Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovardatulajdonosoknak


  • Please log in to reply
4012 válasz a témához

#3881 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 1:54

A hálót is lehet a földre tenni, vagy egész mélyre lógatni.

#3882 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.593 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 8:10

A hálót is lehet a földre tenni, vagy egész mélyre lógatni.

Akkor lábbal is tud enni belõle.

#3883 Mogyoró

Mogyoró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 20:33

Nappal kint a karámban én csak a földre kupacolom a szénát. Ha nagy kupacot teszek egyszerre, tuti, hogy beletaposnak, beleszarnak, stb. Többször, kis kupacokat kapnak egyszerre, naponta 4x. Most már annyira megszokták, hogy mindenki odaáll a saját helyére, ott várja a kupackáját, möhögnek, ha meglátnak és boldogan várják az adagjukat. Bent az istállóban fél kisbála szalmát elkeverek- tényleg keverem- fél bála szénával a 4 póninak és 1 nagylónak vacsira. Van aki kiválogatja a szénát, így több idõt eltölt vele, van aki így is kétpofára eszi, szóval neki mindegy. Hárman lekötve vannak, õk ugye nem tudnak beleszarni, a boxosok pedig a rendesebb félék, kb mindig ugyanoda szarnak, így a széna helye tiszta, fel is eszik az utolsó szálig amit oda teszek. Sokat számít, hogy õk már jól megszokták a helyüket, a napirend szinte mindig tartva van, mint etetési idõ, mennyiség. Ha jó a széna a fenti rend jól mûködik. A rosszabb ízû szénánál már nem tudok így gazdálkodni, akkor van pazarlás, jönnek egyik kupactól a másikig, hátha jobb a szomszédé. Már 2 nagy bála széna leselejtezõdött így a nyár óta- túl gazos volt és annyira átvette a fû az ízeket, hogy volt nap, hogy nem is ettek, hiába volt elõttük. Egyébként, ha nem lenne így körbenyalva a ló, meg hú de szupi állatvédõsdi, azt mondom, hogy a régi jól bevált módon kellene lovat tartani. Ha nem dolgozik- ki ridegbe( persze ma már kevés helyen van nagy legelõ), aki dolgozik, nyugodtan lekötni, munka, takarmány, alom szempontjából így a leggazdaságosabb lovat zárt helyen tartani.

#3884 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 28. - 9:21

Rémlik valami arról, hogy az az egészséges a lónak, ha természetes tartásban (mert ugye a legelõfû is a talajon nõ, jó esetben) a földrõl eheti a szálast; és nem a marmagasságban/feljebb elhelyezett mindenféle tartóból... Ez már túlhaladott? :huh:

Nem egészen értem a kérdést, persze hogy nem túlhaladott, de a belinkelt megoldások többségénél lentrõl esznek. Kivéve a körbálást, de annak az alternatívái sem földrõl evõsök.

#3885 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 28. - 18:44

Akkor lábbal is tud enni belõle.

Magyarán: belelép. Veszélyes.

#3886 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 28. - 19:14

Próbáljátok ki egyszer, hogy pár órán keresztül nézzétek az épületek homlokzatát, vagy a csillagokat. Alapból egészen természetes felnézni, de mivel az ember ízületei, csontjai nem erre vannak kitalálva, hosszú távon fárasztó, még hosszabb távon meg egészségtelen. Meg pl. aki túl magasan tartja a kezét, és úgy egerezik a kompjúternél, hogy a csuklója felhajlik, hamar összeszed egy ínhüvelygyulladást. Na, a lovaknál pont így van, ha a normál testhelyzetben álló ló szájánál magasabbról kell legelnie, az nagyon nem tesz jót neki, fárasztó, és fájdalmas lehet. Meg a por is jobban belehullik az orrába. Nem egy kvantumfizikai kihívás olyan etetõt csinálni amibe nem szorul bele a ló lába, kell hozzá kb. 3-4 szál 12-14-es köracél meg némi laposvas például. Vagy némi akácdeszka, olyan sûrûn rakva, hogy a patája már ne férjen bele.

#3887 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 8:13

Nem hiszem, hogy van az a pocsékba menõ szénamennyiség- (mégha fájó is látni néha a trágyába keveredve)-, ami megérné, hogy a ló boxába bármilyen, földön lévõ építményt beszereljek. Annál jóval drágább egy ló(láb), vagy bármilyen sérülés. (Láttam már gyári boxban olyan sérülést, ahol a ló kidugta a lábát ott, ahol elvileg nem szabadott volna neki, és mint egy zoknit, lehúzta a bõrt a lábáról.)

#3888 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 10:36

Izlanddal értek egyet. Igaz nincs lovardám (nem is lesz), de földrõl etetve se pazarol a négy ló napi egy villahegynyi szénánál többet. Igaz napi 4 adagra van elosztva a szénájuk, egyszerre nem kapnak annyit, hogy pazarolni tudjanak. (Amúgy a 2 nagyló, a csikó és a póni kb 3 db 150-es bálát eszik meg havonta) Volt szénázó a karámban, de összebalhéztak, letörtek egy deszkát, és rögtön fel is hasította vele a lábát (vagy a szügyét már nem emléxem) a póni. Szét is szedtem gyorsan.

#3889 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 11:10

Nincs lovardám, de a szomszéd lovardában például minden bokszban ilyen jászol van az egyik oldalon végig. Még nem fordult elõ sérülés, nem is nagyon hallottam, hogy belemászna a ló. De ha bele is lép, ki is tud lépni. Kicsit kifelé van döntve a felsõ része.
Itt látható ez a fajta megoldás.

Nálam a beállóban vannak a szénázók 2 sarokban elhelyezve a 2 lónak. Itt van egy kép róla. Itt meg egy másik kép közelebbrõl. Ebbe sem másznak bele, és a deszkákat olyan távolságra tettem, hogy a lábuk ne férjen közé.

#3890 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 12:40


Nálam a beállóban vannak a szénázók 2 sarokban elhelyezve a 2 lónak. Itt van egy kép róla. Itt meg egy másik kép közelebbrõl. Ebbe sem másznak bele, és a deszkákat olyan távolságra tettem, hogy a lábuk ne férjen közé.

:D Dejóó! Pont ilyenrõl írtam korábban. És lám, valakinél van, és mûködik. :D

#3891 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 13:04

ÓÓ, Méz, tarts bolond sportlovakat, csikókat, fix, hogy belemásznak :D
Nálam ilyenek vannak a karámokban, a csikók simán elõszeretettel alá alusszák magukat.
Ezekbe a boxos etetõkbe az enyémek tuti belemásznának... .(

Amúgy meg nagyon szépen megcsináltátok, tök jól néz ki. ;)

#3892 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 13:24

Méz nagyon ötletes ez a sarok megoldás nagyon tetszik!! A boxos megoldás viszont hidegrázós nekem, mióta vannak ott lovak? Nagyon csodálkozok, hogy biztonságosnak tartják, és hogy még nem volt koomlyabb sérülés :eek: Hogy ne csak off legyek: a legelõre egy fedett körbála etetõt szeretnénk (így önmagában elég hüjjén néz ki a mondat, de sajnos van olyan része az évnek, mikor nincs fû, tehát a hozzászénázás elkerülhetetlen), mert ez a csak úgy a földre kapják állapot valami katasztrofálisan nagy pazarlással jár. Valakinak bevált ötlete, esetleg képe? Rémlik hogy több helyen is láttam, csak tipikusan, mikor keresek róla képet, egyet sem találok

Edited by Lótuszvirág, 2013 január 29. - 13:33.


#3893 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 13:42

Lótusz! Fedetten meg lehetne oldani egy pergolával is, fedett tetõvel. Esetleg a bála magasságában kör alakú tetõt készíteni, amit le lehetne venni, amikor cserélni kell a bálát.

#3894 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 14:15

Méz nagyon ötletes ez a sarok megoldás nagyon tetszik!!
A boxos megoldás viszont hidegrázós nekem, mióta vannak ott lovak? Nagyon csodálkozok, hogy biztonságosnak tartják, és hogy még nem volt koomlyabb sérülés :eek:

Hogy ne csak off legyek: a legelõre egy fedett körbála etetõt szeretnénk (így önmagában elég hüjjén néz ki a mondat, de sajnos van olyan része az évnek, mikor nincs fû, tehát a hozzászénázás elkerülhetetlen), mert ez a csak úgy a földre kapják állapot valami katasztrofálisan nagy pazarlással jár. Valakinak bevált ötlete, esetleg képe? Rémlik hogy több helyen is láttam, csak tipikusan, mikor keresek róla képet, egyet sem találok


Nekem olyan van, hogy 1m széles, 80cm magas elemekbõl (meg két 1m magas) álló szekciókból lehet összerakni. Minden elem alul 50cm magasságig lemezzel van kitöltve, keresztben vas, felül rács.
Lefedve nincs, pár nap alatt nem penészedik meg, ha beázik, úgyis megeszik addigra.
Szerintem olyan huszonpárezer forint volt, meg másfél nap munka. Tüzihorganyoztatni érdemes elvinni, már szépen rohad az alja, kb. 4 éves.

Az anivetben is lehet kapni köretetõt, de az elég alacsony, abból is egy csomót kkitúrnak. Mondjuk amikor új a bála, akkor ebbõl is, de naponta 1-2x pár perc visszadobálni.

Este majd csinálok képet.

#3895 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 16:50

Méz nagyon ötletes ez a sarok megoldás nagyon tetszik!!
A boxos megoldás viszont hidegrázós nekem, mióta vannak ott lovak? Nagyon csodálkozok, hogy biztonságosnak tartják, és hogy még nem volt koomlyabb sérülés :eek:



Köszi, bár nem saját. :) Nautilus ötlötte ki ezt a formátumot, hogy a báláról leszóródott szénát legyen hova tennem, mikor még Harasztiban voltunk bértartásban. De megtetszett, és így emelett döntöttem itthonra is.
Most már csak azt kell kitalálni, hogyan legyen, ha már 3 ló lesz?

8 éve tartanak abban az istállóban lovat, és hát nem éppen a legjobb körülmények közt mindig. Ha épp túl sok a ló, akkor akár több is kerül egy bokszba sajnos. De nem hogy komoly, de semmilyen sérülés nem volt.

#3896 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 30. - 12:03

Méz nagyon ötletes ez a sarok megoldás nagyon tetszik!!
A boxos megoldás viszont hidegrázós nekem, mióta vannak ott lovak? Nagyon csodálkozok, hogy biztonságosnak tartják, és hogy még nem volt koomlyabb sérülés :eek:

Hogy ne csak off legyek: a legelõre egy fedett körbála etetõt szeretnénk (így önmagában elég hüjjén néz ki a mondat, de sajnos van olyan része az évnek, mikor nincs fû, tehát a hozzászénázás elkerülhetetlen), mert ez a csak úgy a földre kapják állapot valami katasztrofálisan nagy pazarlással jár. Valakinak bevált ötlete, esetleg képe? Rémlik hogy több helyen is láttam, csak tipikusan, mikor keresek róla képet, egyet sem találok

http://www.patura.co...ngstechnik.html
innen szerintem lehet 1-2 jo konstrukciot otletnek, kiindulasnak alapul venni:)

#3897 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 5. - 12:54

Fedett körkarám építésén godolkodom, esetleges tapasztalatot, információt nagyon megköszönnék. Különösen vonz a ponyvatetõ, szó szó anyagi keret eléggé behatárolt.

#3898 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 5. - 12:59

Fedett körkarám építésén godolkodom, esetleges tapasztalatot, információt nagyon megköszönnék.
Különösen vonz a ponyvatetõ, szó szó anyagi keret eléggé behatárolt.


Nekem van olyan ami kívül jártató, belül körkarám. A férjem tervezte és építette. Lemez teteje van és bontott tégla falazat oldalfala. De szerintem a ponyva tetõ is megoldható.

#3899 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 5. - 13:10

Kutatom a weboldalatokat, de még nem találtam meg. Hogyan tudnék errõl fényképet látni? közbe pörög a lapotok és a FB is, megtaláltam, nézem.

Edited by Lámpás, 2013 február 5. - 13:18.


#3900 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 5. - 13:21

Mekkora a belsõ átmérõ? -és tapasztalatok, gondolom használjátok is.

#3901 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 5. - 16:34

22 m a külső átmérő ebből lejön 2x2,5 m a jártató folyosója tehát a körkarám 17 m mindjárt nézem hol vannak képe róla. a www.lovas-sport.hu - galéria és építkezés

Edited by Dél-Alföldi, 2013 február 5. - 16:36.


#3902 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 5. - 19:22

Hû, nagyon cool! a weblapotok, szerintem egy darabig olvasgatom, nézegetem. Nagyon szépen köszönöm az infot!

#3903 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 14. - 13:31

A Magyar Kereskedlemi Engedélyezési Hivatal új infomációs oldalt nyitott a lovas szolgáltatóknak.

#3904 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 22. - 8:24

Vicces történet! Tegnap kaptam egy tértivevényes levelet a MKEH-tõl, melyben felhívják a figyelmemet, hogy hatósági eljárás folyik ellenem és azonnal szüntessem meg a lovagoltatási tevékenységemet. :eek: Mert : elmulasztottam beküldeni a végzettségemet igazoló bizonyítvány másolatát. :kir: 2012. február 21-én levélben visszaigazolta az MKEH hogy beküldtem a végzettségemet igazoló bizonyítvány másolatát. Nagyon képben vannak a hivatalban, ahogy szokott lenni. Megírtam nekik, hogy szíveskednek azokat b..tatni akiknek semmilyen papírjuk, engedélyük sincs, mert amikor én éhen haltam akkor nem lesz kinek ilyen levelet küldözgetni, és akkor lehet rájuk sem lesz szükség! :gm:

#3905 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 22. - 9:02

:rolleyes: :dev: lehet, hogy úgy voltak vele, hogy még nincs február 21 :D (az nem zavarta, hogy 2012 és 2013 között eltelt egy év.) Ez van akkor, ha valaki elkezd velük egy "levelezést" folytatni, azaz ha a látómezejükbe kerül bárki. Aki nem szólt, az folytathatja a munkát. Ehhhhh..

#3906 szandi054

szandi054

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 63 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 20. - 17:15

Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy milyen engedélyek és papírok kellenek egy lovardához. Van tõlem 15 km-erre egy lovarda amit nem üzemeltetnek már pár éve is kiadó, semmi extra , sima boxos sitálló ( kb. 15 db) legelõ, karám ... csak a legszükségesebb dolgok. Bértartásra gondoltam, én nem lovagoltatnék, nem lenne lovas oktatás... ( max. majd késõbb , talán ) csak sima bértartás.( vállalkozói biztosan kell... ) Elõre is köszönöm a válaszokat.

#3907 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.593 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 20. - 20:30

"Az önkormányzati miniszter 14/2008. (XII. 20.) ÖM rendeletének szövege: 1. § (1) Az e rendeletben szabályozott üzletszerû lovas szolgáltató tevékenységet az elõírt feltételek teljesítésével gazdálkodó szervezet, valamint az Európai Unió tagállamában és az Európai Gazdasági Térségrõl szóló megállapodásban részes más államban, továbbá olyan államban letelepedett szolgáltató (a továbbiakban együtt: szolgáltató) végezhet... (2) E rendelet alkalmazásában a) nyilvántartásba vételhez kötött lovas szolgáltató tevékenység: lovagoltatás, lovas oktatás, lovas terápia, terep- vagy túralovaglás, b) nyilvántartásba vételhez nem kötött lovas szolgáltató tevékenység: fogathajtás, fogathajtás oktatás, fogatoztatás, lovas bemutató [az a) és b) pont a továbbiakban együtt: lovas szolgáltató tevékenység], c) lovas terápia: speciális fejlesztõ-rehabilitációs szolgáltatás, amely a fogyatékossággal élõ vagy pszichésen sérült vendég gyógyítására, készségei fejlesztésére, egészségi és pszichés állapotának javítására irányul, d) fogatoztatás: a szolgáltató vagy a szakmai tevékenységért felelõs személy által kijelölt személy az általa hajtott fogaton, lovas kocsin a vendéget nem közlekedési céllal szállítja, e) lovas bemutató: a méneslátogatás, az istállólátogatás, a lovak tartási helyükrõl kihozva történõ bemutatása és a lovas elõadás."

#3908 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 20. - 21:10

Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy milyen engedélyek és papírok kellenek egy lovardához. Van tõlem 15 km-erre egy lovarda amit nem üzemeltetnek már pár éve is kiadó, semmi extra , sima boxos sitálló ( kb. 15 db) legelõ, karám ... csak a legszükségesebb dolgok. Bértartásra gondoltam, én nem lovagoltatnék, nem lenne lovas oktatás... ( max. majd késõbb , talán ) csak sima bértartás.( vállalkozói biztosan kell... )
Elõre is köszönöm a válaszokat.


Ha jól tudom, és azóta nem változott, 10 ló felett állattartó telepnek minõsül, és egy csomó egyéb szabálynak meg kell felelni (szopóka).
A bértartáshoz nem kell semmi, csak valamilyen cég, vagy vállalkozói. (tulajdonképpen a bértartó csak helyet bérel, mintha akár egy garázs vagy albérlet lenne, ételt vesz a lovának, meg felügyeletet. )

#3909 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 21. - 9:08

Én úgy tudom, hogy a nagy létszámú állattartó telep 30 lótól kezdõdik! Csak vigyázni kell, mert ha bárki tart a lovarda területén egyetlen lovas edzést is az már lovagoltatás :)

#3910 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.593 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 21. - 9:37

Itt is 30 nagytestûtõl számít nagylétszámú állattartó telepnek, amire külön elõírások vonatkoznak.

#3911 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 21. - 9:53

Igazatok van, én anno pár éve a helyi önkormányzatnál kérdeztem, ott 10-et mondtak, de lehet, hogy rossz helyen nézték vagy csak hülyék. :D Viszont az ottani önkormányzathoz érdemes bemenni kérdezõsködni, hogy mik a helyi szabályok.

#3912 szandi054

szandi054

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 63 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 21. - 13:30

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Semmilyen lovas szolgáltatást nem vállalok, a lovagoltatástól kezdve, a fogathajtásig... mivel nincs sem oktatóim, sem lovastúra vezetõim. Ha kiváltom a vállalkozói igazolványt, kapok engedélyt az épületekre ( mert gondolom ezt is be kell jelenteni hogy alkalmas-e állattartásra..) hoznak 10 lovat , mindent szerzõdésbe foglalunk a ló tulajdonosokkal, ( pl. ha õ jön és kimegy lovagolni a saját lovával akkor saját felelõsségére lovagol... ha a lova egy buckába elesik és lábát töri azaz én felelõsségem akkor is ha a tulaj saját felelõsséggel lovagol ? Ezt értem akár a ló lábának eltörésére akár a lovaséra. ) Na szóval vállalkozói megvan, engedély megvan, lovak vannak, szerzõdés van, és ennyi? Õszintén ezek az önkormányzatok nem igazán segítõkészek, vagy nem mondanak semmit, vagy belekötnek mindenben amid van vagy még abba is amid nincs. Azért ide írtam mert a tapasztalat beszél... és sokkal nagyobb segítség. :)

#3913 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 21. - 14:00

mindent szerzõdésbe foglalunk a ló tulajdonosokkal, ( pl. ha õ jön és kimegy lovagolni a saját lovával akkor saját felelõsségére lovagol... ha a lova egy buckába elesik és lábát töri azaz én felelõsségem akkor is ha a tulaj saját felelõsséggel lovagol ? Ezt értem akár a ló lábának eltörésére akár a lovaséra. ) Na szóval vállalkozói megvan, engedély megvan, lovak vannak, szerzõdés van, és ennyi?

1-2 jó tanács:
Készíts egy "technológiai leírtást" (etetés: ekkor és akkor, takarmány ez és az, mennyiség ennyi meg annyi, karámozás: így-úgy-amúgy, kovács, állatorvos, lovász, éjszakai õrzés, stb, stb.). Ezt vagy függeszd ki vagy csatold a szerzõdés mellé.
A szerzõdésbe írd bele, hogy a bértartó a helyet, a körülményeket megnézte, megismerte és megfelelõnek találta. A lótartás technológiáját szintén megnézte, tudomásul vette, a lova ellátására alkalmasnak találta.
A bértartó a lovat a jó gazda gondosságával tartja, azaz úgy vigyáz rá, mintha a sajátja lenne. Ezen felül semmiféle buckáért nem kell felelõsséget vállanod! (Ha a talaj nem jó, ne lovagoljon!) Csak a szándékos károkozásért vagy a technológia be nem tartása esetén bekövetkezett kárért vagy felelõs (pl belevágod a vasvillát vagy 2 napig nem kap enni és emiatt kólikázik a ló.). A technológiai leírtástól eltérõ dolgokat is írásban kell rögzíteni (saját tápot kap, nem kell karámozni, saját állatorvosa van, stb.)
Sérülés esetén azonnal értesíted a tulajt, de az állatorvosi költség az övé.
Ja, és a legfontosabb: a szerzõdés aláírásával vállallja, hogy 3 havi nemfizetés esetén a lovát értékesítheted, a különbözettel pedig elszámoltok. (Ha fontos neki a ló, akkor úgyis fizet, ha meg nem, akkor pár havi minusz után megszabadulhatsz tõle.)
A fizetések átvétele mindenképpen legyen dokumentálva, vagy csekken, vagy utalással vagy átvételi elismervénnyel.

Ha komolyra fordul a dolog, mindenképp vonj be ügyvédet a szerzõdés elõkészítésébe!
Lehet, hogy van, akinek nem fog tetszeni, és nem nálad tartja majd a lovát, de sokkal jobban jársz, mintha "majd jövõ héten fizetek" lovakat etetsz ingyen mondjuk egész télen keresztül, vagy rád akarják verni a ló sántaságának költségeit, amikor mondjuk a sárban rotyóztak vele.

(Ha érdekel, szívesen küldök magánban szerzõdés mintát.)

Edited by izland, 2013 március 21. - 14:13.


#3914 szandi054

szandi054

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 63 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 21. - 14:15

Izland, köszönöm a választ :) A szerzõdési mintára igényt tartanék :) Nagyon köszönöm :) (email: szandi054@freemail.hu )

#3915 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 2. - 10:57

Tudtok ajánlani ponyvás céget aki fedelesre való ponyvát is készít? A google ban találtam egy csomót, szóval inkább saját tapasztalatra lennék kiváncsi akinek van :) Köszönöm!

#3916 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 2. - 19:23

Olvastam most a Lovas Életben valamit: www.pannonagri.hu

#3917 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 2. - 19:33

Tudtok ajánlani ponyvás céget aki fedelesre való ponyvát is készít?
A google ban találtam egy csomót, szóval inkább saját tapasztalatra lennék kiváncsi akinek van :)
Köszönöm!


http://www.hemaponyva.hu/ ez amennyire tudom, korrekt cég, csináltak már nagyobb épületre is ponyvát, fedelesre nem tudom. Meg közel is van. :)

#3918 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 2. - 20:01

Olvastam most a Lovas Életben valamit:

www.pannonagri.hu

Koszi,ok csak komplett csinaljak es a szerkezet megvan.De azert futok egy probakort.

http://www.hemaponyva.hu/ ez amennyire tudom, korrekt cég, csináltak már nagyobb épületre is ponyvát, fedelesre nem tudom. Meg közel is van. :)

Koszi oket is meglerdezem.Elso korben sokkot kaptam az araktol :-D

#3919 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 2. - 20:19

Koszi,ok csak komplett csinaljak es a szerkezet megvan.De azert futok egy probakort.
Koszi oket is meglerdezem.Elso korben sokkot kaptam az araktol :-D


Ülj le mielõtt érdeklõdsz.. (nekem pl. 2e/nm-t mondtak amikor szénatárolót akartam lefedni, így azóta sincs szénatárolóm.. :D )

#3920 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 7:17

Nálunk õk csinálták a fedelesre a ponyvát: http://www.ponyvatex...mutatkozas.html
A referenciák között a harmadik oldalon láthatók is róla fényképek.