Jump to content


Photo

Csemõi csevely


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1526 replies to this topic

#81 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 15. - 19:31

Aki arab lóra akarja csorgatni a nyálát, az csorgassa. A férfimunka meg férfimunka. :gm: :pSilverado cirka 40 km lovon, ami azért legalább 6 óra lovaglás. Ha bevállalják ilyenkor, amikor hamar sötétedik, akkor le a kalappal. Ha meg azt választják, hogy nálunk ülnek lóra és velünk jönnek ki, akkor hajrá, fel a kalappal! :D

Eldõlt már az arabozás napja?

#82 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,925 posts

Posted 2006 November 15. - 22:32

Eldõlt már az arabozás napja?

Intifáda?Ramadán?

#83 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 16. - 9:00

Intifáda?Ramadán?

Csak szõrmentén vagyok beavatott. :D Annyit tudok, hogy (állítólag) HH-val ketten indulunk.Nem társulsz?

#84 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,925 posts

Posted 2006 November 17. - 2:00

Csak szõrmentén vagyok beavatott. :D Annyit tudok, hogy (állítólag) HH-val ketten indulunk.Nem társulsz?

Mivel fogalmam sincs, mirõl van szó, természetesen IGEN!

#85 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 19. - 17:02

Mivel fogalmam sincs, mirõl van szó, természetesen IGEN!

Azt hittem jössz velünk lovagolni a hétvégén.HH! Megnézted már a ketyeréden, hogy ma mennyit mentünk?

#86 Szendepende

Szendepende

    Csikó

  • Fórumtag
  • 434 posts

Posted 2006 November 19. - 18:40

Szijasztok!Bocsdi,de úgy alakult,hogy nem tudunk menni! :(Pénteken minenképpen érkezünk:)

#87 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 19. - 18:51

Szijasztok!Bocsdi,de úgy alakult,hogy nem tudunk menni! :(Pénteken minenképpen érkezünk:)

Nem szép dolog, a jövõ héten javíthattok. :)

#88 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 19. - 20:01

Nem mentünk ma hosszút, csak 15 km volt az egész, viszont az nagyon tartalmas. Még hegyen is jártunk, hogy Natos irigykedhessen. Akkora volt, de akkora, mint a Gellért-hegy... makettje. :gm: Számomra a mai menet nagyon fontos volt, hisz Thara a csapat nélkül jött, amitõl tartottam kissé, hiszen eléggé függõnek látszott. Ám, mondhatom, nagyon jól vizsgázott. Elöl haladva sem volt sem ijedezés, sem megtorpanás, ketyegett, mint egy Schaffhausen. :) Azt hiszem, az ilyen kanmurit még meg kell párszor ismételni. :)

Nem mentünk ma hosszút, csak 15 km volt az egész, viszont az nagyon tartalmas. Még hegyen is jártunk, hogy Natos irigykedhessen. Akkora volt, de akkora, mint a Gellért-hegy... makettje. :gm: Számomra a mai menet nagyon fontos volt, hisz Thara a csapat nélkül jött, amitõl tartottam kissé, hiszen eléggé függõnek látszott. Ám, mondhatom, nagyon jól vizsgázott. Elöl haladva sem volt sem ijedezés, sem megtorpanás, ketyegett, mint egy Schaffhausen. :) Azt hiszem, az ilyen kanmurit még meg kell párszor ismételni. :)

Na, ahhoz az emelkedõhöz képest a Bakony egy nokedli. :D Mondtam neked, hogy kár aggódni Thara miatt egy Merci társaságában. :D Nem lehet gáz, ha minden találkozáskor összedörgölik az orrukat.

#89 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 19. - 20:42

Gondoltam nyomok még eggyet. Vagyok néha így... :D

#90 Szendepende

Szendepende

    Csikó

  • Fórumtag
  • 434 posts

Posted 2006 November 22. - 16:27

Szijasztok!Jó volt titeket látni!Már alig várom a pénteket!Pusszanatok mindenkit :)

Edited by Szendepende, 2006 November 22. - 16:28.


#91 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 22. - 18:54

A céges emilemre érkezett a következõ levél. Talán nem off ezen a fórumon, annl is inkább mert a kislány szereti a lovakat, a Paci Doki alapítvány terápiás paccán lovagol, édesanyja ölében. Niki személyes ismerõsöm.Kedves Ismeretlen! Kedves Ismerõs! Elõször is köszönjük, hogy felfigyeltél ránk és elolvasod levelünket.Mi a Farkas család vagyunk Ceglédrõl.Nikolett - aki a képeken látható - nevû gyermekünk gyógykezeléséhez szeretnénk a segítségedet kérni.Nikolett most 8 éves, hármas ikrek közül utolsónak jött a világra csupán 960 g súllyal.A születés körüli oxigénhiányos állapot miatt agykárosodást szenvedett, melynek következtében súlyosan mozgássérült és értelmi fogyatékos lett.Ezt az állapotát még súlyosbítja a csecsemõkorától meglévõ epilepszia, melyre sajnos nyolc év alatt sem sikerült megfelelõ gyógyszert, gyógymódot találni. Kislányunk épp csak elérte az 1 kg-ot, mikor már sor került az elsõ súlyos mûtétjére.A születése óta eltelt idõ alatt még 3 ortopédiai mûtéten is átesett, de sajnos ezek csak átmeneti javulást hoztak, mivel a makacs epilepszia miatti állandó izomfeszesség mindig újabb deformitásokat eredményezett. Önállóan ülni, állni, járni sajnos most sem képes.Az állandó rohamok miatt ma már azt a pár szót sem tudja kimondani, amit három évesen még tudott. Mostanra nyilvánvalóvá vált, hogy a kemény próbálkozások ellenére, azok a terápiák és orvosi kezelések, melyek hazánkban elérhetõk, sajnos nem tudnak segíteni Niki állapotának javulásában.A közelmúltban kaptunk hírt az õssejtterápiáról, melyet Kínában végeznek. Ezzel a módszerrel ott már évek óta sikeresen gyógyítanak hasonló állapotú gyermekeket. Utolsó szalmaszálként mi is belekapaszkodtunk ebbe a lehetõségbe, mely megállíthatná kislányunkszenvedéseit, és végre javulást hozhatna mozgási és értelmi képességeiben egyaránt.Ez a terápia sajnos nagyon drága, egy alkalommal körülbelül 4 millió forintba kerülne.Nikolett állapota miatt én, az édesanya 8 éve gyesen vagyok, így családunk kénytelen csak az édesapa jövedelmére támaszkodni. Sajnos anyagi helyzetünk ezért nem teszi lehetõvé, hogy saját erõbõl kifizessük a terápia költségeit.Niki már nagyon sokat szenvedett, ez a lehetõség végre megváltoztathatná az életét!Kérjük, segíts abban, hogy összegyûjthessük ezt az összeget, és kislányunkkal eljuthassunk az õssejtterápiára.A beavatkozás után talán képes lesz megtanulni járni, beszélni, és talán egyszer Õ is meg tudja majd köszönni a segítséget! Ez nagy boldogság lenne nekünk! Hálásan köszönjük, hogy elolvastad levelünket, és még egyszer kérjük, ha tudsz, segíts. Bármilyen kis összeg számunkra nagyon sokat jelent.Támogatást lehet befizetni, vagy utalni az OTP 11773425-01279683 számlaszámra, amelyen kizárólag Nikolett mûtétjére gyûjtünk.Ez egy magánszámla, Farkasné Varga Krisztina néven. Utalhatsz a "SZIMBA" Fogyatékkal élõ Gyermekekért Alapítvány számlájára, ahol a közleménybe be kell írni: "Farkas Nikolett gyógykezelésére".ERSTE Bank 11600006-00000000-04775645 Ha egyszerûen csak 200,- Ft-ot küldesz el egy borítékban az is nagy segítség !Tudjuk, hogy sok olyan jó ember él közöttünk, aki ennyivel szívesen segít másoknak.Címünk: 2700 Cegléd, Csengeri u. 32. Kérjük küldd tovább ezt a levelet akinek csak tudod ! Köszönettel: a Farkas család: Farkas Attila Farkasné Varga Krisztina Farkas Nikolett Farkas Alexandra apa anya ikertesó

#92 Szendepende

Szendepende

    Csikó

  • Fórumtag
  • 434 posts

Posted 2006 November 23. - 16:16

Halihó!Ha Linda boxban éjszakázik aludhatok mellette,mármint a boxban? :D

#93 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 26. - 17:04

Arodoet!Jutalmul neked kell megírni a beszámolót a mai terepelésrõl, mert azt hallottam nagyon ügyes voltál.Lassan túraveteõ leszel, vagy mi a szösz? :D

#94 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 26. - 17:10

Túraveteõ? :gm:

Ha egy-két betû hiányzik, már nem is érted? :D

#95 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,769 posts

Posted 2006 November 26. - 17:26

Az. Sima túravezetés nekem már nem is elég. :gm:No hát, mentünk mentünk mendegéltünk, léptünk-ügettünk, Bahika szokásos módon rohant, és amennyire hallottam, másik két lóban is volt elég elég energia. Aztán vágtáztunk egyet, ami egész jól ment attól eltekintve, hogy nem bírtunk kiszállni Golyesz seggébõl. :rolleyes: Találtunk egy szép füves részt, ahol megálltunk legeltetni, és asszem valahol itt kezdtem elõre kerülni. Aztán ott ragadtunk. Még vágtázni is tudtunk :yeah: , ügetésnél meg olyat nyújtott, hogy szerintem Csikaszék idõnként már vágtáztak mögöttünk...Lépésnél meg a nyeregszarvra akasztottuk a szárat, és úgy jöttünk hazáig.Hát, csupáncsak ennyi történt. :D

#96 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 26. - 17:32

Az. Sima túravezetés nekem már nem is elég. :gm:No hát, mentünk mentünk mendegéltünk, léptünk-ügettünk, Bahika szokásos módon rohant, és amennyire hallottam, másik két lóban is volt elég elég energia. Aztán vágtáztunk egyet, ami egész jól ment attól eltekintve, hogy nem bírtunk kiszállni Golyesz seggébõl. :rolleyes: Találtunk egy szép füves részt, ahol megálltunk legeltetni, és asszem valahol itt kezdtem elõre kerülni. Aztán ott ragadtunk. Még vágtázni is tudtunk :yeah: , ügetésnél meg olyat nyújtott, hogy szerintem Csikaszék idõnként már vágtáztak mögöttünk...Lépésnél meg a nyeregszarvra akasztottuk a szárat, és úgy jöttünk hazáig.Hát, csupáncsak ennyi történt. :D

Sajnáljuk, hogy nem voltunk ott. Ha még a Pende is ott lett volna, egyenesen sírva fakadnék. :)

#97 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 posts

Posted 2006 November 26. - 17:32

:)

#98 *Lilu*

*Lilu*

    Csikó

  • Fórumtag
  • 232 posts

Posted 2006 November 26. - 17:35

Ja, vállon veregethetitek magadokat, az egész bagázs miatt rákattantam a western lovaglásra. Közel állok a váltáshoz. Amúgy Szendepende végül Lindával aludt?

#99 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 26. - 17:39

Ja, vállon veregethetitek magadokat, az egész bagázs miatt rákattantam a western lovaglásra. Közel állok a váltáshoz. Amúgy Szendepende végül Lindával aludt?

Vannak erre angolosok és magyarosok is, csak még nem találkoztál velük.Mi több, vannak akik valami tutira beazonosíthatatlan stílusban nyomatják.... :D

#100 *Lilu*

*Lilu*

    Csikó

  • Fórumtag
  • 232 posts

Posted 2006 November 26. - 18:57

Nem a stílus az igazán lényeges, de szívesen segítünk, ha akarod.

Ha lesz nálatok, úgyis megyek táborba, majd akkor megszenvedhettek velem :gm:

#101 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 26. - 19:06

Itt szeretném megköszönni a Csemõi barátainknak a sehítséget , külön köszönet a Fogatosoknak!Köszönet a Csemõi Polgármester Asszonynak, aki támogatta a rendezvényt.

Az egyik "fogatosnak" majdnem az életébe került ez a segítség. :D :D

#102 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,925 posts

Posted 2006 November 26. - 19:09

Szia packa! Te is csak deliráltál vagy tényleg nem ettünk pörköltöt?

#103 *Lilu*

*Lilu*

    Csikó

  • Fórumtag
  • 232 posts

Posted 2006 November 26. - 19:10

Jaja, azt páholyból láttam. Persze van olyan ló akinél elkel az ostor (de nem ilyen mértékben) de hát könyögröm a labda gurult oda és a ló ha hiszi ha nem menekülõ állat, jó hogy bepánikol. Utána a szöveget bírtam : Én abrakolom úgy verem ahogy akarom vagy valami ilyesmi, de azért volt felháborodás. :huh:

Edited by *Lilu*, 2006 November 26. - 19:10.


#104 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 26. - 19:19

Szia packa! Te is csak deliráltál vagy tényleg nem ettünk pörköltöt?

Én ettem. 10 körül hazaszóltam a páromnak, hogy csinálja már úgy, hogy kész legyen 3-ra. :D Nem emlékszel ki ígérte meg, hogy megfõzi, finom fokhagymásan?Amúgy meg jobb is így. HH-ék kénytelenek lesznek meghíni bennünket egy lovaglással egybekötött perkeltre. :kv: (Remélem már a fagyasztóban van)

#105 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,035 posts

Posted 2006 November 26. - 19:21

azert az a fogatos nem volt ilyen vicces. Sot, szamomra az egyetlen kellemetlen epizod volt abban az egyebkent igencsak kellemes napban. Nem volt ott helye es meglepodtem, hogy masok nem igy lattak. Kicsit hiteltelen lett tole a hangulat. :(

#106 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 26. - 19:24

Jaja, azt páholyból láttam. Persze van olyan ló akinél elkel az ostor (de nem ilyen mértékben) de hát könyögröm a labda gurult oda és a ló ha hiszi ha nem menekülõ állat, jó hogy bepánikol. Utána a szöveget bírtam : Én abrakolom úgy verem ahogy akarom vagy valami ilyesmi, de azért volt felháborodás. :huh:

Pedig én már akkor figyelmeztettem, amikor odaért és ostorral akarta egyhelyben maradásra birni a paccot.

Kicsit hiteltelen lett tole a hangulat. :(

Ameg milyen?

#107 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,437 posts

Posted 2006 November 26. - 19:46

Én ettem. 10 körül hazaszóltam a páromnak, hogy csinálja már úgy, hogy kész legyen 3-ra. :D Nem emlékszel ki ígérte meg, hogy megfõzi, finom fokhagymásan?Amúgy meg jobb is így. HH-ék kénytelenek lesznek meghíni bennünket egy lovaglással egybekötött perkeltre. :kv: (Remélem már a fagyasztóban van)

Értem én wazze, de egy kondérban csak egy félét lehet fõzni egyszerre. Látszólagmeg senki nem maradt korgó gyomorral. Sõt, a háziak még ma is a gulást ették, szerintem.Pedig pörküttbe vagyok a legnagyobb. :D

Edited by don quihote, 2006 November 26. - 19:48.


#108 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,925 posts

Posted 2006 November 26. - 19:57

HH, Csikasz, csak gratulálni tudok nektek!Szép helyen, szépen laktok, és én nagyon jól éreztem magam :)Köszönöm

Pedig pörküttbe vagyok a legnagyobb. :D

Hisszük, ha látjuk :D

Lesz még buli, majd akkor megpörköljük azt a perkeltet.

Lássuk, lássuk :) :yeah:

#109 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 26. - 20:03

Értem én wazze, de egy kondérban csak egy félét lehet fõzni egyszerre. Látszólagmeg senki nem maradt korgó gyomorral. Sõt, a háziak még ma is a gulást ették, szerintem.Pedig pörküttbe vagyok a legnagyobb. :D

Amit látom lesz még alkalmad bizonyítani a tudományod. (Hús darabolva, lefagyasztva) Van itt lú is, terep is, bogrács is, fokhagyma is(!!!), de most már meg kellene várni a kikeletet. :kv:

Kondér volt kettõ, de szakács vállalkozó nem.

Azt ugye tudod, hogy kész merénylet lábszárperkeltet zománcos üstben fõzni?

#110 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,437 posts

Posted 2006 November 26. - 20:11

Szerintem, jól jöhet még az a lábszár kupac, ha leesik a nagyhó és befújja az utakat. Lehethogy elõre megmentettünk Titeket az éhenhalástól. Kituggya? ;)

#111 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,437 posts

Posted 2006 November 30. - 20:29

Istenemre, tiszta anyja. :yeah: ;)Lehetne kicsit többet tudni a bébirõl?

Edited by don quihote, 2006 November 30. - 20:30.


#112 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 November 30. - 20:33

Állítólag a hónak nyomát se látjuk Karácsony elõtt. Sebaj, nekem nem is nagyon hiányzik. Szó mi szó, a páromnak sem sok minden. Gondolom ezt abból, hogy születésnapi és karácsonyi ajándékstopot rendelt el (én meg majd jól be is tartom, hö-hö), mondván Õ már mindent megkapott, amikor övé lett ez a baba, Springfinder: :ang:Posted Image

Aranyos, ízes magyar neve van! :D vagy fog kapni tiszességes nevet is, ami méltó egy csemõi lóleányhoz?

Istenemre, tiszta anyja. :yeah: ;)Lehetne kicsit többet tudni a bébirõl?

Hogy figyel a szeme sarkából!

#113 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,437 posts

Posted 2006 November 30. - 21:09

Kár, hogy nem egy héttel elõbb érkezett, mert akkor a bolháson láthattuk volna. Nagyon aranyos.

#114 *Lilu*

*Lilu*

    Csikó

  • Fórumtag
  • 232 posts

Posted 2006 November 30. - 21:37

Tündéri egy paci! :)

#115 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 December 2. - 13:49

Holnapi forralt bor rendezve. Pontosabban megrendelve. A "rendézést" trükk kiharcolta magának. :D

#116 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1,078 posts

Posted 2006 December 2. - 15:37

Törjed magad HH!Képet akarok!! :D

#117 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 December 3. - 15:57

Néhány kép a mai forraltboros futamról.1234567

#118 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,825 posts

Posted 2006 December 3. - 17:53

ezt a kincset - Kócost.

Posted Image

#119 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,943 posts

Posted 2006 December 3. - 19:17

Jó ezt olvasni, nagyon szimpatikus lovacskának tûnt élõben is. :)

#120 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,925 posts

Posted 2006 December 3. - 19:17

Ezek állandóan lovagolnak, túrázgatnak, bort forralnak, pálinkát fõznek. HH levette a gyerekcsináló sapkáját?Vagy csak sima imidzsváltás?