Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lófajta tanfolyam kezdõknek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
433 válasz a témához

#41 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 22:35

a háta és a hasa nem annyira akhalos, a nyakát meg nem látom rendesen...

#42 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 22:52

Ááááá, tuti nem akhal, valami szakadt sportfélvér :D

#43 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 23:16

De rossz, de rossz!!!! Miután elköptem hogy milyen fajta is az a ló... Posted Image Szóval, hogy a többiek is tudják, a képen látható ló egy hétéves hannoveri kanca, és azzal a hátsó szándékkal tettem fel, hogy demonstráljam a lófajták felismerésének korlátait. Szembe kell nézni a ténnyel, hogy bizonyos fajták csak a származási lapról meg a sütésrõl ismerhetõk fel biztosan.

#44 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 23:31

Posted Image Posted Image de azért pussz! tongue.gif

#45 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 19. - 0:36

Hehe :D Ez tényleg tanulságos volt. Sosem néztem volna Hannoverinek.

#46 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 19. - 15:28

De jó, de jó Posted Image Nem akarom mondani, de nekem sikerült megemlítenem, hogy akár még hannoveri is lehetne Posted Image Tipikusan a vak tyúk esete :D

#47 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 19. - 19:39

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot:Szembe kell nézni a ténnyel, hogy bizonyos fajták csak a származási lapról meg a sütésrõl ismerhetõk fel biztosan.[/QUOTE]A talpig becsületes lókereskedõ pedig (mivel csakis kizárólag a Te érdekeidet nézi), miután a melegszendvicssütõje segítségével felizzított piszkavassal elkészítette a ló oridzsinál hannoveri bélyegét, természetesen rád bízza, hogy a kéznél levõ 10-15 származási lap közül melyiket szeretnéd az vadiúj, oridzsinál hannoveri lovad számára, amely negyedórával azelõtt még achal-teke volt :D

#48 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 11:56

Nnnna én is jól elcsesztem... :D Ennyit a szememrõl...Aki lovat akar venni, ne tõlem kérjen tanácsot!! :D

#49 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 13:00

idézet:
Eredeti szerzõ: Bazs81: a ló oridzsinál hannoveri bélyegét, [/QUOTE]Ennek könnyebb utánanézni könyvekben tudom, igaz, de a sütésekrõl is mondanátok pár okosságot?

#50 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 február 20. - 16:11

Ha nem mondjátok az akhal-t, nekem ez be sem ugrik.A színén kívül más nem utal erre.

#51 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 16:12

Szárnyas paci nyereghelyen = atv! :D :D

#52 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 25. - 15:42

Vagy: szárnyas paci nyereghelyen = angol telivér.Akkor most mi van?

#53 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 25. - 20:49

Angol TeliVér :D :D

#54 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 25. - 22:57

És akkor az Arab TeliVér micsoda? He?Jóvan, na. Tudom, hogy jobb esetben belé viszont nem sütnek szárnyas lófejet... Csak most belém zavarodtam...

#55 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 0:58

na hi all felháborodott teremtménye a fórumnak, de pláne ezen témában!szerintem ez ígyen nem lenni yo. pl én is találtam oan képet, h TUDOM, h a noriker (nóri) fajta legelterjedtebb színe az agáttarka (pöttyös), mégis, most láttam 2 éjfekete fedmént. neten.aztán én úgy tudtam, a hucul színe fõleg pej, sötétpej, kevés jeggyel. erre találtam egy képet, miszerint egy pejtarka herélt, h õ hucul. na most ez szerintem érdekes... kb mint egy hannoveri foltos. lehet, nincs kizárva, de az esélye 1:1000000.az a szerencsétlen kisbéri, akire rá lett sütve, h Ozora Árvácska, a nagy-nagy fedmén, õ Szikrázó I. fedezõmén, (apja: Szikrázó Scintillant, anyja: 167 Shannon IV., született: 1974-ben a Sárvári ménesben, az 1990. évi OMÉK nagydíjasa). de végülis majdnem... a történetben annyi az igaz, h kisbéri :D késõn pofáztam bele, de ausztriában voltam, bocsika...valami logika szerint kéne haladni, nem? vagy csak én vagyok ien pedálgép? Posted Image a magyar fajtákról és ménesekrõl NÁLAM vannak jegyzetek, merthogy van lótenyésztés tantárgyaunk. le kéne fénynyálazni, mert elég sok, begépelve meg most nincs nálam, mert CDre van írva. vagy bescannelem Posted Image na, kezdjük a képes-mindenfélés kurzust? Posted Image kéne csinálni egy oldalt. regiment képem van, országok, típusok, fajták szerint szétszedve.

#56 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 1:03

hafi:az arab szó alá magyarországon több fajta tartozik:- arab telivér- arab fajta (shagya v bábolnai arab)- arab félvér- anglo-arabaz arab telivéreknél a családnevet sütik nyomorék állatba. arab fajtánál bábolna jelét meg a származását is jelölik valahogy, az arab félvér tudtommal sima magyar félvér sütést kap, de pl ismerek olyan lovat, amelyik megfelel az arab félvér fajtába való besorolásnak, mégis kisbéri félvér papírt kapott. magyar félvérre van sütve, köztenyésztés (nyakon). az anglo-arabnak van spec sütése, pláne külföldön. nálunk asszem nagy A betû vagy mi.az arab ló minden fajta nemesítõje, kezdjük vele?szivem szerint a lótípusokkal kezdeném.

#57 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 1:14

ja és az arab telivér közhasználatban elterjedt rövidtése az ar.tv. vagy er.ar. (eredeti arab). osszátok be magatoknak Posted Image

#58 lusitiano

lusitiano

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 9:56

Sziasztok!Úgy gondolom, hogy ha az ember sokat foglalkozik lovakkal elöbb vagy utóbb felismeri a fajtákat ( fõleg az ismertebbeket) Én kb. 20 lófajtát ismerek fel képrõl. ,,Csikó"" koromban anyukámat mindig nyagattam a lovas könyvekért. Már kb. 5 éves koromban lovas könyveket nézegettem és így megmaradnak a lófajták az ember emlékezetében. Persze a nagyon ritka lovakat én sem ismerem fel és fõleg a ponikkal van problémám mert abból rengeteg van és mind hasonlít egymásra. Na meg nem is a pónik érdekeltek mert az nálam nem igazán lónak számít:) (bocs ha ezzel megbántottam valakit ). Szóval minél több lovas újságot és könyvet kell forgatni ahhoz, hogy az ember felismerje a lovakat. Általában mindegyik fajtának megvan a maga külleme és testalkata. Mindegyik más és más tipust képvisel amirõl fel lehet ismerni. elõször a fejét azután a testét nézem meg és ebbõl próbálom összereakni a könyvekben látott képek alapján a fajtára vonatkozó anyagot.

#59 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 14:47

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn:kb mint egy hannoveri foltos. lehet, nincs kizárva, de az esélye 1:1000000. [/QUOTE]Ha folotos lesz, elfogadják a fajtába? Esetleg még fedezhet is?
idézet:
az a szerencsétlen kisbéri, akire rá lett sütve, h Ozora Árvácska, a nagy-nagy fedmén, õ Szikrázó I. fedezõmén, [/QUOTE]Áááá :D Nesze neked Porfelhõ, így higgyek én neked! ;)
idézet:
a magyar fajtákról és ménesekrõl NÁLAM vannak jegyzetek, merthogy van lótenyésztés tantárgyaunk. [/QUOTE]Hova jársz?
idézet:
na, kezdjük a képes-mindenfélés kurzust? Posted Image [/QUOTE]Igenigenigenigen :)Végre vki Posted Image
idézet:
kéne csinálni egy oldalt. regiment képem van, országok, típusok, fajták szerint szétszedve.[/QUOTE]Jól hangzik. Multkor már lefoglaltam a lovas.freeweb címet, pont ilyen ötlet után, csak elfelejtettem a jelszavát Posted Image

#60 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 16:44

Kedves BoKa!Unicorn alapvetõen félreértett engem. Lapozz vissza, de jobb, ha Unicorn teszi meg.Hihetsz nekem. Legközelebb pedig ellenõrizd le, hogy mit ír Unicorn, mert tévedett.

#61 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 16:56

Csak hogy ne kelljen visszalapozni se:
idézet:
Eredeti szerzõ: Porfelhõ:Az összes, a kisbérikrõl kiadott szakirodalomban az Õ, illetve egy másik, ma is élõ, igencsak elismert tenyészmén, Ozora-Árvácska fotója szerepel. :D :D :D [/QUOTE]

#62 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 21:28

mea culpa, kösz zsuzska Posted Image yovannaaaaaaaaaa :-Plovas túravezetõ suliba járok, ott kõ a fajtaismertetõ marhaság.a foltos hannoverinek az esélye nagyon kicsi, tudtommal nem fogadják el, mert csak az alapszíneket fogadják el a fajtastandardban.

#63 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 21:33

Szívesen, bármikor! :D

#64 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 21:51

Rövid jelölésekrõl meg annyit, hogy legegyszerûbben: azangol telivér- XX, azarab telivér- OXjellel különböztettetik meg. A származási lapokban is így található.Bazs

#65 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 22:03

Csak azért pofázok bele, mert a hucul az arany bojt a szívem csücskén Posted Image még akkor is ha csak póni, tehát nem számít lónak tongue.gif Szóval az úgy van, hogy a hucul színe pej, fakó és fekete lehet, lehetõleg mindenféle jegy nélkül, DE ez nem mindenhol érvényes. Lengyelországban ugyanis a hucul lehet tarka is. Azt nem tudom vajon külön tenyésztik e az egyszínûektõl, csak remélem hogy igen.

#66 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 22:14

bare!az általam említett foltos huculka lengyel, úgyhogy magyarázatot adtál, köszi Posted Image

#67 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 22:17

bazs!csak az eredeti import arabok kapják meg az ox rövidítést a nevük mögé...és ez csak nyomtatott törzskönyvekre vonatkozik, kézzel írva színeket használnak, bár én sok szinesen nyomtatott törzskönyvet is láttam.

#68 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 22:36

Találgassatok Posted Image Milyen ló ez? Posted Image S ez? Posted Image

#69 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 26. - 23:56

Hát ez elsõ egy díjló.jóvanna. Tudom, hogy most fajtákról beszélünk, de az többesélyes. A másodikat viszont andalúzra saccolom. Tévedek?

#70 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 0:14

Csak hogy a kérdésre válaszoljak: Szép. ;) S

#71 lusitiano

lusitiano

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 9:42

A második egy Andalúziai vagy egy Lusitano. Az elsõ az vagy Hannoveri vagy Westfaliai.

#72 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 10:26

Na, talán most javíthatok! :D Az alsóba szinte biztos vagyok: perui paso, vagy lusitanoa fölsõt nem tom sajna... [ 27 Február 2002, 09:28: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#73 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 14:55

Bibiii!!!Én tudom milyen fajtájú az elsõ paci, de nem akarom lelõni a poént. Posted Image Bazs!!! Magánban elküldjem a megfejtést??? Posted Image

#74 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 20:25

Neduddki!Küldd, aztán várjuk a többi tippet :D A frenetikus Meggyes komával együtt Posted Image [ 27 Február 2002, 19:27: Az üzenetet átszerkesztette: Bazs81 ]

#75 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 21:19

Én már csak magamban tippelgetek, de valami oan poént várok, hogy a végén kiderül mind a két ló ugyanaz a fajta :D Posted Image

#76 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 21:45

Tippjeim:1. akhal-teke2. andalúz

#77 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 22:14

bazs, ha nem piszkítottál a képekbe, akkor a 2 ló a jegyei alapján nem ugyanaz, ugyanakkor azt tippelném, h ugyanaz... az 1. kép lován csak az a csüdben kesely zavar, amúgy a jegyek fordítva stimmelnének. ki tudja?...de mivel ez nem áll fent meg a második képen a lovas hagyományos öltözékben van, ezért szintén valami hispaniolára tippelnék. andalúz. perui paso kizárt, az nem a temperamentumáról híres és nem ien cuccokban készítenének képet róla, elvégre nem a te kedvedért fotózták Posted Image ja, más.találtam egy pinto apaságú original oldenburgi mént, aminek a csikóit is, ha oldenburgi kancától születnek, oldenburginak sütnek be. én úgy tudtam, ezt nem szabad, de paul schockemöhle tenyészetében nem hiszem, h vagiznának iennel, ha nem lenne real. [ 27 Február 2002, 21:17: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#78 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 22:17

Óvatoskodtok itt...A fölsõ percheron, az alsó meg welsh póni, b szekció.Na eltaláltam? Posted Image

#79 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 22:19

bare, szerintem az elsõvel beletrafáltál, de a másodikat én inkább hackney-re tippelném :D

#80 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 28. - 0:44

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn:bazs, ha nem piszkítottál a képekbe, akkor a 2 ló a jegyei alapján nem ugyanaz, ugyanakkor azt tippelném, h ugyanaz... az 1. kép lován csak az a csüdben kesely zavar, amúgy a jegyek fordítva stimmelnének. ki tudja?[/QUOTE]Manó2002.b a "Hókásítás" c. topikból visszavág Posted Image [ 27 Február 2002, 23:47: Az üzenetet átszerkesztette: Bazs81 ]