Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Versek


  • Please log in to reply
2021 válasz a témához

#121 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 17. - 1:37

Posted Image

#122 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 21. - 10:41

rock = kõdarab, ékszer, kristályosított kábítószer, kõ Cav! Melyikre gondolsz? Posted Image

#123 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 21. - 11:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Porfelhõ: rock = kõdarab, ékszer, kristályosított kábítószer, kõ Cav! Melyikre gondolsz? Posted Image [/QUOTE]Sõt, a beszívott ember az meg stoned. Posted Image Nem tudom mennyire vagy tisztában az amerikai, angol szlenggel, a rock az valami olyasmi mint a rulez. :D tongue.gif Cav

#124 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 21. - 17:04

Nekem is nagyon tetszett Porfelhõ írása. Posted Image (That was a real smasher!- csak hogy én is írjak valami angolt. :D )Itt egy saját versem, nem lett túl jó. :rolleyes: Füstölgõ pisztoly; összecsukló emberalak.Sikolytól remegõ, visszhangzó szürke falak.Látni, hogy az hullik porba, kit szerettél.Érzed, visszafordíthatatlan, mit tettél.Arra emelni fegyvered, ki bajtársad volt,Csupán haragból. Ki az elõbb még élt, már holt.E tudat kergetõzik a szívvel, lélekkel;Megnyugvást már hiába keresel földön, s égen.Leborul a fekete alak a halotthoz;Könnyei megérintik a fehér arcot.Régi emlékek kavarognak fejében,Fájdalmas kín lángol fel szemében.Ám a keserves érzés változik, megvadul;Épeszû gondolatot eltöröl, mi felborul.Titkos erõ úgy játszik fejével, hogy neki tetszik;Hát hol a kiút? Hisz... erre remény nem látszik.Szeme rettegést mutat, kerekre tágul;Messze a távolba, holott magába bámul.Egyetlen kérdés fárasztja, gyötri elméjét:Mért történt ez, mért, mért, MÉRT?...hhh...hhh...liheg, izzad, megfeszülnek izmai;Szemét még mindig a távolba mereszti ki.A háborodott elme csillapul, s ez az egészCsak a sors játéka volt, nem egyéb.

#125 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 28. - 23:09

Na jó, hát akkor én is: Egy szó, egy csók, egy fiú Sírtak a kövek a talpam alattDe én nem álltam meg, csak róttam a végtelen utat.Mentem, mentem, meg nem álltam,Egy szóra, egy csókra, egy fiúra vártam.Sírtak a kövek a talpam alattSegítségért kiáltottak, de én csak mentem,Sírtam én is...egy fiú miattBaktattam volna tovább hóban, sárban,Egy szóra, egy csókra, egy fiúra vártam.Sírtak a kövek a talpam alatt.Valaki futott mögöttem, sikított a salak.Mögém ért, én megfordultam, nem szóltam egy szót sem,a nyakába borultam.Boldog voltam itt, így most a nyárban,Egy szót, egy csókot, egy fiút találtam

#126 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 29. - 0:04

idézet:
Eredeti szerzõ: teddy: Füstölgõ pisztoly; összecsukló emberalak.Sikolytól remegõ, visszhangzó szürke falak.Látni, hogy az hullik porba, kit szerettél.Érzed, visszafordíthatatlan, mit tettél.Arra emelni fegyvered, ki bajtársad volt,Csupán haragból. Ki az elõbb még élt, már holt.E tudat kergetõzik a szívvel, lélekkel;Megnyugvást már hiába keresel földön, s égen.Leborul a fekete alak a halotthoz;Könnyei megérintik a fehér arcot.Régi emlékek kavarognak fejében,Fájdalmas kín lángol fel szemében.Ám a keserves érzés változik, megvadul;Épeszû gondolatot eltöröl, mi felborul.Titkos erõ úgy játszik fejével, hogy neki tetszik;Hát hol a kiút? Hisz... erre remény nem látszik.Szeme rettegést mutat, kerekre tágul;Messze a távolba, holott magába bámul.Egyetlen kérdés fárasztja, gyötri elméjét:Mért történt ez, mért, mért, MÉRT?...hhh...hhh...liheg, izzad, megfeszülnek izmai;Szemét még mindig a távolba mereszti ki.A háborodott elme csillapul, s ez az egészCsak a sors játéka volt, nem egyéb. [/QUOTE]Szerintem nagyon király lett! :cool: Legalábbis nekem nagyon tetszik! Posted Image Egyetlen egy apró problémám van vele, ami valószínüleg csak nekem nem tetszik, de az utolsó sorban az a "nem egyéb" nem illek oda. Olyan 'zavaró'.De írjál még, mer ettõl függetlenül nagyon tetszik!!! Posted Image

#127 túrórudi

túrórudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 26. - 22:17

BocsánatA szél fia voltál,most õrült ketrec rabja vagy.Belülrõl meleg árad kívülrõl dermesztõ fagy.Rács mögül kedvesen tekintesz rám,Fekete szemed naívan vidám.Fáj valami?...bánatom hallgatodPuha orroddal kezem simogatod.Tanítalak,nevellek a rosszra.Hiába ember vagyok.Válaszod..tisztaságod-e sok koszra.Rútságom legnagyobb kincseddel ajándékoztad.A szabadság helyett annak okítását választottad.A szél fia voltál,most õrült ketrec rabja vagy.

#128 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 27. - 10:51

:eek: Ez nagyon szép! :eek: Posted Image Posted Image

#129 túrórudi

túrórudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 27. - 17:40

Szia,örülök,hogy tetszett,a "pacimhoz" írtam,ami egyszer talán tényleg az enyém lesz.

#130 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 27. - 19:00

Az elsõ két sorból sejtettem, hogy ez A lónak szól ;)

#131 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 27. - 20:47

HangulatváltozásMost nem gondolok semmire,Nyugodt soha nem voltam még ennyire.Aki azt állítja, már voltam,Azt... azt holnap találjam holtan!Hát mégis mit képzel?Jobban tudja, mint én? NEM!Vonja vissza, hisz belém rúgott!ÉN MÉG SOHA NEM VOLTAM ENNYIRE... nyugodt?

#132 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 19:57

József Attila - Óda (Részlet)Óh mennyire szeretlek téged,ki szóra bírtad egyaránta szív legmélyebb üregeibencseleit szövõ, fondor magányts a mindenséget.Ki mint vízesés önnön robajától,elválsz tõlem és halkan futsz tova,míg én, életem csúcsai közt, a távolközelében, zengem, sikoltom,verõdve földön és égbolton,hogy szeretlek, te édes mostoha!Szeretlek, mint anyját a gyermek,mint mélyüket a hallgatag vermek,szeretlek, mint a fényt a termek,mint lángot a lélek, test a nyugalmat!Szeretlek, mint élni szeretnekhalandók, amíg meg nem halnak.Minden mosolyod, mozdulatod, szavad,õrzöm, mint hulló tárgyakat a föld.Elmémbe, mint a fémbe a savak,ösztöneimmel belemartalak,te kedves, szép alak,lényed ott minden lényeget kitölt.A pillanatok zörögve elvonulnak,de te némán ülsz fülemben.Csillagok gyúlnak és lehullnak,de te megálltál szememben.Ízed, miként a barlangban a csend,számban kihûlve lengs a vizes poháron kezed,rajta a finom erezet,föl-földereng.

#133 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 21. - 23:29

Most ezt ajánlom nektek: [url="http://"http://cav.paci.hu/versek/"]http://cav.paci.hu/versek/[/url]Feltettem egy csomó verset mp3-ban, fõleg Sinkovits Imre elõadásában, és más színészektõl. Ha esetleg érdekel valakit, van egy csomó Ady versem is Latinovits Zoltántól, feltölthetem, ha van rá érdeklõdés. Idõvel majd le fogom szedni, hogy ne foglalja a tárhelyet, úgyhogy siessetek. Posted Image Cav

#134 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 21. - 23:53

Ez jó, jön le mind, kivéve a XIX. század költõit, meg az Itt van az õsz, itt van újra... vmiért nem indul el, nézd meg!

#135 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 1:10

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba: Ez jó, jön le mind, kivéve a XIX. század költõit, meg az Itt van az õsz, itt van újra... vmiért nem indul el, nézd meg! [/QUOTE]Qva ékezetes betûk, a hosszú õ miatt nem voltak jók... Asszem most már menniük kell. Posted Image

#136 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 7:36

Ok, köszi. Posted Image Megvan mind, jöhet a következõ adag :D

#137 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 15. - 3:40

Wass Albert: ÜZENET HAZAÜzenem az otthoni hegyeknek:a csillagok járása változó.És törvényei vannak a szeleknek,esõnek, hónak, fellegeknek,és nincs ború, örökkévaló.A víz szalad, a kõ marad,a kõ marad...Üzenem a földnek: csak teremjen,ha sáska is rágja le vetését,ha vakond túrja is gyökeret.A világ fölött õrködik a Rend,s nem vész magja a nemes gabonának,de híre sem lesz egykor a csalánnak.A víz szalad, a kõ marad,a kõ marad...Üzenem az erdõnek: ne féljen,ha csattog is a baltások hada.Mert erõsebb a baltánál a fa,s a vérzõ csonkból virradó tavaszon,Újra erdõ sarjad gyõzedelmesen.S még mindig lesznek fák, mikor a rozsdaa gyilkos vasat rég felfalta márs a sújtó kéz is szent jóvátétellelhasznos anyaggá vált a föld alatt...A víz szalad, a kõ marad,a kõ marad...Üzenem a háznak, mely fölnevelt:ha egyenlõvé teszik is a földdel,nemzedéknek õrváltásainjönnek majd újra boldog építõk,és kiássák a fundamentumot,s az erkölcs õsi hófehér kövéreemelnek falat, tetõt, templomot.Jön ezer új Kõmíves Kelemen,ki nem habarccsal és nem embervérrelköti meg a békesség falát,de szentelt vízzel és búzakenyérrel,és épít régi kõbõl új hazát.Üzenem a háznak, mely fölnevelt:a fundamentum Istentõl való,és IstentõI való az akarat,mely újra építi a falakat.A víz szalad, de a kõ marad,a kõ marad...És üzenem volt barátaimnak,kik megtagadják ma nevemet:ha fordul egyet újra a kerék,én akkor barátjok leszek,és nem lesz bosszú, gyûlölet, harag.Kezet nyújtunk egymásnak, és megyünk,és leszünk Egy Cél és Egy Akarat:a víz szalad, de a kõ marad,a kõ marad...És üzenem mindenkinek,testvérnek, rokonnak, idegennek,gonosznak, jónak,hûségesnek és alávalónak,annak, akit a fájás ûz, és annak kinek kezéhez vércsöppek tapadnak:vigyázzatok és imádkozzatok!Valahol fenn a magas ég alattmozdulnak már lassan a csillagok,s a víz szalad, és csak a kõ marad,a kõ marad...Maradnak igazak és jók,a tiszták és békességesek,erdõk, hegyek, tanok és emberek.Jól gondolja meg, ki mit cselekszik!Likasztják már fönn az égben a rostát,s a csillagok tengelyét olajozzákszorgalmas angyalok.És lészen csillagfordulás megint,és miként hirdeti a Biblia:megméretik az embernek fia,s ki mint vetett, azonképpen arat,mert elfut a víz, és csak a kõ marad,de a kõ marad. [ Február 19, 2004, 01:22: Az üzenetet átszerkesztette: Cavalier ]

#138 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 22. - 13:14

Goethe: A Tündérkirály /Képes Géza fordítása/Ki vágtat éjen s viharon át?Egy férfi, lován viszi kisfiát.Úgy védi, takarja: ne vágja a szél,átfogja a karját: ne érje vész."Fiam, miért bújsz így hozzám? Mi bánt?"'Nem látod, apám, a Tündérkirályt?Fején korona, palástja leng...'"Fiam, ott csak egy ködfolt dereng.""Szép gyermekem, gyere, indulj velem:Sok tarka virág nyílik a rétemen.Tudok csudaszép játékokat áms ad rád aranyos ruhákat anyám."'Nem hallod, apám, a halk szavakat?A Tündérkirály hív, suttog, csalogat...'"Fiacskám, csendben maradj, - ne félj:a száraz lomb közt zizzen a szél.""Szép gyermekem, jöjj velem, azt akarom:megládd: lányaim várnak nagyon, -táncolnak is õk, ha a hold idesüts majd álomba ringat gyönge kezük."'Hát nem látod ... ott - nem látod, apám:a tündérlányok már várnak reám. -'"Fiam, fiam, én jól látom: amotta nedves fûzfák törzse ragyog.""Úgy tetszel nékem, te drága gyerek!Mondd: jössz-e velem, vagy elvigyelek?"'Édesapám, ne hagyj ... ne - megállj:megragad - elvisz a Tündérkirály...'Megborzad a férfi, hajszolja lovát.Fel, felnyög a gyermek, s õ nyargal tovább,megérkezik, teste-lelke sajog:ölében a kisfiú már halott.

#139

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 22. - 16:12

Ez a fordítás volt benne a gimis szöveggyûjteményembe, Képes Géza pedig rokonom volt (nem vérségi). Nagyon szeretem ezt a verset!

#140 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 22. - 18:24

Kurucz Csaba - Csillagos éjszakaCsillagos éjszaka volt.Még csicsergõ madár sem szól,oly csendes volt minden.És én nem is hittem,hogy oly csodálatos leheta csillagok alatt álmodni veled.Irigylem a csillagokat,mert õk tudják, merre jársz.Követik minden lépted,s várják, hogy rám találsz.Álmodoztam éjeket,álmodoztam hónapokatés álmodoztam éveket át,hogy megtaláljam e csendeséjszakán szerelmem csillagát.A csillagot, mely sok éve fent les,és nem súgja meg nekem,merre van a szerelem.Hozzád fordulok ékes malaszttal,ki téged szívesen marasztal,hogy álmodj velem át egy csillagos éjszakát,s fogadd meg, mit tanácsol.Fogadd meg az éj szavát. [ Február 22, 2004, 17:25: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#141 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 4. - 0:45

Keresném Ady-nak azt a versét amiben egy fehérill szürke lóról ir -halállal kapcsolatban.Nem tudom a cimét,de nagyon tetszett régen,ha valaki ismeri/szereti megköszönném ha linkelné.Andi

#142 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 4. - 2:16

Megvan nekem itt a gépemen az Ady összes, de nem találtam benne semmiféle szürke vagy fehér lovat. :( Viszont ilyet találtam: A HALÁL ROKONAÉn a Halál rokona vagyok,Szeretem a tûnõ szerelmet,Szeretem megcsókolni azt,Aki elmegy.Szeretem a beteg rózsákat,Hervadva ha vágynak, a nõket,A sugaras, a bánatosÕszidõket.Szeretem a szomorú órákKisértetes, intõ hivását,A nagy Halál, a szent HalálJátszi mását.Szeretem az elutazókat,Sírókat és fölébredõket,S déresõs, hideg hajnalonA mezõket.Szeretem a fáradt lemondást,Könnyetlen sírást és a békét,Bölcsek, poéták, betegekMenedékét.Szeretem azt, aki csalódott,Aki rokkant, aki megállott,Aki nem hisz, aki borús:A világot.Én a Halál rokona vagyok,Szeretem a tûnõ szerelmet,Szeretem megcsókolni azt,Aki elmegy.

#143 Cs.A.

Cs.A.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 4. - 12:08

Ebben a versben sem a ló fehér, hanem az út, de hátha ez az:A Halál lovaiHoldvilágos, fehér úton, Mikor az égi pásztorok Kergetik felhõ-nyájokat, Patkótlanul felénk, felénk Ügetnek a halál-lovak Nesztelen, gyilkos paripák S árnyék-lovagok hátukon, Bús, néma árnyék-lovagok, A Hold is fél es elbúvik, Ha jönnek a fehér úton. Honnan jönnek, ki tudja azt? Az egész világ szendereg: Kengyelt oldnak, megállanak. Mindig van szabad paripa S mindig van gazdátlan nyereg. S aki elõtt megállanak, Elsáppad és nyeregbe száll, S fehér úton nyargal vele Holdvilágos éjjeleken Új utasokért a Halál. - Ady Endre -

#144

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 8. - 22:04

Teddy, kiwi, túrórudi! Nagyon jók, mind tetszik! Posted Image Gondolkoztam én is, h feltegyek-e saját verset ide, pont ma beszéltünk errõl Devvel, de mivel hazaúton a villamoson leírtam, amit még reggel a villamoson gondoltam, és mert a tieitek nagyon jók, ezért úgy gondoltam, beírom... Még ha satnya és félresikerült is - csak olyan, mint aki írta ;) HavazásHó alá temetve megfagyott fecskepárHamvába hullva fennséges tûzmadárAlvó csikó pihen avar - ágyonÖrökre elnyomta a nehéz paplan - álomHópelyhek peregnek sötét gödörbeGödörben hullanak a bomló dögreÉn fekszem ott, vagy a kiscsikó;Nem látom már, elfedi a hóElfedi õt, emlékét, nyerítését,Elfedi elmém bomlott remegésétMegszáll valahol az õsi nyugalomHalott vagyok én is,immár bizton tudomTudom.

#145 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 8. - 22:12

Dé, ez nagyon szép! Szép melankolikus...

#146

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 8. - 22:45

Köszönöm Posted Image Ezt most leltem:Mondókát mond a halálNyuszi ül a fûben, ülve szundikálva...meghalsz nyuszi, meghalsz te is,meghalt más is, tán ezer kistétova, kapkodón szökellõ nyuszi is.Nyuszi ül a fûben, ülve szundikálva...meghal a fûszál, meghal az is,meghalt más is, tán millió kiscsöndes, gyönge, zöld fûszál is.Nyuszi ül a fûben, ülve szundikálva...meghalsz kislány, meghalsz te is,meghalt más is, tán száz kishozzád hasonló szalmaláng élet is.Nyuszi ül a fûben, ülve szundikálva...meghalsz fiú, meghalsz te is,meghalt más is, tán száz kishozzád hasonló pajkos szemû fiú is.Nyuszi ül a fûben, ülve szundikálva...meghalsz ember, meghalsz te is,meghalt más is, tán milliárd kisfénylõ pont a téren, utcán, máshol is.Nyuszi ül a fûben, ülve szundikálva... [ Március 08, 2004, 22:28: Az üzenetet átszerkesztette: Dé ]

#147 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 9. - 18:36

Dé! Posted Image Nagyon szép lett! ;)

#148

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 9. - 20:08

Köszönöm szépen Posted Image Hát ja, egy költõ veszett el bennem... :rolleyes:

#149

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 11. - 21:56

Itt ülökItt ülök csendben,elfolynak köröttem az órák.Az élet nincs rendben,érzem mardosó hiányátvalaminek, amineknevet, arcot adni nem tudok,de ha nem kapom meg,érzem, belepusztulok.Vágyom érintését,vágyom simítását az arcomon,akarom ütését,hogy átjárjon a fájdalom.Fájjon, ki bánja?!Serkenjen vérem ezer sebbõl!Az lenne csak netovábbjabosszúmnak, elégtételbõl.Zavart vagyok, lehet,de hogy töltsem ki mérgem?Hiszen mutass csak egyet,mivel tisztán megtehetem.Nincs itt senki más,egymagam ülök a sötétben.Mögöttem áll a Magány,pisztollyal kezében.Itt ülök csendben,elfolynak köröttem a percek.Te ott mögöttem,a tarkómra célozz, kérlek...

#150 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 12. - 15:01

Paul Verlaine: CSAK MENJ TOVÁBB Csak menj tovább és ne emészd magad!Az út jó, s egy a dolgod: hogy haladjs vidd az egyetlen kincset, ami drága,s puszta fegyvered a hadakozásra:a lelki szegénységet s Istened.És fõként föl ne add szived reményét.Mit számit egy kis szenvedés s sötétség?Utad jó, s végén a halál fogad.Igen, fõként a reményt föl ne add,hogy holtod öröm-ágyat vet neked.Tedd jóvá magad, ahogy csak tudod.Az élet rút, de mégis a hugod.Menj fölfelé, egyszerûn, sõt dalolj hát,s távol legyen tõled az az okosság,mely sunyin megkisérti hitedet.Menj, gyermek-egyszerûn, és megalázvamagad, mint bûnös, ki a bûnt utálja,dalolj, sõt légy víg, nehogy utadonálomba merítsen az unalom,mit az ellenség küldhet ellened.Nevess a vén Csábítón s vén Cselén,mert a Béke vár a hegy tetejénharsonás, diadalmi ragyogásban.Fuss a fehér-fekete éjszakában.Már kiterjeszti a fejed felettgyõztes szárnyát az Õrangyal vidáman.Rónay György fordítása RAGYOG A JÓ REMÉNY Ragyog a jó remény, mint pajtában a szalma.Mit félsz? Donghat az a szárnyrarészeg darázs!Nézd, beporzik a nap, mindig van egy nyilás.Itt az asztal, aludj, hajtsd fejed a karodra.Szegény, sápadt kölyök, de ezt a kis hidegvizet csak kiiszod? Aludj. Látod, igérem,itt maradok, te meg el fogsz aludni szépen,és dudorászni, mint bölcsõben a gyerek.Húzzák a delet. Most menjen, asszonyom. Alszik.Különös, hogy a nõk lépése hogy visszhangzikbenned, boldogtalan agy, te szegény, szegény.Dél. Aludj no! Szobánk jó hûvös, fellocsolták.Mint gödör kavicsa, világít a remény.Óh, nyílnak-e megint a szeptemberi rózsák!?Szabó Lõrinc fordítása NAGY FEKETE ÉJ Nagy fekete éjszáll szívemre lágyanaludj, minden kéj,aludj minden vágyam!Már semmi se fáj,ó szomorú óra!nem gondolok márse rosszra, se jóra.Bölcsõ vagyok én,ringat egy kéz engemsírom peremén -Hallga, hallga, csendben...Babits Mihály fordítása

#151 Gaga

Gaga

    Csikó

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 14:51

A lovakA lovak, a lovak, csodás állatok!Lovak! Ti lovak! Csak legyek nálatok!Csodás a lépte, csodás a hangja,Imádom! S imádom, ha ülhetek rajta!Néha szólni sem kell,S értjük egymást.Csak egy pillantás kell,S már semmi más.Néha órákon át csak bámulok utánuk,Vágyom arra, hogy megöleljem õket,S néha, elcsodálkozom rajtuk,Mikor ezt gondolva épp odajönnek.Megbízom bennük,Megbízom én!Mert a ló egyCsodás költemény!

#152 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 21. - 22:01

Sziasztok!Nekem is van ám egy versecském, és kíváncsi lennék az õszinte véleményetekre. ÁLMOM A LOVAKNaplemente, porfelhõben,Állnék a puszta közepében.Körülöttem lovak száza,Vágtat át a rónaságba.Naplemente, rónaságban,Lovak száza, nyugodtsága.Körülöttem legelésznek,Kíváncsian odanéznek.Naplemente a pusztaságban,Vígan ugrándozó csikó(k) a távolban.Anyja figyel, fülel engem,Szeme elõl õt nem tévesztve.Éjszaka a rónaságba,Megbékélve, fáradtságban.Oda jönnek heverednek,Szépszemükkel a távolba tekintenek.Heveredvén a pusztában,Fejét hozzám hajtva,Ott tán biztonság van...Ölemben csukódik le szeme,S szeretettel aludt el.

#153 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 21. - 22:57

Jucuus, ez jó, engem csak egy pici részlet zavar. Szerintem ha verset írsz, írj egyértelmûen olvasható szavakat, ne rakj zárójelbe egy-egy betût (itt a csikó(k) kifejezésre utalok). Egyébként tetszik. Posted Image Én viszont most kitalálok egy pár soros borzadványt, teljes õszinteséggel. Nem lesz benne napfelkelte, napnyugta, vágtató ménes, fekete csõdör. Az lesz benne, amit gondolok. És kész.Szeretem õket, de nem minden gondolatom rajtuk idõzik.Volt, mikor meg akartam velük szakítani a kapcsolatot.Az álomvilág velük, hogyne, a fejemben rejtõzik.De egyszerûen, mégis természetesen szeretem õket.(Még csak versnek sem nevezhetõ. De nem baj, legalább tömör és egyszerû. Én így szeretem a lovakat. És kész.)

#154 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 21. - 23:10

teddy! Kösznyöm szépen, a véleményeddel igazat adok, és csak azért tettem a cskó után zárójelbe azt a k betüt, mert nem tudtam hogyan jön ki jobban. De egymagában tényleg jobb.A versírás nem arról szól, hogy minél cifrább rímek tarkítsák, hanem azt, hogy az érzéseid, gondolataid leírd. Jobb esetben még rím is jön hozzá.Külömben is: A LOVAK LÉNYE MIONDÍG DRÁGA!

#155 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 21. - 23:32

Az elemzésrõlJucuus elküldte nekem emailben is a verset kérvén, hogy mi a véleményem. Erre elkezdtem filozofálgatni...Tehát elgondolkoztam azon, hogy mi joga van az olvasónak/nézõnek/hallgatónak/stb-nek (a továbbiakban, az egyszerûség kedvéért maradjunk a verses felállásnál, de minden másra igaz), szóval ez esetben az olvasónak véleményt mondani egy mûrõl.Mi joga van valamire azt mondani, hogy rossz? Vagy hogy semmirõl nem szól? Hisz nem tudhatja, hogy mi ihlette a verset, milyen idegállapotban született, vagy hogy mi volt a költõ célja vele. Persze mondják erre sokan, hogy pont ez a célja az elemzésnek, hogy megtudjuk, mit gondolhatott a költõ, miközben megírta. Tényleg vannak emberek, aki azt hiszik, hogy ezt megtudhatják? Nem értem. Ilyen egyszerû lenne az emberi lélek? Lehet, hogy a vers a lélek és a gondolatok egy nagyon jó letükrözése, de akkor is. Az ember ennél sokkal bonyolultabb. Nem tud két ember ugyan az alapján ugyan azt gondolni. Én is sokszor beleesek abba a hibába, hogy kritizálok egy alkotást. Utána mindig rájövök, hogy nem lett volna szabad, hisz valmiért így íródott meg, és feltehetõen az író szemében tökéletes lett a mû. ÉS HA AZ ÍRÓ SZEMÉBEN TÖKÉLETES, AKKOR AZ BIZONY TÖKÉLETES! Hiszen nem mondhatjuk, hogy nem jól írta le. Õ úgy látta, õneki ezt jelentette, õt így érintette, õbenne így képzõdött le.Lehet egy vers akármilyen tökéletlen egy külsõ szemlélõ számára, a költõ mégis újra és újra át fogja tudni élni azt az érzést. És hogy akkor miért hozza nyílvánosságra? Ezt megint már csak õ tudhatja. És hogy ÉN miért olvasok olykor verset? Mert jelentése van. Számomra is. Valószínûleg teljesen mást, mint amit neki jelentett, de ez nem baj. Hisz mások vagyunk. Ami jelentést én magamnak levonok belõle, azzal én már több lettem, tehát számomra már jó, hogy az a vers megszületett. Hát kellhet ennél több egy költõnek? Hogy adhatott valamit? Legalább egy embernek? A választ nem tudom. Lehet hogy kell, lehet hogy nem. Lehet, hogy csak a pénzért csinálja, lehet hogy a világot akarja megváltani, de az is lehet, hogy elég neki akár egy ember megnyugvása is.Személy szerint mindig is utáltam azt, amikor irodalom órán belém akarták mesélni, hogy ez+ez ezért és ezért van benne így. Honnan tudják? Talán megírta a költõ? Mert akkor elhiszem. Illetve még akkor sem lehetek benne biztos, hisz nem tudhatom, hogy adott esetben nem-e csak azt akarja, hogy mi azt higgyük?! Patt helyzet. De akkor miért elemzünk?Ez perszeközelsem csak az irodalomra volt jellemzõ a gimiben. Hisz ott volt a filzófia. Ott ugyan úgy emberek (csak jelen esetben filozófusok) írásait elemezgettük. De volt egy nagy különbség: Ott mindenkinek meglehetett a maga véleménye a dologról! Ki mit látott benne. Közel sem voltak értelmetlen, elpocsékolt órák, amelyeken úgymond csoportokra bontva szembefordította a társaságot Botond (a volt filozófia tanárom) a témakör kapcsán. Csak azt sajnáltam, hogy igazából a társaság (többek közt sajna én sem teljesen) nem használta ki a helyztet. Én szeretek filozofálgatni, de csak ha mehetek a magam feje után (bár ezzel már az agyára menetem párszor emberkéknek), és az is csak akkor az igazi, ha van kivel filozofálgatni. Annál nincs jobb, mint amikorkét nem azonos nézeteket valló ember nyugodtan, beleélve filozofálgat...Na mára ennyi, egyszer talán majd ezt is folytatom, csak nem akarok itt is mindenkinek az agyára menni, meg kicsit el is kanyarodtam már a tárgytól... Posted Image u.i.: Elnézést, az elkanyarodásért, de úgy érzem nem szedhettem szét a kettõt, és az idevágó részét meg úgy éreztem ide kell betennem. Ha nem illik ide a moderátorok szerint, nyugodtan ki lehet szedni! [ Március 21, 2004, 22:33: Az üzenetet átszerkesztette: Artin ]

#156 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 22. - 20:46

Hogy ki és mit gondol akkor, amikor verset ír...?Artinnak nagyon sokmindenben igaza van. A vers mindenkinek, mindenkihez szól, és mindenkinek mást jelent. Mindenki másként fogja fel a jelentését, és mindenki máshogyan éli meg.

#157 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 23. - 23:55

Cs.A:Köszi,azthiszem ez lesz az amit kerestem:)Köszike:)Cav:Azért köszi és szép verset találtál:)

#158

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 27. - 0:15

idézet:
Eredeti szerzõ: Jucuus: Hogy ki és mit gondol akkor, amikor verset ír...?Artinnak nagyon sokmindenben igaza van. A vers mindenkinek, mindenkihez szól, és mindenkinek mást jelent. Mindenki másként fogja fel a jelentését, és mindenki máshogyan éli meg. [/QUOTE]Milyen igaz Posted Image

#159 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 27. - 0:49

idézet:
Eredeti szerzõ: teddy: Szeretem õket, de nem minden gondolatom rajtuk idõzik.Volt, mikor meg akartam velük szakítani a kapcsolatot.Az álomvilág velük, hogyne, a fejemben rejtõzik.De egyszerûen, mégis természetesen szeretem õket.[/QUOTE]Teddy, ezeket mintha az én fejembõl szedted volna. Posted Image

#160

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 0:27

Elvégre õk is egyszerûen viszonyulnak hozzánk...