Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Lovasjátékok

• This topic is locked This topic is locked
42 válasz a témához

#1 Dalmó

Dalmó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 20:21

Sziasztok!!!Arra gondoltam,h megnyitom ezt a topicot,mert engem nagyon érdekelnek a lovakkal történõ játékok.Nemrég arra gondoltam,hogy milyen jó lenne játszani a lovakkal.Ha van valami ötletetek légyszi írjatok!!!!Mivel lehetne színesebbé tenni az életüket?Gondoltam a labdázásra,de a labda elégggé drága.Valami olcsóbbra gondoltunk a barátnõimmel.Ha tudtok írjatok!!!Elõre is kösszi!!!!

#2 piaffe

piaffe

Az elengedett

• Fórumtag
  • 3.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 20:51

idézet:
Eredeti szerzõ: Dalmó: Gondoltam a labdázásra,de a labda elégggé drága.Valami olcsóbbra gondoltunk a barátnõimmel.[/QUOTE]Dalmó!A lovak nem kutyák, hogy eldobod nekik a labdát és majd õk visszahozzák. Posted Image Sõt, abban is biztos vagyok, hogy nem fognak dekázni vele az orrukkal, mint a fókák. És focizni sem tudnak.Ezen kívül ha egy labda szerinted drága, akkor mit szóljon, akinek havonta ki kell fizetni a lova bértartását vagy a sok-sok felszerelést, állatorvosi költségeket és egyebeket, amire szükség van?

#3 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 9.072 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:08

idézet:
Eredeti szerzõ: Dalmó: Sziasztok!!!Mivel lehetne színesebbé tenni az életüket? [/QUOTE]Megelégednek annyival,hogy lótársak közé rakod!Hidd el, elég színes nekik az élet úgy...még Te sem kellesz hozzá! Posted Image

#4 Dalmó

Dalmó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:13

Hát piaffe neked is kell a kikapcsolódás és a játék.Ha fiatal vagy ha nem.Csomó könyvben láttuk hogy nagy örömmel játzanak a lovak és a gazdáik is élvezik.Én szeretnék a lovammal több dolgot is csinállni.Fõ a változatosság Posted Image

#5 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Kizárt tag
  • 8.685 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:13

Jajj de csúnyák vagytok lányok!Ilyet, hogy így rátámadunk valakire maró gúnnyal, virilolos iróniával csak Rc szokott tenni! :D ( bár tulajdonképpen gyönyörûek vagytok. Szép mikor nem én gonoszkodom!) Posted Image

#6 Aniko

Aniko

Törzsvendég

• Főmoderátor
  • 7.932 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:18

Dalmó!Tessék elõbb körülnézni, mielõtt kérdést teszel fel! (Van a Fórumnak egy keresõ funkciója.) [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000774#000000"]Pónijátékok és ügyességi versenyek[/url] címmel volt már egy ilyen topic, böngészd át azt.

#7 Dalmó

Dalmó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:19

Mi nemm gonoszkodunk.Legalábbis én nem.Dehát miért ne lenne jó a lónak.?

#8 piaffe

piaffe

Az elengedett

• Fórumtag
  • 3.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Dalmó: Hát piaffe neked is kell a kikapcsolódás és a játék.Ha fiatal vagy ha nem.[/QUOTE]Természetesen. De a lónak talán más elképzelései vannak a kikapcsolódásról és a játékról.
idézet:
Csomó könyvben láttuk hogy nagy örömmel játzanak a lovak és a gazdáik is élvezik.Én szeretnék a lovammal több dolgot is csinállni.Fõ a változatosság Posted Image [/QUOTE]Persze, hogy szereti nézni a ló gazdája, ha az örömmel játszik. Még én is. De komolyan gondolod, hogy a ló örömmel labdázna Veled? Ahogy Ilusta is írta, a lónak sokkal fontosabb, hogy lótársaival legyen, mint amennyire Rád van szüksége. U.i.: RC nem Rád értette, hogy gonoszkodsz.

#9 Dalmó

Dalmó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:25

Az én kedvenc lovam utállja a többi lovatés ezért néha külön karámba rakják,mert rúgja a többit.És itt kivel játszon?

#10 Ferenc

Ferenc

Vágtabetolós

• Fórumtag
  • 1.046 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:26

Mit szólnál az asztali focihoz? Csak négy erõs kötél kell, amivel egymás mellé kötöd a lovakat, négy sorban. A négy sorból kettõ-kettõ szemben van egymással, így két csapatot alkotnak. Oldalról lehet õket rángatni, a labdát helyettesítõ lufi /az nem olyan drága/ helyzetének megfelelõen. Az gyõz, aki adott idõ alatt a legtöbbször juttatja a lufit az ellenfél második sora mögé.Vagy mondjuk dominózni is lehetne. Megfelelõ helyközökkel egymás mellé rakod a lovakat, aztán az utolsót feldöntöd. Kellõ számú loval egész érdekes alakzatokat lehet létrehozni.Vagy a klasszikus dominó. A fej végrõl hóka szerint kell összepasszolniuk, a far felõl meg szín alapján.Esetleg lehetne huszonegyezni is. Hirtelen összekevered a lovakat, aztán mindenki húz kettõt. A pontokat a rangsorban elfoglalt helyük alapján osztjuk. Az alfa egyed értéke 11, aztán csökkenõ sorrendben a többi 1-ig. Az nyer, aki a legjobban megközelíti a 21-et, alulról. A vezérkanca és a domináns csõdõr együtt 21-nek számít. Vagy egyéb kártyajáték? Igazságosan szétosztjátok a lovakat, kiraktok egy kezdõlovat, aztán színre színt kell rakni, vagy heréltre heréltet. A hóka vagy kesely egyezés is elfogadható, de ha háromszor hóka vagy kesely egyezést használsz, akkor büntetésbõl húznod kell még egy lovat. Az gyõz, akinek hamarabb fogynak el a lovai.Esetleg adj király katonát? Felállítod a lovakat két párhuzamos sorba, mindegyik a fogai közé kapja az elõtte álló farkát, és erõsen szorítja. Az ellenfél kiválaszt egy versenyzõt, aki nekiront a másik sornak, és megpróbálja átszakítani. Ha sikerül, akkor egy lovat átvihet magához.Vagy esetleg hagyhatod sok ló társaságában egy nagy területen legelészni. Ez nem olyan izgalmas mint az elõzõek, de a ló elég strapabíró, majdcsak elviseli valahogy.

#11 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Kizárt tag
  • 8.685 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:27

idézet:
Eredeti szerzõ: Dalmó: Hát piaffe neked is kell a kikapcsolódás és a játék.Ha fiatal vagy ha nem.
[/QUOTE]Szerintem is!

#12 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 9.072 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:30

Ferenc!Naggyon jó!! :D :D Dalmó!Ha ilyen helyen van a kedvenc lovad, hogy különrakják, mert próbálja a helyét megkeresni a társaságban, totális hozzá nem értésrõl tanúskodik!Így soha nem fog tudni beilleszkedni sehova!!És ez nem játék!

#13 Dalmó

Dalmó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:31

Akkor Ferenc te ne csinálld a lovaddal csak lovagoldd és szállj le róla.Aztán menj haza.

#14 Dalmó

Dalmó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:34

Dalma ott született már 10 éve.Még nem illeszkedett be? Posted Image .Nem akartam semmi mást csak ötletet kérni és játszani a lóval.Nem azért irtam,hogy te játszál!

#15 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:36

Valaki elmagyarázná az én szõke fejemnek hogy milyen az a lovas labda játék? Tényleg van ilyen, vagy mi a szösz? :confused:

#16 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.721 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:37

Szerintem egy ló - mivel élõlény - nem játékszer. A napjait úgy tudod színesebbé tenni, hogy nem körözöl vele minden nap a pályán, vagy nem mindig ugyanarra mész terepen. Jobban örül egy almának vagy dinnyének, mint egy labdának, ezt elhiheted!Azt meg nem ajánlom, hogy kergetõzz vele, mert ki tudja? Lehet, hogy ott rúg vesén, ahol vagy...

#17 piaffe

piaffe

Az elengedett

• Fórumtag
  • 3.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:37

Ferenc! Tudtam, hogy számíthatunk Rád! :D ;) RC! :D

#18 Õz

Õz

Sebész

• Főmoderátor
  • 3.958 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:38

Megfelelõ helyeken lehet kapni barominagy, lónak való labdát; amit aztán gurigathat a játszi kedvû négylábú.Dalmó: milyen karámja van, füves?...

#19 Aniko

Aniko

Törzsvendég

• Főmoderátor
  • 7.932 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:39

KT!Létezik labda a lovaknak, Katinál láttam is a boltban ilyet. Használat közben még nem láttam sosem.Dalmó, az említett topicot megnézted?!

#20 Cirmó

Cirmó

Csikó

• Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:39

Sziasztok!Szerintem Dalmónak teljesen igaza van Ilusta!!!!!Nemtudom miért kell így belekötni,mikor csak tanácsot kért!Egyébként az a labda tényleg létezik,lovasboltban lehet kapni,csak nagyon drága.kb.15.000.van füle,és kemény gumiból van...

#21 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.721 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Ken Tacky: Valaki elmagyarázná az én szõke fejemnek hogy milyen az a lovas labda játék? Tényleg van ilyen, vagy mi a szösz? :confused: [/QUOTE]A lovas labdajáték ilyen: [url="http://"http://www.chevalmag.com/editorial/photos/disciplines0/horseball1.jpg"]szerintem próbáld ki! Posted Image [/url] Vagy a lovaspóló is ilyen... [url="http://"http://www.lakemetroparks.com/images/Posse/Jpg/ball.jpg"]Nagy labda[/url] [url="http://"http://www.saddler.co.uk/acatalog/horseballs.jpg"]Lólabda :D [/url] [ Agusztus 25, 2003, 22:43: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#22 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 9.072 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:43

Dalmó!Egyenlõre úgy veszem észre Te játszol..mások idegeivel..Ha olyan sok lovas szakkönyvet elolvastál, mint írtad, és állítólag lovak között mozogsz...nem nyitottad volna meg e topicot ezzel a címmel és ötletkéréssel...A lényeg: lásd. Aniko hozzászólását.De, jót, lóval játszani (nem játzani!és egyebek) a Te korodban plüsslovacskával lehet!Cirmó!Hajrá!(RC! Azt hiszem megpályázom a II. helyet! :D :D ) [ Agusztus 25, 2003, 22:46: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#23 Dalmó

Dalmó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:44

Dalmónak nem füves a karámja :confused: .Én nem ilyenre gondoltam.Én a játék közben nem akarok rajta ülni.

#24 Õz

Õz

Sebész

• Főmoderátor
  • 3.958 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:46

Akkor vidd ki legelni. Imádni fogja, meglásd. Posted Image

#25 papirmasé

papirmasé

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:46

szerintem Dalmonak igaza van,én is gondolkoztam már azon,h játsszak a lovammal,csak nem volt semmi ötletem,gondolom ö is csak azt akarta megkérdezni,h van-e vmi használhato ötletetek arra,h a lovával a lovagláson(+pucolás,..) kivül is foglalkozni tudjon,és nem hiszem,h ti is csak lovagoltok rajtuk ,aztán kirakjátok öket a karámba és otthagyjátok.. :( ráadásul nagyon sok pesti lovardában egyedül vannak a lovak a karámban és ha senki nem foglalkozik velük,akkor csak egymagukba állnak ,és 1-1 jo ötlettel velük is foglalkozhatnánk,nem ?na remélem meggyöztem vkit :rolleyes: és lesz vmi jo ötlet Posted Image

#26 Dalmó

Dalmó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:50

Én sem csak a labdára gondoltam,ezért kérdezem,h van e ötletetek,mert én nem ismerek mást.Ha van köszi,ha nincs akkor se baj.

#27 papirmasé

papirmasé

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:51

Ilusta!!tényleg nem értem miért kell belekötnöd Dalmóba,ha neked nincs ötleted,és a te lovaddal nem foglalkozol annyit,mint amennyit Dalmo szeretne az övével,hát legyen! ez a te dolgod :( szerintem ö inkább olyan hozzászolásokat várt,amik segitenek :mad: :mad:

#28 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 9.072 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:52

Olvasd el Mindenki hozzászólását...hidd el, segítenek!!

#29 Ferenc

Ferenc

Vágtabetolós

• Fórumtag
  • 1.046 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:54

Teljesen rossz irányból érkezel a problémához. Ha nem megfelelõek a körülményei, akkor próbálj javítani rajtuk. Egy ember soha sem fog tudni pótolni egy ló számára egy másik lovat. Nem ugyan az a fajta. Érezheti jól magát a társaságodban, de nem vagy ló. Ezek a játék ötletek pedig tényleg furák a számomra. A ló az nem tengerimalac vagy hörcsög, hogy valami mókuskerékkel lefoglalom, azt kész. A ló csak társaságban érzi igazán jól magát, ha ezt nem tudod biztosítani a számára, akkor maximum egy mélyebb kapcsolatot próbálhatsz létrehozni köztetek, de meggyõzõdésem, hogy ennek nem a piros pöttyös gumilabda az eszköze. Egy pucolás során is lehet bensõséges kapcsolatot kialakítani. Nem azon múlik, hogy mit csinálsz vele, hanem azon, hogy hogyan.

#30 Õz

Õz

Sebész

• Főmoderátor
  • 3.958 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:57

Lányok, lányok.Ilusta (kezdetnek Posted Image ) csak annyit mondott hogy a ló sokkalta jobban érzi magát más lovak társaságában (megfelelõ területen), mint ha akárki emberrel kell játszania unalom ellen.Annál is inkább, mert Dalmó nem azzal kezdte hogy a kedvence szilánkosra unja magát mert (okkal, ok nélkül - mindegy) egyedül ácsorog naphosszat egy olyan karámban ahol még legelni se tud. Csak annyit írt hogy színesíteni szeretné a pacc napjait. Az meg - korrekt tartás mellett - halálosan fölösleges.***********************************Életem, mintha kicsit hasonlóan gondolkodnánk ;)

#31 Dalmó

Dalmó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:59

Én nem azt mondom hogy egész életére labdát vagy valamit dobok be a karámjába.Én nem változtathatom meg a körülményeit,mert nem az én lovam és ezért akarok valamit kitalállni.A barátnõimmel igy gondolkozunk.Jó nektek hogy van lehetõségetek változtatni,ha rossz valami.

#32 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 21:59

NLM-ben olvastam egyszer valami ilyesmirõl. Ott azt írták hogy idõnként sétáljunk a lóval! Nopersze nem pórázzal, vagy ilyesmi! :D

#33 piaffe

piaffe

Az elengedett

• Fórumtag
  • 3.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 22:00

Csak annyit tudok hozzáfûzni, hogy Ferencnek maximálisan igaza van. És Ilustáról sem kell egybõl azt gondolni, hogy nem foglalkozik a lovával, mert nem szokott vele labdázni. Csak egy kicsit máshogy állnak hozzá a lovakhoz, mint Te. Nekik saját lovuk van és tapasztalatból beszélnek. Szerintem érdemes lenne elgondolkoznod azokon, amit írtak.

#34 Apple

Apple

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 10.565 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 22:01

idézet:
Eredeti szerzõ: papirmasé: ráadásul nagyon sok pesti lovardában egyedül vannak a lovak a karámban... [/QUOTE]Jó tudni, hogy Pestnek rengeteg olyan és akkora lovardája van, ahol egy-egy lónak külön-külön karámja van! Posted Image :mad: Posted Image

#35 Ferenc

Ferenc

Vágtabetolós

• Fórumtag
  • 1.046 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 22:05

A körülmények javítása nem azt jelenti, hogy rögtön átköltözteted egy 50 hektáros legelõre. De ha eléred, hogy a homokos karámjába beraknak minden nap egy villa szénát, amit szálazgathat, akkor már javultak a körülményei. /Ezt csak úgy mondtam példának, nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet, de ilyen apróságok is segíthetnek./

#36 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 22:05

Epöl :D

#37 papirmasé

papirmasé

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 22:10

szerintem is vannak rosszabb helyek pesten,de azon ,h a lovak egymagukba állnak a karámba lehetne segiteni,bár nem tudunk több lovat 1 karámba rakni,h egymással játszanak,de azért mi is csinálhatnánk vmit velük Dalmo szerintem vmi ilyesmire gondolt,és nem pont a labdázásra,csupán ötleteket akar gyüjteni :confused:

#38 Cirmó

Cirmó

Csikó

• Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 22:15

szerintem Ferenc,az ötleted nem játékkal kapcsolatos,de jo h probálsz segiteni,Dalmo biztos örül neki Posted Image

#39 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 22:16

"de azon ,h a lovak egymagukba állnak a karámba lehetne segiteni,bár nem tudunk több lovat 1 karámba rakni,h egymással játszanak"Hé! Akkor ezexerint sok lovardában tényleg komolyan egymagukban állnak a lovak egy-egy karámban? Hmm, hmm, hmm... [ Agusztus 25, 2003, 23:19: Az üzenetet átszerkesztette: Ken Tacky ]

#40 Dodó

Dodó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 645 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 22:25

Na na!Szóval most mi a vitatéma?Mosta pesti karámokról és az egyedül álldogáló lovakról v. a játékról és arról,h hogyan tehetnénk színesebbé "lovaink" életét!? :confused: Szerintem néhány lónak tetszenének ezek a játékok.És ha egy kicsit foglalkozol velük így is,azt biztos élvezik. Posted Image Úgy gondolom,h próbálkozni csak lehet.

0 felhasználó olvassa a témát

0 tag, 0 vendég, 0 anonim felhasználó