Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Érdekesség


  • Please log in to reply
8938 válasz a témához

#8361 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.579 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 20. - 6:58

Izland, te nagyon formában vagy! Jól szórakozom itt kora reggel. :D

Pedig ez nem a legelő kaszálásakor begyűjtött vadkendernek köszönhető. Csak nehéz eldönteni, a rács melyik oldalán vagyunk kint vagy bent. („Kit véd a rács?” (Hofi Géza).)

Ha már Hofi:

"Nekem teljesen modern betegsé-
gem van, tudod? Orvosok nem is
veszik észre, . . . én meg nem áru-
lom el! (...) Az orvos sem mondta
meg, mit írt föl, én sem mondom
meg, hogy mire használ. "       

 

  • fafaragó kedvelte

#8362 Wagner

Wagner

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 23. - 20:00

Találós kérdés: Mi a hiba a képeken?

 

 

k_p2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 
 
k_p_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Edited by Wagner, 2015 szeptember 23. - 20:04.


#8363 Wagner

Wagner

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 23. - 20:20

 

Találós kérdés: Mi a hiba a képeken?

 

 

k_p2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 
 
k_p_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

 

Majd elfelejtettem a győztes jutalma egy milliódolláros kézfogás és két hét a Pacsirta utcai járdaszigeteken teljes ellátással az italbolt sarkáig.

 



#8364 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.313 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 23. - 20:51

1.Ilyen  fajta, hogy " magyar melegvérű", nincs.

2. Nincs kedven megnézni, de szerintem a 3723 Corghano nem Magyarországon született, így csikója nem "magyar félvér" fajta.

 

A többi lehet, hogy stimmel...


  • melodia91 kedvelte

#8365 pistike

pistike

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 23. - 21:05

 

 

Találós kérdés: Mi a hiba a képeken?

 

 

k_p2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 
 
k_p_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

 

Majd elfelejtettem a győztes jutalma egy milliódolláros kézfogás és két hét a Pacsirta utcai járdaszigeteken teljes ellátással az italbolt sarkáig.

 

 

Az a Vitara vagy Kitara egy rendes magyar lóból indult csak befedezte az a sz...



#8366 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 23. - 21:39

1.Ilyen  fajta, hogy " magyar melegvérű", nincs.

2. Nincs kedven megnézni, de szerintem a 3723 Corghano nem Magyarországon született, így csikója nem "magyar félvér" fajta.

 

A többi lehet, hogy stimmel...

 

3. A "magyar félvér" név használatára a Magyar Félvér Tenyésztő Egyesület jogosult, mivel ők a fajtafenntartók. Akárki is csinálta a névtáblákat, megérett az útilapura.....



#8367 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.579 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 24. - 15:27

"Itt van hipp-hopp kétmilliárd, aztán mégis kötöszködöl."

Tényleg felesleges a kötöszködés. A négy túraútvonal és a 300 fő lovas túravezető képzésére szánt összeg egységre vetítve csak aprópénz.

A fehérvári stadiont felújítására szánt kiinduló keretet ehhez képest már összegnek nevezhetjük.  "...amiből 11 milliárd forint jut a stadionra és a környék infrastrukturális fejlesztéseire".

Ha függvényben ábrázolnánk a sportágakba fektetett állami támogatás és az eredményesség összefüggését, a focit alapulvéve inkább lemondanék a 2 MFt-ról is. Hátha a lovassport megőrizne valamit az eredményeiből.

 

 


  • N.C. kedvelte

#8368 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 24. - 19:52

 

1.Ilyen  fajta, hogy " magyar melegvérű", nincs.

2. Nincs kedven megnézni, de szerintem a 3723 Corghano nem Magyarországon született, így csikója nem "magyar félvér" fajta.

 

A többi lehet, hogy stimmel...

 

3. A "magyar félvér" név használatára a Magyar Félvér Tenyésztő Egyesület jogosult, mivel ők a fajtafenntartók. Akárki is csinálta a névtáblákat, megérett az útilapura.....

 

A tulajdonosoknak nem tűnik fel?



#8369 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 25. - 13:25

 

"Itt van hipp-hopp kétmilliárd, aztán mégis kötöszködöl."

Tényleg felesleges a kötöszködés. A négy túraútvonal és a 300 fő lovas túravezető képzésére szánt összeg egységre vetítve csak aprópénz.

A fehérvári stadiont felújítására szánt kiinduló keretet ehhez képest már összegnek nevezhetjük.  "...amiből 11 milliárd forint jut a stadionra és a környék infrastrukturális fejlesztéseire".

Ha függvényben ábrázolnánk a sportágakba fektetett állami támogatás és az eredményesség összefüggését, a focit alapulvéve inkább lemondanék a 2 MFt-ról is. Hátha a lovassport megőrizne valamit az eredményeiből.

 

 

 

 

Robi ezt most találtam (egy negyed órát elrötyögtem rajta, egyből beugrottál):

 

Örüljünk a stadionépítésnek

slide12de8.JPG?w=640slide27c46.JPG?w=640

slide332d9.JPG?w=640

 

  • ppr, N.C. és fafaragó kedveli

#8370 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 26. - 11:23

 

 

1.Ilyen  fajta, hogy " magyar melegvérű", nincs.

2. Nincs kedven megnézni, de szerintem a 3723 Corghano nem Magyarországon született, így csikója nem "magyar félvér" fajta.

 

A többi lehet, hogy stimmel...

 

3. A "magyar félvér" név használatára a Magyar Félvér Tenyésztő Egyesület jogosult, mivel ők a fajtafenntartók. Akárki is csinálta a névtáblákat, megérett az útilapura.....

 

A tulajdonosoknak nem tűnik fel?

 

 

De föltűnt .... de a névtáblákat és a kiírást nem a tulajdonosok készítik. Azóta másnak is feltűnt, ki is javították gyorsan, de ez a tényeken nem változtat. Vannak, akik úgy gondolják, h ha a szabályok nekik nem tetszenek, akkor bármit megtehetnek. És vannak, akik asszisztálnak hozzá.



#8371 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 5. - 18:24

A marcali tenyészet mondjuk a mfv egyesület egyik fellegvára tudtommal, bár Rubin név alatt nekem egy cremello rémlik.



#8372 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 15. - 11:49

Számomra olvasható cikk:

 

http://www.168ora.hu...nak-139336.html



#8373 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 23. - 10:22

Gonosz vagyok, ezt régóta tudhatjátok rólam, de ha a képeken valóban 2 - 3 esztendős lovakat láthatunk (van amelyiket nagykantárban, de sajnos mindet összeszedettségben lovagolva) - ez elszomorító, legalábbis számomra. Ne értsetek félre, a kritika nem a tulajdonosnak - a tendenciának szól...

http://www.lovasok.h...ndstr=&fromfo=1



#8374 Bereki

Bereki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.114 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 23. - 11:05

Nekem inkább úgy tűnik, hogy az eladó csikók, az apjukról készült  - katalógusból kimásolt -  képekkel vannak hirdetve.



#8375 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 23. - 13:40

Sir Donnerhall-tol nagyon meg akarnak valni, raadasul rogton ketten is. :D
Az hagyjan, hogy ido kozben osztodott, de meg 12 evet fiatalodott is.
Ezek a nemetek valamit nagyon tudhatnak!...

(Mindegyik hirdetesben szerepel a "xxxx csikoja" kifejezes, illetve az, hogy "nyers". Csak ugy mondom.)

Edited by The Oldenburgi, 2015 október 23. - 13:42.


#8376 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 24. - 19:21

:-) köszönöm, figyelmetlen voltam



#8377 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.313 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 30. - 8:37

http://mandiner.blog...mpaign=blhshare

"Ami a gorodoki halálrohamot illeti, részben egy magasabban fekvő pontról néztem, részben pedig telefonon értesültem róla. Meg kell jegyeznem, hogy ennek a lovasrohamnak a gorodoki, minden pontjára pontosan belőtt gyakorlótér volt a színhelye, amit azonban feltétlenül kellett tudnia az ellenséges hadvezetésnek is.

Mikor láttam, hogy a drótsövények és a jól beépített gépfegyverek ellen lovasroham indul meg, bennem, mint vérbeli lovastisztben meghűlt a vér. Az első pillanatban nem értettük a dolgot, és azt hittük, hogy valami még előttünk ismeretlen harcmodorról van szó, talán előre akarnak menni az alkalmas takarásig, és ott lóról szállva, tovább folytatni a támadást. Nem ez történt."



#8378 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 5. - 20:42

http://www.lovasok.h...dex.php?i=98961



#8379 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 9. - 11:08

Jól hallottam a hírekben, hogy leégett Pócsmegyeren egy lovarda?



#8380 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 9. - 13:59

Igen, jol.

#8381 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.579 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 12. - 11:38

"Az édességimádók nagy bánatára a mai kakaótermés nagyon hasonló génállományú fákon terem. Nem mintha a csoki ízén ez érződne, de a genetikailag homogén növényállomány sokkal érzékenyebb a külső hatásokra. Hasonló veszedelmek fenyegetik a világ arabicakávé-termelését is, ami épp a genetikai sokszínűség hiánya miatt egyensúlyoz a kihalás peremén. És azért eszünk világszerte Cavendish-banánt a Gros Michel helyett, mert az utóbbit szinte teljesen kiirtotta a talajgomba-fertőzés. A globális banántermelést ez nem fenyegeti, mert a banánfák gyakorlatilag egymás klónjai; mindannyian egy délkelet-ázsiai közös őstől származnak."

 

 



#8382 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.313 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 12. - 12:54

Né kecsé itten pánikot! :angry:

A cikkben ez is benne van :P :

"Tízmillió év evolúció után nem kéne meglepődnünk azon, hogy hány variáns lehet a fajon belül. Ezek közül néhány vadonatúj ízeket is adhat, míg mások jobban ellenállhatnak a betegségeknek.Ezek a különbségek hozzájárulhatnak az édességipar fejlődéséhez is."



#8383 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 12. - 13:25

He-he-he, ez tetszik :D

 

http://www.origo.hu/...s-offshore.html

 

"...Egy adózási kiskapu miatt az offshore hátterű cégek mentesülhetnek a vállalati adó fizetésétől, ami így pluszterheket ró a Nagy-Britanniában bejegyzett kisvállalkozásokra. Ezért úgy döntöttek, tiltakozásul ők is hasonló módon íratják át cégeiket,..."



#8384 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 12. - 15:15

http://index.hu/mind...ndeznek_jovore/



#8385 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 13. - 9:14

https://www.facebook...03789846378936/

#8386 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 13. - 11:22

Miért teszed ide figyelmeztetés nélkül? :wot:



#8387 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 13. - 14:09

A videó elején ott a figyelmeztetés, egyébként most megint embereket bántanék csúnyán legszívesebben... :/ 



#8388 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 13. - 17:20

Tíz másodpercet bírtam nézni belőle. Miért csinál valaki ilyet?



#8389 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 13. - 18:58

Show must go on.. :( :( :(

#8390 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 13. - 20:03

Mert ahogy Cav is irta, ott van az elejen a figyelmeztetes.

#8391 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.579 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 16. - 11:47

Kerített telek eladó. Alkalmas állattartásra. Megtekintés előzetes egyeztetés alapján.


  • emeset és Kistáltos kedveli

#8392 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 16. - 17:28

Elábrándoztam rajta :)



#8393 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 17. - 20:57

Mert még nem jártál arra nyáron!  :smile2:


  • N.C. kedvelte

#8394 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 17. - 22:50

Ezen még nem gondolkodtam. Vagy klimatizálnám :D


  • Kistáltos kedvelte

#8395 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.313 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 18. - 8:37

Ha valakit érdekel és van türelme böngészni benne, úgy találhat benne sok memdent,("jókat" is*):

http://www.sulinet.h...allattartas.htm

"A földművelési kormányzat 1875-ben a ménesbirtok gazdálkodásának megújítására {227} javaslatot kért; a beérkezett tervezetek közül Gluzek Gyula (Lovrin, 1847–Bp., 1894) munká­ját fogadták el, és 1876-ban kinevezték a ménesbirtok igazgatójává. A csőd szélén álló mezőhegyesi ménesbirtokot sikerült Európa egyik korszerű üzemévé fejlesztenie. Szorosan együttműködött Kozma Ferenc (Sürnye, 1826–Mezőhegyes, 1892) lótenyésztővel. A kettejük kimunkálta hosszú távú elképzelésnek köszönhetően az átalakulás megtorpanás nélkül zajlott le. 1881-ben – a gazdaság ménesétől különálló – nóniusz lótenyészetet hoztak létre.38"

*"

A Dongó című makói élclap május 20-i – egyben utolsó – számában Tóth Pál Vásárhelyi utcai gazdálkodó gúnyos zöngeményében írta:

Adjon az Úristen […]

Nagyatádi kocsit, drága búzát, sokat,

Holnapután pedig örök nyugodalmat.

Az akkori világban luxusfogatnak számított a nagyatádi kocsi. Amikor Sós Antal városi képviselő 1923 szeptemberében indítványozta, hogy adóztassák meg a gazdagokat, elsőnek éppen ezt az újfajta kocsifajtát említette: „Minden egyes féderes nagyatádi kocsi tulajdonosa tartozik luxusadó címen két métermázsa búzát” fizetni.28"

04_e_gazd_kozlekedes_clip_image010.jpg


  • Eva és Kistáltos kedveli

#8396 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.579 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 19. - 7:08

"Éppen Párizsban dolgozott, amikor a Budapesti Műegyetem pályázatot írt ki tanműhelyének vezetői állására, melyet végül a jól képzett, ugyanakkor semmilyen iskolai oklevéllel nem rendelkező szakmunkás nyert el. A tanműhelyben nemcsak tanítás, hanem kutató-fejlesztő munka is zajlott..."

 

Még OKJ-s papírja sem volt.

 

 

 

 



#8397 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 19. - 10:58

 

"Éppen Párizsban dolgozott, amikor a Budapesti Műegyetem pályázatot írt ki tanműhelyének vezetői állására, melyet végül a jól képzett, ugyanakkor semmilyen iskolai oklevéllel nem rendelkező szakmunkás nyert el. A tanműhelyben nemcsak tanítás, hanem kutató-fejlesztő munka is zajlott..."

 

Még OKJ-s papírja sem volt.

 

 

 

 

 

 

Ugyanakkor Bosch, Siemens, akik sokáig a magyarok nyomában kullogtak, világcégek alapjait rakták le. Mit is jelent párszáz kilométer a jó irányban... 



#8398 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.579 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 19. - 19:04

"A fuvarozókat érintő szabályozási csomag részeként jelentősen szigorodik a túlsúlyos járművek ellenőrzése: erre külön szervezetet "Nemzeti Tengelysúlymérő Rendszert" hoznak létre. A szigorodó ellenőrzéseket összekötik az objektív felelősség elvével, vagyis a járművek üzembentartóját büntetik."

 

 



#8399 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.579 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 22. - 15:21

"meghirdette a permanens dzsihádot, és minden hatalmat a dzsihádnak elkötelezett vezető – a Kalifa, de jelen esetben szövetségese, a dirjai emír – kezébe helyezett. Ez a totális hatalom al-Vahab szerint annyit jelent, hogy mindenkinek feltétel nélkül be kell hódolnia az egyetlen isten és az egyetlen vezető előtt. Aki pedig nem hódol be, attól joggal veszik el az életét."

Kétszáz éve már volt egy Iszlám Állam...



#8400 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.313 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 27. - 21:03

http://napitortenelm...tok_mog_a_gulya

 

Ráday Gedeon nevéhez köthető, hogy a kiskunsági ( Duna-Tisza közi, Dél-Alföldi) csikós szőrén lovagol.

A betyárvilág fölszámolásának része volt, hogy a lovon járó - így gyorsan mozgó - ember (kivéve ugye a 'hatóság') nem tehetett nyerget, semmit, így messziről látszott: van-e nála valami?

Ebben az időben terjedt el valamennyire öv helyett a délebbre használt derékra tekert szövet , mert abba ezt-azt el lehetett rejteni.

Mondjuk pisztolyt, nagykést nem, de egy fokos fejét igen.

(Volt egy acél fokosfejem, akkora volt csak, mint két gyufásdoboz, jó újjnyi vastag  nyelet lehetett belecsavarni menettel - ez ugye még elment 'pálca'számba... - olyan húzása volt, hogy a fazekat szétcsapta.

Valami gazembör e'lopta, száraggyon lé a keze!)