Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kisbéri félvérek


  • Please log in to reply
15119 válasz a témához

#9521 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.303 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 18:27

Megnéztem a Szmötyi-féle Kenitra-csikó anyjának, Széplak Rékának a származását. A kanca-oldal máris magyarázza, hogy miért ilyen jók a csikói. Valamit elnézhettem a múltkor. Szóval apja 1873 Széplak VII-43. Anyja Széplak VIII Románc, sütvényi kanca, 115 Ramzes Junior anyából.

#9522 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 20:01

Megnéztem a Szmötyi-féle Kenitra-csikó anyjának, Széplak Rékának a származását.
A kanca-oldal máris magyarázza, hogy miért ilyen jók a csikói. Valamit elnézhettem a múltkor.
Szóval apja 1873 Széplak VII-43.
Anyja Széplak VIII Románc, sütvényi kanca, 115 Ramzes Junior anyából.



Ja, kérem! Nem csodálkozok! Hisz a 115 Ramzes Junior szürke kancának a csikója volt többek közt a Maxim XVI-os törzsmén is! Illetve Oltszem, Fenék és Lobogó vér csörgedezett ereiben. Illetve az ugróörökítõként emlegetett (Hekker Valter elõadásaiban) Ekkerhard szürke telivér is. A vér nem válik vízzé!

Közgyûlés, Üllõ. 2010.március 27.

- Mókus77 (alapból!)
- Alex, Csepebaba
- Qkesz
- GJani
- Kedves (2-3 magával)
- Messi valószínûleg (esetleg +1)-netán Zoli? wink.gif
- még valak?



#9523 Bereki

Bereki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.114 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 20:25

Megnéztem a Szmötyi-féle Kenitra-csikó anyjának, Széplak Rékának a származását.
A kanca-oldal máris magyarázza, hogy miért ilyen jók a csikói. Valamit elnézhettem a múltkor.
Szóval apja 1873 Széplak VII-43.
Anyja Széplak VIII Románc, sütvényi kanca, 115 Ramzes Junior anyából.



Most nézem csak, mert ismerõs volt Románc neve.....
6 évesen adta el Pusztaberény - milyen jó érzékkel :dev: - nem sok pénzért Vörös Józsefnek.
(Vajon az azévi fedeztetésbõl Bûvölõtõl megszületett a csikója-1993-ban?)

#9524 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 21:52

Sziasztok Kisbérisek!

Hoztam nektek egy pár beígért képet!

My Boy Mirage márciusban:

Posted Image
Posted Image

Illetve két 2,5 éves "szétnyúlt" Zsebtolvaj csikó: Angyal és Bodor


Posted Image
Posted Image

#9525 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.303 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 7:46

Mirage nagyon sokat alakult, gratulálok!

Most nézem csak, mert ismerõs volt Románc neve.....
6 évesen adta el Pusztaberény - milyen jó érzékkel :dev: - nem sok pénzért Vörös Józsefnek.
(Vajon az azévi fedeztetésbõl Bûvölõtõl megszületett a csikója-1993-ban?)


A Bûvölõ-csikót nem találom a nyilvántartásban, nem kapott KB bélyegzést.

#9526 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 16:04

Sziasztok! Ma voltam kinn FeHoVán és az Equifest fõpróbáján és találkoztam egy kisbérivel, aki díjlovasbemutatózott. Név szerint Ozora II. Aramissal. Képet nem készítettem, mert csak telefon volt nálam. Volt szerencsém a tulajtól megkérdezni, hogy akkor õ most kicsoda. Mesélt még fiáról is, aki szintén fedezõmén, Porthos. Gondolom ezzel nektek nem sok újat mondok, csak szóltam, hogy ha látni akarjátok a hétvégén pont õt, akkor irány az Equifest :) jav: úú, a kisberigidran.hu-n utánanéztem. Lóska Jánossal beszéltem :yeah: Na, akkor még egyszer levadászom Mókust és Qkeszéket is, kisbéris celebspotting :D

Edited by zulejka, 2010 március 25. - 16:07.


#9527 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.303 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 17:38


jav: úú, a kisberigidran.hu-n utánanéztem. Lóska Jánossal beszéltem :yeah:
Na, akkor még egyszer levadászom Mókust és Qkeszéket is, kisbéris celebspotting :D


Celeb?! Hallod ezt, Qkesz?
Minket egész könnyû lesz levadászni szombaton a közgyûlésen. Jöhet érdeklõdõ is, nem kell feltétlenül tagnak lennei, nem szabadkõmûves titkos társasági ülésrõl van szó.

#9528 Bereki

Bereki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.114 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 19:35

Mirage nagyon sokat alakult, gratulálok!
A Bûvölõ-csikót nem találom a nyilvántartásban, nem kapott KB bélyegzést.


Lehet, hogy meg sem született :( ....gondolom vemhességvizsgálat után, üresen került értékesítésre a kanca.

#9529 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 20:06

Köszi az infókat!

A vér nem válik vízzé!

Háhá. :D
Tudtam én, jó kis lovacska. A golyói sem válnak nem létezõvé ha rajtam múlik. :D Amíg kezelhetõ, addig nem lesz rá szükség, de szerintem ennél már csak kezelhetõbb lesz, még most eléggé szét van esve, nem tudja igazán mit szabad és mit nem...majd. :)

Qkesz!
Mirage tetszik! Szépen alakul ez a ló. ;)

Edited by Szmötyi, 2010 március 25. - 20:09.


#9530 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 20:32

Lassan levedlenek a lovak, így indul nekem is a szezon. :D :D
Nem vagyok világbakürtölõs, csak már többen kérték magánban a 2010-es árlistát. így gondoltam megosztom veletek. :gm:

Prezentálom nektek az új árainkat, melyeket (nem csak!!) tenyésztõk figyelmébe is ajánlok:


Vállaljuk országos szinten lovak és tenyészetek portfoliójának készítését:

1. benzinpénz , munkadíj (lólétszámtól függõen 7-10ezer között) plusz képenként (amit kiválogatsz) 1200forint. Kizárólag magán célra.
A kiválasztott fotókat szerkesztve-retusálva adom át.

2. Benzinpénz és napidíj ami 50ezer forint. Ez minden képet tartalmaz amit készítek, minimum 40 db. Szerkesztve, retusálva nyomdakész minõségben adom át. Annyi lovat csinálunk, ami a napba belefér.
Ha napidíjat számolok azt késõbb fel lehet használni hirdetésre, újságban megjelenésre, A/4 méretig prospektusokba (kivétel speciális dolgok,mint: óriásplakát, illusztráció, könyv, stb) plusz költséget tehát nem jelent,ha azzal számol az ember, hogy egy kép 3000 forintba kerül, ha hirdetni akar vele, bõven megéri.


A 3. lehetõség az egy ló portfoliója.

30.000.- plusz benzin minimum 25 kép, szerkesztve, retusálva. Hirdetésben használható anyag

4. 1 ló magáncélra:

1200/darab/ kép 13.000 a munkadíj. Plusz benzin.



Az árak netto értékek.

#9531 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 22:28

Sziasztok!!

Ma reggelre megszületett Ozora Szorgalmas. A képeken már kb 3-4 órás a kislegény! :kir: Posted Image
Posted Image
Posted Image

És mai képek Ozora Szóbeszédrõl! (Inkább Béla néven ismert)
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Azt ne nézzétek mennyire szutykos, imád fetrengeni, de csak a sárban. :gm:

#9532 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 7:52

Jöhet érdeklõdõ is, nem kell feltétlenül tagnak lennei, nem szabadkõmûves titkos társasági ülésrõl van szó.

Gondolom, itt a mûsoros est (al la Furioso) elmarad. :dev:
Qkesz nem írta, honnan indul :( . Bár úgyis túl sok a teendõ a tanyán, úgyhogy majd inkább elolvasom celebek beszámolóit. :kir:
Langi gratulálok! Béla kapitány hogy megnõtt!

#9533 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 10:55

Langibaba, nagyon szép a csikó! :) És hát persze Ozora! A hátsó csikó õ ki?
Ez a Béla is egész szép gyerök! :)

Celebek, :dev: holnap remélem klassz idõ lesz még az üllõi gyûlésre. :)

#9534 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 16:03

Köszönöm mindenkinek! :yeah:

messi!

Mármint Béla, mint hátsócsikó kicsoda?
Ozora Szóbeszéd, 2007 évi méncsikóm, mama Bob herceg Bálszépe, a papa pedig Lángos, vagyis Ozora I Szalmaláng.
Szóval Õ a mama.
Posted Image

#9535 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.303 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 17:10

Gondolom, itt a mûsoros est (al la Furioso) elmarad. :dev:


Ne fesd az ördögöt a falra, mert megver a házmester!

#9536 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 20:44

Sziasztok Kisbérisek!

Füzesgyarmatról indulok holnap a közgyûlésre! (ori) Az elmúlt 2 napban Táborfalvaán (Örkény közelében) tartózkodtam, egy kis lövészeten! ;)

Holnap remélem összejövünk egy páran (Celebesen) ;) Jó...ez tetszett!


zulejka!
Mit szerettél volna megtudni a két említett ménrõl?




HOLNAP ÜLLÕN!
Kedves! Elektronikus adathordozót hozz! ;)


#9537 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 27. - 15:46

[
zulejka!
Mit szerettél volna megtudni a két említett ménrõl? [/font][/color][/size]


Semmit!
Bevallom, az életben nem hallottam róluk, ami az én szegénységi bizonyítványom. De sajnos nem tudtam eltüntetni nyom nélkül a hozzászólásomat, így próbáltam valahogy elterelni a figyelmet :D Sikerült is.

Megnéztem Aramisz származását is. Az anyja ugyanaz az Emity, aki nálatok van nyugdíjazva? (lassan összeáll a kép, mindig tanul az ember valamit :) )

#9538 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 27. - 17:17





[size=4]
[color=#CC66CC]
[font=Times New Roman]HOLNAP ÜLLÕN!
Kedves! Elektronikus adathordozót hozz! ;)



Bocsi men értem oda! Megy PÜ!

#9539 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 27. - 21:47

Sziasztok Kisbérisek!

Túl vagyunk az idei közgyûlésen. Jó volt újra találkozni néhány ismerõssel és szót váltani! :)

Sok sikert mindenkinek az idei évre! Program lesz bõven, de errõl majd késõbb!


#9540 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 27. - 23:06

Qkesz! Írjatok pár sort, hogy mi volt a közgyûlésen. Csak ami publikus és érdekes lehet. Azoknak, akik nem tudtunk elmenni :( valamiért. Köszi. :)

#9541 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 28. - 11:45

Sziasztok! 914 Honvágy Hableányról szeretnék mindent megtudni, amit csak lehet. Esetleg ha valakinek lenne róla képe, azt is megköszönném. :ang:

#9542 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 28. - 19:40

Sziasztok Kisbérisek!

Na, akkor pár mondatban összefoglalom az ez évi közgyûlést...természetesen csak a magam véleméyét tudom veletek megosztani. ;)

Sajnos mára már általánosítható, hogy a közgyûlés "közepes" érdeklõdés mellett (50-60 fõ részvételével) került Üllõn megrendezésre. Szerencsére a borongós idõjárás ellenére jó hangulatban.
A gyülekezés közben jó volt nézni, és szótváltani a többi tenyésztõtárs és baráttal. Ahol az elmúlt idõszak gondját baját, az ez évi terveket, tenyésztési tapasztalatokat, az equifest tapasztalatait és még sok minden mást beszéltek meg egymással.

Majd 10 óra után pár percel elnökünk Mátyás István levezetetésében megkezdõdött az idei taggyûlés.
Következtek a beszámolók:

-Kisbéri tenyészbizottság elnöke Pataki Balázs kezdte beszámolójával a sort. A tavalyi szemlék, rendezvények tapasztalatairól szólt. (Hódmezõvásárhely, Nyíregyháza, Hortobágy, Tapolca, Baracs, Debrecen, Aggostyán és Füzesgyarmat, illetve természetesen szóba került a Világkupa is...de errõl majd késõbb) Majd a tavalyi tenyésztési adatokat osztotta meg a résztvevõkkel.
Továbbra is 3,26 fedeztetés/év a kisbéri méneknek a kihasználtsága, és közel 30 mén után nem is született csikó tavaly. A megszületõ 170 valamennyi csikó 53 mén után született. Vagyis megállapítható, hogy a gazdasági nehézségek a tenyésztési kedvre is rányomták bélyegüket, ami valljuk be nem meglepõ. A fajtában tavaly Fernando Zsebtolvaj és apja Fernando Farsang hagyta a legtöbb utódot (10 db) és a Hadfi II Hadnagy is placcos lett a 8 egyeddel. Illetve Balázs kiemelte, hogy a tenyészkörzetek országszerte igen szétszórtak, és a személyes kapcsolatok és emberi tényezõk befolyásolják, hogy hol és milyen mértékben sikerül a fajtát népszerûsíteni. Itt kiemelték Galambos Jánost, aki az eddigi a KISBÉRI tenyésztésben "fehér foltként" nyilvántartott Békés megyében, az elmúlt évek áldozatos munkája ként egy mára jelentõs és példaértékû kis tenyészkörzetet. Hiszen a fórumon GJani néven ismert barátom egy 40-50 tisztavérû KISBÉRI kancapopulációt "toborzott" össze a környékben, hisz úgy sikerült népszerûsítenie a KISBÉRI fajtát, hogy egy ekkora populáció alakult ki 15-20 Km-es körzetben.
A beszámolóhoz Dr Szabó Lajos tensésztõtársunk is hozzászólt, ahol a K-Magyarországi ménvizsgának a megvizsgálásának újbóli lehetõségét feszegette, majd az OTP Világkupán való hagyományos lovak részére kiírt versenyszám pozitív és negatív dolgait sorolta el, majd az esetleges selejt és feleslegessé vált lovak értékesítésére kérte az egyesület segítségét , kiállását az ügy érdekében. Majd Nyrõ László a kiadványokban szereplõ adatok frissítésének fontosságét feszegette. Az egyesület vezetése ezekre a megpróbált kimerítõ választ adni.
-Világkupa: az egyesület a tavalyi versenysorozat szervezésébõl kimaradt, és ugye a nem sok ráhatása volt a késõn kiírásra kerülõ és az azon résztvevõ lovakra. De a kezdeményezést jó ötletnek és folytatandónak tekinti, és a többi hagyományos fajtatenyésztõ egyesülettel összefogva pénzdíjat is szeretne felajánlani az idei rendezvényre, de...szeretné, ha a versenyre egy minõsülési rendszeren keresztül vezetne az út, így olyan felkészített és nem "sufniból 2 hét alatt elõhúzott" lovak képviselhetnék a fajtát, mint tavaly (tisztelet a kivételnek).
- Az egyesület a korábbi 2 év sikertelen próbálkozása után sem adja fel, hogy az ország keleti felében évente legalább egyszer lehetõséget biztosítson a fajta egyedeinek a vigygára. Persze ez nem megy egyedül, (kell a többi hagyományos fata segítsége is) hisz évente 4-5 mén helyett nem rentábilis egy ilyen rendezvény megszervezése, lebonyolítása. De, szeretnénk ha ez a helyzet rendezõdne ebben az évben, miután Nagycenk sorsa is eldõl (és végre talán rendezõdik)...
- A kiadványok adataiban való frissítés végrehajtásához a tagok ismereteire és adataira továbbra is nagy szükség van. az idén elkészítésre tervezett Méneskönyv elkészítéséhez, "fõ rektorként" fel is kérték Németh Imre tenyéstõtársunkat.
- Az esetleges selejt és felesleg "önköltségi" felszámolása, sajnos az egyesület lehetõségein túlmutat, de ha lehetõsége lesz a véleménynyilvánításra, ebben az irányban is megpróbál segíteni...de ez egyenlõre elég reménytelen.

-Gidrán tenyésztõi bizottság elnöke Mihók Sándor prof. is összefoglalta az idei évet tenyésztési szempontból. Új irányú tenyésszemle lebonyolítási rendszer kidolgozását említte, illetve közölte, hogy az anglo-arab Vegánumot a Gidrán nem fogadja el ettõl az évtõl.

-Majd az elismerések és a díjak kiosztása következett. Fõleg a militaryban és a díjugratásban voltak lovak és lovasok díjazva. A fogat sportban és a díjlovaglásban nem került díj kiosztásra a tavalyi teljesítmények alapján. Az ügyvezetõ igazgató Novotni Péter kiemelte, hogy az ifi és fiatal lovasokkal nagyon jól teljesítenek lovaink, míg a felnõttek elvétve használják. Ez minden esetre elgondolkoztató. De bízzunk benne, hogy a felnövekvõ generáció hû marad magd a fajtához.
A díjjazottakat majd remélem Mókus77 részletesen ismerteti, mert én nem szerettem volna senkit véletlenül kihagyni! ;)


Méz!
Sajna kérdésedben nem tudok segíteni, de bízzunk benne, hogy lesz valaki aki igen.

Edited by Qkesz, 2010 március 28. - 19:44.


#9543 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 28. - 23:04

Köszönjük szépen!

#9544 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 29. - 9:04

Köszi Qkesz! :yeah: Nos, mint említettem visszatértem! 2010-es évre én is tervezek tenyészszemlét, hisz a 3 éves tendencia, amit évekig csináltam megszakadt. Minõségben nem fogok alább, hagyni, mint az elmúlt években!! Ezt megigérhetem. ;) Azt sajnálom egy kicsit, hogy az általam vásároltatott lovak, amelyek az én tenyészkörzetem erõsítették, már több éve a füzesgyarmati "tenyészkörzetet" szaporítják, de sebaj! :kv: Innen szép a gyõzelem. :D Nem mintha versenyként fognám fel, csak bízom benne egy kicsit eszébe jut még az embereknek a törekvésem és nem esnek hasra az éppen aktuális sztároktól!!! :hu: Bocsi, kicsit felfokozott érzelmi állapotban írom. Csak egy kicsit bánt az, és pontosan ezért szálltam ki egy kicsit, mert csalódtam az emberekben!!! Soha nem a lovakban. Nyugodt vagyok, majd a mén bizonyít. Minõség vagy mennyiség?! Ja, Qkesz, láttam a hírdetését a Szirénnek a lovasok. hu-n. De jó látni megint azt a csikót, aki nálad született és nevelkedett. Szép nagy csikó lett belõle! Tiszta Szindi az a csikó! :kir: Bízom benne se Pistit, se Janit nem bántottam meg. Ilyen világot élünk. Soha nem ebbõl akartam megélni, nem zavar mennyit fedeztetek, sõt ... Na mindegy, majd elmúlik. :rolleyes: Csak ezek után miért kell csodálkozni, hogy egyre kevesebben vannak a gyûlésen. Ki kíváncsi erre??? Igazából jó lenne egy kicsit lentebb tekinteni és minden próbálkozást értékelni. Az, hogy valaki egy kancával próbálkozik, vagy százzal, lehet az egy minõségibb, mint a száz együtt. Csak egy kicsit legyünk már reálisabbak, mert elképzelhetõ, hogy pár jó szó mindenkinek jól esne, aki úgy érzi tett valamit a fajtáért. Nem magamra gondolok. Én nem azért csinálom, mert elismerésre vágyok. Tudom úgy hangzik, de nem. Aki volt nálam szemlén szerintem vannak emlékképei milyen is volt. Ez most egy kicsit kitört belõlem. Akinek nem inge ne vegye magára. Mindentõl függetlenül gratulálok Galambos Janinak. Sajnálom, mindig is õszinte voltam. Nem tehetek ról, ezt tanultam a lovaktól, nem tudok valakinek a szemébe vigyorogni, mikozben a háta mögött meg szidom. Így gondolom és el is mondom.

#9545 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 29. - 10:19

Sziasztok! 914 Honvágy Hableányról szeretnék mindent megtudni, amit csak lehet. Esetleg ha valakinek lenne róla képe, azt is megköszönném. :ang:



Tudásom kurta a kancával kapcsolatban, és merõben pedigrisztikai. Ez a kanca a Makadám Mikádó nevû mén anyja (Mikádó apja a Makadám xx telivér). A kanca apja ha jól tévedek Honvágy-3, Honvágy Sárga Hannoveri import mén után.

Maga Mikádó egy 1993 évi szürke mén (161/172-184-21,5). Mivel a Makadám telivér is szürke volt, ezért még a kanca színét sem tudom megtippelni. Ugyanebben az évben született Dobri Lajosnál egy Malibu nevû mén Makadám után, ennél fogva talán õ tudna segíteni ennek a kancának a dolgában. Illetve maga Mikádó 2008-ban Felsõszentivánon állt Vörös Szilárdnál, a mén ekkor OMMI tulajdonban volt.

#9546 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.303 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 29. - 12:49

Langibaba.

Sajnálom, hogy megbántódtál. Ismerem a lelkesedésedet, én is voltam nálad tenyészszemlén, sok ló volt, jó hangulat, mindenki jól érezte magát.
Füzesgyarmaton is.

Megértelek, mert én is hasonló helyzetben vagyok, sõt körülöttem 100 kilométeres körzetben 5 (!!!) nálam sokkal jobb lehetõségekkel bíró termékenyítõ állomás van (Sáripuszta, Gánt, Baracs, Tattersall, Kabókapuszta). Aki ezeket a neveket ismeri, az csodálkozhat, hogy én még egyáltalán létezem. Kevesebbet termékenyítek, de csendben dolgozom tovább és igyekszem egy kicsit más irányba menni, másképp dolgozni, mint a többiek. Olcsóbbak és családiasabbak vagyunk, míg a többiek egy kicsit iparszerûen dolgoznak. Az állatorvosaik kitûnõk, de minden fed. idényben elhasználnak egy autót -- így nehéz odafigyelni és az emberek lelkével is foglalkozni. Csak azért jövök a saját példámmal, mert a ti viszonyotokat közelrõl nem ismerem, véleményt mondani nem tudok és nem is akarok, de szeretnélek abban megerõsíteni, hogy akarással, kitartással, egy kis versenyszellemmel többet kihozhatsz magadból, mint gondolnád.

A közgyûlési díjazottak:

Military:
Pintér Vanda -- Gidrán Sovánkával egész évben kiváló teljesítményt nyújtott, és a Ländliche EB-n (2 csillagos versenyen) második legjobb magyarként végzett a késõbbi magyar bajnok Sárközi Csaba után.
Szabó Brigitta -- Gidran Oktogonnal megnyerte a Ländliche EB 1 csillagos kísérõversenyét.
Orcifalvi Borbála -- négy kisbéri lóval (Vinzor, My Boy Magonc, Bob herceg Zsiráf és Korzó) ötödik helyezett lett a military ranglistán (nyolcvanvalahány felnõtt lovasból). Zsiráf elsõ lett az elõkezdõ bajnokságban.

Díjugratás:
Mráz Tamás -- 3 kisbéri lóval versenyez, többször volt helyezett A1, A2 kategóriában. Lovai: Maxim Mokka, Rakéta Remény, Maxim Mimi. Idén egy újabb kisbéri mént is munkába vett, Formás Figarót.
Hmaidi Fatima -- Széplak XIII Sissy nevû lovával hazai és nemzetközi A2 kategóriában sikeresen versenyzett, tavaly év végén Wiener Neustadtban 145 cm-es ifjúsági versenyen 3 lett.
Gonda Márta -- Amati Adonisszal A kategóriában versenyez.

#9547 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 29. - 14:08

Sziasztok ! Van 2 db egyesületi pólóm . Teljesen újak , csomagolásban ,M-es méretûek , sajnos rám nagyok. 1.Zöld színû , arany felirattal . 2.Világosbarna(bézs) színû , bordó felirattal . 2000ft/db Esetleg elcserélném olyannal , akire az s-es kicsi lett. :)

#9548 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 29. - 16:58

Bocsánat, hogy így kitörtem, nem az én stílusom. :( Akarásom, kitartásom még van, de versenyszellemem nincs és nem is volt. Nem szerettem volna a lovaimból soha cirkuszi mutatványt csinálni és egy kicsit hülyének is éreztem magam, amikor meghirdettem a lovat, mert olyan, mintha árulnám a gyerek testét. De most komolyan. Nekem nem az anyagiak miatt kell,hanem mert egyszerûen szeretem. Megértelek Mókus, ezzel a tömeggyártásos történettel. Nem bántódtam meg, igazából én soha sem vártam el, hogy rólam szóljon. A püspökladányi szemlén is odajött a televízió, hogy riportot készítsenek. Nagy nehezen megértették, hogy én elmondok mindent, de nem engem mutassam, hanem a szemlét, a lovakat. Róluk szól. Soha nem azt mondtam, hogy meghívást kaptam az expóra, hanem azt, hogy a lovam. soha nem tudnék a lovaim érdemeivel kérkedni. Ez az övéké, én csak a lehetõségét adom meg annak, hogy ezt mások is értékeljék, lássák. Lehet nekem nem jó a szemléletem. Anyagias világban élünk és így kellene gondolkozni. Évi eladott csikó menyisége = forintális haszon. Csak ez nekem nem megy. Valójában bízom benne, hogy mindenki megértette, mit szeretnék mondani. Semmi személyeskedés nincs a dologban és nem szeretném ,ha ezt bárki így gondolná. Eddig is megfértünk egymás mellet, ezután is menni fog. Más szemlélet... Minden téren! :) Az meg Mókus, hogy Te is így gondolkozol a lovaidról nem kérdés számomra. Aki minden nap felkel hozzájuk, velük éli a mindennapjait, ha rossz kedve van közéjük megy, hogy feltöltõdjön.... Sorolhatnám, de szerintem Neked és még vagyunk egy páran, akinek ezt nem kell magyarázni.

Edited by Langibaba, 2010 március 29. - 17:07.


#9549 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 29. - 19:47

Sziasztok Kisbérisek!

Mókus77!
Köszi a kiegészítést! :) Mivel így pontos és kerek a kép, mert a rám szabott feladatok mellett nem tudtam pontosan lejegyzetelni a díjazottakat. De, tudtam, hogy ez neked "csípõbõl megy"! ;)
De szeretnék még egyszer gratulálni a díjazottaknak. :yeah:

Langibaba!
Megpróbáltam a tényeket, tényként leírni, úgy ahogy történt, és nem "marketing" szempontból beállítani mondandómat! Elnézésedet kérem, ha ez ilyen reakciót váltott ki belõled.
Ha jól emlékszem az általad rendezett szemlék mindegyikén jelen voltam (voltunk), és mindig vittünk valamilyen lovat-csikót is. Mivel Füzesgyarmaton 2001-ben volt KB szemle, de egyéb okok miatt megszakadt a folytatás, így kapóra jött amikor a közelben lelkesen és ügyesen ti is elkezdtétek a KISBÉRIEK népszerûsítését. Majd abbahagytátok, így újra kellett indítottuk a füzesgyarmati rendezvényt, amit valószínûleg ezután is folytatnunk kell, mert nem hagyhatjuk a barátainkat, tenyésztõtársainkat cserben, hogy a mostanra népessé cseperedett kancaállomány szemle nélkül maradjon. Hisz ugye kötelezettséget is vállalni kell, és ápolni a kapcsolatokat.
Ha nem tévedek, mi és ti is jól éreztétek-éreztük magunkat egymás rendezvényein. :)
Hogy nem egyformák a véleményeink? Még szerencse! ;) Hisz az egyesületnek nem csak Mókusokra, Qkeszekre, GJanikra, kedvesekre, enying20-okra van szüksége hanem Langibabákra, Alexekre, Csepebabákra, messikre, Landgarafokra....stb (elnézést a teljesség hiánya nélkül írtam a neveket, ahogy éppen az eszembe jutott). Sok jó ember megfér egymás mellett, és együtt messzebb és hamarabb elõre lehet jutni, mint magányos Donqihote-ként. Ebbõl megélni pedig hiú ábránd szerintem is! Ezt csak szívbõl, áldozatok árán lehet csinálni. (szerintem) Ha a rentabilitást nézném, már rég el kellett volna felejtenem az egész lovakkal való foglalkozást. De tudom, hogy ebben egyetértünk! :)
Szóval vidáman, jókedvûen együtt elõre, és a nehézségek csak segítenek! ;)



#9550 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 29. - 21:15

Sziasztok!

Elnézést, hogy néhány "celebtõl" :dev: - a nagy társasági beszélgetések mián - köszönés nélkül mentem el, de sietõs dolgom volt egytõl egy kisbéri kancával :D

A közgyûlés tetszett, bár igazából a "szokásos" volt, szerencsére semmi riasztót nem hallottunk, sõt inkább büszkék lehetünk magunkra és a vezetõségre. Az elõadók szépen kiemelték és fontos is, hogy a fiatal versenyzõk - akik díjat is kaptak ezért - szívesen ülnek ismét a kisbérire, gidránra és eredményesen mennek a versenyeken. Ez tetszett és remélem, talán egyre több tenyésztõ vág bele, hogy fiatal lovas alá tegyen tehetségesnek ítélt, akár kezdõ lovat, hogy majd bizonyítson és vigye ismét jó hírét a fajtáknak.

Egy rosszabbnak mondható hír volt, hogy évrõl évre csökkenni látszik a tenyésztési kedv, ami igazából a fizetett kancadíjakból és csikóbélyegzésekbõl látszik, de gondolom részben igaz, mert sokan pl be sem lépnek a kisbérijükkel (vagy kilépnek), vagy nem bélyegeztetik a csikót (ami így csak származásában kisbéri, igen). Magam is elgondolkodtam, hogy érdemes-e Mamócával egyesületi tagnak maradni és fizetni, de végül úgy ítéltem meg, hogy "sosem lehet tudni". :)

Pozitív volt, hogy az idei OTP VK-n is lesz magyar fajták versenye, de ezúttal legalább már idõben lehet tudni és felkészült lóval, lovassal lehet szépíteni a tavalyi szégyenfolton. Ha jól értettem, idén az egyesületnek is lesz lehetõsége lovat ajánlani (kisbérit, gidránt) vagy legalább lesz együttmûködés a szervezõkkel.

Langibaba, szerintem nem volt vészes a kiakadásod, de majd lehet bizonyítani, mit tudnak a lovak, mit láttatnak. Remélem sok értékes fotót áthatunk majd egy klassz beszámolóval, ha lesz tenyészszemlétek! :)

Qkesz, köszönöm az említést, melyre sajna nem vagyok méltó, de azért igyekszem helyt állni a kisbéri fajtát támogatandó, ha mással nem, a két saját lúval mindenképp.

#9551 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 29. - 21:36

messi!

Ne szerénykedj! Hisz ha mindenki csak annyit tenne mint te... ;)


Hajrá KISBÉRISEK! :yeah:

Edited by Qkesz, 2010 március 29. - 21:38.


#9552 krli76

krli76

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 30. - 12:05

Szegénkyém elég ápolatlan, meg is kellene körmölni, egyébként a kondija tényleg kiváló. A barátod viszont nagyon jó fej.


Sziasztok Kisbérisek!

Hoztam nektek egy pár beígért képet!

My Boy Mirage márciusban:

Posted Image
Posted Image

Illetve két 2,5 éves "szétnyúlt" Zsebtolvaj csikó: Angyal és Bodor


Posted Image
Posted Image



#9553 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 31. - 18:37

krli76!
Igazad van lehetett volna még "simítani" rajta, de ebben a "télikabátot" elhagyó idõszakban nem volt egyszerû és így sikerült. ;) Illetve már ment lefele a nap, és sietni is kellett (bár ez nem magyarázat) ;)
A körmözés az folyamatban van, bár a kezelés miatt nem szabad siettetni. Mivel 5 hete volt az elsõ körmözése, ahol a pár szeggel (egyik lábon 2 szeggel) felütött és túlnõtt patát nem lehetett egybõl teljesen leszedni. De szerintem a héten már jó lesz az is.
Majd tolmácsolom GJaninak jókívánságaidat! :)


#9554 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 10:56

De nagy a csönd errefelé! Sehol egy régi, archív kép vagy akármilyen jó kis sztori? :) Nálunk csak munka van: Szami és én tanulunk, haladunk, a csikó meg növekedik, gyarapodik Mókusnál. :)

#9555 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 12:39

De nagy a csönd errefelé! Sehol egy régi, archív kép vagy akármilyen jó kis sztori? :)
Nálunk csak munka van: Szami és én tanulunk, haladunk, a csikó meg növekedik, gyarapodik Mókusnál. :)


Tessék:
Posted Image

Bár hálistennek nem annyira archív. Mókus 77 Zselykéjének az apja Nagycenken. Valamelyik STV kapcsán, de szerintem nem vizsga közben. sajnos nem túl jó, scanelt kép.

#9556 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 12:52

Itt pedig valamelyik Farmexpón. A két kép között nincs 10 perc különbség.


Posted Image

Posted Image

Azt hiszem talán kimeríti a jóértelemben vett "mindenes ló" fogalmát.

Edited by kedves, 2010 április 2. - 12:56.


#9557 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 14:24

A Farmer EXPO-s az 2002-es! :)

#9558 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.303 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 16:10

Kedves, de jó látni Markánst! Ha minden kisbéri olyan lenne, mint õ (na egy kicsit nagyobb azért lehet), akkor nem volnának ekkor gondjaink a fajtával. Elegáns, élénk, figyelmes, emberszeretõ, okos, tanulékony, szorgalmas, bátor. Emellett az ugrásokon precíz, kezdõ lovassal is megbízható, pedig nem volt agyon tanítva (9 versenyen tanuló lovasokkal összesen két fát ütött). Ha kell, nagyot is ugrik, rossz helyzetekbõl pedig kitornássza magát. Stabil idegrendszerû -- nem viseli meg, ha kifogják a kocsiból, ráteszik a nyerget és ugrania kell. Valamikor ezekért a tulajdonságokért keresték a magyar lovakat.

#9559 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 18:55

Kedves,

de jó látni Markánst! Ha minden kisbéri olyan lenne, mint õ (na egy kicsit nagyobb azért lehet), akkor nem volnának ekkor gondjaink a fajtával. Elegáns, élénk, figyelmes, emberszeretõ, okos, tanulékony, szorgalmas, bátor. Emellett az ugrásokon precíz, kezdõ lovassal is megbízható, pedig nem volt agyon tanítva (9 versenyen tanuló lovasokkal összesen két fát ütött). Ha kell, nagyot is ugrik, rossz helyzetekbõl pedig kitornássza magát. Stabil idegrendszerû -- nem viseli meg, ha kifogják a kocsiból, ráteszik a nyerget és ugrania kell. Valamikor ezekért a tulajdonságokért keresték a magyar lovakat.



Örülök neki, hogy egy csöpnyi örömöt szerezhettem nektek ezekkel a képekkel. ;)

A Farmer EXPO-s az 2002-es! :)


Igen. A szabadonugró pedig autentikusnak tekinthetõ forrás (a kép készítõje) szerint pedig 1998, és az STV2 vizsgán készült.

Edited by kedves, 2010 április 2. - 18:56.


#9560 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 3. - 21:30

Sziasztok Kisbérisek!

Gondolom a jó idõ miatt "pang" a TOPIC! ;)

Lehet lovagolni! :)
Születnek a csikók! :yeah:
Beindult a fedeztetési szezon! ;)


Edited by Qkesz, 2010 április 3. - 21:31.