Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lómenhely Mátracserpusztán


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
8847 válasz a témához

#81 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 13. - 13:40

Nos,történt azóta valami?Vagy a gyermekek még mindig szivóznak? :confused:

Edited by Mocca, 2006 február 13. - 13:41.


#82 Ördögfióka

Ördögfióka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 21:31

Rosi! Csak egy apró életjelet szeretnénk!Csak annyit, hogy mi van veletek és tanyával!!! :confused: Ugye jó úton halad a nagy álom teljesítése???Elõre is köszönjük! :ang:

#83 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 6. - 7:22

Szia, Rosica!Képzeld, miket álmodtam! :huh: Valami régi angol kastélyparkban éltél a lovaiddal. (Lehet,Kund&K hívott meg?:D) (Azt ne kérdezd, hogy én hogy kerültem oda, de Angyi hátán ülve beszélgettem veled. :) Egy snájdig szalmakalap volt a fejeden. (Nagyon jól állt.) Diskuráltunk-diskuráltunk, egyszer csak kilépett a kastélyból Lisawica, fehér köpenyben, gumikesztyûben, mosolyogva. Aszongya: - Na, kész a Pimpa. (megmûtötte az orrát.) Közben te rajzolgattál, fel volt állítva egy festõállvány a park közepén, felette egy napernyõ kifeszítve. Mondom: - Te Rosi, minek a ködös Albionba napernyõ? Erre te (hamiskás mosollyal az arcodon): - Nyugi, itt mindig süt a nap! :)Akkor észrevettem egy pici lányt, aki hullahopp-karikázik, neki is kis szalmakalap volt a fején, vöröses-szõke, göndör haja volt. Kérdeztem, õ kicsoda. Azt mondtad, hogy ez rc-ék babyje, õk is ideköltöztek, meg még sokan, egy kommunában éltek ott. Akkor láttam, hogy odébb jurták is vannak, Barefoot éppen egy gyönyörû Tamus-féle nyerget rakott fel egy Angyihoz hasonlatos lóra, Mongol írtó klassz õsmagyar ruhában egy tárogatón játszott, Filly meg lepényt sütött egy kemencében. Kérdeztem, jöhetnék-e én is, de azt mondtátok, hogy ebben a kommunában korhoz van kötve a tagság, és én már éppen nem férek bele... (Sosem vágytam Angyliába, de ez olyan rossz volt....:() Aztán kérdeztem, miért nem hallunk mostanában rólad. Te erre azt felelted, hogy ölöged vót abból, hogy mindig beetetnek, lelkesedsz, tervezgetsz, álmodozol, aztán velünk is megosztod mindezt, a végén meg kopp... Ezért aztán elmentél jó messzire, és nem is fogsz már fórumozni. :(Most mondd meg! :rolleyes: :kv:

#84 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 0:45

Hmmm. :) Bizonyos szinten valóban elegem van, eléggé összejöttek a dolgok minden szempontból, de talán most már egyenesbe jövök/jövünk. :D A tervek, lelkesedés és miegyebek továbbra is maradnak, esetleg bõvülnek is, a helyszín valószínûleg változik, bocs, Ördögfióka. :( A részleteket még nekem is egyeztetnem kell az illetékessel. :kv:

#85 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 8:15

Hmmm. :) Bizonyos szinten valóban elegem van, eléggé összejöttek a dolgok minden szempontból, de talán most már egyenesbe jövök/jövünk. :D A tervek, lelkesedés és miegyebek továbbra is maradnak, esetleg bõvülnek is, a helyszín valószínûleg változik, bocs, Ördögfióka. :( A részleteket még nekem is egyeztetnem kell az illetékessel. :kv:

Hozzászólás megtekintése

Bõvebben? :)

#86 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 12:29

Mama! Ezt a gyógyi beszedése elött, vagy utána álmodtad??? Te melliket kapod? A pirosat, vagy a kéket? :D

#87 Dia01

Dia01

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.319 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 19:30

Nem volt semmi,Ágimam :) :D .Viszont ez nekem is eszembe jutott a minap:Hol van Rosi?Él még,vagy mi?Esetleg korlátozta az internetezést?vagy sok a dolga? :confused: :hupp:

#88 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 19:38

...egyszer csak kilépett a kastélyból Lisawica, fehér köpenyben, gumikesztyûben, mosolyogva. Aszongya: - Na, kész a Pimpa. (megmûtötte az orrát.) ...

Hozzászólás megtekintése

...és? Jól sikerült? :DÉn is a kommunában laktam? Még befértem? (korilag???) :pHa igen, ne aggódj Mam, én beszavazlak :DÉs valóban: Rosi!Mi van veled? :ang:

#89 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 20:24

Franke, a "bõvebben"-t egyelõre inkább hanyagolnám, mert soktényezõs a dolog, és most már inkább nem kiabálok el semmit. :kv: De szép lesz, jó lesz, hogy mikor, az majd kiderül. De lesz. ;)Lisa tényleg megmûtötte Pimpát, bár nekem nem szólt róla, csak nem értettem, miért pöndörödik szegény állat ellenkezõ irányba. :(

#90 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 15. - 21:36

Franke, a "bõvebben"-t egyelõre inkább hanyagolnám, mert soktényezõs a dolog, Na,mi éppen erre a sok tényezõre lennénk kíváncsiak! :gm:  és most már inkább nem kiabálok el semmit. :kv:Ezt viszont maximálisan megértem. Nem egyszerû, nem könnyû, és egészen addig, amíg az utolsó pecsét, aláírás meg nem született, és az utolsó naposcsibe is be nem költözött az új tanyára, semmi nem biztos. De szép lesz, jó lesz, hogy mikor, az majd kiderül. De lesz. ;)...éééééés: ezaléééényeg! :yeah: Lisa tényleg megmûtötte Pimpát, bár nekem nem szólt róla, csak nem értettem, miért pöndörödik szegény állat ellenkezõ irányba. :( Ej-ej, ez a Lisa...  :D

Hozzászólás megtekintése



#91 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 8. - 10:29

Rosi! Épp most hallgatunk a rádióban... :D Látom, törekedsz a folytonos médiajelenlétre... :) :yeah:

Edited by StG, 2006 április 8. - 10:29.


#92 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 8. - 10:54

És semmi "kör-sms" vagy ilyesmi... :nem:

#93 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 8. - 16:18

Aki esetleg lemaradt volna az adásról innen, a 11 órás blokkban megtalálható (meghallgatható, letölthetõ tetszés szerinti formátumban), kb. 11.23-tól...

#94 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 22. - 12:17

Van valami hír Rosi-ról?Nagyon eltûnt :rolleyes:

#95 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 29. - 8:05

Isten éltessen, ROSI!

#96 Guest_Walkyria_*

Guest_Walkyria_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 29. - 10:30

Boldog szülinapot, Rosi!! :kocc:

#97 Dia01

Dia01

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.319 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 29. - 10:32

Akkor írom ide is:én is Boldog Szülinapot kívánok,Rosinante! :)

#98 Ördögfióka

Ördögfióka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 29. - 10:37

Csatlakoznék az elõttem szólókhoz: Nagyon boldog szülinapot kívánunk Rosi innen, Balástyáról!!! :) :ang:

#99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 29. - 18:45

Én is én is. Remélem, hogy olvasod :ang:

#100 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 29. - 20:29

Rosi, Boldog Születésnapot! :kocc: (akárhol is bújkálsz) :D

#101 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 29. - 20:38

Még 1 boldog születésnapot üzenet :)

#102 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 29. - 23:31

Köszönet mindenkinek, aranyosak vagytok! Virtuálisan farba lettem billentve, hogy emlegetnek és kerüljek elõfele, no meg csuklottam is rendesen... :D Szóval tenkszölot, öregszem, ahogy tudok. :hupp:

#103 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 7. - 14:40

a júniusi Pegazus-ban van 1 hirdetés, bértartás Balástyán, 27 ha õsgyepes legelõn, 15.000/hó. Viszont elérhetõség nincs. Aki tud errõl esetleg valami informatívabbat, az szóljon. :)

#104 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 7. - 14:45

Lehet, hogy a Pegazus szerkesztõségében hamarabb célt érsz...

#105 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 29. - 18:47

Akad itten némi fejlemény, így aztán izibe' feletetem a kukucsai raktáron lévõ négy körbálát, és november második felében indul a lómenhely a balástyai Zakuszka Tanyán, egyelõre sovány egy hektárkán némi kölcsönlegelõvel, de innentõl "csak" :gm: pénzkérdés a fejlesztés. Ha valaki tud és akar segíteni, megteheti anyagi támogatással (a számlaszámom bizalmi alapon továbbra is 11773463-51102052, meglesz az alapítvány is, de az még egy pettyet arrébb van, viszont sürget az idõ, ami ugye pénz), karámhoz, istállóhoz szükséges építõanyaggal, villanypásztorhoz való szalaggal, szigetelõvel, takarmánnyal, mindenféle lókörüli szükségletes miegyébbel, ill. kétkezi munkával, merthogy lesz dolog rendesen. :huh: Annyi kérésem lenne, hogy csak az ígérkezzen el segíteni, aki komolyan is gondolja; aki még így is megteszi, annak nagyon köszönöm. :)

#106 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 8:48

Ez egyébként UGYANAZ a terület, amirõl szó volt régebben??

#107 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 9:42

Sajnos nem, az sokkal optimálisabb lett volna lakóház meg az apostolok lován történõ megközelíthetõség szempontjából (merthogy állandósult gyalogkakukk vagyok), dehát semmi sem tökéletes. :D Végül mégiscsak eladó lett, de irreális, uszkve kétszeres áron, ráadásul azonnal megvették, úgyhogy buktam, de szerencsére van ott más tanya is dögivel.

#108 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 3. - 14:16

...mindamellett úgy látszik ez most annyira nem hozza lázba a fórumozókat úgy, mint a régi hely, tehát ebbõl is látszik, hogy ez téllleg nem egy ideális terület. :D

#109 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 3. - 15:20

Több szempontból szomorú lenne, ha a fórumozók hozzáállása határozná meg a terület milyenségét. :gm: Akkor tényleg eláshatnám magam, mondjuk a homokos talaj legalább megkönnyíti a dolgomat. :D Akit érdekel a menhely és akar/tud segíteni, az fórumon kívül is megtalál, a többi meg szimplán nem érdekel. :)

#110 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 3. - 19:23

...van ott más tanya is dögivel.

Nem, nem, úgy kell írni, van ott más tanya is, dögökkel. :gm:

#111 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 3. - 19:24

Az egyik nem zárja ki a másikat. :D

#112 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 18:38

Kedden költözünk. :D

#113 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 19:34

Hajrá! Sok sikert ! ;) :ang:

#114 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 20:04

Nagyon kedves vagy, és köszönjük a drukkot, ránkfér. :)Egyébként is nagy az öröm, hazakeveredett a januárban eltûnt Nyomi macskám, akit anno a szomszéd falu árokpartján szedtem össze, jól idõzített, utazik õ is... :yeah: Most itt fetreng az ölemben, és két hízelgés közben segít pötyögni a billentyûzeten. :D

#115 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 20:15

:) Mit is írhatnék? A szokásost, hogy remélem, hogy minden a legnagyobb rendben lesz, és még azt is nagyon remélem, hogy jókívánságnál többre is futja majd részemrõl, rajta leszek az ügyön.

#116 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 20:32

Köszi :) (én meg remélem, hogy részemrõl többre futja a köszinél ;) )Bocsánat, ha nem csak saját magam számára lennék totálisan érthetetlen, a mai napra rendeltetett két órányi alvás valahogy kevésnek bizonyult. :D

#117 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 23:08

Írd már ide azt a folyószámlát, Rosikám, utalnék egy keveset. Meg hátha még eggyen-ketten... Tudom, hogy csepp a tengerben, de valami kóborállatnak lehet egy kis ideig háromfogásost tálalni belõle. ;) Képeket lehetne majd? A költözésrõl is, meg aztán a mostani állapotokról ott a naaagy balástyai sztyeppén? Aztán majd évek múlva merengünk-emlékezünk, hogy "- Hja, amikor még ez is ilyen szakatt vót, meg az is ilyen hiányos vót..." :D :yeah:

#118 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 12. - 0:03

Köszönjük, Ágimam. :) Itten alant van a számlaszám, ill. hogy a jelen pillanatban mi lenne a legnagyobb segítség (karám- és kerítésépítéshez való kütyük, elsõsorban villnypásztorhoz szalag meg szigetelõ, uram bocsá' párszáz méter drótfonat.... :D )

Ha valaki tud és akar segíteni, megteheti anyagi támogatással (a számlaszámom bizalmi alapon továbbra is 11773463-51102052, meglesz az alapítvány is, de az még egy pettyet arrébb van, viszont sürget az idõ, ami ugye pénz), karámhoz, istállóhoz szükséges építõanyaggal, villanypásztorhoz való szalaggal, szigetelõvel, takarmánnyal, mindenféle lókörüli szükségletes miegyébbel, ill. kétkezi munkával, merthogy lesz dolog rendesen. :huh: Annyi kérésem lenne, hogy csak az ígérkezzen el segíteni, aki komolyan is gondolja; aki még így is megteszi, annak nagyon köszönöm. :)

Lesznek majd képek is.

#119 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 14:02

Reményeim szerint holnap ilyenkor a gebbencsek már a balástyai füvet kóstolgatják... :yeah: Ezen a héten még biztosan nem lesz net a tanyán, úgyhogy egy ideig megkímélem beszámolóimtól a lelkes olvasóközönséget. :gm: Továbbá a régi mailcímem is likvidálásra kerül, úgyhogy ha valakire rátör a heveny írhatnék, az új mailcím zakuszkatanya@citromail.hu, továbbá kéretik figyelembe venni, hogy se idõm, se alkalmam nem lesz elolvasni/válaszolni. :D

#120 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 18. - 18:30

Hejhó mindenkinek, köszönjük, megvagyunk. :D Kint leledzünk a világ végén, isteni a levegõ, zaj egy szál se, fenevadak jól vannak, én meg dögfáradtan, amúgyosan szintén jól. A költözés izgalmas volt (itt külön köszönet Foki Karesznak a cuccok bepakolásakor tanúsított iszonyatos türelméért, segítségéért, meg a gebbencseknek hozott zabért. :yeah: ) Szorri az illetékesektõl, hogy nem tudok válaszolni smsekre, privikre és miegyebekre, de a technika átvette a világvége-fílinget, a telefonom az utolsókat rúgja, már sms-t sem tudok írni, net még nincs, most is Interszentünk jóvoltából kerülhettem csak netközelbe, oszt már mehetek is tovább.