Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovardatulajdonosoknak


  • Please log in to reply
4012 válasz a témához

#3921 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 8:54

Ülj le mielõtt érdeklõdsz.. (nekem pl. 2e/nm-t mondtak amikor szénatárolót akartam lefedni, így azóta sincs szénatárolóm.. :D )

Hát ez az... olyan árakat kapok, hogy nem is hiszem el.... lassan a szerkezet olcsóbb mint a ponyva...

Nálunk õk csinálták a fedelesre a ponyvát: http://www.ponyvatex...mutatkozas.html
A referenciák között a harmadik oldalon láthatók is róla fényképek.



Jól néz ki, köszi :) Mondasz árat is, mielött velük is felveszem a kapcsolatot?

#3922 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 9:09

Hát ez az... olyan árakat kapok, hogy nem is hiszem el.... lassan a szerkezet olcsóbb mint a ponyva...
Jól néz ki, köszi :) Mondasz árat is, mielött velük is felveszem a kapcsolatot?

Árat sajnos nem tudok mondani, mert én csak bértartó voltam. És különben is 8-9 éve készült. :) Hívd õket pontos infóért. Így legalább azt tudom, hogy tíz évet tuti kibír.

#3923 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 9:20

Írtam nekik, köszi. Igen, többnyire 10 -15 év garanciát adnak is rá mindenhol.Anyagilag nem ez éri meg jobban, hanem amit eredetileg terveztünk, de sajnos az engedélyezés miatt meg csak ez a ponyvás kivitelezhetõ jelen helyzetben itt :(

#3924 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 9:30

Lilith, keresd meg Kisgalambot magánban, õk 1-2-3(?) éve csináltattak ponyvát körkarámra.

#3925 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 11:16

Köszönöm, megkérdezem!

#3926 cubaipeti

cubaipeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 116 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 12:39

Írtam nekik, köszi. Igen, többnyire 10 -15 év garanciát adnak is rá mindenhol.Anyagilag nem ez éri meg jobban, hanem amit eredetileg terveztünk, de sajnos az engedélyezés miatt meg csak ez a ponyvás kivitelezhetõ jelen helyzetben itt :(

Hoztam pár céget, ezek megcsinálják profi módon.
http://www.graboplan.hu/
http://www.korridorp...hu/bemutat.html
http://www.ecotenthungary.com/
http://www.hungaplan...fo/bemutatkozas
Én inkább az engedélyt eröltetném, ponyva élettartalma 10-20 év idõjárás függvényében.
65dkg/nm alatt ne fogadj el ajánlatot mert az nem ilyen nagy építmény borítására való.

#3927 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 12:46

Köszi! Sorban futnak be az árak, nagy eltérés nincs de már közelítünk a kifizethetõhöz. Sajnos nem tudom az engedélyt sehogy befolyásolni, két éve ígérgetik, hogy kivesznek egy korlátozást, ami csak itt ebben a faluban van( !!!??), de a most tavaszi is ígéret lett csak....

#3928 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 16. - 11:40

Lovarda tulajok! Hallottatok olyanról, hogy Biológiai kóroki tényezõk kockázatával járó tevékenység kockázat elemzése!!!! Na a munkavédelmi felügyelõség ma 9 és 12 között ezt ellenõrizte a lovardába, és hárítékosan egyéb munkavédelmi és balesetvédelmi elõírásokat is :D

#3929 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 16. - 14:31

Biológiai kóroki tényezõk kockázatával járó tevékenység kockázat elemzése!!!!


Ez gyönyörû! És mit szerettek volna látni? Egy nagy iratot, amibõl kiderül, hogy lovas körzetben valószínûbb a tetanusz fertõzés, meg hogy a trágyacsurgalék a talajvízbe jutva megmérgezi a kutat?

#3930 somap

somap

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 8:38

Lovarda tulajok!

Hallottatok olyanról, hogy

Biológiai kóroki tényezõk kockázatával járó tevékenység kockázat elemzése!!!!

Na a munkavédelmi felügyelõség ma 9 és 12 között ezt ellenõrizte a lovardába, és hárítékosan egyéb munkavédelmi és balesetvédelmi elõírásokat is :D



Szia!

Hallottam ilyenrõl, söt....
Nagyon megmasszírozott a munkakényelmi felügyelõ?

Somap

#3931 monapipin

monapipin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 21. - 22:35

Ha van valakinek eladó roppantó gépe amire már nincs szüksége azt szívesen megvenném, persze használtan. e-mail: monapipin@citromail.hu

#3932 csipisz

csipisz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 15. - 13:00

Hát egyszerûen remek az új lovarda törvény:
http://www.lovasok.h...dex.php?i=31383
Mit tehet az akinek van 10 jól képzett, lóútlevéllel rendelkezõ iskola lova ép csak 8 ebbõl ismeretlen származású.
Értem a lényegét és egyet is értek vele, én soha nem is szaporítottam lovat, de nem így kéne megfogni ezt dolgot!!!

#3933 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 16. - 10:23

Továbbra sem látom mit kezd a hivatalosság az olyan emberekkel, akik nem lovardát nyitva folytatnak lovas szolgáltatást? Ha egy oktató elmegy egy lótartóhoz annak a lovát betanítani, netán oktatni a lovast, az hol kap helyet ebben a környezetben? Hol helyezkednek el azok az edzõk/lovardák, melyek bértartanak lovakat, de azokkal nem szolgáltatnak más számára, csak a ló gazdája számára (pl. sport istállók)? Ha egy ilyen helyen van több elismert edzõ, akiknek nincs saját lovuk, és van egy sor a lovát ott tartó, vagy az edzésre oda szállító lótulajdonos, de a lovardában nincs saját tulajdonú ló. Minek is lenne? Ez akkor lovas szolgáltatás vagy nem? A hivatalosság fejében csak olyan lovarda létezik, aki betérõ ismeretlenek számára ad szolgáltatást és csak olyan lovasokat ismer, akik utcáról beesnek?

#3934 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.593 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 16. - 10:47

Mint más törvényeken, itt is látszik a törvényalkotó központosító, kirovó-felosztó szándéka. Csak az a baj, hogy ezt is gyakorlati tapasztalat, a tények ismerete nélkül megfogalmazott jogszabályba öntötték. Ilyen, mikor gyakorlati munka végzése nélkül kerül valaki törvényhozói helyzetbe az iskolapadból.

#3935 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 16. - 10:50

Azért az ismeretlen származás tekintetében nem ártana benyújtani egy módosító javaslatot , hogy pl. következõ év júliusa után ne lehessen regisztrálni újabb ismeretlen származású lovat, de a jelenleg lovasoktatást szolgáló ismeretlen származású lovak illetve a képzés alatt lévõk (még nem 5 éves, de jövõre már regisztrálható) lovak még úgymond "kifuthassannak".

#3936 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 16. - 10:52

Mint más törvényeken, itt is látszik a törvényalkotó központosító, kirovó-felosztó szándéka. Csak az a baj, hogy ezt is gyakorlati tapasztalat, a tények ismerete nélkül megfogalmazott jogszabályba öntötték. Ilyen, mikor gyakorlati munka végzése nélkül kerül valaki törvényhozói helyzetbe az iskolapadból.

Ez igen tömör és korrekt összefoglalása a dolgoknak. :yeah:

#3937 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 16. - 14:20

Ez igen tömör és korrekt összefoglalása a dolgoknak. :yeah:

Azért majd ne legyetek nagyon meglepve ha kiderül, hogy nagyon is "szakmai" alapon készült a tervezet. Lehet, hogy egyenesen bizonyos lovardákra írták...

Azért az ismeretlen származás tekintetében nem ártana benyújtani egy módosító javaslatot , hogy pl. következõ év júliusa után ne lehessen regisztrálni újabb ismeretlen származású lovat, de a jelenleg lovasoktatást szolgáló ismeretlen származású lovak illetve a képzés alatt lévõk (még nem 5 éves, de jövõre már regisztrálható) lovak még úgymond "kifuthassannak".

Esélytelen.

#3938 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 16. - 20:34

Szerintem egy komolyabb összefogással célt lehetne érni, a lovasoknak van hangja és van ereje ha össze tudnak kapaszkodni :)

#3939 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 6:13

Szerintem egy komolyabb összefogással célt lehetne érni, a lovasoknak van hangja és van ereje ha össze tudnak kapaszkodni :)

Hidd el nekem, hogy mondjuk a Domonyvölgy érdekérvényesítõ képessége hatékonyabb mint az összes többi lovasé együttvéve.

#3940 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 9:41

Nem tudom, mindenesetre ezzel csak a vágóló értékesitést viszik perpill elõrébb, és ezzel a legkevésé sem értek egyet, mert számtalan kiváló használati tulajdonságú ló kerül majd ezekre a kamionokra fel és nem sok lesz akinek lesz akkora szerencséje hogy legalább hobbi célra megveszik. Lehet hosszútávon nem lesz haszontalan kezdeményezés, de a kivitelezés erkölcstelen a lovakkal szemben mindenképp, halálraitél. A legkevésbé sem lovasérzésû ember aki ezt irta és jóváhagyta. Persze mindez nagyon szépen fel lett épitve, hiszen elõször regisztrálj, minden lovad legyen papiros, a nullás is, most pedig akkor dobáld el a nullás lovaidat. Biztos lesz olyan aki bemutat majd 5 papiros lovat, a másik ötre meg majd azt mondja bértartott vagy kedvtelésbõl van itt, de olyan is, aki azt a másik ötöt három áráért odaadja bárkinek, bármilyen célra ezzel a lovak sorsát megpecsételve, mert nem tehet mást, fél hogy elvesziti a keresetét, megélhetését. Félreértés ne essék, nem azzal nem értek egyet hogy legyenek papiros, sõt legyenek hazai tenyésztésû lovak a lovasiskolákban, bármikor melléállnék (ha számitana...) egy ilyen kezdeményezésnek és szerintem a legtöbb lovasember, de nem igy. Igenis kell és szükséges hogy legyen átmenet és ne azok a lovak lássák a kárát, akik valójában nem tehetnek semmirõl és most sem szolgálnak mást, csak minket embereket. Nem értem ezt miért nem lehetne olyanformán megtenni, hogy a hazai tenyéztésû, magyar lófajták után évente bizonyos mértékû támogatás járna (mint ahogy a versenyzést, tenyésztést is támogatják) azonban a korábban ismeretlen származással regisztrált vagy nem magyar lófajtákért viszont nem. Ezzel lehetne a legtöbbet tenni a magyar lótenyésztés fellendüléséért.

Edited by chyki, 2013 augusztus 17. - 10:00.


#3941 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 10:10

Nem tudom, mindenesetre ezzel csak a vágóló értékesitést viszik perpill elõrébb, és ezzel a legkevésé sem értek egyet, mert számtalan kiváló használati tulajdonságú ló kerül majd ezekre a kamionokra fel és nem sok lesz akinek lesz akkora szerencséje hogy legalább hobbi célra megveszik.

Nézd, az állam azt is szeretné megszabni, hogy hány gyereked legyen, kivel szeretkezz, mikor és hol vásárolj, miért ne szeretné megmondani azt is, hogy milyen lóval taníthatod a gyerekeket lovagolni? Az ember a háziállatait évszázadokon át használhatóság alapján szelektálta. A vízfej ezt nem érti. Neki az a fontos, hogy valami furfanggal elõnyt biztosítson a vízfejet éltetõknek. Furfangban pedig nincs hiány, kerüljön is az bármennyi ló életébe.
(amitõl én nem tartok, mert szerintem nincs az a hülye lovardás aki kidobná a jól bevált, ismeretlen származású oktató lovát, csak azért mert néhány tótumfaktumnak útjában van)

Edited by packa, 2013 augusztus 17. - 10:22.


#3942 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 10:57

Eddig is megoldották mindenhol, hogy ha papír kellett, akkor lett papír.

#3943 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 15:14

A fuvaros lovakkal mi lesz? A személyszállítás is szolgáltatás.

#3944 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.593 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 17:50

A fuvaros lovakkal mi lesz?

Az úthasználati díj szempontjából felszerelik a mérhetetlen étvágyú vizilóval, Hu-Go-val kommunikáló fedélzeti egységgel, amely az állatvédõk kérésére pihenõidõ regisztrálására alkalmas valamint felszerelték zabszem és rágásszámlálóval. Csak azt nem tudom, hogy tengelyszám, össz gördülõ tömeg, patkónyomás alapján valamint gázemisszió és szilárd szennyezõ kibocsátás szerint melyik katagóriába sorolják.
Hu go!

#3945 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 17:57

:kocc: :D

#3946 Mogyoró

Mogyoró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 18. - 5:55

Mennyibe fog kerülni az alkalmassági vizsga? És ki fog lovagolni a lovakon és dönti el, hogy alkalmas- e szegény pára iskolalónak.? Nem az elõírás a probléma, hanem a megvalósítás részletei! A legbefolyàsosabb ménes tulaj vizsgáztatja a konkurenciát? Jó magyaros szokàsok...

#3947 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.593 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 23. - 13:26

Lóvizsgát kell tenniük a lovaknak

"A Nemzetgazdasági Minisztérium rendelete módosítja a lovasterápia és a fogyatékos személyeknek nyújtott szolgáltatás személyi feltételeit is. A két szolgáltatást - a lovasterápiát és a fogyatékos személynek nyújtott lovas szolgáltatást - fontos megkülönböztetni. A lovasterápia egy speciális fejlesztõ-rehabilitációs szolgáltatás, amely sérült, fogyatékos vagy pszichológiai kezelés alatt álló személy gyógyítását szolgálja. A fogyatékos személynek nyújtott lovas szolgáltatás pedig a fogyatékos személy és a ló együttes felkészültségén alapuló, kondíciónövelõ, rekreációs, szabadidõs tevékenysége."

#3948 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 23. - 14:18

Most ment el a NAV! Olyan kérdõív volt náluk amely ilyen kérdéseket tartalmazott: Hány patkót használunk el egy évben? Honnan vásároljuk a felszerelést név szerint a bolt? Ki az állatorvos név szerint? Honnan vesszük az állatgyógyszereket patika neve? Ki és hogyan látja az állatokat munka menete részletesen? Bértartók neveinek felsorolása. Tenyésztünk-e és az hogyan történik? és még 30 elmés okos kérdés!!!

#3949 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 23. - 14:29


Bértartók neveinek felsorolása.


Majd egy esetleges vagyonosodási vizsgálatnál elõszedik...

#3950 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 23. - 14:44

Lóvizsgát kell tenniük a lovaknak

"A Nemzetgazdasági Minisztérium rendelete módosítja a lovasterápia és a fogyatékos személyeknek nyújtott szolgáltatás személyi feltételeit is. A két szolgáltatást - a lovasterápiát és a fogyatékos személynek nyújtott lovas szolgáltatást - fontos megkülönböztetni. A lovasterápia egy speciális fejlesztõ-rehabilitációs szolgáltatás, amely sérült, fogyatékos vagy pszichológiai kezelés alatt álló személy gyógyítását szolgálja. A fogyatékos személynek nyújtott lovas szolgáltatás pedig a fogyatékos személy és a ló együttes felkészültségén alapuló, kondíciónövelõ, rekreációs, szabadidõs tevékenysége."

A felkészítést a vizsgát, az állatorvost a bukott ló elaltatásához pedig a minõsítési rendszer kidolgozója végzi, nem kevés anyagi juttatásért cserébe.
Hányingerek ezek a szövetségek.

#3951 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.593 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 23. - 15:11

A következõ módosításban javaslom a lovas szolgáltatásra igénybevehetõ fajták megjelölését, majd ezt követõen a kizárólag elfogadható lovakat tenyésztõk tételes felsorolását.

#3952 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 23. - 15:18

"A fogyatékos személynek nyújtott lovas szolgáltatás pedig a fogyatékos személy és a ló együttes felkészültségén alapuló, kondíciónövelő, rekreációs, szabadidős tevékenysége." Nem a szavakon akarok lovagolni, de amit leír, az a lovas parasport... Egy kezemen meg tom' számolni mindazokat a lovardákat, ahol ilyen van, a szakembergárdához is elég a kétszer öt ujjam... Nem mindegy, szakács vagyok, vagy vendég az étteremben...

Edited by börni, 2013 augusztus 23. - 15:22.


#3953 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 11:19

Erről tudtok már? A napokban lépett hatályba:

88/2013. (X.2.) VM rendelet 38. § (1) bekezdése:

"38. § (1) A 119/2007. (X. 18.) FVM rendelet 4. § (1) bekezdés c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[Az állattartónak be kell jelentenie és az Országos Adatbázisban nyilván kell tartani:]
c) minden olyan tartási helyet, illetve tenyészetet, ahol legalább egy lóféle állatot tartanak;"
  
De ha a magyarorszag.hu jogszabálykeresőjében nézed, ott már a konszolidált verziók vannak, és akkor a 119/2007. FVM rendelt 4. § (1) bekezdés c) pontja.



#3954 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 11:55

Húb+...

Nemrég volt erről szó az "érdekesség" topikban, de ott úgy emlékszem még 30 lóról volt szó. Viszont most megnéztem, kétségtelenül 1 lóféle szerepel a jogszabályban.

:wot:



#3955 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 17:32

Na, és akkor most mi a teendő?

(Az én lovaim útlevelében ráadásul még nem is ez a cím szerepel, mert azóta elköltöztünk...)



#3956 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 17:39

Mit jelent ez a bejelentés, hova kell bejelenteni? (Bocs, teljesen tudatlan vagyok, sajnos mostanság nem volt szükség ilyesmire.) Anno, sok évvel ezelőtt is be kellett jelenteni (önkormányzathoz).

#3957 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 19:19

A TIR/ENÁR rendszerbe kell bejelentkezni, és nem a lovat, hanem a tartási helyet kell bejelenteni. Ha a lovad bértartásban van, akkor a bértartó lovardája a tartási hely. Egyébiránt először a hatósági állatorvost kéne megkeresni, illetve a NÉBIH kirendeltségét.

Szerintem országos nagy baromság a dolog és bele fognak fulladni az adminisztrációjába, ill. betarthatatlan lesz, ahogy van.


Edited by Hosszúhomlok, 2013 október 16. - 19:19.


#3958 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 17. - 8:22

A nyáron Nav ellenőrzés volt, aminek az volt a neve, hogy adatgyűjtés. Azt mondta az ellenőr, hogy kiadták nekik, hogy az induló ellenőrzések hatékonnyá tétele érdekében beszerezzék az információkat a lovas szolgáltatókról. 40 kérdésre kellett válaszolni, amiben vegyítve szerepeltek a lovarda törvény előírásai is.A lovashoz kapcsolódó szolgáltatókra is kitértek részletesen, lovas boltok, kovácsok, állatorvosok, takarmány beszállítók. Bértartókról is kérdeztek és bértartási szerzdősét és számlákat is kellett bemutatnom.

Szerintem ez az 1 ló bejelentése és tartási helyének megjelölése is egy irány lesz a kereszt ellenőrzésekhez. Van lovad- melyik lovardába tartod- annak van-e engedélye- adnak-e számlát a bértartási díjról ....stb



#3959 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 17. - 8:27

38. § (1) A 119/2007. (X. 18.) FVM rendelet 4. § (1) bekezdés c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[Az állattartónak be kell jelentenie és az Országos Adatbázisban nyilván kell tartani:]
„c) minden olyan tartási helyet, illetve tenyészetet, ahol legalább egy lóféle állatot tartanak;”
 (2) A 119/2007. (X. 18.) FVM rendelet 4. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(2) Az  állattartó a  NÉBIH által rendszeresített formanyomtatványon, írásban benyújtott kérelemben jelenti be 
az  Országos Adatbázishoz új tenyészetét és tartási helyeit, valamint a  tenyészet vagy a  tartási hely bármely 
adatában bekövetkezett változást annak megtörténtét követő 14 napon belül. A  bejelentésnek tartalmaznia kell
az ENAR-koordinátor, illetve a hatósági állatorvos ellenjegyzését különösen az alábbi esetekben:
a) tenyészet bejelentésekor,
b) egy tenyészethez második, illetve minden további tartási hely bejelentésekor,
c) tenyészet adatainak módosításakor, kivéve ügyfél-regisztrációs szám bejelentésekor,
d) tartási hely adatainak módosításakor, kivéve kocalétszám, méhcsaládszám, vagy barom> esetén hasznosítás 
módosításakor.”
 
2013.10.02-én jelent meg 8 napra rá hatályos, tehát október 11-től kezdve ketyeg a 14 nap. Amennyiben minden lótartó jogkövető és olvassa napi szinten a magyar közlönyt akkor október 25-ig eleget kell tenni a bejelentésnek. Ugyan szankciót nem olvastam, de lehet elkerülte a figyelmem.

Edited by Dél-Alföldi, 2013 október 17. - 8:32.


#3960 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 17. - 8:41

http://www.nebih.gov...yomtatvany.html