Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A farm, ahol élünk


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
3098 válasz a témához

#81 kjudy

kjudy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 437 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 21:42

megint vega :)annyira jó volt, fõleg most így este a lelkemnek :)én is scatlakoznék, mint elsõ tag a klubhoz :D

#82 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 22:05

Vega rajongo pegák ;)

Hozzászólás megtekintése

Nanézzemegazembör! :D Fánklubbod is van mán! :kir:

Hozzászólás megtekintése

megint vega :)annyira jó volt, fõleg most így este a lelkemnek :)én is scatlakoznék, mint elsõ tag a klubhoz :D

Hozzászólás megtekintése

2. tag! :yeah: Még-MÉg-MÉG!!!Akkorákat röhögtem, hogy szerintem hülyének nézett a család. :kir: Vega, sokadszor is megállapítom, hogy nagyon jó olvasni téged! Most önzõ leszek, és azt kívánom, hogy legyen még sok "esemény" 2162 Õrbottyán, Kvassay-telep 66/5-ben, hogy tudj minél többet írni, hogy minél többet olvashassunk!

* kicsi Join  :wink: 


#83 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 22:09

Én is vega-fan lettem!Még-még!!! :kocc: :kocc:

#84 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 0:28

Én is imádom olvasni a Tanya-naplót!!! :yeah: :ang: Úgy bele tudom élni magam...Még, még még... :guny: :ang: ;) :yeah:

#85 andy-ka

andy-ka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 8:14

Zsúrmó egyszerûen egy tömör-gyönyõr, egy klasszikus "Willendorfi" vénusz, egy jelenség,szemben Becsvágyóval a manökken alkatú, a modern kor nõi ideálját megtestesítõ tüneménnyel. :guny:

#86 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 12:19

manökken alkatú, a modern kor nõi ideálját megtestesítõ tünemény

Hozzászólás megtekintése

Hát legyen.Becsvágyó (xx)Nos, õ egy telivér. Ez a tény nálam, bevallom, nem az elõnyös tulajdonságok között szerepel. Nem, nem vagyok rasszista, tényleg, de....normális telivér egész egyszerûen nincs. Pende esküdözik, hogy az övé az, de hiszem, ha látom :gm: Persze attól, mert nem normálisak, még lehet õket szeretni, egy ismerõsöm is, aki a neurológián volt nõvér, sokat mesélt a kedvenc bolondjáról, aki hol Einstein-ként, hol búvárként, hol John Lennon-ként ébredt reggelente, és annak megfelelõen is viselkedett egész nap. Annak azért örültek, hogy tömeggyilkosként egyszer sem kelt fel az osztályon. Becsvágyó számtalanszor bizonyította, hogy az agya nem csak formájában emlékeztet egy meghámozott dióra, hanem méretében is. Néhány emlékezetes eset:Talán június vége lehetett, amikor néhány elszánt, a neve ellen lázadó májusi cserebogár egykedvûen utazgatott a nyári szellõ-vonattal. Mit ad isten, útvonaluk Becsvágyó karámja elõtt is elhaladt, aki éppen délelõtti pihenõjét töltötte a földön elnyúltan heverészõ csikójával. A lovak passzívan belesimultak a napsütéstõl remegõ tájba, épp csak a farkukkal suhintottak egyet néha, vagy egy bágyadt prüszkölésre telt erejükbõl. Egy bátrabbnak tûnõ rovar ekkor közelebb repült a sziesztázó telivérhez, és a szárnyai által gerjesztett roppant menetszél megérintette a lovat. Becsvágyó felvágta azt az ék alakú fejét, kimeresztette a szemeit és figyelmeztetésként idegesen fújt egyet. A bogár ennek ellenére még mindig a környéken röpködött, ami a ló lelki nyugalmát (eleve abszurd kifejezés egy telivér esetében) erõteljesen irritálta. Becsike veszett farok csapkodással folytatta kibontakozó harcát az intim szférájába betolakodó ízeltlábúval szemben, majd gúvadt szemekkel és elõre kimerevített nyakkal látszólag a semmibe meredt. Azután hátravágta a fejét, elõször jobbra, aztán balra, aztán jobbra...balra...jobbra...balra. Közben toporzékolt, a levegõbe rúgott, rángatta a bõrét, fújtatott és õrült vágtába hajszolta magát. Az õrjöngés tetõpontján egyszercsak eldobta a testét a földön, majd innen hirtelen felugrott a levegõbe és megint futott, mint akit egy démon üldöz. Amikor rugdosódva nekivágódott a karámnak, akkor már valószínûleg egy hatalmas termetû, fél méteres fogait csattogtató, nyáladzó húsevõ cserebogár képe borította be megbomlott elméjét. A többi karámban, ahol valószínûleg szintén megfordultak ilyen vérszomjas cserebogarak, mindeközben a következõ események zajlottak: Ouzo bágyadtan megrázta a fejét.Bendegúz lustán a hasa alá rúgott egyet.Mokány besétált a bokszába.Fanny a földön elterülve mély álomban süttette a hasát.Penge lenyomta az önitató gombját.(Mondjuk, lehet, hogy a telivér minél öregebb, annál hülyébb, mert például a csikó, aki akkor 5 hónapos lehetett, épp csak felemelte a fejét anyja vitustánca láttán.)Vagy amikor az új tanyára költözéskor a lovakat elõször engedtük ki a területen. Az összes nem telivér egyed nagyokat horkantva, lassan lépkedve, óvatosan ismerkedett a hellyel. Becsvágyó (akinek származásából adódó hátrányos tulajdonságait tovább súlyosbítja a tény, hogy 2 évet futott a galoppon is) szét se nézett, hanem a számára egyetlen ismert jármódban, csutka vágtában iramodott neki felderíteni az ismeretlent. A televér-kór sajnos ragályos a lovakra nézve és akut tüneteket okoz, így (Zsurmó kivételével) az összes, addig óvatosnak tûnõ, nem telivér is loholni kezdett utána. Becsit leszámítva 5 perc után szerencsére valamennyi lónak lógott füle-farka és lassítani kezdtek. Becsvágyónak viszont kiakadt a lendkereke, 80 km/h-val folytatta felfedezõútját. Egy idõ után sikerült becserkészni, majd gyorsan bezártuk és csak akkor engedtük ki ezt a futóbolondot, amikor szemmel láthatóan visszatért közénk.Kétszer szakadt eddig szét a villanypásztor, mindkét esetben Becsvágyó gabalyodott bele (és mindkétszer éjjel 2-3 körül kedveskedett nekünk egy kis szabadtéri programmal). Ez csak furcs véletlen lehet, biztos vagyok benne. ;) Van aztán egy furcsa, kényszeres szokása: a fejét lassan hátrafordítja, lendületet vesz, majd meglódítja elõre. Ezt szokta a karámban álldogálva vagy akár lovaglás közben is mûvelni. Néha csak áll, és látszólag minden ok nélkül mered az égre. Mondjuk ezzel nem árt senkinek.Minden marhaságát leszámítva viszont amióta szabadon van tartva, hízott egy csomót, odadobott szárral lehet vele vágtázni, már nem rúgja le a fejünket, ha mondjuk a lábán lévõ sérülést kezeljük, nem tépi el magát, amikor kikötjük abrakolni, és akármilyen szélsõséges volt is eddig az idõjárás, egyszer sem ment be a tetõ alá, viszont még egyet sem köhintett. Messzirõl nézve már teljesen ló formája van, közelrõl azért még van rajta néhány kitömni való terület, de úgy alapvetõen megkedveltem. Valójában nincs vele semmi baj. Lehet hogy nem is hülye minden telivér? ;)Hát, majd meglátjuk mi lesz májusban, ha kirajzanak a vér-cserebogarak ;)

#87 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 12:36

Jöhet ám még, igényeljük!Írhatnál egy keveset Virágotokról is.. :)az újabb klubbbbtag

#88 Pirkadat

Pirkadat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 182 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 12:57

T/öbbet nem olvasom ezt a topicot a munkahelyemen, mert valahogy az emberek körülötem nem értik mért vinnyogok a röhögéstõl :D Ez félelmetesen jó! Csak így tovább, írásokat még!!! :D

#89 andy-ka

andy-ka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 14:50

Becsvágyó nem csak a cserebogarakra pipás, de az elsuhanó lepke csapatokra is, ilyenkor lóbál egyet a fején, hogy bosszút álljon mindenkin és tovább megy.De lehet, hogy ilyenkor a Diót, mint fõ terroristát képzeli oda, õ az a ló aki mindig ijesztgeti Becsit (szerintem Dió egy vidéki suttyó, aki felkerült Pest mellé és most megpróbál kompenzálni, biztos identitás zavarai vannak). De a villanypásztoros esetek is a Dió miatt történtek. Becsvágyó azért ilyen zaza, mert õ egy érzékeny mûvészlélek :ang: egy sajátos világképpel!

#90 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 15:13

Vegaaaaaa!!!!! :kir: :yeah: :kocc:

#91 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 15:14

Azért Andy-ka sem semmi! :yeah:

#92 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 15:47

Jaj de banom, hogy Ludwercet idod sem volt megismerni. :D Ugye Te is banod? :ang: :gm:

#93

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 17:31

Hmmm, ez a telivér kontra rovarok-bogarak miskulancia kísértetiesen hajaz egy általam ismert idõsödõ telivér herélt zümi-gyûlöletére. Gyakorlatilag ugyanazt csinálja, mint Becsvágyó. Úgyhogy elképzelhetõ, hogy fajta, vagy mondjuk családi (ha esetleg véletlenül épp közös felmenõ lenne a sorban, de ezt ugye nem tudjuk) tünet :cool:

#94 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 19:05

Csupán félve , elhûlve olvasgatom ezt a topikot nehogy megtörjem az idillt ami e sorok írójának lelkületébõl fakad mindannyiunk gyönyörûségére és élvezetére.De félretéve a komolyságot gyarapítanám én is ama fan klub ( V-fan klub!!) tagjainak sorát, nem szégyellve komoly függõségemet :D Valószínûleg a hozzám hasonlóakból válna késõbb ( ha esetleg ritkulnának az írások...) a V-fan-terrorista aki szenvedélyének elvonási tünetei okán maradék kevésnyi ép(?) elméjét eldobva rohanna transzparensekkel követelni: VEGA ÍRJ!!DE UGYE ettõl nem kell tartani.....? :gm: LÉCCILÉCCILÉCCI!!! :kocc:

Edited by chyki, 2005 december 2. - 19:06.


#95 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 21:14

Becsvágyónak viszont kiakadt a lendkereke, 80 km/h-val folytatta felfedezõútját.

Ez volt az a pont, amikor a szomszédok felhangosították a TV-t... :D :D :D Írj még! :guny: :ang: :kocc:

#96 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 21:32

Lehet, hogy Dió equusi jogait akarja érvényesíteni Becsvágyón - az elõbbi féltékeny az utóbbi agymérete és saját neve közötti igencsak meglepõ hasonlóságra... :dev:

#97 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 6. - 11:48

Vega!Ezt neked találtam, hogy ráérõ idõdben tudjál foglalkozni a dió-biznisszel: http://dio.lap.hu/. :gm:És még van! :gm:http://www.diofa.lap.hu/http://www.diofelek.lap.hu/http://www.diolevel.lap.hu/http://www.dioolaj.lap.hu/http://www.diotermesztes.lap.hu/...Folytassam? :D

Edited by Aniko, 2005 december 6. - 11:56.


#98 Lilus

Lilus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 16:09

hELLO Vegeta!Van egy szuper ötletem már régóta vágyom egy szuper lovas regényre.Mivel tudomásom szerint Pécsen létezõ összes lovas filmet láttam ami megtalálható a videótékákban, ezért bár tudom hogy nagyon elfoglalt vagy az írásaid alapján de Ugye van kedved ahhoz hogy a következõ megjelenõ bestseller lovas regény a te kalapácsvetõ:) kezeid közül kerüljön ki. :yeah: KÉRLEK!!!! ez lehetne mindannyiunk karácsonyi ajándéka mármint az hogy nem csak kicsiben csinálod ezt az írást!Aztán mehetnénk dedikáltatni a saját példányainkat is.Amiben persze a patás fõszereplõk is részt vennének,Römi mami csinálhatna szénatortát és egyben megtarthatnánk Bendegúz és Juci eljegyzési partiát.De a viccet félretéve komolyan gondolkodj el a könyvíráson.Nagyon ügyesen veted "papírra" a gondolataidat.

#99 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 17:14

és egyben megtarthatnánk Bendegúz és Juci eljegyzési partiát

Hozzászólás megtekintése

Bendegúz és ... Juuuuuciiiii????!?!?!?! :eek: :huh: :mad:

#100 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 17:28

....köszönöm....tényleg, csak...Danielle Steel: Horse Tales? Hadd neeee :gm: :D

#101 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 18:37

Vega!Ezt neked találtam, hogy ráérõ idõdben tudjál foglalkozni a dió-biznisszel: http://dio.lap.hu/:gm:És még van! :gm:http://www.diofa.lap.hu/http://www.diofelek.lap.hu/http://www.diolevel.lap.hu/http://www.dioolaj.lap.hu/http://www.diotermesztes.lap.hu/...Folytassam?  :D

Hozzászólás megtekintése

Drága Anikó! Nehogy azt hidd, hogy nem foglalkoztam a számomra alternatív megélhetési lehetõségeket rejtõ témával, amelyet javasoltál. Megadott linkjeid alapján tüzetesen megvizsgáltam a dióban rejlõ lehetõségeket és alapvetõen két fontos megállapítást tettem:1) Te nem bízol bennem. Nem hiszed, hogy a tanya alkalmas a keservesen összekapart kis könnyûszerkezetes egzisztenciám megtartására. Ezért javaslod, hogy mélyüljek el a dió iparág tanulmányozásában.2) Te NAGYON nem bízol bennem. Nem csak hogy a dió-business lehetõségeire hívod fel a figyelmemet, de még illegalitásra is ösztönzöl, indirekte! Nem tudtam ugyanis nem észrevenni, hogy az ajánlott linkek szinte mindegyike tartalmaz valamiféle utalást a feketedióra! nézve. Nos, ezt kikérem magamnak. Itt és most szeretném végérvényesen leszögezni, hogy nem kívánok fekete dióval foglalkozni. Csakis zölddel.Félretéve tehát az alvilági piac bizonyára nagyobb potenciállal kecsegtetõ és kétségtelenül jövedelmezõbb módszereit, valóban el kell ismernem: a dió érték. Anélkül, hogy elmondanám, miként fogom ezt az értéket a magam hasznára alakítani (mert ha elmondanám, azzal esetleg konkurenseim malmára hajtanám a vizet), lefestem neked pár szóval azt az ígéretes jövõképet, ami most kirajzolódott elõttem így hirtelen:"Egy varázslatos tavaszi napon, amikor még a birtok felé vezetõ utat is diófavirággal rakják ki a ház kertészei, én kényelmes biedermeier dió fotelembõl kitekintek diórönk-villám ablakán és örömmel látom, megérkezett a szállítóautó. Végre meghozták álmaim mûalkotását: Sztevan Anicsics: Jézus élete diófára faragva. Azon gondolkodom, hogy vajon a dió kredenc mellé, avagy a neoreneszánsz dió kelengyeláda fölé helyezzem-e ki a mûvet? A háttérben halkan morajlik a Diótörõ dallama és nagyszerû ötletem támad: a diófából készült zongora mellé fogom tenni, ami pont olyan, akárcsak Liszt Ferenc híres komponáló asztala. Délután csipegetek egy kevéske diós karottasalátát és közben Mihályi Molnár László: A magányos diófa címû költeményét olvasgatom. Estefelé, mialatt még ízlelgetem a friss dióbél karizmatikus aromáját, azon gondolkozom, hogy mivel készüljek az azévi Milotai-diófesztiválra."És mi következik ebbõl a néhány mondatból, ami olyan valószerûtlenül szirupos, hogy még a monitoron is elkeni a betûket? Természetesen az, hogy NEM akarok dióval foglakozni! Nem akarok diómágnás lenni! Nem akarom világra hozni egy gazdag dió-dinasztia elsõ sarját! Lovakkal akarok foglalkozni :D

#102 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 18:40

Ehh, Vega. Nincs benned semmi vállalkozó szellem! :gm: Több lábon kell állni, ezt már megmondta a nemtomki is! Igenis tessék elmélyedni a dióbizniszben! Hiszen a kép, amit lefestettél abszolút beleillik a Danielle Steel-féle regényedbe háttérnek! :dev:

#103 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 18:50

Különben is, manapság minden ismert ember könyvet ír. És jó pénzt kaszálnak. Mi ismerünk Téged, ez már elõny...mindkét félnek. :D

#104 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 18:54

És akkor a valóság: Hugi épp az imént zavarta meg rózsaszín nyugalmamat azzal az idegborzoló hírrel, hogy: "Levegõs lett a hidrofor-rendszer. Állítólag már egyszer elõfordult pár éve. Nincs víz. A lovak ittak, és megtöltöttem az összes itatót, a szerelõ reggel jön..." Ezt merte belecsacsogni a telefonba. Majd még azt is hozzátette: "Ja, valahol zuhanyozz le, mert itt csak annyi van, ami a bojlerben...és az kábé 90 fokos!" Persze Hugi. Természetesen becsöngetek az Andrássy út 23/b-be. Hátha lakik ott egy ismerõs.

#105 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 22:13

Játszd azt, hogy Silveradon vagy, és túrába készülsz. Máris el van felejtve a zuhanyzás :gm:

#106 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 0:53

Rég olvastam már azokat a jófajta leírásokat a farm történéseirõl. És szerintem még sokan hiányolják. Nem lehetne, hogy DIÓhéjban valami érdekest? :)

Edited by Luigi, 2005 december 9. - 0:54.


#107 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 10:57

Játszd azt, hogy Silveradon vagy, és túrába készülsz. Máris el van felejtve a zuhanyzás :gm:

Hozzászólás megtekintése

Na, errõl Gumilovas tudna mesélni. Meg Ranger és én is. Sõt, még Foltoscsikó is.Amikor kb. 20 percet õrjöngtünk az autóban az udvaron, míg Vegeta vígan zuhanyozott (ráérõsen persze) s közben Gumilovas vonata huss! - áment. :gm:

#108 Lilus

Lilus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 17:51

és egyben megtarthatnánk Bendegúz és Juci eljegyzési partiát

Hozzászólás megtekintése

Bendegúz és ... Juuuuuciiiii????!?!?!?! :eek: :huh: :mad:

Hozzászólás megtekintése

igen felõlem Zsurmót is eljegyezheti mert állítólag õ most Bendegúz szerelme de ha már felségrõl van szó akkor Juci mellett lehet érdekesebb lenne Bende élete, hisz Vega a tûzrõlpattant jelzõt használta rá! Azt a másikat inkább lesem írom.Amúgy miért furcsálltad ennyire? Lemaradtam valamirõl? :confused:

#109 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 17:55

Csak vicc vót, ne aggódj! ;)

#110 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 22:37

vegeta!Sokunk (de az enyém biztosan) álmát éled/élitek meg. Persze nem a hidrofor meghibásodására gondolok. :rolleyes: Kitartást, erõt, egészséget kívánok nektek a (bizonyára meglévõ) boldog("ez mind a miénk")-ság érzés mellé. :) A rajongói klubba nem jelentkezem, mert még a szõr (nem, nem medvényi :D ) is feláll a hátamon az ilyesmitõl, de azért néha benézek ide, hogy erõt, ötletet :gm: merítsek az eljövendõ saját tanya megszerzéséhez, létrehozásához.Drukkolok (Dé-vel együtt már többes szám :) ) nektek, hogy minden a lehetõ legjobban menjen felétek, nálatok, veletek, tõletek, hozzátok, afffffrancba,holAGYÓgSzereeeeeem.......... :D Szóval, minden jót kívánunk, s ÍRJ MÉG!!!!!!!!!! ;)

#111 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 11:15

Vegeta !Írjál!!! Légyszi!! :)

#112 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 12:56

Ez egy marha szutyok topic. Nincs itt semmi érdekes. Meg értelme sincsen. :ang: Izé... Csak köszöntem.

#113 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 20:21

Vega,igazad van, tudod mit? Van egy történetem a számodra.A görög hajnalban fölkel, beül a csónakjába és kievez a tengerre. Horgászik, élvezi a napsütést és egyáltalán remekül érzi magát, amikor gondol egyet, kievez és eladja amit fogott. Beül kedvenc tavernájába és eszeget, iszogat, mikor mit kíván. És ez így megy nap mint nap.Kifigyeli az amerikai túrista a szomszéd hotel balkonjáról és egyszer odamegy hozzá, megszólítja.- Figyelj görög! Egyszer ne ülj be a tavernába, hanem vegyél egy hálót, azzal több halat fogsz. A több halért több pénzt kapsz, a több pénzbõl vegyél egy hajót.A hajóval messzebbre mehetsz, nemesebb halakat foghatsz és még több pénzt kereshetsz. Aztán vegyél föl embereket akik dolgoznak neked, te pedig nyugodtan ülhetsz a tavernádban és akkor mész horgászni a csónakoddal, amikor kedved van.Erre a görög:- Mért, most nem ezt csinálom?Remélem, ez idevág, de ha nem, legalább nem Porfelhõ az utolsó hozzászóló.ÜdvLacika

#114

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 20:28

Ez nagyon tetszett.

#115 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 22:22

Kedvenc történetem nekem is, bár én máshonnan ismerem:33. történet:"Feltaláltad a macskát, jó apát"Lin-csi apát egy nap meglátogatta a szomszédságában álló kolostort. Az ottani apát büszkén mutatta neki, mennyi bambuszfáklyát gyártanak szerzetesei.- Szorgalmas, dolgos szerzeteseim vannak, Lin-csi, láthatod! Sokat dolgozunk, de sokat is keresünk. Annyi bambuszfáklyát adunk el a városban, hogy kolostorunk vagyona vetekszik Vang nagyúréval.- Na és miért szorgoskodtok ilyen nagyon, apát uram? – kérdezte tõle Lin-csi.- A munkánk hasznából munkásokat veszünk a faluból, és velük még több bambuszfáklyát gyártunk. Majd azt is eladjuk a városban.- És a hasznából újabb fáklyákat gyártotok és újabb hasznot termeltek? –kérdezett újból Lin-csi.- Igen. A haszonból újabb hasznot termelünk, abból megint újabbat, és így tovább – válaszolt az apát, majd szétrepesztette a büszkeség.- Mondd, minek nektek ehhez a kolostor? – firtatta Lin-csi. – Nyugodtan kint maradhattatok volna a városban, ott is mindenki ilyesmivel elfglalava.- Elárulom neked Lin-csi. Már csak néhány év, s a miénk lesz az ország leggazdagabb kolostora. Ezután megint néhány év, és úgy élünk majd itt, mint palotájában a császár. És amikor gazdagok leszünk, már nem gyötörjük magunkat fárasztó munkával, csak magunkra figyelünk. Teát iszunk naphosszat, s a Tanításról beszélgetünk. Elmélkedünk, és hallgatjuk a kert madarainak énekét. Boldog idõk várnak ránk, barátom! Nekem elhiheted. Ezért gürcölünk.- Mondd, apát! Mit csináltatok ti, mielõtt nekiláttatok pénzt keresni?- Mielõtt nekiláttunk pénzt keresni, – kezdte az apát –bizony nagyon csendesen éltünk. Igaz nem gyötörtük magunkat fárasztó munkával, csak magunkra figyeltünk. Teát ittunk naphosszat, s a Tanításról beszélgettünk. Elmélkedtünk, és hallgattuk a kert madarainak énekét. De akkor szegények voltunk, Lim-csi, nagyon szegények – sóhajtott az apát, s várta, hogy Lin-csi sajnálja õket. De Lin-csi csak ennyit mondott.- Feltaláltad a macskát, jó apát, amelyik se kint, se bent nem fog egeret! – s bár valóban õszintén szánta a csapdába esett apátot, dühösen elviharzott. Soha többé nem látogatta meg azt a kolostort.

#116 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 10:34

Navégre. Ha kicsit befogom a szám, mingyá' lesz mit olvasni.Porfelhõ mondjuk hamarosan aktuális bálványa (Kenny) sorsára juthat általam, ha még sokat beszól, de végülis idecsalogatta Krisztit, Lacikát. Mondhatni hálás is lehetnék neki, de eszem ágában sincs. ;) Csak egy gyorsjelentés, mielõtt elvonulok értelmetlen karácsonyi ajándékokat venni olyan embereknek, akiknek tudom a nevét, a telefonszámát és azt, hogy hány darab szórólapot rendeltek legutóbb. Tehát, jelentem: GYÕZTÜNK! Diplomáciai úton hamar levertük a hidrofor passzív ellenállását. Vér nem folyt, másnap reggel már fürödtünk. - colonel V

#117 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 13:18

Vega!Elhamarkodott megállapításodat azonnal cáfolnám! Porfelhõnek semmi, de semmi köze a jelenlétünkhöz és szerencsére a topic nívójához sem :dev: .Ha valahol vagyunk az csak azért van, mert jó ott lenni :) .

#118 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 13:46

Nohát, ez kedves. Gyertek gyakran és írjatok bölcseket. Nekem most segédkeznem kell abban, hogy a kedves ügyfelek farának nedvességtartalma a kívánt mértékû maradjon és jövõre is itt szándékozzanak zsákszám költeni értelmetlen dolgokra. Tudjátok mit fog kapni az egyik karácsonyra? Egy függõágyat a nyavalyás! Szövött, csíkos, natúr rojtokkal Brazíliából, állatjól néz ki és 16e Ft. Majdnem megett a franc, lehet, hoyg ellopom.Egyébként meg februártól alkalmazotti életemet végleg rabszolgaira cserélem...de ne gyûjtsetek, nem akarok felszabadulni. Jól ki fogok jönni a hûbérúrral ha nyerít ;)

#119 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 14:03

Kedves Vegeta !Mióta létezik ez a topic, azóta árgus szemekkel figyelem minden nap. Irigylésre méltó amit megtettél :yeah: , amibe belefogtál. Én azt mondom neked :hajrá ! Csinált azt amit szeretnél, bárcsak minden ember megtehetné, vagy legalább eljutna arra a szintre, hogy megpróbálja élni azt az életet ami jó neki !

#120 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 14:05

Jajjjh de távol vannak már ezek a dolgok és de nem kár érte. Az ukrán hátsók amúgy is borzasztanának. Pillanatnyi rabszolga állapotom sokkal kellemesebb, és igyekszem jelenlegi héthónapos ügyfelem hátsóját minél szárazabban tartani, ami kissé ugyan büdi, de legalább nem ukrán.A múltkoriban csöngetett a postás, amikor éppen ügyfelemet pelenkáztam és hozott egy csomagot. Amikor alá kellett írnom a postakönyvet észrevettem, hogy szaros a kezem. Ránéztem a postásra, õ is rám, majd annyit mondtam, szorri. Szorri az offért Vega. Tiszta a kezem.

Edited by Kriszti2, 2005 december 14. - 14:06.