Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Rodeó


  • Please log in to reply
396 válasz a témához

#121 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 9:26

Néhány utolsó sor részemrõl a rodeóról.A sok zsigerbõl való aggódás és szájtépés után kicsit furcsállottam a csendet ami követte Encõke válaszát, de örömmel olvastam el Sheriff kritikus és õszinte, nekem hiteles véleményét.Ez a rodeó így elég szánalmas és sokat árt nekünk "westernbuziknak". :DA fõ probléma nem csak a pénztelenség, kezdõség, mert az álattokkal való szívtelen bánás sosem pénzkérdés. Biztos vagyok, hogy egy jól megrendezett show, gondolok itt olyanra, mint a pankráció, biztos eladható volna. De ahhoz tényleg sok pénz és az azon szerzett tudás kellene.A rodeó elfogadtatásának nehézsége szerintem egyébként sokkal egyszerûbb dologban rejtezik. Nevezetesen az, hogy ez a magyar átlagembertõl tényleg idegen. A western mára azért lett népszerû, mert sokan megmutattuk az elõnyeit az eddig megszokott lóhasználati módokkal szemben. Elsõsorban nem a csillogó veretes szerszámok, kalapok, coltok, vagy a cowboyromantika, a sokszázezres nyeregek, a sportban nyújtott teljesítmények, hanem a fegyelmezetebb, megbízhatóbb, közremúködõbb ló, a látszólag kevesebb segítségadás, lóval való "könnyebb" együttlét a szabadidõs lovaglásban ami csábító. Mi magyarok, viszont sajnáljuk a bocikat és társaikat akik a rodeón szerepelnek, mert nem ezen nõttünk fel, mint az ámerikai gyerek, akinek ez olyan természetes, mint nekünk a Koch mit tudom én hányas, a lófektetés, csikós virchaft. A Kochért még senki nem reklamált, pedig az is igen veszélyes és bár kevesen tudják, de azok a lovaknak akiken rendszeresen állnak ott,(idegenforgalomban napi rendszerességgel gondolom) teljesen tönkre megy a csípõjük például. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Amerikában kevésbé szeretnék az állatokat, de nem véletlen, hogy Európában nem vált a dolog "honossá". Lehet persze, hogy egy amerikai ember meg rosszul lenne attól, hogy a kertjében visító, hörgõ, vérét folyatva agonizáló sertésbõl, a belei kimosása utána, a bele töltött kolbiból falatozzon néhány óra múlva. :D Az meg különösen rontja a megítélését a dolognak, hogy amíg odaát a bika egy félelmetes küzdõtárs, nálunk szánalomra méltó, az emberi hóbortot elszenvedõ állat csak. Nehéz útja lesz a hazai rodeósoknak, mert amíg mi szinte a háttérben tanultunk meg szabályosan westernezni, addig õk már ezt egy sokkal nagyobb placcon, kritikus szemek elõtt kell tegyék.

#122 Milking

Milking

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 11:27

Inkább segíteni kéne az egész dolgot elõre haladni. Mint itt minõsítgetésbe folyamodnnánk. Kinek melyik "ágazat" szimpatikus abban kéne oda tennie magát!Sajnos kevesen vagyunk ebben a kis országban, akik a western stílust pártolják ill., gyakorolják. És még sajnálatra méltóbb, hogy ez a kevés ember is szétforgácsolódni látszik. És erõs kritikát csak olyan emberek tegyenek, akik legalább lovagolnak,ill. versenyt csak akkor minõsítenék ha már rendeztem legalább egyet, az más kérdés ,hogy jól érzem magam egy versenyen vagy nem!

#123 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 11:34

Inkább segíteni kéne az egész dolgot elõre haladni. Mint itt minõsítgetésbe folyamodnnánk. Kinek melyik "ágazat" szimpatikus abban kéne oda tennie magát!Sajnos kevesen vagyunk ebben a kis országban, akik a western stílust pártolják ill., gyakorolják. És még sajnálatra méltóbb, hogy ez a kevés ember is szétforgácsolódni látszik. És erõs kritikát csak olyan emberek tegyenek, akik legalább lovagolnak,ill. versenyt csak akkor minõsítenék ha már rendeztem legalább egyet, az más kérdés ,hogy jól érzem magam egy versenyen vagy nem!

Hozzászólás megtekintése

Ha nem vagyok szakács, még el tudom dönteni, hogy finom-e a pörkölt. :D

#124 Milking

Milking

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 12:17

Inkább segíteni kéne az egész dolgot elõre haladni. Mint itt minõsítgetésbe folyamodnnánk. Kinek melyik "ágazat" szimpatikus abban kéne oda tennie magát!Sajnos kevesen vagyunk ebben a kis országban, akik a western stílust pártolják ill., gyakorolják. És még sajnálatra méltóbb, hogy ez a kevés ember is szétforgácsolódni látszik. És erõs kritikát csak olyan emberek tegyenek, akik legalább lovagolnak,ill. versenyt csak akkor minõsítenék ha már rendeztem legalább egyet, az más kérdés ,hogy jól érzem magam egy versenyen vagy nem!

Hozzászólás megtekintése

Ha nem vagyok szakács, még el tudom dönteni, hogy finom-e a pörkölt. :D

Hozzászólás megtekintése

NEM! Csak neked nem ízlik,de nem tudod meg mondani hol ba***ták el! :kocc: Vagy tudsz késszíteni jobbat?? :)

#125 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 12:30

NEM! Csak neked nem ízlik,de nem tudod meg mondani hol ba***ták el! :kocc:  Vagy tudsz késszíteni  jobbat?? :)

Hozzászólás megtekintése

NEM! Átmegyek egy másik étterembe. :guny:

Edited by Pendemonium, 2005 augusztus 21. - 12:31.


#126 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 12:52

Pende!Légy precízebb. Én azt szoktam mondani, hogy ugyan nem tudok tojást tojni, de meg tudom állapítani egy tojásról, hogy jó-e. :D

#127 Milking

Milking

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 13:09

Látod Pende!Ez a baj sokan vagytok, akik egyoldalúan étkeztek, meg sem nézitek az étlapot, nem is próbáltok ki más kaját. Ragaszkodtok csökönyösen a pörkölthöz. Az asztaltársaid, lehet, hogy márt, unják :guny:

#128 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 13:42

Hát igen, Pende a begyöpösödöttségérõl híres. :dev: Fene a vaskalapos pörköltzabáló fajtánkba - még szerencse, hogy a múltkor rántott húst ettünk. Lehet, hogy nem reménytelen a helyzet? :huh:

#129 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 13:47

Hát igen, Pende a begyöpösödöttségérõl híres. :dev: Fene a vaskalapos pörköltzabáló fajtánkba - még szerencse, hogy a múltkor rántott húst ettünk. Lehet, hogy nem reménytelen a helyzet? :huh:

Hozzászólás megtekintése

Nem volt pörkölt, csak pacal. :D

#130 Milking

Milking

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 16:26

Na cowboyok!Itt nem csak a "rogy rázásról "van szó. http://www.pbrworldfinals.com/2005/[/IMG]Ez a RODEO amit, egy páran "fikáznak".Általában ilyen pénz díjjal a "nagyok "csak azt szponzorálják, ami meg is térül.Lehet nevezni! :) :yeah:

#131 Babs Bunny

Babs Bunny

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 19:21

na helo kávgörlök, kávbojok!hát ha már ott voltam az alapi rodeon (elsõ rodeo amit teljesen végig tudtam nézni :) ) akkor írok egy véleményt hogy legyen mit mazsizni. bár igaz kicsit régebben volt már ez az esemény, dehát most jutott eszembe...nincs mit tenni :)tetszett....igazán tetszett. de mintha nem lett volna elég széles körben meghírdetve :confused: . legalábbis én elég kevés ismerõs emberkét láttam arra kallódni, mint nézõként. meg nem nagyon találkoztam vele a neten sem, hogy lesz egy ilyen überkirály esemény. na persze azért nem vallott kudarcot. jól nyomta a szervezõség és versenyzõk egyaránt. na meg a "bocikák" ;) gratu gyerkõcök :yeah: ilyet kérünk szépen még a közeljövõben!

#132 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 6:12

Az alapi rodeó nem az év fénypontja volt... :( A gyõrit kellett volna végigélned,és éreznéd a hatalmas különbséget.

#133 Jackson

Jackson

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 7:49

Chilly:Mi volt a gond konkrétan?Az állatokat vérrel-verejtékkel szedtük össze, a "reklámról" nem beszélek, az valóban kevés volt (bár ment a Fehérvár, Tatabányai, Paksi rádióban), illetve fennt volt a www.rodeosport.hu-n.Minden vélemény számít a jövõ szemontjából, úgyhogy kérlek mondd el a véleményed.Ps: a gyõrinek baromi jó volt a reklámja, és ráadásul ingyenes volt a belépeés, plusz nem utolsó sorban azért Gyõr eléggé nagy, duplaplusz rodeo csak 1,5 óra volt, ahol nem is tudott minden versenyzõ indulni lovon+bikán. Jackson

Az alapi rodeó nem az év fénypontja volt...  :( A gyõrit kellett volna végigélned,és éreznéd a hatalmas különbséget.

Hozzászólás megtekintése



#134 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 13:22

Én jól éreztem magam,de véleményem szerint:1. nem volt ez annyira meghirdetve, ha a nézõk számát vesszük figyelembe.A "törzstagokon" kívül elvétve volt ember.2. én már megéltem pár versenyt,de számomra szokatlan volt a hely.Nem voltam a tavalyin,így nem tudtam mire számítsak.Elõször azt hittem azért kanyarodtunk le az útról,mert ott valami lóvásárt vagy piacot tartanak.Negatívum: hozzatok már egy olyan lovat, ami ugrál is! :gm: Pozitívum: volt plusz program (tánc bemutató, birka rodeó (ez nagyon édes volt! :kir: :kocc: ), line dance oktatás)Tudom, vagyis inkább úgy mondom sejtem mennyi veszõdséggel,kínlódással és nem utolsó sorban pénzzel jár egy versenyt megszervezni.Ezért mondom azt,hogy a véleményem ellenére jól éreztem magam,és ne adjátok fel!Elismerem Gyõr nem volt jó példa,mert egyrészt amiket te is felsoroltál,másrészt ott is inkább a kiegészítõ programok voltak közönség csalogatóak,nem maga a rodeo.

#135 Jackson

Jackson

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 13:34

Chilly:Az 1-ben egyetértünk, de ennek története van. Tavaly ugyanitt 1116 eladott belépõ volt, most egyrészt a reklám hiányának köszönhetõnek, másrészt állítólag a környéken zuhogott az esõ, harmadrészt jöttek még vasárnap is, mert néhány faluban (a reklámanyag ellenére ) az terjedt el, hogy vasárnap lesz :( .A birkarodó tényleg jópofa, lesz legközelebb is. A speaker is remekelt. Mûbika illetve még pár dolog a 380v hiánya miatt nem jött össze (pedig próbáltunk aggregátort szerezni, de nem ment. ) Lovakról: én is mint szervezõ és mint versenyzõ is, szeretnék olyan lovat, ami ugrál rendesen. Volt egy pár tartalékban, amit lemondtak az utolsó pillanatban :( . Jövõre remélem lesz saját 'rodeo' ménes.Örülök hogy azért tetszett, próbálkozunk még ugyanolyan fanatikusan, mint ahogy Sheriff szereti Silveradot. Jackson

Én jól éreztem magam,de véleményem szerint:1. nem volt ez annyira meghirdetve, ha a nézõk számát vesszük figyelembe.A "törzstagokon" kívül elvétve volt ember.2. én már megéltem pár versenyt,de számomra szokatlan volt a hely.Nem voltam a tavalyin,így nem tudtam mire számítsak.Elõször azt hittem azért kanyarodtunk le az útról,mert ott valami lóvásárt vagy piacot tartanak.Negatívum: hozzatok már egy olyan lovat, ami ugrál is!  :gm: Pozitívum: volt plusz program (tánc bemutató, birka rodeó (ez nagyon édes volt! :kir:  :kocc: ), line dance oktatás)Tudom, vagyis inkább úgy mondom sejtem mennyi veszõdséggel,kínlódással és nem utolsó sorban pénzzel jár egy versenyt megszervezni.Ezért mondom azt,hogy a véleményem ellenére jól éreztem magam,és ne adjátok fel!Elismerem Gyõr nem volt jó példa,mert egyrészt amiket te is felsoroltál,másrészt ott is inkább a kiegészítõ programok voltak közönség csalogatóak,nem maga a rodeo.

Hozzászólás megtekintése



#136 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 13:45

Szia Jackson!Sajna az idei alapi rodeo nekünk kimaradt. De a tavalyin ott voltunk és az akkori lovak közül kettõ igen aktív volt. (Berki Baba és Berki Bufi) Õket nem lehetett volna elõkeríteni újra?

#137 Jackson

Jackson

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 13:47

Azokat a köröket már 2 hónappal ezelõtt megfutottuk :(Eladta õket a tulaj és az új vagy nem adta, vagy nem találtuk, már nem tudom... :(

Szia Jackson!Sajna az idei alapi rodeo nekünk kimaradt. De a tavalyin ott voltunk és az akkori lovak közül kettõ igen aktív volt. (Berki Baba és Berki Bufi) Õket nem lehetett volna elõkeríteni újra?

Hozzászólás megtekintése



#138 echmes

echmes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 16:56

Helló mndenki.Ezen az oldalon újként, de sokatok számára nem ismeretlenül.Köszönöm az elisemrõ szavakat az alapí rodeóval kapcsolatban ( mint az 1ik szervezõ).A köpködésekkel kapcsolatban pedig csak annyit, hogy nem az elsõ és nem is az utolsó kissé negatív verseny volt ez kicsiny hazánkban.Addig amíg nincs rend, és tényleges szövetség a cowboy-ok között. Addig amíg a napom nagy része azzal telik, hogy azokat a sebeket nyalogassam amit a hátamba döfött kések okoznak. Addig amíg fontosabb az egyén mint a csapat. Addig amíg csak azzal foglalkozunk, mitõl leszünk amerikaiabbak. Addig amíg egy verseny bevételét mindenki akarja, és nem lehet a minimális nyereséget vissza forgatni.EBBEN AZ ORSZÁGBAN NEM LESZ NORMÁLIS RODEÓ!!!!!Jackson és Én azon dolgozunk, hogy ne legyen több: ADDIG.Az életemet tettem fel erre a sportra. Amióta csinálom, azóta a családom hullik szét, mert a feleségem már nem birja nézni azokat a támadásokat amik személy szerint engem érnek.Ha valakinek baja van mondja a szemembe vagy küldjön Mail-t.Címem nem titkos.

#139 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 17:43

Elég szomorú ha egy vélemény nyilvánítást te köpködésnek vélsz...Mivel csak a saját nevemben tudok szólni,én nem köpködtem,hanem elmondtam a véleményemet.Tudod,ezért van ez a fórum és ez a topic.Veregethetném a válladat is,de nem teszem.Volt ami nagyon tetszett Alapon,és volt ami egyáltalán nem.Részemrõl ennyi.

Ha valakinek baja van mondja a szemembe vagy küldjön Mail-t.

Ez aranyos.De tényleg,rosszindulat nélkül. :DÉs hidd el,én is próbálok segíteni,az egy dolog,ha te nem tudsz róla.szerk.oka:béna vagyok.

Edited by Chilly, 2005 szeptember 22. - 17:47.


#140 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 18:00

(Chilly, nem hiszem, hogy Echmes konkrétan rád gondolt, sztem csak most jött ki rajta az a rengeteg fik@'zás, amit eddig kapott.)

#141 Jackson

Jackson

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 18:49

Filly,Szia, de rég nem hallottam Rólad.Mi van Veled? Más: tényleg ez rejlett Echmes szavai mögött, és vannak sajnos olyanok, akik még fórumon sem válallják fel a véleményüket, csak hátbaszúrnak. Aki tud, annak segítenie kell, ha azt akarjuk, hogy legyen ebbõl a dologbol valami, aminek a "gyümölcsét" majd a most kicsik fogják learatni. De ez így van mindennel. Ha mi le tudjuk rakni az alapokat, az már eredmény.Jackson

(Chilly, nem hiszem, hogy Echmes konkrétan rád gondolt, sztem csak most jött ki rajta az a rengeteg fik@'zás, amit eddig kapott.)

Hozzászólás megtekintése



#142 echmes

echmes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 19:00

To Chilly.Én mindig sajnálom, ha félre értenek. Nem szeretek magyarázkodni és nem is látom értelmét.Nem csak neked, hanem mindenkinek szeretnék adni egy " divat " tanácsot:AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA.lásd még: www.rodeosport.hu

#143 Cowboy

Cowboy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 19:35

Én szivesen kipróbálnám, de nem bikával hanem inkább lóval me a bika megkeres és felöklel és azt ,már kevésbé szeretném kipróbálni! :ang: Van egy jó video kazetta a "MINDHALÁLIG RODEO" címû amin nagy bakik és esések vannak felvéve. Jó kis esti mese! :gm:

#144 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 24. - 7:28

Hü, de régen nem voltam már itt. :) Ahogy elnézem, soha többé nem is leszek. :( Felfedezték a csõben a lyukat. :mad: Na pá. :guny:

#145 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 16:36

HAHÓÓÓÓÓ!VAN ITT VALAKIIII?....Ahhoz képest,hogy néhányan olyan szerencsés helyzetbe kerültek,hogy Pullman City-ben indulhattak a Rodeo EB döntõjén októberben,nem beszélitek agyon a témát. Vagy írjon már valaki az idei szezonról valamit.Hol,mikor,ki rendez rodeót?

#146 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 17:32

Nem kötekedni jöttem ide, de Chilly jártál Te már Tatáron?

Hozzászólás megtekintése

Ööö...Mi az a Tatár?... :confused:

Hozzászólás megtekintése

HAHÓÓÓÓÓ!VAN ITT VALAKIIII?....Ahhoz képest,hogy néhányan olyan szerencsés helyzetbe kerültek,hogy Pullman City-ben indulhattak a Rodeo EB döntõjén októberben,nem beszélitek agyon a témát. Vagy írjon már valaki az idei szezonról valamit.Hol,mikor,ki rendez rodeót?

Hozzászólás megtekintése

Én se kötekedni jöttem ide, de mi az a rodeó? :D :D :D (bocs, de ezt nem tudtam kihagyni) ;)

#147 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 20:02

Valami olyasmi,ami ugyanolyan nagy esemény,mint Tatár... :gm: ;)

#148 hanna

hanna

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 14:36

Én tudok ajálani egy rodeo sulit!Gyõrtõl van nem messze írjon akit érdekel! :cool:

#149 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 18:00

Gyirmót?

#150 hanna

hanna

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 18:27

Igen!!! Ismered?

#151 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 8:14

Volt ott tavaly egy rodeó Szilárdnál,aakor voltunk ott elõször.De egy rodeós suliban mit tanítanak?Hogyan essél? :confused: Ez fura.

#152 hanna

hanna

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 14:57

Volt ott tavaly egy rodeó Szilárdnál,aakor voltunk ott elõször.De egy rodeós suliban mit tanítanak?Hogyan essél? :confused: Ez fura.

Hozzászólás megtekintése

Nem egészen, de én sem tudom pontosan. én lovagolni járok oda. De ha érdekel beszélj a Szilárddal. Õ biztos megtudja mondani ha bármi kérdésed van. Engem nem õ tanít, de állítólag õ is jó oktató. :D

#153 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 16:44

Az eredeti kérdésre válaszolva: Két rodeón voltam idén. Nem vagyok lovas, de amit láttam az nagyon tettszett!! És nem amiatt mert most olyan hû de divat a western meg az amerikaiak majmolása. Nem hiszem hogy azok akik megrendezik ezeket a versenyeket, vagy részt vesznek rajta bármilyen formában is valaha is bántanák az állataikat!Nekik ez az életük. Többségük ebbõl is él! Az ez ellen felszólalók itt a fórumon és a hû de állatvédõk, pedig valószínû olyanok akik még nem láttak élõben ilyen rendezvényt. És eszükbe sem jut hogy õk talán jobban ismerik az állatokat mint a nézõk! Tudják mi fáj nekik! Nem?Marha egyszerû olyasmibe beleokoskodni amirõl fogalmuk sincs. legalábbis én így gondolom!A rodeósuliról pedig: Szerintem esni is meg kell tanulni nem? :)

#154 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 17:21

Többségük ebbõl is él!

Hozzászólás megtekintése

Mármintitthon? :D

#155 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 13. - 10:23

Többségük ebbõl is él!

Hozzászólás megtekintése

Mármintitthon? :D

Hozzászólás megtekintése

Na jó, Ez hirtelen kijelentés volt! Nem tudom hogy kizárólag ebbõl meg lehet-e élni. :D

#156 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 9:31

Pont errõl beszéltünk mi is múltkor FCS-vel.A szpíkerek kritikán aluliak,kiejtés siralmas,semminek nem néztek utána,semmit nem tudnak a szabályokról,az emberekrõl,a bikákról,a tenyésztõikrõl.Nem tudnak érdekességet mondani,csak a pontszámot szajkózzák,amit amúgy is láthatunk a képernyõ alján... :( Nem túl minõségi a dolog.

#157 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 11:03

NA tegnap komolyan begurultam.Tényleg nem vallom magaménak a sportweszternt, de az a nagyképû köcsög, aki mint szakkomentátor mesélt felháborított.Elõször is azért, mert a riporter hiába kérdezte a weszternlovaglásról, semmit nem lehetett a különbözõ szakágakról kihúzni belõle, pedig kétszer is próbálkozott az ember.Kérdezte, hány wlovas van, milyen a tábora - semmi. Megtudtuk viszont, hogy "mi gyakorló lovasok" miért viselünk mindig kesztyût és "mi weszternlovasok" mit hogy és miért...Magyarország viszont valóságos reining nagyhatalom, van még világbajnokunk is, világbajnok lovaink pedig dögivel. Arról nem szólt, hol rendezik az olyan reining VB-ket, ahol mi vagyunk a legjobbak - persze lehet ez az én hiányosságom is, hogy nem tudok ekkora nevekrõl. Ahol viszont neves versenyen tényleg van EU bajnokunk - Kastély Attila személyében -, na arról csönd volt. Az viszont kihangsúlyoztatott egy elnézõ mosoly társaságában, hogy ami hasonlót - az épp folyó bikarodeóval kapcsolatban - itthon csinálnak, na az erre nem is hasonlít. Komolyan, köpni tudtam volna kívülállóként is. Mert az egy dolog, hogy egy ripoter nem ért hozzá, erre találták ki a szakkomentátorokat. De Kokótól soha nem hallottam, hogy "mi világbajnokok", vagy "mi profi boxolók". Mondjuk Neki van is mire szerénynek lennie, nem úgy mint ennek a nóném kitudjakinek.Kedvencem még az is, mikor valaki az egyhetes amerikai útról hazatérve keresi a szavakat. Valami ilyet éreztem itt is, amikor az "equipmentek" lógtak az öltözõben, véletlenül sem találtuk ki a "felszerelés" szót. Alapvetõen, nemhogy a wesztern szeretete, az eziránti elkötelezettség nem jött le, de csak a kivagyiság, nagyképûség, a reiningen kívül minden más mellõzése, vagy lehúzása fogalmazódott meg. Ez az ember egy szégyen! Minden szempontból!Az ismétlést csak erõs idegzetûeknek, nyugtatóval javallom, különösen, ha köze van a rodeóhoz, pláne, ha próbál tenni ezért a sportért valamit.

#158 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 11:43

Hidd el Öreg, többet vitt elõre a w. ügyén és divatján ez az adás, mint az eddig rendezett hazai rodeo és a pacihu összesen. Persze a panem et circenses szellemében. A szakkommentátor? Ugyan már. A kevés szakértõ nem számít, a sokaság meg úgyis a hatásdumát eszi. (és vesz ilyen kalapot, csimmát, megy el a hazai egybikás, egylovas, sokbirkás rodeóra) DE ezesetben mégcsak nem is ez a sarokpont. A NÉZETTSÉG ! ami számít. Ehhez direkt jól jön a felháborodottság -mert beszélnek róla-, újra meg újra megnézik, a reklám az agyukba ivódik stb stb.--Én változatlanul a bikával leszek. Vagy a popkornárussal.--

#159 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 11:52

Fec, biztos, hogy többen megismerik így a TV-bõl, ez igaz.Olyan is van a marketingben, hogy botránykampány, vagy a nagyon direktvacakságra épít - Cool, "gondold újra", mint pl.Engem szimplán az háborít fel, hogy egy ilyen ember ilyen helyen, mint magyarázó fordul elõ, a maximális elfogultsággal, elõítélettel. Lenézi azokat a próbálkozásokat, amiért õ egy keresztül szalmát nem tesz, de tartja magát valamire és elvárja nyilván, hogy név legyen.Az emberi hulladékság volt bosszantó nekem.Mert a nézõknek, különösen ebben a fázisban nem kell szakszavakkal túllihegni, hisz elveszítik az érdeklõdésüket, de ez megint nem errõl szólt.Sajnálom azokat, akiknek egy ilyennel egy asztalhoz kell ülni tárgyalni, különösen, ha ettõl függ is valami. És minden tiszteletem is az Övék...

#160 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 23. - 9:31

Új szakkomentátora lesz a bull ridingnak.Közbeléptek a rodeósok... :gm: Nem illik és nem is akarom szapulni a szakkomentátort,de tegnap volt szerencsém végignézni a Sport2-n-valószínûleg-a bull riding ismétlését.Számomra,aki azért kapcsolt oda,mert egyáltalán nincs otthon benne,ámde érdekelte a bikalovaglás és szeretett volna megtudni néhány dolgot (pl.a szabályokat)az egészrõl,kapott egy nagy valag információt a reiningrõl,a bejegyzett Appaloosak számáról,a szakkomentátor anekdotáiból,hány és milyen jellegû törése volt már a halterbõl kifolyólag,hogy az õ lovának 3 db különféle sütõvasa van a sörényéhez,hogy különbözõ színû körömlakkokat használ a pata festéséhez,hogy a bull riding voltaképpen nagyon hasonlít a reininghez,mert mindkettõt egy kézzel kell lovagolni,és hogy a reining olyan,mint a mûkorcsolya.Tudom,tudom,most jöttök azzal,hogy ha nem tetszik,csináljam én,könnyû a számat jártatni.Itt nem errõl van szó,hanem arról,hogy ha valaki ilyet felvállal,az Isten áldja meg,ne másról beszéljen,és legyen egy kicsit felkészült a témát illetõen.Mi lenne,ha Forma 1 közvetítés alatt a Csisztu Zsuzsa a szertornáról adna rettentõ hasznos,ámde az adott pillanatban teljesen nonszensz információkat?...jav oka.:elgépeltem itt-ott...

Edited by Chilly, 2006 február 23. - 11:52.