Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vadászgörény


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
347 válasz a témához

#81 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 23. - 18:35

hello!Tesóméknak 3 görijük van ebbõl 2 saját Bandita õ egy vadas:)Lilike bézs asszem :) Õ most félévesés egy idéglenesen befogadott albínó õ Martin most próbáljuk majd õket összeszoktatni a kutyáinkal :D remélem Zénának tetszeni fog az ötlet :D

#82 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 16:01

Szia Bundasb!Ha gondolod, mindenre felkészíthetlek, amit tudni illik a görénytartás rejtelelmeirõl :)Természetesen szivesen gyilkolásszák a patkányokat, egereket, de ahhoz, hogy mindezt valóban hatékonyan és biztonságosan végezzék, komoly betanítási-idomítási programnak kell õket alávetni (részletesebben erõl szóban)A kutyákkal többnyire össze lehet szoktatni õket, ahol ez nehézségbe ütközik, az a kotorék ebek, hiszen pont préda méretûek nekik, de ott sem lehetetlen.www.fonix-hegyikennel.gportal.hu06-70-362-7201Üdv : psziho

#83 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 17:47

Szia, Psziho!! (Bocs, görisek, hogy idetülekedtem, dógom sincs (egyenlõre :D ) ezekkel az aranyos kis állatokkal, csak húszezer éve nem "látam" ezt a csigás barátnõm barátját.) Najó. Ebbõl már nem jövök ki értelmesen... :rolleyes:Vigaszul a zagyvaságért, és hogy ne legyen akkora OFF; EZT A KÉPET ez a bizonyos lány küldte nekem, (Psziho, Ágiról van szó :)) megosztom veletek.

#84 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 8. - 9:44

Szia Ágimam :)Valóban rég jártam erre...mea culpa :dev: Áginak már sajna nincsenek csigéi..de a gerényei száma nõttön nõ.Épp most keresek nekik külföldi fedezõhímeket, hiszen úrigerények, bárkivel nem fexenek össze :D

#85 Bundasb1

Bundasb1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 8. - 10:20

Pszihopata!A görénytartásról, és tanításról minden infót örömmel vennék!Kotorékebem per-pillanat éppen nincsen, de pont azon dilemázom, hogy mit is szeretnék jobban: görény, tacskó, foxi.Üdv: B1

#86 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 8. - 12:38

a legjobbat kihagytad: jagd terrier.

#87 Bundasb1

Bundasb1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 8. - 13:13

a legjobbat kihagytad: jagd terrier.

Az nekem túl agilis. Már a foxterrier is határeset.(Bocs az offért)[color=#33CCFF]

#88 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 9. - 9:43

Terrierekkel is össze lehet szoktatni a gerényeket, csak ahhoz kölyök korban kell kezdeni mindkettõnél. Sok vadász dolgozik együt görénnyel, foxikkal és solymokkal.

#89 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 28. - 23:29

A következõket találtam, nem tudom hányan láttátok:oltóanyag?Egy másik honlapon a teljes vakcina családot felsorolják, valamint hozzáteszik, hogy csehországban, lengyelo.-ban és szlovákiában is tiltakoznak ellene. Az ok: minden beoltott göri 3 héten belül elpusztul az oltóanyagtól!!!!Az alábbi vakcinák veszélyesek: Canvac 8 DH- DPDHP- DHPPI- DHPL- DHPPIL!!!!

Edited by boomsly, 2007 január 28. - 23:33.


#90 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 31. - 12:02

Egy pillanatra megijedtem, de mivel az enyémnek nincs semmi baja... JA és Eurican vakcinákkal van oltva.

#91 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 9. - 0:26

boomsly: Igyekszünk minden formában betiltani azt az oltóanyagot. Nekünk 3 kölykünk ment rá.Együtt mûködünk a szlovák és cseh szervezetekkel és a magyar hatóságokkal. Nem minden göri pusztul bele, többnyire "csak" a kölykök, és legyengült szervezetû felnõttek, akik még nem kaptak másmiulyen oltást. Ha már túl vannak régebbi oltáson, akkor a Canvac sem hat rájuk végzetesen, sõt annak az anyának, amelyiket Canvaccal oltották, a kölykei is túlélték az oltóanyagot.calipsoo: a Nobivac, Rabisin, Eurican oltóanyagok tapasztalatok szerint megfelelõek. Bár elõfordulhat anafilaxiás sokk itt is, mivel ezek se kimondottan görényeknek lettek készítve, ezért ajánlott oltás után még fél órát a rendelõ várójában tölteni.Most hétvégén a PeCsában leszünk kiállításon, jövõhét végén a Margit-szigeten találkozón, március 3-án pedig a szépségversenyen Pozsonyban.

Edited by pszihopata, 2007 február 9. - 0:34.


#92 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 8:57

Sziasztok!Március 17-én találkozó délben a Margit-szigeten a kolostori romoknál.Március 31-április 1-én Kisállat Kiállítás a Lurdy házban.

#93 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 1. - 20:43

Sziasztok! Olyan vadászgörit keresek, akit meguntak, esetleg nem tudnak róla tovább gondoskodni. :(

#94 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 1. - 21:43

Pszichopatánál tuti találsz! ;)

#95 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 25. - 10:58

Olyan sok embernek van már vadászgörije (bébi fókája, aranysakálja, indiai laposmajma stb baromságok :gm: ). Gondoltam leírok egy sztorit legújabb családtagunkról: Kütyü görirõl. Minden nap együtt megyünk dolgozni, viszem a nagy ketrecét magammal. Egyik álmosítóan forró nap éppen visszatettem a ketrecbe, evett- ivott és persze bágyadtan elfeküdt a függõágyán, miközben engem nézett. Megakadt rajta a szemem és én is elkezdtem nézni......annyira álmosítóan nyugis volt a tekintete (csak késõbb jöttem rá, jogy õ már alszik... :D ), hogy elpilledtem tõle. Azon kaptam magam, hogy egy vásárlóm rázza a vállam, mert én is bealudtam tõle.. :D Kb 1 órát szundiztunk egymást figyelve. :kir: Jha, egy kis adalék: a Ferret Duo tápot nem igazán eszi meg, nem jó minõségû valószínûleg. :(

#96 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 28. - 15:00

Jha, egy kis adalék: a Ferret Duo tápot nem igazán eszi meg, nem jó minõségû valószínûleg. :(
[/quote]

Nos...a Vadászgörény, amint az a nevébõl is kitûnik, vadászó lény...tehát ne tápozd inkább. Ha nem is adsz neki élõ prédát, legalább annyival tiszteld meg, hogy normális hússal eteted. Ami általános és természetes tápláléka, mint a baromfi, rágcsálók, nyúl, édesvízi hal, ezeket adhatod nyersen is, ami kevésbé természetes, mint marha, juh, tengeri hal (ritka látvány a szarvasmarhával a szájában lohoholó gerény) csak fõve add neki. Sertést sehogy.

A vadászgörény a legragadozóbb ragadozó az ember mellett élõ állatok közül!

Kis tudományos adalék: A kutya fehérje igénye táplálékának 10%-a, a macskáé 20%, míg a vadászgörényé 35% !!! Ebbõl is látszik, hogy az általános tápoknak esélyük sincs kielégíteni a tápanyag igényüket. Ha mégis ilyeneket kapnak, azokból kénytelenek többet bevinni a szervezetükbe, ami többlet szénhidrát bevitelt is vonz magával. A fölös szénhidrát pedig májfunkciós problémákhoz, elzsírosodáshoz és daganatosodáshoz vezethet!!!


Ha valamire kíváncsi vagy és épp nem járok erre, nyugodtan hívjál fel: 06-70-362-7201

#97 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 28. - 21:34

Nem lesz baj, ha nem hívlak igaz? Fölösleges. A táp, étrendjében csak amolyan adalék. Csirkemellet és nyakat kap. A leírt szöveg Kütyüre amúgy sem igaz, mivel nagyanyjánál történt vérfrissítés. Így 40% ban igazi vad göri. A Ferret Duo tápban azért is hittem jobban, mert "kimondottan görényeknek" van ráírva. Szóval eléggé "tisztelem, ahhoz, hogy normálisan gondoskodjak róla.

Edited by boomsly, 2007 június 28. - 21:34.


#98 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 28. - 22:12

boomsly: miért lenne baj? Csak azért ajánlottam föl, mert amúgy információs forródrót a számom, épp a görények miatt.

#99 Guest_Walkyria_*

Guest_Walkyria_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 4. - 18:03

Sziasztok! Egy ismerõsöm szerzett egy 2 hónapos zsemleszínû lány vadászgörényt, de nem tudja tovább tartani, mert külföldi munkája miatt állandóan ingázik és nincs senki, aki etetné, gondozná addig, míg nincs itthon. Szeretné elajándékozni, de csak olyan helyre adná oda, ahol szeretik, foglalkoznak vele, stb. Ha tudtok valakit, aki megfelel ezeknek a "kritériumoknak" és köll neki egy ilyen szõrzsák, keressetek meg légyszi magánban. Köszi

#100 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 7. - 11:42

Walkyria: Az "elajándékozás" nem túl jó ötlet, azon egyszerû emberi gyarlóságból adódóan, hogy amiért nem fizetünk, többnyire nem is becsüljük.Természetesen vannak kivételek, de többségében így mûkszik az emberiség. Jelenleg kölyökdömping van, nagyon nehéz helyet, fõleg JÓ helyet találni kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Ha már nagyon kelll utaznia az ismerõsödnek és végképp nem találtok neki senkit, akkor hozzátok el, én menhelyezem, örökbeadom õket, de nem akárkinek. Van állatka, aki már több m,int egy éve itt lakik, mert még nem került megfelelõ gazdija.

#101 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 7. - 12:18

Walkyria: Az "elajándékozás" nem túl jó ötlet, azon egyszerû emberi gyarlóságból adódóan, hogy amiért nem fizetünk, többnyire nem is becsüljük.Természetesen vannak kivételek,...


Igen! És az egyik kivétel pölö én lennék! :D
Akkor nézhetek göri-ketrecet? A tartásról már évek óta szemezgetek a göris fórumokról, de ha komoly ígéretet kapnék.... Nekiülnék "megtanulni göriül"... :ang:

Hmm?

#102 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 7. - 21:36

Ágimam minden segítséget megkapsz felkészülésbõl, csak szólj. :)

#103 Guest_Walkyria_*

Guest_Walkyria_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 8. - 13:02

Köszi pszichopata :) Ági, kéne a görényke? :D A transzportot nem tudom, hogy oldjuk meg, de nincs lehetetlen... :D

#104 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 8. - 17:39

:kocc: Walkyria

Ágimam távképzése folyamatban, intézzétek a kis rém faxolását. :D

Ágimam lightos hányást tett a szememre, miszerint nem jönnek be a fórumban jelzett linkek.
Honlapunkon találhattok érdekességeket a kennelrõl, információs honlapunkon pedig a görény tartásról vannak leírások.Ezek a linkek biztos élnek :dev:

Edited by pszihopata, 2007 július 8. - 17:48.


#105 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 8. - 20:17

Igen, köszi, ezek már bejönnek (amit én próbáltam, már 2004-es linkek voltak). Böngészem is õket, mert ezerrel ákcijózunk Walkyrával. Mivel sehogy sem sikerült kitanáni, hogyan teleportálhatnánk ide Õgörénységét, kisebbik fiam lesz a gyorsfutár. Egyenlõre macskaszállító után rohangászik Walkyra. :rolleyes: Egy valami máris felkeltette az érdeklõdésemet. Ugye nekem nõstényem lesz... Namost akkor hogyis van ez a "túltüzelés" :confused: :huh: (Az elkötött hímmel történõ pároztatáson kívül csak az ivartalanítás segít? És biztos, hogy minden nõstény "túltüzel", ha nem pároztatjuk? :eek: )

Edited by Ágimam, 2007 július 8. - 20:22.


#106 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 8. - 23:08

Direkt ovulációs szaporodásnak hívják. A petesejt nem válik le a petefészek faláról, hanem az érés utolsó fázisában megreked.A párzás ténye indítja be az érés utolsó fázisát, 24-36 órán belül érik-szál le a petesejt, majd megtermékenyül. Ha nincs párzás, a petesejt ugyanúgy elöregszik, de nem tud kiürülni, hanem a petefészek falán elkezd cisztásodni, vérképzési problémákat okoz(leukémia),és tovább folytatódik a hormon képzõdés,ösztrogén mérgezés, szõrhullás. 80%-ban nem múlik el és halál a vége. Megoldások: 1: pároztatás. (kölykök felnevelése-elhelyezése problémás) 2: ivartalanítás (csak ivarérés elérése után) 3: hormon kezelés (Mo-n nincs megfelelõ anyag-szaktudás hozzá, nem ajánlom) Az elkötött hímmel történõ pároztatás csak egyszeri megoldás, idõnyerés. Álvemhességet okoz, amikor minden tünetet produkál az állat, hormonálisan is, csak kölykök nem születnek.Rendszeresen nem javallott, mert méhgyulladást és egyébb anomálákat okozhat a többszöri álvemhesség. Az álvemhesség leteltével (6 hét) két héten belül általában újra betüzel a vadászgörény.

Edited by pszihopata, 2007 július 8. - 23:09.


#107 Guest_Walkyria_*

Guest_Walkyria_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 9. - 21:53

Na, megoldódott a helyzet. Ágimam bizonyos okokból sajna nem tudta mégsem felvállalni a kis gerényt, így hozzánk került. A megtisztelõ Dzsinn nevet kapta. :D Pszichopata, azt hiszem, ideje lenne egy randinak... Mikor és hol talállak meg? :)

#108 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 22:18

Megoldások:
1: pároztatás. (kölykök felnevelése-elhelyezése problémás)
2: ivartalanítás (csak ivarérés elérése után)
3: hormon kezelés (Mo-n nincs megfelelõ anyag-szaktudás hozzá, nem ajánlom)

És a sötétítés ;) a megvilágított órák számát kell csökkenteni.

#109 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 22:22

Annyira sajnálom... :( Nem azt, hogy nem vállaltam fel, hanem, hogy ennyire ráizgultam, és Walkyrát is, Zsolt-fiamat is behülyítettem... :rolleyes: A barátaim tudják, régóta kacérkodom a göris gondolattal, nem véletlen, hogy mégsem lett, és most fejetlenül, csitri-módra elhebrencskedtem a dolgokat. Már meg volt beszélve, ki-mikor-hányra-mivel-hogyan... :rolleyes:
Aztán az éjszaka kellõs közepén megébredtem. Valamit a görirõl álmodtam, pontosan nem emlékszem, mit, a lényeg, hogy járt az agyam, nem tudtam visszaaludni. Átgondoltam, ha nincs ivartalanítva, hogyan is lesz, mint is lesz, aztán éjjel 3-kor ideültem, és elkezdtem böngészni a göris lapokat.
Aztán eltévedtem ERRE az oldalra. :huh:
Á-tól Z-ig elolvastam, és már írtam is a magánt Walkyrának.

A három kutyám, egy cicám ivartalanítását még ezen a nyáron meg kell oldanom. Nem halogathatom tovább. Számoltam, osztottam-szoroztam... :kv: És már tudtam, hogy reggel hívom Walkyrát, ezer-millió bocsánat, de mégsem... Ezt én nem tudom felvállalni.

Szégyellem is kicsit, de örülök is. Örülök annak, hogy még most felelõsséggel át tudtam gondolni, sokkal jobban szégyellném magam, ha egy-két hónap múlva (v. menet közben bármikor) kényszerültem volna itt kuncsorogni, hogy ugyan valaki mentsen már meg... fogadja örökbe.

Attól még, hogy egy állatka ingyen van, nem jelenti azt, hogy költségmentes. Egy göri (tisztességes) tartása nem két fillér. És hosszú távú ügy - ha már felvállaltad.

Még egyszer elnézést az elhirtelenkedett akcióért... :o

#110 Guest_Walkyria_*

Guest_Walkyria_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 9. - 22:39

Ági, no problem, némi harapástól máris megkímélted magad... :eek: Most itt van nálunk, majd kiderül, mennyire jövünk ki egymással. A kutyám mindenesetre egybõl rástartolt és meg akarta enni, de szerencsére sikerült megoldani az elszeparálást. Viszont ilyen állattal nem volt eddig semmi közeli kontaktom. Kicsit gondban vagyok, de remélem számíthatok segítségre. :) Lesz még ebbõl a rosszaságból kis házi kedvenc, ebben biztos vagyok! Az elsõ tüzelés kb mikorra várható?

#111 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 23:03

Ha jól emlékszem, azt olvastam, 6-8 hónapos korban. ITT sokminden van errõl. Van, hogy azt írják, az elsõ tüzelés után ivartalaníttassuk, van, aki azt tanácsolja, közvetlenül elõtte, szóval írnak sokmindent. :rolleyes:

Ma de. nálam járt Caly, (tudod, aki Herceget nyereg alá tanította, és most Ausztriában dolgozik egy loviban) neki van egy nõsténye, de horror, amit mûvel. Pedig már egy éves körüli. Szóval vérfürdõ van néha... :rolleyes: Rengeteget kell vele foglalkozni. Van, ahol azt állítják, büntetéssel semmit nem lehet egy görinél elérni, van, aki állítja, jól oda kell pöckölni az orrára, ha harap. Szerintem Pszichopata meg tudja mondani, mit csinálj, hogy ne harapjon (monnyuk úgy egy év múlva kb... :kv: )

#112 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 23:21

Walkyria: A randi rendben, de egyeztetni kell. Ehéten szombatig dolgozok minden nap 11-23-ig, vasárnap a Margit-szigeten tartunk görényes találkozót, oda is eljöhetnél, de ha türelmetlenebb vagy (miért ne lennél? :dev: ) telefonon bármikor segíthetek, vagy kedden fél napos vagyok és délután úgyis itthon takarítjuk a rémeket, átjöhetsz és megbeszélünk minden fontosat. A XVIII.-kerben van a kennel.

Ágimam: Örülök, hogy idõben sikerült felmérned lehetõségeidet. Ha változik a helyzet, szólj, mindig van örökbefogadható görénykénk, akiket az ivartalanítás áráért lehet elvinni.

lisawica: Ebben ne bízz feltétlenül. Sokan próbálták már, de egy kialakult tüzelés ritkán szüntethetõ meg vele. A megvilágított órák számával inkább késleltetni lehet a tüzelés kialakulását, visszafordítani már többnyire nem. Már belepusztult pár görény ebbe a tévhitbe.Tény, hogy a természetestõl eltérõ megvilágításnak köze van a túltüzelési anomáliához.

#113 Guest_Walkyria_*

Guest_Walkyria_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 9. - 23:27

Vasárnap mikor van a találkozó? Fél kettõre Zuglóban kell lennem... Reggel-délelõtt ott vagytok már? Telefonos segítséggel több gondom is van, a legfontosabb, hogy sokba kerül. :( Holnap nem jó, mert párom nem lesz itthon, én tartom a frontot az üzletben.

#114 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 9:57

Délben kezdünk a szigeten, a kolostori romoknál, a víztorony-szabadtéri színpad-szoborpark mellett. Általában 2-ig maradunk ott, ha az elején érkezel, megbeszélhetjük a lényeges dolgokat és még odaérhetsz zuglóba is. Ha már ott vagy, könnyen megismersz, terepszínû cuccban leszek, mert utána robogok harcászkodni. :dev: Ha meg bárkit megkérdezel, Lõrinc hol van, hozzám irányítanak...ugyanis polgári létben emígyen aposztrofálnak :D

#115 Guest_Walkyria_*

Guest_Walkyria_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 10. - 11:54

Remek! Akkor pontban délben ott fogok kajabálni, hogy Pszichopata Lõrinc, merre vaaagy...? :D Elõre is köszi a segítséget. Szaporodnak a fognyomok a kezemen. :kir:

#116 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 11. - 9:20

Én is igyekszek odaérni délre, aztán bambán nézni, hogy kinek is kiabálsz? :dev: Nyugi, fognyom még tovább szaporodik, amúgy is az az igazi gerényes, akin már szájzár is volt :D

#117 Guest_Walkyria_*

Guest_Walkyria_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 11. - 17:57

Szájzáááár?? Ne riogass... Már így is elég brutális, páromat állonharapta ma. :huh: Csináltunk róla videót. :kir:

#118 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 11. - 18:25

Óóóóó, de aranyos! (Kár, hogy 4.10-nél megáll... :( ) Én meg azt hittem, az lett felvéve, ahogy megharapja párodat. :gm: Hú, most elképzeltem, hogy hetekig egy inkvizíció bármihez hozzáérni, mert tele vagyok harapásokkal.... :huh:

#119 Guest_Walkyria_*

Guest_Walkyria_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 11. - 18:28

Gondolkozom rajta, hogy csibészelõkar kéne hozzá, nem hittem el, milyen agyarai vannak... Igazi bõrlyukasztó! Már az achilles-inam is áldozatul esett. :gm:

#120 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 11. - 18:58

Ahhhh ez még semmi! :D Csak játszik a "csajszi" :gm: