Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ki ismeri a Border Colliet?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
317 válasz a témához

#81 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 17:12

Ennek a szeme se áll jól... :dev: De nagyon jók a színei! Fajtatiszta? Mert ha igen, akkor ritka példány a kis barna foltjaival. :)

#82 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 18:42

Igen, fajtatiszta, a mama és papa is tricolor, 9-en voltak testvérek abból három tricolor, a többi bicolor. A kölyöknek ugyan olyanok a rajzai mint a papának, még a zokni kontúrjai is megegyeznek.

#83 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 19:00

Posted Image

nekünk ilyenünk van :)

#84 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 19:22

:) Cukorszirup!

Csak azt nem látom jól a fotóról, hogy fekete-fehér vagy barna-fehér. :confused:

Igen, fajtatiszta, a mama és papa is tricolor, 9-en voltak testvérek abból három tricolor, a többi bicolor.
A kölyöknek ugyan olyanok a rajzai mint a papának, még a zokni kontúrjai is megegyeznek.

:) :) :) Nekem régebben volt egy keverékem, ami szintén trikolor volt, de úgy, hogy a mamája színeit vitte tovább. A mama Skótjuhász volt.

Ami persze majdnem olyan, mint a Border Collie.

Most megint azon töröm a fejem, hogy ilyen kutyut fogok beújítani. Csak még a kert nincs meg hozzá. :D Addig kénytelen vagyok jegelni magam.

Edited by Bokorugró, 2009 július 22. - 19:18.


#85 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 20:00

:) Cukorszirup!

Csak azt nem látom jól a fotóról, hogy fekete-fehér vagy barna-fehér. :confused:
.

barna-fehér!
Mindig egy barna fehér kan születik, minden alomból, de ezt most megtartom

Posted Image

ezek meg a tesók

Posted Image
itt az anyukája,

Posted Image
ez pedig az apuka :)

#86 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 20:20

barna-fehér!
Mindig egy barna fehér kan születik, minden alomból, de ezt most megtartom

És milyen gyakran születnek a barna-fehér kanok?... :D

Juteszembe!... Mennyire macskakompatibilisek? Úgy értem a te kutyáid.

#87 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 20:31

Minden alomban van egy barna-fehér kan... eddig négyszer cicák nem gond,együtt esznek, heverésznek és játszanak, kicsi és nagy :)

#88 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 21:24

OK, akkor úgy kérdezem, hogy mennyi idõnként van új alom? :)

#89 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 23. - 6:40

OK, akkor úgy kérdezem, hogy mennyi idõnként van új alom? :)

évente egyszer tavasszal :)

#90 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 23. - 8:44

Nem is tudtam, hogy Bordered is van. Gyönyörû család. Macskakompatibilitási szempontból az én kutyáim is bírják a saját macskákat, de ha idegen murr téved a területre azt elkergetik. Ha a macska alapból nem kezd ezerrel rohanni a kutya elõtt, akkor nem lesz baj, megszokják egymást. Tegnapi jelenet: este a macska a kanapé karfáján pihent, a kiskutya elkezdte ugatni, rászóltam, lefeküdt elé és jött a szemmelverõs- hipnotizálós rész, ami a bordereknek nagyon megy. Macskosz megunta, leugrott a kutya orra elé, nyújtózkodás, hátgörbítés, majd égnekálló farokkal elballagott a tányérjához és ülve!!!!! elkezdte szemezgetni a száraztápot. A kutya persze kisérte végig és egy méter távolságból végignézte amíg a macska befejezi, majd visszakísérte a kanapéhoz és folytatódott a hipnotizáció.

#91 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 23. - 8:59

Azon vigyorgok itt magamban, hogy az én kutyaszerû macskámnak pont ilyen szuggerálós-terelgetõs-fogócskás tempói vannak, úgyhogy lehet, hogy nagyon is összeillenének egy Border Collie-val. :D Csak majd azt nem lehet eldönteni, ki kerget kit... :dev:

Macskakompatibilitási szempontból az én kutyáim is bírják a saját macskákat, de ha idegen murr téved a területre azt elkergetik. Ha a macska alapból nem kezd ezerrel rohanni a kutya elõtt, akkor nem lesz baj, megszokják egymást.

Áááá... Az én manyekom semmi elõl nem szalad, sõt...
Az is lehet, hogy farkasszemet néznének állandóan. Ki bírja tovább pislogás nélkül, meg ilyenek, és a végén két szoborrá merevedett állatom lenne. :D :gm:

Rosszabb esetben kõ kövön nem maradna, mert kergetõzés az valószínûleg lenne bõven...

Edited by Bokorugró, 2009 július 23. - 9:37.


#92 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 23. - 9:03

Nem is tudtam, hogy Bordered is van. Gyönyörû család. Macskakompatibilitási szempontból az én kutyáim is bírják a saját macskákat, de ha idegen murr téved a területre azt elkergetik. Ha a macska alapból nem kezd ezerrel rohanni a kutya elõtt, akkor nem lesz baj, megszokják egymást.
Tegnapi jelenet: este a macska a kanapé karfáján pihent, a kiskutya elkezdte ugatni, rászóltam, lefeküdt elé és jött a szemmelverõs- hipnotizálós rész, ami a bordereknek nagyon megy. Macskosz megunta, leugrott a kutya orra elé, nyújtózkodás, hátgörbítés, majd égnekálló farokkal elballagott a tányérjához és ülve!!!!! elkezdte szemezgetni a száraztápot. A kutya persze kisérte végig és egy méter távolságból végignézte amíg a macska befejezi, majd visszakísérte a kanapéhoz és folytatódott a hipnotizáció.

Igen már vagy 5 éve megvannak, de 1995-ös Cambridge-ben a Burn Holl Klinikán eltöltött egy hónapos továbképzés óta ahol szabadidõ programként terelõkutya bemutatón vettem részt, az álmaim kutyája!

Hát így 10 év késéssel realizáltam az álmomat :)
De a Tiétek hol volt tavasszal amikor a csikónkat hazahoztuk? ("Árpit" :D)

#93 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 23. - 9:44

Igen már vagy 5 éve megvannak, de 1995-ös Cambridge-ben a Burn Holl Klinikán eltöltött egy hónapos továbképzés óta ahol szabadidõ programként terelõkutya bemutatón vettem részt, az álmaim kutyája!

Hát így 10 év késéssel realizáltam az álmomat :)
De a Tiétek hol volt tavasszal amikor a csikónkat hazahoztuk? ("Árpit" :D)



Igen, én is kb. négy éve az Americana-n láttam egy bemutatót, ahol a fedelesben libákat tereltettek végig egy taril pályán két ilyen kutyával, majd a pálya végén beterelték õket egy lószállítóba.
Az apja (Adam) is munkakutya, láttam õt marhákkal és lovakkal is dolgozni, a mamája aki Nyitrán él, szintén egy ranchen dolgozik zebukkal és lovakkal.

Tavasszal készült a kölyök, április 24.-én született. Ma voltunk orvosnál az ismétlõ oltás miatt és három hónaposan 8-kilót nyom. (fekve).

#94 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 23. - 11:46

Igen, én is kb. négy éve az Americana-n láttam egy bemutatót, ahol a fedelesben libákat tereltettek végig egy taril pályán két ilyen kutyával, majd a pálya végén beterelték õket egy lószállítóba.
Az apja (Adam) is munkakutya, láttam õt marhákkal és lovakkal is dolgozni, a mamája aki Nyitrán él, szintén egy ranchen dolgozik zebukkal és lovakkal.

Tavasszal készült a kölyök, április 24.-én született. Ma voltunk orvosnál az ismétlõ oltás miatt és három hónaposan 8-kilót nyom. (fekve).

nagyon édi!

#95 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 24. - 15:07

Posted Imagename='hihi' date='2009.07.21, 06:58' post='727886']
Lear, azt a labdásat el ne felejtsd!! :)

Kérünk még több képet! :D
Kérésed, parancs!

Posted Image[img]
[url=http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2009/07-22/kurcsicsrita/Tipli_junius_24_160658.jpg]

Nem a labda ment össze:)
az elsõ kép 06.24.-én a második 07.22.-én készült.




Szuper! Várom a folytatást!!!! :D :D :D

#96 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 24. - 15:29

Az elsõ képen "na mi van, csajok?" feje van. :D

#97 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 26. - 16:06

Posted Image



Kimaradt a sorból az elsõ róla készült fotó, ahol három hetesen látható.
Ma megtörtént az elsõ úszólecke:)
A fotókat hamarosan feltöltöm.

#98 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 26. - 17:09

Posted Image

Posted Image

Kicsit tartottam tõle, hogy félni fog a víztõl, mert itthon egy hónap leforgása alatt négyszer esett bele a medencébe. Mindig akkor, amikor épp úsztunk és játszani akart velünk közben és a nagy rohangálásban elvétette a medence szélét :)

Ma levittem õket a legelõn lévõ tóhoz. Nagyon meleg volt, így Pemzli, a tanyakutya egybõl berohant a vízbe és úszás közben harapdálva itta a vizet. Tipli nagyon hülye fejjel nézte a partról és ugatott neki. Eleinte csak belefeküdt a sekély vízbe hûsölni. Elkezdtem nekik botokat dobálni a vízbe és pancsolni vele. Ez már jobban érdekelte és kis idõ múlva belemerészkedett a vízbe. Egymás után háromszor sikerült a botnak köszönhetõen beküldeni, persze mindegyik után hatalmas dögönyözés és kergetõzés következett. Délután mikor visszamentünk megint, már az úszás közben a botokat is összeszedte, már picit sem félt a víztõl. Nagyon okos kis dög, büszke vagyok rá.

Tegnap sétáltunk a park egy erdõs részén. Úgy másfél kilométerre voltunk a tanyától, mikor egyik pillanatról a másikra hátrafordult és ezerrel elrohant az ellenkezõ irányba. Na mondom egy hónapig volt kutyám, ha itt a parkban elkeveredeik, soha nem találom meg. Hátra arc, rohanás a kutya után. Nem tudom, hogy az erõs szél zavarta -e vagy megcsípte valami, vagy csak nem látott éppen mert egy magasabb ponton álltam az erdõben a fák között, de üvölthettem bár mit, már csak a kondenzcsíkot láttam a kutya hûlt helyén. Rohantam vissza a tanyára a maradék egy kutyával a nyomomban. István már az ajtóban várt, hogy mi történt, mert Tipli nyüsszögve rohant be a szobába az ágy alá. Nem tudom, mi lelhette, de a lényeg, hogy nagyon jó az iránytûje. A séta során több kitérõt tettünk a tónál és a madarászháznál, de ezeket kihagyva, egyenesen hazavágtatott. Az utóbbi nyolc évben nem futotam ennyi. Meg is lepõdtem, hogy milyen közel van a madarászház, ha rohanva teszem meg az utat :)

#99 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 27. - 20:50

Helloooo :)
Közben a mi gyerekeink is lassan 4 hetesek, nagyon aranyosak:) 6an vannak, mind kislány. Egyet megtartunk, az egyik tricolort. Ja, és szerintem Szeptember körül már tuti leviszem Broncora, biztosan jót fognak játszani Tiplivel, ha találkoznak:)
Honey
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Edited by Encõke, 2009 július 27. - 21:07.


#100 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 6:55

Ők tisztavérüek?

#101 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 8:49

Annak készültek. A papa ugyan az mint az én kutyusomé. Nagyon szépek Encõ! Van már gazdájuk?

#102 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 8:54

Aranyosak! A mieinket szó szerint elkapkodták........ egy se maradt :( ;)

#103 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 10:40

Még jó, hogy van törzskönyvük. ;) Tamás, nem hagysz ki egy évet, hogy regenerálódjon a szuka? ;)

#104 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 11:15

KI akartunk hagyni, de a Természet közbeszólt, aztán meg olyan szuper kondiba kerül minden tüzelés előtt, na meg igazából meg sem sinyli a szoptatást, ugyan olyan jó bőrben vannak, kölykök is meg a szuka is... amúgy a TERMÉSZET szabályozza a mi dolgainkat :)

#105 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 12:02

Örülök, hogy ilyen natúrok vagytok. Törzskönyv? ;)

#106 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 15:44

Mire gondolsz?
Se a Németek, se a Swedek, se a Finnek, se az Olaszok, de az Osztrákok sem kifogásolták az FCI által a Western Horse end Dog's Kennelünkre kiállított törzskönyveket!
Neked igen? :) Ja az egyik kölykünket azt megtekintheted http://www.border-jo...ine.com/40.html

#107 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 16:51

Ők tisztavérüek?

Milyen kérdés ez... :rolleyes: Nem úgy néznek ki? Az anyjukat Korózs-Papp Judit tenyésztette, a MEOE elnökének felesége, az apjuk pedig Adam, Martin kutyája.
Na mindegy.
Az összesnek van gazdája(már két hetesen az összes le lett foglalózva), és törzskönyvesek lesznek :)

Edited by Encõke, 2009 július 28. - 17:06.


#108 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 17:15

Encõke! Ne vedd annyira szívedre a kérdést! Én is megkérdeztem Leart, mindenféle sértõ szándék nélkül. ;) Õszintén remélem, nem vette zokon! Nekem egyébként furcsa, hogy szinte látatlanban veszik ezeket a kutyusokat, már szinte azelõtt lefogalalózva, hogy megszületnének. Saját tapasztalatom, hogy a pedigré nem minden. Nekem volt csúcspedigrés kutyám, ami sajnos nagyon elcseszett egy példány volt, és ez bizony csak idõvel derült ki róla. Pedig kinézetre gyönyörû volt, mindent vitt... Úgyhogy nem is vennék babakutyát elõre lebummolva, csak ha már néhányszor közelrõl is megfigyelhettem. Szerintem ráadásul az is számít, hogy tetszik-e egymásnak a leendõ gazdi és a szóban forgó kutyaporonty. :)

Edited by Bokorugró, 2009 július 28. - 17:23.


#109 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 18:16

Nem vettem. Mármint zokon. 6-éve nézegetem a papát munka és mindennapi élet közben. Lenyûgöz a tudása és az ösztönei. Két éve várok erre a kölyökre. Az elõzõ alomról sajnos lecsúsztam, és olyan szomorú arcot vághattam, hogy Martin azt mondta, vesz nekem egy kölyköt. Nekem más kölyök nem kellett, én Adam kölyköt akartam és nagyon megérte várni. Egyetértek az elõttem szólókkal, hogy látatlanban nem vennék kutyust, de ismerve a mama és papa tudását, vérvonalát, ösztöneit és az eddig született kölyköket, egyértelmû volt a döntésem. Egy kikötésem volt, tricolor legyen és az alomban 4-ilyen színû kölyök született. Ebbõl választottuk ki a szerintünk legmegfelelõbb darabot és eddig úgy tûnik, hogy nem tévedtünk. Az, hogy szuka vagy kan mindegy volt, tenyészteni nem fogom.

#110 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 20:29

Milyen kérdés ez... :rolleyes: Nem úgy néznek ki? Az anyjukat Korózs-Papp Judit tenyésztette, a MEOE elnökének felesége, az apjuk pedig Adam, Martin kutyája.
Na mindegy.
Az összesnek van gazdája(már két hetesen az összes le lett foglalózva), és törzskönyvesek lesznek :)

Bocsika, nem tudhattam, de olyan jó kis kölyköknek néznek ki.... de néha vannak ahol csak az egyik szülõ Border Collie de a gének olyan erõsek, hogy alig vagy nem lehet megkülönböztetni Õket :)
Szépek na! :D

#111 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 21:50

Mire gondolsz?
Se a Németek, se a Swedek, se a Finnek, se az Olaszok, de az Osztrákok sem kifogásolták az FCI által a Western Horse end Dog's Kennelünkre kiállított törzskönyveket!
Neked igen? :) Ja az egyik kölykünket azt megtekintheted http://www.border-jo...ine.com/40.html



Hát igen, így már érthetõ, hogy elkapkodják. ;)

#112 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 29. - 5:41

Hát igen, így már érthetõ, hogy elkapkodják. ;)

Tudom hogy tudod, ;) de azt is, hogy egy kis fricskát is szeretsz osztogatni, fõleg nekem :D

#113 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 29. - 8:26

Bocsika, nem tudhattam, de olyan jó kis kölyköknek néznek ki.... de néha vannak ahol csak az egyik szülõ Border Collie de a gének olyan erõsek, hogy alig vagy nem lehet megkülönböztetni Õket :)
Szépek na! :D

Köszönöm. :)

#114 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 29. - 8:37

És ebbõl a bagázsból egy ff-kislány a mienk lesz :kir: :ang:

#115 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 29. - 9:12

És ebbõl a bagázsból egy ff-kislány a mienk lesz :kir: :ang:



Bizony ám :cool: JASMIN :ang:

#116 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 5. - 13:57

Egyelõre úgy néz ki, Maya lesz a neve :ang: :kir:

Posted Image

#117 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 5. - 14:05

Sziasztok a napokban kaptunk egy 2 hónapos terelõkutyát, az anya border colli. Nagyon aranyos, értelmes, csak szegény ma terelni akarta a macskát, az meg lepofozta, remélem nem érte maradandó trauma. :D Mármint a kiskutyát, mert a macska köszöni jól van. :D

#118 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 5. - 14:36

Nah..., erre kíváncsi leszek! :) Elõb-utóbb úgyis megváltoznak az erõviszonyok. Remélem majd Apple is beszámol, hogy Pixi túlélte-e Mayát és fordítva! :D

#119 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 5. - 15:06

Alma! Mutass még képet! Csak úgy szívfájdítónak. :)

#120 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 5. - 15:17

Posted Image

:)