Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

bajos kutyák


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
28 válasz a témához

#1 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 5. - 20:09

Sziasztok! Elõször is aki leszólni akar, hogy miért nyitottam ezt a topicot kérem mellõzze. Azért nyitottam, mert pár nappal ezelõtt elhoztunk egy Bullterrier kant. Nem magunknak úgy volt csak átutazóba lesz nálunk. De mikor hazaértünk kiderült (bár az eredeti tulaj szólt róla, de mivel nem nekem kellet a kutya nekem nem volt beleszólásom) hogy kicsit bajos jószág. Az a kicsit bajos azt jelenti, hogy most 3 éves a kutya.. világ életébe egy kennelbe lakott. senki sem foglalkozott vele. teljesen szocializálatlan... Mi elhoztuk, odaszóltunk annak akinek vittük volna tovább a kutyust h nem kicsit bajos a kutya mint ahogy gondolta... Ront neki az embernek. etetésnél elég erõsen elkapja az ember karját. stb stb. Mivel ott ahova ment volna a kutyus 3 pici gyerek is van szóval így nem valószínû, hogy elviszik oda. De nem is ez a lényeg. Nekem személy szerint nagyon a szívemhez nõtt. A délutánjaimat vele töltöm kinn. Már nem támad, nem ugrál az emberre. Viszont néha "bekattan" és akkor ujra elkezdi. Sajnos kutyakiképzõhöz fordulni nincs lehetõségem. Viszont ha így folytatja és mi tovább visszük lehet, hogy az élete hátralévõ részét kennelbe fogja tölteni, hisz félnek tõle az emberek mert sosem tanitották meg neki mi a helyes viselkedés. Nem tudja eldönteni, hogy mi jó és mi rossz. Szóval nálamnál valamivel hozzáértõbb személyek szóbeli segítségét kérném, hogy milyen módszerekkel tudnám megtanitani neki azokat amiket már rég tudnia kellene. Az orvosolandó bajaim a következõ: a kennelbe nem hajlandó bennmaradni ( amikor nemmvagyok otthon beszoktuk zárni egy kennelbe [ez nem több 1-2 óránál] mert az udvart szétkapja fél perc alatt. amikor bemegyünk a kennelbe nyugodt normális... amink kiakarok én menni és beakarom csukni az ajtót megõrül. kiakar törni, töri össze magát csakhogy kijuthasson.) Ha másik kutyát vagy macskát lát alig lehet megfogni... megörül. ha megfogom is odakap. a házba egyfolytában megpróbál betörni ha bemegyek. ha megpróbálok vele sétálni lestoppol nem megy semerre és még sorolhatnám de egyenlõre ezek a legfontosabbak. elõre is köszönöm a válaszokat, Lasiodora

#2 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 5. - 20:32

Hát elsõ körben tegyél rá szájkosarat, ha kint van. A foglalkozásokkal sokat fog javulni, amikor már látod ezt mindig vedd le kicsit. Nem fogja utálni, mert összeköti azzal: ha szájkosár- foglalkozás, séta stb.. fontos a testi épség. Elsõ blikkre ennyi. Lestoppol? Hát valószínûleg az életben nem sétált még. Fogalma sincs mi ez. Csalogasd a pórázon. Jutalomfalattal, játékkal stb. Be akar törni? Gondolom veled akar lenni. Kimész, határozottan rászólsz, leülteted stb. Mindig határozottan, és nem leállni vele játszani. Ilyenkor érezze, hogy haragszol, de ne kiabálj.

#3 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 5. - 20:45

Valszeg nagyon sok lehet neki most ez a temérdek új inger, azért is viselkedik félbolondként. A kennelbe nem csodálom, hogy nem akar dalolva bemenni :) Szerintem egyrészt az idõ nagyon nagyon sokat fog segíteni, ha rendszeresen és következetesen foglalkoztok vele. Biztos kell neki most még idõ, hogy egy kicsit alkalmazkodjon a sok újdonsághoz az ingerszegény környezet után, és ha ez már alakulni fog, akkor sokkal könnyebb is lesz megértetni majd vele a szabályokat. Ha észlelsz rajta pozitív változást, akkor valószínû hogy jó úton vagy :) Csak osztani tudom hihi véleményét, legyél vele mindig nagyon határozott, következetes, de türelmes, hiszen most te vagy a fõnök!

#4 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 5. - 21:44

A fajtamentés tudhat nektek segítséget nyújtani hosszútávú elhelyezésben, és (mentett kutyákkal gyûjtött tapasztalatok révén) az ilyen helyzetben beválható bánásmóddal kapcsolatban is.
http://bullterrierme...php?pg=29719482
Ha jól tudom, Kamilla innen a fórumról elég meghatározó tagja az egyesületnek, keresd esetleg õt.
Sok sikert az ebhez :)

#5 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 4:19

Valszeg nagyon sok lehet neki most ez a temérdek új inger, azért is viselkedik félbolondként. A kennelbe nem csodálom, hogy nem akar dalolva bemenni :)

Szerintem egyrészt az idõ nagyon nagyon sokat fog segíteni, ha rendszeresen és következetesen foglalkoztok vele. Biztos kell neki most még idõ, hogy egy kicsit alkalmazkodjon a sok újdonsághoz az ingerszegény környezet után, és ha ez már alakulni fog, akkor sokkal könnyebb is lesz megértetni majd vele a szabályokat. Ha észlelsz rajta pozitív változást, akkor valószínû hogy jó úton vagy :)

Csak osztani tudom hihi véleményét, legyél vele mindig nagyon határozott, következetes, de türelmes, hiszen most te vagy a fõnök!


Az a baj hogy a szájkosarat is úgy szenvedték rá amikor elhoztuk egy nagyobb darab úriember feküdt rá és úgy húzta a másik a fejére. Például tegnap este én is megpróbáltam rárakni sikerült, de szenvedni kellet vele.
Javulás már látszik! Amikor elhoztuk és utána 1-2 napig szószerint örjöngött, forgott körbe körbe amikor hozzáértek kapkodott a kezem után. Elsõ két este amint meghallotta a kaja zörgését és vittem neki a bal kezemre ráharapott és tépte. Ez már nagyjából megoldódott de senki nem mer kimenni a családból hozzá csak én.
Leülni már megtanult, azt sikerült azt agyacskájába préselni. Azért is közelharcot kellett vívni vele.
Hát, hogy nem akar bemenni a kennelbe én se csodálkozom, szerencsétlen fél, hogy megint bennmarad 3 évig. Úgy sajnálom szegényt amikor be kell mennie, de nem tudok mit csinálni vele, mert nem maradhatok egész nap itthon, és ha valami történik más nem mer kimenni hozzá. Hátul az udvarba ott van minden szétkapja fél perc alatt, a macskát is a szomszédba ha meglátja... Szóval csak akkor maradhat kinn ha itt vagyok és tudok rá félszemmel figyelni..
Anno járt hozzánk kiképzõ, volt két ugyan ilyen adottságokkal rendelkezõ foltos dogunk. (Édesanyám anno dogtenyésztõ volt) próbáltam a módszereit alkalmazni, nem sok sikerrel.
No majd meglátjuk mi sül ki belõle!

A fajtamentés tudhat nektek segítséget nyújtani hosszútávú elhelyezésben, és (mentett kutyákkal gyûjtött tapasztalatok révén) az ilyen helyzetben beválható bánásmóddal kapcsolatban is.
http://bullterrierme...php?pg=29719482
Ha jól tudom, Kamilla innen a fórumról elég meghatározó tagja az egyesületnek, keresd esetleg õt.
Sok sikert az ebhez :)


Ó, köszönöm. Én úgy látom, hogy megnevelhetõ lesz a Töki és nem gondolkozom abba, hogy elvigyék. Amit tudok megteszek érte. Aztán végül ha nem jutok semmire nincs más választás... Jön a nyár, jönnek a gyerekek hozzánk, addigra valamilyen szinten kezelhetõnek kell lennie a dolognak.
A bánásmóddal kapcsolatosan szerintem viszont megkeresem Kamillát.
Köszönöm a tippet!




u.i.: a helyesírási hibákért stb.-ért elnézést kérek még nem ittam meg a reggeli kávém! :D

#6 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 6:48

Én azzal motiválom a bezártsághoz a kölyköket, hogy mindig benn kapnak enni. Nálunk a kennel a nyárikonyha, most öten lakják. Kinn vannak a játékok, a játékidõ, a simi és egyebek, benn meg a kaja és a nyugalom. Lehetõleg mindig egy idõben engedem ki õket, így tudják nem lesz gond, megy minden a régi kerékvágásban. Kijövünk, rohanga, anya takarít, aztán simogatások ugrálások tömkelege, majd be reggelizni, és nyugi pihiidõ. Próbálom ezt a sorrendet betartani legalább reggel-este egyazon idõben. Nálam beválik egyenlõre. Kis szépséghibája hogy így több csurog bentre.

#7 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 10:59

Lasiodora!
Ha nem tudsz kiképzõt hívni, vagy iskolába járni vele, akkor nagyon fontos, hogy Te képezd magad. Ez egyébként is elengedhetetlen. Elsõsorban az embereket kell tanítani, ha kutyákkal akarnak foglalkozni.

Abból, amit elmondtál, én azt szûrtem le, hogy valami gyors, de nem büntetésre alapozó kiképzés kellene neki. Próbáld meg a klikkert. Csak pár száz forint. Mindennél gyorsabban érteti meg a kutyával, mit akarsz tõle és a pozitív megerõsítésre alapoz, tehát agresszió-problémával küzdõ ebek számára ideális.
Netrõl ingyenesen is sok hasznos információt tölthetsz le pl. ITT, de van most egy nagyon jó sorozat is a tv-ben, ami nekem is sokat segített a kutyák viselkedésének megértésében, bizonyos problémák kezelésében.
A National Geographic csatornán minden nap de.11-kor és du. 18h-kor adják a Csodálatos kutyadoki adásait. Élvezetes és nagyon hasznos mûsor!!
Sok sikert a kuttyhoz! :)

#8 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 13:35

"Ó, köszönöm. Én úgy látom, hogy megnevelhetõ lesz a Töki és nem gondolkozom abba, hogy elvigyék. Amit tudok megteszek érte. Aztán végül ha nem jutok semmire nincs más választás... Jön a nyár, jönnek a gyerekek hozzánk, addigra valamilyen szinten kezelhetõnek kell lennie a dolognak. A bánásmóddal kapcsolatosan szerintem viszont megkeresem Kamillát. Köszönöm a tippet!" Na most ez nagy okoskodásnak fog hangzani de sajnos láttam hasonló eseteket és kutyákat korábban. Én a helyedben nagyon vigyáznék hogy gyerekekhez vagy akár más idegenhez nyugodtan odaengedjek egy hasonló hátterû kutyát. Sajnos az a tapasztalat, hogy ha egy kutyában megvan az agresszív hajlam és bizonyos élmények hatására ki is feljõdik az agresszív viselkedés akkor az ha még el is halványul megfelelõ bánásmódal mégiscsak megmarad mint védekezõ mechanizmus. Vagyis magyarul ha váratlan helyzetbe kerül bármikor a késõbbiekben, pl gyerekek kiabálásától megijed, akkor nagy eséllyel reagálhat agresszíven önmaga védelmében. Ha ezt a másik fél (gyerek) nem tudja ott, azonnal megfelelõen kezelni akkor nagyobb baj is lehet belõle. Nem azt mondom hogy mondj le a kutyáról de mindenképpen jó lenne ha szakszerû segítséget kérnél tapasztalt kutyaszakértõtõl. Az ösztönkezelés és a klikker módszer is csodákat mûvelhet de azzal is lehet elrontani kutyát ha nem megfelelõen alkalmazzák. Sérült kutyánál még nagyobb a rizikó természetesen.

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 14:04

És fõképp nézd Cesar Millan sorozatát a Csodálatos kutyadokit (hétköznap 18-kor a NG.-on, pénteken 21 és 22 órakor) Nagyon sok mindent lehet tanulni tõle, fõképp az agresszív kutyák rehabilitációja ügyében. :ang:

#10 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 19:47

És fõképp nézd Cesar Millan sorozatát a Csodálatos kutyadokit (hétköznap 18-kor a NG.-on, pénteken 21 és 22 órakor) Nagyon sok mindent lehet tanulni tõle, fõképp az agresszív kutyák rehabilitációja ügyében. :ang:


Anno sokat néztük, de én azt hittem eltûnt a mûsorról mert egy jó ideig nem találtam a szokásos idõben.
Tényleg fantasztikus amit mûvel. Örülök, hogy nem tûnt el a tv- képernyõrõl, holnap biztos leülök megnézni.

"Ó, köszönöm. Én úgy látom, hogy megnevelhetõ lesz a Töki és nem gondolkozom abba, hogy elvigyék. Amit tudok megteszek érte. Aztán végül ha nem jutok semmire nincs más választás... Jön a nyár, jönnek a gyerekek hozzánk, addigra valamilyen szinten kezelhetõnek kell lennie a dolognak.
A bánásmóddal kapcsolatosan szerintem viszont megkeresem Kamillát.
Köszönöm a tippet!"

Na most ez nagy okoskodásnak fog hangzani de sajnos láttam hasonló eseteket és kutyákat korábban.
Én a helyedben nagyon vigyáznék hogy gyerekekhez vagy akár más idegenhez nyugodtan odaengedjek egy hasonló hátterû kutyát.
Sajnos az a tapasztalat, hogy ha egy kutyában megvan az agresszív hajlam és bizonyos
élmények hatására ki is feljõdik az agresszív viselkedés akkor az ha még el is halványul megfelelõ bánásmódal mégiscsak megmarad mint védekezõ mechanizmus.
Vagyis magyarul ha váratlan helyzetbe kerül bármikor a késõbbiekben, pl gyerekek kiabálásától megijed, akkor nagy eséllyel reagálhat agresszíven önmaga védelmében.
Ha ezt a másik fél (gyerek) nem tudja ott, azonnal megfelelõen kezelni akkor nagyobb baj is lehet belõle.

Nem azt mondom hogy mondj le a kutyáról de mindenképpen jó lenne ha szakszerû segítséget kérnél tapasztalt kutyaszakértõtõl.

Az ösztönkezelés és a klikker módszer is csodákat mûvelhet de azzal is lehet elrontani kutyát ha nem megfelelõen alkalmazzák. Sérült kutyánál még nagyobb a rizikó természetesen.


Ezt a klikker-es módszert annyian mondták már. Én anno butaságnak tartottam amikor elõször hallottam róla. Hihi által küldött könyvet még a napokban felkutatom és átrágom párszor. Aztán megpróbálkozunk ezzel a módszerrel. Ha már ennyien "dicsõítitek". :)
A gyerekes témában teljes mértékben egyet értek... Nem is tervezem, hogy gyakran találkozzanak a gyerekek a Tökivel. Bár ma már körökkel jobban voltunk mint idáig. Elsõ "nem" szóra abbahagyja a hülyeséget amit épp csinál. A "maradsz"-ot ma megismertük :) 5 lépés erejéig egyenlõre. Kapott ám jutifalatot rendesen. :) Ma már csak enyhén csípkedett. Amikor bezártam most estire nem dörömbölt az ajtón. Bár amikor beültem a kennelébe és hívtam be az ajtóban állt és nem jött be. De aztán végül bejött utána még egy kicsit játszottunk az udvaron és minden hiszti nélkül elment a helyére. Kíváncsi vagyok a holnap reggelre. Mindig elszólom magam, hogy milyen jól teljesített. :D

#11 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 20:44

Ront neki az embernek. etetésnél elég erõsen elkapja az ember karját. stb stb.


Ne haragudj, de szerintem egy 3 éves elrontott bullterrier kanon nem szabad "tanulni" a kutyázást!!!
Csakis hozzáértõ kezébe való!
Nem szabad rajta kisérletezni!
Olyan, mintha kézigránátot tartanál a kezedben,kihúzott bigyóval.

#12 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 3:58

Ne haragudj, de szerintem egy 3 éves elrontott bullterrier kanon nem szabad "tanulni" a kutyázást!!!
Csakis hozzáértõ kezébe való!
Nem szabad rajta kisérletezni!
Olyan, mintha kézigránátot tartanál a kezedben,kihúzott bigyóval.


Én úgy gondolom nem "tanulom" a kutyázást. Világ életembe voltak kutyáim, icipici pelenkás korom óta velük élek. Kb. 1 éve járt hozzánk kiképzõ is a gyagyi dogocskánkhoz. Tanultam tõle egysmást. Az alap dolgokat ismerem, "csak" "harapós" kutyám nem volt még. Ha nem itt ragadt volna nálunk nem is hoztam volna el magamtól.. Én nem vállaltam volna be. De most már itt van, és látok benne reményt, hogy a rossz szokásairól leszokjon. Okos kutya, és ha épp nem kattog nagyon kedves is. Bújós.
És ha minden igaz hétvégén jön egy keményebb férfi kéz is, aki anno kutyákat képzett. Most ezen áll vagy bukik a dolog.
Most készülök ki épp tökihez, takarítás stb. szorítsatok, mert tegnap elõre ittam a medve bõrére, hogy milyen jól teljesítettünk. :)

#13 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 9:48

Úgy veszem ki az írásaidból hogy te már eldöntötted jó lesz így és megbirkózol egyedül a feladattal. Remélem így is lesz és sikerrel jársz. Kíváncsi leszek hogy alakul a kapcsolatotok és mik lesznek a tapasztalataid. Azért még néhány gondolat megfontolásra. A keményebb férfi kéz nem biztos hogy jó megoldás. Kutyája válogatja de általában az ember által értelmezett keménykedés mint pl póráz rángatás, nyakonverés vagy rákiabálás a kutyának nem igazán jelent semmit csupán agressziót. Semmit nem kommunikál neki arról hogy mit vársz el tõle max azt veszi le belõle hogy megint bántják. A klikker módszerre vannak tanfolyamok ahol az alap technikát el lehet sajátítani és ahol rávilágítanak az esetleges alap hibákra amit legtöbben elkövetnek ezt a módszert alkalmazva. Csak példa kedvéért nem véltelenül gyakorolják órákon keresztül az emberek egymáson hogy pontosan mikor és hogyan kell beklikkelni pl egy leülést. Próbáld ki valakivel és meglátod hogy nem is annyira egyszerû a kívánt pillanatban odacsettintenti és a megfelelõ pillanatot megerõsíteni. A kutya akár az elsõ klikkelésre berögzíthet valamit utána viszont már elég nehéz 'átklikkelni' a jó irányba ha egyszer félrement.

#14 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 12:58

Úgy veszem ki az írásaidból hogy te már eldöntötted jó lesz így és megbirkózol egyedül a feladattal.
Remélem így is lesz és sikerrel jársz. Kíváncsi leszek hogy alakul a kapcsolatotok és mik lesznek a tapasztalataid.

Azért még néhány gondolat megfontolásra.

A keményebb férfi kéz nem biztos hogy jó megoldás. Kutyája válogatja de általában az ember által értelmezett keménykedés mint pl póráz rángatás, nyakonverés vagy rákiabálás a kutyának nem igazán jelent semmit csupán agressziót. Semmit nem kommunikál neki arról hogy mit vársz el tõle max azt veszi le belõle hogy megint bántják.

A klikker módszerre vannak tanfolyamok ahol az alap technikát el lehet sajátítani és ahol rávilágítanak az esetleges alap hibákra amit legtöbben elkövetnek ezt a módszert alkalmazva.
Csak példa kedvéért nem véltelenül gyakorolják órákon keresztül az emberek egymáson hogy pontosan mikor és hogyan kell beklikkelni pl egy leülést. Próbáld ki valakivel és meglátod hogy nem is annyira egyszerû a kívánt pillanatban odacsettintenti és a megfelelõ pillanatot megerõsíteni.
A kutya akár az elsõ klikkelésre berögzíthet valamit utána viszont már elég nehéz 'átklikkelni' a jó irányba ha egyszer félrement.


Hát nem tudom... nálunk még zuglóba a kiképzõ "rángatta" a kutyát, befele fordított szöges nyakörvvel. Bárnem biztos, hogy erre a rángatásra gondoltál. A kemény kéz aki jön, régen kutya kiképzõ volt, szóval valószínûleg nem lesz gond remélhetõleg érti a dolgát. ÉS! legalább nem az lesz, hogy csak én foglalkozok vele, csak nekem fogad szót.
Ezzel a tanfolyammal az a gond, hogy nagyon nem áll a pénz a szekrényben. Most is elég szûkösen vagyunk itthon. Pontosan ezért írtam még feljebb, hogy kiképzõt hívni, kutyasuliba járni nincs lehetõségem. Most ez a kiképzõ pont jókor jött, baráti alapon, puszira segít. Remélhetõleg összejön :) majd írom hogy mi történik :) és délután rakok fel képet a "vadállatról" :D

#15 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 14:14

Ne haragudj, de szerintem egy 3 éves elrontott bullterrier kanon nem szabad "tanulni" a kutyázást!!!
Csakis hozzáértõ kezébe való!
Nem szabad rajta kisérletezni!
Olyan, mintha kézigránátot tartanál a kezedben,kihúzott bigyóval.

Ezzel alapból egyet kell értsek. De ha nincs lehetõség olyan ember segítségét kérni aki lehetõleg az erõszakmentes kiképzés terén szerzett tapasztalatok alapján közelíti meg a kérdést, akkor csak remélni merem, hogy Lasiodora maga is mindent megtesz a saját fejlõdése és a kutya átnevelése érdekében...
Legjobb lenne odaadni valakinek, aki ért hozzá.

Edited by Bokorugró, 2011 április 7. - 14:15.


#16 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 17:44

Ezzel alapból egyet kell értsek. De ha nincs lehetõség olyan ember segítségét kérni aki lehetõleg az erõszakmentes kiképzés terén szerzett tapasztalatok alapján közelíti meg a kérdést, akkor csak remélni merem, hogy Lasiodora maga is mindent megtesz a saját fejlõdése és a kutya átnevelése érdekében...
Legjobb lenne odaadni valakinek, aki ért hozzá.


Én sajnálnám odaadni, mert nap mint nap látom, hogy egyre jobban viselkedik, bujik, kunyizik a simogatásért.
Amúgy akartam felrakni róla egy fotót, de csak linkrõl lehet? a géprõl nem tudom tallózni ide?

#17 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 18:06

Én sajnálnám odaadni, mert nap mint nap látom, hogy egyre jobban viselkedik, bujik, kunyizik a simogatásért.
Amúgy akartam felrakni róla egy fotót, de csak linkrõl lehet? a géprõl nem tudom tallózni ide?


http://gallery.site....lasiodora/toki/

#18 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 18:18

Az orrát lehet célszerû lenne dokinak megmutatni

#19 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 5:26

Az orrát lehet célszerû lenne dokinak megmutatni


Régi sebek, már csak heg van ott. De a másik bullinak is ilyen az orra amelyiket azért hoztunk mert Töki nem volt jó a természete miatt. (nem magunknak!)

Régi sebek, már csak heg van ott. De a másik bullinak is ilyen az orra amelyiket azért hoztunk mert Töki nem volt jó a természete miatt. (nem magunknak!)


http://gallery.site....ott_crazy-kira/

#20 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 7:37

Csak azért mondtam, mert ha jól tudom a bullyk (különösen a fehérek) elég érzékeny bõrûek, fõleg orrtájékon jelentkezhetnek problémák, akár gombás eredetûek is....

#21 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 8:07

Hm, én egyszer annó bulizós fénykoromban összefutottam egy sörözõben egy kutyakiképzõvel. Valahogy egy társaságba keveredtünk, hááááát, amiket az összehordott, azóta kissé fenntartásaim vannak ilyen irányban. Alapból elmesélte hogy kapott egy kemény kutyát, kikötötte úgy a kerítéshez hogy csak akkor kapott levegõt ha felugrott.Hadd engedjen kicsit a keménységbõl idõvel szerinte ez így van. Meg ha nem ment a gazdihoz vissza a kutya, de mindenki máshoz igen, körbeálltak és akihez odament jól seggberúgta. A gazdi meg megdicsérte. Nekem ez kissé fura volt már akkor is. Sok sikert hozzá, mindig is csíptem ezeket a kis palackokat.

#22 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 8. - 20:24

Hát azért nyilván van különbség kiképzõ és kiképzõ közt is... mint ahogy minden szakmában.

#23 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 13:22

Idõsebb bullterriereknek gyakran olyan az orra. Mivel magas a fájdalomtûrõképességük és mennek, mint a tank, az orron gyakran keletkeznek bõrkeményedések. Ezt eltüntetni semmivel nem sikerült, csak ha kiskorától nem kenneben tartották a kutyát. Szépséghiba és kész. A kiképzõsiben bevett szokás volt, hogy mindenki megijeszti a kutyát, majd a gazdihoz visszatérve az megdicséri, a "védelmébe veszi". Kapcsolaterõsítõ tréning. Persze nem kell vaslapáttal ütni...

#24 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 14:22

Mondjuk ez egyáltalán nem az agresszióról való lenevelés felé hat. Legfeljebb a gazdáját nem fogja bántani... De a gazdin kívül mindenkivel szemben bizalmatlan lesz.

#25 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 14:29

Manapság azért szerintem vannak ennél már hatékonyabb/biztosabb módszerek :D

#26 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 17:24

Na elhagytuk a kuttyot :) Ill otthagytuk pár napra. Nemrég hívtak most mentek el sétálni, egy másik kutya és egy gyerek kíséretében és semmi baj nem volt. Igaz 3 órát kellett utazni a helyig és Töki majd megõrült. Fõleg amikor látta, hogy a járdán sétálnak az emberek, meg amikor megálltunk 2x tankolni... Akkor szörnyû volt.. Ameddig megbeszéltük a dolgokat berakták a kennelbe. Mit ne mondjak egy 10 perc múlva kimentünk és már kinn volt Töki mert a kennel kapuját kiszedte... :D Na majd még írok helyzetjelentést! Arra amit Kistáltos írt: Ez is egy módszer, de Bokorugrónak igaza van valószínûleg minden más emberrel bizalmatlan lenne. Amúgy azt észrevettem, hogy nagy a fájdalom küszöbük, legalábbis Tökinek nagyon... Saby: szerintem nem gomba, bár nem vagyok állatorvos... Inkább hegek... De jó tudni, hogy a fehérek bõrproblémásak. De azért megnézzetjük orvossal, ha hazajön elmegyünk úgyis oltásra, mert már jócskán járna neki.. Bár azon nevettünk tolnán is, hogy mi lenne az orvosnál. Hányan kéne lefogni. Erõs kis dög, ahhoz képest, hogy kennelkutya volt izmos is. :)

#27 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 18:25

Már bocs, de Zsebi írt egy kutyakiképzős sztorit, a bulltól függetlenül. Én arra reagáltam, a bulltól függetlenül. Jó módszer, fiatal kutyánál, aki a "falkához" (gazda) kötődik vagy kötődnie kell. Nem hatásos módsuer egy kemény típusó, ivarérett, több gazdán túllevő bull kannál. Egyébként annyira nem vészes a bőrprobléma,legalábbis nálam nem volt sok gond. Öregebb kutyáknál a lábakon, izületeknél is megjelenhetnek bőrkeményedések, ha nem lakásban, pihepuha vánkoson alszik, hanem kutyaólban. jav.utálom, hogy a gépem kihagy minden tizedik karaktert.

Edited by Kistáltos, 2011 április 9. - 18:27.


#28 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 14. - 16:10

Sziasztok! Hoztam jó híreket. =) Tökikémet mint ha kicserélték volna, esküszöm nem ismerek rá.. A kennelbe szó nélkül bemegy, nem akar kimászni, pedig amibe most volt lazán átugorhatta volna. Nem csipked, nem ugrál és elsõ szóra szót fogad! Más kutyákkal irtó jól kijön, és egy 6 éves kislány szokta vinni az utcán... Egy dolog van csak amit nem tudtak megoldani, hogy amint bemegy v.ki a házba törne be... No meg a macska :D még mindig nem csípi õket. Szóval most boldog vagyok :) már elgondolkodtam rajta, hogy nem-e cserélhették ki... :D

#29 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 14. - 16:24

Örömmel hallom :) Aztán gyakorolj majd vele, hogy ne essen vissza :)