Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Építkezzünk, újítsuk fel!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
740 válasz a témához

#681 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 2. - 8:22

A praktikum és az esztétikum nem mindig jár együtt. Amúgy azért megnéznék egy 3m belmagasságú parasztházat... :) megnyugtatlak: nem parasztházról van szó.
Szirmai Gábor, a neves kortárs afrikautazó már a nyolcvanas években kikísérletezte, hogy a leghidegebb téli éjszakák is kibírhatóak teljesen fûtetlen szobában, ha az ember a hálózsákjába legalább 2db nagy testû kutyát, vagy legalább 7db macskát cipzáraz be.

A módos gazdák szerintem régen sem 2,10-es viskóban laktak. Az én házam hetven egynehány éves, vályog parasztház, téglalap alaprajzú, végében istállóval, 2,90-es belmagassággal.

#682 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 2. - 11:00

A módos gazdák szerintem régen sem 2,10-es viskóban laktak. Az én házam hetven egynehány éves, vályog parasztház, téglalap alaprajzú, végében istállóval, 2,90-es belmagassággal.


Nekem a paraszti világól csak a szentendrei skanzen gyûjteménye alapján van fogalmam, de ott a 2,90 nem általános. Ettõl persze még lehet...

#683 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 9. - 16:04

Újabb kérdésem van. :) (Családi ház projekt kútba veszett, marad a lakásfelújítás.) Van valakinek tapasztalata "Magic Floor" vinil padlóval? Állítólag jobb, mint a PVC vagy a linóleum, és strapabíróbb, mint a laminált padló. Csakhogy sosem hallottam róla, amíg konkrétan keresgélni nem kezdtem ezek alternatívájára, valamint alig lehet hozzájutni annak ellenére, hogy állítólag 15 éve forgalmazzák, tehát nekem gyanús. Bárki, akinek van ilyen, látott már ilyet, vagy ismer olyan személyt, akinek van, vagy olyan személyt, aki látott már ilyet? stb...

#684 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2011 december 12. - 15:42

Egy jó tanács. Idõsebb, FÉG-en nevelkedett gázos szakemberrrel ne kalkuláljatok, ha komolyabb készüléketek van. Ez a 3 napos tapasztalat. Szakszervízt kellett hívnom, eddig csak ötletek voltak, vagy azok se mi lehet a baj, meg fejvakarás, ja meg fix a kiszállási díj. Ezt így én is el tudnám vállalni. Biztos megélhetés kockázat nélkül.

#685 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 16:42

Sajnos nekem is ez a tapasztalatom. :(

#686 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 17:10

Nekem FÉG készülékeim vannak. Bárki megjavítja, és filléres az alkatrészár. :)

#687 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 9:46

Tud valaki olyan tapétát ajánlani, ami rugalmas (ellenáll a fal mozgásának, repedéseinek), és teljesen sima felületû, mint egy fal, valamint festhetõ? A két hónapja festett szoba teljesen szétrepedt falát kellene tapétával helyesbíteni, de nem kéne, hogy különbözzön a többi (épen maradt) faltól.

#688 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 23. - 16:54

Sajnos a repedezések elkendõzésére kizárólag az üvegszálas tapéták jók. Hátránya, hogy nem olcsó. A többi viszont nem elég rugalmas. Lehet választani...

#689 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 23. - 20:01

:( Hát akkor vagy kitapétázzuk az egész szobát az egyik fala miatt, vagy az a fal merõben elüt majd a többitõl. (A leggázabb a szétrepedezettség, ezt leszögezhetem. Csak a hülye szomszéd felõli fal ment gallyra... Gyanakszom rá!)

#690 sunny83

sunny83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 4. - 15:57

Sziasztok! Bár nem konkrétan házzal kapcsolatos, de hátha elfér itt: bútoros kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy nagyon régi szekrény. Mindene jó állapotban van, kivéve az ajtót. A két ajtólapon csúnya enyvfoltok jelentek meg. Ilyenek Próbáltuk lecsiszolni (géppel is, nemcsak a képen látható fogkefével :) ), olajba is "áztattam" (lekentem, hagytam egy napot állni, utána próbáltam levakarni), de nem segített semmi, csiszolás után is ugyanúgy meglátszanak a foltok. Tud valaki egy jó módszert az eltüntetésükre? Arra gondoltunk, hogy lecsiszoljuk az egész lapot, befestjük egy sötétebb színnel (pl. dióval), lelakkozzuk és lesz egy kétszínû szekrényünk. Mûködhet ez így, vagy a foltok elõbb utóbb a festék+lakk rétegen is átütnének? Köszönöm a segítséget elõre is! :)

#691 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 5. - 13:56

Sajnos nem látom a fotót, mert a link nem mûködik. Azt írja ki, hogy az oldal nem található.

#692 sunny83

sunny83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 5. - 16:26

Hoppá, köszi, hogy szóltál. Javítottam, remélem most látható az ajtó

Edited by sunny83, 2012 március 5. - 16:35.


#693 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 5. - 19:50

Arra gondoltunk, hogy lecsiszoljuk az egész lapot, befestjük egy sötétebb színnel (pl. dióval), lelakkozzuk és lesz egy kétszínû szekrényünk. Mûködhet ez így, vagy a foltok elõbb utóbb a festék+lakk rétegen is átütnének? Köszönöm a segítséget elõre is! :)

Úgy nézem ez egy rózsafa szekrény. Szerintem is a fent említett út a megoldás, de azt hiszem pácolni már nem tudod majd akkor sem, ha az egész lapot alaposan átcsiszolod. Talán valami színes lakkal lehetne lekenni. Én elsõre a sellakot próbálnám meg. De akkor már az egész szekrényt is át lehet festeni. A lakkon biztos nem jön át a folt de el kell vele játszadozni egy ideig, míg a többi részt hozzásötétíted az enyvfolthoz.

Edited by Bokorugró, 2012 március 5. - 20:12.


#694 sunny83

sunny83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 13:44

Köszönöm szépen a választ! Sajnos nem tudom, hogy milyen fából van (csak azt, hogy vöröses-világosbarna színû és iszonyat nehéz). Akkor ez a megoldás nyert. Sellakról még nem hallottam, nem is láttam itt a boltokban. Keresek majd valami sötét színût, aztán nekiállok mázolni. Köszönöm még egyszer!

#695 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 15:30

Sellakot politúrozáshoz szoktak használni, de jelenleg nem kapható kereskedelmi forgalomban bekeverve, mert úgy tudom, az EU-s szabályozás a hozzá szükséges növényi alkoholt egy kalap alá vette a mindenféle szintetikus higítókkal és betiltotta a forgalmazását. Sellakot készítéséhez szükséges granulátumot vegyszerboltokban lehet kapni. Denaturált szeszben kell feloldani. Sajnos a higítási arányokat csípõbõl nem tudom. De a neten bizonyára kering néhány recept. Az árnyalatot pedig azzal tudod beállítani, hogy hányszor mész át az adott felületen. De ha még sosem csináltál ilyet, érdemes kikérdezni egy bútorasztalost. Lehet, hogy nem is olyan nagyon drága szakszerûen helyrehozatni.

Edited by Bokorugró, 2012 március 6. - 15:35.


#696 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 15:36

Sellakot készítéséhez szükséges granulátumot vegyszerboltokban lehet kapni. Denaturáltszeszben kell feloldani. Sajnos a higítási arányokat csípõbõl nem tudom. De a neten bizonyára kering néhány recept.


Látom benne vagy a témában. Meg tudnád mondani, hogy mit adnak a sellakhoz a zongora feketére politúrozásához?
Én amúgy denszesszel semmiképp nem higítanám, mert azt nem lehet kibírni. Mi lenne jó helyette? Propanol? Methanol?

#697 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 15:54

Én csak denszeszes recepttel találkoztam eddig. Sajnos nem tudom mit adnak hozzá. De szerintem nem a politúrt szinezik át, inkább arra tippelek, hogy politúrozás elõtt feketére pácolják.

A billentyûket meg ugye nem kell festeni, mert azok ébenfából szoknak lenni és az "gyárilag" fekete. :)

ITT le van írva a politúrozás menete és van benne politúr recept is, úgyhogy mindkettõtöknek hasznos lehet ez a kis szösszenet. :ang:

Edited by Bokorugró, 2012 március 6. - 15:54.


#698 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 17:45

Látom benne vagy a témában. Meg tudnád mondani, hogy mit adnak a sellakhoz a zongora feketére politúrozásához?
Én amúgy denszesszel semmiképp nem higítanám, mert azt nem lehet kibírni. Mi lenne jó helyette? Propanol? Methanol?


A methanolt nem ajánlanám, egy idõ után MINDEN fekete lesz. :D (gyk. megvakulsz - bõrön át is felszívódik, és a gõzei se egészségesek) Ha a denszesz büdös, akkor vegyél patikában tiszta szeszt jópénzért.

#699 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 18:12

A methanolt nem ajánlanám, egy idõ után MINDEN fekete lesz. :D (gyk. megvakulsz - bõrön át is felszívódik, és a gõzei se egészségesek) Ha a denszesz büdös, akkor vegyél patikában tiszta szeszt jópénzért.


Na igen, szóval a politúrozás mint mûvelet úgy néz ki, hogy az ember egy sellakkal átitatott labdaccsal dörzsölgeti a tárgyat. Szóval olyan oldószer köll, aminek sem a gõzei, sem az érintése nem mérgezõ, és méregengedély nélkül odaadják. Ugyanis a zongorát nem fogom kivinni az udvarra, mert négy kétajtós szekrény hozta be, és még azok is nyögtek alatta. :)

#700 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 18:25

Szólj pár ifjoncnak,hogy állod a napi partidrog adagjukat,csak kenegetni kell érte :dev: Aztán kitámogatod õket a busz,hév,villanyos,trotyli,stb. megállóba.A többit már intézik a mentõsök ;)

#701 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 18:44

Na igen, szóval a politúrozás mint mûvelet úgy néz ki, hogy az ember egy sellakkal átitatott labdaccsal dörzsölgeti a tárgyat. Szóval olyan oldószer köll, aminek sem a gõzei, sem az érintése nem mérgezõ, és méregengedély nélkül odaadják. Ugyanis a zongorát nem fogom kivinni az udvarra, mert négy kétajtós szekrény hozta be, és még azok is nyögtek alatta. :)


Izopropil-alkoholt kapsz, az is jó lehet, 1700/literért láttam. De a gumikesztyû úgyis ajánlott, meg a jó szellõzés.

#702 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 7. - 9:37

Egy jó tanács. Idősebb, FÉG-en nevelkedett gázos szakemberrrel ne kalkuláljatok, ha komolyabb készüléketek van. Ez a 3 napos tapasztalat. Szakszervízt kellett hívnom, eddig csak ötletek voltak, vagy azok se mi lehet a baj, meg fejvakarás, ja meg fix a kiszállási díj.
Ezt így én is el tudnám vállalni. Biztos megélhetés kockázat nélkül.


Ezt mi is megjátszottuk a kazánnal nyáron. Kiderült télen szétrepedt egy alkatrészecske, három szerelő nézegette, mire a harmadik kinyögte a rátelefonálásmora hogy "mi van már nem jön vissza?" ő ehhez nem ért, jobban járok ha szakszervízt keresek. Legalább nem piszkáltak bele. :D

Ha valaki tudna Eger-Bélapát körzetbõl olcsó és megbízható festõt, nagyon megköszönném ha megosztaná velem az elérhetõségét.

Edited by zsebi0202, 2012 március 7. - 9:36.


#703 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 12:39

Kellene nekem olyan szakember, aki a panel lakás villanyhálózatát felújjítaná. Természetes nem horribilis összegért. 72 m2-re már kaptam korábban 600 ezres ajánlatot, na annyim nincs. A segédmunkás meló részét talán megtudjuk csinálni (ha megmodják, mit és hova), de a bekötés, ellenõrzés stb... azt tuti nem.

#704 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 14:14

Kellene nekem olyan szakember, aki a panel lakás villanyhálózatát felújjítaná. Természetes nem horribilis összegért. 72 m2-re már kaptam korábban 600 ezres ajánlatot, na annyim nincs. A segédmunkás meló részét talán megtudjuk csinálni (ha megmodják, mit és hova), de a bekötés, ellenõrzés stb... azt tuti nem.


Pl. én. :) De panelban falat vésni nem kicsit szopó. Ha ezt meg a csövezést megcsináljátok, a kábel behúzás, kötés egy nap alatt kábé megvan. Itthon mindent én csináltam, némi segítséggel fatertól. :)

#705 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 18:17

Csõben van most a tyúkbél? Falhoronyban gipszelve MM-fal? Alul megy körbe? Bizonyos variációk esetén én azt javasolnám, hagyjátok úgy.

#706 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 19:01

Panel az MM szokott lenni. Túl vékonyak a közfalak a csövezéshez. Nem érdemes bolygatni. A pár nagyfogyasztónak (mosógép, klíma stb) el kell vinni az órától falon kívûl, kábelcsatornában; a TV, rádió, olvasólámpa stb meg mehet a meglévõ hálózatról, nem lesz azzal semmi baj.

#707 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 19:44

Panel az csöves is szokott lenni.

#708 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 15. - 6:53

Nem csöves, állam leesett, amikor kapartam le a plafont és lapos vezetéket találtam a plafon és fal találkozásánál (csak simán odaglettelve). Ez még a régi lapos alumínium belü vezeték :( Nagyon nem bírja a terhelést - valóban a fürdõ+konyha a legnagyobb fogyasztó, de az izzók is rendszeresen halnak meg a szobai lámpákban, szóval gondolom nem árt az egésszet cserélni.

#709 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 15. - 7:21

Lehet kapni MMCu vezetéket, ha a konnektorok, lámpák helye megfelel, akkor arra lehet cserélni, és ugyanúgy visszaglettelni.. Ha nincs villanytûzhely, akkor a 2,5-es elég mindenhova, szokbákba elég a 1,5. A tûzhely meg úgyis külön szokott menni, kb. 4-es dróton.

#710 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 20. - 10:31

Kedves Fórumos Társak!

Hajópadlóval kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi.
A párnafák már lent vannak az aljzatbetonban síkba rakva. Felmerült bennem az Auro cég termékeivel történõ, olajozás, viaszolás. Viszonylag drága, körülményes, de szép és bio. Videókon, leíráson is azt látom, hogy a padló lefektetését követõen felületkezelik. Én színezni is szeretném a fenyõ hajópadlót. Felmerült bennem, hogy ha a hõmérséklet és páratartalom változás következtében esetleg enyhén elnyílnak a padló szálak egymástól, akkor ha lerakás elõtt nem volt színezve a padló, akkor kivillanhat a nút-féder viágos színe. Az Auro cég embere azt mondta, hogy a padlót ne akarjam színezni, fõleg, ha fenyõ. Ehhez képest a honlapjukon javasolják ezt a megoldást.
Van aki azt mondja, hogy lerakást követõen össze kell csiszolni a szálakat, mert úgysem sikerül tökéletes felületet képezve lerakni. Azt is mondják, ha a nút-fédert bekenem valamivel, akkor már nem lehet majd tökéletesen illeszteni. Ezek viszont kizárják a lerakás elõtti színezést. :confused: Arról is megoszlanak a vélemények, hogy, az alsó felét kell-e kezelni a padlónak. Én tartok tõle, hogy ha nem kezelem csak a tetejét, akkor elõfordulhat a szálak U alakú vetemedése.
Szóval várom a tapasztalatokat, véleményeket.
Ez nagyon be jön: http://photos1.blogg...0/DSCF1468s.jpg Ezt is a lerakást követõen olajozták színezett olajjal, és viaszolták.

Edited by furiosojr., 2012 szeptember 20. - 10:36.


#711 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 20. - 11:13

Kedves Furiosojr! Elõször is azzal kezdeném, hogy a fenyõ az nem egy padló. Túlságosan puha. A bútorok lábai benyomják, megkarcolják, sõt, akár a kutya körme is képes láthatóan megkoptatni. Ez az elméleti probléma, ami miatt kitalálták a keményfa parkettát. Van egy gyakorlati probléma is: manapság igen rossz minõségû fenyõt lehet csak kapni, ami nemcsak hogy nem idõtálló, hanem félig nedvesen munkálják meg. E miatt pár éven belül, ahogy kiszárad, zsugorodik, görbül, csavarodik - attól függõen, hogy az adott léc a hajdani fenyõfának éppen melyik szelete. Sajnos ez nem kezelés kérdése. A céhes világbeli asztalosok a faanyagot felhordták a padlásra, és 5-6 évig is szárították, mielõtt egyenesre gyalulták és beépítették volna. A kapitalista gazdasági viszonyok között ilyesmi sajnos elképzelhetetlen, ezért jöttek divatba a pozdorjalemez bútorok meg a mûanyag ablakkeretek. Ami a beépítést illeti: ha az aljzatbetonod alatt van nedvesség elleni szigetelés, nyugodtan ráfektetheted a natúr hajópadlót, ha viszont csak ki van öntve a puszta földre, javasolt egy egyszerû nejlonfóliával letakarni. Ezzel a padlót megvédted a földnedvességtõl - ezzel szemben az a falak felé fog magának utat találni, és ha a lábazati szigetelés kimaradt vagy már tönkrement, akkor a falak fölázhatnak, a festék lepereg, tapéta leválik, penészedés kezdõdhet. Ha azt gyanítod, hogy szakszerûtlen gányolmány a fal, akkor inkább ne nejlonozzál, és ne is impregnáld a hajópadlót lakkal, hadd diffundáljon át rajta a pára! Színezni lehet. Ha a száradás okán szétnyílnak a padlórések, nem fog kivillanni az eredeti világos szín, ugyanis a padlórések telemennek fekete kosszal, amit semmi módon nem lehet belõlük kipucolni. :) Ha megfogadsz egy tanácsot: vegyél inkább szalagparkettát! Nem laminált padlót, hanem igazi fa szalagparkettát, amiben van két fenyõréteg (száliránnyal keresztbe) és a tetején egy fél centis tölgyfa réteg. Természetesen drágább, de ezt tényleg csak le kell rakni, semmi csiszolás, semmi vetemedés, semmi korhadás. Ja, és én semmiképpen sem szögezném le a padlót a betonba öntött párnafákra, mert úgy fog kopogni, mint az állat! Inkább még tegyél alá ilyen fél centis szivacs alátétet, nem drága. Ha úgyis össze van nútolva a padló, nem gond, ha nincs leszögelve. Az csak a hagyományos deszkapadlóhoz kellett, amelynek rései közt a kis hangyácskák és más rovarok föl-le járhattak. :)

#712 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 20. - 11:32

Köszi a tippeket. A hajópadló már meg van. 9 évet száradt letakarva, tehát ilyen szempontból jó. A fenyõ puhaságát szeretném ha az olajozás mellett döntök, akkor kemény olajjal, ha lazúrozok, akkor selyemfényû lakkal kompenzálni. Tudom, nem lesz belõle keményfa padló... A szóbanforgó helység falait az aljzat kiásását követõen átfûrészeléssel, és mûanyag szigetelõ lap beütésével szigeteltük. Ehhez hozzá melegítettük, kátrány géllel hozzá kentük az elsõ réteg aljzatbetonra terített kátránylemezt. Erre kerültek a párnafák, közéjük nikecell, és a második réteg beton. Tehát a víz útja ebben és az egyik szomszédos helységben elvileg hermetikusan el van zárva. Régen is volt a külsõ falakban a tégla lábazat és a vályog között valami szigetelés, de az a 75 év alatt megadta már magát. Már más is megpróbált lebeszélni a hajópadlóról, mondván, hogy problémás, de sajna én igyekszem amiben tudom stílusosan újítgatni a házat. :)

#713 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 20. - 13:27

Hát ha már megvan, akkor nincs mirõl beszélni, le kell rakni, aztán lesz ami lesz. Max ha tönkremegy, felszeded.

#714 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 21. - 9:27

Kedves Fórumos Társak!

Hajópadlóval kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi.
A párnafák már lent vannak az aljzatbetonban síkba rakva. Felmerült bennem az Auro cég termékeivel történõ, olajozás, viaszolás. Viszonylag drága, körülményes, de szép és bio. Videókon, leíráson is azt látom, hogy a padló lefektetését követõen felületkezelik. Én színezni is szeretném a fenyõ hajópadlót. Felmerült bennem, hogy ha a hõmérséklet és páratartalom változás következtében esetleg enyhén elnyílnak a padló szálak egymástól, akkor ha lerakás elõtt nem volt színezve a padló, akkor kivillanhat a nút-féder viágos színe. Az Auro cég embere azt mondta, hogy a padlót ne akarjam színezni, fõleg, ha fenyõ. Ehhez képest a honlapjukon javasolják ezt a megoldást.
Van aki azt mondja, hogy lerakást követõen össze kell csiszolni a szálakat, mert úgysem sikerül tökéletes felületet képezve lerakni. Azt is mondják, ha a nút-fédert bekenem valamivel, akkor már nem lehet majd tökéletesen illeszteni. Ezek viszont kizárják a lerakás elõtti színezést. :confused: Arról is megoszlanak a vélemények, hogy, az alsó felét kell-e kezelni a padlónak. Én tartok tõle, hogy ha nem kezelem csak a tetejét, akkor elõfordulhat a szálak U alakú vetemedése.
Szóval várom a tapasztalatokat, véleményeket.
Ez nagyon be jön: http://photos1.blogg...0/DSCF1468s.jpg Ezt is a lerakást követõen olajozták színezett olajjal, és viaszolták.


A képen látható padlót én ragasztott svédpadlónak nézem, mivel nem látok szögeket.
Úgy nézem telibe leragasztották, utána sokáig csiszolták mire a szélei így összecsiszolódtak.
Hajópadlót azt szögelik, fózolás nélkül én nem szögelnék, mert a szögek idõvel engednek.
A színezéssel kapcsolatban: Ha olajat, vagy színezett olajat használsz, akkor ugye lerakás után csiszolsz, majd olajozol, visszatörlöd, és viaszolsz. Az olaj közéfolyik a nútfédernek, nem lesz színbeli eltérés.
Az olajozás sötétíti a fát, a szinezett olaj pláne.
Mi úgy csináltuk az asszonnyal a svédpadlót, hogy leragasztottuk, olajoztuk és viaszoltuk és kézzel políroztuk, mert számunkra megfelelõen sima volt a deszkák felülete, így a csiszolást kihagytuk.
Ha érdekel teszek fel róla képet.

#715 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 21. - 13:43

http://paraszthaz.bl...dl-leraksa.html
Innen vettem a képet, a felületkezelés utáni állapotról. Egy késõbbi bejegyzésben ír arról, hogy vizesedés miatt fel kellett szedni a padlót, és akkor el kellett fûrészelni a bognárfejû szegeket. Itt is van: http://paraszthaz.bl...endbettele.html
Egyébként valahol a neten láttam rejtett szögelést, ahol a féder sarkába ütötték ferdén a szegeket, és így a felületen nem voltak láthatók. Ti színezett olajjal olajoztatok? És fenyõ volt a svédpadló? Mert akkor érdekelnének képek.

Edited by furiosojr., 2012 szeptember 21. - 13:45.


#716 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 21. - 20:11

Nem muszáj szerintem szinezett olaj.

Ez itt tölgy svédpadló frissen lerakva kezelés elõtt:
Posted Image

Aztán jön rá az Nr. 121 alapozóval, majd az Nr. 126 keményolajjal beeresztve, végül az Nr 171 keményviasz balzsam, majd polírozás kézzel és a végeredmény:
Posted Image

Posted Image

#717 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 22. - 5:16

Mennyibe kerult ez?

#718 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 22. - 18:08

Sk. kivitelezés, csak az anyagokat kellett megvenni, így tûrhetõ árban volt. Parkettát nem tudok rakni, meg nem is tetszik a családban, a hajópadló és a svédpadló viszont igen. Egy jól lerakott hajópadló is örök élet.

#719 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 24. - 7:13

Sk. kivitelezés, csak az anyagokat kellett megvenni, így tűrhető árban volt.
Parkettát nem tudok rakni, meg nem is tetszik a családban, a hajópadló és a svédpadló viszont igen.
Egy jól lerakott hajópadló is örök élet.

Érdekes, hogy a cég honlapján jelölik a Nr.121 szükségességét, azonban ami videókat találtam a youtubeon a cég termékeinek használatáról, ott a Nr.126 felhordásával indítanak. Nem mindegy, hogy kell-e az alapozó, mert elég jelentős tétel, főleg, ha a padló fonákját is le akarom esetleg védeni vele.

Edited by furiosojr., 2012 szeptember 24. - 7:14.


#720 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 13. - 19:50

Hogyan lehet szilikonozni két fal találkozását, ha kicsit szélesebb csík kéne? Vékonyat ugye nyerek úgy, hogy a nedves ujjamat végighúzom, de testesebb adagnál az ujjam domborúsága már számít... Van erre valami filléres segédeszköz készen? Vagy gyártani kell? Kell a testesebb adag, mert van annyi egyenetlenség a burkolólapok lerakásánál.