Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Skót juhász (collie)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
121 válasz a témához

#1 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 7. - 11:35

Én nagyon imádom ezt a fajtát.A családunkba 2 éve befészkelte magát ez a f.kutya, és mindenki kedvence lett.A kis aranyost Jenny-nek hívják.Van hibája (a füle nem hajlik elõre),ami miatt tenyésztésre nem alkalmas,de én igy is szeretem,és szeretném ha lennének kiskutyái.(Ha valaki érdekelt majd a kiskutyáiban,jelezze.)Néhány kép Jenny-rõl. [url="http://"http://www.inczedy.hu/~hupi/vali99"]http://www.inczedy.hu/~hupi/vali99[/url]Szerintem nagyon imádni való kutya. Posted Image Bövebben a következõ oldalon találtok infót a fajtáról. [url="http://"http://www.kutya.hu/read.php?u=belso/../9806/fism1.html"]http://www.kutya.hu/read.php?u=belso/../98...9806/fism1.html[/url]

#2 Sparrow

Sparrow

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 18:59

Szia vali99!Gyönyörû kutyád van! Posted Image télleg naon szépnekem dalmatám van, de azért jöttem ebbe a topicba, mert irtad a Mi a kedvenc állatod? témába, hogy senki nem jön ide. úgyhogy én most jöttem ;)

#3 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 7:41

Sparrow köszi!Biztosan a te dalmatád is aranyos lehet, és szép is.

#4 Jutka

Jutka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 8:27

Szia vali99!A szomszédunkban is volt egy Skót juhász pár és mindig megcsodáltam õket olyan szépek voltak együtt. Nekem sajnos nem lehet mert másfajta kutyáim vannak.A Dalmata is nagyon szép és jó természetü kutya az viszont van a családban. Nem nekem. Posted Image

#5 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 12:32

Majd ha megunom a rosszakodását,elküldöm neked postán. Egy kicsit kölcsönadom. Posted Image ok? Ezeken a képeken még annyira látszik,hogy fiatal, kis sudri jószág. Ugy imádom. Ne tudd meg.Olyan szép ha meg van fürdetve.

#6 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 22. - 19:01

Kedves vali99!!Nekem is collim van, és Bucknak hívják(kan)!!Én is imádom, okos és ahhoz képest, hogy már 10 éves múlt, még mindig nagyon fitt, és imádja a teniszlabdáit rágcsálni(akár egy nagy kölyök)!!A te kutyusod is nagyon szép!!Mennyi idõs??Figyu, én fel tudnám ajánlani a kutyusomat pároztatásra (persze csak ha érdekel).Buck, a tiéddel ellentétben arany színû (goldsable)!!Õ sem fajtatiszta, de nem is bánom (egy picit németjuhászos jelleget mutat talán) nem hajlik a füle, és rövidebb az orra!!De a papája törzskönyvezett goldsable s.juhász volt(sajna 3 éve eltûnt), a mamája is s.juhász, de õ nem volt fajtatiszta!!Ha szeretnél levelezni velem, vagy érdekel a fedeztetés, irj magánüzit!!Elõre is köszike!!

#7 Sparrow

Sparrow

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 23. - 12:42

bizony, a dalmaták is szépek, és kedvesek, meg minden :D és nem buták, mint ahogy azt néhány ujságban olvastam!!!és hamár a skót juhászokrol szol ez a topic...:egyik volt osztálytársamnak volt egy gyönyörû skótjuhásza, mindenkit vidáman üdvözölt, ugrabugrált állandoan, ha vendégségbe mentünk hozzájuk Posted Image csak sajnos elütötte egy autó, és el kellett altatni Posted Image jóformán az egész osztályunk megsiratta

#8 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 11:12

Helloka, Sparrow!!Szegény kutyus, mikor történt ez??Milyen volt, hogy nézett ki??Az én kutyusomat is elütötte egy autó. Még pici volt(kb 1 éves), de meguszta, és nincs semmi jele, hogy ez történt vele.Igaz a hátsó combján hajtott át az a bociagyú.Ráadásul utcabeli volt!!Télen csúszott az út, õ meg mint egy marhácska, úgy hajtott a zsigulival.........meg is lett az eredmény!!Apám se volt rest, a hólapáttal beverte a hátsó szélvédõjét..........másnap este meg õ a miénket!!!Ez volt.......a többi nem érdekes!!Ja és a kutyát a patakon találtuk meg.Szegényke úgy megijedt, addig futott!!!

#9 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 28. - 9:51

Helló Waldes!Az ebem 2 éves. És nagyon játékos,néha a begolyózik nem lehet lelõni. Állandóan összeugrál mindenkit, és nem lehet leszoktatni róla. És imádja õ is a teniszlabdát, csak eltüntette az övét. Nem gyözöm labdával. Szeretném majd fedeztetni. Nem tudom még mikor. Nem tüzeskedett még mostanában. Merre laksz? Mert ha messze nehéz lesz elvinnem a kutyát. Van a közelünkben egy törzskönyves goldsable 10éves az is. Jerrynek hívják. Nagyon édes kutya.Nyugodtan írj. Mi s.juhászosok tartsunk össze. Posted Image De jöhetnek azért a dalmatások is. Posted Image

#10 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 28. - 9:54

Sparrow!!!!Én is régebben én is dalmatát szerettem volna. Szerintem nagyon aranyosak,és bohókásak tudnak lenni. De taaliztam a s.juhásszal, és minden áron olyat akartam utána. Igazi bohócok. Nagyon mulatságossak tudnak lenni.

#11 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 28. - 18:09

Szia vali99Én Budapesten, Cinkotán lakok (XVI. ker).Az én kutyám is nagyon játékos és bolondos volt 2 évesen!!Õ is mindenkire felugrált, sõt még mai napig is!!Õk ilyenek, mindenkinek örülnek, és nagyon életvidám kutyusok!!Figyu, ha nem túl nagy kérés, megkérdeznéd a másik kutyus gazdiját, hogy nem akarja-e fedeztetni a lánykutyusát??Nagyon hálás lennék!!Ha igen írjál magánüzit!!!Vagy ha a Te kutyusod tüzel, írj!!Elõre is köszike, Waldes

#12 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 2. - 11:14

Az fiú. Nem hiszem,hogy bele megy a nászba. Szólok ha tüzel a kutty. Posted Image

#13 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 4. - 18:27

Nagyon köszi!!Tényleg te hol laksz??Írd meg az e-mail címedet magánüzibe!!!Elõre is köszike!!UI.: Mindenképpen válaszolok

#14 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 7. - 11:41

Szabolcs Szatmár Bereg Megyén belül Nyírtelken.Elég messze Pesttõl.

#15 Sparrow

Sparrow

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 7. - 20:59

sziasztok!Waldes: már régen volt, nem nagyon emlékszem a kutyusra. Fehér, aranysárga volt, pár sötétebb sávval, amennyire rémlik. De arra biztosan emlékszem, hogy nagyon szép kutyi volt!vali99: :D az én legelsõ kutyám egy tacskókeverék volt (Lessie-nek hívták;), õt a bátyám kapta, de megállapodtunk, hogy "közös". Csak aztán egyik nap úgy döntöttek, hogy sok a gond vele, és a tesom visszavitte :( Posted Image Utána három teljes évet kellett várnom a "Majd a nyáron kapsz egy kutyust"-ra. De akkor aztán addig mondtam, hogy én nagyon-nagyon-nagyon szeretnék egy dalmatát, amíg végül anyám beadta a derekát Posted Image Aztán utána úgy volt, hogy tacskóm lesz, mert ugye az pici, meg keveset eszik, meg stb. De végül anyám mondta, hogy neki a tacskó nem tetszik, és éppen talált egy dalmatás hirdetést... Posted Image nade ez nem igazán vág témába. elnézést, hogy így elkalandoztam Posted Image sziasztok, minden jót!

#16 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 9. - 13:37

Szia Sparrow!Nekünk a skót mellett van egy tacsink.Keverék,de imádni való,és nagyon okos eszes kutya.Õ, a családban a "nagyobb" kedvenc.Ja és õ is lány kutya.Nálunk nõi uralom van. Posted Image

#17 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 12. - 14:22

Sziasztok!!!Sparrow: Hát igen, sajnos mindig az ember rontja el a dolgokat!!Nem figyelnek az állatokra.... :mad: (tisztelet a kivételnek)vali99: nekünk is volt egy keverék kutyánk, Bobynak hívták, de lány volt!!Picinek még nem látták milyen lesz, és ezt a nevet kapta...nagyon hûséges, kedves kutya volt!!Vigyázott rám, és ugyanis max 1 éves lehettem!!13 évesen rákba pusztult el!!!Legytek jók, pusza mindenkinek!!!

#18 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 14. - 9:45

Sajnos az én kis tacsimnak is mutatkoznak a rák jelei. :( Nagyon sajnálom. Annyira borzasztó,hogy szegény állatok is megszenvednek ezekkel a betegségekkel. ha nagyon szenvedni fog szegény, én el fogom altattatni.

#19 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 15. - 2:01

Sziasztok!Nekem is van 2 bundazsákom!Két gyönyörû blue-merle colliem!Imádom õket4Az idõsebbik(nekem is rengeteget kellett könyörögnöm egy collie kölyökért,míg végül sikerült megnevelnem anyuékat és megvették Brillt)egy szuka(8 éves),és amikor lettek kiskutyái,merthátpersze fedeztettük,és tök véletlenül a legszebb kiskutya a nyakunkon maradt,hát megtartottuk.Gyönyörû kan kutyus.Voltunk is vele kiállításon,elsõre elnyerte a Hungária Príma Junior címet,aztán tájjellegû kiállításon is kitûnõ 1.lett meg Dunakanyar cépe és bajnoka,aztán meg kitûnõ 3.Bocsi a nagy dicsekvésért,dehát ollan nadjon büszke vagyok rá,a saját "tenyésztésem"... Posted Image Persze nem a szépsége a fontos,amúgyis imádnivaló.Régebben azt mondtam anyuéknak,hogy nekem nem is kell pasi,mert Robin az én szerelmem.Vali99:ha pároztatásra szánod el magad(ill. a kutyusod),rám is számíthatsz.Blue merle és tricolor párosításból 50% tricolor 50%blue merle színváltozat esélyes. :D Na,ezt jól megaszontam...

#20 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 10:28

Hová való vagy?Lehet róla szó,éppen.És anyagiak terén mennyit kérsz egy nászért? Posted Image Én is nagyon imádom az én picimet.Anyámék hülyének néznek teljesen miattuk.Én is szerelmes vagyok a kutyáimban. Posted Image Sajna nekem nem törzskönyves.Olyan saaaaajnálatos,hogy a füle nem lefelé lóg.Pedig amikor kicsi volt úgy állt ahogyan kellett volna,én rontottam el valyon valamit?

#21 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 19:27

Én Budapesten,Rákosszentmihályon lakom(16.ker.)Semmit sem kérek egy nászért,nem vagyok tenyésztõ,csak egyszer volt egy alom kiskutyám.Örülnék ha láthatnám milyen kölykei lennének Robinnak :D Egyébként szerintem szép kis szukád van!Ugye jól látom,hogy nem túl nagy?Robinnal jól kiegészítenék egymást,mert-amennyire sejthetem, Rob nagyobb testû és az õ anyja(Brill) is kifejezetten nagy szukának számít.A fülek terén nálunk meg inkább "nehezebbek" mint "könnyebbek", nincs elõrebicsaklási probléma,csak Brillnél jegyezték meg a tenyésszemlén, hogy kissé "nehezek" a fülei(nagyobb rész bicsaklik elõre mint kéne).Úgyhogy szerintem ebben is kiegészítik egymást.Az,hogy a kutyusod fülei nem bicsaklanak elõre,nem hiszem,hogy a Te hibád lenne.Egyszer azt olvastam,hogy a fejlõdõ collienál lehet a túl sok kálcium az oka,hogy felállnak a fülei,de azt elvileg kinövik,ha meg úgy marad,az inkább örökletes.A Te colliednak szerintem kicsik a fülei,azért nem bicsaklanak elõre. Ha gondolod,és magánüziben megadnád az emilcímedet, küldenék Neked fotókat Robinról meg Brillrõl.Ha érdekel a [url="http://"http://www.silver-dream.com"]www.silver-dream.com[/url] honlapon meg tudod nézni Robin apukáját és õseit a veteránok címszó alatt.Robin apja:Silver.D. Black Happy Howard.Csak ha érdekel... Posted Image

#22 Sparrow

Sparrow

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 19. - 17:41

hoppá!Vali! Ha minden igaz, neked két napja volt a szülinapod...BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNOK! Posted Image Posted Image ;) Posted Image csak ennyit akartam mondani... :rolleyes: Posted Image (elnézést hogy eléggé off voltam a témában)

#23 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 19. - 18:45

Tényleg,csatlakozom:boldog szülinapot,így utólag! Bár nekem meg ma van... tongue.gif Posted Image

#24 Sparrow

Sparrow

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 19. - 21:55

Tényleg, meara?Akkor neked is:BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNOK! Posted Image :D

#25 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 19. - 22:14

Köszike szépen! :cool:

#26 Salinero

Salinero

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 19. - 23:46

Sziasztok! Két éve még nekem is volt egy ilyen csodálatos colliem. Egyik nap azonban elkezdett furán viselkedni, estére már látszott, hogy nincs jól, hívtunk volna állatorvost, de csak egy asszisztensnõ tudott kijönni,akinek azonban tapasztalatlanságánál fogva(megkérdõjelezném,hogy az orvosi papírja meg volt-e)elképzelése sem volt,mi lehetett a kutyám baja. Ricsibõl kísérleti nyúl lett, amit szegény nem élt túl.Nagyon hiányzik,azóta is néha felvonít álmomban.

#27 Salinero

Salinero

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 19. - 23:52

Boldog szülinapot, meara! Én is még épp idõben... Posted Image

#28 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 20. - 1:50

Ennyi jókívánságot!Inkább vegyetek nekem egy lovat! ;) Hehe!Szóval köszönöm! Posted Image Salinero:szerintem be kellene újítanod!Magyarul:vegyél egy kis collie-t! :D A legjobb kutyus!!!Collie=A Kutya [ Június 20, 2004, 01:53: Az üzenetet átszerkesztette: meara ]

#29 Salinero

Salinero

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 20. - 20:20

idézet:
Eredeti szerzõ: mearaA legjobb kutyus!!!Collie=kutya²[/QUOTE]Ez természetesen így van!!! (Kapok egyet a névnapomra?) Posted Image

#30 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 20. - 22:34

Melyiket adjam neked?->Robint vagy Brillt? Posted Image

#31 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 10:29

Sziasztok!!Úgy örülök, hogy így összegyûltünk, mi COLLIE-sok!!Ne haragudjatok, tudom már rég voltam itt!!Mindenkinek BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!Annyi a tanulnivaló..........pénteken szóbelizek!!Én is imádom a kutyusom, olyan okoska, és kényelmes, mindig a nappaliban a kanapén alszik (mi meg az emeleten)!!!Ma reggel 7 óra körül kivittem sétalni nagyon élvezte!!Imád futkosni!!Ja, amúgy az enyém se fajtatiszta!!Neki is a füle, és az orra is rövid!!Azt akartam megkérdezni, miért van az, hogy kifekszik a tûzõ napra, és szinte forró bundával jön be hûsölni!!Van amikor 1-2 órát is kinn fekszik!! :confused: A Ti kutyátok is csinál ilyeneket??

#32 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 12:07

Nekem az agaram csinálja ezt folyton! A legnagyobb melegben is kifekszik a betonra és frankón leég a hasa, ahol már kevesebb a szõr!A doki azt mondta, ne hagyjam, hívjam be, mert könnyen hõgutát kaphat. De fogalmam sincs miért csinálja, ha baja lehet belõle! Azért minimális életösztöne csak van!? :rolleyes:

#33 Sparrow

Sparrow

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 15:11

Az én dalmatám is csinálja. Kifekszik a teraszra, aztán ha már eléggé felforrt, bejön, és eldobja magát a hideg parketten, vagy csempén az elõszobában... De hát ha neki így jó... ;)

#34 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 15:44

Boldog Szülinapokat!Az én kuttyom nem tartozik a napimádók közé és akkor még finoman fogalmaztam, szinte menekül a nap elõl, pedig nem tartozik a hosszú szõrû fajták közé.

#35 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 29. - 12:35

Sziasztok!!Köszönöm én is a jókívánságokat.Nagyon rér jártam én is erre.Felvételire készültem.Sokat tanultam rá.Meara! Tüzel a kutyám,de olyan messze vagytok, :( nem tudok felmenni, de szívesen elvinném a kutyát, ha tudnám.Egyébként Jenny nem valami magas termetü szuka, jó az észrevételed, és itt ezen a képen kb .Nyugodtan küldhetsz képeket.Megadom a címet:vali99@freemail.huJenny is szokott ilyet csinálni, hogy jól felmelegíti magát, utána nemgyõz hûsölni, és a thujafánk alá már medencét ásott, nem gödröt. Posted Image

#36 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 2. - 0:12

sziasztok!!Átmentem az érettségin 4-es átlagom van!!A kutyusom jól van, és most már sokkal több idõt tudok rászánni (nem kell tanulnom). Hogy vagytok, mi a helyzet??Voltam a Juniálison, és találkoztam egy gyönyörü tricolor skóttal(kan volt õ is)!!Jól elvoltak a kutyámmal!!Folyton egy nyárfa körül pisilgettek, egymás után!!Jót nevettünk rajtuk!!vali99: Hogy van a kutyusod??Még mindig tüzel??Lemehetnénk???Itt a számom, hívj, hogy mi van!!0620-234-8178!!A Meara kutyusával akarod fedeztetni????

#37 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 2. - 0:48

Vali99: Küldtem Emilkét, olvasd el!!!!Thanks for You!!!

#38 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 9. - 22:47

megent itt jártam..............sajnálattal látom, hogy szétoszlott a banda!!!Na mind1, én és a kutyusom is nagyon jól vagyunk!!!!!!Üdv minden skótosnak!!!!!! :D

#39 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 14. - 17:23

hello mindenkinek!!Vali99 üzeni Salineronak, hogy ha majd kell neki kiskutya kaphat egyet kedvezményes áron!!ja és Vali99 üdvözöl mindenkit

#40 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 23. - 22:15

Szegény Vali99!Mi történt vele,hogy nem tudja személyesen látogatni a topicot??? :eek: tongue.gif Salinero megkapja Brillt,igaz Sali drága? Posted Image Tudom ,hogy fáj a fogad az öreglányra!Hihi