Ugrás a tartalmakhoz


fjord lovak


  • Please log in to reply
2805 válasz a témához

#81 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 0:34

A világért sem akarom Csermelyék üzletét rontani, de nem olyan rég az eladó lovak között hirdettek két combonsütött, dán származású fjord méncsikót, a lovas apróban. Ha érdekel, keress vissza Encõke!

Hozzászólás megtekintése

õket már eladták.... :'(

#82 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 7:49

A novemberi Cavalloban is hirdetnek fjordot. Kancát, ha jól emlékszem.

#83 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 8:30

A novemberi Cavalloban is hirdetnek fjordot. Kancát, ha jól emlékszem.

Hozzászólás megtekintése

Köszi, hétfõn megveszem.
  • Kaiser kedvelte

#84 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 14:05

Ez engem is érdekelne. Kire sikerült rásózni? :kir: Egyébként nem fog benne csalódni. Szerintem.  :yeah: Ha nyugodt és kislóra vágyott. Csak vele is vigyázni kéne a takarmányváltásnál...

Hozzászólás megtekintése

MI az, hogy rásózni? csak áradoztatok róla, akkor mi ez a rásózás dolog?

#85 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 17:20

Értsd idézõjelben. :)Egyébként a smiley-k is egyértelmûvé teszik, hogy nem rásózásról volt szó, hanem igenis jóljár vele az, aki vette. ;)

Edited by Zsubaba, 2005 november 20. - 17:21.


#86 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 10:52

Szerintem is :) Meg amit írt legutóbb mélben, abból az derült ki, hogy õ is úgy gondolja ;) Amúgy jól van, mármint Doki, de még kövér :D (Még az is lesz egy ideig, biztos, nekem is igen komoly munka volt Vikinget lefogyasztani :cool: ) Amúgy tényleg az a furi, hogy hiába van nagy kereslet fjordokra, Dokinak jópár hónap alatt sikerült csak megtalálnia a gazdáját (félfjord léte ellenére). És igen, én se cserélném el Vikinget semmi pénzért "rendes lóra" :yeah: Annyira megvan benne minden, amit kerestem, hogy nagyon. Kis pörgõs, menõs, okos, megbízható, bátor, nem hisztis, ha felhúzza magát(mert azért az is kell néha), hamar lenyugvós.aláírás: egy elégedett és igen elfogult lógazda :ang:

#87 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 12:54

http://www.vikingfjord.de/http://store1.yimg.c...s_1873_10978564:D

#88 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:53

Értsd idézõjelben. :)Egyébként a smiley-k is egyértelmûvé teszik, hogy nem rásózásról volt szó, hanem igenis jóljár vele az, aki vette. ;)

Hozzászólás megtekintése

Nyugi értem én :Dcsak egy bajom van: hogy lemaradtam róla, mert nagyon érdekelt, csakhát idõ kellett a család (többet) keresõ tagjának (férjem) meggyõzéséhez (az én gyesem egyelõre kevés lett volna hozzá..... )

#89 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 14:04

Aha szóval megvetted volna?Ezt nem tudtuk. Legalábbis én nem.Lesz még ilyen ló neked, nyugi.Szoktak azért hírdetni félvéreket is..

#90 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 14:13

Hát igen, a bácsinak sürgõs lett az eladása.Amúgy ahogy Blue szokta mondani: amelyik ló hozzád akar kerülni, az elõbb vagy utóbb hozzád is fog.Dokira különben én is nagyon vágytam, de 2 lovat egy fenék alá minek begyûjteni? Az anyagi oldaláról nem beszélve..Alig várom már, hogy az új gazdija küödjön képet róla, vagy idetaláljon végre ;)

#91 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 14:14

Igen, az jó lenne, ha idetalálna és elmesélné hogy boldogul vele, és egyáltalán milyen karakterû az a Doki.

#92 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 14:17

Aha szóval megvetted volna?Ezt nem tudtuk. Legalábbis én nem.Lesz még ilyen ló neked, nyugi.Szoktak azért hírdetni félvéreket is..

Hozzászólás megtekintése

nagyon megtetszett (azóta is õ a háttér a monitoromon :kir: )és BoKa is csak jókat írt róla. Sajnálom, mert ideális lett volna a kora miatt is (csikót nem akarok, egyszer már vettem egy 2 éveset és alig bírtam kivárni, hogy végre ráülhessek és akkor még sokkal több idõm is volt) és az ára is jól hangzott (sokszáz ezret nem tudok lóért adni, sajna)

#93 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 14:44

Emeset, felhívtam a bácsit, és megkérdeztem. Beszélt még valami ismerõsérõl, több fjordról, akiknek olyan a sörényük, meg a farkuk mint Vikingnek, és ha többet megtud, visszahív.

#94 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 14:54

De mint, ha Emeset-nél pénzprobléma állna fenn.Mármint, hogy csak a párja keres, mert õ Gyesen van.Igaz?Akkor most sem fog tudni lovat venni, tartani...

#95 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 15:01

Ööö.. mármint ilyen kondíciók mellett döntött a lóvásárlás mellett, csak mire elhatározta magát, és a férjét, Doki elkelt. Én meg megigértem neki, hogy megkérdezem az öreget, hogy tud-e még. És tud, vagy inkább sejt :)

#96 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 16:04

Csak annyira áll fenn ez a pénzprobléma, hogy a Dokiért kért 160-t ki tudtam volna fizetni, de ennél sokkal többet már nem (plusz még szállítani is kéne, mert én Debrecen környékén élek, de azt megoldanám valahogy). Tartani tudnám (persze nem egy méregdrága elit lovardában, de itt a faluban nagyon olcsón meg lehet úszni a dolgot. Az biztos, hogy nem éhezne :)Szóval ha tudtok valami NYUGODT (ez a legfontosabb) pacit (a Dunától keletre), szóljatok!Köszi

#97 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 20:48

Világért sem rontanám a fjord-dílerek üzletét, de ha az a nyugodt ló hucul is lehet, akkor esetleg egy kérdést megér a debreceni Balla tanyán, hogy van-é náluk eladó hucul. Bogár szokott berakni képeket az ottani lovakról, õ biztos tudja az elérhetõségüket.

#98 micha

micha

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 21:16

Kedves fjord barátok!Hiába mondom, hogy nézzetek körül az interneten.Még egyszer mondom: www.fjord.hu !!!

#99 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 11. - 19:17

BoKa!Van valami firss fotó Vikingrõl? Vagy rólatok?Kíváncsi lennék pl, hogy hogy néz ki, meg a medvebundára.. :D

#100 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 11:33

A héten teszek fel, remélem :)Amúgy Viking lökött kicsit, azt hiszem :D Kaptak kintre a karámba egy nagy kádat, hogy az lesz az itatójuk. Hát a lökött gyerek nem belemászott az elejével? Télvíz idején, fagyban :rolleyes: Na ennyit arról, hogy ne legyen vizes mikor beérünk tereprõl :mad: ( :imádom: )Képzelem mit fog benne nyárom mûvelni..Amúgy mostanában egyfolytában tele van. Szerdán még bakolt is :yeah: Sose gondoltam volna, hogy ezt fogom valaha mondani, de örültem neki. (persze azért bizos ami biztos, lecsesztem érte :D ) Szombaton meg Fakóval mentünk egy nagyon kis vidámat. Egyfolytában vágtázni akart, meg vágtázni, meg menni meg menni.. Aztán egy rövid szakaszon el is vittek kicsit... Idõnként rá sem ismerek, hogy mire képes, ha akar... Haramia news? ;) Eltûnik az ujjad ha végigsimítod? :D Te hány centis takarót vettél rá?

Edited by BoKa, 2005 december 12. - 11:43.


#101 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 20:22

Az ujjam, igen, simán eltûnik a szõrében. :D Huhh! A takarót tavaly vettem, vagy 145-öst, vagy 155-öst, de úgy emlékszem, inlább a 145-ös volt. Az biztos, hogy tavaly óta nõtt, mert a takaró "rövidült". :D Meg a lovardatulaj is megjegyezte, hogy kezd a lovam lóformájú lenni.. :dev: (Már nem olyan csikó alkatú)Ami Viking telefenekét illeti, nem tudom mennyi abrakot adtok neki? A lényeg, hogy az alig kell nekik, még télen sem...Haramia egy kis fandlinyit kap naponta. Ha 1 hetet nem megyek ki, akkor terepen, társaságban bakolásra hajlamos õ is. De csak ilyenkor télen. Nem hiába! Ez az õ évszakuk! :yeah: Egyedül kint, vagy bent dolgozva nem bakol télen sem.

#102 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 11:04

Én is 145-ös takarót vettem neki, de kiröhötek érte :) Nyáron/õsszel 1/2 fandli nagykátait, és 1/2 E-s (tehát csökkentettfehérje és szénhidrát tartalmú) tápot kapott. Most télen 3/4 nagykátait. De ezek a fandli méretek semmit nem jelentenek, ahány különbözõ fandli, annyi különbözõ méret. Viszont... Hízott. De azt mondták, ne kezdjem most fogyókúrára fogni, mert télen nem jó ötlet. Hát, nem tudom..Mikor Viking bakolt, akkor egyedül voltunk kint, aztán szombaton Vukkal is igen jókedvûen ugrándozott.Amúgy azt hiszem nagyon érzékeny a patája a kemény földre is. Vasárnap fagyott már rendesen, és ahol kemény út volt, nagyon óvatosan lépegetett, és esze ágába sem volt ügetni pl. De mikor rátértünk olyan útra, ami puha volt, rákapcsolt a sebességre magától :)Valahol olvastam, hogy te Haramiára másmilyen patkót tetettél. Az hogy jött be?

#103 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 11:46

Szerintem semmi baja nem lesz, ha leveszed a kaját. Pont most van a Lovas Nemzetben, hogy ezeket a lovakat másképp kell takarmányozni. A fjord, és izlandi az ún. vastagbõrûek (a végén még rinocéroszok lesznek.. :dev: ) csoportjába tartozik, hideg éghajlat miatt, de a hafi pl. már nem.Szóval ezeknek szinte elég a jó minõségû tömegtakarmány, akár télen is. Nagyon jó hústartóak, csak híznak, meg hülyülnek, ha sok a kaja.Haramia is utálja a kemény és köves talajt, õ is csak óvatosan lépeget ezeken.Az easywalkert tetettem rá, de az hidegben nem jó, csúszik, mint a fene. Így az most eltárolja magát nyárig, de akkor is majd csak sarkakkal. Most sima kissarkas, hókivetõs patkó van rajta elõl, így már nem izgatja nagyon a talaj.Végülis jó rá az 145-ös takaró?Mert, ha igen, nincs min röhögni. :dev:

#104 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 12:05

Hát.. nem tom, hogy jó-e a takaró rá :D Túl sokáig nem szoktam rajta hagyni, csak amígy felszárad, meg addig bezárom a boxába, ne nyalják le róla a többiek :) (Két hafival vannak együt az "éjjeli" karámban, amibe a box van, ahonnan szabadon ki-be járkálhatnak, mindig. Tehát mikor rajta van, akkor nagyon nem mocorog.Kapnak már mindenféle nevet :D Rinocérosz, vastagbõrû, primitívek, játéklovak, minden jöhet, elbírják :D Azt nem szeretném, hogy semmit ne egyen, amikora többiek kajálnak, mert az azért elég kicseszés lenne szegénynek. Zabot nem kap, nem is fog. Haramia tápot kap?Miért jobb az easywalker neki?

#105 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 12:17

Haramia lómixet kap. RC-tõl hozom.Az easywalker mindig is érdekelt, hisz a honlapján, csak ló-sportcipõként emlegetik, meg akiknek fent volt, csak jókat mondtak róla.Akkor határoztam el, hogy egyszer mindenképp kipróbáljuk. Puha, ruganyos, csak hidegben, sárban csúszik sarok nélkül.

#106 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 16:06

Csináltam pár képet hétvégén Viking bunkdájáról (meg önmagáról) csak egyelõre nem tom sínre (gépre) tenni. Van köztük pár lókesztyû kép :) (Beletúrva a bundájába eltûntek az ujjaim szinte teljesen). Azt mondták, egyre kevésbé van lóformája :D

#107 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 14:58

Viking köhög :( Egész éjjel kint ázott az esõben :mad:Rossz a boxának az ajtaja, és amilyen lüke, mikor kint esik, akkor nem megy be a fedett részbe, hanem ázik. Most meg köhög megint :mad: :hupp:

#108 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 15:01

Viking köhög :( Egész éjjel kint ázott az esõben :mad:Rossz a boxának az ajtaja, és amilyen lüke, mikor kint esik, akkor nem megy be a fedett részbe, hanem ázik. Most meg köhög megint :mad: :hupp:

Hozzászólás megtekintése

Be tud menni, vagy kizárta magát?Ha be tud menni, csak nem ment be akkor nem hiszem, hogy ezért köhögne :(Az én lovaim szinte sose mennek be az istállóba, még jégesõben is kint állnak....

#109 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 15:14

Nem tudom, hogy becsukódott-e az ajtaja, vagy be se csukták.Ha nem ezért, akkor miért? Egyszer pár hete szintén köhögött, akkor is kint éjszakázott az esõben/hóban. Párat köhögött, aztán elmúlt. Ha nem ettõl, akkor mitõl?Viking is két hafival van együtt amúgy. Nagyon elvannak. Képesek egy vödörbõl enni, egymás szájából kienni a szénát. Ezeknek bármit szabad egymással szemben :)

#110 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 23. - 17:15

Haramia is kint van, esõben, hóban, fagyban. Nincs beállójuk..mégsem volt baja. Most sincs, hála. Biztos, hogy attól van? Szegény!

#111 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 23. - 21:14

Az enyém mondjuk éjszaka bokszban van, száraz almon. Ennyi azért kell...ilyenkor télen.

#112 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 29. - 13:39

Elvileg õ is bent van boxban éjszaka.Annnyira hülye, hogy ha esik, ha fúj, ez a marha képes kint ácsorogni. Úgyhogy inkább nem kérdezem meg tõle, õ hol szeretne inkább olyankor lenni :)Most különben kicsit tele lehet a segge már, 23-án ültem rajta utoljára :( Akkor egy kicsit õrültködõs terepet mentünk, hóban vágtával, dombon fel aztán lerohanva, amibe még pár mûijedezés is belefért :) Igen jó kedve volt, pedig sötétedéskor mentünk ki, amit többnyire nagyon utál. Azóta vagy karácsony, vagy szinten aluli talaj.Hát legalább az is kiderül majd, hogy hogyan viselkedik pár hét ácsorgás után...Majd felkötöm az alsónemûm :D

#113 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 29. - 16:36

Én meg már vagy 10-e óta nem ültem rajta. Az õ fara még jobban tele lehet.. :dev: Két biztos pont van ilyenkor: Vagy bentmaradok vele, vagy egyedül megyünk ki.Társaságot ilyenkor inkább kerülöm, mert akkor hülyébb és én sem tudom úgy "szankcionálni" a hülyeséget, ahogy szeretném. :dev: Lehet újból felépíteni majd a kondit.De itt ma megint tiszta jégpálya minden. Szó szerint. :mad: :(

#114 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 30. - 13:44

Elvileg õ is bent van boxban éjszaka.Annnyira hülye, hogy ha esik, ha fúj, ez a marha képes kint ácsorogni.

Hozzászólás megtekintése

Az én lovaim is ilyenek :D Van egy szuper futóistállójuk, belül finom-meleg-száraz szalmával, és alig mennek be :rolleyes: nem is értem.... most is, viharos szél fúj, csak úgy kavarja a havat, öt perc alatt csontá fagytam kint, õk meg a karám másik végében áldogának... Minden télen ezt csinálják, volt, hogy ónos esõben jégcsapok lógtak róluk... (mint egy idióta próbáltam õket beterelni az istállóba, bõrig ázva, egyet bevittem, kettõ lelépett, majd hagytam a francba az egészet... ) de még (lekopogom) sosem volt ebbõl baj :)Hogy van Viking?

Edited by lisawica, 2005 december 30. - 13:46.


#115 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 16:09

Hogy van Viking?

Hozzászólás megtekintése

Hát.. ha áll nem köhög, futni mostanában meg nem tudtunk kimenni. 23-án utoljára, még mindig, akkor nem köhögött. Nem tom melyik nap volt tavaly ( :) ) amikor olyan baromi viharos széllökések voltak, asszem 30-án. Na nekem pont akkor jutott eszembe kimenni Kutyus lovásszal, és a csõdörével. Csak lépni tudtunk, és hazafelé Kutyus attól félt, hogy nem fogunk hazaérni, és be kell kéredzkednünk egy útba esõ másik loviba éjszakázni. Volt ahol térd felett ért a hó, levegõt simán nem tudtunk venni, annyira erõs volt a szembe szél. Szóval igazi extrém lovaglás volt :D Szegény Vikingtõl bocsánatot is kértem, hogy ilyennek tettem ki :D Viszont ahol a csõdör besokallt, hogy õ arra nem, és izé, ott Viking mintha semmi extra nem lenne szépen viselkedett. Pontosabban azt nézegette, hogy hova tûnt elõle a lófütyi, de különben utána simán továbbment. Max közben szidta a nénikémet :D

#116 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 19:24

Csermely cikke a fjordokról

#117 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 19:26

ilus, apcon tudsz fjord teleprõl? ma voltam arrafelé és a hidegvérû tanyán így emlékezett a tulaj.

#118 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 19:30

Csermely cikke a fjordokról

Hozzászólás megtekintése

"Legendás munkakészsége, jóindulata mellett egyik legnagyobb erénye, hogy hosszabb pihentetés után is fegyelmezett marad, biztonsággal befogható, vagy lovagolható anélkül, hogy bárkire veszélyt jelentene levezetetlen energiája. Na erre kíváncsi leszek, ha végre kikeveredek :yeah:

#119 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 20:21

A haflingikrõl is szoktak ilyesmit állítani, ehez képest az enyémeimnek tisztességesen bír zabszem lenni a s*ggükben, ha hosszú ideig nincsenek lovagolva :DHajrá Viking!!!! :P :kir: :D

#120 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 18:47

Uni!Igen, Apcon is van fjord tenyészet. Hírdet mindenhol eladó csikókat.Lehet, hogy a tisztavérû fjord ilyen nyugodt (ismerek is nem egyet), Haramia sem ilyen, lehet, hogy a 1/4 arabvér bezavar. :dev: Vikingben is ki tudja mi csordogál még... :dev: A hafik némelyik törzse meg telivérezve lett, nem tudom Lisa a te hafijaidban van-e? Haramián már egy hónapja nem ültem, úgyhogy sokáig benti munka lesz, aztán egyedül eljátszunk kint. :D