Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovak sörényének fonása


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
148 válasz a témához

#81 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 16:09

jujj ez télleg jó ötlet.... :D és eddig nem jutott eszembe... KÖSZÖNÖM :D ha sikerül majd hozok képeket :D

#82 hegebal

hegebal

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 19. - 13:54

Hogy kell a lófarkát felkötni?? Nincs valakinek kép róla?

#83 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 19. - 18:10

Képem nincs róla,de...
egy nagyon vékony,hosszú tincset kihagysz,a többi farkát összetekered,mintha mondjuk kötél lenne/hú ez hülyén hangzik/ felhajtod,és a maradék tinccsel körbetekered a farokrépa alatt,majd csinálsz rá belõle egy kioldható csomót,mint a lókikötõn.
Remélem,hogy érthetõ voltam. :)



#84 hegebal

hegebal

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 19. - 20:24

Köszi ! Holnap ki is probálom.

#85 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 19. - 20:52

Oké,majd számolj be,hogy sikerült :)



#86 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 20. - 11:00

hali van valakinek ötlete hogy hogyan fonjam be egy csutka sörényû lónak a sörényét? :S már próbáltam bogyókba de ahoz nagyon csutka.... és ha mondjuk végigfonom a sörényélen akkor az nem bomlik ki túl hamar? :D

#87 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 20. - 11:05

hali van valakinek ötlete hogy hogyan fonjam be egy csutka sörényû lónak a sörényét? :S már próbáltam bogyókba de ahoz nagyon csutka.... és ha mondjuk végigfonom a sörényélen akkor az nem bomlik ki túl hamar? :D


Ha végig tudod fonni,akkor az nem is csutka!
Bogyóhoz ne fond,csak tekerd össze a tincset,hajtsd föl,tekerd rá a gumit,és kész.

#88 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 20. - 13:04

nem tudom végig tudom-e fonni.... (már próbáltam még oldalra a nyakára fonni ahoz nagyyon nem volt jó) jahh és köszi az öteltet a bogyókhoz :D így biztos sikerülni fog :D

#89 MoonLight

MoonLight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 472 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 21. - 23:19

Sziasztok!
Ma én is próbálkoztam, igaz nem a legszebb. Majd ha jön a meleg megmosom a sörényét és akkor vizesen fonom be neki.Már a technika is megvan, majd a hátára ülök, mert földrõl nem jön ki olyan szépen :)
Oldalról:
Posted Image
Felülrõl:
Posted Image

#90 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 22. - 7:18

Ügyes!!!!

#91 Sweet Silver

Sweet Silver

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 22. - 11:17

Ezt hogy csináltad? Nagyon tetszik! :) Ha már itt vagyok megkérdezem: Ti használtok farok-sörény kifésülõ sprayt?

#92 Hehehe

Hehehe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 695 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 22. - 15:31

Ha már itt vagyok megkérdezem: Ti használtok farok-sörény kifésülõ sprayt?


Én szoktam, remek találmány. :D

#93 MoonLight

MoonLight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 472 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 23. - 19:10

Ezt hogy csináltad? Nagyon tetszik! :)
Ha már itt vagyok megkérdezem: Ti használtok farok-sörény kifésülõ sprayt?


Úgy csináltam, hogy nem oldalról fontam a sörényél mentén, hanem pont rá. Elkezdtem 3 vékony tinccsel és ahogy haladtam mindig úgy fogtam hozzájuk egy kicsit. Ha a hátára ülsz és úgy fonod sokkal könnyebb és szebb lesz, ez amolyan próba volt.

Spray-t nem használok, nagyon ritkán van fonva, mivel az elsõ 10 percben szétrázza :)

#94 Sweet Silver

Sweet Silver

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 23. - 21:27

Ezt nekem is kikell próbálnom! :) Majd hozok képet ha sikerül.

#95 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 23. - 22:52

Úgy csináltam, hogy nem oldalról fontam a sörényél mentén, hanem pont rá. Elkezdtem 3 vékony tinccsel és ahogy haladtam mindig úgy fogtam hozzájuk egy kicsit. Ha a hátára ülsz és úgy fonod sokkal könnyebb és szebb lesz, ez amolyan próba volt.

Spray-t nem használok, nagyon ritkán van fonva, mivel az elsõ 10 percben szétrázza :)


Nekem is tetszik :yeah:

#96 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 14:00

én csak "sörénygubancoló"nak hívom, és szerintem is egy igazi áldás. Amikor megvettem a lovamat, a olyan szinten el volt hanyagolva hogy egy nagy raszta volt az egész farkincája, a ennek a löttynek hála kevés vágással meg tudtuk menteni 90% ban (el sem merem mondani hány óráig bontogattuk neki, és a szentek között emlegettem az ex tulajt :dev: ) majd húsvétra kicsinosítom, és jövök képekkel én is további kitartást!

#97 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 21. - 21:03

Mai termés :)
Szintén

#98 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 21. - 21:12

kicsit hevenyészett, de megteszi

http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

#99 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 15. - 6:39

Emlékszem, hogy volt errõl a fonásról korábban szó, véletlenül találtam ezt a videót. Remélem jól jön valakinek :)

#100 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 17. - 8:08

hoztam egyet :)

sikerült

#101 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 20. - 17:56

Ma megszenvedtem Szõke sörényével, hogy a holnapi versenyen jól mutasson, de lehet, hogy addigra szétbomlik a nyomorék daslö ócska sörénygumik miatt. :rolleyes:

Szóval, ez volt a kiindulási alap, a simán befont sörényét szétbontottam, ettõl "kissé" hullámos volt.

És a kész mû. A tetején a fehérek a daslö gumik, majd miután a hajam hullani kezdett az idegtõl, mivel 10-bõl 8 selejtes volt, elõvettem a leértékelt ócsó sárga noname gumikat, aztán azokkal már pikk-pakk ment a dolog.

Hátulnézetbõl.

Kell valakinek ingyért 1-1 zacsi daslö fehér és kék sörénygumi? Odaadom, csak ne is lássam többé... :gm:

#102 Kittu

Kittu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 420 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 31. - 19:41

Jó ez a hálós fonás! :yeah: De kell hozzá alapanyag. :) Próbáltam Haflingi sörényt bogyózni - értelmetlen hülyeség. Azt kevés hajúaknak találták ki. :gm: Szóval inkább meg se örökítettem.

#103 natalia.k

natalia.k

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 5. - 14:18

Úgy csináltam, hogy nem oldalról fontam a sörényél mentén, hanem pont rá. Elkezdtem 3 vékony tinccsel és ahogy haladtam mindig úgy fogtam hozzájuk egy kicsit. Ha a hátára ülsz és úgy fonod sokkal könnyebb és szebb lesz, ez amolyan próba volt.

Spray-t nem használok, nagyon ritkán van fonva, mivel az elsõ 10 percben szétrázza :)


Mielõtt fonsz, soha ne használj spray-t, mert kicsusznak a szálak!

#104 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 7. - 12:20

csomózás ez is az,de jobban látszik nesztek egy kis fonás spanyolból.. ezt nézzétek csak meg!bár nem fonásos
Egészségetekre! :kv:(arra még ne jöttem rá,képről hogyan lehet megtanulni a fonás folyamatát..off)

Edited by parkjoe, 2010 október 7. - 12:21.


#105 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 7. - 12:26

elsõ próbálkozásom Lindám sörényével

#106 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 7. - 12:50

Van még bőven amiből okosodni lehet.
farok fonás
francia technika
egyszerűbb ritkább
fonás dús hosszú sörényre
fonás
hosszú vékony sörényre,kicsit spanyolos..jó

Azt hiszem ennyi elég lesz..(az utolsót is nézzétek végig,mert csak a videó végén van a lényeg)

Edited by parkjoe, 2010 október 7. - 13:06.


#107 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 7. - 14:06

Én még szeptemberben próbálkoztam volna versenyre fonni, meg kell mondjam, a ló legyek miatti állandó mozgolódása nagyon zavart, így egy idõ után feladtam. (A verseny is elmaradt. :gm: ) A bogyók nem tetszenek, végig akartam fonni egy csini fekete szalaggal (kb. mint a szürke spanyolol vodeón), de folyton kibomlott meg szétcsúszott a fejrázogatás miatt. Nagy is a ló, ha székre állok, mindig elmozog tõlem, a hátáról meg nem érem el a zsiráfnyak elejét... Így marad a megszedés, és mivel olyan kevés, vékony és egyenesszálú sörénye van (nem olyan dús lobonc, mint amit én szeretek), talán még Hihi se hányta volna el magát tõle. :D A légymentes idõszakban azért nekiugrom újra a gyakorlásnak. Kérdés: a hajhab nem segít abban, hogy jobban tapadjon, és ne csússzon ki a fonatból a fürt?.Egy jó szoros fonás kibír egy éjszakát, vagy közvetlenül a verseny reggelén kell küszködni vele?

#108 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 7. - 14:24

Szerintem nem érdemes kísérletezgetni az átéjszakázással, azelõtt célszerû fonni, mielõtt "porondra lép" a jószág. Ehhez persze kell gyakorolni, hogy gyorsan meglegyen :) Bogyózásnál is látom a többségében rutintalan versenyzõket, amikor nagy hévvel már elõzõ este rákészülnek a témára, bogyóznak, fésülgetnek stb. Aztán reggel meg az addig aránylag csinos lóhaj úgy néz ki, mint amit lehánytak :gm: Én szeretek inkább picit korábban kelni, pikkpakk rendbetenni, fonni, pucolni, aztán jólvan :)

#109 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 7. - 15:01

Ehhez persze kell gyakorolni, hogy gyorsan meglegyen :)


Akkor megpróbálom ujjgyakorlat szintjére fejleszteni. :)

#110 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 7. - 16:38

Wax.Csodákra képes.

#111 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 7. - 18:50

Köszi.

#112 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 8. - 10:12

Szívesen.Én is csak véletlenül jöttem rá,sietve bevágtam a batyumba,hátha jó lesz..és bevált.

#113 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 8. - 19:33

Nagyon dús a lovam sörénye, és hosszú is nagyon, csak eléggé össze-vissza. Próbáltam vizesen befonni meg hasonló, hátha attól észhez tér, de nem jártam sikerrel. Le kell akkor vágni ha egy oldalra szeretném szoktatni? Én is használok kifésülõt, decathlonos, a márka nem tudom mi, de nekem kicsit ragacsos. A lovam pedig homokon hentereg... Most nem fésûvel hanem gyökérkefével estem neki a sörényének, és sokkal szebben kiszedte a port, meg szebb lett az összhatás.

#114 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 8. - 20:16

Nem tudnál mutatni esetleg egy képet róla? Úgy sztem okosabbak tudnánk lenni :)

#115 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 9. - 14:09

Nem tudnál mutatni esetleg egy képet róla? Úgy sztem okosabbak tudnánk lenni :)



De, csak most elég bénán néz ki, mert középen egy hosszú részen letolta magának punk-ra, ott alig pár centis.
Pedig olyan szép volt eddig.... egyébként ezért is gondoltam, hogy vágok belõle egy picit, hátha akkor nem lesz ennyire feltûnõ.

A profilképemen kicsit látszik :D

Edited by Pallasz, 2010 október 9. - 14:11.


#116 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 9. - 19:01

Hát elõször is, sokat segít ha minden áldott nap jó alaposan kifésülöd arra az oldalra ahova szeretnéd szoktatni. Pl. munka elõtt és után is. De tényleg fullosan, úgy mintha a hajad lenne :) Ami nálam sok lónál bevált, bár azoknak "sportsörény" méretûre volt tépve/vágva, az az hogy tincsekre osztod, és a tövénél összegumizod, legumizod egy oldalra, jó szorosan. Aztán úgy hagyod mondjuk egy 5 napra. Minden nap meg kell igazítani, széthúzogadni h jó szorosan ott legyen a gumi a tövén, vagy lecserélni a gyengélkedõ gumikat.

#117 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 10. - 7:42

Pallasz!Ne vágd le a lovad sörényét ha szép dús!Ezt javaslom:
Fond oldalra

Edited by parkjoe, 2010 október 10. - 7:46.


#118 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 10. - 9:39

Ori! Én a ritkás sörényû lovat nem tépném, hanem visszavágnám csak, ollóval. A sörényt egy oldalra fonással szokták "szoktatni" Szép egyenletes fonott tincseket csinálsz neki, arra az oldalra, amire szeretnéd, hogy álljon a sörény. 3-4 napig így közlekedik. Utána kiveszed. igény szerint ismételni kell.

#119 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 11. - 8:02

Ori!

Én a ritkás sörényû lovat nem tépném, hanem visszavágnám csak, ollóval.

Én bicskával szedtem meg a végét, elég rendezett lett. De neki a fonás jobban állna, a sörénye nem nagy szám, van ellenben szép hosszú, ívelt nyaka, amit kiemelne.


A sörényt egy oldalra fonással szokták "szoktatni"



Szép egyenletes fonott tincseket csinálsz neki, arra az oldalra, amire szeretnéd, hogy álljon a sörény. 3-4 napig így közlekedik. Utána kiveszed. igény szerint ismételni kell.Na, ezt alkalmazni fogom, az enyémnek is van a füle mögött pár frakciózó tincs. :D

Mindnekinek kösz a tanácsokat. :ang:



#120 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 11. - 14:33

Hát elõször is, sokat segít ha minden áldott nap jó alaposan kifésülöd arra az oldalra ahova szeretnéd szoktatni. Pl. munka elõtt és után is. De tényleg fullosan, úgy mintha a hajad lenne :)

Ami nálam sok lónál bevált, bár azoknak "sportsörény" méretûre volt tépve/vágva, az az hogy tincsekre osztod, és a tövénél összegumizod, legumizod egy oldalra, jó szorosan. Aztán úgy hagyod mondjuk egy 5 napra. Minden nap meg kell igazítani, széthúzogadni h jó szorosan ott legyen a gumi a tövén, vagy lecserélni a gyengélkedõ gumikat.



Köszi! :)
Hát, próbáltam már fonni, egybe az egészet parkettába, aztán mikor szétszedtem a következõ elázásig olyan is maradt! A gumizás viszont jó ötlet, kipróbálom.
Csak az a baj h állandóan össze is koszolja magát a gonosz, hiába pucerálom állandóan a sörényét, a kifésülõ lötyibe csak mégjobban beletapad a homok ha hentereg, meg a por meg minden túró, mert félrideg tartásban van. Hiába küzdök sosem lesz angolbokszos patikatisztaságú :)


parkjoe! köszönöm!

Edited by Pallasz, 2010 október 11. - 14:37.