Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyák nevelése


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
290 válasz a témához

#41 Pletyka

Pletyka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 1. - 8:46

Eh! :mad: Tényleg lüke vagyok. Helyedre probléma. Csábítsd a kedvenc játékával, odabent játssz vele, utána maradjon egyedül, majd menj vissza játszani. Aztán kimehet. És újra. Meg újra. Utána "helyedre" vezényszó, mikor a labdát kintrõl bedobod neki. Ugyanez "marad" vezényszóval. Akkor is amikor kint ül melletted és Te eldobod a lasztit, és amikor utána robog a kennelbe akkor is. A lényeg, hogy mindig akarjon figyelni rád, és teljesítse minden parancsodat. Mindenhol, mindenkor. Hû. Nagy meló lesz. Sajnálom, hogy ennyire messze laksz. :( Segítenék személyesen is. Ha látnám a problémát, eccerûbb dógom vóna.

#42 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 1. - 9:32

Ezt kipróbálom,de sejtem,hogy nem lesz egyszerû,mert utál a kenelben lenni(gondolom). Nem lesz könnyû rávenni,hogy valamiért bemenjen,mert volt,hogy így csalogattam be,aztán szépen becsuktam szegényt.Majd leírom,hogy hogy ment. Azt hiszem,hogy tényleg azt kellene elérni,hogy feltétlenül hallgasson rám.Ez még nem igazán megy. Amitõl elbizonytalanodok,az mindig az,amikor elkezd cibálni.Addig minden O.K.

#43 Pletyka

Pletyka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 1. - 9:38

Ezt kipróbálom,de sejtem,hogy nem lesz egyszerû,mert utál a kenelben lenni(gondolom).
Nem lesz könnyû rávenni,hogy valamiért bemenjen,mert volt,hogy így csalogattam be,aztán szépen becsuktam szegényt.Majd leírom,hogy hogy ment.
Azt hiszem,hogy tényleg azt kellene elérni,hogy feltétlenül hallgasson rám.Ez még nem igazán megy.
Amitõl elbizonytalanodok,az mindig az,amikor elkezd cibálni.Addig minden O.K.

Küldtem magánüzit.

#44 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 1. - 9:45

Küldtem magánüzit.

Köszi! :)
Most szaladok a kisfiamhoz.

#45 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 1. - 16:14

Leragadtam egy dolognál:
Mit játszak vele játék nélkül? :rolleyes:

#46 Pletyka

Pletyka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 1. - 18:39

Leragadtam egy dolognál:
Mit játszak vele játék nélkül? :rolleyes:

:eek: Hát nincsen neki lasztija? Megette? Elásta? Ha nem adja oda, hát vedd el tõle. Jutifalat a kezedben, kutyi a lábadnál. Odaslattyogtok a lasztiért, ül, (jutifali) fekszik, (jutifali) marad. Felveszed a labdát, (még mindig "marad") visszamész hozzá, (jutifali, de még mindig fekszik az ebõce) ül, (jutifali) kis várakozás, laszti eldob, kutyi még melletted ül, rád figyel! Nem mehet el míg nem engeded. Ha már jobban figyel Rád (meg a jutifalira :dev: ) "Keresd" vezényszóval a laszti után küldöd. Ha megtalálta (segíts neki ha akarod), hívd vissza. Jutifalival, pici elõreszaladással keltsd fel az érdeklõdését. Nem baj ha a lasztit elveszti, a lényeg, hogy Rád figyeljen. Ha odament hozzád, "ül" simi, jutifali. Éééés ELÕRÕL!! :D

#47 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 1. - 18:42

hát van még egy dolog. az engedelmességi gyakorlatok unásik történõ ismételgetése, vízzel egybekötve, ami csak a kenelben van... amikor már látod, hogy lóg a füle farka és már "ha köpni tudnék" tekintete van, egyszerûen mondd, hogy helyedre... elõször is tudja, hogy ott a vize, így iszkolni fog vedelni (pláne ebben a jó melegben). Ha bevonult, akkor dícsérd meg és szépen zárd rá az ajtót. Örülni fog hogy nyugton van, és szépen megtanulja,hogy ott az õ birodalmában nyugta van. Még a féltett játékait is beteheted neki.. had örüljön! :) Az engedelmességi gyakorlatok alatt pedig a lábhoz, ülj, feküdj pórázon történõ gyakorlását értettem. Menj gyorsabban, lassabban, mindig figyeljen rád, váratlanul ültesd le stb. Foglalkoztasd! Az idegeit ez megterheli és ugyanúgy elfárad, mint fél óra robogástól a játékai után... na persze, ezt általában jó befejezni egy kis játékkal, de ne lepõdj meg, ha egy két dobás után berongyol a helyére :D ;) azaz maga oldja meg a problémát :)

#48 Pletyka

Pletyka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 1. - 18:47

:yeah: :yeah: :yeah:

#49 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 10:44

Hát lasztija az van az ebadtának,csak úgy gondoltam,hogy az nem játék,hogy én eldobom,és õ meg elrakja magának,aztán kezdjük elõrõl. Tegnap elõadtam neki,hogy a játékot bedobom neki a kenelbe,bemegyek.Néz kivülrõl,meg sem moccan,de nem jön be. Ez nem sikerült. A pórázt azt próbálgattuk, de nem ezzel tanultuk az engedelmességi gyakorlatokat. Ha rárakom a nyakára,akkor rágja,hempereg,és többnyire nem megy semerre.Biztos nem vagyok elég kitartó. :hupp: Póráz nélül mondjuk az a gond,hogy meg van rá az esély(kb.80%-ban),hogy nem csinálja amit mondok. Hú,milyen nagy fába vágtam a fejszém! A vizes dologra kiváncsi leszek.Mindjárt megyek,és kipróbálom. Tegnap megint szembekerültünk egymással.Elkapta a bokám... :hupp:

#50 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 11:38

Igen. A pórázt nehezen fogadják el.Na pont ez a lényeg! Hát nemá az legyen, amit õ akar! Nem tetszik a póráz, nem baj. Kit érdekel az õ problémája!!!!! Igenis tedd fel rá, és legyen a lábhoz vezényszó az elsõ. Ha nem csinálja, akkor nyugodtan lehet rántani rajta egyet. A póráz legyen mindig feszes a kezdeti idõben. Na nem úgy,hogy õ lohol elõre, a gazdi meg lengedezik 10méterre, hanem találd meg azt a távolságot, amikor a kutya feje kb. egy vonalban van a comboddal és az a póráz legvégsõ határa. Egy picit ki is emelheted vele a kutyát (na igen,ezért lett volna jobb már pici korában, mert így már azért van súlya a degnek), ez azért jó, mert nem tudja elkapni és bevenni a szájába. És így ebben az irtó kellemetlen helyzetben próbáljatok sétálni. Elõször csak lassabban, és nem szaladhat el, nem vonszoltathatja magát, mindig maradjon "lábnál" ha nem csinálja, jöhet a rántás. Elõbb utóbb kénytelen lesz rájönni, hogy muszáj menni, mert akkor nincs rángatás. Ha a szájába veszi, azonnal "rossz" és koppinthatsz az orrára). Kezdésnek elég többször 10 perc. És már azt is eléggé fogja utálni! Utána lehet játszani, majd újra póráz. Amikor dobod a labdát, azt is inkább mindig az "apport hozd" szóval tedd, még ha per pillanat semmi jelentõsége nincs, mert ugye bespájzolja... Boka harapásra azonnal az "ereszd" és jól nyomd orrba! Hát mit képzel? Kis terroristája! Ha meg akarod simogatni nem kap játékból a kezed után?

#51 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 13:02



Ha meg akarod simogatni nem kap játékból a kezed után?

Nem,már nem,csak fordítja a fejét mintha akarna.Régebben ha nyúltam a játéka után,akkor is elkapta a kezem,de mostmár nyugton tûri.
A lábamra allergiás(persze ezzel rugdosom a labdáját).
Most jöttem be tõle.Megint harcoltunk egyet. :hupp:
Minden átmenet nélkül elkapta a cipõm,aztán a bokám.Rászóltam,semmit sem ért.Aztán úgy fél percre leszorítottam a földre,de ez sem hatott,meg kellett ráncigálnom.Kemény kutya(vagy én vagyok gyenge).
Kipróbáltam amit Pletyka írt.Negyedjére fogta fel,hogy nem szaladunk a "maradsz"-ból az eldobott labda után.Aztán leesett neki a dolog.Megkapta a jutalomfalatokat,a dícséretet,és abba hagytuk,hogy ez maradjon meg benne.
A vizes dolog bevált.Egy jó óra után tényleg bement inni.Jött a "helyedre",jutalomfalat,és a dícséret.
Igaz,egy kicsit elszúrtam,mert vissza mentem hozzá,így úgy kellett vissza tuszakolni,hogy ne jöjjön ki velem.
Majd holnap tökéletesítek.
Elõvettük a pórázt is.Csak úgy jött,ha cibáltam.Sajna... :(
Legközelebb ezen is javítunk.
Nagyon köszi a jó tanácsokat,rám férnek! :)

#52 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 14:40

Semmi gond! Teljesen normális, hogy nem úgy születik, hgoy megy pórázon. Igen, elõször ráncigálni kell, de majd rájön, hogy kényelmesebb, ha nem lobog a nyaka minden lépésnél ;) na akkor a helyedre az mûködni fog ezzel a módszerrel ;) De ne menj be utána :D örüljön, hogy egyedül lehet nyugton! :) Az egyik legfontosabb, hogy pórázon csináljon neked mindent! az már egy nagy elõrelépés az engedelmesség terén :)

#53 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 16:08


Most jöttem be tõle.Megint harcoltunk egyet. :hupp:
Minden átmenet nélkül elkapta a cipõm,aztán a bokám.Rászóltam,semmit sem ért.Aztán úgy fél percre leszorítottam a földre,de ez sem hatott,meg kellett ráncigálnom.

Normális dolog ez,hogy ilyen sûrûn bepróbálkozik? :(
Minden kutya ilyen?
Nem fogadott el falkavezérnek,ugye?
A férjemet bezzeg nem piszkálja....Biztos érzi benne az erõ fölényt.

MIért kérdezted,hogy kapkod-e a kezem után?

#54 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 18:57

hát általában mindegyik bepróbálkozik és bizony nem egyszer, többször is. a férfi hang erõteljesebb, ha õ rászól, az biztos hogy keményebb, mintha mi nõk rávinnnyantunk, hogy rossz... mert az lényegében ugyanaz mint a bokánharapás, és ott egyszerûbb jól pofánvágni :D merthogy amikor nyúlna a kezed után azt ugye látod, és egy hirtelen mozdulattal orrba tudod nyomni.... yuma is ezt csinálta, amikor pl. a fektetést tanultuk pórázon, párszor kapott is, utána már inkább csak nyalogatott...azt meg lehet :D de msot hogy belegondolok, õ is nekiugrott a bokánknak, de sikeresen leszoktattuk. mondom, a pórázon való munka igen nagy nevelõ hatású! úgyhogy azt gyakoroljátok minél többet! :)

#55 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 19:19

Köszi! Azt hittem,hogy Labi egyedi eset.Mindig attól tartok,hogy agresszívabb,mint kellene. Akkor holnap indul a póráz project! :) Milyen kutyád van?

#56 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 19:57

Hmmm mondhatnám azt állatbarátként :gm: , ha engem bokán kapott volna, szép nagy és meglepõ rúgást kapott volna a másik lábamtól. De nem mondom. :dev: Viszont azt mondanám, még, ha hülyén hangzik is, hogy provokáld! Próbáld meg, hogy igenis belekapjon akár a bokádba, akár a nadrágodba, meg ahova még szokott. Nálad viszont legyen egy erõs összetekert újság, hogy azonnal hangos PFÚJ!, vagy NEM! közepette, csapjál rá villámgyorsan nagyot. Ez ugyan nem fáj neki, de marha meglepõ (neked talán még mulatságos is) lesz. Nyugi, le fog szokni róla, de csak úgy, ha sohasem tolerálod, hanem ezt (és még azt amit nem szeretnél, hogy csináljon) rögtön bünteted. Úgy bünteted, ahogy írtam, írták és fõképp tényleg legyél dühös és haragos és "tornyosuljál" fölé. Szerintem sikerült kiválasztanod az alomból a legdominánsabbat. Szakértõk azt vallják, hogy családi kutyának a rangsor középsõ részén lévõ kiskutyák a legalkalmasabbak. Vagy pedig kemény gazda kell. Olyan kemény, aki azért, ha a kutya jót tesz, dícsér és jutalmaz is. Tehát amint elengedte a bokád, OKOS! (lassú, jóságos hanglejtéssel, mint a behívásnál) szóbeli dícséret, vagy akár simogatást is kaphat. Ha megint kezdi, akkor megint elõlrõl. A kutya is ismétléseken keresztûl tanul. Valamint a kutya hihetetlenül jól érti a testbeszédet és a hanglejtésbeli külömbségeket.

#57 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 20:06

:D igen, én sem mertem a rúgjuk pofán az állatot gyakorlatot elemezni :D de tuti kapott volna egyet :D :D :D Nálunk németjuhász van, de nem az enyém, hanem a fiamé :D Nekem nincs rá idõm, meg én még mindig az elsõt siratom, úgyhogy ehhez a kutyához nem is tudtam igazán közel kerülni.... így jártam. A fiamat viszont teljesen elfogadja (14éves amúgy) és neki szót is fogad... Mivel én kevesebbet vagyok vele (konkrétan semmit) így nálam mindig bepróbálkozik, úgyhogy nem túl örömteli együttléteink vannak, mert olyankor mindig helyre kell tennem az agyát :D Ráadálsul kicsi még (mármint korban, mert még nincs egy éves, júni 21én lesz) úgyhogy igen mozgékony kis ördög :D

#58 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 20:23

Skacok, csak kérdezem :ang: mint kutyátlan.
Egy négyhónapos kölökkel tényleg ennyire nyomatni kell már az engedelmességet, apportozást, miegymást?... Az addig oké, hogy ha feszegeti a rangsort, azt ne engedjük neki; de pont a minap hallottam pl kuncsaftunktól hogy neki a kutyasuliban azt mondták (rottija van), 5-6hónaposan ideális kezdeni. 4hónaposan reálisan elvárható az a koncentráció (egy labradortól pláne, ami fajtajelleg-szerûen kajla jószág), amivel már normálisan tanulni lehet?

#59 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 20:43

Az apportírozást nem firtatnám, viszont az engedelmességet igen. Mivel nagyobb lesz és talán önfejûbb, akkor nehezebb lesz. Persze csak szakaszosan tanítva, hisz "gyerekként" nem tud koncentrálni sokat. Sok-sok játékkal közbeiktatva. Volt egy ezüstkoszorús kiképzõ ismerõsöm, õ a németjuhászát 1 éves korára engedelmességi vizsga lerakására készítette fel. Végül nem sikerült, mert túl sokat kellett dolgoznia mellette, így nem volt ideje a kutyára.

#60 Pletyka

Pletyka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 20:58

Csuda jó dolog olvasgatni, hogy beválik egy ajánlott módszer. Hááát.....a pofánrúgás durva de hatékony módszer. :dev: Vannak ebek akik kifejezetten kívánják. Ilyen volt az én Cartush-om. Borzasztó domináns kan volt (meg mint késõbb kiderült idegrendszeri problémái is voltak). Bordeaux-i dog- red nose pit keverék volt. :dev: Csûrcsavar: befogadtam egy fila brasileiro szukát Cartush mellé. A liezonból kölykök lettek. 5-öt megtartottam, abból egy a mai napig velem él. Apja brutalitásának nyoma sincs. Mivel mindegyikrõl tudok, egyikben sem jelent meg a gond. Még az egyetlen (most is élõ) kanban sem. Pedig kondás egy tanyán, ahol ingerszegénységben nincs hiba. :D Nem durva, a malacokat imádja, bár idegenekkel bizalmatlan. Ez így helyes. Nos Cartush nem...ööö szóval vele na...más volt :gm:

Skacok, csak kérdezem :ang: mint kutyátlan.
Egy négyhónapos kölökkel tényleg ennyire nyomatni kell már az engedelmességet, apportozást, miegymást?... Az addig oké, hogy ha feszegeti a rangsort, azt ne engedjük neki; de pont a minap hallottam pl kuncsaftunktól hogy neki a kutyasuliban azt mondták (rottija van), 5-6hónaposan ideális kezdeni. 4hónaposan reálisan elvárható az a koncentráció (egy labradortól pláne, ami fajtajelleg-szerûen kajla jószág), amivel már normálisan tanulni lehet?

Az apportírozás nem lényeges baba korban...rotinál. Az engedelmesség, behívás, igen. Egy labinál az apport munka kötelezõ, mert ez a szakmája és neki ez JÁTÉK, nem MUNKA.

Az apportírozást nem firtatnám, viszont az engedelmességet igen. Mivel nagyobb lesz és talán önfejûbb, akkor nehezebb lesz. Persze csak szakaszosan tanítva, hisz "gyerekként" nem tud koncentrálni sokat. Sok-sok játékkal közbeiktatva.
Volt egy ezüstkoszorús kiképzõ ismerõsöm, õ a németjuhászát 1 éves korára engedelmességi vizsga lerakására készítette fel. Végül nem sikerült, mert túl sokat kellett dolgoznia mellette, így nem volt ideje a kutyára.

Múúúúszááj fényeznem a fent említett Bordeauxi-pit-fila keverékemet. :ang: 9hónaposan megvolt az engedelmességije!!! (6hónaposan kezdtük el).

#61 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 21:06

A németjuhászomnak volt egy szuka kölyke! Vele kellett nagyon keményen bánni mindig! Kemény szóval és fenyítéssel tudtam csak tanítani! Ekkor lehettem általános 6-as! :gm: Pórázon egyáltalán nem tudott normálisan láb mellett menni, cibált amerre akart! No, ekkor jött a keményebb része: bálamadzag a nyakörvre (nincs súlya), hosszú pálca a kézbe, szűk járda, ahol csak ketten fértünk el! Ha előre tört ki- kopp az orrára, ha lemarad- seggére a pálcával! Csak egy kis kopp egyszer kétszer, és ha elé emeltem a pálcát mindjárt tudott szépen korrigálni! :gm: Aztán mindezt úgy gyakorolni, hogy az anyja futkosott össze-vissza! Mivel úgy mentünk le a rétre, hogy az anyja szabadon volt, de őt nem lehetett, mert agresszívebb volt más dolgokra! Hihetetlen jól megtanulta és nem kellett később hozzá pálca, ha figyelmeztetni kellett! A kajájába egyszer valamikor bele kellett nyúlnom (már nem emlékszem miért), oda is kapott a drága! Meglepetésemben kapott egy szépet a buksijára, utána már akkor nyúltam bele, amikor csak akartam!

Edited by Mackó, 2008 június 2. - 21:07.


#62 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 21:31

Ez is egy módszer. A fojtónyakörvvel (egysoros) ugyanezt éred el. (ha lemarad, fojt, ha lábnál jön ereszt-laza, ha elõreszalad fojt) Nemhiába kutyasuliban ezt használják. Persze sok kanyarral és hátraarccal megspékelve. :) A kutyasuliban a játék nem labdadobálás volt sosem. Hanem egy rossz zokni, vagy szövetdarab, vagy amit kapni madzagos gumilabda fogatása, húzkodása a kutyával. Amit végül megszerezhetett, mint zsákmányt. Úgy gondolom ez fõképp az örzõ-védõ elõgyakorlata volt. Nos, az erdelem nem volt egy nagy labda és zoknihúzkodó, úgyhogy mi néha csak álltunk, pihentünk. Viszont fél év elteltével elkapta a menekülõ, csúnya bácsit. :gm:

#63 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 21:51

visszatérve a korkérdésre. Bizony hogy nagyon fontos. Most még kicsi, a súlya is kisebb, mint a kifejlett vagy akár 6hónapos kutyának lesz. Igenis hogy el kell vele kezdeni, marhaság, hgoy várni kell vele. És addig mi van? Szabadonválasztott randalírozás, bokaharapás? Na neeeeee.... Ráadálsul ilyenkor még a korrekciók is finomabbak tudnak lenni, mert vessünk össze egy kb.4 hónapos kutyát egy 6hónapossal. Vajon az mekkora rántást fog megérezni, és reagálni rá? Na látom a lovaglópálca máshol is nagy segítséget nyújtott :D Azt hittem csak én "idomítok" vele :D :D :D

#64 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 22:07

Ez is egy módszer. A fojtónyakörvvel (egysoros) ugyanezt éred el. (ha lemarad, fojt, ha lábnál jön ereszt-laza, ha elõreszalad fojt) Nemhiába kutyasuliban ezt használják. Persze sok kanyarral és hátraarccal megspékelve. :)

Nem vettem volna elõ a pálcát, ha egy "egyszerû" fojtó is segített volna! Fojtó+ rászólás ->semmi hatás! Így maradt a koppantás az orra! A madzag pedig arra kellett, hogy adott esetben meg tudjam fogni, de úgy érezze, hogy szabadon van!
A németjuhászom esetében SOHA nem kellett bizonyítanom, hogy fõnök vagyok! Nem is éreztem annak magam, hiszen mindent elsõ szóra megtett, amit nem értett, azt megtanulta! :ang: Befogadott volna, lehetett volna sokkal rosszabb is!
A most elhozott terrierünk is egy tiszta jellem, egyéniség (mint minden kutya). Nincsenek hátsó szándékai, csakhát... terrier! :gm:

Egyébként mit tennétek, ha magatokhoz hívjátok a kutyát, és inkább elnézeget, mert nincs kedve megtenni ->elõre tudja, hogy bizonyos okból hívja az ember pl be akarja zárni és ahhoz nincs kedve!
Most már a macskától is el tudjuk hívni, egyéb esetben nagyon szófogadó.

#65 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 22:27

Esetleg akkor távolból egy feküdj és ott.... váratnám egy jó ideig, és utána újra próbálnám.... semmiesetre sem állnék neki hajkurászni :) bár ugye azt tanultuk, hogy egy vezényszó egy végrehajtás :rolleyes:

#66 Pletyka

Pletyka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 22:31

Nem vettem volna elõ a pálcát, ha egy "egyszerû" fojtó is segített volna! Fojtó+ rászólás ->semmi hatás! Így maradt a koppantás az orra! A madzag pedig arra kellett, hogy adott esetben meg tudjam fogni, de úgy érezze, hogy szabadon van!
A németjuhászom esetében SOHA nem kellett bizonyítanom, hogy fõnök vagyok! Nem is éreztem annak magam, hiszen mindent elsõ szóra megtett, amit nem értett, azt megtanulta! :ang: Befogadott volna, lehetett volna sokkal rosszabb is!
A most elhozott terrierünk is egy tiszta jellem, egyéniség (mint minden kutya). Nincsenek hátsó szándékai, csakhát... terrier! :gm:

Egyébként mit tennétek, ha magatokhoz hívjátok a kutyát, és inkább elnézeget, mert nincs kedve megtenni ->elõre tudja, hogy bizonyos okból hívja az ember pl be akarja zárni és ahhoz nincs kedve!
Most már a macskától is el tudjuk hívni, egyéb esetben nagyon szófogadó.

Hû :eek: De jó Neked! Munkavizsga ide-oda, a macska Zéta kutyám gyengéje. Fütyül-farag-fára mászik, de ha macskát lát, oda a hallása. :gm: Monnyuk 8 éves (50kg-os kutyánál ez igen komoly kor) így betudom ennek a "hallás-károsultságot" :D De! Van tacskóm is,9 hónapos. Õ ilyen "elnézelõdõs" tipus. A jutifali nem érdekelte. Azt mondták, ne cibáljam, mert érzékeny lelkûek. (Nem értek a tacsikhoz, nagytestû munkakutyákhoz vagyok szokva.) Megpróbáltam a hátat fordítok, elsétálok manõvert. Semmi. Aztán ugyanezt futva. Kétszer bejött. Harmadikra megvárta meddig megyek. (mindezt sunyi módon, szimatolást színlelve). Kifogyott az ötlettáram. Legközelebb amikor nem jött behívásra, odamentem hozzá és megcibáltam. Egy teljes napig duzzogott. Azóta jön, ha hívom. Néha még megpróbál hülyének nézni, de ilyenkor már elég ha megráspolyozom kicsit a hangszálaimat és "angyalfülekkel" repül felém.

#67 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 3. - 6:26

Hosszú, nyomkövetõ pórázzal gyakorolnám, míg 100%-osan nem behívható. Persze, csinálnék neki ingergazdag környezetet, ha tudok. A mi kutyánknak is volt egy szakasza, mikor tudta, hogy bezárjuk, nem jött oda. Ezek az intelligens kutyák! :D Akkor jött elõ a jutalomfalat és kevés sima kaja. Elõször kapott a kezünkbõl, majd bedobtunk pár falatot a kennelbe. Mostmár fut örömmel befelé. Persze mindig megkapja a jutalmát. És sosem szabad a helyén (legyen az egy pokróc, vagy egy kennel, kutyaház, bármi) büntetni és baszogatni (akár gyerekek által stb), ha magától odamegy! Az ott neki a nyugalom szigete kell, hogy legyen. Ha sétáltatásnál nézeget el, akkor vagy érte megyek, de akkor bünti, vagy elbújok és megvárom míg kétségbeesetten keres. (ez utóbbit csak ismert helyen lehet megcsinálni, ahol ismer mindent és netán haza is talál) Persze egy bokor mögül figyelem és szemmel tartom. Ha látom, hogy keres, akkor elõbújok és hívom. Majd ha odaér dícséret. Így megtanulja, hogy figyeljen a gazdára, külömben az eltûnhet. De ez szukáknál a bejövõsebb, egy domináns kannál, marad a hosszúpóráz, majd behívás, ha nézeget, akkor kicsi figyelmeztetés (megrántás) és akár húzás, majd ha odaér dícsér, falat, játék stb. A gazda mellett jól kell éreznie magát. Máshol lehet kellemetlen. A póráz rántását nem köti össze a gazdával, hisz távol van. Pláne, ha a gazda nem gorombul be és meg tudja állni, hogy a behívás kedves hanglejtés maradjon. Szóval kell az önuralom. Ha én megyek a kutyáért, akkor az más táma. :dev: De ha sokszor ez van akkor a kutya majd idõvel elfut, hisz tudja bünti lesz. Ezért jó a hosszú póráz, mert ott nem tud eltávolodni és be lehet húzni, ha vonakodik. De akkor viszont sosem szabad büntetni.

#68 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 3. - 7:17

Pórázon semmi gond nincs vele, sõt szabadon is szófogadóan közlekedik, minden más helyzetben okos, figyelmes! (ha ezt megtudja, hogy ennyire fényezem... :gm: ) A hosszú pórázt majd kipróbálom! Ez jutott nekem is eszembe. Persze ha olyanért hívom, amit nem szeret, akkor is jön egy darabig, aztán megáll, leül és nézeget! :rolleyes: A jutalomfalat nem megoldás nálunk, mivel azt még neki nem találták fel! :D Fene finnyás a deg. :o Büntetni szerencsére nem igazán kell, elég a kemény hangvétel és ha meghúzza magát, akkor békén is van hagyva! Eleinte csinálta azt, hogy a szidásra hanyatt vágta magát és még a farkát is csóválta. Azóta rájött, hogy nálunk ez nem nyerõ! :gm: A macskákkal annyi a problémája, hogy nem engedik magukhoz, pedig neki annyi elég is lenne. Kb 2 méterre a maccstól remegve nyüszít és lassan közelít. Még ekkor is elhívható, engedelmes! Álítólag egy tálból evett velük és együtt aludtak! :rolleyes: Hát itt ilyen biztosan nem lesz! :dev:

#69 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 3. - 10:41

A macska problémás volt nálunk is :D Emlékszem egyszer épp nyitva volt a kapu, és kutya ült mellettem, igenám, de egy macska elsunnyogott az utcán emmeg észrevette. Kutya mint akit puskából lõttek ki, utána (még jó hogy nem gyúrta el egy autó sem) A fülét mitha bedugták volna, pedig a feküdjtõl kezdve minden vót :D Lekergette a macsekot az utca aljáig, majd mint aki jól végezte a dolgát vigyorgó pofával hazasétált... na most büntessem emg? áhhh... azért a micsinátá többször elhangzott, de nagoyn nem izgatta magát :D úgyhogy a macska ellen nem nagyon van megoldás :)

#70 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 3. - 15:37

Nos! Akkor kanyarodjunk vissza kicsit vvkat problémája felé. Bármikor kimegyek játszani a kutyáimmal, soha sem tervezem meg a lépéssort, hanem adja magát. Zoknis labda, símogatás, futás, behívás, beállítás, lábállítás, fogmutatás, jutalomfalat, dícséret és ezek kombinációja, meg még ami eszembe jut. A helyzet adja. A kérdéseid alapján meg kell kérdeznem, hogy tényleg nagyon félsz? Fõleg a jövõtõl? Mert a félelem ragadós ám. A kutyád érzi rajtad, hogy úgy mész oda hozzá, hogy úgysem fog sikerülni és jaj Istenem. Próbáld meg egyszer a következõt: elhatározod magadban, hogy most jó fog történni, mert kutyázni fogsz és sikerülni fog. Mindegy, hogy mi csak sikerülni fog. S amikor sikerült, nagyon megdícséred. Mivel van két gyereked is, a hangsúlyt és a dícsérõ szöveget nem kell megtanulnod, de lehet, hogy az elején bénának éreznéd magad, hogy a kutyát is annyira dícséred, mint a gyereked, ezért nem kell, hogy más lássa. Jutalomfalat: Mit alkalmazol és ezt mennyire szereti? Más típust (gyártó vagy íz vagy bármi) próbáltál-e? Egyáltalán, mennyire kajás a kutya? Fojtó nyakörv: mindaddig szükséges használni a kiképzés során a nehezebben képezhetõ jószágoknál, amíg a feladat gond és rángatás nélkül kivitelezhetõ, VAGY a szöges nyakörv (igaz csak 2-3 alkalom erejéig) helyébe nem lép. A 12 éves kislányod ugyanazt meg kell, hogy tudja csinálni fojtó nyakörvvel, amit te is tudsz, de ez a tanulási folyamat vége. Javaslom a láncos fojtót megvenni, mert ennek már elõfeszülés esetn is van hangja, nem csak ereje. Nem baj, ha olyan helyen veszed, ahol biztos tudják, hogy melyik irányból feszítsen, ergo, megmutatják, hogy hogyan helyezd fel. Olyat vegyél, ami nem esik le játék közben sem a nyakról. Lehet, hogy a felõttéválás rögös útjain két vagy három különbözõ méretre is szükség lesz, de ez egy alap dolog. Használat közben a kezed soha sem lehet nyújtott állapotban. Akkor kell megrántanod (szó szerint) amikor valami rossz készül és ezzel egyidejüleg kell kiadnod a vezényszót (ez a nehéz benne). A fojtó nyakörv szimulálja az alfa egyed harapását a nyakon. Ez néha komoly is kell, hogy legyen. A kutyáknál ezt morgás elõzi meg. Esetedben a vezényszhz kell tudnia kötni, hogy mi is van körülötte. Tehát vezéyszó és egyidejû rántás esetleg egy nagyon picit késhet a rántás. A 800 forintos fojtó kinyílik, elszakad, a 2000 forintos nem. A póráz pedig legyen bõrbõl, mert a kezednek ez tesz jót. Bal láb mellett a kutya, bal kézben a póráz. Jobb kézben és zsebben a kedvenc jutalomfalat. Csak akkor kap, ha megcsinálta. A legelején, amikor megcsinálta, késõbb, amiko relsõ rántásra megcsinálta, majd már csak akkor, amikor rántás nélkül megcsinálta. Dícséret, szidás: Ezek nem hangos dolgok. A kutyának figyelni kell rád. Néha érdemes úgy elsétálni mellette, hogy tudomást sem vesezl róla a kertben. Biztos lehetsz benne, hogy õ fog odajönni hozzád. Mikor már jön, középhangosan hívni és uganilyen vagy halk hangon dícsérni illetve jutalmazni. Szidni szintén nem ordítva kell. ugyanaz a kimért hang, de meg kell változtatni a hasznlt szavakat és a tónust. nekem azt tanították, hogy ilyenkor roszbn kell lenni a kutyával és a legjobb erre a magázódás. "Mit képzel most a kutya!" Jutalomfalat: Minden jutalomfalatra könnyen dolgozó kutya motiválhatóbb, ha éhes. Tehát, ha játék, tanulás elõtt vagytok, a kutya legyen kissé éhes, mert a jutifalatért ekkor mindent meg fog tenni. Hogy, mennyit és hányszor etetsz? Te tudod, de vedd ezt figyelembe! Fegyelmezõ eszköz: Menj el a boltba, vegyél 4 darab A4-es fehér lapot (fénymásoló lap, 80 grammos). Hajtsd hosszanti irányba együtt a négyet ketté, majd ketté, majd ketté és ismét ketté. Így valószínûleg kényelmesen elfér a kezedben. Marha nagyot lehet vele csapni a betonra, kerítésre, mert szörnyû hangja van. Ezt lehet fûszerezni a FUJ/ NEM SZABAD kifejezésekkel. Alkalom adtán a kutyád is kaphat iránymutatást ilyen tervdokumentációval akár a legnagyobb fajtából is, mert nem tudsz vele nagyot csapni, csak szól. Legyen ez mindig kéznél, a jobb kezed ügyében. Használd egészséggel. Ha felmerül bármi kérdés, keress bátran! der kikinda

#71 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 3. - 18:20

Hú,nagyon örülök,hogy ilyen sok mindent írtatok! :) Kösziii! Holnap írok! Most szaladnom kell,igényel a családom ;)

#72 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 10:55

4hónaposan reálisan elvárható az a koncentráció (egy labradortól pláne, ami fajtajelleg-szerûen kajla jószág)?

Elõször amin megakadt a szemem,ez volt.Mitõl "kajla" egy labrador?Igaz,nem vagyok kutya szaértõ,de úgy tudom,hogy vakvezetésre,és kábítószer keresésre is használják...
[/b]Más:[b]
Ma ki fogom próbálni a papíros módszert.Úgy néz ki,hogy a legnagyobb problémánk a fegyelmezés.
Nem félek a kutyától,csak attól,hogy mi lesz,ha félni fogok tõle.Na ezt jól leírtam!
Szóval,az aggaszt,hogy elszúrok valamit,és akkor kell majd szembe állnom vele,ha már nem tudom megállítani.
Nem szeretném elfuserálni a dolgokat.Mivel nincs tapasztalatom,sosem tudom,hogy jó úton haladok-e.
Én még sohasem bíztam meg egy kutyában sem.Ha lehetett,akkor kikerültem õket.Ez a dolog valahogy kimaradt az életembõl.
Labi viszont az én kutyám.Velünk nõ fel,én vagyok a felelõs érte.Szertnék kialakítani vele egy (mindkettõnknek)jó kapcsolatot.
Nem örülnék,ha pár méter láncon kellene sinylõdnie,mert mi ballgák,nem tudtuk megnevelni.
Minden nap eltöltök vele egy-másfél órát,nem lenne rossz,ha lenne valami értelme.
Hát ez a kutya nem éppen kezdõnek való.de ez van...
Tegnap kipróbáltuk élesbe a pórázos dolgot.Ráraktam a pórázt.Körülbelül 5 percig vonszoltam a leírtak szerint.Már kezdtem sajnálni.Olyan makacs,hogy inkább megfojtaná magát,de nem jönne.
Megnézem,így mennyire boldogulunk.Ha nem megy,jöhet a fojtós nyakörv.
Nem teszek ezzel kárt a kutyában?Azért kérdezem,mert amíg nem az én kutyám fulladozik a póráz végén,addig o.k.,na de mégis...
Újabban minden nap farkaszemet nézünk egymással.
Tegnap is lenyomtam a földre.Most egy kicsit erõsebben.Sokkal hamarabb lecsillapodot.
Köszi a jó tanácsokat! :)

#73 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 11:33

A fojtót (és ha nem akkor is) nem húzni kell, hogy lassan megfulladjon, a kutyát nem vonszolni kell, hanem rántani. Elindulsz, belerántasz, mész tovább, nem állsz meg, ha õ vonakodik, akkor bele-bele kell rántani. A póráz a jobb kezedben legyen, a kutya a bal oldaladon, akkor hatásosabb. Nem jön, belerántasz egyet, jön, akkor a fojtó enged, ha húz, akkor meg visszarántod. Ahogy melléd ér és lazul, rögtön dícsér, szóval. Ez ilyen csúnya játék, de ez van. :cool: Szokták megspékelni azzal, hogy ugyanabban a kézben (ha elfér :D ) raknak bele a kutya számára értékes jutalmat, (zsínórós labdát, jutifalatot) és akkor rád figyel. Profi kiképzõk ezt a szájukban viszik, hogy a kutya felemelje a fejét, rájuk szegezõdjön a tekintete, de ez már a következõ kategória. ;) Aztán pár ilyen rángatós, lépés után, megállsz, és leülteted a kutyát. (lenyomod a fenekét, eleinte egy kis póráz felrántással, ha nagyon nem akarja) amikor ÜL! és õ tényleg ül és figyel rád, akkor, de csakis akkor kaphatja meg a falatját. A fojtónak megvan a technikája hogyan kell feltenni. Ami része a kezedhez (pórázhoz) megy, az legyen a nyaka alsó és feléd esõ részén. Csak akkor enged a fojtó és csak így van értelme. Egysoros, sima fojtólánc kell. A többi nem ér semmit.

#74 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 12:44

Na meg ha olyan cefet rossz lenne neki, szerintd huzatná magát? dehogyis. jó balhé, gazdi majd úgyis megsajnál hát majdcsak abbahagyja egyszer... nade itt jön majd a pofára esés, mert nem fogja abbahagyni! Való igaz, hogy rántani kell, és azonnal, hogy neked nem tetszõ dolgot kezd csinálni, hozzáfúzve azonnal a rossz vezényszót... (nem tom, én ragaszkodom ehhez, mert az olyan morgós szemben a fujj meg nem szabaddal) :D

#75 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 14:01

[quote name='kikinda' date='2008.06.03, 16:37' post='608360'

Jutalomfalat: Mit alkalmazol és ezt mennyire szereti? Más típust (gyártó vagy íz vagy bármi) próbáltál-e? Egyáltalán, mennyire kajás a kutya.




[/quote]
Naponta kétszer kap enni a kutya. Reggel,és este.Általában az elsõ etetés után 2-3 órával tudok kimenni hozzá.Biztos nem túl éhes.Jutalomfalatnak virslit szokott kapni.Az jó.nem?

Ma nem kellett fegyelmezni :) :) :)
A meleg miatt,még rosszalkodni sem volt kedve. :D

Elõvettük ismét a pórázt.Leizadtam az 5 perc séta alatt...
Továbbra is gyakoroljuk amit Pletyka írt,és a "helyedre" is folyamatban van.Gyakorolunk,gyakorolunk,gyakorolunk... :)

#76 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 15:19

Virsli tökéletes jutalomfalatnak. Még a szádba is veheted, s egyesével köpheted neki, minden egyes jó gyakorlatért. Biztos lehetsz benne, nézni fogja a szemed! A két kajáltatás okés, de mi lenne, ha megcserélnéd a sorrendet? Elõször fegyelmezés, póráz, stb, utána kaja. Rövid idõ után, már örüni fog a póráznak. A gyakorlással is csak csínján! Egy-két ismétlés biztos elég neki egy alkalomra. Elõtte, közben utánna játék!

#77 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 16:02

Vvkatalin, egyre hatarozottabban azt gondolom, hogy amennyiben sem kutyasuliba nem tudsz eljarni, sem kikepzot hazhoz hivni, inkabb keress uj otthont a kutyadnak. A NETES TAVNEVELESI SZAKTANACSADAS SOHA NEM MUKODIK, legyenek barmennyire is joindulatuak akik segitenenek Nektek. Ezen az oldalon gyakorlatilag mast sem lehet olvasni, mint hogy hogyan lehet megbuntetni a kiskutyat: rancigalas, foldrenyomas, helyere kuldes, fojtonyakorv, ujsagpapir, rugas, orrba veres. Az egesz nagy problematol mar nem is latjuk a kiskutyat, aki egy negy honapos labi, konyorgom!!! Kiskutya, jatszani kell vele, labdat gurigazni, rongyozni, egyebezni, nem pedig arrol van szo, hogy ha kimesz hozza par percre, akkor egybol grabancolod, meg orrba nyomod, mert orul a nyomorult, unatkozik egyedul, ha kimesz hozza, persze, hogy kiprovokalja a figyelme, meg olyan aron is, hogy kikap. Nem szeretnelek megserteni, de termeszetes, es Neked is be kene latnod, hogy 2 pici gyerek es csalad mellett, kutyas eloelet nelkul nincs eleg ido/tudas ahhoz, hogy egy kiskutyad fel/megnevelj. Mar felsz tole, nyug az egesz, allandoan veszekedtek egymassal, keress neki uj csaladot es fogadj be egy felnott, akar idosebb, gyerekkompatibilis, nyugodt kutyat.

#78 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 17:28

Vvkatalin,
egyre hatarozottabban azt gondolom, hogy amennyiben sem kutyasuliba nem tudsz eljarni, sem kikepzot hazhoz hivni, inkabb keress uj otthont a kutyadnak. A NETES TAVNEVELESI SZAKTANACSADAS SOHA NEM MUKODIK, legyenek barmennyire is joindulatuak akik segitenenek Nektek. Ezen az oldalon gyakorlatilag mast sem lehet olvasni, mint hogy hogyan lehet megbuntetni a kiskutyat: rancigalas, foldrenyomas, helyere kuldes, fojtonyakorv, ujsagpapir, rugas, orrba veres. Az egesz nagy problematol mar nem is latjuk a kiskutyat, aki egy negy honapos labi, konyorgom!!! Kiskutya, jatszani kell vele, labdat gurigazni, rongyozni, egyebezni, nem pedig arrol van szo, hogy ha kimesz hozza par percre, akkor egybol grabancolod, meg orrba nyomod, mert orul a nyomorult, unatkozik egyedul, ha kimesz hozza, persze, hogy kiprovokalja a figyelme, meg olyan aron is, hogy kikap.
Nem szeretnelek megserteni, de termeszetes, es Neked is be kene latnod, hogy 2 pici gyerek es csalad mellett, kutyas eloelet nelkul nincs eleg ido/tudas ahhoz, hogy egy kiskutyad fel/megnevelj. Mar felsz tole, nyug az egesz, allandoan veszekedtek egymassal, keress neki uj csaladot es fogadj be egy felnott, akar idosebb, gyerekkompatibilis, nyugodt kutyat.

Részben igazad van! nagyon nem értek egyet azzal, hogy felnõtt kutyával kezdje bárki is a kutyás ismerkedést. Ne felejtsd el, családkompatibilis felnõtt kutyát nem lehet leakasztani a sarki boltban, vagy gyepin. Az kincs, mert valaki foglalkozott a kutyával, tudást, idõt, szeretetet forídott rá. Ezt nem szokták csak úgy odaadni. Esetleg örökölhetõ.
Távoktatással tényleg nem lehet munkavizsgás kutyát faragni kölyökbõl. Legfeljebb egy szótfgadót, nevére hallgatót. De ez vvkatalinon is múlik, meg a személyiségén. Nekem eddig igen elszántnak, de legalább ennyire tanácstalannak tûnik. Én próbálkoznék még egy hónapot, s ha haladás tapasztalható, folytatnám! Ha nem, talán még nem késõ akkor sem odaadnom valakinek.
Még valami. Eddig talán háromszor szóltam hozzá, s ha nem tévedek, mindig a játékkal kezdtem a mondanivalóm. Ezt könyebb elfogadtatni a gazdikkal, mint a kényszerítõ eszközöket (látod, még nem is szerzett be fojtó nyakörvet, pedig nagyobb kárt csinál a sima nyakörvön való vontatással, mint a fojtón háromszori rántással). Talán ezért kell egy kicsit többet beszélni az ilyen eszközökrõl.
de ez csak egy vélemény a sok közül.

üdv

der kikinda

#79 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 17:33

Jutalomfalathoz! Rájöttem! :dev: A tápból kiszedem a "puha húsos falatkákat"! Imádja! :D Az elsõ 3 darabig, mert utána elássa! :gm: :rolleyes: Napi egyszer kap kaját, csökkentett adagot, mert piszok dagadék! Egy hét alatt kis részét legyúrtuk róla a sétákkal! Most már ott tartunk, hogy a csökkentett adag 3/4 része reggelre elfogy, a többi pedig napközben! Ha reggelre egy szem sem lesz elõtte, akkor okés lesz! Egyébként észrevehetõen jobban bírja a tempót, mert az 1 órás sétákat rohangálással tölti, jobb a közérzete is! :yeah: vvkatalin! A kölyöknél nem minden esetben jelent rosszat, ha kicsit "vadul". Elvégre kölyök, ki kell magát élni. Ha ezzel kezdõdik a programotok, pedig Te már tanítgatnád, akkor az sem valami jó megoldás. Játékkal, futkározással fárazd ki egy kicsit, aztán egy keveset nevelgesd. De mindig a játék legyen a több. Sajnos itt nem látjuk pontosan a "vadulásait", de egy kölyöktõl még sok mindent el kell türni, az hogy harapdál, még nem feltétlenül büntetendõ. Ha tényleg erõbõl harap, amit már durvának ítélsz meg, akkor rá kell szólni! Ez igazából úgy lenne a jó, ha a kutya még a gyerekek érkezése elõtt kinöné a kölyökkori kitöréseit, és akkor már csak szavakkal lehetne figyelmeztetni, ha rosszat tesz. Gondolom, egy gyereknek sem túl bizalomgerjesztõ látvány, ha a szülõ sem bír a kutyával.

#80 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 17:46

Meggyes! Minden kölyökkutyánál és felnőttnél is! alap dolog a játék, húzkodás, dögönyözés, simi stb. Ezt mindenki tudja, hogy nem csak kiképzésből rángatásból és fojtónyakörvből áll a kiskutya élete. Ha ezt valaki nem tudná, akkor igencsak nagy a hiba az agyban és az tényleg ne tartson kutyát, de semmilyen állatot és gyereket se szüljön! De vvKatinál nem ezt látom. Tudnia kell, hogy naponta párszor 5-10 percnél többet ne dresszírozza a kutyát, mert az ellenkezője is elsülhet, a kutya elfárad, később kiég stb. Egy kérdés nem tisztázott: Kertben tartja-e csak, vagy beengedi a lakásba is a gyerekekhez, magukhoz? (Utóbbi szerencsésebb lenne) ha ez már kiderült, akkor bocs, nem figyeltem eléggé. Mackó! Mi is így jutalmazunk, illetve azért szoktam más, kemény, zsebben eldugható kis falatokat vásárolni. A virsli nagyon jó ötlet, kutyasuliban mindig azt alkalmaztam, mert az én kutyámat szinte csak kajával lehetett motiválni, nem volt egy labdás fajta. :D Még az agility pályán lévő akadályokat is kajára küzdötte le, a végére jóllakott. :dev: