Jump to content


Photo

Balaton-felvidék


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
467 replies to this topic

#361 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,207 posts

Posted 2007 June 19. - 15:56

Majd küldünk Szõkének õrzõ :ang: :ang: -kat!
Ezdejó! :yeah: (Bele tudnám fúrni az arcomat abba a kócos, szélfútta, gyönyörû, szõke sörényébe! :) )
Ennek meg lehetne az a címe, hogy KAPCSOLAT. :)



Ágimam! :ang: :)

Ha az angyalka megdobna egy rakás pénzzel, mindkettõt elhoznám. :ang:

Edited by Méz, 2007 June 19. - 15:57.


#362 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 posts

Posted 2007 June 20. - 10:12

Nem irigyellek Méz! Nincs még egy olyan ember, aki annyira szereti õket mint te és így kibabrálnak veled! Azt szokták mondani, hogy a remény hal meg utoljára, bízzunk a legjobbakban!

#363 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6,208 posts

Posted 2007 June 20. - 20:21

Tartsál ki, Méz! (Meg azok a packók itt Sümegen... :hupp: ) Ha mégis nyernék a lottón, mindenkinek megvesszük a kedvenc lovát! :D :yeah:

#364 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,207 posts

Posted 2007 June 21. - 13:12

Tartsál ki, Méz! (Meg azok a packók itt Sümegen... :hupp: ) Ha mégis nyernék a lottón, mindenkinek megvesszük a kedvenc lovát! :D :yeah:


Próbálok kitartani, csak folyton betartanak nekem. :rolleyes: (Meg a lovaknak. Remélem, nem fedeztetik be õket. Mert az aztán végképp nem hiányzik. De ez a "terv". Ott van Bocfölde-10 Dollár hidegvérû fedmén, ahol most Szõkéék...) :hupp:


Hajajj, az a lottónyeremény hamar elszállna. :D

#365 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 July 24. - 13:48

Sziasztok! Tik sem ismeritek a dörgicsei német párt, akik appalosát tenyésztenek/-tettek? Az appis topicban nem válaszolt senki. :( Csak érdeklõdnék, mi van velük, megvannak-e még?

#366 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 posts

Posted 2007 July 30. - 12:07

Ha jól tudom visszaköltöztek Németországba.

#367 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 posts

Posted 2007 August 1. - 13:22

nincs meg valakinek a 7végi zánkai fogathajtás videón? vagy esetleg nem tudja vki,lesz-e a tv-ben vhol,vmikor??? :D

#368 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 August 1. - 13:30

Ha jól tudom visszaköltöztek Németországba.


köszi az infót! :)

#369 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,207 posts

Posted 2007 August 2. - 20:59

Augusztus 4.-én szombaton kezdõdnek a Balatonfüredi Borhetek. A programsorozat augusztus 26.-ig tart. Borkóstoláson kívül különféle zenés, táncos programok is lesznek a Tagore-sétányon. Aki teheti, menjen és nézze meg. :ang:

Edited by Méz, 2007 August 2. - 21:00.


#370 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 posts

Posted 2007 August 16. - 19:41

Hahó! Valaki megmondaná, hogy Balatonfüred környékén milyen lovaglási lehetõség van? Legjobb a westernes, de az angol is jó lesz. Üdv

#371 Sunshine

Sunshine

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 posts

Posted 2007 September 5. - 1:44

Segítsetek! Ma elloptak két lovat Verpelétrõl.Az egyik egy sárga 4-5 éve s lehet a homlokán egy csillag és nyakon van sütve.a másik paciról sajnos csak annyit tudok hogy 2 év körüli!! ha valaki netán tudna valamit kérem szóljon. elõre is köszönöm.

#372 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,786 posts

Posted 2007 September 8. - 6:21

SEGÍTSÉG!!!!!!!!!!
Tegnap Veszprém megyébõl, Kisvásárhelyrõl elloptak egy mfv. pej, hókás, hátsó lábon kesely kancát!!! 10 éves, nyereghelyen bal oldalon korona 320, jobb oldalon Mezõhegyes 97 sütéssel!!!!!!!
A megtaláló, nyomravezetõ jutalmat kap!!!!
Segítsetek!!!

0630-251-0682 éjjel-nappal
0620-5353-225 éjjel nappal

Õ az!!

#373 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4,923 posts

Posted 2007 September 8. - 6:57

Itt van pár kép a lóról,és még némi információ:


Posted Image

Posted Image

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Tehát, Fruska:

Sportló kanca, 5 hónapos vemhes.
BAL OLDALON: KORONA alatt 320, és a nullában sejlik egy 8-as szám.
JOBB OLDALON: M(Mezõhegyes), és 97.
Csillagból kiinduló keskeny hóka, jobb hátul félszár , bal hátul csüdben kesely.
A bal elejére sánta, patkó már nincs rajta, körmölve volt, július közepén.
A szegárkok még látszódhatnak.
Elég rossz a patája, csúnya,töredezett.
Sörénye kb arasznyira van szépen levágva.
Képeket csatolok, kérlek nézzétek meg.
A NYOMRAVEZETÕ 500.000 FORINT PÉNZJUTALMAT kap!!
A lóval együtt 3 malacot is megdobbantottak.

#374 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,207 posts

Posted 2007 September 29. - 19:38

A napokban kaptam meghívót a pécselyi tájékozódási terepversenyre. Október 21.-én lesz (vasárnap) a Csikós-lovasudvarban. Nagyon szeretnék ott lenni, ezért arra a napra kértem a szabadnapomat.
Viszont egyelõre nincs szállítójármûvem, amivel oda tudnám vinni magam a nyergemmel együtt.
Az lenne a kérdésem, van-e olyan köztetek, aki megy majd a versenyre, és Pestrõl indul, szombat délután megy le, és hétfõn délelõtt jön vissza, és beférek az autójába nyergestül? :ang:
A szombat délutáni indulás és a hétfõi érkezés azért fontos, mert éjszakás recepciós vagyok, pénteken dolgozom, tehát szombat reggel keveredek haza. Hétfõn este pedig már újra dolgoznom kell...

#375 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 posts

Posted 2007 December 18. - 9:53

Sziasztok! Nekünk nyaralónk van a Balaton felvidéken,Révfülöp mellet,és én a Káli Ranch-ra szoktam járni.Bár van lovam(itt,Pesten),de azért ott is fantasztikusan érzem magamat:D Van még vki,aki ismeri a Káli Ranch-ot?:)

#376 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 posts

Posted 2007 December 20. - 19:17

Sziasztok!!! Friss fórumtag vagyok, most találtam rá erre a topicra is... elkezdtem olvasni az elejérõl, nézegettem a képeiteket, és láttam ismerõst is (lovat :) ) Szóval kezdjük ott, hogy Balatonfüreden lakom elviekben, környéken a Csikós Lovasudvarban dolgoztam nyaranta 2001-tõl... Egy kivételével az összes tájékozódásin ott voltam, (Méz, nem tudom lejutottál de ha igen, biztos hallottál rólam ;) )bár a legutóbbin sikeresen elpottyantam a startnál :D ekkor fogadtam meg, hogy csikóval ilyenen többször nem indulok... fõleg hogy elõtte 2 hónapig nem láttam... Földeséket is ismerem nagyon jól, ill. hát Szõlõsön javarészt minden lovassal összefutottam már, meg a pécselyieket is ismerem. Nagyon szép a terület, élmény itt lovagolni... Sajnos így, hogy Gödöllõn koptatom az egyetemi padokat, ritkán jutok haza... hiányzik is nagyon :S de hétvégén megyek!!!

#377 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,207 posts

Posted 2007 December 21. - 0:41

Üdv köztünk! :) Ha látnálak, biztos felismernélek. Vagy kitudja. Elég rossz az arcmemóriám. :) Gondolkozom a tavaszi versenyen. Bár most egy kicsit alábbhagyott a lelkesedésem, nem egészen úgy sült el a verseny ahogy szerettem volna, meg a helyiekkel szemben sok esélyem nincs. És idegen lovakkal nem alegjobb versenyezni. Hiányzott alólam a pörgõs póni. De ahogy írod gyönyörû a táj, és az élmény miatt mindenképp megéri lemenni lovagolni. :kocc:

Edited by Méz, 2007 December 21. - 0:42.


#378 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 posts

Posted 2008 January 9. - 23:18

Tavaly tavasszal mi is úgy lettünk másodikak, hogy egy csapat kiesett elõttünk, mert elfelejtettek lyukasztani, Bozsóékkal meg tényleg nehéz felvenni a versenyt... Õk is csak akkor nem jelentettek veszélyt, mikor elszaladt a Róna, és apuja lovával jött be-persze ezért kizárás járt :)

#379 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 posts

Posted 2008 January 24. - 22:54

, meg a helyiekkel szemben sok esélyem nincs. És idegen lovakkal nem alegjobb versenyezni.


Ha elég sokat jár oda az ember, akkor már nem is olyan idegen a ló és a környék... :) Legutóbb (a 4. versenyemen) 26 másodperccel maradtunk le a 2 óráról (a párom a céltól 400 méterre került közelebbi ismeretségbe az anyafölddel :dev: ). Bozsóék és a Bolyaisok után "amatõrként" harmadiknak lenni pedig szinte gyõzelem! :yeah:

#380 Kinta

Kinta

    Csikó

  • Fórumtag
  • 47 posts

Posted 2008 March 5. - 16:38

Sziasztok! Én is a Balaton-felvidéken lakom, Badacsonytomajon... :) Imádom a környéket, és sok lovaglási lehetõség is van! Pl. én Nemesgulácsra (Pöttyös Major), Kisapátiba (Diska Major), Kõvágóörsre (Káli Ranch) is jártam... és most Szentbékkállára, a Káli Polo Clubba szeretnék menni dolgozni!!! Ki lakik valahol a környéken? Üdv, Kinta

#381 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 posts

Posted 2008 April 22. - 12:55

mi ez a punnyadás itten kéremszépen

#382 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13,706 posts

Posted 2008 April 24. - 8:40

Sziasztok, hátha érdekel valakit a pécselyi gyermekverseny...
http://www.csikos-lo...index_magy.html

#383 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,207 posts

Posted 2008 April 24. - 17:30

Sziasztok, hátha érdekel valakit a pécselyi gyermekverseny...
http://www.csikos-lo...index_magy.html


Mész? :gm:

#384 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 posts

Posted 2008 April 25. - 10:41

Mész? :gm:


Méz?? :dev:

#385 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,207 posts

Posted 2008 April 25. - 11:59

Méz?? :dev:


Aznap futják a Millenniumi Díjat a galoppon. Saldenzar is indul. Én oda megyek. ;)

Edited by Méz, 2008 April 25. - 12:00.


#386 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 posts

Posted 2008 April 25. - 13:17

Aznap futják a Millenniumi Díjat a galoppon. Saldenzar is indul. Én oda megyek. ;)


nalátod,hogy eltaláltam............
én valszeg Pécsely,ha kell lovat húzni........

#387 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 posts

Posted 2008 May 26. - 11:13

Lovaglási lehetõség Nemesvámoson!
A Balaton közelében, gyönyörû hegyvidéki környezetben, terephez szokott, tapasztalt lovakkal tereplovaglás, illetve egyéni futószáras oktatás várja a jelentkezõket.
Tereplovaglás:2500 Ft/óra
Futószáras oktatás:2000 Ft/óra
Érdeklõdni: 0630/35-15-919

#388 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,326 posts

Posted 2008 June 10. - 8:13

Sziasztok! új tag vagyok, lovakat mindig imádtam, de csak most keveredtem olyan helyzetbe, hogy tudjak lovazni... lovagolni nem nagyon tudok, de remélem majd egyszer... :) legszívesebben már mennék én is terepre, pláne, hogy írtátok, milyen gyönyörû a táj a Balaton-felvidéken... :) Ömm, még egy kérdésem lenne: úgy hallottam Zalában tartanak foltos pacikat, nem tudtok errõl vmit véletlenül? Szép napot/hetet mindenkinek! :)

#389 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 posts

Posted 2008 June 10. - 11:24

Sziasztok! új tag vagyok, lovakat mindig imádtam, de csak most keveredtem olyan helyzetbe, hogy tudjak lovazni... lovagolni nem nagyon tudok, de remélem majd egyszer... :) legszívesebben már mennék én is terepre, pláne, hogy írtátok, milyen gyönyörû a táj a Balaton-felvidéken... :) Ömm, még egy kérdésem lenne: úgy hallottam Zalában tartanak foltos pacikat, nem tudtok errõl vmit véletlenül? Szép napot/hetet mindenkinek! :)


Foltosakról nem tudok, de sok más szép, és kezdõknek is terepbiztos lovat ismerek ott... Ha mán' így reklámozunk :) Jövõ héten megyek is le Zalába', Kisrécsére- ismerõsökhöz, gyerektáborba besegíteni, aztán júliustól Pécselyre 4 hetet szintén gyerektáborozni... legalább lesz idõm kiismerni az új lovakat az õszi tájékozódásira, de az is megeshet, hogy Madárt elkérem Nóritól, ha odaadja....Vagy amelyik pacival idén mentem (még a Pöttyös majorban, Nemesgulácson volt régen), Bársonnyal próbálkozom megint :) Csabi lovai-ha ismeri valaki õket-nagyon jók, csak egy a bajuk: SOVÁNYAK :hupp: Majd felhízlalom -ha tudom - õket :) :)

#390 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,326 posts

Posted 2008 June 12. - 12:18

na ez így most kicsit sok volt, de majd kibogozom! :D köszönöm azért a választ! :) Jut is eszembe: Szigliget környékén merre érdemes nekiindulni lóval?

#391 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 posts

Posted 2008 June 14. - 11:55

Jövõ hétvégén Tájékozódási Lovas Terepverseny Bakonykoppányban!!!! Pápától kb 15 km-re lesz! A Csikós is ludas az ügyben, márcsak azért is, mert ott lehet nevezni, viszont lovat Kocsis Lászlónál lehet bérelni. Az árak kb ugyanott vannak... www.csikos-lovasudvar.hu oldalon minden okosság fenn van, ha valakit érdekel...

#392 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,457 posts

Posted 2008 June 26. - 18:43

Mi voltunk a versenyen. Te is? :)

#393 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 posts

Posted 2008 July 11. - 13:34

10. JUBILEUMI LOVASI NAPOK 2008.07.11-13
WWW.LOVASINAPOK.HU

#394 andrisbigikuty

andrisbigikuty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 posts

Posted 2008 August 24. - 9:40

A Szécsi Lovasiskolát Gyenesdiáson(Sömögye dûlõnél) valaki ismeri?Azért érdekelne mert van fedelese is,és hozzám ez a legközelebbi fedeles,de egyenlõre nem tudtam eljutni oda.Ha valakinek van tapatsztalata vele kapcsolatba,az megírhatná.

#395 Bettie

Bettie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 183 posts

Posted 2008 August 25. - 12:21

A Szécsi Lovasiskolát Gyenesdiáson(Sömögye dûlõnél) valaki ismeri?Azért érdekelne mert van fedelese is,és hozzám ez a legközelebbi fedeles,de egyenlõre nem tudtam eljutni oda.Ha valakinek van tapatsztalata vele kapcsolatba,az megírhatná.


Hmmm... ez engem is érdekelne :)

#396 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,207 posts

Posted 2008 October 21. - 14:04

Szerintetek lenne igény Veszprém-Balatonfüred környékén igényes bértartásra? Értem ez alatt a 3*4 méteres bokszokat önitatóval, pályát, 30 ha legelõt, korlátlan tereplehetõséget. A távoli jövõben fedeles lovardát stb... És ha igen, milyen áron?

#397 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 posts

Posted 2008 October 26. - 21:04

Ha jó áron lenne, biztos lenne rá igény.

#398 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 posts

Posted 2009 May 22. - 20:23

Balaton környékén (fõleg Dél-Balaton) kútfúrást vállalok megfizethetõ áron egyenlõre 30 méteres mélységig. Homok és agyag altalajon tudok dolgozni a gépemmel. Érdeklõdni lehet: (30)-635-9098

#399 BDori

BDori

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 posts

Posted 2009 June 17. - 13:18

Idén július 3-5. között rendezik meg a Lovasi Napokat!
Lovasi Napok 2009

Üdvözlök mindenkit!

#400 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 posts

Posted 2009 June 17. - 14:11

ide is biztos h megyünk :gm: