Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ügetõk


  • Please log in to reply
198 válasz a témához

#1 Durcaslany

Durcaslany

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 21:35

Nem is igazán értem, hogy az ügetökrõl miért nem nyitott még senki fórumot, én 16 éve vagyok ügetõs, szerintem ez a fajta, ( az amerikai yukker, ami hazánkban is versenyez, nem lassabb orlov)szerintem a Posted Image Posted Image !! Az én mostani kancám 180-at ugrik szabadon ugróban, trapp-ból és nem tudtam még elfárasztani semmilyen terepen! 8 éves és minden évben eltartotta magát a versenydíjakból, pedig 60 e a tartásdíj, nem beszélve a vitaminokról, nyalánkságokról, stb. A pályán rengeteg gyerek lovagol , sõt terápiás lovagoltatást is csinálnak ügetökön.Szóval, ez a csúcs!!! SZERINTEM !

#2 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 0:19

lovagoltam ügetõket egy pár évig, aktívan versenyzõket és átlovaglás alatt állókat egyaránt, én bírom õket. Bár az ugratásról rossz emlékeim vannak, aztán meg volt olyan is, amelyik vágtában simán állva hagyta a hagyományos lovakat. Legkedvesebb emlékeim Vigasz, Omnia, Underdog, Ulm, Tábornok, Kamuflyázs nevéhez fûzõdnek. Azért még felsorolhatnék egy párat...

#3 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 19:34

Hol lovagoltad õket Vigasz?Anyukád jobban van?

#4 Durcaslany

Durcaslany

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 20:14

Kis Bélánál lovagoltad öket? Tábornokot én törtem be 2 évesen és nagyon szerettem!!! Miért hagytad abba az ügetökkel való lovaglást?

#5 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 21:11

Én csak eggyel kerültem közelebbi kapcsolatba, de csak pozitív maradt + róla Posted Image ! Nyert mini-millitary cross-szerû háziversenyt Artinnal, és asszem hordókerülésben is jól szerepelt. Nekem azt mondták az ügetõkrõl, h nem tudnak vágtázni, de ez a ló amikor rájött, h lehet ilyet is, egész terepeket vágtázott végig /amíg a többiek ügettek, mi az õ tempójukban vágtáztunk, és nagyon kényelmes volt/ és jól is ugrott. Nagyon szerettem. Hál'stennek +vette egy lány, aki kellõen kíméli beteg lábát, és vigyáz rá. Õ név szerint Õszirózsa. Posted Image [ Január 25, 2005, 20:13: Az üzenetet átszerkesztette: Zserbo ]

#6 Vicomte

Vicomte

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 144 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 21:35

Sziasztok!Nemrég regisztráltam itt és most nagyon boldogan látom, hogy nyílt egy ilyen topic is (nagyon helyes Posted Image , bár van már egy "ügetö - galopp" topic, de abban nem kifejezetten a drága kis lovainkról van szó)Szóval 1 hónapja én is boldog ügetö tulajdonos vagyok! Az enyém egy 12 éves herélt, neve Vicomte (mint az nagyon meglepö a felhasználói nevem után tongue.gif ). Azt hiszem 1 vagy 2 éve hozták le a pályáról és ahogy tudom elég jól versenyzett, mert benne van a www ugeto.com oldalon található 120-as listában is! (Apja Zápolya, anyai nagyapja pedig Kabala) Még ugyan eléggé az ismerkedési fázisban vagyunk egymással, de annyit már sikerült kitapasztalnom, hogy nem lehet lefárasztani. Söt, minél többet ügetek vagy vágtázom vele, annál jobban felspannolja magát (gondolom a pályán érzi magát) és egyre jobban rohan. Az enyém nagyon szeret vágtázni és nagyon tud is, sikerült a múltkor egy másik ügetövel egy csont vágtát mennünk... Bár már kaptam szakmai tanácsokat hozzá, mégis ha valakinek van olyan irányú tapasztalata, hogy hogyan lovagoljunk át egy ex-versenyzö ügetöt, akkor azt nagyon szívesen meghallgatom és megköszönöm! Posted Image

#7 Sáká

Sáká

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 21:43

Sziasztok! Köbö 10 éve 1 orlovon tanultam meg lovagolni...nem volt semmi... lealább fél órába került, míg átugrott vágtába... Posted Image Viszont így legalább azt sikerült még anno jól elsajátítani... :D Igaz, h ügetõket viszonylag olcsón (100 ruppó alatt) lehet venni???

#8 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 21:47

tábornok (ezri) jól van, köszöni szépen, ha jól emlékszem, egy éve még láttam Posted Image de ne betörd, inkább belovagold a lovakat, ha kérhetem, durcás Posted Image õszirózsát is nagyon rég ismerem, számolnom kell... aszongya, tizenéve.életem elsõ lova libuska volt, sötétpej ügetõ kanca (epikurosz - félnótás, 1993. feb. 12., babócsa), ott volt bérló, ahol õszirózsa és még egy harmadik ügetõ, nina. ott születtek csikói a kancáknak a fel-le nevû méntõl, libusé volt tenkes, sötétpej mén (késõbb herélt, nem hagyott nyomot a pályán), õszirózsáé volt túró rudi, szintén sötétpej mén, nináé pedig tina. libuskám pár évig még nálam volt, ugróversenyeken mentünk vele, nagyon szép ló lett, pedig bérlóként is imádtam (a többi gyerek utálta, nem bírtak el vele). megnyugodott, dobott nekem még egy sárga méncsikót, együtt adtam el õket 9 éve egy kisfiúnak, a csikó sajnos 5 hónaposan elpusztult egy blõd baleset miatt. kikötötték a barmok a nyakánál fogva és felakasztotta magát ijedtségében.õszirózsa utána gamblertõl fogant egy szép, sötétpej méncsikót (ma már herélt), desperadot, aki így a mostani fiatalabb kancám testvére, így szegrõl-végrõl ismét kapcsolatban vagyok vele, a gazdáját azóta ismerem, mióta megláttam õszi alatt a szopóscsikó despit és megkérdeztem, kitõl van és megtudtam, hogy attól a méntõl, akitõl az én kancám is pár hetes vemhes (volt akkor, ma 6,5 éves a csikó).nináról semmi se tudok. illetve ez így nem igaz. az õ szépsége hatására a fiatalabb kancám beceneve nina lett Posted Image (eredeti neve No Comment)vigasszal lovagoltam az ügetõket csömörön, a sárga csikó (vagy rákóczi SE) lovardában. a tulajdonosviszonyok megváltoztak, béla kibérelt egy istállót, majd talán meg is vette és lipicaiakkal hajt kettesfogatot. azóta az egész lovarda megszûnni látszik, hát ezért hagytuk abba. mindkettõnknek volt saját lova (féltestvérek), elkerültünk onnan, ki ezért, ki azért. most persze végre megint együtt vagyunk :cool: és ezt nem tudom eléggé jól kifejezni.egy biztos. ha valaha sok pénzem lesz, akkor lesz ügetõm. egy csodaszép, csupaizom, lobogó sörényû, sötétpej vagy fekete mén. olyasmi, mint a fent említett vigasz, omnia, esetleg rikkancs, akit én szerettem és óriás roger Posted Image [ Január 25, 2005, 20:51: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#9 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 21:57

sáká, valóban olcsó, de nem a megvétele drága egy lónak, hanem az eltartása. sok ügetõ sérült, nem feltétlen csak agyilag, bár úgy is, hanem a lábuk is. tudod majd kezeltetni? lesz rá elég idõd? olyanok, mint az agarak, sok mozgás kell nekik.

#10 Sobri

Sobri

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 21:59

Jó estét!Nálam is van két Ügetõ kanca! És két csikójuk.Mindkettõnek Omnia az apja.A két kanca Zsuzsi és Tét.Csodálatosak.Mint a szél.Sõt Omnia jelenlegi gazdája is nagyon meg van elégedve az öreg csõdörrel.Népes háremet tud magáénak Orgoványon és környékénn.

#11 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 22:05

tét neve ismerõs...

#12

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 22:25

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn:...fekete mén, olyasmi, mint a fent említett vigasz, omnia, esetleg rikkancs, akit én szerettem és óriás roger Posted Image [/QUOTE]Vagy mint Ciceró! Posted Image

#13 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 22:27

süssétek meg, mit találtam Posted Image [url="http://"http://kep.tar.hu/patko_bt/27640092"]patkó bt[/url]

#14

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 22:50

Igen, és itt van, [url="http://"http://img.tar.hu/patko_bt/size2/4810566.jpg"]akirõl fentebb beszéltem.[/url] De mi volt ez a " Posted Image "? Posted Image

#15 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 22:53

nem neked szólt, csak ez a kedvenc emotikonom Posted Image

#16

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 22:53

Ja, az más ;)

#17 Vicomte

Vicomte

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 144 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 22:55

Szia Uni! Köszi a linket, tök jó! Posted Image

#18 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:10

vikó, amúgy én átlovagoltam ügetõt. holnap 4re megyek át blue-hoz. kint leszel?

#19 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:12

igen Uni, Tét valóban nálunk pihent régen, azért ismerõs a neve. Örülök, hogy [url="http://"http://community.webshots.com/photo/252265614/254079594RzJWtC"]Gyurci[/url] jó helyre került, nyugis kis csõdi volt. Vicomte Elefántnál volt ugye, ha jól emléxem? És még egy pár kedves név a múltból: Fairy Tale Star, Utasítás, Vaskéz, Pókhasú, Suttyó, Tisztás. Szép emlékek fûzõdnek hozzájuk, igaz Uni? Posted Image Posted Image Posted Image Ja, anyu jól van. Pende, te egy érzõ szívû embeer vagy... köszi. Posted Image [ Január 25, 2005, 22:13: Az üzenetet átszerkesztette: Vigasz ]

#20 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:16

jahhaj, eszembe jutott egy vicces kanca. tûzmadár Posted Image na õ sokminden volt, csak szép és jó nem Posted Image tisztás mennyire szép ló már, áááááááááá, az egy orgazmus kis mén. [ Január 25, 2005, 22:17: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#21 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:19

Télleg, Tûzmadár... Mér, csak a nyakával volt egy kis gond. Posted Image

#22 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:20

aha, mert volt a végén egy fej Posted Image

#23 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:22

Üstökösre emlékszel? Óriási világospej herélt volt, átlovaglás alatt állt, mert nem szaladt elég gyorsan.

#24 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:23

liz, emlékszel a szöges kantárra? megtaláltam a fotóim közt, a scannerem vacakol, hát lefotóztam digivel. feldobom a lapomra és belinkelem. eszem áll meg és nem emléxem, meik ló volt, csak h csaj hajtotta.

#25 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:24

aha, emléxem. tökös Posted Image zámbó jimmy, zsémbes jenki...

#26 Vicomte

Vicomte

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 144 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:25

Vigasz: sajnos nem ismerem Viko múltját, csak annyit tudok róla, amennyit az ugeto.com-ról összeszedtem! Unicorn: én csak akkor szoktam Blue-hoz kimenni, mikor Vikonak újabb adag kajcsit veszek. Nekem az a lovarda eléggé messze van, Viko-t Törökbálinton tartom... Szerintem jövö hét vége felé megint esedékes lesz a táp, úgyhogy akkor megyek Blue-hoz! Ha esetleg kint leszel (vagy majd összebeszélünk), akkor okosíthatnál engem kicsit ügetö-ügyileg (bár egész jól boldogulunk, de nem árt néhány hozzáértö tanács Posted Image )

#27 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:28

Aha, zsémbes volt a csókaszemû? Ügyintézõ, Uccello, Referens... sokan voltak

#28 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:30

akita? a sárga kanca. pirkadat... nem jut eszembe több név.az oldalam pedig most kitalálta, h nem mûködik. amint lehet, felteszem. botrányos kép. szögekkel belülrõl kivert hajtószár...vikó, nem hiszem a hétvégét, vége a vizsgáknak, végre szeretnék minél több idõt a sárgáimmal lenni. jahh, képek róluk az adataimnál jelzett oldalon. [ Január 25, 2005, 22:31: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#29 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:33

Wamzer, Uborkafa, Utánzó, Védjegy, Sterling (hú, õ nagyon gyorsan vágtatott...) Posted Image

#30 Vicomte

Vicomte

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 144 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:47

Uni: a hétvégét úgy értem, hogy péntek, de az is lehet, hogy jövö utáni hét eleje (hétfö vagy kedd), ahogy a kajcsi fogyóban lesz. De majd magánban megkereslek és felteszem a butuska kérdéseimet tongue.gif

#31 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:51

épp chatelünk, ezt lehetne magánban is, de lustaságom határtalan Posted Image pénteken miskolcon leszek, hétvége a lovaké, jövõ héten velencei karnevál Posted Image

#32 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:56

ha nem tesz keresztbe az az egy méteres hó, ami a németektõl igyekszik errefelé...

#33 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:57

jelentem, ennél rosszabb nem lehet. az olaszoknál mindenhol, amerre mennünk kell, legalább 10 centis hó van, de van, ahol 200. megnéztem a neten. hólánc rulez...

#34 Sobri

Sobri

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 7:54

Nekem is van a Tétrõl egy tavaj nyári képem,de nem vagyok egy számítógép zseni nem tudom feltenni.Különben jól van az öreglány. A bal eleje kicsit hibás de a doki szerint már nem lesz jobb. Egy választási csikót adtam érte 2 éve. Másodszor fog nálam elleni. Kicsit hisztis de jószándékú.A multjáról semmit nem tudok

#35 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 13:49

EZT nevezem szemétségnek. gondolom, nem a ló sörényét akarja kifésülni vele...[url="http://"http://unicorn.myphotoalbum.com/view_photo.php?set_albumName=szoges&id=0_077"]szöges hajtószár[/url]

#36

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 13:51

Úristen... Posted Image Na ez már gáz.

#37 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 13:59

Milyen állatbarát sport is ez!Természetellenes jármódra humánus eszközökkel kényszerítõs.tisztelet a kivételnek.

#38 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:10

vajon az otthoni készletbõl emelte el? :(

#39 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:24

Magyarországon rémes szerszámok vannak divatban, de a galoppon is. A "türelmetlenséggel elrontott lovak" problémát mindenféle csodaeszközökkel akarják megoldani, de csak halmozzák a dolgot.

#40 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 18:49

a lábak korai igénybevétele miatti késõbbi problémákról nem beszélve. hova sietnek, hogy szerencsétlen csikónak 2 évesen már bizonyítania kell? vonatkozik ez mindkét sportágra. a szívem szakad meg, ha látok egy éves csikót és eszembe jut, hogy bizony, ilyen kis csitriként edzésbe kerülnek a telivér és az ügetõ csikók.