Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Atv


  • Please log in to reply
2236 válasz a témához

#121 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 15. - 22:29

Nem lehetne esetleg idekopizni, vagy belinkelni azt a cikket?

#122 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 16. - 19:57

Hogy lehet ilyet mondani, hogy egy ló hülye????? Nekem is Angol telivérem van, és tök normális!! Sõt, ha sárlik, akkor sem csinál semmit, és nála jobb pacit nem is ismertem. De bezzeg az ember ismer egy nem épp normális, nemtörõdöm butus lovat(ami mellesleg telivér), rögtön ráhúzza a vizes lepedõt minden angolra, mondván: a telivéreknek túl magas a vérmérsékletük a hobbilovagláshoz. Ennél nagyobb marhaságot még életemben nem hallottam. Mint már mondtam az én kancám is atv, és hobbilovas vagyok, SEMMI BAJOM VELE!!!Utálom az olyan embert, aki egy fajtáról megállapítja egy fajta jellemzõit! :mad: Most mondja valaki (joggal), hogy nincs igazam!! ;)

#123 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 17. - 22:23

Sziasztok!Olvasgattam a hozzászólásokat, gondoltam én is irok valamit. Én magamat kifejezetten rossz és gyenge lovasnak mondanám, mégis ATV-m van. Ahol tartom, a többi ló mind félvér kanca, mégis az összes lótartó azt mondja hogy az én lovam a leg birkább. Amúgy a pofavizit oldalon van róla fotó is, bár nem a legjobb. Konrádról a lovamról csak annyit, hogy a galoppról jött le, 11éves, és tavaly is gyermek lovastáborban dolgozott, futószáron 4 és fél éves gyerekek ültek rajta, osztályban megy mint a parancsolat, szépen rendessen. Könnyen irányítható, terepen kitartó, ha bemelegszik nem kell pálca de könnyen megállítható, bakolni egyszer se láttam, csak ha tele van akkor kell határozottság a megállításához ezt megtanultam. Terepeken volt olyan hogy egy tanya elött égett a tüz, mi elsétáltunk mellette, és pont akkor robbant fel egy tûzbe dobott dezodoros flakon. Reakció? Felkapta a fejét és szembefordult a tûzzel hogy jobban lássa mi volt a zaj. Biztos hogy nem süket, mert 100 méterrõl is meghalja ha a zsebemben jutalomfaltért zacskóban turkálok. De a fácán ami az orra elött kb. egy méterre kirepült a bokorból, arra is csak a fülét fordította oda. Egy igazi egyéniség, tényleg rendessen tud száguldani, ha hagyom szivessen versenyzik, imád ugrani, szabályossan ráránt az akadályra, hizeleg mikor jövök, és bármit megenged nekem. Az ideggyengeség biztos feltünne, mert egy régi rakéta porszívóval takarítom minden héten. Az elsõ alkalommal se reagált rá. Persze szerintem nincs olyan ló amelyik ha nem volt kint a boxból pár hete, ne csinálna "furcsaságokat" ha tele van. Én Konrádot imádom, de nem azért mert ATV, hanem mert tökéletes, sokoldalú, és egy tündér! (herélt tündér :D )

#124 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 19. - 23:01

Aki nem hiszi, hogy az atv a galopp-pályán kívül is használható ló, járjon utána! Nálunk teljesen normális, jelenleg is tréningben lévõ lovak vannak, és jó pár hobbilovas lovagolja õket lelkesen, valószínûleg nem azért, mert nagyon rosszul érzik magukat rajtuk. Egy ésszel trenírozott és futtatott atv pontosan tudja, mikor mi a feladat:eszük ágában sincs terepen vadgaloppban közlekedni, csak ha a lovas kéri, a pályán persze jobban húznak, mert ott szoktak gyorsabban menni. Ettõl azonban még mindig nem fékezhetetlenek. Sajnos az tény, hogy a galoppon sok helyen még mindig nagyon rosszul bánnak a lovakkal, és erre sok rámegy közülük fizikailag és fejileg is, de hogy ennek az lenne az oka, hogy a kancát az apjával fedeztetik, meg hasonlók, bocs, de ez nevetséges. Ésszerû rokpntenyésztés van, ami vagy jól sül el vagy nem, de ez más fajtákra is áll. Errõl sem a fajta tehet, henem a tenyésztõ. És ha gusztustalan dolgok folynak is a galoppon, azzal nem segít senki, ha utálja a telivért, viszont ha csak annak a néhány versenylónak jobb a helyzete, aki nálunk van tréningben, és van néhány hobbi- és sportlovas, aki hajlandó akár megbolondított atv-vel foglalkozni, akkor már tettünk valamit. Mert a versenylovakat inkább sajnálni kell a helyzetükért, és a szeretetet õk is értékelik és elõbb-utóbb meghálálják, ahogy egy bármilyen más fajtájú ló is.

#125 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 13. - 11:18

Felhoztam az ATV rajongóknak Posted Image Anti ATV rajongóként, be kell ismernem, hogy közelebbi ismeretséget kötve egy ATV-vel nekem is nagyban csökkentek az elõítéleteim. Ugyanis van szerencsém mostanában egy ATV-t lovagolni. Csak jót tudok róla mondani. Igaz, hogy csak osztálylovaglás keretében ültem rajta (azér' kipróbálnám terepen is, lehet, hogy meglepetéseket okozna ;) ), de idegesnek még nem láttam. Azt hittem, hogy túlérzékeny, vártam, hogy majd minden szélfúvástól megijed, leizzad, de õt semmi nem zavarja. Volt, hogy kitört lovaglás közben az égzengés-földindulás, egy kicsit tartottam tõle, hogy mi fog történni. Azt történt, hogy én jobban féltem a villámlástól-dörgéstõl, mint õ :D Az esetek többségében maximálisan együttmûködik, teljesen elviseli a különbözõ lovasok hülyeségeit, a boxában is hihetetlenül fegyelmezett, jólnevelt. Nagyon ritkán "szájzárat kap" kantározáskor, de akkor is elég, ha kitartó vagyok és várok egy-két percet, feladja a próbálkozást. Látszik rajta, hogy elégedett az õt körülvevõ világgal.Élénk az ügetése, és a vágtája olyan kényelmes, hogy csak az általam nagyrabecsült hidegvérû kancához tudnám kényelemben hasonlítani, de annál jobb, mert gyorsabb és lendületesebb. Mivel õ sem tökéletes, érzékeny a szája. Hát, ez úgy hangzik, mint egy dicshimnusz, de nem tudtam nem elragadtatni magam. Egy ATV ismerete után nem lehet következtetéseket levonni, de nekem szerencsém volt, kifogtam egy nagyon jó fej lovat.

#126 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 13. - 14:12

Zapolya: Posted Image A leírás szinte tökéletesen illik az én kedvenc telivéremre, Kökire: Posted Image A telivérek érzékenysége nem abban nyilvánul meg (szerintem, eddigi tapasztalataim szerint), hogy a saját árnyékuktól is megijednének, épp ellenkezõleg. Bátrak, okosak, kedvesek, de nehezebben viselik el, ha nem úgy bánsz velük, ahogy az lóhoz méltó (pl. húzod a száját). De errõl talán Lobengula tudna bõvebben nyilatokzni. Posted Image

#127 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 13. - 15:31

Hát (tudom, háttal nem kezdünk mondatot ;) ) énis úgy gondoltam hogy hozzászólok a témához...Tökéletesen megértem az atv-pártiakat abban hogy az egész fajtát egyetlen példány megítélése után nem szabad elítélni. Mégis azt kell mondanom, hogy a telivérekkel és a tüzes vérû lovacskákkal eddig csak rossz tapasztalataim voltak. Najó 1 zizenakárhányéves angol telivért kivéve :D Volt olyan hogy ültem egy olyan pacin ami csak félig (!!!) volt telivér, de idegileg meglehetõsen instabil volt. És egy lovardában "dolgozott". Amikor be akartam ugratni vágtába úgy beindult, mintha a galoppon lenne. Meg is izzadtam mire meg tudtam állítani... Posted Image És az ilyen lovakra kezdõket is ültetnek... Aztán a másik Répáspusztán volt. Itt ugyebár rengeteg shagya arab paci van, és itt szokott lenni a Penny-kupa valamelyik fordulója is. Amikor én is indultam, pont egy lovastábor vége volt és elég sok gyerek sok arab pacival is indult. Össz vissz 3 nem arab induló ló volt, de most nem ez a lényeg. Hanem az, hogy az addig higgadtan viselkedõ lovaknak teljesen felborult a belsõ békéje attól, hogy 10-nél több ember volt a közelükben, és megítélésem szerint ennek nem így kéne lennie...

#128 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 13. - 16:05

Zsuzska , nagyon szép a lovad, az én kedvencem is hasonló kinézetre, csak sötétebb pej. Aztán lehet, hogy Köki is az, csak a fotón nem látszik Posted Image A szájhúzás tényleg nem tetszik neki (amúgy melyik az a lófajta, amelyik komálja?). Saby , én is inkább a megfontolt természetû lovakat kedvelem jobban, egyik legnagyobb kedvencem egy hidegvérû kanca. Õ hamar begurul ha nem az van amit õ akar, és elõfordul, hogy bakol, rázza a fejét (egy évben 1x), de testalkatából adódóan nem nagyon tud ledobni senkit a hátáról, mert... hogy is mondjam... kicsit teltkarcsú a drága. A répáspusztai lovakat nem úgy reklámozzák, hogy nagyon kedves, együttmûködõ, nyugodt, intelligens, gyerekeknek kitûnõ shagya arabok? Vagy a versenyen nem a répáspusztai lovak voltak csak? [ 13 Június 2002, 16:07: Az üzenetet átszerkesztette: zapolya ]

#129 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 13. - 17:28

Zapolya, sajnos nem az én lovam. :( De elfogadnám bármikor. :D És csak hogy ûbereljem Bazst, Köki 19 éves múlt jan. 26-án. A galoppon futott telivér. tongue.gif [ 13 Június 2002, 20:14: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#130 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 13. - 18:49

idézet:
Eredeti szerzõ: Saby:Najó 1 tizenakárhányéves angol telivért kivéve :D [/QUOTE][url="http://"http://www.egsys.hu/~bazs/Tanya/Boa.jpg"]Boácska?[/url] :o)Õ 17 éves immáron, május 10.-én volt a szülinapja.

#131 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 12:32

Sziasztok!Igen, a telivér érzékenysége nem a rémüldözésben nyilvánul meg az esetek többségében. Az is biztos, hogy a szájhuzigálást nem szeretik, fõleg, ha versenyeztek is, mert ott a szár rövidülése, markolászása azt jelenti, hogy még gyorsabban kell menni. Viszont ugyanezt jelenti a szár hirtelen odadobása is, szóval telivért olyan lovas lovagoljon, aki érzi az arany középutat, különben tényleg szert tehet kellemetlen élményekre. Vannak gyárilag bolond telivérek, de én találkoztam már félvérrel is, aki nem volt teljesen épeszû, szerintem ez nem fajtafüggõ. Nekünk 15-bõl egy olyan lovunk van, amelyikre egy közepes tudással rendelkezõ lovast nem mernék felültetni. Õ sem veszélyes lovaglás, de õ a rohanós típus, versenyben viszont a megtestesült TÖKÉLY, szóval neki elnézzük, hogy húz, legalább edzésben tartja a karizmaimat. Posted Image

#132 Brigi

Brigi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 18:58

Telivér-szakértõk! van szerintetek olyan atv, amelyikért 2,5 évesen jogosan kérnek 600,000-et? :eek: A mostani Equidom-ban hirdetnek ui. ennyiért egy valóban szépséges mént. De eddig azt hittem, az atv-k a többi fajtához viszonyítva olcsóbbak...Ha nem pusztán a tulaj elvakult szeretete az oka a magas árnak, akkor vajon mi? Talán tenyészmén lesz? Posted Image

#133 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 19:12

Származás, kétéveskori teljesítmény alapján abszolút reális lehet ez az ár, sõt, még az is lehet, h nem sok érte. Mi a ló neve?

#134 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 20:03

Ha 2,5 éves a lovacska, akkor versenyben még nem bizonyíthatta, hogy mit tud, mert eddig 5 kétéves verseny volt idén. A származása alapján lehet reális ez az ár, de Magyarországon nehéz telivért jó áron eladni. Nekünk is van egy kétéves ménünk, 1,5 millió az ára, persze csak külföldi érdeklõdõk vannak, akik a származását hallva ezt reálisnak találják. Mo-n tényleg nincs ára a telivérnek, de bárhol, ahol mûködik a galoppsport, csillagászati összegeket fizetnek egy-egy jó lóért. Év elején megvettek egy magyar tulajdonban lévõ, angol tenyésztésû 3 éves mént több, mint 100ezer dollárért. Õ viszont már bizonyította, hogy megéri az árát, eddig csak egyszer kapott ki, és ma megnyerte az osztrák derbyt.

#135 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 17. - 14:53

Brigivel együtt láttuk a ló képét az újságban, szóval most én válaszolnék.Neve Genius , apja Guard Royal, anyjára sajna nem emlékszem. Ez a Guard R. híres örökítõ atv-ben? :confused: Felhívtuk persze a hirdetõt, azt mondta, neki ez az egy telivére van, a többi lova német meg holland sportló. Nem versenyeztette, és nem is szándékszik. Azt moondta, azért ennyi, mert egy gyöngyszem! :D És ez a kép alapján igaz is. Csodaszép. De ha nem versenyzett? Még mindig reális az ár? Bevallom, kacérkodtunk a gondolattal, mi lenne, ha megnéznénk élõben. Csak az esztétikai élmény miatt. Posted Image

#136 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 17. - 15:51

Nem lenne baj, ha tudnátok az anyja nevét is. Guarde Royal szerintem egy jó mén, szeretem a csikóit, mutatós, jó mozgású, belemenõs lovak. A pályán általában koraiak, ami nem válik az elõnyükre, mert sokukat már kétévesen túlhajtják. A mén tudtommal sportlóban is rendelkezik fed.engedéllyel. Hogy ér-e ennyit ez a ló, azt élõben lehetne megmondani, és kérdés, hogy a vevõ mire akarja használni. Az kikötése az eladónak, hogy nem versenyezhet a galoppon, vagy csak õ nem futtatná?

#137 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 17. - 16:14

Nem sokat beszéltünk vele, annyit mondott, hogy õ nem versenyeztette. A galoppra is kell a lónak valahogy minõsülni? Vagy származása jogán indulhat minden atv? Bocs, ha nagyon amatõr a kérdés.

#138 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 17. - 16:41

Minden törzskönyvezett atv és versenyfélvér indulhat a galoppon. Minõsülniük nem kell, csak az ugróversenyekre. Illetve csak be kell mutatniuk, hogy át tudnak jutni az ugrásokon. Síkversenyzéstõl eltilthatják a lovat, ha rendszeresen probléma van vele a startgépnél, ilyenkor startpróbát kell tennie, ha versenyezni akarnak vele. Vagy ugróversenyben indítják, mert ott nincs startgép, a lovak többsége örül ennek a váltásnak.

#139 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 17. - 17:06

Megvan anyuci: Dorka (Jolly Jet) Nem tudom, miért van két neve, az egyik meg zárójelben, de így írták. Vagy a Jolly a hivatalos, csak Dorkának becézték??És mik azok a versenyfélvérek? Együtt indulnak az atv-kel, vagy külön versenyeket rendeznek nekik? [ 17 Június 2002, 17:11: Az üzenetet átszerkesztette: tokio ]

#140 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 17. - 18:43

Jolly Jet mén. Azért van zárójelben, mert az anyai nagyapát szokták így jelölni. Tehát õ a Dorka apja.

#141 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 17. - 19:00

Itt valami nem stimmel. A Dorka nevû kancának Jolly Jet az apja, de ha a kanca hivatalos neve Dorka, akkor a csikó hivatalos neve nem lehet Genius, mert a telivéreknél a csikó mindig az anyja nevének kezdõbetûjével kezdõdõ nevet kap. Szóval vagy nem hivatalos valamelyik név, amit írtak, vagy Dorka egy telivér apaságú félvér, akkor Genius nem telivér, csak magas telivérhányadú félvér. Ami lehetséges, mert Guarde Royal fedez félvérben is. A versenyfélvér tulképpen telivér, ami úgy alkult ki, hogy a háború után összekapart telivéreket amiknek nem volt meg a papírja, a feltételezhetõen telivéreket versenyfélvérként törzskönyvezték, és hozzájuk jöttek még jól mozgó félvér kancák, mert nagyon kevés volt a tenyészanyag. Ezeket a kancákat és utódaikat csak telivérek fedezték, szóval mára nyugodtan nevezhetnénk õket telivérnek is, ha nem lenne zárt a telivér törzskönyv. Tenyésztésbe csak kancák kerülnek, és a félvér vonalak általában elég jók, mert közülük tényleg csak a jó lovakat tenyésztették. A törzskönyvben õk hátul, külön fejezetben szerepelnek. Versenyben együtt futnak az atv-kel. Nálunk is van egy kanca, Csemete, tavaly õ volt a legeredményesebb ugróló, és síkon is klasszist közelítõ ló. A nagynénje, Cukornád pedig kancadíjat nyert többek között, egy erõs évjárat harmadik legjobb lova volt.

#142 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 18. - 14:07

Hoppá! Posted Image akkor nem is atv?? Nem semmi! Bár végeredményben ettõl még lehet csodajószág.No jól van, ezt nem árt tudni azért.

#143 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 19. - 0:06

Az biztos, hogy lehet jó ló, és az is lehet, hogy telivér, csak a nevek nem az igaziak. Egy kétéves telivér sütése nyereghelyen a bal oldalon szárnyas ló, alatta egy nulla(2000-ben született), jobb oldalon pedig egy sorszám. Ha ez nem így van, akkor nem telivér. Melyik Equidomban láttátok ezt a lovat?

#144 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 19. - 9:53

A legújabb számában láttuk. Azt hiszem, a 2., vagy 3. oldalon volt. Miért? Megvennéd ennyiért? Ha igen, meglátogathatjuk majd? :D

#145 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 19. - 10:27

Dehogy venném, bõven elég nekem egy saját ló. Csak kiváncsi vagyok rá, és nem találtam az újságban.

#146 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 19. - 13:33

Bazs! Egen, Boácskára gondoltam... :D

#147 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 12. - 22:44

Újra felhozom a témát, mert van némi köze a most kialakult vitához/eszmecseréhez a tenyésztésrõl (talán), meg mert a már korábban bemásolt cikket igazolja; szóval most Sóskúton militaryban a mezõny 60%-a atv volt, és az itt legnehezebb, "egy csillag" versenyszámot egy atv nyerte! tongue.gif

#148 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 13. - 8:04

De az ATV-k rondák és gizdák. :D Meg buták is, és hülyék. :D tongue.gif Cav

#149 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 13. - 19:20

Azért mégis érdemes megnézni ezt az oldalt: [url="http://"http://www.trfinc.org"]Nyugdíjas Telivérek Alapítványa.[/url]

#150 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 15. - 8:40

Sziasztok!Szerintem a külsejük izlés dolga. Nekem például a vékony lovak tetszenek. Butának nem mondanám Õket, nekem is angol telívérem van és egyáltalán nem hülye, egy kicsit hisztis de az sem vészes. Egyedül ki merek vele menni terepre pedig nem vagyok egy szuper lovas. Sok másik lóval nem merném megtenni. (értem ez alatt a félvéreket)

#151 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 15. - 10:43

De, de, akkoris, a nagy böszme félvérek a legjobbak, nem tudom eléggé az egekig magasztalni õket! :D Ugyanmár, ilyen kis telivér virslik? Biztos valami japán termék, ki van spórolva belõle az anyag! :D Cav

#152 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 15. - 11:53

Egy buta kérdés: Az ATV mitõl ATV? :confused:

#153 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 15. - 14:50

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Egy buta kérdés: Az ATV mitõl ATV? :confused: [/QUOTE]Mire vonatkozott a kérdésed? A rövidítésre?Angol TeliVér Posted Image Vagy egy telivér mitõl telivér? Attól, hogy az apukája és az anyukája is az volt (lényegileg).

#154 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 15. - 15:01

A rövidítésre értettem.Az AT-t értetem, csak a V-t nem tudtam, hogy jön oda... tongue.gif

#155 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 15. - 18:55

Cav! Egy..

#156 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 15. - 21:59

Nyugi Bazs, csak irigykedik, mer neki csak egy böszme félvér jutott. Posted Image Mi tudjuk, mi a jó. :D

#157 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 15. - 22:30

Jah, a furiózó :D

#158 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 15. - 22:38

Deakkorisböszme. :D

#159 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 16. - 0:25

Jujj, de megijedtem, Bazs, mi lesz, megversz, lelõsz? Posted Image Igen, a Furioso az a legjobb! Na csak Mirage után, bár benne is van apai ágon Furioso. Posted Image Cav

#160 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 9:10

Na de a vágtájuk ... annál kényelmesebb nincs.