Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dóra-major avagy élet az üllõi homokon


  • Please log in to reply
512 válasz a témához

#161 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 10:45

Tudtok a szombati karácsonyi kilovaglásról???2005 12.17. Azt hiszem 10 óra jöttök??????

#162 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 11:10

Tudtok a szombati karácsonyi kilovaglásról???2005 12.17. Azt hiszem 10 óra jöttök??????

Hozzászólás megtekintése

Nem hallottam róla.De asszem én nem is megyek.

#163 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 11:14

Én se hallottam róla, de asszem én se megyek.

#164 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 11:35

Valami derengett, de konkrét idõpontot nem tudtam. Ozzyval egy hosszabb terepet úgysem tudok menni, úgyhogy nekem ez nem megy. Meg hát tegnapelõtt is "kilovagoltam" este nyolckor, de csak a fedeles elé, aztán a mezõn kijárt körön bûvészkedtem Ozzyval. Nagy mákom volt, mert az itt-ott megmaradt hó és a hold adott elég fényt, csak az a sejtelmes köd ne lett volna. :D Egy kicsit hideg volt, a talaj nagyon kemény volt, de ez a lózseni, mikor át kellett vágnunk a jeges úton, úgy megnézte, olyan óvatosan tette a lábait, hiába, a 21 év tapasztalat. :) Nem volt komoly lovaglás, csak egy kis jóérzés, hogy lovacskázok. Úgy látom, hogy öreglány kerekedni kezdett, remélem, hogy nemcsak a bunda miatt látszik úgy.

#165 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 11:46

Én se hallottam róla, de asszem én se megyek.

Hozzászólás megtekintése

Most mééér? Gyöngyös még nem társaságképes? :dev: :rolleyes: Lehet, hogy egy darabig elkísérhetném a csapatot... Majd kiderül. De reggel 10-kor?! Akkor még nagyon hideg van! És korán kell kelni.

#166 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 11:53

Velem nem annyira, legalábbis az elsõ 10 percben biztos. :D Mehetnék más lóval is, de egyrészt nem szeretem a nagy csapatos lovaglásokat, másrészt én sem szeretnék korán kelni... De a fõ ok, hogy szombat délelõtt Galeszhez terveztem menni.

#167 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 12:03

Velem nem annyira, legalábbis az elsõ 10 percben biztos. :D Mehetnék más lóval is, de egyrészt nem szeretem a nagy csapatos lovaglásokat, másrészt én sem szeretnék korán kelni... De a fõ ok, hogy szombat délelõtt Galeszhez terveztem menni.

Hozzászólás megtekintése

Más is lovagolja Gyöngyöst? Nincsenek újabb fotók a luxusnyugdíjaslegelõn tartózkodó Galeszrõl? Húú, Lindus már nagyon megorrolt rám. Mióta nem lovagolom eleinte mindig odajött hozzám és próbált belebújni a nálam lévõ kötõfékbe, meg furakodott, Ozzy és közém állt, próbálta elkergetni az öreglányt, aztán egyre kevésbé, most már oda se jön, csak távolról néz szemrehányóan. :(

#168 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 16. - 13:44

Nem lovagolja más, csak arra akartam ezzel célozni, hogy ez nem az õ hibája. :)Galeszkáról telefonos fotók vannak, ha eccer lesz idõm összevarázsolni a telefont a géppel, felteszem õket...

#169 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 10:33

Szóltak katona barátaink, hogy készüljünk a tavaszi TÁJÉKOZÓDÁSI VERSENYRE! Aszonták, hogy gyakoroljunk.(Úgyis legtöbbször egyedül tudok csak menni terepre, a spéci Ozzy tempó miatt, kivéve mikor megszánnak a többiek és eltötyörögnek velem. :) Meg ha valami kismama+nyugdíjas terepet hozunk össze Biussal. :) Ha egyedül megyek, legalább néznem kell, hogy merre járok, hogy vissza is találjak, úgyhogy gyakorlásnak kitûnõ.)Mindenki készüljön, gyakorolja a térképolvasást, a lovát tréningezze, hogy bírják a tempót, mert nemsokára itt a tavasz! :kocc:

#170 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 23. - 11:05

A lovak megint csodát tettek velem. Sétáltam az udvar felé ezzel a hihetetlenül békés, nyugodt jószággal, kezdtem megnyugodni. Olyan érzés volt, mintha csak ketten lennénk a világon. Útközben megvakargattam a nyakát, megsimogattam, megéreztem a meleg plüssmaci bundát a kezem alatt, és egyszerre béke és vidámság töltötte el a lelkem. Mintha karácsony lenne.

Hozzászólás megtekintése

Nagyon sok ilyen érzést kívánok Karácsonyra a Dóralakóknak. Meg persze Nagyon boldog Újévet. :ang: Teljesüljenek az álmaitok. :kocc:

Edited by don quihote, 2005 december 23. - 11:07.


#171 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 19:53

:eek: Hallihó Henit keresem fontos most léci léci léci JA ÉS PERSZE MINDENKINEK LOVAZÁSBAN GAZDAG KELLEMES ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!!!!! :kir: :kir: :kir

Edited by Bius, 2005 december 27. - 19:58.


#172 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 28. - 21:05

Itt vagyok Bius. Mi a helyzet? Némi tisztességtelen elõnyre kívánok szert tenni a köv. táj. lovaglásra, holnap megyek a térképészekkel, remélem, hogy járható lesz a környék. :)

#173 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 28. - 21:08

A lovak megint csodát tettek velem.

Hozzászólás megtekintése

Nagyon sok ilyen érzést kívánok Karácsonyra a Dóralakóknak. Meg persze Nagyon boldog Újévet. :ang: Teljesüljenek az álmaitok. :kocc:

Hozzászólás megtekintése

Köszönjük szépen, teljesültek. :) Linda akkora, mint egy anyahajó, lesz Kislindus tavasszal, de irtó gyanús Ozzy is, vagy csak nagyon felhízlaltuk. :D Hasonló szépeket kívánok nektek! :)

#174 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 28. - 21:32

Milyen vicces volt! Lópokcóccal betakart lóval bementem a fedelesbe, kijöttem, lecsutakoltam, belópokrócoztam, visszavezettem a ménesbe, a hálátlan bitag pedig elterült a hóval takart jégen, és többször meghempergett benne! Esküszöm, hogy csúfondárosnak minõsíthetõ arckifejezéssel. :kir:

#175 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 29. - 11:05

Milyen vicces volt! Lópokcóccal betakart lóval bementem a fedelesbe, kijöttem, lecsutakoltam, belópokrócoztam, visszavezettem a ménesbe, a hálátlan bitag pedig elterült a hóval takart jégen, és többször meghempergett benne! Esküszöm, hogy csúfondárosnak minõsíthetõ arckifejezéssel.  :kir:

Hozzászólás megtekintése

Nade, ezért is - szeretjük Õket.

#176 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 9:19

Mindszenten jártunk élménybeszámolót itt olvashattok :DBUÉK itt is!

#177 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 10:47

Kedves Heni! Mi lenne ha a tavaszi tájékozódási lovasversenyre mi ketten egy párost alkotnánk és nem az uccsó helyet plyáznánk meg?Mit szólsz hozzá?Csak ló kéne mert Tiffyke már nehézvemhes útközben még megellene :eek: majd szerzek valami állatot mondjuk a millitarys csávó hátán indulok :dev: BIUS

#178 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 11:47

Szia Bius! Persze hogy indulhatunk együtt, de most elgondolkodtattál, hogy én vajon melyik lóval indulhatnék, mert Ozzy nem örülne a többórás bolyongásnak, akik meg eszembe jutottak, mint esetleg kölcsönkérhetõ lovak, mind vemhes kancák szintén. Kivéve Iszkirit. De rá Zsozsin kívül nem mer felülni senki, én meg pláne nem. :D Gyalog-galopp? :D Majd meglátjuk. Addig is valamelyik térképész lovagláshoz csatlakoznunk kellene, hogy gyakoroljuk a tájékozódást.

#179 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 12:30

Na akkor gondolkozzunk!!Milyen lovak jöhetnek számításba:egy kis matek CSABI+SEBES=HALÁL te mit tudsz ajánlani?????????BIUS :kir:

#180 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 12:32

Addigra simán össze lehetne dobni Heninekent :gm:, meg a Dusi-Handel csikót!Szerintem az már nyerõ páros!

#181 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 12:37

Húúúúú de vicces ez a Heineken+Hanna párosítás. :D De ezt is túlszárnyalom: Iszkiri+Arkana. :D Nem baj, messze van még a tavasz. :)

#182 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 9:18

Végre átugrattam én is az új évbe! Kissé lemaradtam a többiektõl, mert a nagy közös átugratás 2-án volt. Nem ugrottunk még Ozzyval, én nem tudok ugratni, de kétségem nem volt, hogy ha valami halovány segítségnek értelmezhetõ ráutaló magatartást tapasztal, akkor majd õ kitalálja hogy mit akarok és megoldja a feladatot, mint volt fogat- és ugróló. :ang: Mentem egy kört ügetésben, majd elindultunk a kis x felé, de még igazán rá se lovagoltam, õ odaügetett, majd az akadály elõtt két ugrásnyira beugrott vágtába és átugrotta. Állítólag nagyon szépen ugrik, de ez csak kivételes alkalom volt hajlott korára, és nem túl egészséges lábára tekintettel. Teljesen olyan érzésem van Ozzyval kapcsolatban, mintha egy mesehõs lenne. Mikor a legkisebb szegénylegénynek a legsoványabb, legöregebb "gebe" jutott az istállóban, aki aztán táltos paripává változott. Egyébként nem hiszek a mesékben, ráadásul rajta már soványan és sérülten is lehetett látni, hogy igazából egy táltos paripa.

#183 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 10:05

Egy tiszta, száraz érzésOzzy ideiglenes boxba került a 30 cm mély trágyalében kikezelhetetlen csüdsömöre miatt. Aggódtam, hogy nem fog neki tetszeni, de igazából királyságosan van. Hozzácsapódott egy cica is és együtt laknak. Nekem a legjobb, mert nem kell lemásznom a vaksötétben a trágyával borított kifutóhoz, hogy kihalásszam Ozzyt a ménesbõl, ráadásul egy szép, tiszta, száraz ló vár a boxban. :) Az már kevésbé tetszik, hogy menet közben kell felszállnom a nyeregbe, mert már annyira mehetnéke van az egész napos boxnyugalom után. :D

#184 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 15:42

Ugyan rég jártam kinn Dórában, hiányzik is nagyon, de örömömre szolgál, hogy Coachman barátunk a tájékozódási versenynek köszönhetõen, szintén Üllõre pártolt :DBius!Emlékszel rá, hogy mikor lettek Dámáék leállítva?

#185 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 19:09

Ugyan rég jártam kinn Dórában, hiányzik is nagyon, de örömömre szolgál, hogy Coachman barátunk a tájékozódási versenynek köszönhetõen, szintén Üllõre pártolt :DBius!Emlékszel rá, hogy mikor lettek Dámáék leállítva?

Hozzászólás megtekintése

Fogalmam sincsen sajna

#186 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 19:19

SZURKOLJATOK 2006 01.28 szombat központi felvételi idõpontja irány a gimi!!!!Heni milyen volt a tiszti klubbos bulizás???Sajna nem tudtam jönni tuti helyen voltam VILLÁMOLVASÁSON felmerülõ kérdések jöhetnek! :kir: :yeah:

#187 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 7:52

SZURKOLJATOK  2006 01.28 szombat központi felvételi idõpontja irány a gimi!!!!Heni milyen volt a tiszti klubbos bulizás???Sajna nem tudtam jönni tuti helyen voltam VILLÁMOLVASÁSON felmerülõ kérdések jöhetnek! :kir: :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Szurkolunk, te meg szurkolj elõzõ nap a Goenak :) (õ is felvételit ír)Jó volt, neked tuti tetszett volna. Sok-sok izmos, vállas pasi volt, bár nem a te korosztályod: nem mi voltunk a legidõsebbek a buliban.

#188 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 10:08

Bius, sajnálhatod, hogy nem jöttél bulizni, mert nagyon jó volt, kettõig táncoltunk. :D Igaz, hogy te lettél volna a legifjabb az egész helyen, de biztos nem zavart volna. Nekünk viszont virulhatott a fejünk, hogy voltak nálunk öregebbek is. :D Meglátogatjuk még mi azt a helyet. Nincs valami jó híred a család gyarapodásáról?Végre valahára világosban lovazhattam a hétvégén! Szombaton délelõtt kicsit megmozgattam Wapit Fóton, utána rohantam Ozzyhoz, hogy kimenjünk egy rövid terepre. Nagyon mehetnéke volt. Nemhiába a boxos életmód, tele has megteszi hatását. Aig bírtam ügetésben tartani, mert mindig be akart ugrani vágtába, aztán mikor eleget ügettünk elengedtem, erre a vén szatyor :ang:, akivel tavasszal még lépni is alig mertünk, nehogy összeessen alattunk úgy vágtatott, mint a szél, szinte birkózni kellett vele (kis túlzással), hogy vegyen vissza ügetésbe. Több részletben, ügetéseket, lépéseket közbeiktatva kétszer végigvágtáztunk egy mezõhosszt, meg se kottyant neki. Visszafelé a génrezervnél menetrendszerint megtámadtak az õshonos és kevésbé õshonos kutyák, szokás szerint póruljártak, mert ilyenkor átvesszük az üldözõk szerepét és belõlük lesznek az üldözöttek, így szépen visszaszaladnak a házhoz. :dev: Azért egy kicsit aggaszt, hogy a kuvasz már kezd felnõtté válni, mi lesz ha rájön, hogy õ egy ereje teljében lévõ kutya, akit nem lehet csak úgy megkergetni. Majd meglátjuk. Szóval nagy boldogság után indulnék haza, és ekkor ért a meglepetés, hogy az autóm eleje meg van süllyedve, a bal elsõ kerék befelé fordult, jobb hátulja megemelkedve. Kedves lovastárs gyorsan megállapította, hogy a laprugó hajlott el, és ezzel az autóval ne menjek inkább sehová, de ha mégis, akkor nagyon lassan, mert bármikor kitörhet a kerék, és akkor gáz van. Megõszültem mire Üllõrõl hazaértem 30 km/h-val. Az autószerelõ késõbb megkérdezte, hogy szakadékba zuhantam-e ezzel az autóval? (Kátyú.)Vasárnap aztán autó nélkül maradtam, de Coachman barátunk is jött lovagolni, elvitt engem is, és Verocs edzést tartott nekünk. Nagyon jó a kis telivér, akit Coachman kapott, szépen dolgozott. Ozzy meg már egyre kevésbé merev, szépen lehet hajlítani, ilyenkor meg nem lehetne mondani róla, hogy egy 21 éves lovat lát az ember. Virult a fejem, már csak az ülésemen kéne javítani, mert beragad a kengyelbe a lábam, ezért muszáj volt kengyel nélkül lovagolnom, mert már nagyon zavart a dolog. De úgy látszik, javíthatatlan vagyok. Rendeztünk még egy gyors sütievést lovaglás után. A jó hír, hogy Ozzy hamarosan megy vissza a ménesbe, viszlát beszûrõdött lábak, viszlát poros levegõ, viszlát szép, tiszta, száraz ló! :)

#189 Bolyai Honvéd Lovasklub

Bolyai Honvéd Lovasklub

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 23:04

Sziasztok!Sikerült a regisztráció, így aztán elsõ kézbõl kaphattok információkat.A térkép pontosítása tényleg folyamatban van, remélem sikerül mindent kijavítani a tavaszi versenyre. Amit a gyakorlással kapcsolatban mondtam, azt vegyétek komolyan - természetesen segítünk mindenkinek, aki igényt tart rá.A dolog úgy fest (ha csak nincs valami borzalmas esõs idõ), hogy szombatonként már korán kiindulunk a terepre térképezni. Akinek van kedve csatlakozhat. A terület bejárás egyébként nem nehéz, fõleg lépésben, max. ügetésben történik, sok megállással (hiszen menet közben nem lehet rajzolni). Útközben bõven van idõ magyarázni, meg nézelõdni.Röviden ennyi. Keressetek nyugottan. Ha bármi kérdés van, itt azt is fel lehet tenni.Üdv mindenkinek!

#190 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 9:51

Nagyon örülök, hogy regisztráltál. Ha jól sejtem, akkor Gyuri vagy? :) A lovas fórumok között található a tájlovas topik, ami konkrét versenyfelhívások, élménybeszámolók közzétételére talán alkalmasabb. Majd ha meglesz az új verseny idõpontja. Jó fórumozást!

#191 Bolyai Honvéd Lovasklub

Bolyai Honvéd Lovasklub

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 11:47

Jól sejted! Tudok a másik fórumról, de mivel ott úgy vettem észre egy ideje nem történik semmi, ezért írtam ide, mert ezt többen olvassátok. Természetesen a konkrét versenykiírás ott is meg fog jelenni. Szép napot mindenkinek!

#192 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 12:48

Jé, én aszittem Ági vagy. Nomindegy. :) A múltkori célfotókból kitõl lehetne vásárolni?Mi volt a baj a térképpel? És mire kéne készülni (mármint a lovak kondizásán kívül)?

#193 Bolyai Honvéd Lovasklub

Bolyai Honvéd Lovasklub

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 19:59

Nem az Ági vagyok. De ez remélem, nem baj... :) Viszont a célfotók ügyében az Ágit, meg a Józsit kellene zaklatni. Ha õk nem tudnak segíteni, akkor azt tudom mondani, hogy a Melindával kell felvenni a kapcsolatot, mivel az õ gépével csináltam én képeket a startnál. (De átadta a Józsinak CD-n)A térképpel pedig csak az a probléma, hogy eléggé pontatlan. Amikor az elsõ versenyre ez elkészült, csak nagy vonalakban tudtuk pontosítani. Sok olyan ösvény, ház, stb nem került rá, aminek kellett volna. Nem beszélve a különbözõ erdõkrõl. A Dóra major környékén folyamatosan vágják az erdõket (Sajnos). Ahol tegnap még sûrû erdõ volt, ma már nyílt terület. És ez ugyebár tájékozódás szempontjából nem mindegy!...Reményeim szerint a tavaszi versenyen már egy minden tekintetben naprakész térképet tudunk átadni nektek. Hogy a lovak kondiján kívül mire kell készülni? Mindenre! A kondi a legkevesebb, mert ez a 14-15 km amit meg kell tenni, ez nem egy nagy távolság. A környékkel kell ismerkedni, összevetve a térképpel, hogy amikor a pontokat kell keresgélni, már legyen mihez kötni: igen, itt már jártam! Ahogy arra már utaltam a legutóbbi versenyen is, tavasszal néhány pont át fog kerülni a csatorna túlpartjára is. Nem tudom, hogy közülletek kik és mennyit jártak odaát, de higgyétek el, a túloldal nem semmi!Mivel a régi térképen az szinte teljesen feltérképezetlen terület volt, csak nagyon nagy vonalakban szerelpelt, most az egyik fõ feladat annak a résznek a pontosítása. És õszintén megmondom, ennek kapcsán olyan helyeken jártunk, ahol eddig még mi sem, és bizony nem egy helyen nagyon eltátottam még én is a számat, mert nem gondoltam volna, hogy itt Üllõn, ilyen terep létezik. Fantaszikus! Bátran menjetek át ti is, térjetek le az utakról, bóklásszatok az erdõben és csodát fogtok látni! Ezért is mondtam, hogy akinek ingerenciája van, jöhet velünk, nem titkos amit csinálunk, és biztosak lehettek benne, hogy megfordulunk olyan helyeken, ahová esetleg pont lesz elrejtve - hiszen én is akkor kapom az "ihletet".

#194 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 11:48

Tesó még nincs ma csütörtök van, anyu vasárnapra volt kiirva,na mindegy türelem rózsát terem meg kistesót!HENI!!!!!!SZOMBAT VASÁRNAP kirakod Tiffykét a mezõre mert nem leszek Villámolvasáson vagyok.Ha felvesznek a gimibe elmegyünk majd bulizni ha nem de ilyen nincs akkor is :kir:

#195 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 15:22

Mindenre! A kondi a legkevesebb, mert ez a 14-15 km amit meg kell tenni, ez nem egy nagy távolság.

Hozzászólás megtekintése

Hacsak nem tévelyeg az ember órákig a pontokat keresve. Az én lovam azért jóval több km-t kénytelen megtenni általában, mint a minimum. Csatlakoznék majd valamelyik térképész lovaglásotokhoz, csak a köv. két hétben nem lesz rá lehetõségem. Bius! Nem tudom, hogy kijutok-e hétvégén, még semmi hír az autómról. Ha ki tudok menni, akkor kirakom Tiffyt.

#196 Bolyai Honvéd Lovasklub

Bolyai Honvéd Lovasklub

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 16:47

Szeretettel várunk!

#197 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 20:18

Köszi Gyuri a tájékoztatást! (Remélem nem baj, ha így szólítunk, és nem Bolyai Honvéd Lovasklubnak. ;)) Persze nem baj, hogy nem Ági vagy, csak így most hirtelen nincs elõttem, hogy akkor ki. De ha az, akinek nem sok haja van (mondhatni semmi :D), akkor mégis. Ha kicsit melegebbek lesznek, majd én is csatlakoznék, de így a fagyokban valahogy nem vágyom órákig lötyögni... asszem én is öregszem. :eek:A túlparton míg az öreg lovam volt és sokat jártam terepre, sokszor jártam, jobban szerettem, mint a mi oldalunkat, meg a térképpel se volt semmi bajom. Nem azért, mert akkora ász vagyok :D, hanem mert szerintem ezen a síkságon nem lehet annyira eltévedni, pláne ha van már egy kis rutinja az embernek. Az erdõk helye meg végülis látszik, inkább járhatóság szempontjából gáz, ha más van a térképen... A múltkor két kisebb bakit ejtettem a térképnézésnél, legközelebb majd annyi sem lesz, remélem. :yeah:

#198 Bolyai Honvéd Lovasklub

Bolyai Honvéd Lovasklub

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 20:44

A mondhatni semmi haj azért enyhe barokkos túlzás, mert azért hátul szép erõs szálú hajam van...csak rövidre vágom.Örülök, hogy ismered a másik oldalt is, akkor majd biztos nem lesz nehéz megtalálni a pontokat. De azért majd igyekszem kicsit aljasnak lenni!... :P Annyit azért megsúghatok elöljáróban, hogy nem közvetlenül az út mellett lesznek már a pontok, hanem le kell térni az ösvényekrõl. Aggodalomra azért nincs ok, mert nem az a cél, hogy az emberek ne találják meg a pontokat, hanem az, hogy mindenkinek legyen sikerélménye, érezze jól magát, szeresse meg ezt a sportot, és hívjon még több embert, hogy õk is megismerhessék. Természetesen a pályákat egyre jobban nehezíteni kell, hogy fejlõdni tudjatok, hiszen, ha térkép nélkül végigvágtáztok a pályán, abban semmi élvezet nincs.Persze ahogy mondtad, egy alföldi terep nem olyan, mint egy hegyi, de mindegyiknek megvan a maga elõnye és hátránya is. Remélem, egy idõ után lesznek olyanok közöttetek, akik eljönnek velünk Sümegre, vagy Pécselyre versenyezni!

#199 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 8:57

Valljuk be nagyon nagy elõnyünk van, hogy naggyából ismerjük a terepet! Teljesen ismeretlen helyen, térkép alapján, bizony igencsak nehezen találnánk rá a helyes útra.(ugye mi kicsit eltévedtünk múltkor, és a térképen nem voltak megjelölve azon a területen a házak, ahova keveredtünk, így jókora hezitálás után visszafordultunk, holott csak egy erdõsávnyit kellett volna tovább menni, ha meg tudjuk állapítani, hogy hol vagyunk, akkor rövidíthettünk volna :D)

#200 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 16:26

Bius, hány embert bíztál meg a lovad karámoztatásával?! :D Ki-be hurcoltuk a lovadat egész szombaton. :D Kitettem a kis villanypásztorosba koradélután, majd visszavitte Vera sötétedéskor, betakargattam, akkor tudtunk meg Banditól, hogy Tiffy egész délelõtt kint volt. Elég beletörõdõn jött velem délután, gyanús is volt, hogy nem örül eléggé, hogy végre kijöhet. Lehet, hogy csak egy fél órát volt a boxában. :)