Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Milyen fajtát válasszak...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
150 válasz a témához

#81 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 1. - 1:00

Na jó, ebbe nem akarok beleszólni, mivel nincs túl sok személyes tapasztalatom, de volt már 1-2 ilyenhez szerencsém, és azoknak agyilag semmi bajuk nem volt, de a lábukkal volt probléma. Mellesleg akik minket tanítottak (és volt köztük 1-2 ismertebb emberke is), messze lebeszéltek róluk minket. De valóban ismerek olyat is, amelyikkel tényleg semmi gond.

#82 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 1. - 6:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Playng:A kisbériekrõl csak annyit, hogy (saját tapasztalat alapján) sokkal erõszakosabbak mint egy telivér, hamarabb elfáradnak, és a telivér ügetése és vágtája sokkal kénylemesebb mint egy kisbérié. [/QUOTE]Nálam nagyobb atv fan még nem jelent meg a fórumon. Nálam többet nem heccelte senki Porfelhõt kisbéri kancájának imádata miatt.Ezzel együtt a fenti mondat úgy marhaság szerintem, ahogy van. Annyiszor lerágtuk már ezt a csontot, hogy igen nehezemre esik írni róla újra.De!Az atv is, a kisbéri is egy fajta. Mindegyikben vannak kiváló, jó, elfogadható és selejtes egyedek. Ezeket össze lehet vetni. (A fajtákat is persze, de nem a fenti, szemellenzõs módon.) Ha Playing ismerte volna Whisky lovamat, a kisbéri fajta egyik példányát, akkor most nagyon szégyellné magát fenti soraiért.

#83 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 5. - 9:49

Ha valakit csere érdekel akkor írjon, mert van egy 4 éves sötétsárga 155cm /bottal/ herélt Hohenstein II apaságú terepbiztos kezdõ is lovagolja szelid ló ill. 3 éves sárga 170cm /bottal/ Kisbéri mén Széplak XVI X Királyrét Gidrán.A ló Nagykanizsán található.Cserébe érdekelne minden magyar fajta/pl.: Nonius/ ill. Angol telivér

#84 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 5. - 10:00

A Sheriffnek igaza van, mert nekem van Kisbérim csodálatos lovak, de az Angol telivér keménységében és kitartásában felülmúlja.Kisbériben az utóbbi idõben mellõzték a telivért mint nemesítõt, így hétvégi lovasoknak való hobbiló lett.Nekünk van egy magasan telivérezett /50% telivér/ kisbérink, az egyik túrán 5 nap minden nap 8 óra tereplovaglát az õrségben fáradsá jele nélkül végigcsinálta.Igaz napi 2-3 óra kemény terepet megy, ilyenkor alapjáraton megy.

#85 Boróka

Boróka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 16. - 14:53

Sziasztok, mit tudtok a furiosóról, mint hobbilóról? Lóvásárlás elõtt állok, és egyre többen mondták már nekem, hogy hobbilónak kíváló.Nektek mi a véleményetek?

#86 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 24. - 19:17

Boróka! Aki azt állította, hogy hobbilónak a furiosó kiváló, azzal maximálisan egyetértek. Volt alkalmam közel 10 évig furiosókat lovagolni, innen a bátorság, hogy ezt ki merjem jelenteni.

#87 Boróka

Boróka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 25. - 12:23

Furioso, köszike! Posted Image A 10 év alatt gondolom számtalan egyeddel volt dolgod. Mit tudsz még róluk mondani? Érdekelne bõvebben is. Nekem sajna még nem igazán volt velük dolgom.Zsuzska, volt olyan kedves és ajánlott nekem egy eladó paccot, igaz nem furi, ( Holstein apaságú 5 éves pej herélt, anyja egy arab volt.) de nagyon kíváncsi vagyok rá. Talán ápr. elején megnézhetem. Ez lenne az elsõ pacc amit vételi szándékkal tekintek meg, nem akarom elhamarkodni a döntést. (Bár a tulajjal beszéltem, egy nagyon kedves lány Posted Image , és így elsõre már le is vett a lábamról, (már ami a paccot illeti)csupa jót mondott.

#88 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 25. - 12:55

Boróka:Szió!Én szeretem a Furikat,de én inkább Shagya arab-os vagyok..Jók a sportban,de hobby-nak mégjobban.Nagyon türelmesek,érzékenyek,bár menõsnek mondják õket,az arab vér miatt,de a lovasukra nagyon odafigyelnek,kedvesek és jó oktató hobbilovak a kezdõknek is.Én biztos Shagya-t vennék hobbilónak.Én 3 évig lovagoltam õket,jópár egyedet lovagoltam és mindenki megtalálja köztük a magának valót.De egy közös:Nagyon figyelmesek,s vigyáznak a lovasukra.Ha gondolod néázz esetleg körbe ennél a fajtánál is,mert jó mozgásuk van,ütemessek, ugrásban is jók..Terepen?Szerintem a legjobbak...Pussz.Andi

#89 Boróka

Boróka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 25. - 13:56

Andika, köszike. Az arab lovakról már nekem is van némi fogalmam, egy idõben volt alkalmam sokat kipróbálni, így hát osztom a véleményedet róluk. Amúgy nem igazán a fajta szerint szeretnék lovat választani, úgy gondolom, hogy ha az ember találkozik álmai lovával, azt biztosan elsõre felismeri. Csak jó tájékozódni, kicsit meghallgatni mások véleményét is ebben. Posted Image Remélem lesz alkalmam minél több fajtájú, tipusú lovat megnéznem, megismernem, mielõtt döntök. A legfontosabb, hogy kedves, barátságos, és könnyen lovagolható legyen, tekintve, hogy van egy 12 éves kislányom is, aki szintúgy rajong a lovakért, mint jómagam... Üdv Posted Image

#90 Vikkancs

Vikkancs

    Csikó

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 25. - 19:06

Helló emberek!Én a furiosok-ról szeretnék beszélni (ill. írni). Szóval, nekem 2 furival volt dolgom, és az egyik szörnyen rossz bárminek (még hobbilónak is), a másik meg egy édes kis pacc, univerzális. Szóval én csak azt akarom ezzel momdani, amit szerintem ti is tudtok, hogy nem lehet általánosítani a furikat, így nem is ajánlanám, nem is ellenezném megvásárlásukat. Most lehet, hogy sok hülyeséget hordtam össze... Mind1... Hali!

#91 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 25. - 19:45

Ja, ja ..Némelyik ló (...) mind egyforma.Mégis más! :D

#92 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 27. - 18:11

Persze,minden ló más és más..nem fajta függõ.Sok sikert a vásárláshoz!Szerintem is fel lehet ismerni,én már találkoztam az enyémmel,bár nem sikerült megvennem.Sok sikert!Andi

#93 B Angi

B Angi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 28. - 9:48

33 éves vagyok, és nem akarok beleszólni a beszélgetésbe, de nem bírom megállni. Szerintem is jók a német lovak, de egyet értek azokkal, akik a magyar lovakat ennyire szeretik. Az én véleményem az, hogy kevesebb létszámból vannak jó eredmények (errõl a BMV-n beszéltek,gidrán 200 törzskanca kb.), egyébként a kiképzés szerintem itthon eléggé hiányos. (Alapkiképzés rövidítése, és a lovak etetése sem biztos, hogy megfelelõ. (Pl. amirõl hallottam, és ez csak egy nyomelem a sok közül, a szelén. A magyar földön az utóbbi 30 évben a mûtrágyázás stb. következtében szinte eltûnt bizonyos helyekrõl, így a szénában, gabonákban sincs meg a szükséges (egyébként minimális) mértékben. Ez az elem többek között a szívizom rendes kifejlõdéséhez- (teljesítmény!)szükséges. Aki kizárólag széna- zab etetést folytat a csikónál, vemhes, szoptatós kancánál, lehet- nem biztos persze- hogy nem tudja a genetikában rejlõ lehetõségeket kihozni a lóból. Most nem azt akarom mondani, hogy ful tápozni kell a lovat, (és biztos hogy vannak még szerencsésen jó minõségû, dús, nem csak 3 féle szálfüvet tartalmazó, 3 évszakon keresztül tartó nagyságú legelõk) ill. hogy a tápok ára egyértelmû összefüggésben van a minõséggel, de a németek biztos, hogy nem csak, vagy nem a genetikában jobbak. Tartás. Errõl pedig annyi az észrevételem, hogy vagy minden szabad mozgás nélkül vannak a lovak, vagy karámozás a karámozás azt jelenti, hogy egy lecsupasztott, kopár területen, minden árnyék nélkül nyáron szomorúan lógatott fejjel "száradnak" a lovak, télen pedig félszárig érõ sárban. Ez a tartási mód sem biztos, hogy a szívóságot növeli, lehet, hogy hozzájárul az öregedési folyamatok gyorsulásához.(?)Csak ennyit szerettem volna elmondani. Hajrá magyar lovak. [ Április 28, 2004, 11:06: Az üzenetet átszerkesztette: B Angi ]

#94 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 28. - 10:13

Szerintem is mindegy a fajta!Nekem ugyan van elõítéletem pár fajta iránt, de az nem lenne fair, ha leírnám melyek azok. :D Az elõítéleteim is csak pár egyed alapján alakultak ki az adott fajták iránt.(Ui.: annyit elárulhatok, hogy többnyire kosfejûek. Posted Image )

#95 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 3. - 17:35

Kedves Silver! A Fríz, a Shire, és a Criollo lovak nem is olyan elképzelhetetlenek az én álmaimhoz képest! Régi álmom, hogy, na jó, inkább hagyjuk, körberöhögnétek!

#96 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 5. - 10:13

hát ez egy tök jó kérdés. van egy olyan érzésem hogyha valaki sokat van lovak körül, sokáig foglalkozik velük, akkor elõbb utóbb úgyis rátalál arra a lóra (vagy majd a ló õrá Posted Image ) amelyiket aztán érdemesnek érez megvenni. szóval a fajta nálam mindegy, csak illen hozzám, jöjjünk ki jól, szóval legyen meg az a közös nevezõ. Posted Image az biztos hogy a lóvásárlást nagyon alaposan meg kell gondolni elõtte, mert nem kis felelõsséget követel. szóval hajrá Posted Image

#97 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 19:24

Hali! Szerintem aki igazi saját lovat akar, vegyen ahal-tekinit! Állati kényelmesek, és igazán imádni valóak. Én már több tisztavérû és magas félvérrel dolgoztam, és egyáltalán nem kezelhetetlen vadállatok. Sõt!!!! Nagyon inteligensek és igazi társak, akik a gazdájukértmég a "fára is felmásznak, ha kell". Ráadásul univerzális sportlovak. (és a szomszédnak bizos nincs ilyenje Posted Image )

#98 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 21:29

Én pedig azt hallottam, olvastam, hogy az ahal-tekiniek között sok az egygazdás ló.......S ez nem biztos, hogy elõny.

#99 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 21:48

Sziasztok!Nem tudtam máshol megkérdezni, így megkérdezem itt!Szüleimet rávettem, hogy vegyenek nekem egy lovat. Találtam egy 97'-es születésû arab félvér kancát akinek van egy csõdör csikója, és vissza lett fedeztetve egy kisbérivel. Nyugodt szelíd, és eléggé alapszinten van belovagolva, többször voltam nála megnézni, kipróbálniu barátnõmmel, (akinek nagyobb lovas tapasztalata van mint nekem...) A hátsó lábát nem adja fel rendesen és a lovász szerint, ha olyan kedve van nem megy továbba a lovassal a hátán van(bár a lovász még nállam is gyengébb lovas...) meghát lépésben is táncol egy kicsit, már egybõl ügetne meg ilyenek.. Egyébként mikor ott voltunk , kint volt a karámba, és a lovász nem tudta megfogni, de nekem az elsõ szóra odajött.. (ki érti ezt?) Szerintetek megér 200 ezret?Képek róla: [url="http://"http://paci.kep-tar.hu/download.php?img=101064"]1[/url] [url="http://"http://paci.kep-tar.hu/download.php?img=101232"]2[/url] [url="http://"http://paci.kep-tar.hu/download.php?img=101233"]3[/url]

#100 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 22:00

Bogár, egy kis okoskodás: ( :D )szerintem csak és kizárólag akkor vegyétek meg, hogyha úgy érzed hogy minden helyzetben kezelni tudod majd. ha nem félsz tõle, és le tudod reagálni a lovat. az alapján hogy odament hozzád a karámban nem szabad dönteni. tényleg nem kötekszem, csak segíteni szerettem volna. remélem nem veszed okostojáskodásnak ;)

#101 Perry

Perry

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 22:12

Ahogy olvasgattam ezt a topikot, nem tudtam megállni, hogy ne írjak le valamit:Elõször nem a fajtát kell megnézni, hanem átgondolni, tulajdonképpen nekem mire kell a paci(díjlovaglás, terepló stb.). Ha ez már megvan ezzel kiesik egy csomó fajta a választásból, amik kevésbé alkalmasak erre a feladatkörre. Aztán szerintem a másik fontos dolog, hogy megnézzük a talaj minõségét. Mert nem egy esettel találkoztam, amikor atv-t vettek köves talajra, és nem értették miért sántult le. Aztán a mi lovas tudásunkat is mérlegre kell venni, mennyire finom kezünk, csizmánk van, ilyesmiket. Akkor ott vannak a tartáskörülmények, nem mindegyik fajta bírja mondjuk a ridegtartást. És még ezernyi dolog van, amivel csökkenthetjük a szóba jöhetõ fajták számát. Minden fajtában vannak idegesebb, és nyugottabb egyedek, legtöbbjüknél az idegesség a tartási körülményektõl alakul ki, ezeket gyakran vissza lehet fordítani. Nekem például meggyõzõdésebb, hogy az atv-t azért tartják idegesebbnek, mert sok egyed a versenyistállókból kerül ki, ahol egész nap bent állnak, és hát nem is igazán foglalkoznak velük. Nálam járt egy olyan ló akit miután lehoztunk a pályáról egy hétig csak az eget nézte, és mára az egyik legnyugodtabb ló.Sok sikert a fajták kiválasztásához, lónézõbe vigyetek magatokkal egy hozzáértõ embert, aki például észreveszi a rossz lábszerkezetet stb.

#102 Perry

Perry

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 22:18

Enyém a 100. hozzászólás Posted Image Ja és én sem okoskodásnak szántam!

#103 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 22:37

Perrynél a pont kiegészítve egy nagyon fontos tényezõvel, hogy a magunk vérmérsékletéhez illõ lovat szerezzünk be. Tehát, ha tudom, hogy ideges tipus vagyok és a hajam égnek áll mindentõl, akkor egy nyugodt fajtát kell választani. Egy haláli nyugodt ember pedig simán bevállalhat egy pörgõs lovat.Én nem vagyok fajtafüggõ, a lónak a belseje nálam többet számít.Lóvásárlás ügyében én Bogár helyében még jócskán körülnéznék, nem esnék bele az elsõbe mert olcsó..sõt!!Csakis hidegfejjel, igen kritikusan nézve a rossz szokásokat.Okoskodás kizárva. :D Posted Image

#104 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 0:30

idézet:
Eredeti szerzõ: furioso: Én pedig azt hallottam, olvastam, hogy az ahal-tekiniek között sok az egygazdás ló.......S ez nem biztos, hogy elõny. [/QUOTE]Ez nem igazán, bár tény, hogy több eszük van, mint az egy lónak egészséges lenne... De ha valaki nem úgy akar lovat tartani, hogy napi 2szer - ha van ideje - kihozza a boxból, hanem elegendõ idõt rá tud szánni, akkor igazi társak és ugyanolyan lovak, mint a többi, csak kissé nagyobb inteligenciával rendelkeznek(és talán öntudattal is). Tény, hogy náluk izomból nem lehet a dolgokat megoldani...

#105 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 0:36

idézet:
eredeti szerzõ : Ilusta Perrynél a pont [/QUOTE]bocsi lehet hogy csak én vagyok érzékeny de ez úgy hangzott mintha én akkora hülyeséget mondtam volna, és a véleményem Perryvel áll szemben. mert nem így akartam...mivan? most mit írok én itt? hát asszem megyek aludni. de ha mostmár eddig leírtam nem törlöm ki mert fellázad a billentyûzetem Posted Image

#106 Perry

Perry

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 6:42

Hát, ennek tényleg nem volt értelme, mivel minketten ugyanazt mondtuk. Posted Image Ja és én ráadásul nem is Bogárnak válaszoltam konkrétan.

#107 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 8:57

Perryét olvastam el jobban..ennyi, bocs. ;)

#108 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 20:25

[ November 07, 2004, 19:26: Az üzenetet átszerkesztette: Paris ]

#109 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 21:19

Bogár!Ezt a lovat hol néztétek?

#110 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 12:53

Bogár:Szerintem nem.Bocsi.200 ért már kapsz belovagolt lovat amit tudsz kezelnbi és kezdõ v középhalado v nem tudom hol tartassz,de jobban tudnál kezelni,ráadásul elsõ lónak olyannak kell lennie h bizalmad legyen iránta,ne kelljen neked oktatnod,mert abból nem hiszem,hogy jó sülne ki,ha mindketten alapszinten vagytok csak.Nem akarok okoskodni,csak leirtam,hogy szerintem kapsz jobbat is-ami nem táncol lépésben(ez azért elég alap lenne)+ilyenek.Sok sikert!Andi

#111 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 12:59

Playing:Az ,hogy hamarabb elfáradnak én megkérdõjelezném.Az,hogy a telivérek gyorsabbak az oké,de ez is csak általánosság.És hogy kényelmesebb lenne a vágtájuk?!Hááát,ebben sem vagyok biztos.De igazad van ló-ló.Mindegyik fajtában vannak kivételek és egy ló ugyis olyan lesz amilyennek nevelik.Szerintem ez eléggé nem helyt álló,hogy fajtákra általánositgatunk...Az más kérdés,hogy vannak jeggyek amik általában megjelennek egy fajta egyedeinél,pl,szin,melyik sportban van több egyed az élmezõnyben,karakter.De az,hogy melyiknek nagyobb a mozgása v kényelmesebb,ez szerintem igy nem helyt álló.Nem kötözködni akartam,csak szerintem kicsit pontatlan volt.Persze ez csak az én véleményem..Andi

#112 KisAni

KisAni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 21:40

Huhhh.. mire ezt a 3oldalt végigolvastam kiesett a szemem... De azért én is hozzászólnék és a nyugodt angol telivérek táborát növelném eggyel...Az ismerõsöm vett egy lovat a galoppról, tiszta ideg volt és terepen nem lehetett vele normálisan menni mert mindig elöl akakrt lenni még akkor is ha senki nem hajtotta...sõõõt... Naszóval: pár hónapra berakta egy ménesbe, miután kivette innen hogy úgymond újra belovagolta hobbylónak (vagy nem is tudom minek mert egy kicsit angolos de inkább weszkós) a lényeg az, hogy ennek a lónak ma már NEM TUDSZ olyat mutatni amitõl megilyedne!!! Árad belõle a nyugalom...irígylésre méltó egy telivértõl...(ezt a paccot egyébként a dunakeszi pályáról vette és most kb 6éves)ezt az észrevételemet csak azért írtam le, mert az ismerõsöm egyszer elvitt a versenyistállókhoz és amit ott láttam vhogy nem bírtam összehasonlítani ezzel a lóval... :rolleyes: :D Posted Image Posted Image

#113 KisAni

KisAni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 21:50

Véleményeteket kérném! Már nagyon régóta szeretnék egy hobbylovat és most egy fajtakalauzban megláttam egy gyönyörû lovat egészen pontosan a :yeah:Fusioso-North Starról Posted Image beszélek Posted Image arra lennék kíváncsi, hogy milyen hátasló és egyátalán mennyibe is kerül egy ilyen pacc??? Azt olvastam róla, hogy értelmes, szófogadó, sokoldalú és jó teljesítményre képes.. jól hangzik... Vélemény?????

#114 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 22:16

Babylon: Jó kis ló az:)De azért ezek a tulajdonságok kb millió fajtára érvényesek és azt se felejtsd el,hogy nem a fajta határoz valójában,hanem az egyed..Egy fajtában lehet nyugodt és menõs és ezerféle egy ló:)Sok sikert:)

#115 KisAni

KisAni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 22:26

Ezzel én is tisztában vagyok! Egy nyugis kis kancát keresek és igazából weszkózni szeretnék vele :D Milyen ídõset keressek? Vegyek egy belovagolt lovat vagy én lovagojam be? Ilyet még mondjuk nem csináltam de már régóta lovagolok és már "ellestem" egy két helyrõl, hogy hogyan is kell...ha ezt meg is teszem akkor a "suttogást" részesítem elõnyben, de errõl nem itt kellene beszélni Posted Image

#116 KisAni

KisAni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 22:29

Elfelejtettem bemutatkozni Posted Image )) és is hobbylovas lennék Posted Image

#117 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 22:33

Mióta lovagolsz?

#118 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 22:48

Elöttem ne is beszéljetek ilyenekról mert a végén bannkot rablok Posted Image Most már ott tartunk, hogy a 2500 Ft lovaglás is sok! ! !Bezzeg ha 1500 Ft de katasztrófa a lovarda oda mehetek! ! !Hogy ne offoljak nekem nincs kedvenc fajtám:(SZabad ajálngatni :D Posted Image Posted Image

#119 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 22:53

De csak legyen, pl. a Furioso az egy nagyon jó fajta... Carmen is az volt! ;)

#120 KisAni

KisAni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 0:24

6 éve kezdtem el lovagolni és azóta kisebb nagyobb(most épp nagyobb) kihagyásokkal ûzöm szenvedélyem Posted Image