Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Paso


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
48 válasz a témához

#1 GoldenTimes

GoldenTimes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 23:11

A Paso-k is megérnek egy témát! Ezek a lovak (és a többi "gait-horse" fajták is, mint a Tenessee Walking Horse, stb.) olyanok, hogy ha egyszer kipróbálod valamelyiket, akkor erõsen gondolkodóba ejt, miért is használnak az emberek olyan rázós lovakat mindenfelé, amikor ilyen kényelmesen is lehetne vízszintesen elõre mozogni... Ez a ló olyan mint egy kisméretû kecses sportcadillac. Ha van olyan egyáltalán... :P Okos, gyors, finom fejû, hosszú szép sörényû, kecses testû, irtó kényelmes és kitartó. Barokk lovasiskola képzésre is alkalmas... Keressünk képeket!

#2 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 23:14

Kipróbálására hol lehet sorszámot kérni? :P

#3 GoldenTimes

GoldenTimes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 23:21

Tudok egy jó fej, kedves tenyésztõnõt Frankturttól nem messze, 60! Peruvian Paso-t tart éppen, ott az EU bajnok ló is ha még el nem kelt.Ott még munkást is keresnek rendszeresen a lovakhoz. Órát is ad és kilovagolhatsz a Westerwald-ba válogatott Paso-kon!Érdekel a címük?Ja és a csúcs story: na milyen ló a 60 Pasó vezére? Na milyen fajta és honnan való és mi a neve ;) ?? :kir: Anikó

#4 GoldenTimes

GoldenTimes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 23:24

Paso Fino Horse Association

#5 GoldenTimes

GoldenTimes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 23:32

http://www.gaitedhor...s/Pictures9.htm

#6 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 23:41

Végülis, itt van a szomszédban :DKicsit kevesebb dolog kötne kicsiny hazánkhoz, mint amennyi, nem kéne kétszer mondani, hogy menjek oda dolgozni. :)Mellesleg milyen nyelveket beszél ez a tenyésztõnõ? Ismered? Netán dolgoztál nála?

#7 GoldenTimes

GoldenTimes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 23:55

Igen igen... :( Pedig tuti jól éreznéd magad' :D Német a nõ és kis angolt és spanyolt beszél még. Ismerem mert 2x voltam ott nemrég, tavaly. Lovagoltam pasokon és nagyon megtetszett. Finom kéz kell és "érzék" az ülésben. Meg kell találni azt a minimális feszültséget és egyensúlyt, ami kell a helyes ütemû "gait" kiváltásához. 4 féle gait van legalább, mindnek más a tempója, lábsorrendje, ritmusa.Pár óra alatt egy ügyes lovas belejön.A megoldás: a 60 paso vezére a német ménesben:Vezér nevû magyar félvér ex-csikós ló... nagyon kemény, még a tulajnak is meg kellett vele küzdeni párszor! Hiába, a magyar lovak a királyok! :kir: Anikó

#8 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 7. - 0:07

No, németül egy kukkot sem, de akkor ezek szerint angollal és spanyollal ellennék...Igen, és belelóg a bilibe a kezem. :DAzért ezen majd elgondolkozok, ugyanis nagyon szívemcsücske az ilyen féle-fajta ló... De ezt majd inkább magánban.Mesélj róluk, milyen nyeregben lovagolnak? Hány ló van? Mi volt a dolgod, mint munka?

Edited by Palomino, 2005 szeptember 7. - 0:08.


#9 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 7. - 8:20

ausztriában, linz és salzburg között van egy tenyészet, tavaly voltunk náluk. ma még belinkelek képeket, amiket ott lõttünk, sokat meséltek róluk és olyan pici lány lovagolta el a lovakat zabla nélküli kantárral, hogy csak lestem.

#10 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 7. - 12:20

Egy kérdésem lenne.Mi a különbség a perui paso és a paso fino között? Van egyáltalán?

#11 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 június 25. - 7:02

Van különbség, a paso peruano az valamivel nagyobb, a paso fino jármódja meg rövidebb léptü,szaporább, majdnem mint egy jól kiegyensúlyozott varrógép!Azt hiszem kezdek öregedni, mert egyre többet gondolok Graciellára, a paso Peruano kancámra, amit butaságból (tiszta appaloosa tenyészetet akartam) eladtam :hupp: Olyan de olyan kényelmes volt :yeah: Van Magyar országon egyáltalán paso? :confused: Mert én venni fogok az biztos! :yeah:

#12 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 7:52

Én megnézném, ide nem tudnál képet felrakni róla?Vagy a honlapodon?Köszi

#13 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 8:51

Teccetõs darab! :yeah: De egy arab ménre nem passzól :D .

#14 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 10:28

Hol van a ló helyileg?

#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 11:36

Megkérdezhetem miért pont e fajtákra ajánlod? Van esetleg ilyen párosításokból származó lovakról fotók? Nagyon szép ló! :)

#16 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 11:47

Most majd engem is utálsz, mert egy Perui Pasot vettem?? :D



A saddlebredeseket sem utálom... ;) A pasoért viszont egyenesen és határozottan esz a fene, ööö, van is ügetõ kanca a csapatban... :o (Néhány képet igazán feldobhatnál a pasos topicba, ne cukkold a népet. :D )



Sajnálom hogy még nincs senki akit ezek a lovak érdekelnének, de sebaj, mint mindig 5-6 évvel elöbbre járok, :P majd 2014-ben lelkes tábor fogja felfedezni a poroszkáló perui lovakat.... megszoktam már :D

Engem nagyon is érdekel, csak izé. :hupp:

#17 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 11:55

Rosi! Most mondta, hogy az elsõ három jelentkezõ kancát ingyen fedezteti be. Nosza, nevezd be az ügetõdet! :yeah:

#18 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 14:57

Köszönjük :) (azt meg pláne, hogy a priviben emlegetett nehézségek is kiküszöbölhetőek. :) )

Edited by Rosinante, 2008 június 12. - 14:57.


#19 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 15:28

Ilusta, a paso-mixeket "paso creole" néven tenyésztik, itt olvashatsz róluk nem túl sokat. (Mint megtudtam, a paso-ügetõ kombinációk jól szoktak sikerülni. :D )

#20 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 15:55

Köszi Rosi és gratula! :D

#21 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 16:29

http://img0.tar.hu/v...e2/35012366.jpg


Anyáááááám borogass de jól néz ki. Világ életemben ilyen lovat akartam :(
Az a nyak....

#22 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 16:37

Rosi kkor Te ill az ügetõd a második! :)
http://img0.tar.hu/v...e2/35012366.jpg


A harmadik hely szabad még? Ha igen, eldõlne az akarunk csikót, vagy sem kérdés. (akarunk irányába :) )

#23 Ritus

Ritus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 19:30

Szia Domblakos! Személyesen nem ismerjük egymást, nekem volt náraiba bértartásba a lovam, ugyanott ahol most ahol az Imre tartja az orosz csodalovát (Kopi). Érdekelne ez a gyönyörû paso pacc, csak nem tudom, hogy az angol telivér paccom és a te pasod párosításából mi jönne ki. Esetleg ha szabad, szívesen meglátogatnálak a párommal és megnéznénk elõbe ezt a lovat. :)

#24 Ritus

Ritus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 20:49

Szia! akkor úgy néz ki a dolog, hogy vasárnap lemennénk hozzád, persze csak ha nem zavarunk :)

#25 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 20:52

Egy nagyobb, erõsebb welsh-szel pároztatva, akár ugyanígy nézhetne ki a csikó, ha megnõ. :)

#26 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 28. - 20:26

Szia Domblakos! Személyesen nem ismerjük egymást, nekem volt náraiba bértartásba a lovam, ugyanott ahol most ahol az Imre tartja az orosz csodalovát (Kopi). Érdekelne ez a gyönyörû paso pacc, csak nem tudom, hogy az angol telivér paccom és a te pasod párosításából mi jönne ki. Esetleg ha szabad, szívesen meglátogatnálak a párommal és megnéznénk elõbe ezt a lovat. :)


Ha valamit al akarsz intézni ne másra hivatkozz,az a te dolgod!A KOPI meg mindegy milyen a gazdájának kedves.Vagy gondolod ha rá hivatkozol kedvezményt kapsz?????????????

#27 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 7. - 8:26

Paso Peruano tenyészet (tenyésztõi kör) alapításához keresek Partnereket, akikkel együtt tudnánk beszerezni a lovakat, tenyésztõi egyesületet alapítani, és honosítani. A perui és európai kapcsolatok megvannak, induláshoz fejenként kb 7-10 ezer € szükséges a csikók választási korban 5-7€ ezeréert eladhatók! Félvérek pld. ügetõ-Paso 3-4 € ezerért cserélnek gazdát! A lovak mozgása és kezelhetõsége miatt a lovak Mercedesenek is mondják Õket! Akit érdekel jelezze :) Ezen kívûl, be lehet szállni egy Paso Peruano mén beszerzésébe, 50-50 %-ban! 6000€-val :)

#28 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 7. - 14:48

Paso Peruano tenyészet (tenyésztõi kör) alapításához keresek Partnereket, akikkel együtt tudnánk beszerezni a lovakat, tenyésztõi egyesületet alapítani, és honosítani. A perui és európai kapcsolatok megvannak, induláshoz fejenként kb 7-10 ezer € szükséges a csikók választási korban 5-7€ ezeréert eladhatók! Félvérek pld. ügetõ-Paso 3-4 € ezerért cserélnek gazdát!
A lovak mozgása és kezelhetõsége miatt a lovak Mercedesenek is mondják Õket!
Akit érdekel jelezze :)
Ezen kívûl, be lehet szállni egy Paso Peruano mén beszerzésébe, 50-50 %-ban! 6000€-val :)

1862 Kösz a sok választ, még egy hétig áll az ajánlatom! :)

#29 stipistopipi

stipistopipi

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 16. - 7:55

Ajánlatom lejárt, köszönöm az érdeklõdõknek, indítom a Paso Maniát :)

#30 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 28. - 8:48

indul:
:)
http://www.lovasok.h...p...16&myhird=1

#31 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 28. - 9:22

Hozol majd még. vagy ez csak próba?

#32 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 28. - 9:31

Perui Pasokat hozunk tavasszal! Egy kanca már Kecskemétre megy, de egy mén és egy kanca marad nálam. A fino meg ha veszik veszik, ha nem akkor mi "élvezkedünk" Vele. De lehet hogy beépítem a 2010-es Show Programunkba

#33 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 28. - 10:54

Értem. A fajta reprezentáns egyedei lesznek? Milyen a mén?

#34 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 28. - 11:00

Egy gyönyörű sárga négy láb kesely de azt hiszem fentebb tettem is fel képet Róla

Posted Image

#35 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 28. - 13:33

Széééép! Nem is tudtam, hogy engedélyezett náluk a kesely láb. :eek:

#36 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 28. - 13:46

nincs rá szabály, akármilyen színű is lehet kivéve tarka :)

#37 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 28. - 16:16

Oké, értem, nem vagyok valami nagy spiller ebben a témában, sõt, élõben sem láttam még. :) Képet viszont elég sokat nézegettem, de nem láttam még keselyt belõlük. :) Mikor jönnek? Úgy értem tavasszal mikor? Kamionnal?

#38 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 21. - 15:05

Képet viszont elég sokat nézegettem, de nem láttam még keselyt belõlük. :)


Nédde, meg itt is van sok szépséges keselylábú meg fakó, meg izabella, meg mindenféle.

Arról vajon van adat, hogy a keresztezett lovaknál milyen arányban öröklõdnek a spec. jármódok?

#39 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 13:02

A perui paso vagy ''stepping'' ( táncoló) ló eredete hasonló a criollóhoz.Egyedi jellegzetességû és különleges jármód és alkat,melyet hátom évszázadon keresztül sikerült a tenyésztõknek megõrizni . Tenyésztés : A tenyésztés célja,hogy tökéletesítse a fajta természetes jármódját a ''pasot''. Ez úgx néz ki , hogy az elülsõ lábak élénken,magasan mozognak elõre,és ezt támogatja a lesüllyedt far és hátsólábak tolóereje.A paso képes ezt a mozgást hosszú ideig , kemény talajon is végezni. A fajta igen keményA hátsó lábak és csüdök hosszúak,az ízületek szokatlanul hajlékonyak.Mind ezek bizonyítják a ''pasi'' jármód kényelmét. A fajta kialakulásába a korai spanyol állomány nagymozgású vérvonalai örökítették a paso fajtában a mozgáskészséget. Marmagasságuk : 145-155cm között van. Színek : Bármely szín A mély mellkas helyet ad az igen fejlett tüdõnek. A mellkas széles,mély,igen izmolt.

Edited by KisbérisDíjlovas, 2010 február 5. - 13:03.


#40 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 14:27

Posted Image

paso fino

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by KisbérisDíjlovas, 2010 február 5. - 14:29.