Ugrás a tartalmakhoz


Akhal


  • Please log in to reply
1088 válasz a témához

#1001 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 2. - 16:24

Az egy darált szövet, nagyon puhává teszi a talajt, bár ebben a formában még nem láttam, csak sóderbe, forgácsba keverve

#1002 orditoszamár

orditoszamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 2. - 18:19

Tipara ne legyél tudatlan.bio teXtil..... :D

#1003 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 2. - 21:12

és a legjobb az egészben az, ha nincs normálisan bedolgozva, kezelve, locsolva, a finom por- szálak, kehességet okoznak.

#1004 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 6. - 12:30

Három mén együtt, tereplovaglás után:

Han-Girey, Mangu-Sher és Gindukush-Hon

Mangu-Sher, akit díjlovaglásra képezünk, az a mén a négy közül, akit hosszas tanakodás után úgy döntöttünk, hogy nem indítunk díjugratásban, mert a többihez képest "gyengébb" ugró:

Mangu1

Mangu2

...bár az ugróstílusa még így is messze átlag fölötti, fõleg, ha egy a díjlovaglásra kiképzett lovakhoz hasonlítjuk.

Han-Girey e hétvégi munkájával nagyon elégedettek voltunk. Galoppos múltját végre sikerült sztornóznia, és azt a téveszmét is, hogy minél jobban rárohan az akadályra, annál nagyobbat tud ugrani ... :) Végre rájött, hogyan is kell hátból ugrania.

Hangirey1

Remélem, nem vonnak le stíluspontot a versenyen akkor, ha a lovas és a ló talpa az ugrás fölött összeér...

Hangirey2

#1005 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 14. - 18:00

samoca, gyönyörûek ezek az akhalok, csak így tovább! Szívesen látnám õket élõben is :)

#1006 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 14. - 18:06

samoca, gyönyörûek ezek az akhalok, csak így tovább! Szívesen látnám õket élõben is :)


Köszi szépen!
Nem tilos õket megnézni, csörögj rám és gyere ki hozzánk, ha arra jársz.

#1007 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 14. - 18:41



Remélem, nem vonnak le stíluspontot a versenyen akkor, ha a lovas és a ló talpa az ugrás fölött összeér...

Ezt nem tudom elképzelni! :huh: Hogyan ér össze a lábuk? :confused:

#1008 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 15. - 18:48

Így e: KÉP - csak az elõzõ HSZ-ban véletlenül 2x lett ugyanaz linkelve :)

samoca, remélem mielõbb szavadon foghatlak (mármint hogy lesz is rá idõm arra járni, de igyexem erre idõt szakítani! )

#1009 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 15. - 21:21

Nem semmi ugrás!

#1010 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 16. - 17:19

Így e: KÉP - csak az elõzõ HSZ-ban véletlenül 2x lett ugyanaz linkelve :)

Köszönöm! Azért jól gondoltam.

#1011 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 18. - 19:55

Új képek:
Minden edzés egy A kategóriás díjlovagló programmal indul...

...a valós ugrómunka elõtt.

Han-girey ugrik

Jelenleg 115 cm-es pályát tud hibátlanul teljesíteni. Alig várom a jövõ versenyszezont...

Kincsõ itt tart:

Kincsõ1

Violtak vele kisebb problémák, mert nagyobb magasságokon szeretett belerohanni az akadályba, de ez már a múlté.

Kincsõ2

Most éppen egyik kezdõ lovasunk is rajta tanul ugrani.. :)

#1012 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 19. - 9:01

Hajráá!!!

#1013 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 19. - 11:56

Szépen fejlõdnek a kis csõdõrök!

#1014 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 6. - 9:35

Most láttam, hátha érdekel valakit.
Elég barátságos az ára. A szine szép, többet meg nem értek a fajtához :D

http://www.lovasok.h...p...scs&fromfo=

#1015 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 22. - 20:55

Nagyon csendes mostanában ez a topik... Azért eldicsekszem vele: kb 3 hét múlva várjuk KaraKum csikónk érkezését. Tehát nemsokára bõvül a családunk egy akhal félvérrel. :yeah: Már a végére érhetnénk, iszonyatosan hosszúnak tûnik a 11 hónap. Fõleg ez a legutolsó :D

#1016 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 22. - 22:16

Han-Girey

Mangu-Sher az öt évesek kûrjét tanulja...

#1017 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 23. - 9:24

Han-Girey

Mangu-Sher az öt évesek kûrjét tanulja...


Húú, gratulálok... Minden elismerésem nektek! Gyorsan fejlõdnek. :)

#1018 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 23. - 19:59

Szépen fejlõdnek, csak így tovább!

#1019 NICSEVÓ

NICSEVÓ

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 3. - 9:19

Lovakat szeretõ ,de lovakhoz nem értõként kérdezem:az Akhal ,fogatolható-e,ha igen milyen tapasztalatok vannak róla.Kitartása miatt terep sportokban miért nem használják??

#1020 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 20:02

Az I. Lovas Világtalálkozó promóciós túráján Sümegtõl Kecskemétig 2 hét alatt, részt vett, végigcsinálta egy kettesfogat tisztavérû ahalokból, német tulajdonú saját tenyésztésû lovakkal. velük mentem én is, a segédhajtó voltam ill. kocsikísérõ (host). szuperek voltak :yeah:

#1021 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 20:46

Szrt egyszerûen nincs a fajta kellõen hasznosítva, hisz idehaza ritka, drága ló. Terepen, ha jól tudom több versenyez, hosszútávon, rövidtávon galoppon rendszeresen futnak. Emlékeim szerint nem utolsó sorban az ugrósportban is jeleskedik néhány egyed...persze ezeknek kis hazánkban vannak. Viszont a jelenlegi fed mének közt van olyan aki versenyben kipróbált!

#1022 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 21:08

Az elsõ eredmények:

Patriot díjlovaglás
Patriot élete elsõ díjlovas versenyén. Gyermek-díjlovaglás volt Cinkotán, õ és 11 (!) éves lovasa egyaránt életük elsõ lovas versenyén voltak. Harmadik helyezést értek el.

Patriot díjugratás
Patriot élete elsõ díjugró versenyén. B1 kategória, 1 m, Pécel. Hibátlan pálya, 6. helyezés.

#1023 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 23:05

Nagyon csendes mostanában ez a topik...

Azért eldicsekszem vele: kb 3 hét múlva várjuk KaraKum csikónk érkezését. Tehát nemsokára bõvül a családunk egy akhal félvérrel. :yeah:

Már a végére érhetnénk, iszonyatosan hosszúnak tûnik a 11 hónap. Fõleg ez a legutolsó :D


Nem telt még le a három hét?

#1024 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 24. - 5:31

Szrt egyszerûen nincs a fajta kellõen hasznosítva, hisz idehaza ritka, drága ló.

Terepen, ha jól tudom több versenyez, hosszútávon, rövidtávon galoppon rendszeresen futnak. Emlékeim szerint nem utolsó sorban az ugrósportban is jeleskedik néhány egyed...persze ezeknek kis hazánkban vannak.

Viszont a jelenlegi fed mének közt van olyan aki versenyben kipróbált!


Talán egy keresztezés révén (akhal x arab) bekerülhet a fajta egy újabb sportba, a modernkori távlovaglásba. Parti Imre Kerekiben kezdeményezte ezt a programot, az arabló tenyésztõ egyesület hozzájárult. Azt várják ettõl a kísérlettõl, hogy az akhalok az õshazájukban elért távlovas teljesítményei, szívóssága tovább javítja majd az arabok eddigi használhatóságát a távlovas sportban.
Az elsõ, a keresztezésbõl született csikók idén tavasszal-nyáron egy évesek. Az elsõ benyomások pl. a küllem tekintetében a szakemberek részérõl kedvezõk. Azt hiszem, jól írom: Mihman a keresztezési partner.
Elnézést kérek, ha ezek az információk már elõfordultak itt, nem olvasom a topicot, csak ötletszerûen néztem be. Látván Csikasz hozzászólását, gondoltam megosztom veletek ezt az információt.
Még annyit az akhalok sportolásáról: pl. az 1960-as olimpia díjlovas bajnoka Szergej Filatov, Abszent nevû akhal ménnel.

Edited by furioso, 2012 április 24. - 5:33.


#1025 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 24. - 6:23

Nem telt még le a három hét?


Már letelt, lassan 2 hete. De a csikasz egyelõre úgy gondolja, jobb neki ott benn és még várat minket egy kicsit. A jelek arra utalnak, hogy napokon belül meglesz... Úgyhogy mostmár csak drukkolunk neki :D

#1026 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 24. - 6:23

A csikók már gyönyörûek, van közöttük nehány kimagaslóan jó szerkezetû. Szinte mind a fakó valamely árnyalatát hozták és már az idei babák is megvannak, egy hete láttam õket élõben :) . Idén több új mén áll majd tenyésztésbe remélhetõleg, mert elmúlt év szeptemberébe 9-en érkeztek Kerekibe. Kezes, jó formájú fenegyerekek :), mind rendelkezik sporteredménnyel, nem is akármilyennel. Figyelemmel követem az akhalokat, jelenleg is 5 ménes szaporulatát lesegetem. Idén kettõ már megvolt, a többi nemsoká. Samoca - elismerésem a munkátokhoz, pont így kell ezt csinálni. Kicsit irigykedem. Távlovagolni szerettem volna az idén, de a lódolgok nem úgy jöttek össze :nem: . Arabbal már nem is gondolkodom, okokat személyes dolgok miatt nem írom ide. Remélem még találok lovat , akhalt és akkor talán még sikerül egy versenyre fel is készíteni és indulni. Aki tud számomra megfelelõ lovat az keressen meg magánban, színe, neme mindegy. Fajtája kizárólag akhal teke, vagy akhal teke félvér. Kora min 4 év ( mert ez alatt nem indulhat) árat nem írok, mert ha van szikra köztem és a ló közt akkor van, ha nincs hiába ócsó, vagy drága akkor sem kell. Ja és kizárólag útlevélel rendelkezõ ló érdekel. Természetesen hibás, csak kicsi baja van, kehes, gyagyás nem érdekel (mert már ilyen van itthon is) . Méretileg pediglem max 155-060 cm bottal.

#1027 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 9. - 8:52

Április 25-én, majdnem 2 hét ráhúzással, de megérkezett a kis félvérünk. :yeah: Pej kancacsikó, háromláb kesely, mint anyukája. Apja KaraKum. Képeket is hozok hamarosan...

#1028 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 12. - 19:37

Patriot B0, B1-es pályán:

Patriot1

Patriot2

#1029 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 20. - 22:19

Mangu-Sher élete elsõ díjlovagló versenyébn, A5-ben.

Mangu-Sher A5

Mangu-Sher A5

Összeszedett ügetés...

... és nyúúúúúújtott vágta!

#1030 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 21. - 6:26

Csodaszépen dolgozik!

#1031 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 12:42

Köszi! Remélem minõsülünk az országosra idén!

#1032 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 27. - 11:55

Hajrá samoca! Végre achalok a sportban!!

#1033 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 11:37

Mangu-Sher a Sóski Díjlovagló Bajnokság Fiatal Díjló kategóriában II. helyezett lett, 58%-kal, ezzel minõsült az országos bajnokságra!

http://www.czirjakfa...nk/m120616b.jpg


http://www.czirjakfa...nk/m120616e.jpg

#1034 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 21:22

Gratulálok, szép eredmény!

#1035 Tao

Tao

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 16. - 16:09

http://www.hoax-slay...ful-horse.shtml

#1036 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 13. - 14:24

Szépek voltak idén is az Achalok.A kezelhetetlen mént azonban idehozni,komoly felelõtlenség volt...

#1037 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 13. - 16:38

Szépek voltak idén is az Achalok.A kezelhetetlen mént azonban idehozni,komoly felelõtlenség volt...


Lemaradtam, mesélj.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#1038 Kökény

Kökény

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 20:17

"Más példa: férjem a Kurultájon is volt , itt elszabadult 2 ahal teke csõdõr . Az egyik felmászott egy lovas elé és mikor férjem kissé határozottabban elkezdte leszedni onnan , õt támadták, hogy mit csinál szegény lovacskával.... A másik csõdör csikó beszabadult lovaink karámjába , elég nagy galibát okozott, az egyik lovunkat varrni kellett . Reakció : a csikó még nem volt soha kötve , tehát a mi kancáinkat különítsük el , mert sárlanak ..... No szóval néha a nézõk és a csõdör tulajdonosok is hibásak-felelõtlenek ....Amúgy pedig szép volt minkét rendezvény "

#1039 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 1:04

"Más példa: férjem a Kurultájon is volt , itt elszabadult 2 ahal teke csõdõr . Az egyik felmászott egy lovas elé és mikor férjem kissé határozottabban elkezdte leszedni onnan , õt támadták, hogy mit csinál szegény lovacskával.... A másik csõdör csikó beszabadult lovaink karámjába , elég nagy galibát okozott, az egyik lovunkat varrni kellett . Reakció : a csikó még nem volt soha kötve , tehát a mi kancáinkat különítsük el , mert sárlanak ..... No szóval néha a nézõk és a csõdör tulajdonosok is hibásak-felelõtlenek ....Amúgy pedig szép volt minkét rendezvény "


Köszi. Ezek vajon vért izzadó õsi gyökereink lovai? Ha igen, nincs több kérdésem. :gm:

Remélem a lovaitok lassan meggyógyulnak.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#1040 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 21:26

Igen Forkissima, többek között ez a fajta is.