Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyák - verni, vagy nem verni...?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
125 válasz a témához

#81 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 11:36

A fûjavításról jut eszembe:Nekünk is most lesz újraültetve,és hát van egy kis gond:a kutyák.A szitu:Volt két jólnevelt kutyánk,akik tudták,hogy arra az eldugott területre végezzék a doldukat,ami ki van nekik jelölve.Aztán jött a két kölyök,akik természetesen a járdár,és a többi betont részesítették elõnyben.Ja,és a pázsitot.Így hát sikerült leszoktatniuk a mamit meg a tesóját arról,hogy oda piszkítsanak,ahova kell.Így most van egy pár fûszál,meg egy csomó kutyakaki ott,ahol régebben gyönyörûszép zöld fû volt.Azt hallottam,hogy pirospaprikát kell leszórni,és akkor nrm megy oda a kutty,de könyörgöm nem fogok 40.000.- pízért 60kiló pirospaprikát venni,hogy körbeszórjam vele az udvar kutyás részlegét.Tehát tanácsokat,tanácsokat,és még több tanácsokat nekem :D

#82 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 14:56

Erre nincs tanács, csak egy mondás:Kutya vagy kert.vagyis, nekünk sincs más hátra, mint mindennap 2x kutyakaka összeszedés, valamint újrafüvesítés...vagy nem kell kutyát tartani...szerintem kertesházban láncon tartani kegyetlenség. Akkor már inkább egy nagy kennel és + sétáltatás, vagy egy jó nagy részt lekeríteni! De akkor meg minek házörzõ?

#83 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 17:58

Ilustával egyet értve: kennel és sétáltatás! Posted Image

#84 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 18:59

El van kerítve egy rész,hogy a kutyák a ház körül tudjanak szaladgálni.Egyébkét a vagy kutya,vagy kert szerintem nem igaz!Láttam már olyan kertet,ami gyönyörû volt,de kutya is volt

#85 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 19:59

Igen, de akkor abba a kertbe nagyon sok pénz van belefeccölve (akár évente!).

#86 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 12:10

Igen,lehet,vagy csak egész nap otthon ül az,akié a telek,és mást se csinál,csak a kertjét mûvelgeti... :D

#87 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 14:07

Van sok vállalkozó kertész akik ezzel foglalkoznak... [ Május 26, 2003, 14:08: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#88 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 19:07

Jéééééé,tényleeeg.Erre nem is gondoltam. Posted Image Észrevettétek,hogy mostanában milyen lassú a felfogásom? :D :rolleyes:

#89 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 19:08

Csak nyugi! egy kutya esetében pár év, és már nem is teszi tönkre a kertet. :D Mondom én, akinek a kutyája puszta jószándékból szépen egy helyre piszkít. tongue.gif Ötlet: Csõdöröknél szokták ezt alkalmazni, nem tudom, kutyáknál mi a helyzet. Ki lehet próbálni, hogy egy szuka "gyártmányát" berakod a kívánt helyre, és akkor hátha a nagy lelkesedéstõl a kan is oda csinál. Tessék nyugodtan agyoncsapni, ha hülyeséget beszélek, csak tipp. De egy próbát lehet hogy megér.Ja, egyébként kitalálták már azt a szert/illatanyagot, ami ingerli a kutyát, és ráveszi, hogy oda piszkítson. Ez nincs forgalomban, de lehet, hogy egyszer ezt is megérjük.

#90 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 20:13

Hát igen egy kutya esetében biztosan,de négy drága "kis" németjuci már már téma... :D Nekem van egy jobb ötletem:Zacsit kötök a kutyák fenekére,és minden este kiürítem.Így abba potyog a kaki,nem a fûre.Szabadalmaztatni kéne a módszert! :D Posted Image Posted Image

#91 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 21:40

Valóban, 1 kutya esetén könnyebb, pláne, ha szuka.Nos nekem 2 van, egy szuka (ivartalanított) és egy kan.A fû azért megy tönkre, mert rohangásznak rajta,(körmeik által állandóan kaparva van a fû) általában 1 helyen játszanak, ott csontra kikopott a fû. A másik probléma az, hogy a kan kutya a pisit több helyre, növényekre, és azok töveire "teszi", ami ugye hosszútávon nem tesz jót a növény egészségének! Posted Image

#92 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 19:09

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: a kan kutya a pisit több helyre "teszi" Posted Image [/QUOTE]Ez tetszik :D :D Posted Image Posted Image

#93 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 30. - 15:35

kiwi!Szabad-alomról annyit, hogy kitalálták már a pisis ló, valamint a tüzeléskor használatos "dogi pants" fogalmát. Próbáld valahogy vegyíteni. Pl húzz rá egy egész pelust, és meg van oldva minden. Már csak a kutya fenekét kell tisztogatni. :D

#94 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 9. - 12:39

Na nehogymá elvesszen ez a jó kis topic :D A fûrõl végleg lemondtam, kutya van, fû nincs...Ez van. De lehet, h befestem a kutyáimat fûszínûre, hogy vmi zöld is legyen az udvaron... :rolleyes: :D

#95 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 9. - 15:56

:D Nálunk is kicsit "ütött-kopott" a fû :D [url="http://"http://zsubaba.freeweb.hu/Fuben01.JPG"]http://zsubaba.freeweb.hu/Fuben01.JPG[/url]Mondjuk nekem nem nagyon hiányzik. Ami van, az jó, abban elszórakozunk ketten-hárman :D

#96 Guest_vickie_*

Guest_vickie_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 25. - 18:36

szerintem nem jó, ha mindenért kikap egy kutya, de néha szükség van rá. pl az én kutyám állandóan ugatott, oktalanul, amíg meg nem untam, és mikor ugatott, lekevertem neki egyet, és mondtam h NEM! és utána már nem is volt pofonra szükség többet, csak annyi h NEM! képzeljétek, tegnap a kutyasuliban az oktató épp magyarázta az egyik emberkének a helyes kutyanevelést, és épp ott tartott, hogy sajnos néha muszáj OLDALRÓL lekeverni egyet, ha rosszat csinál, különben átveszi az uralmat, és nem fogja tudni, mi rossz és mi nem, erre az én kutyám, és az õ kutyájuk épp majdnem összeugrott, úgy ugatták egymást vicsorogva, és oldalról lekevertem neki egy pofont, és mondta az oktató, h látjátok? ilyen egy jól irányzott pofon. azt mondta, jól nevelem a kutyám, mert csak végsõ esetben verem, inkább a jóért dícsérem, és szeretetbõl csinálja, na meg persze jutalomért, de ha nem kap, akkor is élvezettel csinálja. :D

#97 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 25. - 20:08

Miért pont oldalról?

#98 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 25. - 20:22

Gondolom azért, mert akkor éri a legnagyobb felületen, és nem kaphatja be a gazdi kezét :cool:

#99 Guest_Seabiscuit_*

Guest_Seabiscuit_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 27. - 21:27

Szerintem is a legvégsõ esetben le ker keverni a kutyánknak egy-két pofont!Mert különben õk veszik át a halmat.Az igazi vadvilágban sem dédelgetik egymást az állatok hanm tartják a rangot,ki hol!

#100 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 14:36

Nyilván kutyája válogatja... Egy-két pofon senkinek sem árthat meg túlzottan, de kiskutyáknál hatásosabb, ha hangos dorgálás közepette megráncigálod a "zubbonyát". :) Az anyukája is így szokta. Aztán van olyan kutya is, akinek elég egy szigorú nézés, vagy egy figyelmeztetõ hanglejtés, és semmi szükség a pofonra. Azt tapasztaltam, hogy minél intelligensebb egy kutya, annál finomabb lehet ez a figyelmeztetés. Sajnos láttam olyan kutyát is, akit nagyon elrontottak a folytonos ordítozással meg veréssel. :( Pedig sokkal finomabb jelzésekkel is lehetett volna irányítani az illetõ ebet. Csakhát sok múlik a gazda és kutyája közötti összhangon... És azon is, hogy a gazdi mennyire van harmóniában saját magával!

#101 Guest_ZafírLady_*

Guest_ZafírLady_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 28. - 14:47

kihagytátok a nem rossz szándékú ámbár hiperaktív ebet. az enyém pl ien. pimaszkodik is sokszor, s vizsla lévén piszok gyors, elkapni képtelenség. kész nevelõi kreativizmus a jó idõpontbani dorgálás :D pl eleinte kiabálhattam, szinte röhögött rajtam, a csúnya nézére rá se ránt. oszt egy nap mondtam nem mehet ez tovább, s mikor megin pimaszkodva száguldott körülöttem, és épp jól meg kellett volna dorgálnom, fogtam egy gumi labdát és jól nekicsürtem a seggének :gm: na kéremszépen úgy meglepõdött h egy pillanatig azt se tudta hogy fiú e vagy lány :D (semmi baja nem lett) nyomban lefeküdt ahol volt és nézett riadtan, na akkor felfogta hogy talán vele kiabálok és nem viccbõl. nem piszkáltam, de jól megszidtam, még 1-2 ilyen alkalmat eljátszott, s azóta komolyan tudom vele gyakorolni azt hogy ha bepörög és másra figyel akkor ha nem is az elsõ szóra (kb 3.ra), meg igaz nem a leghalkabb "gyere ide"-re de odajön, s ezt buzgón jutalmazom isaz elején rontottam el tudom, mikor nem fegyelmeztem következetesen picinek, egyébként jelenleg másfél éves múlt :)

#102 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 15:01

Biztos azon is múlik, hogy milyen fajta eb az illetõ! A vizslák köztudottan hiperaktívak. Tisztelet a kivételnek! :D A spánielek, meg hiába okosak, ha egyszer eszük ágában nincs jólneveltnek is lenni. :gm: Náluk elég, ha egyszer elcseszi az ember lánya/fia a következetességet, és annyi...Egy skótjuhászra elég csúnyán nézni általában, szélsõséges esetben annyit mondani neki halkan, hogy: eeejnye! :D Ugyanez a módszer viszont meglehetõsen hatástalan egy bernáthegyinél vagy egy pittbulnál pl. Az keresztül megy a falon is, ha egyszer úgy döntött. :gm: :dev: És még sorolhatnám. Persze ezek is csak általánosítások, de van némi alapjuk...

Edited by Bokorugró, 2007 február 28. - 15:11.


#103 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 15:05

Vagy pl. Dorkánál, aki egy jagd terrier.Imádom, mindent megadnék neki, de be kell vallanom, hogy már párszor alaposan helyben kellett hagynom. Nem vagyok rá büszke, sõt. De egyszerûen nincs más megoldás, tudja jól, hogy mit nem szabad, ha leszidom csak érte, vagy megcibálom, akkor megrázza magát és kiröhög:hahah, ez megérte!DE volt skót juhászom, akivel ilyesmit nem kellett csinálnom sosem.

#104 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 15:32

Vagy pl. Dorkánál, aki egy jagd terrier.

Jaja... :D :D :gm:

A Jagd-ot tökéletes vadászkutyának igyekeztek tenyészteni. Vérmérséklete magas, erõs csontozatú durva szõrû tökéletes harcos. Ennél a fajtánál nagyon fontos, hogy milyen nevelést kap. Nagyon keményre kell fogni, ha azt akarjuk, hogy engedelmeskedjen. Ha egy Jagd már azt megtanulja, hogy odamegy a gazdájához az már hatalmas eredmény.



#105 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 15:41

Ha "vad" van a közelben, akkor nem hall. Pl. macska, egér, petkány, molylepke, papagáj, bármi.Vagy csak nagyon sokára érnek el a hanghullámok hozzá, de akkor örülök.De Dorka pl. leül, amikor mondom, viszonylag szótfogad a fajtához képest és imádnivaló.úgy vagyok ezzel a verés dologgal, hogy inkább meg kell verni (ha muszáj), de ne üsse el egy autó, mert nem fogad szót, vagy ne dobja ki a párom, mert nem bírja elviselni, hogy megint kiborogatta a szemetet a kukából és egyenletes rétegben eloszlatta a lakásban...

Edited by agrobe, 2007 február 28. - 15:49.


#106 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 15:48

Isteni szerencse! De tényleg. Az én "imádnivaló" spánielem pl. szinte sosem hallott... Biztos azért, mert az a hosszú füle nagyon rátakart a hallójárataira. :gm: Szinte csak a csokispapír zörgését hallotta meg. Az nyilván egy másik frekvencia. :D :huh:

#107 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 15:52

Biztos azon is múlik, hogy milyen fajta eb az illetõ! ...Egy skótjuhászra elég csúnyán nézni általában, szélsõséges esetben annyit mondani neki halkan, hogy: eeejnye!

Nálunk pl. (ügye 6 kutya van :rolleyes: ) amikor "általános leb***ás" van mert pl. valaki kiborított a kukát :rolleyes: stb. akkor az öreg Máté egybõl farokbehúzva vonul a kutyaólba (pedig õ az egyetlen aki tuti, hogy ártatlan :D ) a Magdit nem érdekli az egész, és elvonul valamit rágcsálni a kert másik végébe, a Klumpa meg aki 90%-ban a bûnös szokott lenni ott ugrál rajtam, és szemernyi bûntudat sem látszik rajta :pSzerintem egy-egy jólirányzott pofon különben csodákat tud tenni... :gm: Hihetetlen különben, hogy állatorvosként mennyi-de-mennyi nevletlen, erõszakos kutyával szoktam találkozni... volt/van pl.olyan törpe(!)uszkár páciensem, aki egy 5 tagú családot tart szabályos terrorban, és ha valami nem teszik neki akkor megharapja a gazdikat... amikor pedig azt javasoltam, hogy kenjenek le neki egy nagy pofont, és utána a grabancánál fogva jól rázzák meg, akkor még én voltam a lelketlen szemét... :dev:

Isteni szerencse! De tényleg. Az én "imádnivaló" spánielem pl. szinte sosem hallott... Biztos azért, mert az a hosszú füle nagyon rátakart a hallójárataira. :gm: Szinte csak a csokispapír zörgését hallotta meg. Az nyilván egy másik frekvencia. :D :huh:

No igen, az tuti, hogy szelektív hallásuk van... :gm: :D Különben a gyerekeknek is.... :P

#108 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 16:14

Egyébként tényleg érdemes néha "bearcítani"! Én addig röhögtem a kutyám neveletlenségén, minden fajta megtorlás nélkül, amíg aztán egy szép napon úgy döntött, õ a király. Amikor halkan beosontam az anyukám szobájába -hogy egy újságot kicsempésszek a dohányzóasztalról, anélkül, hogy felébreszteném-, a kutyám valami idõskori elmezavar következtében "veszélyes terroristának" titulálva a torkomnak esett ( nem vicc!)Az volt a szerencsém, hogy hátraléptem egyet, és így csak a gyomorszájam tájékán tudott megharapni! De ott annyira, hogy hetekig feketéslila színekben pompázott a hasfalam, és az összes foga is ott díszelgett. :huh: Az volt a durva, hogy egy harapással nem is érte volna be. Szabályosan bekattant. Kénytelen voltam a nyaka két oldalán megfogni a bõrt, és ahogy az erõmbõl tellett, csak nyomtam le a földre, úgy hogy még rá is kellett feküdnöm, hogy ne tudjon mozogni. Közben veszettül hörgött, meg vicsorgott és kaffogott a szájával. Aztán egy kis idõ után rájött, hogy ki az erõsebb. Én meg akkor jöttem rá, hogy ezt már sokkal elõbb meg kellett volna mutatnom neki... :rolleyes: Mintha valami narkotikus álomból ébredt volna, abbahagyta. Nekem meg még a lábam is remegett az ijedtségtõl. Soha többet nem bántott...A kis "cuki" spániel! :dev:Ezt csak azért írtam le, mert nagyon tanulságos. Hogyan csesszük el a kutyánk nevelését azzal, hogy ráhagyjuk a dolgokat, amikor nem kéne.

#109 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 16:25

Igen, ez egy spánielnél még kivitelezhető volt, de pl. Apukám 82 kilós moszkvai őrkutyájánál már kicsit nehéz lenne... Szerintem iszonyú fontos a kölyökkori nevelés, és nem győzöm eleget hangsúlyozni azt sem, hogy aki nem ért a kutyákhoz az első kutyának lehetőleg ne egy pittbullt válasszon... :rolleyes: Megjegyzem általában hiába :rolleyes:, bejönnek a rendelőbe, megkérdezik, hogy milyen kutyát javasolok, majd megvesznek valami egészen mást, és szerencsés esetben legalább kutyaiskolába elviszik...Ez a fentebb említett törpeuszkár pl. együtt eszik a családdal, és ha nem kap meg valami finom falatot akkor egyből harap... az "anyuka" mutatta a bokáját... :huh: hát nem volt semmi.Ismerek olyan németjuhászt is, aki a 73 éves nénit párszor végighúzta már a lakótelep házai között a betonon, mert éppen valami finom kis szagot fogott... :gm:Németországban külön kutyapszichiáterek foglalkoznak azzal, hogy felmérik a leendõ gazdit, és megkeresik a személyiségéhez legjobban illõ ebet :D

Edited by lisawica, 2007 február 28. - 16:24.


#110 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 16:32

Szerintem iszonyú fontos a kölyökkori nevelés, és nem gyõzöm eleget hangsúlyozni azt sem, hogy aki nem ért a kutyákhoz az elsõ kutyának lehetõleg ne egy pittbullt válasszon... :rolleyes:

Hát..., elsõ kutyának még egy spániel is életveszélyes tud lenni, mint a mellékelt ábra ékesen bizonyítja... :o :rolleyes:

...szerencsés esetben legalább kutyaiskolába elviszik...

Én meg is fogadtam, hogy csak akkor lesz nagytestû kutyám, ha nem leszek rest, rendesen iskolába járni vele...

#111 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 16:36

Hát..., elsõ kutyának még egy spániel is életveszélyes tud lenni, mint a mellékelt ábra ékesen bizonyítja... :o :rolleyes:

A spánielek meglehetõsen öntörvényûek tudnak lenni, és én sem szoktam elsõ kutyának javasolni :) :kv: Mondjuk, azért ilyenrõl még nem hallottam... :eek: :gm:

#112 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 16:50

A spánielek meglehetõsen öntörvényûek tudnak lenni...

Jah..., állítólag éppen ezért illett annyira hozzám! :D :D Csak egy idõ után úgy döntött, hogy akkor õmost -minden elõzetes figyelmeztetés nélkül-, átveszi az irányítást. :gm: :huh:Amúgy egy teljesen jámbor, plüsskutyi volt. Egy ideig...Egy meglehetõsen túltenyésztett, gyönyörûséges kis kan, nyócszázszoros CAC-CACIB díjnyertes szülõkkel... Meg olyan hosszú névvel, hogy ha eszembe jut, röhögõgörcsöt kapok.

Edited by Bokorugró, 2007 február 28. - 17:12.


#113 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 17:34

és ahogy az erõmbõl tellett, csak nyomtam le a földre, úgy hogy még rá is kellett feküdnöm, hogy ne tudjon mozogni.

:rolleyes:

#114 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 17:39

Jóóóvan na! :o Neked biztos elég lett volna ha a kisujjaddal lenyomod, de nekem... ( még nem voltam ilyen..., hogyismondjam..., "jó erõben").

Edited by Bokorugró, 2007 február 28. - 18:12.


#115 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 17:46

Hát? a mi 3 shih-tzu kutyánk is tudott alakítani, amíg még éltek a kisfiúk. Kézzel sosem gyepáltam õket, csak a papucsommal, persze, csak ha nagyon megérdemelték.Oszt egy idõ múlva, elég volt, ha csak rájuk néztem. Már csak a kiccsaj él, de az is tud hisztizni rendesen. Ö viszont még nem harapott meg senkit. Még az állatorvost sem. :D

#116 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 20:15

Egy meglehetõsen túltenyésztett, gyönyörûséges kis kan, nyócszázszoros CAC-CACIB díjnyertes szülõkkel... Meg olyan hosszú névvel, hogy ha eszembe jut, röhögõgörcsöt kapok.

Áh, ahhoz, hogy egy kutyának hosszú neve legyen, nem kell kilométeres pedigré :DEnnek a kis grodánynak itt alattunk is a hivatalos teljes neve BüdiváriBundás Bogáncs :D (ha jól emlékszem :D )És már bizony elcsattant nála is 1-2 pofon :(Hihetetlen, már most kijön, hogy igazi kis vezér egyéniség, még meg fog gyûlni vele a bajunk.Túl azon, hogy egyfolytában rág (ez még hagyján, hiszen kölyök..), úgy be tudja hergelni magát, mint egy kis hörcsög :) Olyankor azért ... hmm.. nehéz észhez téríteni.

#117 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 6. - 10:02

A mi német vizsla-puli keverékünk, nagyon értelmes, de mikor a fogát váltotta kölyökkorában és papucsot, szandált a másodperc tört része alatt volt képes darabokra rágni, akkor kapott egy-egy orra-koppintást a lábbeli megmaradt részével, csak hogy érzékelje az összefüggést a kiabálás és a cipõmaradványok között. Mostmár nagy és okos és nem rág meg semmit (kivéve valamelyik nap a kihajtott tulipánhagymákat), de elég egy 'fúj, mit csináltál?' hogy földhöz lapuljon és várja a végitéletet, ami persze nem jön el. Inkább otthagyom 'gondolkodni'. Ez el is tart neki kb 0,5 másodpercig, hogy aztán vidáman loholjon utánam valami ajándékkal a szájában. http://kep.tar.hu/emeset/50113595#2

#118 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 6. - 15:13

Neked csak ilyen hihetlenül kinézõ kutyáid vannak? :D :yeah:

#119 Guest_vickie_*

Guest_vickie_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 6. - 21:20

Miért pont oldalról?

azért, mert simizni fölülrõl simized! ha a pofont is onnan kapja, akkor félni fog a kezedtõl, és el fog hajolni akkor is, ha simizni akarod! ha viszon pofon oldalról, simi fölülrõl, akkor még a pofon elõl sem tud elhajolni, mert kiszámíthatatlan, és nem is fog félni a kezedtõl (a kutyasuliban tanultam :D ) persze csak ha nagyon muszály

Edited by vickie, 2007 március 6. - 21:21.


#120 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 7. - 9:41

Neked csak ilyen hihetlenül kinéző kutyáid vannak? :D :yeah:

Csak egy van (az összes képen ő látható :D :D )Na szóval az úgy volt, hogy elkezdtem a hosszú szőrét levágni egy hajnyírógéppel, de a nyakáig jutottam el 3 óra alatt. Aztán feladtam. Majd ha éjszaka sem lesz hideg, akkor a kozmetikus befejezi. Ő drótszőrű németvizsla anyától és apától (?) származik, de valamelyik felmenője között lehet, hogy puli is akadt. Legalábbis a szőre hossza és minősége ezt sugallja. Amúgy lenyírva, tökéletes német zsivla, alakra, magasságra, és viselkedésre is. :D

Edited by emeset, 2007 március 7. - 9:54.