Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Quarter Horse


  • Please log in to reply
431 válasz a témához

#1 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 12:32

Sziasztok!Szívesen leveleznék azokkal, akiket ez a csodálatos fajta érdekel. Aki keres, vagy el akar adni QH-t, esetleg paint horset.Írjatok!!!

#2 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 14:31

Nekem is a kedvenceim! Üdv a klubban :D

#3 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 14:32

Szia Gábor!Minket érdekelnek ezek a fajták, egy tenyészet felállításán munkálkodunk. Jelenleg 13 Quarter, illetve Appaloosa lovunk van. Folyamatosan keressük a jó vérvonalakat, amit be tudunk illeszteni a már meglévõ tenyészetbe. Ha érdekelnek a lovak, szívesen beszélek róluk.

#4 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 15:57

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni tõletek. nekem egy 6 éves paint kancám van, és keresek hozzá paint mént. ha esetleg tudtok, segítsetek. elõre is köszönöm

#5 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 17:54

Szia Asset!Két Painthorse-ról tudok, akik itthon fedeznek és rendben vannak az amerikai papírjai, amik ugye a csikó lejelentésénél lesznek fontosak. Ma még megtudom a telefonszámokat és visszajelzek neked.

#6 nikitas

nikitas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 18:13

Gabor, en meg (nem reg ota)QH-okkal es Paintekkel dolgozom nap mint nap. Egyelore csak annyit tudok roluk mondani, hogy nagyon-nagyon jo lovak. En belejuk szerettem.

#7 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 8:50

Kedves Lear!Ez nagyszerû! Hol vannak a pacik, mikor lehetne megnézni õket?Szeretném egy kedves ismerõsöm lovait itthon is bemutatni, õk Kansasban tenyésztenek sok évtizede QH-t. A "hagyományos" típust szeretik, erõs,nyugodt, nagy munkabírású lovak.

#8 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 9:12

Szia Gábor!! Megindult a vezér hangya a pici fejembe, és elkezdtem kombinálni. Mennyi lova van, és milyen vérvonal?? Ha netalán képek vagy video lenne róluk az lenne a legjobb.

#9 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 10:03

Soltszentimre mellett az El Broncó Ranchon.Várunk szeretettel.

#10 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 10:06

Tex O Lena, Doc O Lena, Flying X65 csodás fedezõmén, és sok-sok kanca, és persze nagyon sok csikó.

#11 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 10:14

Gábor!! Hozzuk össze a kellemesset a hasznossal, szerintem erre Lear is rábólínt.Nov 5-6-7 kurzus a felújjított csodaszép El Broncon,gyere le!!

#12 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 10:21

Köszi a meghívást, családdal egyeztetem.Gábor

#13 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 12:53

Marlboro Man! (A dohányzás káros az egészségre és az "eredeti Marlboro Man tüdõrákot kapott)Szóval sajnos nem tudok menni a kurzusra, minden esetre köszi a meghívást, remélem jól fog sikerülni!Gábor

#14 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 9:44

Lassan épülget az új weblap...[url="http://"http://www.elbronco.hu/hu/ranch/ranch.htm"]http://www.elbronco.hu/hu/ranch/ranch.htm[/url]Ezen belül néhány quarterhorsnak már látható a képe és a származása.

#15 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 20:07

Hmmm, nagyon-nagyon ígéretes az új lap! Sac most hívta fel rá a figyelmemet. :cool:

#16 Szürke Toll

Szürke Toll

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 27 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 21:12

assetnak ûzenem a Bámer Imrénél láttam Paint csõdört Mányban. Telcsije 30/9343393.

#17 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 17:11

Köszi Szürke Toll! majd megkérdezem. az Impalára gondolsz?

#18 Szürke Toll

Szürke Toll

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 27 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 12:37

A nevét sajni nem tudom,de láttam csikójá ami olyan foltos mintha bárányfelhõs lenne.

#19 Szürke Toll

Szürke Toll

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 27 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 12:41

asset!Nem tudod véletlen,hogy ha paint kancára appaloosa csõdört visznek akkor milyen csikó lesz?Meg lehet e egyáltalán?

#20 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 18:56

azt hiszem, hogy nem lehet (vagyis lehet, csak nem érdemes), mert nem regisztrálják a fajtájában, tehát érdemesebb vagy quarter v. paint ménnel fedeztetni. én legalábbis így hallottam, de kérdezz meg inkább egy olyan embert, aki tudja is Posted Image

#21 Szürke Toll

Szürke Toll

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 27 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 19:26

Kössz!Én is valhogy így tudtam.

#22 Szürke Toll

Szürke Toll

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 27 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 19:31

Még valami.Ha megbocsájtassz!Szivesen venném ha küldenél a kancádról egy fotót./Ha nem olyon terhes a részedrõl./

#23 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 16:22

e-mailben elküldtem a képeket, de ha nem kaptad meg, írj, és átküldöm máshogy. (mostanában nem minden mailt küld el a gép :confused: imádom...)

#24 Szürke Toll

Szürke Toll

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 27 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 21:38

Köszi nagynehezen megkaptam õket, csak közben egy kicsit behalt a gépsárkányom.

#25 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 15:27

Miért van nyakonsütve a kanca?

#26 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 17:16

mármint melyik, az enyém? nemcsak a nyakán, a seggén is sütve van. hogy miért? kérdezd meg a tenyésztõjét, nem tudom. de nincs is jelentõsége.

#27 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 15:54

Ha jó a sütésed,akkor kaphatsz útlevelet is./márminnt a ló./Vannak eredeti papírjaid is?

#28 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 20:42

mi a baj a sütéssel?! persze, hogy vannak papírjai, Amerikában regisztrálva van. mindenki kap lóútlevelet, aki igényel, elég a marhalevél is hozzá.

#29 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 22:56

Sajnos nem elég a marhalevél.... Én most kérem be a papírokat az amerikai származási lapos Qh és App. lovainknak. A következõ az ügymenet: adott az eredeti amerikai származási lap,ami a nevedre kell szóljon, amit beviszel az OMMI irodába és kérsz egy fordítást róla. A fordítás elkészül, akkor kiküldik a fordítással a lófelügyelõt beazonosítani a paccot, csak ezután kapod meg a fordítást róla. A magyar származási lappal bemész a ló tartózkodási helye szerinti önkormányzatba, ahol kiadják neked a marhalevelet, majd mindezekkel és az orvos által kiállított már nem tudom milyen számú/nevû kísérõlappal beküldöd a lóútlevél kérõ lappal együtt és hipp-hopp, kész is az útlevél.....igénylõlap és egyebek letõlthetõek a [url="http://"http://www.ommi.hu"]www.ommi.hu[/url] ról

#30 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 23:02

asset, szerintem nézz utánna annak a lónak, mert ha telepapíros, akkor nem szabadna sütve legyen. Amerikában nem sütnek, hanem ajaktetoválnak, illetve DNS (sörényminta) alapján azonosítanak mind az appaloosa, mind a quarter horsoknál. Sütés, illetve adott esetben fagyasztás lehet rajta farban, ami a tenyésztõ jele lehet, de nem szám.

#31 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 15:57

Na ezt furcsállom én is/Ne vedd kukacoskodásnak./Lear,ha sikerül az App-ra kiállítatnod az útlevelet megírnád!A Qh tiszta ügy de nekem Aph-ra mást monddtak.

#32 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 16:44

Ok, ha haladok vele, jelzem neked.Utánanéztem a fedeztetéseknek, de sajos paintben nem tudok segíteni. Appaloosa beengedi a quartert, de fordítva nem, vagyis az appaloosa kancánk csikója, akinek quarterhorse a papája, Õ tiszta appaloosa paírt kapott. Viszont azért nem egyszerû az ügy, mert ha csõdör születik és szolid(jegytelen) lesz, akkor nem fedezhet, kivéve ha 15 NRHA pontot hoz. Kancánál mág megvan az az esély, hogy ha Õ nem is foltos, de a csikója az lesz, mint pl. Sunset [url="http://"http://www.elbronco.hu/hu/galeria/h06c.jpg"]http://www.elbronco.hu/hu/galeria/h06c.jpg[/url] aki mamája foltos appaloosa volt, Õ maga szolid, de a csikója szintén pöttyös [url="http://"http://www.elbronco.hu/galeria/g04/pages/6439.htm."]http://www.elbronco.hu/galeria/g04/pages/6439.htm.[/url] Ha pöttyös utódot hoz, akkor tartja az értékét mint tenyészkanca, ha viszont nem hoz foltosat, akkor szintén az eredményei számítanak.

#33 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 17:39

Szia Lear! igazad van, a farán a sütés a tenyésztõ monogrammja. a kanca nem Amerikából, hanem Olaszországból lett behozva. a papírjaival minden rendben, a Bámer intézte az átíratást, eredeti APHA-s papírja van. a nyakába szám van sütve, meg a születési év (98). nem tudom, hogy Olaszba hogyan mûködik, miért sütik. de nem õ az egyetlen, aki sütve van. ez a lóútlevél pedig... még jó, hogy írtad, mert fogalmam sem volt róla.

#34 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 14:37

Lear,elõre is köszi!Combon sütni bárkinek lehet.ha az Imre intézte a papírjaid, akkor az tuti biztos.

#35 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 14:45

Nekem egyébként az Ommiba azt mondták,hogy várjam meg míg megalakul az ApHCH egyesület és akkor kell a helyi lófelügyelõvel beminõsíttetni a paccot utána lehet csak lóutlevelet kérni,valamint ajaktetoválás lesz.Ugyan is az olyan lovakat aminek nincs Mo-n.bejegyzett egyesülete,azokat kötelezõ nyakon sütni.

#36 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 15:04

Ez azért érdekes, mert a HQHA magában foglalja az appaloosat is, legalábbis eddig így tudtam...A most lejelentett csikóknak már nem kértek amerikában sem tetoválási számot, csak a DNS mintát. Örülök neki, hogy itthon is mocorog az ügy, mert hogy nem engedném besütni a lovakat, na az tuti. Eddig sem értettem, hogy itthon miért nem lehet chippel vagy ajaktetoválással vagy fagyasztással jelölni a lovakat, talán valamivel humánusabb volna mint a sütés.

#37 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 15:57

idézet:
Eredeti szerzõ: Lear: Eddig sem értettem, hogy itthon miért nem lehet chippel vagy ajaktetoválással vagy fagyasztással jelölni a lovakat, talán valamivel humánusabb volna mint a sütés. [/QUOTE]Fagyasztással lehet, elfogadják hivatalosan, nemrég jártam utána a lehetõségeknek. De a chip és az ajaktetoválás még mindig nem számít hivatalos jelölésnek.Viszont a fagyasztáshoz nem minden megyei felügyelõnek van megfelelõ felszereltsége, számomra ez derült ki. :rolleyes:

#38 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 9:45

Lear!Eddig rosszul tudtad.A két egyesület teljesen külön mûködik papíron egymástól.Ettõl még a tagok minddkét ill.háram /paint/ együtmûködnek,sõt sokszor azonosak és együtt tartják rendezvényeiket.

#39 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 9:52

Lombardo!A QH-nál már ajaktetkó az elfogadott,ezért döntöttek úgy az OMMI-nál hogy így lesz másknál is mert bejött a dolog.Persze nálunk mindíg minden bármikor változhat.

#40 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 10:08

Asset! Mennyi idõ alatt kapod meg arra a szép csikóra Amerikából a papírokat.