Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A németjuhász tenyésztése hazánkban...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
94 válasz a témához

#41 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 3. - 23:14

Sziasztok!Egy nagyon jó "barátom" keres fajtiszta Németjuhászt, 6-8 hónapos korig, törzskönyv nem szükséges.25.000 Ft-ja van rá, a kutya nagyon jó helyre kerülne, mindenhova vinné magával a gazdi. Elõnyben vannak az ordas, és rajzos színek. Neme lehetõleg kan legyen.Az ajánlatokat magánban, illetve msn-en várom, én fogom továbbítani a leendõ gazdinak õket.Elõre is köszi.

#42 Csöni

Csöni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 5. - 13:28

Kivesztek a Német juhászosok?Nekünk mindig is nj.-unk volt. Az öreg szép és jó munkavonalú kutya volt.(Würtingeni Brando) Azt hiszem így írták a nevét a törzskönyvben. Most egy törzskönyv nélküli kanunk van, ugyanabból a vérvonalból. Anyukája rajzos, apukája fekete és Õ (Blacky) örökiti az ordas színt. Állítólag a fekete kan örökítette mindig az ordast. Voltak kölykök rajzos szukától és Blacky-tõl a kölykök fele mégis ordas lett inkább. Egy kis szuka volt az utolsó akit eladtunk, 6 hetesen 8-nak nézte még az állatorvos is. Erõs csontu hagyományos "kocka" nj., nem ponytyos! A vásárba is kivittük, mindenki hazudósnak tartott, nem akarták elhinni, hogy annyi idõs és fajtatiszta nj. és nem keverék. 18 000.-ér kelt el. Volt aki törzskönyvet, meg röntgent akart. Mondtam kettõvel odébb a tenyésztõnél kérje 50 000.-ér. 25 000.-ft-ot kértek törzskönyv nélküli vézna rajzos 6 hetes kölykökér. Munkatársam tenyésztõtõl akart venni kan kiskutyát ,rajzost, de látni akarta a szülõket. Azt mondta a tenyésztõ, hogy azt nem lehet. Elmegy kap egy kant, és viheti!(25 000.-ér) Ilyen is van!Ha Pécsen valaki akar "hagyományos" nj.-t, kannal fedeztetést vállalok. (Fekete-sötétsárga , nagytestü,munka vonal)

Edited by Csöni, 2007 április 6. - 7:35.


#43 pupák

pupák

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 235 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 8. - 17:58

Sziasztok! Az én kutyusomról nem tudom eldönteni hogy melyik fajtához tartozik... németjuci vagy belga...vagy...nem tudom... :confused: Segítenétek eldönteni? itt van róla pár kép... Amúgy már 15 éves,és idáig nem igazán volt semmi baja, csak olyan féléve a kukija elkezdett vérezni ilyen vércseppek jöttek ki belölle,szerintetek ez mért volt? A doki adott neki vmi nõi hormonokat és attól jobban lett aztán megint elkezdõdött de akkor nem tudtuk kihívni az orvost de rá 1napra el is múlt..ez vajon mért lehetett? :confused: http://gallery.site....010471.JPG.html

#44 Guest_Zebu_*

Guest_Zebu_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 8. - 22:27

Szerintem õ egy ordas (vagy hasonló) szerû hosszúszõrû német juhászA belgáknak sokkal finomabb fejük,és testfelépítésük van. Amúgy nekem is van kutyulim,nj 13 éves,Doris:Posted ImageÍme!Ill van még két zsivány,húgom és nõvérem kutyái:JunoPosted ImageFridaPosted Image

#45 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 9. - 10:23

Pupák!Egy szépen sikerült keverék. Nagyon sok benne az ónémet juhász. A közelebb álló fülei miatt lehet benne belga beütés is, (vagy akár egy kis kau is a pofája, szőre miatt) de ahogy Zebu mondta, azoknak sokkal finomabb (vékonyabb) fejük van, hosszabb orral.A vércseppek sokmindentől lehetnek, más orvossal is megnézetném sos. Vérvétel, stb.

#46 pupák

pupák

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 235 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 9. - 10:42

köszönöm a válaszaitokat! most régóta nem látam nála vércseppeket,szerencsére :) Zebu nekem Doris tetszik a legjobban! :)

#47 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 9. - 10:46

Akkor lehet, hogy "csak" felfázott.Az én kankutyámnak is volt ilyen, de õ rövidszõrû és akkor volt neki ilyen gyulladása, mikor locsolás közben, után a füvön feküdt.Azóta míg fel nem szárad, be van csukva...de mi antibiotikumot kaptunk rá.

#48 pupák

pupák

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 235 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 9. - 10:51

ez a felfázás dolog elképzelhetõ,mert mikor elkezdett vérezni akkor pont tél volt,és elötte kint volt az udvaron egy fél napot..

#49 Csöni

Csöni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 10. - 14:43

Prosztata megnagyobbodás!Tuti! Miénknek is volt. Ha hûvösre fordul az idõ, és amikor tüzelnek a szukák, pár napig csöpög vér a kukacából. Nem vészes, gyógyszer nincs rá, mûtét kockázatos.Évekig élhet ezzel a problémával!Üdv: Csöni

#50 pupák

pupák

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 235 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 11. - 12:49

Köszi Csöni! :)

#51 Csöni

Csöni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 12. - 8:24

Szívesen!Egyébként szerintem kicsit sötét színû ónémet juhász a kutyusod. Belga juhász kizárt hogy van benne, azok nyúlánkabbak, vékony fejjel. Hasonló színû simaszõrû német juhászom van. Apuka fekete, anyuka rajzos volt, így lett kicsit sötét színû. Kölykök nem születtek tõle? Ott is sokminden kiderül, mert kijöhet bármelyik õs. A prosztata gondja miatt már ne fedeztess vele, ha eddig nem tetted. Lehet, hogy már nem is tudna! (A miénk 9 évesen már vérzett és nem is tudott mit kezdeni a szukával.)

#52 pupák

pupák

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 235 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 12. - 12:38

Volt egy szuka még régebben nálunk..nem a mienk volt,hanem akik felettünk laknak,(mi kertes, egy elég nagy családi házban lakunk és a tetõrtér bevan építve és ott laktak,azoké volt a szuka) és a mi kutyánk befedezte azt a szukát,az is hasonlóan nézett ki mint az én kutyum,csak a szukának rövid szõre volt, a kölykök meg csak addig maradtak meg amig olyan érettek lettek hogy ellehessen ajándékozni õket. Egy kölyököt láttunk kifejlettként, az egy hosszú lábú,vékonyka kislány. Nem szeretnék vele fedeztetni,azok a kölykök is csak véletlen becsúsztak. :)

#53 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 23. - 20:21

Noh, úgy néz ki, lesz kiskutyánk hamarosan :) Épp ma tekintettem meg a szõrcsomót, még van 2 hét az elvihetõségig (szép magyar szó lett :D ), úgyhogy most készülök lelkiekben egy csecsemõ neveléséhez :D

http://www.teufelblut.hu/kolykok.htm ebbõl a kupacból ni :D

Edited by Paint Horse, 2007 július 23. - 20:29.


#54 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 23. - 21:16

Nagyon aranyosak, szépek a szülõk. Nekem csak az a problémám (de ez az én bajom, tudom :dev: ), hogy igazi küllemkutyák. Nagyon csapott a faruk. Egy jó kis DP szûrés volt, van a szülõknek? A helyedben kérnék frisset, ha nem akarsz pár évesen nyomorék kutyát. Egy kedves ismerõsöm kutyakiképzõ (ezüstkoszorús), és még így is bevásárolt a németjuhásszal. Õt az érdekelte, hogy labdázzon a kutya. Nos labdázott, fél évesen, lassan elkezdte a kiképzését. Sima kis engedelmességi. A kutya kb. 2 évesen lerokkant, azóta sima kis kedvenc, munkakutya nem lett belõle. Kicsit balhézott a tenyésztõvel, hisz õ nem erre vette. DE mit tudott csinálni? Megszerette, jó fej volt (bár az én fogalmaim szerint, kicsit ideges típus), megtartotta. Mivel panelban laknak, lemondott a sportkutyázásról. Úgy tudom a kiképzést (csoportost, másokat vezetve) is abbahagyta.

#55 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 7:11

A németjuhászoknál sajnos (és ezt a tenyésztõ is kiemelte) törekedtek erre a csapott farra. Így sajnos csak a munkakutyáknál maradt meg a kvázi egyenes hát, a küllemi kutyák csapott farúak. Épp ezért elõvigyázatosságból felhívta a figyelmet, hogy 1 éves korig inkább kevesebbet kapjon enni (nem szabad felhízlalni, gyors növekedést elérni a túlzabáltatással), valamint kerülni kell a megterhelõ gyakorlatok végzését. Nyilván nem fogok palánkot ugratni a kutyával, nem fogom lépcsõn mászatni naphosszat stb. 1 éves korig fejezõdik be a csontosodás, az izületek a helyükre kerülnek nagyjából. Én azt gondolom, hogy aki ezt a fajtát választja, tisztában van elõnyeivel, hátrányaival. Maxie-nál nem volt ilyen gond, vigyáztunk rá, kapta a zöldkagyló kivonantot, más probléma jött elõ :gm: Szal remélem némi odafigyeléssel kiküszöbölhetõ, hogy lerokkanjon :) Ilus! Láthatod, hogy szép kutyák, kiállításra járnak. Ma már dp szûrés nélkül nincs is lehetõség tenyésztésre. Egyszerûen nem tenyészthetõ bélyegzést kap. Láttam az anyát, no, annak kutya baja :D Remélem egy osztrák tenyésztõ sem engedi meg magának azt a luxust, hogy dp-s kannal fedeztessen :gm: Lutri. Kölyköt venni nagy lutri. Felnõtt kutyát meg nem szeretnénk :)

#56 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 7:39

Értem, ezeket sajnos én is tudom. Abban igaza van a tenyésztõnek, hogy nem szabad túletetni. Mikor Trixi született, akkor volt Athosunk ilyen kölyök. Sajna a párom azt hitte, minél többet eszik, annál jobb. Sajnos eszembe sem jutott figyelmeztetni, mással voltam elfoglalva. Így a gyorsan fejlõdõ, jó húsban lévõ kutya térddiszpláziás lett, bár most 6 éves, még kutya baja. Mondjuk nem erõlteti meg magát a kertben futkorászással, meg a kajájával is óvatosan bánunk, max. télen kap többet. Õsszel, ha minden igaz, nekem is lesz pirinyó kiskutyám, aki lakásban lesz tartva. (ha addig a kiszemelt, igen jó szukának lesznek kölykei, az apa már megvan, isteni szép, a legjobb hazai tenyészet fia) Nem airedale, hanem jóval kisebb, de hasonlít rá. :dev: Majd ugye, beviszed néha az üzletbe a kis szarost? :D Legalább megdögönyözöm... :ang:

#57 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 7:43

igen, pont ezt mondta a tenyésztõ, hogy inkább legyen sovány!!! pedig mindenki a kövér najó, nem kövér, de a jó húsban lévõ kutyákat kedveli, hogy húúú milyen jól van tartva... naja, csak az egészsége bánja :gm: Naná, hogy beviszem!!!! Amint lehet, ott lesz lennt. Legalább képzõdik :D ül, fexik, helyben marad, nem rág.... úgyis figyelni kell állandóan, nekem nem rágcsál itt össze mindent, mert kupánvágom! :D Mondhatnátok jó neveket!!! Bár valszeg már megvan, de ha találnánk jobbat, lehet változtatnék az elhatározáson :D a Maxie annyira egyértelmû volt.... most kicsit bajban vagyok. A Rex és egyéb sablon nevek szóba sem jöhetnek :)

#58 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 7:48

Nekünk azért lett Athos, mert a 4 testőrből ez hangzik a legjobban és tényleg testőr kinézetű. :D

A haverom németjuhásza is Athos volt, a szomszédja németjuhásza pedig Porthos. :)
Valami erőteljes előkelő nevet kéne adni neki, King, Arthúr, valami ilyen nemesit.
Apolló volt másik ismerős dogja pl.
vagy németes nemesit. Csak ne a nácivezért. Bár hallottam már olyan kutyanevet. :mad:

ITT VAN kutyanévnaptár is.

#59 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 7:49

Na akkor nekem marad az Aramis, vagy a Dartanyaaaan vazze :D köfi, megnézem :) Jó sok :D bakker, ültünk egy kajáldában, és már mindent néztünk körbe. A legjobb a San Francisco Fire Department volt :D :D :D Képzeld el, mire végigmondod :D

Edited by Paint Horse, 2007 július 24. - 7:52.


#60 Laci75

Laci75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 7:50

Sziasztok. Engedjétek meg, hogy néhány mondattal én is hozzászóljak a témához. Néhány éve sok kiállításon megfordultam felvezetõként. Jártam kiképzésre is, voltam kiállításon Németországban, vezettem fel kutyát a WUSV Bundessieger-en is. Ma már nagyon kiestem a "vérkeringésbõl", de azért egy-két dologról van véleményem. A kiállítási vérvonalra jellemzõ ívelt hát nem oka, nem okozója a csípõizületi diszpláziának. Elõfordulása itt is - mint mindenhol, ahol nagyon beavatkoztunk a természetbe - a túltenyésztésnek, túl közeli rokontenyésztésnek, és a fajta népszerûségének csúcsán jellemzõ ellenõrzés nélküli szaporításnak köszönhetõ. Volt valamikor egy német nyelvû kis filmem: "A német juhászkutya felépítése". Ebben minden jármódban bemutatták a kutyákat, animációval a csontozatát is. Ez az ívelt hát fontos a hosszú, kitartó ügetésben. A megfelelõ hát ahhoz kell, hogy a hátsó lábak tolóereje jól hasznosuljon mozgás közben. Természetesen fontos az is, hogy ne legyen a kutyának "pontyháta", túlzottan ívelt háta, csapott farral. A mai klubviszonyokat már nem ismerem. Mi korábban az MNJK rendezvényeire jártunk. Õk akkor a német szabályrendszert alkalmazták, sima klubkiállításon is volt szabadon követés és fogatás. Nem létezett "nyílt osztály", a két évnél idõsebb kutya már csak "munka osztályban" indulhatott. A tenyészengedélyhez kellett a munkavizsga, diszpláziamentesség. Azt gondolom, hogy ma már minden szervezet ezt a szigorúságot próbálja követni, tehát nem kellene "leírni" a kiállítási vonalakat. Bocs, hogy így csapongva beömlesztettem ennyi mindent. Sajnálom, hogy ma már nem vagyok a tûz közelében, de szívesen venném hozzászólásaitokat, (ellen)véleményeiteket, hogy egy kicsit frissítsem magamat. Üdv. Laci

#61 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 8:11

Persze, csak a túlzottan csapott háttal azt értük el, hogy ügetésben tényleg gyönyörû, ahogy mozog a jószág, de épp tegnap beszéltük, hogy elvesztette a természetes "rugóit" a kutya. Egy 1m-es palánk átugrása nehézségekbe ütközik :gm: Szerencsére talán mára eljutottunk odáig, hogy a kutyák egészségére is odafigyelnek... remélhetõleg ... és nem csak szaporításról, hanem tervezett, szakszerû tenyésztés történik nem csak Magyarországon, hanem Európában.

#62 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 8:13

Azt nem tudom, hogy a hazai NJ kiállításhoz kell-e munkavizsga mostanában. Régebben, mint, ha kellett volna. Igazad lehet, de akkor mi magyarázza, hogy a munka tipusú, egyenesebb hátú kutyáknál ritkábban fordul elõ DP? Azok még inkább beltenyészet kell, hogy legyen, hiszen õk vannak kisebb számban. És a komolyabb kiképzõk is, munka és versenykutyások is azt a típust keresik inkább. Tényleg, Mancs melyik típusba tartozott? Mint, ha nem lett volna annyira lejtõs a fara...

#63

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 8:36

Á, micsoda kis gyurmák! :D Nagyon helyesek... :) Grat PH a kis jövevényhez elõre is, sok örömet hozzá! Hordjad is boltba, legalább én is bemegyek :dev: Mielõtt még elolvastam volna a link után következõ hozzászólásokat, nekem is az volt az elsõ gondolatom, hogy milyen gyönyörû szülõk amúgy, csak nagy kár a "pontyhátért" (idézõjelben, mert hiszen ez még azért nem az, de ez a csapott faros fazon nekem is a halálom, tolóerõ ügetésben ide, vagy oda... én nem vagyok tenyésztõ, se nem kiállításra járó egyed, se nem divatkutyás, nekem nem ez lenne a legfontosabb egy kutyában). Még mindig úgy vagyok vele, h ha most nem toppant volna be az életembe Burkus (akire az összes full laikus abszolút azt hiszi, h nj, pedig egyértelmûen keverék :ang:), akkor biztos, h csakis munkakutya-vonalat kerestem volna, olyan szülõket, akiknél ez a "modern" típus nincs meg. Persze ez egyéni ízlés dolga, és amúgy sem von le a kutya számotokra jelentett értékébõl és remélhetõleg nagyszerû karakterébõl! ;) Dundi kiskutyák: naná, h mindenki a gurulós kölyköket szereti :o Pedig tényleg nem jó. És nem is olyan nehéz ezzel "elszállni", most, amíg Burkus kicsi volt, a 2X evõs korszak végén egyszercsak azon kaptam magunkat, hogy mintha kezdene szélesedni a kutya háta... :gm: Gyorsan le is vettem a kaját, megszüntettem a reggelit, meg ilyenek... :) Most másfél évesen szép adag vacsora az adagja, ez tény, de le is mozogja, álló nap jön-megy. Nincs is rajta egy gramm háj se szerencsére. :D Ja, és visszafeketedett az orra! Nemtom, emlékeztek-e rá (mármint Ilus és PH), úgy fél éves kora körül egyszercsak kirózsaszínedett az orra közepe egy függõleges vastag csíkban, mint a szánhúzóknak. Aztán egy ideje meg visszafeketedett :kv:

#64 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 8:43

Ezek a színeváltozások sok állatfajtánál megvannak, ahogyan nõnek. Nem is baj, hogy befeketedett az orra, legalább nem ég le. :D

#65

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 8:47

Hát, meg mivel magyaráztam volna azoknak, akik azt hiszik, nj, hogy rózsaszín az orra? :dev: Meg magamnak, h hogy került bele még husky vér is... :gm:

#66 Laci75

Laci75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 9:11

Sziasztok! Valóban jó kérdés ez a "milyen a hát - van-e-diszplázia?". A munkakutya tenyésztési trendekhez sohasem voltam közel. Nem ismerem a rokontenyésztettség szintjét. Feltételezem, hogy az intenzív sport jelentett erősebb szűrőt. Mint mindehol, a kutyatenyésztésben is jellemző (remélem VOLT!) a simli. Persze nem akarok sem vádaskodni, sem ötleteket adni. (Hamisított röntgen, hamis fedeztetési igazolás, stb...) Talán nem véletlenül vezették be a DNS vizsgálatot, mellyel azt szűrik, hogy tényleg azok-e a kutya szülei, mint a származási lapján. Kiegészítve az orrtükör levonattal ma már egyértelműen beazonosítható a kutya. Talán, mivel a szebb kutyákat volt könnyebb eladni, itt jelentkezett inkább inkorrektség. A másik vesszőparipám egyébként a tenyésztés, mint szerencsejáték: Adott egy magyar tenyésztésű csúcs szuka. Munkavizsga, jó izületek, kiváló kiállítási eredmények. Eddig egy vagyon beleölve. Fedeztetés: -magyar kannal: megfizethető, de nem könnyen eladhatóak a kölykök, hiszen hasban importált kölyök is van bőven. -német kannal: horror ár (600-1500 EUR) + utazási költségek, talán van fizetőképes kereslet. Persze, ha már ennyi pénzt belepumpálsz, a legjobb kölykö(ke)t megtartod, hogy neked arassa le a babérokat. De: amikor kan születik, szukát keresnek, és viszont; van köztük hosszúszőrű, melynek tenyészértéke nulla; egyik kan félheréjű, a másik szuka foghibás; harmadiknak nem áll fel az egyik füle. Telis-tele buktatókkal. Persze kérdés, hogy miért akarsz kölyköt. Amikor csak hobbikutyát, házőrzőt akarsz, általában koncepció nélkül tenyésztesz, tenyészminősítés nélkül, ergó csak szaporító vagy. Ablakos vagy felülbélyegzett származási lapot kapsz. Holott a kölyök lehet überkiváló. Hihetetlen dilemma. Sok szerencse kell ahhoz, hogy rentábilis legyen a tenyésztés. Nekem elit származási lappal rendelkező 6 éves kanom van - házőrző kategóriában. Nagyon szép, de nem volt lehetőségem (időm, pénzem) kiállításokon futtatni. Hiányzó P2 foga miatt a legjobb minősítést meg sem kaphatná. Így maradt házi kedvenc. Talán nem is bánom, hogy így alakult.

Edited by Laci75, 2007 július 24. - 9:12.


#67 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 9:59

Ez tökéletesen így van, ahogy írod. Ezért nem igazán kifizetődő itthon a kutyatenyésztés, max. a szaporítás. Pláne a divatos fajtáknál. Régebben a NJ is az volt, ma már kevésbé, ami nem biztos, hogy árt a fajtának. Most a yorkik, westik, bolognese, havannese stb között van nagyon-nagyon sok selejt (mind küllemileg, mind idegrendszerileg-állítólag sok yorki az életben nem lesz szobatiszta!) és persze ezzel együttjáró sok szaporító, kik okozzák az előzőeket. Ez itthon a NJ-szal is megtörtént. Ezt próbálják a komoly, elhivatott tenyésztők nagy-nagy nehézségek árán most helyrehozni. Nincs egyszerű dolguk és sajnos a kutyatenyésztésből nem igen lehet megélni itthon. Akármilyen aranykoszorús, babérkoszorús stb. tenyésztő vagy. Ebben a szakmában a fajta iránti elhivatottság, imádat kell, mely szakértelemmel kell párosuljon. Amiket simliket írtál az ma is megvan, bár most hozott a MEOE egy olyan határozatot, ami ezt hivatott megakadályozni. Sok tenyésztőnek nem is tetszik ezért sem, meg mert plusz pénzbe is kerül. (fedjegy, alomjegy)

#68

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 10:26

... Pláne a divatos fajtáknál. Régebben a NJ is az volt, ma már kevésbé, ami nem biztos, hogy árt a fajtának.

Sõt!..

Sajnos nem egy nj van a környezetemben még mostanság is, ami szegényke olyan - már elnézést, nem a kutyát bántom - selejt, rossz ránézni... :( Nem szépek, na. De ez egy dolog. Viszont idegileg sem ugyanazok.
De szerencsére pl. az ebsuliban van pár akkora hatalmas, gyönyörû és intelligens munka-típusú nj, hogy olvadok, ha rájuk nézek. Ez azért megnyugtat kicsit.

A szabályozó határozatok általában sokaknak nem tetszenek - de általában árulkodó is, h kinek nem (legyen szó kutyázásról, vagy másról, és persze nem a szegény, de tisztességes tenyésztõre gondolok, akinek tényleg érvágás egy-egy újabb pénzdíjas szankció).

#69 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 18. - 17:42

Sziasztok.
Nekem van egy imádnivaló németjuhászom. Állítólag jó a származása, de nem értek hozzá. Sose vittem kiállításra, õ az én szememfénye!
Posted Image

Tenyésztõje: Szabó János
Az apja: ZELLO VD PISTE TROPHE-"a"-DNA Kkl 1-
Anyja: REMUS LOTTI
Az õ törzskönyvi neve pedig: Ördögvérû Zsuzsi (Mi csak Jessynek hívjuk)

Valamint volt édesanyámnak nagyon régen egy németjuhásza.
1982-es születésû.
Diganor Ando volt a neve, Kõszegi Dezsõ a tenyésztõje.
Az õ apja: Puck V Haus Dexel
Anyja pedig: Jill V Bierstadter Hof

Nem tudom mondanak-e valamit ezek valakinek. Csak gondoltam hátha érdekel valakit :)

#70 favory

favory

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.176 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 21. - 15:15

Mindig is érdekelt, hogy van-e olyan, hogy ónémet juhászkutya, na az mit takar... Most, ha ezalatt az értendõ, hogy hosszúszõrû, akkor nem-é az a helyes megnevezés, vagy mi. Hivatalosan van ónémetjé??? Senki ne vegye kötekedésnek... Merõ kíváncsiság.

#71

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 21. - 16:21

http://onemetjuhasz.uw.hu/
:)

#72 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 21. - 17:44

Az én gyönyörûm múlt januárban.
Nyáron, szürkületkor. (labdázás közben :D )

#73 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 21. - 22:08

Az én gyönyörûm múlt januárban.
Nyáron, szürkületkor. (labdázás közben :D )

Jaaj hát még egész csöppségként láttam Kyrát, hatalmas lett és gyönyörû. Grat hozzá Zsubé! :kocc: :D

#74 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 22. - 7:43

Köszi. :) Tiszteletbeli vizslává avanzsáltuk. :kir: Mivel Dana mellett nõtt fel, tisztára olyan lett a habitusa, mint neki. Folyamatosan kommunikál (ugat, vakkant, nyávog, nyafog), imád emberközelben lenni, néha beugrik az ölünkbe egy kis simogatásért, bújik állandóan, és hanyatt fekve alszik, szétdobott lábakkal, s hatalmasakat nyög álmában. :yeah: :D

#75 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 22. - 21:04

De éédes! Nagy fazon lehet. Bár ha Danára hasonlít, akkor ez nem lehet kétséges :D :D

#76

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 22. - 21:07

Jó, hát ezeket a Burkusom (aki, bizonyítandó, h nem vagyok teljesen off, magas nj vérhányadú eb) is csinálja (kivéve a hanyattalvást :D), pedig nem vizslával nőtt fel - igaz, párhuzam itt is van, mert kifejezetten szereti a vizsglahölgyek társaságát (Barka, és Dana, bár utóbbi kevésbé kultiválja :D)... :) A vizsla-fiúkat viszont nem szereti, biztos azért, m először mindig azt hiszi, valamelyik barátnője jött, majd rá kell jönnie, hogy nem :gm: [nem tud írni]

Edited by Dé, 2007 december 22. - 21:08.


#77 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 23. - 10:55

m elõször mindig azt hiszi, valamelyik barátnõje jött, majd rá kell jönnie, hogy nem :gm:

:D :D

#78 favory

favory

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.176 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 29. - 12:30

http://onemetjuhasz.uw.hu/
:)



Ezt azért nem venném készpénznek, ha nem baj. Egyszer a(z egyik) volt osztályomnak is volt honlapja... Hátt.. Mindent lehet.

Edited by favory, 2007 december 29. - 12:30.


#79 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 29. - 12:44

Hóhányó, akarom mondani, hóevõ. :)
Rohan felém (ez egy kicsit kék lett :confused: )
Ezt meg csak az alakjáért.

#80 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 29. - 22:53

Rohan felém (ez egy kicsit kék lett :confused: )

Mekkora nyelve van! :D :D