Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mops


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
45 válasz a témához

#1 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 16:00

Sziasztok!
A Mops egy sokak által kedvelt kutya, ezért is csodálkoztam, hogy nem volt róluk topic... eddig :D

Posted Image


Egy rövidke leírás róluk:

Érdekes megjelenésû, kis termetû, zömök, gömbölyû fejû kutya.
Arcorri része rövid, szögletes, szeme kidülledõ, sötétbarna, füle lelóg. Törzse zömök, izmos. Háta egyenes, mellkasa mély, hasa enyhén felhúzott. Végtagjai rövidek, egyenesek. Farka a hátára kunkorodik. Szõrzete rövid, fényes, sima. Színe szürke, fekete, fakó-, ezüst- vagy barackszínû.
Eredete: Angol fajta. Egyesek ugyan úgy vélik, hogy eredetileg Hollandiában alakult ki, de inkább az a valószínû, hogy Kínából származik. Eredeti neve: Mops, Pug, Carlin.
Tulajdonságai: Mozgékony, életvidám, éber, intelligens. Könnyen kezelhetõ. Alkalmazása: Tipikus öleb, de jelzõkutyának is alkalmas, mert minden szokatlan, idegen zajra rendkívül éberen reagál. Különben csendes kutya.
Profil: öleb. Marmagasság: 30-32 cm. Testtömeg: 6-8 kg. Táplálékigény: 550 g/nap. Alomszám: 3-5 kiskutya. Várható élettartam: 9-11 év.

Forrás: http://www.hik.hu/ta...10023/ch02.html

Posted Image



#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 18:58

Volt alkalmam egy mopsztenyésztõvel nap, mint nap találkozni. Vagy inkább a kutyáinknak. Az a horkantási verseny, ahogy szedik a levegõt, nem semmi! :dev: Kérdeztem is tõlük, hogy tudnak 5-6 mopsz mellett aludni? (panelban laktak) Én tuti nem tudnék. :dev:

#3 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 11:23

Állítólag alvás közben nem olyan hangosak. Nõvérem most szeretne venni egy kis mopsz babát. Már nagyon várom :D

#4 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 október 25. - 11:55

Barátnõmnél nemsokára születnek kis Mops babák! Eladók! :D

#5 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 16:21

Jajjjj :D Csak Wicca tévedjen be ide :D Neki is mopsja van,Frenki :) Jófej kutya,aranyos nagyon :) Tényleg,ez a szín-bézs ugye?-sokkal kedveltebb mint a fekete?Mondjuk ez nekem jobban bejön,a fekete az olyan snassz :D

#6 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 17:31

Szerintem a feketétõl elvesztik azt az igazi mops jellegüket. Így az igaziak. :D

#7 Guest_Wicca_*

Guest_Wicca_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 8. - 19:16

Ééééés megjöttem! :D Igen nekem is mopszim van. Júniusban ovlt egy éves. Kis rumoshordó. Még hogy alvás közben nem hangos?! Ugyankérem! :D Még apumat is lehorkolja! És ez szó szerint értendõ. Egyik este mentem le és már a lépcsõ tetején hallottam h lenn horkol valaki. Letudtam apumnak, mert azt hittem másnap reggel meg ykülföldre. Erre leérek: sehol senki. Frenki belehúzott :D Aztán leesett h apu már aznap reggel elutazott :D nagyon durván tudja elõadni a dolgokat. Igazi kis mókamester! :)

Frenkie pár hónaposan...
...és mostanában :)

jobb képeket /pill nem találtam!
majd ha eszembe jut még valami akkor írok! :)

Wicca

#8 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 21:51

Nekünk pedig mostanság lesz mops babánk :) Már lefoglalóztunk egy kölyköt, 24-e után lehet elhozni. Alig várjuk. :D :kocc: Frenki tündéri kutyuska. Tiszta jófejnek néz ki képrõl. Az elsõ képen tiszta édesen ül :P

#9 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 14. - 17:14

Nekünk van :D :D Mopszokat tenyésztünk ;) Pár kép:
Fricike, a legújabb jövevény, a jövendőbeli tenyészkan :)
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Frici és Maya játszik :D
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A mopszmama, alias Myra
Posted Image

Az első mopszunk, Max:
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Maya, myra első kölyke:
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu



A képeket én csináltam :)

Jajjjj :D Csak Wicca tévedjen be ide :D Neki is mopsja van,Frenki :) Jófej kutya,aranyos nagyon :)
Tényleg,ez a szín-bézs ugye?-sokkal kedveltebb mint a fekete?Mondjuk ez nekem jobban bejön,a fekete az olyan snassz :D

A fekete az azért nem olyan kedvelt, mert eléggé ritka :) A feketében az a gond, h csak a csillogó szemet, meg a néha elõvillanó rózsaszín nyelvecskéjét lehet látni XD de ritka tündéri :) nekünk is van egy, egy kis dagi disznó, aki önzõbb mint bárki más :D szólok neki, fél perc kell, mire felfogja, h igen, neki szóltam, rámnéz, majd elfordul, és csinálja tovább a dolgát... a ,,kaja" a varázsszó XD kiállításon az istenért nem akart megmaradni, le akart ugrani, sipolgattunk, fütyültünk, hívtuk, h figyeljen, semmi... aztán elkezdtem: kaja!, majd hirtelen vigyázba vágta magát, és gyönyörûen figyelt :D

Ééééés megjöttem! :D Igen nekem is mopszim van. Júniusban ovlt egy éves. Kis rumoshordó. Még hogy alvás közben nem hangos?! Ugyankérem! :D Még apumat is lehorkolja! És ez szó szerint értendõ. Egyik este mentem le és már a lépcsõ tetején hallottam h lenn horkol valaki. Letudtam apumnak, mert azt hittem másnap reggel meg ykülföldre. Erre leérek: sehol senki. Frenki belehúzott :D Aztán leesett h apu már aznap reggel elutazott :D nagyon durván tudja elõadni a dolgokat. Igazi kis mókamester! :)

Frenkie pár hónaposan...
...és mostanában :)

jobb képeket /pill nem találtam!
majd ha eszembe jut még valami akkor írok! :)

Wicca

Jaaj nagyon édes :) És a pukizásban sem semmik XD Régebben Fricike mellettem aludt, és mindig közelebb jött hozzám, egészen addig, míg én az ágy egyik sarkában kuporogtam, õ pedig elnyúlva az ágy közepén :D

Edited by mi.kinga, 2007 november 14. - 17:06.


#10 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 14. - 17:53

Nekem is mopszom van!!!! És ha igaz, sikerült becserkésznie a boxer szukámat, pedig az egy emelettel feljebb van! :D Szóval, ha kell valakinek moxer kiskutya jelezze, mielõtt késõ lenne!!! :)

#11 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 14. - 19:02

Mi lenne, ha elzárnád a kutyát, amíg tüzel? :rolleyes:

#12 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 14. - 20:30

Ígérem, ha megmutatod, hol van rajta a csap, elzárom....... Továbbiakban köszönöm a nemkívánt kutyaáldással kapcsolatos megjegyzéseket - kioktatásokat, de kérem õket mellõzni. :mad: Ha valakinek kell ebbõl a rendkívüli "fajtából", az jelentkezzen! :D Elõször és utoljára hoztak össze ilyet a kutyáim, tehát soha vissza nem térõ alkalom.....

Edited by Kedd, 2007 november 14. - 20:39.


#13 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 14. - 21:24

Hmm... talán egy külön helyiségbe, odafigyelve rá, hogy ne kerülhessen kan közelébe... megszülettek már a kutyik? itt volt már mopsz-törpetacskó keverék, semmi extra kinézete nem volt :)

#14 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 15. - 18:01

Hali! Mindketten kint vannak az udvaron kölyökkoruk óta, ahol egy darab (fûtött) kutyaházat birtokolnak. Szerintem csúnya vége lenne, ha az egyiküket bezárnám a lakásba naphosszat egyedül, kint meg nincsen rá lehetõség. Mindegy, ami történt, megtörtént. Egy mokszer kölyökért már úgy is régen nyúz egy ismerõsöm. Szerintem minimum nyomi pofájúak lesznek a kölykök, mert ugye a boxer is, meg a mopsz is..... De mivel hasonló cuccból lettek összerakva, érdekes változatok is lehetnek. Egy ismerõsöm aki bulldogokat tenyészt, az elsõ ellésnél mindig boxerral fedeztet, emiatt késõbb könnyebb lesz a szülés állítólag. Na, azok a kölykök is aranyosak szoktak lenni...

#15 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 16. - 22:04

Ez aranyos! Moxer :D Amúgy nagyon tündériek a kutyusok akikrõl képeket raktatok be. Nekem legjobban Maya tetszik. :)

#16 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 17. - 0:27

Irtó cuki :D Olyan kis bolond :P ha nem figyelek, és ülök kinn náluk, akkor egyszerûen odajön, betámad, és nekiugrik az orromnak, elkezd nyalogatni, ráharap a fülcimpámra, de azonnal elengedi és megnyalogatja XD Ezelõtt elterelõ hadmûvelettel a Fricivel egyesülve kikapta a kezembõl a kekszem :P Kis dagi, úgy galoppozik, mint egy megtermett coca XD Mindig és mindenkit nyalogat :) :D

#17 Gengsty

Gengsty

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 17. - 13:30

Hát azok a kutyák tényleg nem semmik :gm: Kicsik, de alattomosak...együttes erõvel képsek voltak úgy földhöz szegzni és arcot nyalogatni, hogy egyedül meg se tudtam menekülni :P Fõleg, h eközben a boxerük is ráfeküdt a hasamra, hogy még nehezebb legyen :) (mármint mi.kinga kutyusai)

#18 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 1. - 10:41

HA valaki tudja, a kis mopszoknak mikor kunkorodik fel a farkincájuk? Gondolom nem rögtön szülés után. Szóval megszülettek a kis moxerek. Bézs színûek, a pofájuk turcsi és fekete színû. Ha valakit érdekel szóljon!

Edited by Kedd, 2007 december 1. - 13:38.


#19 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 2. - 22:24

HA valaki tudja, a kis mopszoknak mikor kunkorodik fel a farkincájuk?
Gondolom nem rögtön szülés után.
Szóval megszülettek a kis moxerek.
Bézs színûek, a pofájuk turcsi és fekete színû.
Ha valakit érdekel szóljon!

Képeket kaphatunk majd róluk? :ang: Amúgy grat hozzájuk! :kocc:

#20 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 3. - 22:24

Szívesen küldök képet akinek kell, csak ide nem tudok feltenni...

#21 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 16:40

a farkuk akkor kezd kunkorodni, amikor már nagyobbak :) a kismopszok farkincája gyakran hosszabb, mint maga a lába :D

#22 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 6. - 12:51

a farkuk akkor kezd kunkorodni, amikor már nagyobbak :) a kismopszok farkincája gyakran hosszabb, mint maga a lába :D

Tara farka már most felkunkorodik a hátára, pedig mégcsak 8 hetes. :D
Kedd! Köszi a képeket! Irtó aranyos kutyák. :yeah:

#23 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 6. - 18:05

amikor kezdenek járni, akkor már kunkorodnak a farkincák :D eszméletlen, milyen videot talátlam XD a kismopszaink járni tanulnak, majd az egyik megáll, egyszercsak a két hátsó lába elegánsan kicsúszik, és elterül a földön, majd mintha fekvõtámaszozni akarna, próbálja kinyomni magát XD :D

#24 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 16. - 1:24

Háát én szinte minden nap fórumozok és még csak most fedeztem fel ezt a csodás topicot! :D
Nekem is van egy Mopsz kiskutyám. Nemsokára 2 éves lesz. :) Március 13.-án.
Samu a neve. Kis beige színû Mopsz kutyus.

Itt van pár kép róla is:

Pár hetesen

1 évesen

Pózol

Nézelõdik :)

adj enni

Hát mindenesetre csak megerõsíteni tudom a tényeket, h iszonyatosan hangos, de legalább mikor egyedül vagyok és alszik a lábamnál, tudom, h velem van Vki! :yeah:
Nagyon jófej kis "dögök"! :)





Petra

#25 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 16. - 11:21

Hello!Tudtok Zalaegerszegen,vagy a környékén jó tenyésztõt?

#26 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 16. - 17:03

Mondhatni :) Mi is mopszokat tenyésztünk, de a köv. alom várhatóan jövõre lesz csak, sajnos... Körmenden tudok egyet, Tiborcz Norbert (iwiwen elérhetõ), nála azthiszem most is kaphatók felnõtt, és kölyök mopszlik ;) Sok sikert!

#27 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 16. - 18:59

Köszi,nem nekem kell. :) Egy barátom ismerõse szeretne majd. :)

#28 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 17. - 17:48

Háát én szinte minden nap fórumozok és még csak most fedeztem fel ezt a csodás topicot! :D
Nekem is van egy Mopsz kiskutyám. Nemsokára 2 éves lesz. :) Március 13.-án.
Samu a neve. Kis beige színû Mopsz kutyus.

Itt van pár kép róla is:

Pár hetesen

1 évesen

Pózol

Nézelõdik :)

adj enni

Hát mindenesetre csak megerõsíteni tudom a tényeket, h iszonyatosan hangos, de legalább mikor egyedül vagyok és alszik a lábamnál, tudom, h velem van Vki! :yeah:
Nagyon jófej kis "dögök"! :)
Petra

Nagyon éédes! Csodaszép pofija van. Az 1 éves képen nagyon tetszik. Olyan mintha porcelán lenne, olyan nem is tudom szavakkal kifejezni, milyen. Egyszerûen tetszik! :D

#29 hintaló

hintaló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 10:52

Hogy kerülnek a felmosórongyok a Házi kedvencek közé? :D

#30 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 22:48

Hogy kerülnek a felmosórongyok a Házi kedvencek közé? :D

Szerintem a kérdés így helyes: Hogy NE kerülnének a felmosórongyok a Házi kedvencek közé? :D

#31 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 8:20

Nagyon éédes! Csodaszép pofija van. Az 1 éves képen nagyon tetszik. Olyan mintha porcelán lenne, olyan nem is tudom szavakkal kifejezni, milyen. Egyszerûen tetszik! :D


Köszöni... ;) Átadtam neki. :)

#32 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 8:50

Nagyon éédes! Csodaszép pofija van. Az 1 éves képen nagyon tetszik. Olyan mintha porcelán lenne, olyan nem is tudom szavakkal kifejezni, milyen. Egyszerûen tetszik! :D



nekem a pózolós kép tetszik nagyon :)

#33 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 28. - 8:23

A felmosórongy az egy kutyafajta szerintem... Úgy mint az egyéb jelzõk... A padlócírkáló, padlótömés stb... :gm:

#34 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 28. - 12:25

Március 30-án viszem kicsi Tarát kiállításra elõször. Bébi kategóriába. :D

#35 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 2. - 17:01

Kééépeket!!! :ang: ;) :rolleyes:

#36 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 7. - 8:59

Ugyan ez most csak alvós kép, de így néz ki: :ang:
Tara
Álmos fej
Alvás van
Imádják egymást a schnauzeremmel, nagy haverok lettek:
Mindig együllt
Jáátéék (itt még kissebb volt a Tara a Lidinél, akkor még könnyû volt leteperni õt. Mostmár nem annyira. :D )

#37 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 10. - 21:29

Ezek naaagyon szép képek!!! :D :yeah: Gratula! :) Tündéri a Te kutyád is, az enyém most itt jelenleg a joghurtos dobozt nyalja kifelé... :gm: A schnauzered is csodaszép! :)

#38 Guest_Wicca_*

Guest_Wicca_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 11. - 19:40

az Adj enni kép hatalmas! :D ismerõs a nézés. :D imádom :D

Kedd..kcsiit megkésve, de küldenél nekem is képet a kis moxikról, :) kiváncsi vagyok rájuk :)


Találtam pár régebbi képet Frenki fiamról :)

kommandós :D
lapul, mint a bizonyos dolog a fûben :yeah:
Amikor hozzánk került 12 hetesen
na ez akkor most mi,
mindenki saját belátása szerint döntse el, merre néz :D
beszótá' wazze?!
jííháá


ahogy nézegettem kutyáitok, elég erõsen elkezdtem azon törpölni h csak az enyém maradt enynire kancsal és nagyszemû nagykorára?:D olyan idétlen... :D de olyan csúnya hogy már szép. ez tény. :)


Eszembe jutott még valami. Mivel sokat szoktak kocsikázni tacskó barátjával (minden nap) valamivel el kell ütnie az idõt. Azon kívül h amikor unatkozik elõszeretettel liheg az ember fülébe a szívbjat hozva rá, megtanulta a lelkem lehúzni az ablakot. Hihetetlen jó érzés volt, amikor télen vittek ki a loviba, és drága Frenki úgy döntött, hogy nézelõdni akar, mi pedig fagyjunk meg. Mit számít az. :D Aztán amikor megunta átment a msik oldara, mi felhúztuk, erre Õ urasan visszamászott és megint lehúzta..és ez általában így ment. eszméletlen jófej kutty :D

Edited by Wicca, 2008 április 11. - 19:46.


#39 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 11. - 20:47

Tényleg hihetetlen jófej!! Itt még nem is meséltem, hogy ugye voltunk kiállításon és Tara királylányunk "Ígéretes" címet kapott baby csoportban. Így aztán mehettünk a Baby Best In Show-ra is! Nagy élmény volt, de úgy döntöttünk, hogy várunk a kiállításokkal míg kicsit idõsebb lesz, mert még most nagyon elfáradt a végére, nagyon kimerült. :)

#40 Guest_Wicca_*

Guest_Wicca_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 11. - 21:45

Gratu nektek! :) Hát ien..a mops baba szemeknek ki tud ellenállni? Mintha csak beszélnének :) Gondoltam én is elviszem egyszer kiállításra, de amikor rám "vigyorog" és meglátom az össze vissaz álló alsó fogait.. hát inkább lemondok róla :D