Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gödöllõi-dombság


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1277 válasz a témához

#161 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 27. - 21:53

Zsámoljunk be! :DAz a helyzet, hogy már jó ideje megírtam a beszámolóm nagy részét, csak közbe itt megzavartak, de mostmár nem írom át, jön eredetiben.Ma azt hittük, hogy Babaton senki nem fog lovagolni rajtunk kívül, így nem lesz nehéz a lóválasztás, de aztán nagy fejtörést okoztunk Tibinek, ilyen sokáig még soha nem gondolkozoztt, hogy melyik lovat adja.Elõször is leszögezte, hogy terepre kéne kimenni, ezzel nem is volt gond, ezt terveztük. Aztán jött a két lónév: Walkover!!! és Csillogó. Dreamcatcher bevállalta Csillogót, mint nehezebb esetet, így enyém lett Walko!!! :yeah:Aztán közös megegyezés alapján úgy döntöttünk, hogy mégiscsak benn maradunk, erre Tibiék már nem tudtak rábólintani, mert addigra már elmentek, de az elsõ, aki az utunkba akadt, rábólintott, úgyhogy meg lett engedve (lófej-szellõztetés volt az eredeti cél).Az én szempontom: végre kapok egy M-es lovat a fenekem alá, azt ki szeretném használni. (Majd terepezek Nózival vagy Tündérrel.)Úgyhogy – több mint egy év után újra – Walkoztam egyet a pályán! Bár voltak vele kisebb gondok addig, amíg eljutottam a pályáig, meg leszállás után is, nekem csõdör nem kéne, az biztos (így egyszer-kétszer elbírok vele, de hosszú távon nem tudnék). Munka közben azonban teljesen nyugodt volt, mintaszerûen viselkedett, és fantasztikus élmény ezen a lovon lovagolni!!! Sokat is fejlõdtem azóta, hogy utoljára rajta ültem, akkor észre se vettem rajta, hogy egy „extra képzett” ló, mert még alig tudtam valamit kihozni belõle, a tudásából. Rajta, azt hiszem, a maximumot hozom ki magamból, és érzem a többi ló hiányosságait, meg persze a sajátjaimat is. Ha egy lovon nem tudom megcsinálni ugyanazt, amit Walkon (alap dolgokat), akkor az valószínûleg a ló miatt van, mert nem vagyok kiképzõ. Viszont ha rajta nem tudok valamit megcsinálni, az biztos, hogy az én hibám. :DNa jó, ez egy kicsit le lett egyszerûsítve, de igaz.A „leléptetés” már terepen történt (volt benne azért még egy vágta is), úgyhogy valamilyen szinten azért kiszellõzött a fejük. Igaz, ez kb csak 20 percet vett igénybe, de Babatban azt is nagyon szeretem, hogy 5 perc alatt olyan helyeken találod magad, mintha 10 km-re lennél minden emberi csinálmánytól, és csak csodálod a tájat.Miután visszaértünk, már nagyon fáradt voltam (a meleg is kiszívta az erõmet), de muszáj volt még kicsit félrevonulni Walkoval legelni, hadd száradjon meg, mielõtt betenném a boxba. Mindezek után már csak az elmenetel volt kicsit kalandos. Az autóm ugyanis úgy döntött, hogy onnan egy tapodtat sem mozdul. Úgyhogy Tibitõl kezdve a lovászokig körülállták a fiúk a kocsit, és egy negyed óra-20 perc alatt rábeszélték arra, hogy elinduljon.De ennek nem sikerült feledtetnie velem a lovaglás élményét. :) Kár, hogy nem vittünk fényképezõt, szívesen megnéztem volna magam a babati überlovon.

#162 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 28. - 15:46

Megvolt a lovasballagás is, a szállítóknak(nekünk) -ha magamból indulok ki- nem volt akkora élmény, de azért 4 év múlva én is szeretném begyûjteni azt a csinos sárga szalagot az ideiglenes lovam kantárjáról :D

Hozzászólás megtekintése

OFFA lovasballagás nem csak az MKK-sok privilégiuma?

#163 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 29. - 12:59

Szia Stg!Nem tudom, hogy kinek a privilégiuma a lovasballagás, de örülök, hogy hazatértél!Amit Babatról tudni lehet: az Utazáskiállításon begyûjtöttünk különbözõ papírokat, és az egyikben ez a lovarda is ottvolt, tehát bejelentkezés, és a részletek lebeszélése után "külsõs" vendég is lovazhat ott! A kapcsolattartó (TIbi) tel számát küldjem magánban? Érdekel még az ottani lovazás?

#164 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 29. - 16:14

Szia!Igen, megköszönném a tel.számot, aztán meglátom, mit sikerül intézni...

#165 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 7. - 9:00

Mi nemrég költöztünk a Both-tanyára Nagytarcsáról elég nagy csapattal. Fõként hobbilovasok vagyunk, úgyhogy biztos sokat fogunk talizni erdõn-mezõn. :kocc:

#166 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 8. - 20:56

Üdv Tücsök!Te vagy/voltál Tequila gazdája, ugye? Mintha olyasmit olvastam volna valamelyik topicban, hogy eladtad, nem?

#167 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 10. - 19:41

Tyûha de akadozik ez a Gödöllõ topic!Mondjuk most kivételesen van is ok rá, ugyanis ilyen idõben nem merészkedek ki lovazni (meg mások se nagyon). Tavaly kinnvoltunk (Dunakeszin) ilyen idõben nyakig fölöltözve kalap hosszúkabát miegymás, de akkor sem volt nagy élmény a menet szegény lovaknak sem... :rolleyes: Babaton egyszer paciztunk Borsival szitáló esõben (ugye milyen jól állt a pitbullos baseballsapi? :D ) nagy szerencsénk volt, mivel arra a kis idõre csitult a szemerkélés amíg kinnvoltunk, mérséklõdött erre a ködszitálás-szerû izére ami most nálunk is van.Üdv tücsök!Tudatlanságom szégyen és gyalázat, de nem tudom, hogy hol van a Both tanya. "Elmondod"? :)Hobbilovasokkal biztos fogsz néha talizni, de ha egy vigyorgós +Feri ígér neked megjelenést a Bumbus nevû lován, akkor ne nagyon tessék komolyan venni, mert nem fog kimenni; és nem tudom, hogy õ merre járt, hol látott muflont, de valószínûleg a szegény állatok annyira megriadtak tõle, hogy azóta ha lovast látnak elosonnak izibe. :D Ha netán ti látnátok kinn ilyen állatkákat kérjük a beszámolót!

Edited by Dreamcatcher, 2005 június 10. - 19:42.


#168 WRoxy

WRoxy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 10. - 20:23

Sziasztok!StG kérdésére a válaszom az, hogy a lovas ballagás valóban az MKK-sok privilégiuma lenne, de idén azt hiszem, volt pár KTI-s is köztünk, a lovakat pedig egyértelmûen nem harmadéves MKK-sok hozták nekünk, mint az szokásban volt eddig (mivel nem voltak vállalkozó szellemû 3. évfolyamos MKK-sok).A rossz idõ, és a vizsgák miatt már három hete nem voltam lovagolni, és már nagyon hiányzik. Mindenesetre egy barátom a vígasztalásomra küldött egy pár képet a lovasballagásunkról (néhány egész jó lett). A képek e-mailcím és egy név megadásával érhetõek el. A link pár hozzászólással lentebb.

Edited by WRoxy, 2005 június 10. - 21:49.


#169 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 10. - 20:35

A Both tanya a repülõtér mellett van, a Hilltop közelében, így már ismerõs? :)Nemrég voltunk kinn terepen elõször. Basszus, gyönyörû az a Gödöllõi-dombság /már, ha az egész olyan, mint a reptér körüli kis szelete/. A rengeteg virág, amiket eddig csak a határozó képirõl ismertem, most színesre festették a mezõket, erdõket, a lovak is pöccül mentek, álomszép volt. :yeah:

#170 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 10. - 20:58

Bizony, az egész Gödöllõi-dombság gyönyörû, nem véletlenül lettem én Babat-mániás. :) Szada felé is szép.A Both-tanya meg a Hilltop fele van még egy lovas hely, a Rákos-patak mellett, ahol magánlovak vannak, és WildFire-vel lovagolhattunk ott télen. (Az elõzõ oldalakon meséltem már róla.) Egyik alkalommal a társaim még szarvast is láttak!PozitívFeri nem valószínû, hogy feltûnik arrafele, mert az a rész épp Gödöllõ másik felén van.Tücsök nemigen akar idetévedni, úgyhogy tõled kérdezem, Zserbo: övé volt Tequila? Be szeretném azonosítani, mert ha igen, akkor ismerjük egymást. (A képe alapján nem vagyok benne biztos.)WRoxy! Nekem nem akarja megmutatni a képeket.KTI-s az oké, de szerintem GTK-s még nem igazán ballagott lovasan. Esetleg ha nincs elég (megfelelõ tudású) MKK-s jelentkezõ, akkor van esélyünk.Benne voltunk egyébként a Cavalloban.

#171 WRoxy

WRoxy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 10. - 21:45

Borsi! A Cavallos-s cikket az egyik "munkatársam" írta (azért idézõjel, mert csak szakdolgozó vagyok), a képek újabb linkjét pedig megpróbálom, ha így sem megy, akkor írok e-mailt. Meg kell adni nevet és emilcímet, hogy megnézhesd. Link újraEgyébként az egyetemi újság címlapján is csak a lovasballagás képei vannak :)

Edited by WRoxy, 2005 június 10. - 21:51.


#172 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 11. - 7:21

Igen, Tücsöké volt Tequila :)

#173 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 11. - 9:05

KTI-s az oké, de szerintem GTK-s még nem igazán ballagott lovasan. Esetleg ha nincs elég (megfelelõ tudású) MKK-s jelentkezõ, akkor van esélyünk.

Hozzászólás megtekintése

Nah... én is így tuttam... :D A GTK-s ballagások ilyen szempontból elég unalmasak tudnak lenni...

#174 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 11. - 12:44

Benne voltunk egyébként a Cavalloban.

Tényleg??? Aztapaszta! Ez egyébként õrületes dögség, hogy GTK-sok csak akkor pacózhatnak, ha van szabad ló (azaz nincs elég vállalkozó)! Ha kibírom ezt a pár évet még, akkor én is akarok lovagolva lovasballagni! (akarni máshol kell, dehát akkoris)Az egyetemi újságot meg majd megnézem, a könyvtárban, vagy valahol biztos van egy minta, de a Cavallo melyik számában voltunk/tak? Tud valaki linket berakni?Itt is van néhány képecske: http://community.web...331910366HjTCug

Edited by Dreamcatcher, 2005 június 11. - 12:47.


#175 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 11. - 13:13

A SZIE újságja egyébként itt megnézhetõ lyól: http://www.szie.hu/u...ii_4/index.html

#176 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 12. - 10:26

Köszike!Tündibündi Pajkos milyen szép azon a képen a két lány alatt! Pedig csórikám már odaúton izzadt a duplateher alatt, sõt szegényt a ballagás közben még a heveder is kidörzsölte!A lovasballagáshoz még csak annyit írok, hogy nem csodálkozom, hogy "lasszóval" kellett összefogdosni az embereket (akik elõkészítik+viszik a pacókat) mert ennyit még életemben nem léptem, másrészt meg 2 személytõl hangzott el, hogy köszönik szépen, hogy ilyen szépen alájuktettük a lovakat(pedig ment Nózi, Csillogó, Móric, Pajkos, Tündér). Errõl ennyit.Egy szellõztetõ hazafeléterep nem ártott volna meg szegényeknek, dehát nem lehetett... de azért mint sereghajtó lemaradtam véletlenül egy párszor :D ;) Jövõre kizárólag akkor megyek, ha a fõnök egyértelmûen beleszámolja az akciót a tesis teljesítményeim közé.

#177 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 12. - 14:04

...a képek újabb linkjét pedig megpróbálom...

Na így már mindjárt más. ;) Köszi, jók a képek, fõleg a minõségük!

Igen, Tücsöké volt Tequila

Akkor ismerjük egymást.Tücsök, mi ismerjük egymást! :D És miért adtad el Tequilát? A lába miatt?Zserbo, miért adta el Tequilát? :D

A GTK-s ballagások ilyen szempontból elég unalmasak tudnak lenni...

GTK-s ballagáson még sohasem voltam. :D Egyszer muszáj lesz...

#178 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 12. - 14:21

A ballagásokkal kapcsolatban õszintén nem vagyok egészen képben.Mind a három kar egymástól teljesen függetlenül ballag, vagypedig egyszerre, csak van egy külön lovas?Mert hogyha egymástól függetlenül, akkor Dreamcatcher, furin néznénk ki az MKK-sok között is, meg a Karunk ballagásán egymagunk lovasként is. :D Így hiába akarsz...

ennyit még életemben nem léptem

Én se :D Összesen két és fél órát léptünk, ráadásul én a sor közepén voltam, úgyhogy ezt a lemaradós dolgot sem tudtam eljátszani. Vágtáról szó sem lehetett...Lehet, hogy máskor - mikor minden lovon csak egy lovas ül - szoktak más jármódban is közlekedni.Azt meg mondtam ám már neked, hogyha nem lett volna meg a tesi órád, biztos, hogy Zsuzsi beleszámítja a lószállítást is.A Cavallo-s cikket ne egy több oldalas írásnak képzeld el, hanem egy apró cikknek, amit észre sem vesz senki, csak akinek a szemei "érzékenyek" a Gödöllõ szóra.A júniusi számban van.

#179 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 12. - 15:03

A ballagásokkal kapcsolatban õszintén nem vagyok egészen képben.Mind a három kar egymástól teljesen függetlenül ballag, vagypedig egyszerre, csak van egy külön lovas?

Hozzászólás megtekintése

A gazdászoknak van a lovazós (ez mondjuk azért egy elég összeszedett és "protokolláris" esemény), a gépészeknek van a hídvámszedõs (bár lehet, hogy ott is vannak gazdászok :D) és szökõkútbahajítós, a GTK-n meg van a galambtúrázós... :D

Mert hogyha egymástól függetlenül, akkor Dreamcatcher, furin néznénk ki az MKK-sok között is, meg a Karunk ballagásán egymagunk lovasként is. :D Így hiába akarsz...

Hozzászólás megtekintése

Tessék hagyományt alapítani! ;)

#180 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 12. - 15:26

Borsi!Naésha furin néznénk ki, annyi gond legyen! Biztos megoldódna az az áldatlan állapot! Különben is te fogsz elõbb ballagni, ha minden rendben megy! Igaza van StG-nek! Mi leszünk a nagy (ál)lovasballagók, akik miatt az egész évfolyamnak szekéren kell rázkódni! :D :dev: Legyen hagyomány! Nem csak a gazdászok lehetnek lóõrültek, különben is, volt olyan illetõ, akit Babaton még azelõtt nem is láttak, szóval azért kellett szerintem felmennie, hogy Zsuzsiék lássák, hogy egyáltalán megüli-e az illetõ a lovat...Engem totál nem érdekelne, hogy a társaimmal, vagy nélkülük van lovasballagás, úgyis kevés lovas van nálunk (mondjuk még nem számoltam mindenkit össze 100%ra),és nagyon szétszórt a csapat; a rendes szépenfelöltözõs-kosztümös ballagás meg szerintem megint más tészta. Tudom, hogy mit mondtál Zsuzsiról, nem felejtettem el! :)StG!Mi az, hogy galambtúrázós? Kicsit bõvebben lehetne? És a hídvámszedõs? A többit nem kell megmagyaráznod, azokat tudom! :DJajj már tudom!A vége az, hogy mindenki Babaton köt ki, a galambok azok igaziból azok a ludak, amit lekicsinyítenek a kedvünkért a telepen; a hídvámot az M3 fölötti átjárónál kell szedni a megrémisztett vaddisznóktól; a szökõkút valóban a karám mögötti tó (így nem kell megmagyarázni, hogy miért nem spriccel!); a lovasok meg egyértelmû :DNa jó, abbahagytam ezt a tömény ökörködést, de tényleg annyira szeretnék én is lovasballagni!

#181 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 12. - 16:08

StG!Mi az, hogy galambtúrázós? Kicsit bõvebben lehetne? És a hídvámszedõs? A többit nem kell megmagyaráznod, azokat tudom! :D(...)

Hozzászólás megtekintése

:DA galambtúra keretében a vállalkozó szellemû fiatalok felülnek Gödöllõn a HÉV-re, aztán a minden állomáson megtalálható vendéglátóipari egységben fogyasztanak vmit, ami lehet pl. almalé is, de általában nem az... ;)A hídvámos is hasonló kimenetelû, a végzõsök elállják a vasúti felüljárót és az arra tévedõ kb. 2-300 egyetemistát és gimnazistát "Iszol vagy fizetsz!" felkiáltással riogatják. Mivel ált. iszonyat pocsék bor az ivás tárgya, ezért a feladat a szó szoros értelmében eléggé riasztó... :kv: :huh: (Ezúton is elnézést kérek mindenkitõl, aki a topikban netalán lovas dolgkoról is szeretne olvasni... :dev: )

Edited by StG, 2005 június 12. - 16:08.


#182 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 12. - 20:15

Asszem az én egyetemi éveimet nem az ilyen és ehhez hasonló marhaságok fogják széppé tenni. Ezt már a gólyatáborban kezdtem, úgy néztek rám, mint aki nem normális, hogy nem megyek nyuszitúrázni, meg hazamegyek "a nagy buli" elõtt...StG, te melyik szakon végeztél?

#183 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 13. - 6:48

SZIE GTK gazdasági agrármérnök, pü-szvitel szak... :D

#184 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 13. - 13:59

StG!Köszi a felhomályosítást! :DMostmár tudom, hogy "galamb" nem nagyon szeretnék lenni, a gólyatábor eseményeit is láttam elõre, úgyhogy ha nem jön össze egy nagyon jó csapat akkorra, akkor kihagyom a "túrát" is.Mi a helyzet a lovazással? Voltál már kinn?

#185 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 13. - 17:49

Nincs mit... ;)Igazság szerint múlt szombaton voltam Babatom egy kari rendezvényen, így megcsodálhattam az összes lovat, szamarat és malacot... Ugyanakkor a lovaglás-tanulási tekintetében még nem egyeztettem, annyira nem látom elõre az elkövetkezõ 2-3 hetet sem... :hupp: Talán majd júliusra letisztulnak csöppet a dolgok...

#186 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 9:53

SZIE GTK gazdasági agrármérnök, pü-szvitel szak... :D

Hozzászólás megtekintése

Áááá :D Én azt hittem, MKK-s voltál. Honnan gondoltam ezt? Onnan, hogy magamon kívül 1 szál GTK-st ismerek, aki érdeklõdik a lovak iránt (Dreamcatcher az).Most itt az egyetemen dolgozol? Mióta lovagolsz? (Bocsika, semmit nem tudok rólad, lehet, hogy illett volna megkeresni a bemutatkozásod...)

#187 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 11:00

Áááá :D Én azt hittem, MKK-s voltál. Honnan gondoltam ezt? Onnan, hogy magamon kívül 1 szál GTK-st ismerek, aki érdeklõdik a lovak iránt (Dreamcatcher az).

Hozzászólás megtekintése

Hát, a GTK-n valóban nem túl elterjedt elfoglaltság ez, bár nekem is volt 1-2 évfolyamtársam, aki lovagolt annó...

Most itt az egyetemen dolgozol?

Egen... ahogy elnézegettem itt a NEPTUN-t, fogunk is õsszel találkozni néhány ZH erejéig... :dev:

Mióta lovagolsz? (Bocsika, semmit nem tudok rólad, lehet, hogy illett volna megkeresni a bemutatkozásod...)

Még nem lovagolok (ezért is érdeklõdtem pl Babat iránt), viszont lógondozásban határozott fejlõdést mutatok... :D

#188 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 13:22

Hûûha! Melyik tanszéken dolgozol? Elõadást nem fogsz nekem tartani? :) Még sose nem lovagoltál?

#189 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 15:59

Hûûha! Melyik tanszéken dolgozol? Elõadást nem fogsz nekem tartani?  :)

Gazdasági Informatika :cool: Elõadást valószínûleg nem tartok, a gyakorlatra van esély...

Még sose nem lovagoltál?

Hát, vagy 2x fél órát futószáron, hogy szokjam... :)

#190 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 15. - 11:28

magamon kívül 1 szál GTK-st ismerek, aki érdeklõdik a lovak iránt (Dreamcatcher az).

Azért nem vagyunk õrülten kevesen(láttam a teljesített féléves nyomtatott papírt... :rolleyes:), de tény, hogy nem teng túl a lelkesedés! Én ismerek még egy fõt a mi évfolyamunkból, de valahogy inkább a fogathajtást nézném ki belõle, de azt mondta, hogy szeretne megtanulni lovagolni is. Ehhez képest neki elég szoros volt a féléve, mert akkor kezdtett el "tesizni" amikor már jó idõ volt. Egyébként meg nem lehet mindenki olyan kamikaze, mint mi, hogy a lucskos sárba is megyünk hidegben, rosszidõben! :D Meg sokkal többen lennénk, ha lenne föl busz, mint ahogy régen (merthogy olyan is volt!).

#191 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 15. - 12:05

Akkor láttad azt is, hogy az évfolyamomról egyedül árválkodok a "listán". De igaz, a tiedrõl voltak vagy hatan.Régen ment föl busz? Mikor volt az? És honnan tudod? :rolleyes:

#192 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 15. - 12:57

Akkor láttad azt is, hogy az évfolyamomról egyedül árválkodok a "listán". De igaz, a tiedrõl voltak vagy hatan.Régen ment föl busz? Mikor volt az? És honnan tudod? :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Hát onnan, hogy elõzõ félév legeslegelején lementem a volánosokhoz, és mivel az információnál talán épp nem voltak(ha jól emlékszem), ezért a buzsvezetõket kérdeztem meg(hogy hogyan lehet odajutni), és mivel nem a legfiatalabb csapat gyûlt ott össze õk mondták, hogy anno indítottak járatokat Babatra. Gondolom nem igazán térült meg a befektetés, úgyhogy a veszteséges üzletet megszüntették.A listáról csak annyit, hogy azt láttam, hogy egyet még tudtak lapozni - tehát minimum 2 oldalas - de nagyon nagy betûkkel volt szedve.

#193 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 15. - 13:14

Valószínûleg amíg jobban pörögtek az ottani (tan)üzemek, addig jóval nagyobb volt a potenciális forgalom...

#194 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 16. - 14:37

Helló mindenkinek!Azt hittem, Borsi beelõz, és õ fog elõbb áradozni a mai terepünkrõl, de úgy néz ki, hogy nem jól gondoltam.No szóval babati lovak, Gödöllõi dombság, friss levegõ. Elõször kicsit borús lett a kedvem a leosztástól mivel a kiosztott lóállatok Csillogó és Tündér volt. Tündéren még soha nem ültem, de már jópárszor láttam, hogy terepen van ám menõkéje! Csillogóval már alkottunk csapatot, eleinte rosszabbat, mostmár egyre jobbat mind terepen és karámban. Meglepetésemre én kaptam a szürkébbik szürkét :D így most sem kellett kipróbálnom Tündérkét. Nagyon élvezetes terepet mentünk, ugyanis most nem kellett egyik kancára sem fokozottan figyelni a menõkéjük miatt, ezért megvolt az összhang. Majd borul ez télre, most szerintem azért ilyenek, mert nagyon igénybe vannak véve. Lényeg, hogy Csillogónak általában hosszú szárat adtam, ezért mert velem packázni a büdös dögje :gm: , hogy megijed egy zoknitól a bokron, meg a földtúrástól az úton. Azért annyira nem haragudtam meg rá, de egy darabig visszavettem a lazaságból, majd újra kapott szárat.Különben a nyár nemcsak eddig volt tömör a paciknak, hanem eztán is az lesz, mivel folyamatosan tartják a lehetõséget a táboroznivágyóknak, és ha megvan a létszám, akkor el is indul az egyhetes lovaspihenés. Ez itt nem a reklám helye, mert nem akarok úgy járni, hogy mindenki rálendül Babatra, 9 évestõl a 90 évesig :D és akkor agyongyepálják a lovakat, mi meg nem mehetünk ki egész nyáron. Szóval csak módjával jelentkezzetek, hadd jussak én is oda egy-két edzés erejéig! :önzõzõs smile: :D Különben ha mégis érdekelne valakit a közelbõl, akkor a minimum létszám asszem 7 fõ.

#195 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 16. - 15:16

Hogy mekkora terepet mentünk ma! :yeah: Azért nem elõztelek be, mert rögtön rávetettem magam a képekre, válogattam, hogy belinkelem majd õket, de idáig nem jutottam el, erre még várni kell.Amikor meghallottam a két lónevet, nekem tök egyértelmû volt, hogy enyém lesz a kisebbik szürke, ezért nem kérdeztelek téged effelõl. Egyrészt mert neked nem szimpatikus a Tündér, másrészt meg mindig te ülsz a hülyébb lóra, mert te jobban elbánsz vele. :P Egyébként lehet, hogy bután is néztél volna ki Tündéren, Csillogó szebb is, jobban mutattok a fotókon :D (Csak jöjjenek már azok a fotók...) Nemde? :rolleyes: Csillogón nem éreztem volna magam annyira biztonságban.

megijed egy zoknitól a bokron

:D Ráadásul harisnyazokni volt!Egyébként nem is tudom, mi lenne ezekkel, ha szemét mellett kéne elvinni õket, annyira nem szoktak ilyet látni.99 fényképet csináltunk, ebbõl 49-et terepen!

#196 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 16. - 17:51

A képek egy része fenn van, itt: TereplovaglásTegnap elkészült a fedeles. Nem túl szép, legalábbis nem illik a környezetbe. Én azt hittem, hogy csak õsztõl tavaszig lesz, de - úgy tûnik - egész évben ott fog állni.Terep.A megszokott útvonalat választottuk, pontosabban választottam (ahogy a kiadott lovak elosztása is az én "bûnöm"), mert Dreamcatchernek mindegy volt (legalábbis úgy csinált); és bár ezen járunk a legtöbbet, mégis úgy gondoltam, fényképezéshez a legszebb, na meg Dreamcatcher is tud ugratni.Van egy erdei ösvény, ahol bemelegítés után mindig vágtázni szoktunk, és mindig behajolnak az ágak, de most különösen behajoltak. Volt olyan, hogy olyan sokáig nem tudtam kinyitni a szemem, hogy elkapott a röhögõgörcs. Szerencsére Tündért most nem kellett nagyon fogni, így nyugodtan vágtáztunk. Dreamcatcher meg csak hallgatta, hogy én hátul úgy nevetek, mint egy kisgyerek.Aztán mentünk tovább az erdõben, fel majd le, mindezt már lépésben:Dreamcatcher elõttemDreamcatcher és Csillogó az erdõbenÉn és Tündér az erdõbenSzokás szerint a Lázárék felé vettük az irányt, ahol sokat elidõztünk a fényképezkedéssel. Dreamcatcher nagyon szeret ügetni-vágtázni a hatalmas legelõ mentén, mert akkor csatlakoznak hozzánk a karám másik oldalán a (gondolom) lipicai mének, és gyönyörû nézni õket. Ma nagy játékot rendeztek le.Indulás!JátékVágtaArra haladtunk tovább, ahol elvileg a muflonoknak kéne lenniük. :gm: Közben találkoztunk egy elhagyatott autóval, ami elég illúzióromboló - lett volna, ha nem ott is a fotózással foglalkoztunk volna. :D Az egyik kedvenc részem ez.Gödöllõi dombokGödöllõi dombok megintVágta fölfeleA terepünk majdnem úgy nézett ki, hogy vágta - fotózás - vágta - fotózás...Erre kéne lenni a muflonoknak. Épp azokat keresem, mint látszik.Nem találtam meg. De attól még jól érzem magam, mint látszik :D Dreamcatcher ugrik(Dreamcatcher! 1. a völgyrõl készült képek nem sikerültek túl jól, tényleg bezavart az a nap. Olyanok, mintha szürkület lenne. 2. Ma úgy 50x írtam le a neved; nem lehetett volna valami egyszerûbbet választani? :mad: :D Na jó, ezentúl becézni foglak: Dream.)

#197 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 17. - 6:41

Húha! Nagyon szép képek! Ez a fedett izé hát... kicsit furcsa... :eek:

Edited by StG, 2005 június 17. - 6:41.


#198 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 17. - 9:28

Szia Borsi!Nagyszerû munkát végeztél, és ahhoz képest, hogy milyen sok kép lett gyors is voltál!A lóelosztás persze, hogy egyértelmû volt, Tündért mindíg átpasszolnám neked, valahogy õ olyan törékenyebbnek tûnik nekem, és ha elmenne a kis feje a vágtázástól, akkor valószínûleg sajnálnám intenzíven helyrepofozni õt! Meg a stikli-ugribugrizás szempontjából is jobb volt így, mivel Csillogót már ismerem, azért is próbáltam mondani, hogy az elsõ ugrásra ne készítsd annyira a gépet, mert emlékszel: múltkor is megtagadta az átmenetelt, meg különben is lógatja a lábát, de azért tudja, hogy mennyire lóghat, mindíg "csak" koccol.A többi kép mind benn született? :hu: Aztabetyármindenit! Jól belehúztál a "fapusztítók" dokumentálásába! :D(a völgyes képek közül jöhet át pár db, és akkor meglátom mit tudok velük kezdeni - ha gondolod! Ami meg a nevemet illeti, szerintem oké meg vagyok elégedve magammal :D természetesen becézhetsz, ha meg nagyon elfáradsz, még a Dc-t is használhatod! :) )Nekem tetszik a fedeles, csak belülrõl is meg kéne mustrálni, a bejáratnál szerintem tutira le kell szállni, és lehet, hogy még akkor is beveri a fejét a ló (képzeld el azt a vajszínût, vagy pl Káplárt). Valamitõl beijed, aztán már kész is a tetõtéri ablak! :D Attól függetlenül nem rossz, kicsit uszoda-feelingem van tõle.

#199 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 17. - 12:20

Köszönjük, StG!

...azért is próbáltam mondani, hogy az elsõ ugrásra ne készítsd annyira a gépet...

Úgy néz ki, hiába, merthogy arról is készült kép, ugye... :D De tudod, mindig az az elvem, hogy inkább csinálok többet, és amik nem annyira jók, azokat elfelejthetjük. Itt is azért volt jó, hogy az elsõrõl is csináltam, mert a második már jobb lett, nem maradtam le annyira a kattintással.Egyes "duplán készített" képeknél nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb (annyira nem is szoktam belemerülni a fényképezés rejtelmeibe), így mind a kettõ belekerül a válogatásba, tehát felkerül a netre. Ilyenek pl az erdõs képek.Jaja, a legelõrõl van 50 kép, ma talán azokkal is megbirkózom.

...beveri a fejét a ló (képzeld el azt a vajszínût, vagy pl Káplárt)...

Vajszínût???! :dev: :D

kicsit uszoda-feelingem van tõle

Ja, nekem is. Meg mit is mondtál rá: nagyra nõtt iglu? :DOk, átküldöm õket. DC pedig már foglalt, õ Don Corleone, igaz, nem sokat fórumozik, de DC-rõl akkor is õ jut eszembe.

#200 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 18. - 11:10

Igen, a vajszínût :D Azaz fakó, azaz tejeskapucsínó ;)Jól van, a DC tényleg Don Corleone, de én kis c-vel írtam, de mindegy, ha nem nem. Várjuk a többit, és talán jövõ hét után újra kimehetnénk, de most karámosat! Mit szólsz?

Edited by Dreamcatcher, 2005 június 18. - 11:11.