak sorban 10-15 perceket az emberek. Mit is vesznek? Tejet, kenyeret, parizert? Frászt! Rekesszám a sört, ásványvizet, gyümit, elõreszeletelt sonkákat, mind nélkülözhetetlen és olcsó! JA. Naponta átmegyek Pesten. Közel 300 forintos benzin mellett 6 sávban dugó. MIndig, mindenhol. Jés, Ís rendszámokkal. Hol a szegénység, kérem? Ja, persze, vidék az más. Nem más. A csóró Miskolcon szintén közlekedési káosz van a dugóktól. Jó, Hás, Gs rendszámból. És pont úgy kell sorbanállni 40 pénztárban. Sorolhatnám, higyjétek el, sokat járom az országot. Viszont TV-t nem nézek, szóval nem befolyásol az Aktívos hangulatkeltés a fene nagy szegénységben. Mert ha meg kell csináltatnom valamit egy mesterrel könyörögnöm kell, hogy ugyan hagy adjak már neki 5-6százezret egy heti munkáért, ugyan gyûjjõn má oda! Nemrég építkeztem, tudom, mit beszélek. Mester építkezésre milka alatt ki se jön. 4 nap burkolásra embert fél milla alatt találni rendes mutatvány. Mert mikor kérdezem, ó 100 az. Aztán kiderül még 20 zsák ez, 30 zsák az is kell. Szerintetek hány számlát tudok felmutatni? Szerintetek mennyit adóznak ezek után? Ez a szegénység?Nagyon sok szegény ember van, ez tény. De hol nincs? Tud valaki egy olyan országot, ahol nincs szegény? Jó Monaco...Számtalan emberrel találkozom. Pályakezdõ, aki 200 bruttó alatt fel sem kel. Sajnálnom kellene? Nem teszem. És nem a nyóc diplomásokról beszélek.Persze, biztos van kivétel. Félreértés ne essék, semmi bajom azzal, hogy kitépik a kezembõl a 40ezres farmert és tiporják egymást a népek a Westendben. Csak ne sírjunk má!Mert azzal van.Tenni kell. Megmutatni a dolgokat. Felkelteni az érdeklõdést. Az igényt. Ha nincs, csinálni igényt. És piacot. Nem sírni. És nem milliókat akarni kaszálni 2 év alatt. Mert annak ez a vége.A fittnes barom csóró sport. Megesznek egy versenyre fél millát és kap, ha nyer 20ezret. Tényleg ez az arány. Mégis tudunk mondani olyanokat, akik lóvésok lettek, holott szinte semmit nem tettek le az asztalra másokhoz képest, akik csórók. Neveket tudok, többet. A versenyeken, OB, EB, VB, szinte arcról ismeri a közönség egymást, oly "sokan" vannak. Mégis sokan megélnek a reklámból. Élelmesség, semmi más. Hasonló ez itt is.Javítani dolgokat meg nem akkor kell, amikor épp össze akar dõlni. MErt akkor valóban sokba kerül. MInt a magyar útiszonyok. Kis likat minek betömni, a nagy leszakadásra viszont nincs pénz.Csakhogy a kicsibõl lett a nagy, ezt felejtik el sokan... És a szakadékból visszatornászni már tényleg nagy mutatvány bármit is. Sportot, utat, épületet, egészségügyet...

#19 Regebaby

Regebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 414 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 22:39

egy kis Magyarországi lovas helyzet:az ügetõlovaknak ugye át kell költözniük június-júliusig a Kincsem parkaba.(nem is tudom a Tatival mi lesz...)KIncsem parkban több éve problémák vannak a startgépekkkel.na ez úgy mûködik, hogy a múltkor az egyik lónak nem nyílt ki,és nekiugrott az ajtónak szegényke! akár lábtörés is lehetett volna,de ez nem érdekel senkit.inkább a tribünt építik ami még viszonylag jó állapotban van.(csak egy kicsit hullik a vakolat :mad: )kéne néhány óriáskivetítõ.a derby napján majd porfelhõket látunk.a pálya mellett csak aki rányomul a korlátra az lát vmit.csoda az is ha a nõi öltözõben van wc deszka. :mad: egyébként úgy mindenkinek üzenem ha akarnák tudnák támogatni a lovassportot. nem akarom bántani Baumgartner Zsoltot sem,de õneki adtak pénzt. abból van haszon? általában kiesik,vagy eredménytelen. Cselekedni Kell!!!!! A SPORTÁGÉRT FELELÕS VEZETÕK FELADATA,KÖTELESSÉGE,HOGY A LOVASSPORT ÚJRA A RÉGI FÉNYÉBEN TÜNDÖKÖLJÖN!!!!!!! pl:Aktion :( [ Május 11, 2004, 22:49: Az üzenetet átszerkesztette: Regebaby ]

#20 Regebaby

Regebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 414 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 22:40

némely mondat a Lovas Magazinból lett idézve

#21 Regebaby

Regebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 414 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 11. - 22:41

For Pleasure nemzett egy csikót! megvan már az utánpótlás. de persze ez sem magyarországon történt! :( [ Május 11, 2004, 22:51: Az üzenetet átszerkesztette: Regebaby ]

#22 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 22:17

Most felmerült egy másik dolog, azt látom, és hallom, hogy egyszerûen nem a megfelelõ emberek vannak a megfelelõ helyeken. És ezt is alulról kellene, vagy lehetne kezdeni, az a baj, hogy általában a kezdõket nem jól oktatják. Nagyon sok múlik a képzett, értelmes oktatókon, pontosabban a hiányukon. A lovas tudás az csak egy dolog, szükséges lenne még a lovak iránti tisztelet, alázat, szeretet, és annak a képessége, hogy ezt átatják a tanítványoknak is. És a tisztelet a vendégek iránt is, pl. az, hogy normálisan felöltözve, ne szakadt papucsban, fürdõgatyában álljanak a pálya közepén. Ez ellen hogy lehetne tenni? Tájékoztatásra lenne szükség, hogy a lovakat még nem ismerõ ember tudja, mit kell elvárnia egy oktatótól, lovardától. Ha ez mûködne, akkor hamarosan munka nélkül maradnának a primitív lórugdosó lovászból lett "tanárok". Ezt vegyétek felhívásnak, próbáljuk terjeszteni az igényességet! Jobb lesz akkor a lovaknak is, lesz egy ügyes, hozzáértõ, lószeretõ fiatal lovas generáció. És itt mindegy, hogy angol, western, õsmagyar, stb. a stílus.

#23 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 21. - 0:11

Cavalier!!!Nagyon örülök,hogy gondolataimat magadénak tudod(május 11),mert ez azt jelenti,hogy hasonlóan gondolkodsz. Posted Image :D

#24 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 21. - 0:48

idézet:
Eredeti szerzõ: Marlboro Man: Cavalier!!!Nagyon örülök,hogy gondolataimat magadénak tudod(május 11),mert ez azt jelenti,hogy hasonlóan gondolkodsz. Posted Image :D [/QUOTE]Posted Image Ez így van, és épp azt akarom, hogy minél többen tudják magukénak, és fogalmazzák is meg, adják tovább, mert ugye egy fecske nem csinál nyarat, de egy tucat már talán! Posted Image Ha nem permetezik le õket persze... :D

#25 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 22. - 20:20

Itt a válasz a felvetett kédésre:Mi nomád,vándorló lovas nép voltunk egykor(!).Fejlõdött az ország,civilizálódunk a mai világban drágaság van.Igen kevés embernek adatik meg,hogy lovat/kat tartson.Ez a néhány lovarda eg országnak kevés.Szemetelnek,tönkre raknak mindent,nem tisztelik az állatokat,hamar beleunnak és kidobják.Ezen kellene változtatni a magyarok hozzáállásán.Igen ám...ez mind szép és jó lenne(ha megtörténne)de hogyan hívjuk fel az emberek figyelmét?Talán hirdetni kéne nagy plakátokon a WC papír ára helyett ezt kellene kiragasztani.Támogatni kéne az egyesületeket lovardákat állatokkal foglalatoskodókat.Fel kellene hívni a figyelmet a régmúltra,felelõsségtudatot kéne ébreszteni az embereknek.A megkínzott állatoknak örök menedéket nyújtani.Hogy külföldön miért jobb a helyzet?Mert az emberek nem csinálják azt,hogy megtetszik ez az állat meg az ezket elviszi 2 hét múlva megunja és az utcára kidobja.Valamelyiknap azt hallottam a tv-ben,hogy külföldön nincsenek is állatmenhelyek pont ezért amit az elõbb elmondtam.Bármily szegény vagy ha szereted az állatokat,gazdag vagy.

#26 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 22. - 22:14

idézet:
eredeti szerzõ: LizaValamelyiknap azt hallottam a tv-ben,hogy külföldön nincsenek is állatmenhelyek pont ezért amit az elõbb elmondtam. [/QUOTE]Ja, és pont ezért rendelték el most Athénban, hogy az olimpiáig mind az összes (akárhányezer!) kóbor kutyát be kell fogni, hogy egy se legyen az utcán. Az lehet hogy menhely nincs, arról nem szólt a fáma, de kóbor állat attól még van... :(

#27 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 23. - 0:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Liza:A megkínzott állatoknak örök menedéket nyújtani.Hogy külföldön miért jobb a helyzet?Mert az emberek nem csinálják azt,hogy megtetszik ez az állat meg az ezket elviszi 2 hét múlva megunja és az utcára kidobja.Valamelyiknap azt hallottam a tv-ben,hogy külföldön nincsenek is állatmenhelyek pont ezért amit az elõbb elmondtam. [/QUOTE]Azért hozzátenném, hogy külföldön sem minden olyan rózsás, mint elsõ blikkre látszana. Nézzétek csak meg az Animal Planetet, ott vannak állatmentõ zsaruk, rendes rendõri jogkörrel. Vannak USA-ban, Angliában is cifra dolgok, pl. amit a múltkor belinkeltem az állatvédelem topicban. 2 ló volt hónapokig, évekig bezárva, méteres szarban álltak, a patájuk visszakunkorodott és belenõtt a csüdjük húsába... Ilyen esetek mindenhol adódnak. Az hülyeség, hogy nincsenek állatmenhelyek, éppenhogy vannak, és érdemes megnézni õket. RSPCA kulcsszóra keressetek a google-ban. Üdv, Cav

#28 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 23. - 19:09

idézet:
azért hozzátenném , hogy külföldön sem minden olyan rózsás,mint ahogy elsõ blikkre látszana.Nézzétek csak az Animal Planetet,ott vannak állatmentõ zsaruk , rendes rendõri jogkörrel.[/QUOTE]És nálunk mikó a f***** lesznek ilyenek???

#29 Regebaby

Regebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 414 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 7. - 22:33

Elbúcsúztunk az ügetõtõl!! ebben szintén van rossz:az új helyre ahová az ügetõ átköltözik,kevés az istálló,szûkek a helyek a boxokban. :mad: "A boxok kutyaólnak sem jók! ilyen helyre nem viszem a lovamat! ez a ló it 6-7 millió forintot ér-mutat Intenzívre-nem akarom ilyen körülmények között tartani!-nyilatkozta Fazekas Imre többszörös ügetõhajtó champion.Van valami igazság a dologban... :(

#30 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 7. - 23:30

végigolvasgattam amiket írtatok, és mind1ikben találtam valamit az én véleményembõl.. bár még csak 4éve kezdtem a lovak körül tüsténkedni, de azért átlátható a helyzet nagyjából.. kiemelnék néhányat a fent olvasottakból is: érdekes, hogy a média csak azzal és akkor foglalkozik, amikor és amibõl a nagy haszon van. az ügetõ bezárása után több oldalas cikk volt a blikkben, hogy a sztárok (sas, farkasházy stb) ott sírnak rínak hogy bezár az ügetõ, de hogy tennének valamit.. pedig nekik több lehetõségül lenne, mert azért csak a fél ország ismeri õket min., és nem tudom elhinni, hogy pk sem tudnának semmit tenni, akár annyit, hogy szólni pár jó szót a média képviselõihez.. kicsit ledöbbentem, amikor hétvégén kapcsolgattam a tv-t (én azért néha tvzek Posted Image és a fix.tv-n belebotlottam dunakeszi ügetõ élõ közvetítésbe.. ott miért lehet, és mondjuk egy rtl vagy tv2 miért nem tud legalább havi 1-2 mûsort a VV28 vagy a brazil maszlagok helyett leadni vmi értelmeset is, aminek JÖVÕJE van??? Posted Image másik példa: b.zsoltra lett volna (ha jól emlékszem) 1milliárd állami támogatás kiegészítés??? ráadásul egy olyan csapatnál, ami tényleg semmit nem ér, mert mindig az utolsó helyig bírja az autója, ha nem vérzik el már az idõmérõn... sztem a legjobb eredményét futotta montecarloban, amikor 9bõl 9.lett dehát senkit nem érdekel, mert a forma1 ugyanolyan érdemtelen mint a foci stb., de miért jobb egy olyan sport, ahol labdát kergetnek, vagy egymást törik össze az autóikkal, vagy egymást verik (pl box, mert ugye azt is nagyban támogatja az rtl..) szét a játékosok - mint az ember<->állat kapcsolat, amiben sokkal jobban megnyilvánulnak az emberi értékek sztem, és többet megismerhetsz egy emberbõl, látva ahogy a lovával bánik pl... de ugyanakkor a kereskedelmi csatornák megtehetnék hogy az újabb és újabb isten háta mögötti helyekrõl kiemelt boxolókat karolgatja fel, helyette felkeresne olyan lovasokat, akik a sportban 100* nagyobb "érték"et képviselhetnének 100* jobban.. nem tudom ki írta, hogy nincs szegénység az országban, de azért ezzel vitatkoznék.. nagymamám tavaly leszázalékolt nyugdíjas lett, ami kemény havi 14.000 forinttal társult.. ami ha belegondoltok talán 1 közmû számlát ha fedez... és közben 2naponta olyan rosszul van, hogy nem tud felkelni sem az ágyból, tehát még dolgozni sem tud, pedig 30évet becsülettel ledolgozott, és felnevelt 2gyereket, gyakorlatilag egyedül, mert a nagyapám már 25-30évvel ezelõtt elhagyta, miután alaposan kiforgatta mindenébõl.. de az a fontos, hogy a parlament elõtt sorakozzanak az autószalonból frissen vásárolt audi a6-osok, mercik és egyéb olcsóságok... szerintem a szegénység és a gazdagás között is van egy lépcsõ, amin az emberek többsége tengõdik, mégpedig a megélhetés... amikor komolyabban lovagolni kezdtem, és persze mint minden lóbolond vágyakoztam egy ló után, ami csak az enyém, vagy legalább csak én foglalkozom vele, de ez pénz hiányában nem lehetséges, akkor a nagymamám azt kérdezte tõlem, hogy miért nem nézünk körbe, hátha az államnak van vmi pályázata, ami a versenylovasokat támogatja valahogy.. erre persze nem tudtam mit mondani neki, csak azt hogy " hiába keresnék, ha egyszer állambácsi nem támogatja" .. ennyi fért most bele, bocsi hogy hosszú lett.. [ Június 07, 2004, 23:34: Az üzenetet átszerkesztette: anita89 ]

#31 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 8. - 15:46

Sajnos mi (lóimádók) hiába sírunk, a ló és lovassportok csak számunkra "népszerûek", valójában senkit nem érdekel,csak a lovasokat, míg az a sport amikor rohangálnak (már ha rohangálnak) egy kerek labda után..., na az tömegeket vonz és ez itt a lényeg. REKLÁM, MÉDIA, PÉNZ.Míg minden lovas újságban azt olvasom, hogy "Isten a lovat jókedvében teremtette", a "magyar népnek a vérében van a ló szeretete", " a magyar nép lovas nemzet" és hasonló saját magunk kenegetésére jó szövegeket, addig ezeket rajtunk kívül senki nem gondolja így. Ezek jól hangzó, önámító szövegek. Hol lovasnemzet a magyar?? Az én fiamat elvitte az iskola teniszezni, úszni, dzsúdo edzés, minden amit akarsz...Igaz hogy ahol lakunk kb 5 lovarda van a környéken, de a lovaglás, mint sport, mint valami klassz dolog amit meg lehetne mutatni a gyerekeknek az fel sem merült. A fiam évfolyamán (3 x 30 gyerek) csak õ jár lovagolni. Ismétlem 5 lovarda!!! Miért nem fogja meg a környezetismeret tanár az osztályt és viszi ki egy lovardába, hogy íme errõl az állatról tanulunk a könyvben...???A cégek fitness bérleteket osztanak, de sehol nem osztanak "lovas bérletet" Pedig azt is meg lehetne oldani. A TV, hát arról jobb nem is beszélni, mivel pénz a lényege csak azzal foglalkozik amibõl pénz van, és bocsásson meg nekem akit ezzel megsértek, de az ország szégyene, hogy VV4 is lesz!!!!! Istenem ilyen sötét a magyar!!!!!Akkor miért csodálkozunk, hogy egy díjlovaglásról, díjugratásról van egy 20 perces összefoglaló! Összefoglaló! Nem közvetítés!!! Western versenyek, fogathajtó versenyek, a legnagyobb szezon és egyik TV-t sem érdekli. Szóval ez a helyzet. Így támogatás sincs, mindenki próbálja ahogy tudja.Én is vágyom egy ló után már gyerek korom óta és mindig is tudtam, hogy az élet igazságtalan. Két hete a fogathajtó versenyen megjelent egy pasi egy ló hátán, a lóról folyt a veríték, a jobb elsõ lábáról félig le volt jõve a patkó, lifeget szerencsétlennek a lábán, így néha rálépett és megbotlott (!!) az a szemét állat meg rajta ült és büszkén mondta, hogy most jött lóháton Gyálról. Vett a vásárba egy pálcát és ott frissen kipróbálta a lovon: miközben szorosan fogta a kantárt és visszafogta a lovat, nagyokat húzott a ló hátsójára és röhögött hogy szegény pára majd megveszik az igyekezettõl hogy kitalálja, most elõre menjen vagy ne. Láttam a ló szemét és majdnem elsírtam magam... Szóval egy ilyen tapló, szemét állat ott ült egy gyönyörû fekete lovon, míg én a földrõl néztem és azon gondolkodtam, hogy ha enyém lehetne ez a szegény józság akkor én jobban bánnék vele és igyekeznék elfeledtetni vele, hogy az emberek nem érdemlik meg Õt. De nekem csak az áldomozás jutott egyenlõre.....Szóval itt is igaz: nem mindig azé, aki megérdemli, hogy az õvé legyen.Most kipanaszkodtam magam, bocs

#32 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 8. - 16:18

idézet:
Eredeti szerzõ: Pluto: Én is vágyom egy ló után már gyerek korom óta és mindig is tudtam, hogy az élet igazságtalan.[/QUOTE]ezt én sem igazán tudom elfogadni.. miért van az, hogy egyeseknek akik nem érdemelnék meg, minden megadatott már a születésük pillanatában, mások pedig akik 1000* jobbak sokuknál, még halálukig sem tudják elérni azt ami egyeseknek "alanyi jogon" jutott.... hát igen, ha tényleg isten teremtette az életet s miegyebet, akkor valamit nagyon elszúrhatott.. élen mo.val .... :( Posted Image

#33 Gulyás L

Gulyás L

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 8. - 21:24

Szia Pluto!Nem akarlak vigasztalni de ilyen az élet. Nekem 39-évet kellet várni hogy legyen saját lovam. Más meg csettint egyet s im itt van. A gõgös felsõbrendüségét kiélheti ilyen társ a kutya és a ló! Szegény pára nem tud vissza szólni, csak tûri a megaláztatást. Ez nem motor, vagy autó ami ha nem kell beállítom a sarokba! A LÓ-nak lelke van amit ha van-ha nics kedved akor is gondozni kell, s ha ezt szívböl teszed, egy szeretõ ragaszkodó társra lelsz! Sok selejtes egyed (szándékosan nem ember) akinek dõl a lé ugy gondolja, a pénz minden, s ezzel a kishitüségükkel ki is állították a saját szegénységi bizonyítványukat!!!

#34 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 8. - 22:00

Olvasgattam, amiket írtatok és több hozzászólásba találtam igazságot, volt amelyik ellent is mondott egymásnak.De az biztos, hogy ezeken mind érdemes elgondolkozni...Na azt én sem értem, hogy ugyan hol lovas nemzet a magyar!!Ugyan hol???Mi csináltuk a legnagyobb hülyeséget ezen a téren, bár nem mintha másban nem...A ló kapitalista állat, akinek búcsúznia kellett Magyarországról a gépesítések idején.Ugyanis a ló nem 'frankó', a ló ciki.Szó szerint ki irtottuk Õket innek.Volt amit kiadtunk külföldre, az igazán jókat elvitték.Nem maradt nekünk semmink.Az akkori lovasok elvesztek a süllyesztõbe.És mikor már rájöttünk, hogy ugyan mit is kezdhetnénk egy lóval, mi mindenre nem jó, addigra a külföldi már különbözõ versenyeket rendezett különféle számokban a legodafigyelõbb tenyésztés mellett.Persze a JÓ lovakban ott csörgedezett a magyar vér és még mindig ott van, valahol nagyon háttérbe szorulva, amire érdemes lenne többet figyelni...Mostmár lennének jó lovaink, már fölfogtunk néhány dolgot, de nincs lovasunk, nincs edzõnk, nincs jövõnk...Mihez kezdessz ugyan MAGYAR???

#35 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 8. - 22:07

Egy kis Borsod megye(elsõsorban a közvetlen környezetem, de másokkal is beszélgettem errõl miszerint máshol se jobb a helyzet)Itt a lótartás, lovaglás országos szinten is a bányászbéka segge alatt van.Az egyik ok nagyon egyszerû.Nagy a munkanélküliség, akinek van munkahelye az kevés fizetést kap, tehát nem teheti meg azt, hogy lovat tartson, lovagoljon.Akinek esetleg sok pénze van azt nem érdekli mert koszos, büdös, és a pláza meg a valóvilág-8 sokkal érdekesebb.Mivel nincs kereslet nem bõvelkedünk lovas létesítményekben, bértartóhelyekben, oktatókban.Ismerek egy pár embert aki tudna oktatni csak nincs hol.A másik ok(szintén az ismeretségi kör)az igénytelenség.A környékbeli lovasok le vannak ragadva egy szinten, és az teljesen jó nekik.Hírbõl se ismert az a lóhoz való hozzáállás ami itt a fórumon jelen van.Ennek a folyománya, a fórumról meglehetõsen kevesen vagyunk és ráadásul jól szétszórva.Jó magam meglehetõsen borúlátó vagyok nem hiszem, hogy lesz változás a közeljövõben.Ez sajnos a lovaglásaimra is rányomja a bélyegét ugyanis már nagyon régen voltam kint a lovammal,igaz ebben volt két hónap sérülés miatti kihagyás de már gyógyultnak lett nyilvánítva.Az a helyzet, hogy nem is vágyok ki.Egyedül nem szeretek menni (fõ a biztonság, pedig még sose volt baj.Meg nem hátrány ha az ember tud dumcsizni.), ha meg a környékbeliekkel megyek akkor meg csak szívok mert senkit se érdekel, hogy én vigyázni akarok a lóállatra(és amúgy se túl stabilak az elsõlábai).Így a lóval töltött óráimat jobbára a földrõlmunka és a karámban lovaglás tölti ki.Ez van. [ Június 08, 2004, 22:33: Az üzenetet átszerkesztette: tomsawyer ]

#36 Regebaby

Regebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 414 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 8. - 22:30

én táborban voltam, megnéztem 1 lovardát,a lovász felvezetõszárral verte a lovat,aztán egy kilós követ rávágott a lábára...a jó lelkû magyar nép ilyen...

#37 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 9. - 8:46

Hát ugyan elkanyarodtunk az eredeti témától (talán lehet én vittem el egy kicsit a témát), de én is jártam olyan lovardába, ahol a lovas oktató összevissza vert egy lovat, mert a szerencsétlen pára nem jött rá, hogy most mit kell csinálnia. Egy kezdõ lovagolt rajta és bénázott (hát ki nem bénázott az elején), a ló nem úgy ment ahogy kellett volna, erre az "oktató" nem a kezdõnek magyarázott, hanem odament a lóhoz, leszállítatta a kezdõt felült a lóra és pálcával úgy megverte, hogy én lebénulva álltam a döbbenettõl. Nem egyszer csapott le, hanem teljes erõbõl csépeéte a lovat. Az állat ijedtében és végsõ elkeseredésében levetette magát a fõldre, a pasi pedig tovább verte a földön fekvõ lovat. Hát ilyen lovas oktatóink vannak, akik megmutatják az érdeklõdõ kezdõnek hogy kell bánni ezzel a nemes állattal!Visszatérve a lovas helyzetre: ma reggel kutya sétáltatás közben beszélgettem egy pasival aki miután szóba került a lovaglás megjegyezte: "hát igen, nagyon szép úri passzió"

#38 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 9. - 9:02

idézet:
Eredeti szerzõ: Pluto:Visszatérve a lovas helyzetre: ma reggel kutya sétáltatás közben beszélgettem egy pasival aki miután szóba került a lovaglás megjegyezte: "hát igen, nagyon szép úri passzió" [/QUOTE]Persze, mert drága. Nekem a fizetésem harmada rámegy, pedig nincs saját lovam, "csak" tanulni járok hetente kétszer. De erre nem sajnálom a pénzt, mert imádom a lovakat. De mondhatjuk, hogy a kocsmázás is úri passzió, mert az is sok pénzbe kerül... :rolleyes: :D

#39 Kéklány

Kéklány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 9. - 10:15

Sziasztok!Szerintem nem csak a pénz, a ló és lovarda hiány az ok. Szabolcsban (ezt ismerem) rengeteg lovas hely van. Sokszor olyan helyeken botlik milliós lovakba az ember, ahol nem is számítana rá. A probléma inkább az, hogy kevés a lovas. Ugyanis az ilyen helyeken mindig szívesen várják a lovasokat, aki segít lemozgatni a lovakat, vagy versenyzik velük, de csak az olyanokat, akiknek nem kell edzõi felügyelet. Ha van is edzõ, az is csak néha néz rá a lovasra. Az, hogy valaki megtanuljon lovagolni, már nehezebb. A fizetõs helyek drágák, és nem is mindig jók. Csak egy példa: az elõzõ helyemen (nagyon rendes volt egyébként a srác, aki foglalkozott velem) mindig lepucolva, nyergelve hozták elénk a lovat, és vitték el óra után. Hiába mondtam, hogy én majd lepucolom, meg hadd tanuljak meg nyergelni és kantározni, sosem jutottam el odáig (meg persze drága is volt). Jószándékból persze, szerintem hozzászoktak már, hogy a "becses" vendégnek így kell hozni a lovat, és furcsa volt, hogy valaki tényleg a lovak miatt van ott. Kb fél év után, mikor eljöttem, úgy kerültem a mostani edzõmhöz, hogy nem tudtam lovat pucolni sem. Szóval szerintem az a baj, hogy kellene a jó lovas, van sok jó ló hozzá, de az már nagyon sokmindenkinek nem tetszik, hogy a lovast elõször meg kell tanítani lovagolni. Nekem szerencsém van az edzõmmel, aki nagyon sokat foglalkozik velem, de a legtöbb helyen ez nincs így, nincs olyan mint régebben, hogy a kisgyerek elkezdi valami kisebb összegért, késõbb be is segít a munkában, és adott esetben majdnem minden délután kint van a lovardában, és mire abba a korba kerül, már tud olyan szinten lovazni, hogy nem igényel állandó felügyeletet. Egyszóval így a lovaglást adott szintig megtanulni drága, és hosszadalmas, viszont ha odáig eljut az ember, szabályosan vadásszák a lovas helyek, hogy menjen oda lovagolni. Viszont idáig ezek szerint csak az jut el, aki gazdag, és kitartó, vagy szerencséje van és kitartó. Ez azonban nem a megfelelõ utánpótlásnevelés.Na, lehet, hogy kicsit hosszúra sikerült, de szerintem ez is nagy probléma.

#40 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 9. - 12:59

Szerintem igazad van, Kéklány. Én már több mint két éve lovagolok, kisebb megszakításokkal ugyan, de most kerültem olyan helyre én is ahol lovat pucolok. Eddig nekem is "készen" adták oda a lovat. Itt pedig odaadják a felszerelést és csináld magad, persze az elején segítettek, megmutattak mindent és felügyelték, hogy jól csinálom-e, kijavították, ha rosszul csináltam valamit. De olyan jó, hogy én pucolom ki a sz...-ból, hogy én tisztítom ki a patáját stb..., szerintem ilyen a jó oktatás. Itt feltettek a lóra (futószáron) és azt mondták kengyel nélkül...Akkor már kb másfél éve lovagoltam, de soha nem ültem kengyel nélkül. Na itt megtanultam megülni a lovat. Itt tanították elõször, hogy mi az a derék segítség, félfelvétel és hogy nem úgy állítom meg a lovat hogy beletépek a szájába, hanem szépen szár nélkül felvesszük. Olyan jó érzés, amikor már tényleg megállítod a lovat szár nélkül! Szóval igen a lovasoktatás sincs a helyzet magaslatán mindenhol.Cappaa! Hát inkább lovagolj, mint kocsmázz! Igazad van! Kár hogy mások nem így vannak ezzel, pedig egy jó vágta is megrészegítheti az embert!