Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Rodeó


  • Please log in to reply
396 válasz a témához

#1 Billy Boy

Billy Boy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 6. - 19:58

Sziasztok.Ezt a topikot azért nyitottam meg mert érdekelne hogy,kinek mi a véleménye a rodeórol.És lennének e olyan emberek akik ennek a sportnak a fejlõdése érdekében( itt magyarországon) beszálnának mint versenyzõ ill rodeóbohóc,versenybíró...stb....(nem anyagiakra gondoltam)!!!!köszönöm.

#2 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 6. - 21:17

A fenét se érdekli. Nem is mondta a lányának (mármint a fene), hogy addig nem kap apanázst az egyetemi tanulányai folytatására, amíg le nem fordítja a rodeo szabálykönyvet. Mind a 105 oldalt. Amit Foltos Csikó mutatott neki. Hát miért járatja a külker fõiskolára (mármint a fene a lányát), ha még ezt sem vállalja?Bikát se nagyon keresget (mármint a fene) a szomszédban, amivel majd a Western Fesztiválon rodeózni lehetne. Á, mondom, hogy a fenét se érdekli ez a rodeó. :D

#3 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 8:21

Sheriff! Posted Image Ennek a fene sem tréfa! :D

#4 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 10:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Szellemlovas: Sheriff! Posted Image Ennek a fene sem tréfa! :D [/QUOTE]De nem ám! Az egyik szóba jöhetõ bika 700 kg körüli szürke marha, a másik 900 kg-os húsmarha. Bizony ezek egyike sem vicc! [ Február 07, 2005, 09:45: Az üzenetet átszerkesztette: sheriff ]

#5 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 11:22

Hát, a rodeó esetében kifejezetten nem okoskodásról van szó. Akinek egy csöpp esze van, az nem kezd ilyesmibe. Ez fix. De ez a Billy Boy, Foltos Csikó, Májki, Máté mind õrült.

#6 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 13:20

Részemrõl nagyjából ugyanaz a véleményem a rodeóról ami volt, lényegében nem változott. Azaz felesleges agresszió a lóval szemben, direkt hergelése egy állatnak azért, hogy a lovasok a tökösségüket mutogassák.Nekem ez a fajta "lószeretet" nem az esetem.Ellenben egy mûbika, az poén. Az ugyanis nem érez, és annak utána nem kell a szemébe belenézni ;)

#7 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 13:48

Hát én szelidebb sportoknál maradok! Posted Image

#8 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 14:05

Boka!Nagy szerencse, hogy a véleményed ebben a kérdésben nem befolyásol senkit az érdekeltek közül. A fentebb említett lovasok - hiszed vayg sem - de szeretik a lovakat. Igazán, szívbõl és hitelesen. Számomra legalábbis ezer tanújelét adták már ennek. Téged valójában nem ismerlek, veled nem tudom, hogy mi a helyzet. Gondolom te is szereted õket. De megkérlek rá, hogy ne riogass állandóan a félelmeiddel minket és az érdeklõdõket! A véleményedet már ismerjük, tiszteletben is tartjuk, bár nem értünk vele egyet. Nem tudom mi a célod ezzel az állandó negatív kampánnyal? Ha bele akarsz szólni a rodeó ügyeibe, akkor gyere el azokra a gyûlésekre, edzésekre, felkészülésekre, próbákra, amelyek errõl a dologról szólnak, s legyél konstruktív! Ha van ötleted, hogyan lehet ezt jól, állatbarát módon, balesetmentesen, nemzetközi standardeknek megfelelve mûvelni, akkor szívesen meghallgatunk. De kukacoskodásra, szõrszálhasogatásra, farkas után kiáltozásra nincs kereslet ezekben a körökben!Remélem nem válaszolsz! Nem azért mert ne lenne jogod véleményt nyilvánítani, pusztán azért, mert nincs értelme. Más világ vagyunk. Nem értjük egymást. Mást jelentenek a szavak, az érzések. Kár egymással veszõdnünk. Nem gondolod?

#9 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 14:19

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff: Boka!Nagy szerencse, hogy a véleményed ebben a kérdésben nem befolyásol senkit az érdekeltek közül. A fentebb említett lovasok - hiszed vayg sem - de szeretik a lovakat. Igazán, szívbõl és hitelesen. Számomra legalábbis ezer tanújelét adták már ennek. Téged valójában nem ismerlek, veled nem tudom, hogy mi a helyzet. Gondolom te is szereted õket. De megkérlek rá, hogy ne riogass állandóan a félelmeiddel minket és az érdeklõdõket! A véleményedet már ismerjük, tiszteletben is tartjuk, bár nem értünk vele egyet. Nem tudom mi a célod ezzel az állandó negatív kampánnyal? Ha bele akarsz szólni a rodeó ügyeibe, akkor gyere el azokra a gyûlésekre, edzésekre, felkészülésekre, próbákra, amelyek errõl a dologról szólnak, s legyél konstruktív! Ha van ötleted, hogyan lehet ezt jól, állatbarát módon, balesetmentesen, nemzetközi standardeknek megfelelve mûvelni, akkor szívesen meghallgatunk. De kukacoskodásra, szõrszálhasogatásra, farkas után kiáltozásra nincs kereslet ezekben a körökben!Remélem nem válaszolsz! Nem azért mert ne lenne jogod véleményt nyilvánítani, pusztán azért, mert nincs értelme. Más világ vagyunk. Nem értjük egymást. Mást jelentenek a szavak, az érzések. Kár egymással veszõdnünk. Nem gondolod? [/QUOTE]Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Hát ez nagyon tetszik.... [ Február 07, 2005, 13:34: Az üzenetet átszerkesztette: Csövi ]

#10 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 14:29

Azért a szürkemarhának ott van az a borzalmasan nagy szarva is! Fiúk, vigyázzatok magatokra! Posted Image Nálunk lehet gyakorolni! Van egy James nevû tehenünk (igen, nõnemû), kb. 600 kilós. :D Együtt lakik a kancákkal, csikókkal.

#11 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 14:44

Sheriff!Köhöm...
idézet:
Eredeti szerzõ: Billy Boy:Ezt a topikot azért nyitottam meg mert érdekelne hogy,kinek mi a véleménye a rodeórol.[/QUOTE]Erre leírtam a véleményemet.Hogy ebben hol volt a riogatás, félelmek felsorolása, kukacoskodás, és a többi, azt harmadszori elolvasásra sem találom, de biztos igazad van, ó nagy Sheriff. ( Posted Image tongue.gif )Vagy csak a pozitív, vagy neked tetszõ véleményeket lehet/szabad ide leírni?!Grrr!!(én veled ugyan nem veszõdöm, eddig se tettem Posted Image )(Szerkesztés: pár hangulatjel bebiggyesztése, az egyértelmûsítés kedvéért...) [ Február 07, 2005, 14:02: Az üzenetet átszerkesztette: BoKa ]

#12 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 14:50

idézet:
Eredeti szerzõ: Billy Boy:Ezt a topikot azért nyitottam meg mert érdekelne hogy,kinek mi a véleménye a rodeórol. [/QUOTE]Ez egy kérdés volt. Bokáé meg egy válasz. Aki kérdez annak felelhetnek.Nekem a véleményem, hogy a rodeó nagy közönségvonzó dolog. amikor falusi lovasnapokon ugróversenyt rendeznek, sokan mennek ki azért, mert szeretnek bukást eséseket látni. Bevallva vagy nem,de szeretik az emberek a cirkuszt. A rodeó viszont jó nagy cirkusz. Ló és marha számára veszélytelen, az ember meg maga dönthet felõle.( engem a díjugratás vagy a rodeó kb egyformán ráz fel) ;) Ha kellõ biztonsággal, megfelelõ feltételekkel zajlik majd akkor jó lesz. Én emléxem mikor az elsõ gyorsasági versenyk voltak, akkor 30 mp felett volt a hordókerülés csúcsideje. Azóta etelt egy-két pár év és hol tart?ha viszonylag gyors fejlõdése lesz, nem lesznek balesetek akkor nyílvánigény is lesz rá.Magam nem vagyok rodeó érdeklõdésû, érdekeltségû, de a lábam nem tenném be neki akkor sem ha tehetném. Csinálják és fejlesszék amennyire lehet és majd az idõ eldönti a szükségszerûségét. Fikázni elõre felesleges, aki melléáll az tegye teljes mellszélességgel, aztán majd kiderül. Posted Image

#13 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 14:50

idézet:
Eredeti szerzõ: Csövi: Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Hát ez nagyon tetszik.... [/QUOTE]Kinek a pap, kinek a papné. Nekem az ilyen hatalmaskodó, uraskodó hozzászólások (mint Sheriffé e fentebbi) annyira nem nyerik el a tetszésemet. Azon a részen meg hangosan felröhögtem, hogy "a más véleményedet tiszteletben is tartjuk". Ahan, pont olyan volt az a hozászólás, jaja Posted Image

#14 pitypang

pitypang

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 14:56

idézet:


Eredeti szerzõ: realcowboy:

Eredeti szerzõ: Billy Boy:[qb]Ezt a topikot azért nyitottam meg mert érdekelne hogy,kinek mi a véleménye a rodeórol.

Ez egy kérdés volt. Bokáé meg egy válasz. Aki kérdez annak felelhetnek. Posted Image Így igaz!

#15 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:02

Részemrõl akkor már inkább a pap...Nem szállok bele a hintádba, pont a vagdalkozásnak nincs itt semmi értelme és helye. Elmondtad a véleményed, kész. Szerintem Sheriffnek igaza van, magadra veheted, ez meg az én véleményem. Részemrõl ez a téma lezárva. Ja és légyszi ne nekem tolmácsold a Sheriffnek szánt célzásaidat.PáUi.: Nem voltál te sokat lovak között...? Posted Image Posted Image [ Február 07, 2005, 14:06: Az üzenetet átszerkesztette: Csövi ]

#16 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:11

Csövi! Oszt arró mé nem írsz má, hogy hogyan vagyol? Minden rendben van veled? Azt meg sem kérdezem, hogy ültél-e azóta lovon, mert biztosan tudom a választ! Posted Image OFFGLps.: fordítás továbbra is folyamatban... Posted Image

#17 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:12

off (félig):HÁt a vagdalkozást ebben az esetben azt hiszem nem pont rám kell érteni... A "tolmácsolást" nem szántam neked, de tény, hogy a te hozzászólásodról jutott eszembe, azért oda írtam. Az utóiratodat nem értem, igaz, különösebben nem is érdekel, így a válasz rá: nem eleget.

#18 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:24

Csövi!Hagyd békén Bokát! Mondom, más világ, más világnézet. Nincs bennünk semmi közös szinte, minek akkor ragozni? Õ olyan amilyen, én meg ilyen uraskodó, vagdalkozó vagyok és kész. Lépjünk tovább!Billy Boy!Kb. mennyi az átfutási ideje az állatvédõs lasszóhurok rendelésnek? Nagyon nekibuzdultunk a hétvégén Májkiékkal, sokat akarunk gyakorolni. De a kedvezõ tapasztalatok után csak ilyen állatbarát lasszóval engedek dobálni nálunk. Amit mi eszkábáltunk, az jó volt ugyan egyszeri alkalomra, de a profi kivitelû azért jobb lenne. Sürgõs jeligére kérem a választ! (Ha már basáskodni szokok ;) )

#19 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:39

Nekem tetszik a vagányság, a rodeó is. Bikán az igazi. Mert míg a ló elszalad, mert menekülne a szerencsétlen, a bika már nem biztos. Láthatunk ilyenekrõl videokat rendesen.Mert a kisborjú is más, meg a bika is. Szeretem ha az ellenfél ellenfél. Mint rally-n a fa. NA az ellenfél!A magam részérõl bátorítok is mindenkit, fõleg, hogy már nemcsak baleseti sebész ismerettségem van, hanem egy barátom a plasztikai sebész szakvizsgáján is túl van! Tehát nemcsak megfércel, de adott esetben széppé tesz, de zsírt is szív. Egy gyerekkori barátom pedig ortopéd, tehát leszakadt lábak, kezek protézissal történõ pótlását is rövid határidõvel - jó minõségû ilyenekre ugyanis adott esetben éveket kell várni - el tudja intézni.Az aggódókat nem értem. Tudomásul kell venni, hogy vannak más emberek. Õket nézzük az extrémen - bár jó részük soha nem lesz-lett 30 éves - és jól szórakozunk. Keresik a veszélyt és jóllehet sok bajnok hal meg - csak legutóbb is jópár - mindig vannak újak. Szerintem mindenki maga dönti el, hogy és meddig akar élni... (az viszont felidegesít, amikor a dilettáns nekem akar jönni az autójával) :D

#20 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:40

Jól van, Gumi, csak ügyesen...Má' augusztus óta nyüvöm az ipart mint a gép! Ott a helyem a rodeon! Direkt halasztást kértem a fémkivételre, biztos, ami tuti. Ha má' törik, akkor legalább vasastú-mindenestû...Á, nem, csak viccelek. Majd óvatos leszek. Egész jól haladunk a fordítással. Már csak kilenc oldal van, azt még gyorsan ki kéne osztani.Te! Jó lenne egy pár csajt is összeszedni a rodeora. Nem vállalod be?

#21 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:42

Na, ne vicöjjé, jó? Posted Image Én, aki pár éve még attól is frászt kaptam, ha a ló gödörbe lépett?(Jól esett a kérdés, még ha röhejes is.)Örülök, hogy jól vagy, azé télleg vigyázz, jó?

#22 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:48

OSH, nekünk is van plasztikai sebész ismerõsünk! :D Már akartam is ajánlgatni, hogy hívjátok meg a Rodeóra Majrés Dokit! ;)

#23 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:50

Jó.Azért lehetnél egy kicsit több önbizalommal!!Ennek úgysincs köze a lovastudáshoz, max. esel egy k..va nagyot, aztat meg úgyse' árt szokni. Na jó, nem erõltetem.... ;) Készülök Silveradoba, mert ezek má' behozhatatlan elõnyre tettek szert, rá kell kapcsolnom, majd összefutunk...

#24 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:51

Mondjuk most komolyabban:Csövi, említetted a múltkor a telefonban ezt a rodeót a vassal. Miután nem gondoltam, hogy ezt komolyan gondolod, nem mondtam, de ha ezzel egyszer rosszul érsz talajt - szándékosan nem esést írtam! - szilánkosra törik a lábad pont a vas miatt. És akkor nemhogy járni lesz kétséges, de a lovaglás is múltidõs dologgá válik...Ez az, amit mindenkinek Magának kell eldöntenie. Katám kaszkadõrködött (is), de miután vasalták vállát-bokáját, úgy döntött ilyet többet nem, mert még egyszer rosszul fog talajt és soha nem csinálhatja azt, ami az élete, a belovaglást.Van tehát aki így, van aki úgy dönt. Ha a rizikónak tudatában van, szíve joga...

#25 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 16:16

Komolyan, OSH:Persze, megfontolás tárgya. Ha orvosilag végképp el leszek tanácsolva, akkor természetesen lemondok róla. Hülye nem vagyok. De azért csak lesz erre valami megoldás, talán rendesen meggyógyul addigra és gyorsan kiveszik a velõûrszeget... Jó lenne. Ha mást nem is, akkor majd majd bíráskodom, bohóckodom, valamilyen formában ott leszek...A Gellén Kata a barátnõd?

#26 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 16:34

CSak egy kérdés:A rodeókon valóban használnak e szöges övet?Mert már láttam (nem élõben) és volt rajtuk egy heveder-szerû a lágyék résznél. Ha ez tényleg szöges és emiatt ugrál az állat, akkor tényleg nem valami állatbarát sport. Az ilyenekrõl mindig az a véleményem, hogy az ember magától megy oda, senki nem kényszeríti rá. Viszont a rodeóra, bika és egyéb állatviadalokra az állatok nem azért jutnak el, mert a mancsukat, patájukat összerakva könyörögnek!Amúgy a szürkemarhát személy szerint nem ajánlanám. A cégnél, ahol dolgozom van kb 350 db belõle és néha egyáltalán nem marha módjára viselkednek. Láttam betört orrot, ropiként széttört karámot. Ezek az állattok nem viccelnek, ha úgy gondolják hogy veszélyben vannak.

#27 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 16:39

Csövi, nemnem. Õt nem ismerem. Szabó G, Leitch, Piroch, nagy Menyus, stb, ezekkel mászkált lovas dolgokhoz a Hidvégi stábbal. Amíg onnan ment aktívan a filmezés. Az egy jobb megoldás, ha addig ki lehet venni és rendbe is jön annyira... Orvos ilyet támogatni nem fog ilyen sérülés után, azt ne is várd! ;)

#28 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 16:43

[url="http://"http://www.pahrumpvalleytimes.com/2004/08/04/photos/rodeo_bull.jpg"]Itt[/url] meg [url="http://"http://gcrgweb.sdsu.edu/NE2003Web/Rodeo/071303MT_BullRiding7.jpg"]itt[/url] pl. nagyon szépen látszik, hogy kötél van az ágyékán a bikának...

#29 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 16:49

Köszi Gumi, azért kérdeztem, mert nem tudtam. Akkor szerencsére szögekrõl szó sincs.DE valami oka biztos van, hogy fel kell rá tenni, azért gondolom, hogy olyan érzékeny részen nem kellemés érzés és azért ugrál, mert zavarja.Ha enélkül is ugrálna akkor pedig nem kéne rátenni nem?Ezzel csak azt akartam mondani, hogy azért biztos nem egy leányálom nekik ez a móka.

#30 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 17:01

Na jó, mer olyan szépen kéred, megmutatom, miért is ugrál igazából. Itt lépnek be képbe a rodeobohócok. [url="http://"http://www.kelhess.com/funny2/bullriding.jpg"]A titok[/url] khm... :D

#31 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 17:05

Ez igazán egészségtelen életmód...Minden bohócnak bagóznia kell! :D Ráadásul még õket ökleli fel a bika is, ha nincs szerencséjük, akkor pont az összebagózott tüdejüket szúrja ki.

#32 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 17:21

Szia Agrobe![url="http://"http://kep.tar.hu/lombardo/27663930#2"]http://kep.tar.hu/lombardo/27663930#2[/url]Itt találsz néhány képet a tavalyi elsõ rodeos próbálkozásról. Nem azt mondom, hogy élvezték a bocik, de semmi bántódásuk nem esett, sõt![url="http://"http://kep.tar.hu/lombardo/27663930/5717056#2"]Néha fordítva sült el és õk teperték le az embert![/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/lombardo/27663930/5717077#2"]Aztán Sanyika hátmasszázsban is részesítette a bocit.[/url] :D [url="http://"http://kep.tar.hu/lombardo/27663930/5718543#2"]És az õ hasukon még kötél sem volt.[/url]

#33 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 17:29

Ezek nagyon picik! Azért a szürkemarha az más lesz, tényleg nem olyan, mint a magyartarka.Nagyon vigyázzatok, vagyis inkább hagyjátok ki szerintem. Tényleg az tudja igazán, hogy hogyan viselkednek, akik nam, mint nap velük élnek. sokan azt hiszik, hogy minden marha egyforma, de ezek olyanok, mintha nem háziállatok lennének.

#34 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 17:37

Persze, hogy más! Ezt csak megnyugtatásképp mutattam. ;) A szürkemarha bulit szerintem is át kéne gondolni.Tavaly a 800 kilós "nem tudom milyen fajta" tenyészbika is fent maradt végül a futón Alapon.Brutális volt, pedig még szarv sem adatott meg neki!

#35 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 17:40

Emberek!Megnyugtatásképpen mondom, hogy a fokozatosság elvét követve idén vágósúlyban lévõ bikák lesznek-legalábbis a májusi dunakeszi rodeon igen.Az pedig 550- 600 kg, de inkább a kettõ között. Posted Image Tény, hogy az is rettentõ csúnyán tud nézni...

#36 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 20:01

Szeretném, ha tisztáznánk a "rodeo" jelentését. A fordítás kapcsán számomra kiderült, hogy a közhiedelemmel ellentétben a rodeo nem a bakolászó ló/bika megülését jelenti, hanem különbözõ versenyszámokból álló sporteseményt. A szabályzat 11 ilyen versenyszámot említ:calf roping,bareback bronc riding,steer wrestling,bull riding,saddle bronc riding,cutting horse contest,dally team roping,clover-leaf barrel race,pole-bending race,break-a-way calf roping,goat tying.Ezek közül csupán három az, amiben ugrál az állat a cowboy/cowgirl alatt.

#37 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 20:13

Valahová sheriff anno leírta az ilyen angol szavaknak (roping,cutting, ilyenek) a jelentését.Valaki belinkelné? Mert nem találom Posted Image

#38 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 21:49

calf roping - A borjút lóhátról lasszóval elkapják, majd a lóról leugorva összekötözik.bareback bronc riding - nyers lovat szõrén megülnek, 8 mp-ig kell fent maradni rajtasteer wrestling/bulldogging - a (bull)dogger a marha bal oldalán, a segítõje (hazer) pedig a jobb oldalán lovagol, a bulldogger leugrik a lóról, leteperi a marhátbull riding - bikát ülnek megsaddle bronc riding - uaz. mint a BB, csak nyereggelcutting horse contest - a csordáról egy marhát kell leválasztanidally team roping - 2 fõs csapat, header lasszóval elkapja a marha fejét, ezután a heeler a lábátbarrel race - hordókerülés (lóhere levél alakban)pole bending - szlalom, 6 oszlop, oda-visszabreakaway calf roping - borjút lasszóval elkapják, a ló csinál egy sliding stop-ot, a borjú elszalad a kötéllel, gyorsasági szám, ott áll le az idõmérés, amikor a kötél elhagyja a nyeregszarvatgoat tying - kecske után lovagolnak, leugranak a lóról, elkapják a kecskét, megkötözik(Lassan tiszteletbeli westernes leszek :D ) [ Február 07, 2005, 20:51: Az üzenetet átszerkesztette: silvanus ]

#39 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 22:24

Silvanus: Posted Image Posted Image

#40 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 15:38

Én úgy tudom, hogy a marhás, a roping és a rodeo számok külön vannak és a rodeo-ba a bronc- és bullridingon kívül csak a gyorsasági számok tartoznak bele (hordó, szlalom), valamint a csikóbetörés és a steer wrestling.Utóbbiba nem vagyok biztos, mert csomó olyan verseny van, amit csak hallomásból ismerünk, itthon még nem csinálták.Pontosan a fenese' tudja, mi hová tartozik... :confused: