Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ügetõk


  • Please log in to reply
198 válasz a témához

#41 Vicomte

Vicomte

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 144 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 15:37

Nagyon gáz az a szöges hajtószár!!! Ha belegondolok, hogy akár Vikot is láthatnám ott a fényképen... :mad: Remélem neki ilyenben azért nem volt része! Bár szegénykémnek is biztos kijutott a "jóból" mert nagyon félti a fejét, meg sem lehet igazán simogatni - bár nekem már néha valamennyire megengedi, söt, kedden vakargattam a fülét is egy jó 5 percig (amit szintén félt) és nemcsak hogy hagyta, hanem láthatóan élvezte is, egészen átszellemülve állt ott és teljesen ellazult, kb. majdnem el is aludt Posted Image

#42 Lillababy

Lillababy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 16:11

helLÓLÓ!! én most lovagolok be 1 ügetõt!! Posted Image Fanni a neve. és 1 nagyon ügyes xeretetre méltó pacika!! szereti naon ha foglalkoznak vele(mint minden ló) és ....naon CUKI!! :D hát...ennyi! itt inek van ügetõ ova???? Posted Image

#43 Lillababy

Lillababy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 16:13

Figyusztok!!! itt hol vannak lovas smilek??? Posted Image

#44 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 16:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: a lábak korai igénybevétele miatti késõbbi problémákról nem beszélve. hova sietnek, hogy szerencsétlen csikónak 2 évesen már bizonyítania kell? vonatkozik ez mindkét sportágra. a szívem szakad meg, ha látok egy éves csikót és eszembe jut, hogy bizony, ilyen kis csitriként edzésbe kerülnek a telivér és az ügetõ csikók. [/QUOTE]Nem az a baj, hogy edzésbe kerülnek, hanem, hogy komoly teljesítményt várnak tõlük. Volt nálam több olyan is, amik három évesen lettek belovagolva, nem igazán lett belõlük versenyló.

#45 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 16:29

Eszembe jutott még egy kedves szörnyeteg. Nadály. Vicces volt, mikor elõször ültem rajta. Tudniillik, én voltam neki az elsõ :D :D Ó, még kettõrõl találtam képet: Upet és Ügess!Uni, rájuk biztos emléxel, két kis macska pej paci [ Január 27, 2005, 15:31: Az üzenetet átszerkesztette: Vigasz ]

#46 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 22:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: vigasszal lovagoltam az ügetõket csömörön, a sárga csikó (vagy rákóczi SE) lovardában. a tulajdonosviszonyok megváltoztak, béla kibérelt egy istállót, majd talán meg is vette és lipicaiakkal hajt kettesfogatot. [/QUOTE]A Béla kibérelte Csömörön a Major úton, a benzinkút mögötti nagy extsz épületet és ott bértart. De asszem nem vette +, ügetõi sztem már nincsenek. [ Január 27, 2005, 21:42: Az üzenetet átszerkesztette: Zserbo ]

#47 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 28. - 19:03

tudom, melyiket vette meg, de kösz. csömörön nõttem fel, már ha 12 év ér Posted Image ps: attól, mert nem nevesítek valamit, nem tuti, h nem tudom, na ;) Posted Image

#48 Durcaslany

Durcaslany

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 22:12

Sziasztok! Sobri! Tét a Borbély istállóban állt és versenyzett,elég jó kis lovacska volt,csak nagyon vékony volt, könnyen megsértõdött, és nem evett. Fót volt az anyja.Vicomte! A te lovad is nagyon jó kis lovacska volt,de mindig ilyen fejtartással versenyzett.A szöges nem annyira rémisztõ,rosszabb mikor egy rövidszrû kutyára szöges fojtót, szerintem.Az ügetõn is vannak "analfabéták"akik imádnak hajtani,de nem tudnak, ök mikor nem tudják megigazítani a lovat, akkor használnak ilyet! Posted Image Lillababy! Tudod, mi a származása vagy a teljes neve a lovadnak? Mert 3 Fanny is volt a 1999-ben születettek között! :D Vigasz!Ügess eredetileg Ugorj! volt,ami nem szerencsés név egy ügetõnek. Posted Image

#49 Vicomte

Vicomte

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 144 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 14:38

Durcáslány! Te láttad Vicomte-t élöben versenyezni? Vagy van esetleg képed róla verseny közben? Ha igen akkor légyszi el tudnád nekem küldeni mailben? tongue.gif Amúgy már én is megnéztem az ugeto.com oldalon és láttam, hogy igen jó eredményei voltak (meg a származása is jó)! (ami most nem feltétlenül elöny, mert néha nyereg alatt is gondol egyet és azt hiszi verseny van... Posted Image

#50 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 22:49

Szerinted a Zokogó majom jobb? Utóbb átnevezés hatására Zeke Feriként közlekedett a pályán...

#51 Durcaslany

Durcaslany

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 14. - 21:34

Vicomte! :cool: Én láttam, hajtottam is, még amikor Primus Szilvi-é és Frank-é volt, utána, mikor ök elváltak, eladták , akkor került a Szászi mesterhez, Délegyházára, tréningtelepre. Valóban,az egyik legjobb magyar vérvonalú ügetö , jól is ment, csak a dereka és a háta nyagyon fájt a sok pullozástól. Posted Image ( nagyon fogott, cipelte az embereket mert kicsit túl volt pörgetve) Nekem nincs róla képem, de körbe nézek, hátha valakinek van, oké? Posted Image

#52 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 18. - 17:32

Sziasztok! Nekünk is voltak, és vannak ügetõlovaink(hobbi célra). Az Ügetõ,galopp topicban már írtam róluk! Idemásolom!
idézet:
Eredeti szerzõ: LETTI: Sziasztok!Én is kedvelem az ügetõlovakat! Én egy orosz ügetõn tanultam lovagolni, a neve Liszabon, és mindig szívvel-lélekkel vigyázott rám!Volt még egy ügetõlovam Early Bird, õt is nagyon szerettem. Jelenleg a húgomnak van egy ügetõje(Carmine Dust), és õ is nagyon jó fejû, okos lovacska! És a csikója Syrius is roppant intelligens!Régebben volt 2 ügetõ ménünk is: First Dust és Chuck Berry. És még egy kis ügetõ heréltünk is volt(Earl Scot).Szóval nekünk is volt már dolgunk nagyon sok ügetõlóval, és mindet nagyon szerettük-szeretjük! Posted Image [/QUOTE] [ Február 18, 2005, 16:43: Az üzenetet átszerkesztette: LETTI ]

#53 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 19. - 21:52

Ismerte valaki Gyöngyhalászt? Ha igen, meséljen egy kicsit, kiváncsi vagyok. Kedves kis ló, szimpatikus.

#54 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 19. - 22:07

Durci kültem neked e-mailban képeket remélem megkaptad.

#55 Sáká

Sáká

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 19. - 22:35

Hali !Nem tûntem el, csak vizsgaidõszak volt... Posted Image Unicorn: Még nem készülök lovat venni... igazából a keret meglenne hozzá, de a hely még nem... Nyugi, nem elsõfellángolásos panellpatkány vagyok... 10 éves korom óta lovak körül forgok, igaz nem versenyistálló, de a szaga ugyanaz... :D És ha egyszer lovam lesz nem dísznek gondoltam... Szaal csak gondolkodtam ... csak úgy... vmi menõs fajtát keresek, de idõm az van... Posted Image [ Február 19, 2005, 21:36: Az üzenetet átszerkesztette: Sáká ]

#56 Sobri

Sobri

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 19. - 22:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Durcaslany: Sziasztok! Sobri! Tét a Borbély istállóban állt és versenyzett,elég jó kis lovacska volt,csak nagyon vékony volt, könnyen megsértõdött, és nem evett. Fót volt az anyja.Vicomte! A te lovad is nagyon jó kis lovacska volt,de mindig ilyen fejtartással versenyzett.A szöges nem annyira rémisztõ,rosszabb mikor egy rövidszrû kutyára szöges fojtót, szerintem.Az ügetõn is vannak "analfabéták"akik imádnak hajtani,de nem tudnak, ök mikor nem tudják megigazítani a lovat, akkor használnak ilyet! Posted Image Lillababy! Tudod, mi a származása vagy a teljes neve a lovadnak? Mert 3 Fanny is volt a 1999-ben születettek között! :D Vigasz!Ügess eredetileg Ugorj! volt,ami nem szerencsés név egy ügetõnek. Posted Image [/QUOTE]

#57 Sobri

Sobri

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 19. - 22:47

Kicsit el...! Szóval a Tét most is ilyen! Mikor hozzám került úgy lefogyott orvost hívtam hozzá! Teri-nek hívom ha kedves Tét-nek ha morcos.Õ a fõnök a lovak közt! Ezt a jó szokását csikója is átvette.

#58 Durcaslany

Durcaslany

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 18:20

idézet:
Eredeti szerzõ: Neduddki: Ismerte valaki Gyöngyhalászt? Ha igen, meséljen egy kicsit, kiváncsi vagyok. Kedves kis ló, szimpatikus. [/QUOTE]Neduddki! Te vetted meg Gyöngyit? :D Nagyon aranyos, én lovagoltam be! Olyan kis formás és jóindulatú lovacska, és még azt is sérülés nélkül meguszta, hogy még a régi pályán kocsival hajtó nélkül elszabadult és átment a kerítésen! ;) Jól érzi magát a kis ló? Eladó a tesvére is, igaz, ö nem a Moravcsik istállóban van!

#59 Durcaslany

Durcaslany

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 18:22

Sobri ! Tétikének ügetõ csikója van? Lovagoljátok?

#60 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 24. - 13:09

[url="http://"http://versenylo.blog.tv2.hu/"]Ez [/url] egy olyan jó kis írás, hogy az embernek szinte megjön a kedve ügetõ futtatásra. Kicsit furcsa volt hogy az idõrendben visszafelé következnek az események, vagyis hogy alulról felfelé jönnek a hozzászólások. De jól elszórakoztam rajta.

#61 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 24. - 14:24

Lívi, ez tényleg nagyon jó! Aranyos kis történet! Posted Image

#62 Durcaslany

Durcaslany

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 20:38

Ügetõt (és galopp is, bár ezt félve mondom)futattni nagy élmény, az embernek megvan az izgalma is, pénzt is keres, még ha nem is fizetik ki..., A lovak is nagyon hálásak a szeretetért mert nagyüzemben nincs mindig rá idõ megszeretgetni õket, és olcsó (200-250e ért már lehet kapni qualifikált csikót), lovagolni is lehet. Pl a Kincsem Parkban mûködik a Nõvér-Kék alapítvány, ahová szellemi fogyatékos, mozgás sérült és egészséges gyerekek járnak lovagolni egész évben, veresnyzõ és kiöregedett ügetõ lovakon!!!

#63 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 22:15

Olcsó![url="http://"http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=1919333"]http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=1919333[/url]

#64 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 21. - 22:39

Annak, aki ismerte: Gyöngyhalász elköltözött Csömörrõl, a gazdája egy tanyára vitte, ahol egy póni a társa, és a kert végében laknak, amin túl kezdõdik a legelõ.Ha egyszer lehetõségem lesz rá, meglátogatom, és mesélek róla!

#65 araignée

araignée

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 10. - 17:45

szia vicomte! én is lovagoltam a lovadat nagyon sokszor és hajtottam is edzésben. az a baj hosg csak papiros fényképem van róla. küldhetnél nekem róla fényképet. egyébként jól van?

#66 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 15:57

igen Uni, Tét valóban nálunk pihent régen, azért ismerõs a neve. Örülök, hogy [url="http://"http://community.webshots.com/photo/252265614/254079594RzJWtC"]Gyurci[/url] jó helyre került, nyugis kis csõdi volt. Vicomte Elefántnál volt ugye, ha jól emléxem? És még egy pár kedves név a múltból: Fairy Tale Star, Utasítás, Vaskéz, Pókhasú, Suttyó, Tisztás. Szép emlékek fûzõdnek hozzájuk, igaz Uni?  Posted Image      Posted Image      Posted Image Ja, anyu jól van. Pende, te egy érzõ szívû embeer vagy... köszi.  Posted Image [ Január 25, 2005, 22:13: Az üzenetet átszerkesztette: Vigasz ]

Hozzászólás megtekintése

Tud valaki Pókhasú és testvére,Ostya sorsáról?Mindkettõt sokat hajtottam munkában.Pókhasú akkor még szinte nyers csikó volt.

#67 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 21. - 17:29

Sziasztok!Nyaralásom alatt teljesen véletlenül összekadtam egy gyönyörû ügetõ ménnel, akit jelenlegTáltosnak hívnak, eredeti neve pedig Ellenszer. 7 éves, fekete. Állítólag futott az ügetõn, de ott nem vált be, és visszakerült a tenyésztési helyére, Somogysárdra, onnan pedig oda ahol találkoztam vele. Nem ismeri valaki véletlenül? Szeretnék többet tudni róla.

#68 Shagya

Shagya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 404 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 22. - 8:09

Hmm, igen az ügetõk. Ismerek én is jónéhányat személyesen és meg kell hagyni, kedvelem õket :) Szépek, kecsesek. Az egyetlen baj velük, hogy általában még a jól átlovagolt ügetõk is hajlamosak néhány "rossz szokást" megtartani, pl a zablától való félelem (bár ez nagyban függ attól, hogy ki hajtotta õket a pályán), vagy vágta közben a kifele tekeredõ nyak... De ettõl függetlenül is imádnivalóak és pont :)

#69 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 12:50

Igen, tényleg ügyes lovak, fajtát tekintve szerintem a Trotteur-ok remek ügetõlovak, bár inkább verseny, mint hobbilovak, bár lehet próbálkozni... :)

#70 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 9:26

errõl a fajtáról csak én nem hallottam még soha? nincs ezeknek valami magyar neve? talán francia ügetõ?amúgy meg az inkább verseny-, mint hobbylovakhoz szólva: hányat lovagoltál? mi jó párat és szerintem kitûnõ hobbylovak.

#71 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 11:47

Igen, tényleg ügyes lovak, fajtát tekintve szerintem a Trotteur-ok remek ügetõlovak, bár inkább verseny, mint hobbilovak, bár lehet próbálkozni... :)

Hozzászólás megtekintése

A "trotteur" franciául ügetõt jelent, és az ügetõk közül pont a francia ügetõk állnak a legközelebb a hátasló-típushoz. :) Remek hobbilovak, és még ugróversenyeken is találkozhatsz velük. (A legendás Jappeloup is francia ügetõ-leszármazott volt.)

#72 Sip

Sip

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 462 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 12:04

Egyik kedvenc lovam amerikai ügetõ. Ha jól tudom, 5 éves koráig versenyzett, utána került ebbe a lovardába. Jó kis ló õ, csak néha a vágába ugratással vannak gondjai, inkább csak versenytempóban üget. Elfogadnám én õt hobbilónak simán :)

#73 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 15:43

rosi, tehát akkor nyertem, a francia ügetõkrõl van szó :) olasz ügetõ fajtáról ugyan nem tudok, de azt se trotto néven neveznénk, csak mert olaszul ez az ügetõ szó...nekem is amerikai ügetõm volt, sportlónak is kellemes volt, bár nem egyszerû lovaglású.jappeloup ügetõ származásáról tudtam, sõt, régebben egy sárga magyar ló is közlekedett nagyobb pályákon, (helkama) money, ha jól emlékszem.

#74 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 16:03

A francia ügetõ teljes neve trotteur francais, nem tudom, Sacha konkrétan erre gondolt-e, vagy csak túl snassznak találta a "sima" ügetõt. :D

#75 Sáká

Sáká

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 17:55

Hali! Keresek OLCSÓ, tömegesebb, de nem sodrott jellegû ügetõt megvételre ( orlovok elõnyben). Lehetõleg derest, de mindenképp kancát. Tudtok segíteni, hogy hol lehetne szétnézni? Üdv: Sáká

#76 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 18:08

sodrott jellegû ügetõ? :confused:deres alatt almásderesre, legyes deresre vagy vércsederesre gondolsz?amúgy szerintem menj be az ügetõre és próbálj meg beszélgetni emberekkel, õk biztosan tudják, honnan veszik pl õk a lovakt és körül tudsz nézni, itt a net, ahol keresheted a tenyészeteket, stb.

#77 Sáká

Sáká

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 8:58

Ezt szeretem benned, hogy te olyan okos vagy... :gm: Az igazi megmondó ember... :yeah: Asszem a sorból kihagytad a vasderest.... :D Amúgy láttam én már arab néven hidegvérût is árulni, olyan szövaggel, hogy "tömegesebb". Ez szerintem mindenképp indokolja a sodrott szó használatát. És egy jótanács a végére: hidd el, hogy más is érthet a lovakhoz...

#78 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 9:19

nem mondod? :gm: egy világ dõlt össze bennem az utolsó sorod nyomán, de komolyan. kénytelen leszek kimenni külföldre, itthon túl sok ember ért hozzájuk :)megjegyzem, inkább állítsd azt, hogy nem szeretsz bennem semmit és akkor nem fog senki hazugságon kapni, megjegyzem, pedig éppen a te szeretetedre gyúrtam...a kéretlen jó tanácsokról ugye tudod, mit tartanak? majd szólok, ha éppen egy vadidegentõl kell :dev:az, hogy minek árulnak egy lovat, egy dolog. a nem sodrott jellegû szöveg kiírásával nem elõzöd meg, hogy ilyen ajánlatokkal "bombázzanak", ellenben felmerül bennem a gyanú, hogy esetleg tudsz-e beszélgetni esetleg a potenciális eladóval. mondjuk telefonon, ahol meg tudod kérdezni a ló felmenõit, sütéseit. ott azért valamennyire be lehet lõni a dolgot, persze csak ha tudod, hogy ráró és fecske nem orlow ügetõk voltak... hazudhat is, persze, de ilyen erõvel állíthatja azt is, hogy jájdéhogyissodrottjellegû, olyan vékony, hogy be akarnak perelni állatkínzásé'.a ló megtekintésekor csak kiszúrod már, hogy sodrott, vagy nem :gm: ha nem, akkor IJ.

#79 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 9:34

Sáká! Ha azt írod, hogy ügetõ félvért keresel, akkor jogos a kitétel, hogy lehetõleg ne hidegvérû anya és echte ügetõ apa leszármazottja legyen. De ha kifejezetten ügetõt - akár orlovot is - keresel, akkor hülyeség ilyen feltételt szabni, mert értelmetlen!Nem Unicorn védelmében, csak úgy általában mondom...Megtanulhatnátok már végre kérdezni is, mert hülye kérdésre...

Edited by furioso, 2005 szeptember 17. - 9:35.


#80 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 12:29

Ezt szeretem benned, hogy te olyan okos vagy...  :gm: Az igazi megmondó ember... :yeah: Asszem a sorból kihagytad a vasderest.... :D Amúgy láttam én már arab néven hidegvérût is árulni, olyan szövaggel, hogy "tömegesebb". Ez szerintem mindenképp indokolja a sodrott szó használatát. És egy jótanács a végére: hidd el, hogy más is érthet a lovakhoz...

Hozzászólás megtekintése

Ez tök jó (hülye) válasz volt! :confused: