Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Könyv


  • Please log in to reply
528 válasz a témához

#401 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 0:00

Én Oravecz Nórát, olyan bölcs. :D



#402 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 9:44

A Tüskevárt párévente én is újraolvasom, és akkor már egyből a háztartásban fellelhető összes Fekete Istvánt is.  :) Nagyon jó érzés, amikor kint hideg van és esik a hó, a meleg szobában a téli könyveit olvasni. Kell hozzá még egy kis forralt bor. Igazi könyvolvasós szezon van most. Ezt még azzal lehet fokozni, hogy mindezt a kedvenc őrségi rönkházunkban, a kandalló mellett bekuckózva. Meg még tovább is van, de kezd elragadni a fantáziám... Lehet, hogy a karácsonyi reklámok átmosták az agyamat.

 

Ja, és mindig emlegetjük az Ormánságban a Vas fiait, mikor megyünk rokonlátogatóba. 



#403 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 10:20

A férjem minden télen elolvassa a Téli berket, a Tüskevárból meg rendszeresen idézget, ha az alkalomhoz illik. Én a Kelét nem tudom megúnni, de erről (kinek mik a kedvenc könyvei), már egyszer beszélgettünk a Nyugat topikban, akkor kiderült, sokan és sokat olvasnak, meg az is, hogy sok az átfedés a kedvencek között. (A lovazás mégis rokon lelkek találkozása?) Én rendeltem is könyveket akkor, amit ajánlottatok, és tudom, hogy többen voltunk így ezzel. Kiderült, hogy sokunk gyerekkori kedvencét, az "Öreg néne őzikéjét" egyik fórumtársunk feleségének anyukája írta. :cheers:



#404 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 10:37

Biztos, hogy sok rokon lélek van közöttünk, mert a természet, és az állatok szeretete alap mindannyiunknál. James Herriotot is nagyon sokan olvasunk.  :) A Téli berek nálam is alapmű telente. 



#405 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 10:43

Fekete István nálam is nagy klasszikus, a Tüskevár pedig igazi csodaszer. Amikor nagyon összecsapnak a hullámok, olyan jó elővenni, megáll az idő, vagyis legalábbis lelassul és helyükre kerülnek a dolgok, átértékelődik sok minden. A Téli berek ugyanúgy.
Csak plusz különlegessége, hogy még emlékszem mekkora élmény volt kötelező olvasmány korában is, meg az is csak dob a hangulatán, hogy nálam idősebb példány van meg, aminek a borítójára ráadásul valaki felírta egyszer a totóeredményeket :smile2:
Egyik legszebb emlékem vele kapcsolatban, mikor felköltöztem a klinikára a kólikaműtött lovamhoz, egy csomagot küldtek itthonról ruhákkal, mindenfélével, hogy legalább ne ugyanazt hordjam, ha már ott akarok lenni a lóval - a táska legtetején csücsült a Tüskevár, kérnem sem kellett, mint nehéz időkben kötelező olvasmány alapból bekerült a legszükségesebbeknek tartott holmik közé

Van az a kis valami a Fekete István regényekben, az a kis kedves nosztalgikus szomorúság, vagy a valódi értékekhez ragaszkodás, vagy hogy igazán át tud vele kerülni az ember egy másik időbe, vagy nem is tudom hirtelen mi a legerősebb bennük, de nagyon szeretem őket.

kieg: ami kimaradt, nem sepherd, nem primitív, sőt! Szerintem sokan vannak úgy vele, mint te :idekacsintósszmájlitakartam,deazújnemtetszik:


Edited by Lótuszvirág, 2013 december 13. - 10:47.


#406 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 10:47

A Kelét megvettem német fordításban, és az itteni lószállásadóimnak adtam ajándékba. Kíváncsi vagyok, németül is átjön-e az a tipikus hangulat.



#407 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 11:47

Kíváncsi lennék rá tényleg én is, hogy lefordítható e. Valószínűleg úgy sosem fogok semmilyen nyelven olvasni, hogy el tudjam dönteni, szóval ha leírod majd a véleményt a Keléről, arra kíváncsi leszek.
Amúgy meg csak annyi idő alatt amíg az előbb írtam a Tüskevárról és elgondolkodtam a Fekete István regényeken, teljesen kiestem a szorgoshangya hangulatomból, pedig hajnalban keltem, hogy befejezzek a gépen egy munkát. De eddig tartott, nincs tovább, hiába erőltetem nem megy, kikapcsolom, beöltözök és megyek ki a lovakhoz, kutyákhoz. Most arra a valóságra van szükségem



#408 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 11:50

Sőt.. Akik nem horgásznak, vagy igen, de fiatalabbak, már nem ismerik Vigh József - Halak, vizek, emberek cimű könyvét. Viziembereknek, kalandoroknak kihagyhatatlan.

Nagyon emberi, a kudarcokról, a kezdetekről, a mosóteknő-csónakról, az egyszerű falusi életről, a hasmenéses harcsakalandról...

Ez is visszajáró nálam. 

vizek-halak-emberek--1981.jpg

 



#409 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 11:57

Dehogynem olvasunk, sőt! Azért nem írunk ide.:D

Több könyvbe is belekezdtem, legtöbbet végig is rágtam, említésre nem méltóak. Már-már segítséget szerettem volna kérni itt, adjatok tippet, nem találtam el a jót. 

Most visszatértem AC-hez, gondolván, benne nem csalódom, háttt... eddig nem valami fényes, igaz, a legjobbjain már többször túl vagyok.

 

Nyáron megvolt a Fekete István maraton, bár igaz, a Tüskevárt csak filmen láttam, lehet, a következő kölcsönzésnél az jön. 

 

Otthon belekezdtem a Fecsegő csecsebecsék-be. :D Na kérem, ha ez nem csak mese lenne :D Érdekes lenne a világ :D



#410 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 12:25


Most visszatértem AC-hez, gondolván, benne nem csalódom, háttt... eddig nem valami fényes, igaz, a legjobbjain már többször túl vagyok.

 

 

Dekódolnád? :huh:
 



#411 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 22:26

Agatha Christie, gondolom :)



#412 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 22:38

Nekem régen (ok ma is) alapművek voltak a S. Holmes történetek. Aztán (és ezért kell csak élvezni, nem gondolkodni) bugokat vettem észre.

Pl. a The speckled band. Arra tanitja a kigyót, hogy füttyszóra jelenjen meg hogy öljön. A kigyóknak nincs hallásuk. Ettől függetlenül a történetek nagyon jók, kedvencem az összes AC :D  kölönös tekintettel Poirot-ra. Csak nem szabad a hibákon agyalni. De azért belegondoltam, hogy az ilyen történetek kiagyalója, nyom nélkül tudna eltenni láb alól. :D


  • lilith kedvelte

#413 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 14. - 9:24

Agatha Christie, gondolom :)

 

Basszus :D

 

(az AC-ről nekem az Assassin's Creed ugrik be :kir: )


  • Ernest kedvelte

#414 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 14. - 9:54

váltóáram...  :kir:



#415 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 14. - 11:48

Nekem régen (ok ma is) alapművek voltak a S. Holmes történetek. Aztán (és ezért kell csak élvezni, nem gondolkodni) bugokat vettem észre.

Pl. a The speckled band. Arra tanitja a kigyót, hogy füttyszóra jelenjen meg hogy öljön. A kigyóknak nincs hallásuk. Ettől függetlenül a történetek nagyon jók, kedvencem az összes AC :D  kölönös tekintettel Poirot-ra. Csak nem szabad a hibákon agyalni. De azért belegondoltam, hogy az ilyen történetek kiagyalója, nyom nélkül tudna eltenni láb alól. :D

És a rendszeres olvasója is :D

 

Néha bizony én is agyalok a hibákon. De akkor általában kötözködős kedvemben vagyok. :D



#416 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 14. - 12:52

Érdekes, én a Tüskevárat olvasom télen és a Téli bereket nyáron :D

 

Amúgy az idén kaptam egy e-könyvolvasót és hozzá 7900 könyvet :D :D :D (szívesen megosztom, ha valakit érdekelne, bár még csak a K betűig raktam rendbe :D )

 

Most ami nagy kedvenc: On Sai: Calderon (karácsonyra jön a folytatása), és Christopher Moore-tól minden (pl Biff evangéliuma).



#417 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 14. - 14:12

A C. Moorokat mind megvettem, amit ajánlottál. :)



#418 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 15. - 11:54

http://www.youtube.c...h?v=QJwT3YIge4A

 

 

Agatha Christie -Miss Marple mesél. (hangoskönyv)

 

Mert mondjuk főzés, vagy egyéb benti munka közben nem tudsz olvasni.


  • Kistáltos kedvelte

#419 emzprx

emzprx

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 15. - 20:13

http://konyves.blog....sson_uj_regenye

 

Remélem, nem szentségtörés ponyvát ajánlani, de azt hiszem erre még Rejtő Jenő is büszke lenne.



#420 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 15. - 20:40

Nem. de a hirdetés is jó a lap tetején: mozikban a Belle és Sebastian. Gyerekkorom kedvenc filmje, amire már nem is emlékeztem, de az egyik tanítványom lovasversenyén megnyerte a könyvet, így elolvashattam újra. És itt a film is, feltétlen megnézem. :)



#421 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 16. - 12:54

Azt én is szerettem, megvan a könyv, de nem tudtam, hogy film is van. :)

Én nemrég az Erdély nagy romlása trilógiát olvastam, pár száz oldal kivételével a többi 1200 tetszett :)



#422 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 16. - 19:54

...7900???

 



#423 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 13:37

A C. Moorokat mind megvettem, amit ajánlottál. :)

A legújabb, a "Te szent Kék!" is zseniális :) A francia impresszionistákról és a közéjük befészkelt színárus gonoszról...



#424 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 13:38

Igen, Ernest, annyi, pedig csak 2 embertől kaptam :D Bár még nem rendezgettem végig, a K-nál tartok (8100-ról indult :D )



#425 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 13:49

Nohát, esz a sárga irigység. :D
Nekem sajnos szerzők szerinti könyvtárakban vannak, és így nem tudom egyszerűen összeszámolni.



#426 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 14:47

És mi lesz a papír szagával, a lapozgatással, a könyvespolc előtti töprengéssel? (tudom, nem kell port türülgetni, nem nehéz cipelni, nincs helyhiány, stb) 


  • Kistáltos kedvelte

#427 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 17:50

Van, aki kastélyban lakik, hektárok közepén, az el tudja helyezni a könyveket, én meg 50 négyzetméteren.

Az évtizedek folyamán már vagy öt racionalizálást hajtottam végre. Először bevittem a munkahelyemre a szakkönyveket. Aztán az összes Albatroszt. Évekig áldották a nevemet az ügyeletesek. :D Aztán többszáz angol könyvet. Aztán többszáz lovas magazint (na jó, ebből inkább csak száz). Most viszont költözik a cég... és két év múlva én költözöm ki belőle.

Úgyhogy én megnyomorítottam lelkemet, és ezeket a kérdéseket már nem teszem fel. :) Most digitalizálok, kazettát, cd-t, feketelemezt, könyveket (ezt csak szeretném, ha vki fórumtárs olvassa :D ) és a felszabaduló helyre visszajönnek a bent tárolt könyvek.



#428 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 18:09

Könyvtárkezelésre ezt ajánlom, fergetegesen jó: http://calibre-ebook...ownload_windows

 

A könyvtáram sajnos otthon van, vagy 4000 könyv, egy teljes nagyszobányi fal a plafonig. Nyilván a nagy kedvencek most is velem vannak, de azért az e-book praktikus nagyon.

 

Épp egy órája ért ide a Calderon 2. Sajnos ezer dolgom van még ma... :mad: :D



#429 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 18:13

Agatha Christie-vel kábé ugyanaz a bajom, mint Leslie L Laurence-szel. Már túl sok, ráuntam. Nálam egy könyvnél, sorozatnál a hangulat is fontos, a korabeli angol vidék meg nem fog meg annyira. Bár LLL pár régebbi könyvét még elő-előveszem, tényleg csak a hangulat miatt.



#430 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 18:53

Úgyhogy én megnyomorítottam lelkemet, és ezeket a kérdéseket már nem teszem fel. :) Most digitalizálok, kazettát, cd-t, feketelemezt, könyveket (ezt csak szeretném, ha vki fórumtárs olvassa :D ) és a felszabaduló helyre visszajönnek a bent tárolt könyvek.

 

Olvastam, miben segíthetek? :D Itthon van már az A3-as szkennerem, működik is. Akár kölcsön is tudom adni. :)

Amúgy van egy jó kis hangrögzítőm is amivel lehet 24bit/96kHz-en rögzíteni, pl. vinylhez.



#431 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 20:15

Könyvtárkezelésre ezt ajánlom, fergetegesen jó: http://calibre-ebook...ownload_windows

 

 

Köszi, de én agyilag nem fogom fel az ilyen bonyolult programokat.

 

De a konvertálás hasznos dolog, azt már tudom szomorú tapasztalatokból, azt majd kipróbálom, ha függetlenül működik.



#432 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 21:37

Van, aki kastélyban lakik, hektárok közepén, az el tudja helyezni a könyveket, én meg 50 négyzetméteren.

Az évtizedek folyamán már vagy öt racionalizálást hajtottam végre. Először bevittem a munkahelyemre a szakkönyveket. Aztán az összes Albatroszt. Évekig áldották a nevemet az ügyeletesek. :D Aztán többszáz angol könyvet. Aztán többszáz lovas magazint (na jó, ebből inkább csak száz). Most viszont költözik a cég... és két év múlva én költözöm ki belőle.

Úgyhogy én megnyomorítottam lelkemet, és ezeket a kérdéseket már nem teszem fel. :) Most digitalizálok, kazettát, cd-t, feketelemezt, könyveket (ezt csak szeretném, ha vki fórumtárs olvassa :D ) és a felszabaduló helyre visszajönnek a bent tárolt könyvek.

És a digitalizáltak eredetijével mit kezdessz?

Én jól megvagyok 12 négyzetméteren és azt  találtam ki, ha körbe könyvespolcozom a kisház falait, jobb a szigetelés :D



#433 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 18. - 8:22

Ja, csak nálunk az 52-t néggyel kell osztani, és amúgy pont a könyvek miatt szűkös a hely. Kissé mintha eltolódna a beszélgetés abba az irányba, hogy mindenki másnak könyvei vannak vagy lesznek, csak nekem nem. Hadd jegyezzem meg, védelmemre, hogy abban a szobában, ahol ülök, a hosszú falon inkább két sorban vannak egymás mögött a könyvek, mint egyben és van, ahol első sorban is fektetve, hogy több férjen el.

Az angol nyelvűeket néztem át, ami megvan ebookban, azt elviszem a nyelviskolába, ahol kedves feleségem tanít, a tanároknak. Van ott egy ilyen polc rendszeresítve.

A latin nyelvkönyveket kidobom. :D
Ami műszaki szakkönyvet találtam a neten digitálisan, azokat is kidobom. Ezen három kategóriában antikváriumokat megkérdeztem, nem kellenek.

Magnókazetták már évekkel ezelőtt sem kellettek senkinek.
A zenei cd-k már meztelenek (a vékony tokba átköltöztetés is csak rövid ideig oldotta meg a lakás varrásoknál feszülését), elköltöznek egy rokonomhoz.

A bakelitlemezek még várnak, de lemezjátszóm már régóta nincs. :D

Ja, ellenirányban most rendeltem egy ezer CD-s aluminium koffert, amit megtölt majd az elmúlt 11 év lovasképeinek másodpéldánya, amely tömeg most szintén a munkahelyemen van, és a garázsba kerül. Ahol már szintén nincs hely. :D



#434 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 18. - 9:17

Agatha Christie-vel kábé ugyanaz a bajom, mint Leslie L Laurence-szel. Már túl sok, ráuntam.

 

Szerintem az LLL könyvekkel van a baj az utóbbi pár évben, az nem lehet, hogy minden olvasója egyszerre unt rá. Pedig nagyon sok embertől hallom, hogy mostanában nem jók és szerintem sem jók. Az utóbbi pár évben nem sikerült jó könyvet írnia valahogy (és nem szép, hogy ilyet írok, de tényleg így gondolom). Viszont a régiek... azok tényleg ugyanolyan jók maradnak akárhányszor veszem is elő újra :rockon:

Még ami ezerszer lerágott csont volt a fórumon, a Jilly Cooper Lovasok, Riválisok, ... stb sorozat. Nekem ezek az überkönyvek mostanában, a hangulat, a helyszínek, a szereplők, a minden... Kifejezetten könnyű olvasmány és nagyon hitelesen adja vissza, igazán valóságosnak érződik amit ír

A könyveket szagolgatni, lapozni nézegetni tényleg jó érzés, én a porszívózásukkal állok hadilábon :huh:



#435 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 18. - 9:42

Ernest, ha bonyi neked a Calibre, akkor elkezdek örülni, hogy nem a paksi atomerőműben dolgozol  :gm: (A latin nyelvkönyveket meg igazán postázhatnád :)  Ha pendrájvot is küldesz, visszaküldöm a 7900 könyvet és elmondom, hogy kell a Calibrébe importálni. Nem lesz kis meló, az én 3 éves laptopom röpke 6 órát dolgozott rajta :D )



#436 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 18. - 10:01

Örni, nem értetted mondanivalóm lényegét... :)



#437 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 18. - 11:38

Könyvtárkezelésre ezt ajánlom, fergetegesen jó

És tényleg :excl:  merci bien 

De hogy van időtök ennyit olvasni? 



#438 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 18. - 11:58

Ernest! Nekünk van lemezjátszónk, most hozza majd a Jézuska a szülőknek az új erősítőt, mert Anya kitalálta, hogy visszavágyik a fiatalságába. Szóval ide küldhetsz lemezeket. :D



#439 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 18. - 12:00

Hát ennyihez öt élet is kevés lenne :D De nekem muszáj minden nap legalább pár oldalt... (Most épp "rendes" könyvet olvasok, tegnap meghozta a futárszolga a vadiúj, most megjelent Calderon 2-t :) Amúgy ajánlom a www.konyvmolykepzo.hu oldalt, most hatalmas leárazások és két könyvtől ingyenes házhozszállítási akciók vannak! Illetve voltak a múlt héten, talán még most is.)



#440 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 18. - 13:13

Amúgy a Könyvmolyképző adja ki drága Natosunk könyveit is, náluk Tara Monti néven fut :D Két könyve jelent meg eddig, mindkettő zseniális! És készül a harmadik...