Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Suttogás

• Please log in to reply
6084 válasz a témához

#4801 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.446 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 16:02

Ja én eldöntöttem, inkább edzegetek abból a pénzbõl, csak elméleti síkon boncolom itt a kérdést. Nagy teljesítményre képes lovaknál érdemes bíbelõdni. Azért egy hobbilovas elvárhatja a hobbilovától, hogy kelljen megmágnesezni a balesetmentes lovagláshoz.

Edited by ori, 2010 november 23. - 16:06.

#4802 juice

juice

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 16:06

Aztán egyszer találkoztam a lovassal , beszélgettünk, kipróbálta a mágnestakarót és a Bach cseppek kombinációját.

A Bach-terápiát hogyan alkalmazod lovaknál? Mármint a diagnosztikai részét hogy csinálod, nem a kezelést.

#4803 LANDGRAF

LANDGRAF

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 16:29

A Bach-terápiát hogyan alkalmazod lovaknál? Mármint a diagnosztikai részét hogy csinálod, nem a kezelést.

Háááát úúúúgy ránézésre...készül a fordítás. ;)

#4804 Saby

Saby

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.947 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 17:04

Saby pediglen egyáltalán nem menthetetlen. :)

Köszi :D

#4805 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.322 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 17:29

...Azért egy hobbilovas elvárhatja a hobbilovától, hogy kelljen megmágnesezni a balesetmentes lovagláshoz.

Igen, ámbár Zorro...

#4806 Fec

Fec

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.876 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 17:47

Zorrót nem szabad mágnesezni, mert odaragad a kardja a lábához és úgy nem tudna Z betûket grafittizni. Csak mondikálok.

#4807 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.322 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 17:55

Éppen ellenkezõleg! Zorro lovában is a remanens mágnesesség biztosította a szükséges öngerjesztést... Látom, Mgy-vel kapcsolatosan az okfejtés: ez egy kókler, mert a ló pucolt állapotában nem lebegett a sáros talaj felett az interjú kezdetéig...

Edited by Ernest, 2010 november 23. - 17:58.

#4808 Csikasz

Csikasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 17:56

"El kell mondani, mire jó, mit lehet vele elérni és mit nem (mert azért a lovaglási hiányosságokat alapvetõen lóháton lehet pótolni, pl. futószáron)." Ebben neked teljesen igazad van és erre valók a tanfolyamok, ahol gyakorlati és elméleti síkon is meg lehet ismerkedni a módszerekkel, ettõl még nem lesz senki "tolmács" vagy a lovak nyelvét beszélõ, de fogalma lesz róla mi is ez, miben más, miért is jó. Ez is edzés csak másmilyen, s ebbe is idõt, energiát kell tenni, ahhoz hogy eredmény legyen. Misztifikáció pedig nincs. Lovagolni meg lovaglást oktató embertõl kell megtanulni. Csütörtökön vett lószág, már tegnap este hangos nyerítéssel köszöntött amikor meglátott. Nem volt nálam semmi és etetés idõ sem volt, egyszerûen jó nekünk együtt. Egy régebbi lóállatom meg este szépen behívott a karámba és közõlte, - vakarásszál meg, mert el vagyok hanyagólva és tessék velem foglalkozni ( egy hete nem ültem rajta) , s közben a nyakamba szuszogva rágcsált. Nem hiszem, hogy azt akarta vigyem ki és csináljunk gyorsan egy díjlova edzést :D . Õ egy olyan ló, aki nem barátkozik, fõként nem emberekkel, de lovakkal se szívesen.

#4809 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.446 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 17:56

Akkor miért kellett fütyölni is hozzá?

#4810 Csikasz

Csikasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 17:58

Emlékszem egy magyar betyáros filmre, ottan is füttyentenek a szürkének. A füty is egy tanítható jelzés, nagyon sok mindent képesek megtanulni, csak sokat kell ismételni és jól kell rávezetni a lovat, úgy, hogy a feladatot õ maga akarja megcsinálni, mert akkor elégedett lesz és sokkal jobban teljesít.

#4811 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.322 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 17:59

Akkor miért kellett fütyölni is hozzá?

Na látod, ezen vitáznak a mai napig a fütyülés és a mágnesezés topicokban is. :)

Edited by Ernest, 2010 november 23. - 18:00.

#4812 Fec

Fec

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.876 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 18:02

Akkor neki a villanyos körkarám spin-tér? :rolleyes: na telitésbe ment a vasmag

#4813 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.322 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 18:05

Hát igen, bár egyesek szerint a körkarámot azt nem kör-karámként kell értlemezni, hanem körka-rámként.

...A fütty is egy tanítható jelzés, nagyon sok mindent képesek megtanulni, csak sokat kell ismételni és jól kell rávezetni a lovat, úgy, hogy a feladatot õ maga akarja megcsinálni, mert akkor elégedett lesz és sokkal jobban teljesít.

Jól tanítható hangjelzések, sokévi lovardai tapasztalat alapján:
Üüüügetés! Áááállj. Rööövid vÁgta! Ésatöbbi. :)

Edited by Ernest, 2010 november 23. - 18:06.

#4814 Csikasz

Csikasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 18:13

Pontosan!

#4815 kátyus

kátyus

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 19:05

Zorrót nem szabad mágnesezni, mert odaragad a kardja a lábához és úgy nem tudna Z betûket grafittizni.
Csak mondikálok.

Most az eccer nem értek veled egyet! :dev:
A fénykardot nem zavarja a mágnes.
(nem tudtad mi? nagyokos!)

#4816 Cavalier

Cavalier

Mirage :)

• Admin
  • 6.144 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 19:25

Most az eccer nem értek veled egyet! :dev:
A fénykardot nem zavarja a mágnes.
(nem tudtad mi? nagyokos!)

Itt most nem Han Zorro-rol volt szó, csak a mezei vaskardosról. :D

#4817 Fec

Fec

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.876 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 19:46

haha... Fénykard... Az olyan optikai tuningféle, mint a susogó horzemancsíp lovaglása . Recskázik egyet - I. o., Kettõt - II.o., Hármat, - harminezerCsókolom!

#4818 Cavalier

Cavalier

Mirage :)

• Admin
  • 6.144 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 19:56

Posted Image

Ennyi. :D

#4819 Fec

Fec

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.876 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 20:03

Nade, ez SZAKI!! :D

#4820 Szotyola

Szotyola

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 23:31

Pedig a határorzott lovas nem azt jelenti, hogy megesz a ló, hanem azt, hogy nem tolerálja a te tétovázásodat, reszketésedet, beszarásodat, miközben akár egy bátor, életében elõször lovon ülõ ellovagolja terepen.

Errõl egy kis saját tapasztalat...
Elég határozott ember vagyok, fõleg ami a lovaglást illeti. Mikor megkaptam a lovamat, szabályosan kezelhetetlen volt. /Elrántotta az embert, nem hagyta magát megfogni a levegõn, nem engedte magát kantározni satöbbi satöbbi./
Mikor kimentem hozzá, mindig elterveztem magamban, mit is fogunk csinálni (pl. csakazértis átmegyünk az erdei hídon terepen), és csodák csodájára engedelmeskedett. Pedig nem tartom magam jó lovasnak... Egyszerûen elvárom, hogy ha lovagolok, lovazok, az én akaratom érvényesüljön, ne a lóé.
Ez más lovaknál is bevált, pl. anno lovastáborban. Már elõre bestresszeltek a "kedves" lovasok, hogy x ló nem megy el elöl osztályban, levágja a köröket estébé. Az én mottóm ilyenkor egyszerû volt: miazhogynemmegy? Ebbõl következett persze, hogy mindig nekem osztották a "problémás" lovakat, mert "alattam úgyis mindegyik elmegy"... Pedig hangsúlyozom, voltak ott nálam sokkal jobb lovasok is. Az egyetlen, ami engem megkülönböztetett tõlük, talán az volt, hogy bennem nem volt félelem vagy kétely.

#4821 zsebi0202

zsebi0202

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 24. - 3:18

zsebi ebbe nem fog beletörõdni, õ meg fogja próbálni lovagolni a mûbél töltelékeket is, sok szerencsét hozzá! ) Ez ugyin honnan jött le? Néha olvasni is kéne azt amit mások írnak. :D Na de komolyan, a suttogás nem arról szól hogy rendberakjuk a rossz/elrontott lovat? És igen, vannak olyan lovak is biztosan, bár én nem vagyok a lovazásban annyira benne akiket már megváltás megszabadítani az élettõl. Én a megelõzés híve vagyok, de sajna rengeteg barom él a világon akik miatt sok lóra (is) rámondják hogy kolbászba vele. És ahogy egy emberre sem mondom hogy ne próbáljunk meg segíteni rajta (ilyen-olyan módszerekkel, mert van aki csak az erõszakból ért ezt aláírom) egy állatra sem amíg nem tuti hogy menthetetlen és veszélyes. Itt is lakott egy szipi szupi suttogó a faluban. Minden lovat tökéletesített. Dezsõ bácsi a szentem már nem él, de szemtanuktól megérdeklõdtem hogy mi volt a titka? Hát amelyikkel nem bírt, agyonütötte. Én személy szerint találkoztam olyan emberrel, aki kb akkora volt mint én, verte a 150-et centiben, meg fele olyan súlyban és tripla olyan idõsen. Az öreg még akkor is csõdöröket tartott, többen érdeklõdtek hogy a fenében tudja egyáltalán kantározni a lovait (erre a nagy sodrottak az igazi lovak) õ meg csak mosolygott. Gyulám még látta azt is, amikor egy tök hülye lóhoz akivel nem bírtak odament, megköpködte a tenyerét és végigtörölte vele a ló szemét. Onnantól az a ló azt csinálta amit kért. Teljesen lenyugodott. Hogy volt-e valami értelme a köpködõs simogatásnak, hókusz pókusz volt, vagy az öreg maga is ezerrel hitte hogy segít, nem lényeg. Tudta mit csinál, és azt jól csinálta. Volt olyan sámán is, akit anyósom is igénybe vett annó. Volt egy tehén (jó, nem ló de izgi a történet és suttogós) akit Margit néni fiatalasszonyként nem tudott megfejni, mindig fölrúgta. Ezt a sámánt hívták mindig ha elrontott jószág volt a környéken. Soha nem engedte hogy nézzék amit csinál, de mûködött a dolog, gondolom nem igazán lettek volna kuncsaftjai ha nem. Na az öreg bement az istállóba, füstölt az tuti, verni nem vert, ilyen eszközöket be sem vitt. És amikor kijött közölte lehet fejni. Onnantól nem volt probléma a tehénnel. De volt arra is példa, hogy egy másik tehénre azt mondta, Gyula bácsi (GYulám apja) nyugodtan beülhet alá, semmi nem lesz, de Margit néni ne próbálkozzon vele. Már nincsenek közöttünk ezek az emberek, de gyanítom az anyatejjel szívták magukba az állatok viselkedését, volt igényük arra hogy figyeljenek és tanuljanak, és ezt kamatoztatták a késõbbiekben. Az hogy ki hogy hókuszpókuszolt mellette az már egyéni volt környezetének igényeihez mérten. Valószínû még el is hitték a legtöbben hogy ettõl mûködik. Ja, és a ki hogy áll a lóhoz. Régen megbolgult apósom ökröket hajtott, de jobban szerette a lovat, ezért amikor az ökör bevitte a családot kocsistul egy mocsolyásba(kender áztatására használt mocsáros gödör) cserélt egy lóra. A lovat akit kinézett, úgy vezették ki két oldalról az istállóból, Gyulám még most is jókat röhög, apja-fia közben egyfolytában egymást szólongatták: " vigyázzon édesapám, vigyázz édes fiam ez meg ez van" Na az öreg nem is akarta nagyon így cserélni, de GYulám bátyja Lajos gyermekként is beleszeretett a lóba és rábeszélte az öreget. Egy herélt lovacska volt. Nem csináltak rossz vásárt, mai napig emlegetve van, milyen jó ló is volt annó a Bandi. Vagy volt egy másik ló, amelyik kettesben az istennek nem húzott. Építkeztek Gyulámék, apja hordta a követ szekérrel (Erre puha kõböl vannak a házak amiket akár a földbõl ki lehet emelni bárhonnan) és szegény húzós már nagyon fáradt volt. Na az öreg bedühödött, kifogta a fáradtat, és hajtotta és hajtotta a másikat egyedül. Meg sem engedte pihenni szinte. Onnantól kezdve nem volt baj a lóval, húzott mint az angyal. Annak a lónak erre volt szüksége, hogy megmutassák, hiába bújik ki a munka alól, jobban jár ha megoldják ketten.

#4822 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

A multimédium

• Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 24. - 6:37

Na de komolyan, a suttogás nem arról szól hogy rendberakjuk a rossz/elrontott lovat?

Nem. Ez csak egy olyan közegben jön le így, ahol a lovak közelsége mint kultúrális alap széles tömegek számára hiányzik, és ahol a legerõsebb piacot az elcseszett lovak médzsikre* vágyó gazdái adják.

/* médzsik: megoldás pénzért, munka és fáradság nélkül */

#4823 kátyus

kátyus

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 24. - 7:10

haha... Fénykard...
Az olyan optikai tuningféle, mint a susogó horzemancsíp lovaglása . Recskázik egyet - I. o., Kettõt - II.o., Hármat, - harminezerCsókolom!

Te szeretnél egy fénykardot! Az írigység beszél...ír belõled!

#4824 Fec

Fec

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.876 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 24. - 9:37

Te szeretnél egy fénykardot!

Mire jó az? Szét lehet szabdalni a vele sötétséget ? Attól csak összekaszabolt sötétség marad.

Egy pisla töklámpa többet ér ;)

#4825 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

A multimédium

• Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 24. - 9:51

Nagy igazság. :kocc:

#4826 QuarterSister

QuarterSister

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 28. - 17:29

Huuu hat ezt mind elolvasni :huh:
bekapcsolodom gyorsan, elnezest kerek, elore latom, hosszu lesz, ezert nagy tisztelettem veszem, ha valaki vegig olvassa :ang:
Szoval Suttogas.

Nem tudok idezgetni, de igen, nagy problema az, hogy ez a fajta lovas-uzemmod :gm: tul van misztifikalva!
De nem lehet az ember olyan bekepzelt, hogy azt gondolja, tenyleg minden lo amelyik el van cseszve, meg lehet 'suttogni' , az emberek kozott is vannak 'elcseszett' egyenek nem?
Vannak ideggyengek, genetikailag 'masok' , es nincs az az egeszsegugy amely rendberakna oket..
Persze mas tema az, hogy senki nem vegzi kolbaszkent :D

De az alap teny az alap teny, az allatok kozott is van ilyen.
nyilvanvalo, hogy kulonleges esetek mindig vannak, latsd a nagy trenerek mindig feljonnek bizonyos peldakkal, (most csak egyet emelnek ki ) mint Pat Parelli , Casper nevu fekete menjevel, aki megannyiszor foldhoz vagta, -ha jol emlekszem bordatorestol kezdve sokminden volt- elvitte, sot, ha egy heten legalabb ketszer nem foglalkozik vele , meg manapsag is ugy tele a segge , hogy biza van vele melo :gm: (P.P. sajat bevallasa) De maskulonben pedig olyan osszhangban dolgozik vele ez a men , akar nyereg nelkul, akar P.P. masik lovon ul, es annak hatarol iranyitja, hogy konnyeket fakaszto, foleg ha tudod, milyen viselkedesu volt elotte...

De.. ami nagyon fontos dolog szerintem, es en ezt igy tanultam meg itt, az egyik lenyeg ebben a mufajban az, hogy minel kevesebb negativ dolog erjen minket meglepeteskent, ezert a NHS felkeszit bizonyos kellekekkel.
Gondolok itt pl a hulyen kinezo zacskot kotok a palca vegere cimu eloadasra pl.
Vagy hatalmas kek vagy fekete vagy szines folia a foldon.
Hordo, stb.. etc.. blabla ..
mennyiszer talalkozik az ember terepen ezekkel a dolgokkal?
Millioszor.
Nehez mindent most felsorolni, de a teny az szamomra elemtarult, amikor ezeket a dolgokat lattam, latom, s tapasztaltam, es tapasztalom.
Sok igazi jo szakembert ismerek, es egyikuk sem tarja fel ezt a fajta "szakmat" mint micsoda "spiritualis suttogo mitoszt"..
Hanyinger kelto mar , hogy otthopn mar alapveto dolgok is "suttogaskent" vannak beallitva !!!!
Azok a dolgok, amelyek alapveto ismeretek, munkak lennenek a lovakkal, mar arra is azt mondjak , "huuu... ezt is megtudja csinalni.. akkor ehhez vidd a lovad, mert O Suttogo" .. :mad:
FRASZT!! Nincs hulye suttogo! Nincs suttogas! Suttogok a gyerekemnek a moziban, hogy nem mondom el a film veget!
Vagy az agyban a ferjemnek hogy joccakat!

Idegrendszer? oszton?
Persze , vannak lovak, amelyek ha meglatnak ilyen dolgokat, zacsko, vagy hatalmas sziklakovet, csacsi, tehen, szarvas, vagy elhagyott hordot, megtorpannak es eloreforditott covek fulekkel ledermed es nez, esetleg toporog, megugrik, oldalaz, tancol, visszakar fordulni stbetcblabla..
de ekkor jon a bizalom, amit fokozatosan epit az ember, amikor csak megnyugtatoan beszelsz, iranyitasz, felismersz jeleket, megismered a lovad, adod a jeleket, felsetalsz ezekhez a "loevo" dolgokhoz, es megmutatod neki ...
De ezeket a dolgokat mar ismerven , konnyebben veszi a terepen, konnyebben halad tul rajta, odafigyel, mert valami hirtelen "mas" , es valami hirtelen elveszi a figyelmet.
Csikasznak valoban igaza van , mas ezekkel a lovakkal dolgozni, azutan, hogy ezekkel a modszerekkel volt/van veluk foglalkozva.

A jatekok valoban nem szuksegesek, de miert ne?
Miert ne lovazzunk neha maskent, maskent a lovunkkal, maskent a lovasokkal?
Miert ne mutassunk valami mast a lovunknak?
Miert ne probaljuk ki a lovunkat onmagunkkal?
Miert ne eputsunk valami ujjat bele a "kozos" eletunkbe?
Rombolni nem rombol, hanem kettotoknek hasznal..
Neha elmegyunk "Lovas-Jatek napra" egy masik trenerhez, mashol mar irtam rola tobbszor is, Cindy Loader, NHS trener, Pat Parelli , Linda Parelli es Ray Hunt tanitvanyakent vegzett, sok eve dolgozik ezzel a fajta kepzessel, ugy valt trenerre.
Egyszer sikerult keszitenem nemi kepeket arrol, amikor pl labdaztunk.. El nem tudtam kepzelni, mi a sz@r jo abban..'
Hat jol ereztuk magunkat, hatalmasakat nevettunk, a lovam uj dologban vett reszt velem, a lovak maskent reagaltak, maskent vettek a labdat, maskent akartak iranyitani, megcsodalni, erdekes volt, masfele filgyelem es munka volt..
Kifejezetten jo volt, es mi is vettunk ilyen labdat.
Felallitottam a lovam hatalmas faronkre, addig ott kellett allnia elso ket labbal, majd mind a negy labbal, amig jelet nem kapott, ott allunk..
fel-le jarkaltunk, vegig setalgattunk szeles fagerendan, gerendabol kirakott gerenda labirintsban tolattunk vegig, vegigsetaltunk libikoka szeru szeles deszkan, es bizony jo kis probatetelek ezek lovasnak, lonak egyarant!
Volt aki szoren kezdte a dolgokat, majd a labdajateknal nyergelt..
Nehany altalam keszitett kep masokrol itt (Cindy a Mustangjaval van ott, aki akkor 4 honapja volt nala ha jol emlekszem, teljesen vad volt, 4 evesen kerult hozza a BLM-tol)

Miert jo az , hogy azon versenyzunk itt Garyvel , ki tudja ugy atvinni ugetve es vagtazva a levest Richardnak, hogy minel kevesebb loccsanjon ki?
ha azt vesszuk, semmire..
De megis.. ules, keztartas gyakorlasa pl..
es jot nevetunk..
Minel tobbfele dolgot csinalsz a lovaddal, annal jobban partneredde valik.
Minel tobbretu dologra epited a kapcsolatodat, annal melyebben valik a partneredde..
De hiszen ez igaz az emberi baratsagokban is, nem?!? :ang:

Az viszont valoban nagy felkialto jel kellene hogy legyen, amirol mar olyan sokszor irtam, es masok is, hogy eloszor ezeket a dolgokat, jeleket, idozitest stbetcblabla , meg kell tanulni, alazattal, odafigyelessel, nyitott elmevel es gyakorlassal, gyakorlassal gyakorlassal..
Maskulonben iszonyatos baleset tortenhet!
Egyebkent sem veszelytelen a lovaselet, de nem feltetlenul muszaly nagyobb eselyt adni azzal, hogy nehany napnyi tanulas, vagy egy -ket konyv elolvasasa, nehany hulye elcseszett interju latvanya utan, azt hisszuk, no most tudom, megvilagosodtam..

Sokmindent latok itt, nemi kis izelitot remelem sikerult Fillynek is latni, sajnos nem sokat, nem volt itt sokaig, de szerencsere sikerult bemutatnom 82 eves Patricia Burgenek, aki pl sok eve NHS lovas es trener is volt , latta a 20 eves Fell poni menjevel, aki 3 ev munka utan, Filly kedveert tartott kis bemutatot a palyan, foldrol, mit is tud. S Pat pedig a 82 evevel ott szaladgalt a loval, iranyitotta, dolgozott vele..
Filly kepeket is keszitett, talan ha van kedve ide tesz nemi pillanatot..
Dani is egy total elcseszett pacc volt, erdemes lenne latni mindenkinek mi lett belole, es szoren vagy nyeregben is hogyan vannak osszhangban, cimlapon is szerepeltek nem egyszer lovasmagazinokban, szoval egy masik szosszenet a nagy NHS vilagbol..

Nem tokom misztika ez, hanem rengeteg munka, odafigyeles, jelek , idozites tanulas, akar jatek, kapcsolat es bizalom epites, erzes, raerzes. (no ezutobbit nehez tanulni.. rengeteg loval valo tapasztalat kell hozza)
Egyik trener sem gloriaval a fejen szuletve ult a lovara!
Mindegyik atesett a "rodeon tokos gyerek voltam" korszakon!
Lovakkal eltek eletuket, erre szantak idejuket napi 24 oraban , eletuket, tanultak, dolgoztak, loval ebredtek, lovakkal haltak egesz eletukben, ez volt az ELETVITELUK ..
Van aki tobb erzessel melyedt bele, es nagy trenerre valt, s maradt az elete, s felepitett programokat, kitaltak kifelyezeseket, marketing lett belole, mert maskent nem tudna penzt keresni ezzel folyamatosan ugy, hogy megelhetest biztositson a csaladnak, es boldog nyugdijas evei legyenek, vagy ha olyan baleset eri, ne kelljen eladnia a farmjat, hogy ki tudja fizetni az orvosi, korhazi koltsegeit.
Enyi.
beszeltem
Uff :D

#4827 Csikasz

Csikasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 28. - 17:46

Kitta köszi, hogy ezt mind leírtad, az a lábdával focizós nagyon tetszik!

#4828 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.322 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 28. - 19:05

QS mindig jókat írt. Ezen elgondolkodhatnának azok, akik másképp vélik a dolgokat.

#4829 Csikasz

Csikasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 28. - 20:39

Az soha nem baj, ha más máskép vél valamit, az a baj ha meg akar gyõzni, hogy egy áltana ki nem probált dolog értelmetlen, hasztalan, céltalan!

#4830 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.322 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 28. - 20:53

A kõ kemény, ez nem egy vélemény. Hanem tény. :)

#4831 QuarterSister

QuarterSister

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 29. - 5:06

Koszonom szepen!
Annyit azonban javitanek :D , Patricia Burge nem 3 evig dolgozott a lovaval, Danivel , es most megmutatta Fillynek , ki is Dani, hanem mar 3 eve nem dolgozott vele , csak most eloszor 3 utan :)
Daninek volt egy labproblemaja, es Patricia egeszsege sajnos egyre rosszabb , igy egyre kevesebbet tud a lovaival dolgozni. :(

Viszont nehany "settenkedo" akik most hirtelen eszembe jutnak, ( a mindennap emlitett neveket es videokat nem irom termeszetesen :dev: ) akiktol mind ugyanazt lathatjuk , mind ugyanazt tanitjak, csak megis mas habitussal, mas szavakkal, mas vermerseklettel.. Van valasztek :gm:
(S meg mennyien vannak ilyenek az USA-ban!)

Tommy Turvey - no ennek pl en sem latom ertelmet.. de megis.. micsoda munka, kapcsolat es bizalom all mogotte.

John Lyons

Josh Lyons

Craig Cameron

Randy Byers

(akit szinten mindenki ismer otthon is ) Stacy Westfall -ezt a fajta showt pl minden NHS trener bemutatja..
valahol , valahogyan, valamilyen bemutaton.. :D

Rick Gore -ezt erdemes megnezni es hallgatni figyelmesen, ha erteni Angolul :gm:

Clinton Anderson kurzus
( az O hiper-szuper videoit linkeltem be nehany napja vagy hete .. igaz, Ausztral trener, de mar Usazik :gm: )

Randall Davis -ezt is linkeltem mar mashol, mert Extreme Mustang Makeover versenyen lett masodik helyezett, 3 honap munka utan a 4 eves Musatang herelttel Marvinnal, a BLM-tol.

Logan Leach - Szinten Fort Collinsban is versenyzett, itt elso helyezett lett.

Chase Dodd

A Mustang treningversenyeket azert is emelnem ki, mert itt a lo es lovas kapcsolata emeli meg a pontszamokat igazan! Azalapjan pontozzak a trenereket!

Hjaaa... az uj peldakepem nem hagyhatom ki ... az O kurzusara tuti befizetek :dev:
Csikasz , O is zabla nelkul melozik :gm: :kir:

Edited by QuarterSister, 2010 november 29. - 5:10.

#4832 QuarterSister

QuarterSister

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 29. - 7:12

hat nem hagynak a lovasok alunni menni :gm: :D
Az elozo hsz-ben persze a nevekhez en kerestem videot , de eppen most kaptam emailben ezt:
Susanne Lohas trening
GYONYORU! huuu de gyonyoru!! :ang:
(Landgraf ismered? )
(Csikasz, nezd csak meg azt a szurket a video masodik feleben :ang: )

#4833 Filly

Filly

Biodegenerált

• Főmoderátor
  • 8.072 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 29. - 14:13

Sokmindent latok itt, nemi kis izelitot remelem sikerult Fillynek is latni, sajnos nem sokat, nem volt itt sokaig, de szerencsere sikerult bemutatnom 82 eves Patricia Burgenek, aki pl sok eve NHS lovas es trener is volt , latta a 20 eves Fell poni menjevel, aki 3 ev munka utan, Filly kedveert tartott kis bemutatot a palyan, foldrol, mit is tud. S Pat pedig a 82 evevel ott szaladgalt a loval, iranyitotta, dolgozott vele..
Filly kepeket is keszitett, talan ha van kedve ide tesz nemi pillanatot..

Amint elérkezik az a becses pillanat, amikor a 2 gigás mobilnetem korlátozása letelik, már pakolom is fel õket! :yeah: :D

#4834 Nogajijasz

Nogajijasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 373 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 29. - 20:04

Sziasztok! Gyorsan átfutottam ezt a témát,látom elég bő a választék hozzászólásokban.Nos magát a suttogást mint megnevezést nem szeretem,de magát a módszert igen. Túlmisztifikálását ugyanolyan gondnak tartom,mint azt amikor nem látják értelmét.Az előbbibe azok a naiv lovasok tartoznak akik azt gondolják,hogy ez a módszer minden esetben eredményre vezet.Nos egy agresszív vagy egy elrontott ló még ezzel a módszerrel sem lesz 100%-os.Azt is hibás látásmódnak tartom aki azt állítja,hogy nem alkalmazható minden lófajtánál.Miért nem?A lovak talán más nyelven beszélnek?A Holsteini németül a fríz hollandul az Achal meg türkménül vagy mi? :) Ez a módszer semmi más mint testbeszéd amit minden ló megért.Az hogy teszem azt egy díjló nem foglalkozik vele,hogy mit akar ez a szerencsétlen az azért van mert az illetőt semmire se tartja.Ehhez idő kell.És ez az ami az élsportban kevés akad.Ezért van az hogy feleslegesnek tartja egy ugró vagy egy díjlovas ezt a módszert,ráadásul képzeljük el a díjlovat kantár nélkül melyet mintegy díszt visel.Nélküle kizárás van akárcsak a westernbe. A másik,hogy a lovasok nagy többsége vagy ebben,vagy a hagyományos edzésben tud gondolkodni.Ma már sajnos a szabadidomítás(ez a helyes név és nem a suttogás-.-hozzáteszem a kedvesemnél pozitív hatást érek el a suttogással) :rolleyes: nyugatról jön.Pedig ez a "módszer" nem egy új dolog csak egy újra felfedezett. Miért mondom ezt?Azért mert volt egy Balassa Konstantin nevű úr aki magyar volt,és már az 1700-as évek végén a császári lovasiskola tanáraként hirdette a szabadidomítást és az erőszakmentes patkolást.Tehát a dolog nem újkeletű.És akkor hol vagyunk a nomád népek felsorolásától de azt úgysem hinné el itt senki. Meg ami ma mongoliába és a kazakoknál lovazás szinten megy technikailag az árnyéka a hajdani tudásnak. Jómagam sokat köszönhetek ennek a módszernek.(lovas harcok,zajok elviselése stb.) Láttam olyan felvilágosult német díjlovast aki szerszám nélkül edzett és a versenyre felrakta/atta a szerszámot a lovára.Hogy miért?Mert mint mondtam kötelező abban megjelenni.De mit is ad ilyenkor ez a módszer,hisz csak 72%ot kapott a legutóbbi "kis" versenyen.Erre más is képes a "régi módszerrel" sőt többre!Nos a különbség ott van amit sokan a cirkusz kategóriába sorolnak,mintegy lenézve azt...na mindegy.Kaszkadőröket is az nézi le aki még véletlenül se tud a lóra felugrani csak sámliról felszállni. :gm: No mindegy is!képzeljétek el hogy készültök egy futóversenyre 40kg táskával a hátadon,milyen jó is mikor a versenyen már nincs ott!!Na kb.ez az érzés csak persze az inverze.Én nem vagyok oktató csak alkalmazó.A kiképzés hosszadalmas.Akinek nincs ideje rá minek tart lovat?Sok a talajmunka?Mi zárja ki hogy utána felülj?A lónak kényelmesebb a nyereg.Ez igaz.De a lovasnak még inkább. :D Ne a mai show-csikósokra gondoljunk.A régiekre.Akik naponta dolgoztak szőrén.Ha sz** lett volna a ló hátának az a csikósnak megérte volna-é?Hát nagyon nem.Ez kb olyan minthogy rakok e olajat a traktorba vagy sem. Akinek van saját lova próbálja ki.megéri.Aki bér lovas/versenyző annak meg minek? üdv!

Edited by Nogajijasz, 2010 november 29. - 20:09.

#4835 Nogajijasz

Nogajijasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 373 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 29. - 20:20

Nevzorov
Honza

Ja itt van két példaképem...ezek a hazugok... pfeejjj

üdv!

Edited by Nogajijasz, 2010 november 29. - 20:21.

#4836 Filly

Filly

Biodegenerált

• Főmoderátor
  • 8.072 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 29. - 20:21

A csikós más tészta, õk rendeletileg voltak a nyeregtõl eltiltva (illetve nyeregadófizetésre kötelezve).

#4837 Nogajijasz

Nogajijasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 373 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 29. - 20:27

A csikós más tészta, õk rendeletileg voltak a nyeregtõl eltiltva (illetve nyeregadófizetésre kötelezve).

Ezt én tudom,de a lovát épp ezért nem tehette tönkre mert nem viselhetett nyerget...

#4838 Filly

Filly

Biodegenerált

• Főmoderátor
  • 8.072 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 29. - 20:35

Azért volt ott sok ló... Mindegy, ezen nem vagyok hajlandó senkivel sem összeveszni :D (A cowboyok is vállukra vetett nyereggel mentek egyik munkahelyrõl a másikra.)

#4839 Saby

Saby

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.947 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 29. - 23:17

Nevzorov

Ehhh, mást is választhattál volna :kir:

#4840 QuarterSister

QuarterSister

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 30. - 1:13

Azt azert ujra es ujra nem gyozom kihangsulyozni:
A western stilus, western nyergek olyan terpeken alakultak, alakitottak ki, amelyen a csikosok igen lepotyogtak volna csak szoren!
Ne keverjuk a szezont a fazonnal!
A csikosok eletterulete meroen mas mint a regi es akar a jelenlegi Cowboyoke!!
Nem csak a terep, de az idojaras, es valtozekony idojaras a hegyekben!
Vegig olyan hegyvonulatok vannak itt ezeken a teruleteken, Mexikotol Kanadaig, hogy ha te szoren vegig uzod a napjaidat, hajkuraszod allandoan az allatokat napi 12 -14 oraban , meredek lejtokon, sziklas, koves szakadekokba le, lejtokon fel fennsikokra, akkor eskuszom kezetcsokolok nekled!
A termeszeti nepek egyikei, ha mindig indianokrol is beszelunk, bizony atvettek a nyerget, zablakat, segedeszkozoket a feherektol, olyan gyorsan , ahogyan tudtak.(attol fugg, tudtak-e erte mit adni!!)
Miert?
mert konnyebb volt menekulni, uldozni, vadaszni, megpakolni..
Nem tehettek tonkre a lovat????????
Dehogy nem!
Volt eleg lo hozza, valogatni, ha valami tortent, ott volt a masik!
A konnyen belovagolhato, dolgozhato allatot valasztottak es kesz.
Ez nem volt kulonb a csikosoknal sem...
Nem tartott soka termeszeti nepeknel egy-egy lo, ellpkodtak egymastol, elcsereltek mas dolgokra, sot voltak olyanok (meg ma is egyebkent) akik meg is ettek oket.. Husnak tenyesztik, boret feldolgozzak, kancatejen elnek..
:ang:

UI: Viszont Landgrafot szivesen megkernem, mint szakertot, hozzaertot, irjon le nehany szot a folyamatos szorenlovaglas hatasarol a lovak szamara.
Ha van ideje es kedve leirni.. :ang: regebben linkeltem be nehany kepet olyan lovakrol, amelyeket legfokeppen szoren lovagoltak bemutatokon, sok even at.. (nem csak koroket leirva siksagon, meg karamban, meg palyan, hanem komoly Indian haborus bemutatokon..
Olyan szep majdnem U-alaku a hatuk, amelyeket sok even at lovagoltak ilyen cellal szoren, hogy konnyfakaszto nezni!
Marpedig regen igy , kemeny hajkuraszasokra, napokig tarto terepekre hasznaltak a lovakat a termeszeti nepek... de nem is tartottak oket 10-20 evig, es nem is palya bemutatokon lovagoltak ..
:ang:

Edited by QuarterSister, 2010 november 30. - 1:45.