Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Beteg lovak az üllõi klinikán


  • Please log in to reply
557 válasz a témához

#1 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 30. - 12:32

Maderon kapcsán sokszór megfordultam a klinikán.A Fuszekli, mivel a késöbbiekben szeretne állatorvos lenni, és nagyon élvezte a dolgot, elhatározta, hogy az éves munkáját az iskolában, ebbõl a témából választja.Madika történetét már feldolgozta, csupán néhány eredmény várat még magára.Szeretné több beteg ló esetét is megismerni, ezért a késõbbiekben rendszeresen fogunk járni a klinikára. Ha van köztetek olyan, akinek sajnálatos módon, oda került a lova, és szeretné, hogy a távolság miatt, rendszeresen kapjon róla hírt, itt írja meg, és estére megírom a látottakat és az új vizsgálatok eredményeit.

Edited by don quihote, 2008 március 19. - 11:47.


#2 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 30. - 12:51

Ez jó ötlet Don! :) Bár remélem nem lesz rá szükségem, hogy ide írjak!

#3 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 30. - 13:25

Ez jó ötlet Don! :) Bár remélem nem lesz rá szükségem, hogy ide írjak!

Hozzászólás megtekintése

Hát ebben bízom én is, hogy kevés kérés érkezik, de ha baj van, mindíg elkél a segítség.

#4 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 31. - 9:52

Szia Don!Vasárnap este bevittek az istállónkból egy lovat. Furi herélt Honey a neve. Tegnap megmûtötték. Ha arra jártok ránézel? A gazdái biztos látogatják minden nap. Remélem hamarosan hazajön.Köszi

#5 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 31. - 10:10

Szia Don!Vasárnap este bevittek az istállónkból egy lovat. Furi herélt Honey a neve. Tegnap megmûtötték. Ha arra jártok ránézel? A gazdái biztos látogatják minden nap. Remélem hamarosan hazajön.Köszi

Hozzászólás megtekintése

Ma megyek arra, persze megnézem.

#6 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 31. - 13:42

Szia Don!Vasárnap este bevittek az istállónkból egy lovat. Furi herélt Honey a neve. Tegnap megmûtötték. Ha arra jártok ránézel? A gazdái biztos látogatják minden nap. Remélem hamarosan hazajön.Köszi

Hozzászólás megtekintése

Na, megnéztem. A hivatalos neve: Havas, legalábbis úgy szerepel a klinikán. Dr. Kata elmagyarázta a helyzetét. Valóban, tegnap megmûtötték. Komplikáció nem volt, de a kólikán kívül, volt még neki egy sérve is, ami csak a mûtét alatt derült ki. Szerencsére a beleibõl nem kellett kivágni, mert a szövetek nem haltak el a bélcsavarodás következtében. Kicsi vágás van csak a hasán. Megnéztem a kiscsávót és láttam rajta néhány kissebb sérülést. Ezt még akkor szedte össze amikór fetrengett a görcsei miatt. Állítólag hatalmas fájdalmakkal jár egy ilyen görcsölés, bár ezt el tudom képzelni. Szalma nincs a boxába, mert ilyenkór nem ehet semmit egy darabig. Kb. 2 hét múlva mehet haza. Néztem a szemeit, kicsit kába még, de nagyon érdeklödõ volt és barátságos. Jól végig szimatolt. Biztos érezte a ruhámon a lószagot. Már trágyázott és volt vizelete is ami jó jel a gyógyulás felé - mondták. Répa, alma egyenlõre kizárt. Ha beszélsz a gazdáival: sok erõt kívánok nekik és a pacinak a gyógyuláshoz, bár ezt elmondtam neki személyesen is.

#7 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 31. - 14:28

Köszönöm szépen. Örülök, hogy van trágyája. Fiatal ló, remélem hamar összeszedi magát. :ang:

#8 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 31. - 17:30

Flanci lovamat néhány évvel ezelõtt mûtötték ott. A történetét el tudom mesélni, ha a régebbi dolgok is érdeklik Fuszeklit.

#9 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 31. - 21:06

Flanci lovamat néhány évvel ezelõtt mûtötték ott. A történetét el tudom mesélni, ha a régebbi dolgok is érdeklik Fuszeklit.

Hozzászólás megtekintése

Szerintem Õt minden érdekli. Gondolom elég hosszú történet. Elõre is köszönjük.

#10 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 16. - 17:52

Én, ha lehetséges, csak szeretném elosztani az üllõi klinikával kapcsolatos tévhiteket, mert amíg nekünk nem kellett odamenni, addig csak azt hallottuk mindenkitõl, hogy mészárosok és sintérek hadserege.Tegnap sajnos a 8 hónapos kiscsikóm sikeresen szétvágta a szemét, így szó szerint kifolyt a nyíláson a szeme. Kihívtuk a saját állatorvosunkat, aki vizsgálat után azt mondta, hogy nem tud vele semmit tenni, mûteni kell.A bódított lovacskát felraktuk a lószállítóra és irány Üllõ.A doktornõ, aki aznap nem is volt ügyeletes, csak a mi dokink kérésére ment be a klinikára (állítólag nagyon jó), nagyon kedves volt és mindent részletesen elmondott. Megállapította, hogy ha meg akarjuk tartani a szemét, akkor rögtön meg kell mûteni, de mûtét közben, az ultrahang után derül ki, hogy egyáltalán van-e értelme.És itt jön a lényeg! A mûtét közben kiderült, hogy 1,5 centi a szakadás (ez a határ, ennyinél már kiveszik a szemet), elfolyt a csarnokvíz és a többi részen csak a vérömlenyek látszanak, ezért nem tudják, hogy mi maradt ép. Csak a doktornõ jóindulatán múlott, hogy megadta az esélyt a lovacskámnak és nem vette ki a szemét. Meg van az esélye, hogy begyullad és akkor ki kell venni, de legalább megadtuk neki a lehetõséget a gyógyulásra. Sajnos a doktornõ szerint a legjobb esetben is csak a fényt-árnyékot fogja látni és kisebb is lesz az a szeme.Ma reggel munka elõtt irány Üllõ! Mivel nem tudtuk, hogy hol helyezték el a csikót a lábadozás után, odamentünk a recepciós hölgyhöz, akinek csak annyit mondtuk, hogy a tegnap behozott szemmûtétes csikót keressük. A válasz: Ja igen, a Tequila!Tény, hogy nagy egyéniség, de hogy már a nevét is tudja mindenki! A ló elõtt szép széna, tiszta alom. A körülményekhez képest nyugodt, látszik, hogy nem bántották. Az ápoló rögtön azzal fogadott, hogy nem volt hajlandó reggel megenni a zabot. És le is pucolták (a nagy izgalmak közepette arra már nem volt erõ, idõ, hogy letisztítsuk és ez volt a legkevésbé fontos).Látogatás után, indultunk el, amikor kifelé menet az ápoló hölgynek szóltam, hogy ha lehet, próbálják meg vödörbõl itatni, mert szegénykém nem igazán ismeri az önitatót. A hölgy válasza, hogy igen, észrevették, hogy még nem ivott az önitatóból (!) ezért próbálkoztak már a vödörrel is.Tény, hogy alá kellett írni egy nyilatkozatot, hogy milyen összeghatárig vállaljuk a mûtét költségeit, de nem volt semmiféle "belépõ" összeg.Mindent leszámítva nagyon kedvesek és nyugodt lélekkel merem otthagyni amíg kezelik, pedig tegnap délután még azon gondolkodtunk, hogyan tudnánk megoldani, hogy oda-vissza hordjuk minden nap, és csak a vizsgálat idejét kelljen ott töltenie.Konkrét árat a végén mondanak, de olyan 150.000-200.000 a várható.Természetesen, ezt legszívesebben soha nem tapasztaltam volna meg... :(

#11 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 16. - 19:12

Jobbulást kívánok a kiccsikónak, remélem hamar rendbe jön a lehetõségekhez mérten... :kocc: :ang:

#12 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 6:58

Tequila, nagyon sajnálom! Komplikációmentes gyógyulást a csikónak!

#13 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 8:20

Köszönjük!Tegnap este telefonon azt mondta a doktornõ, hogy egyelõre úgy tûnik nem gyullad be, és napról napra több a remény! :kir: Hétfõre már többet tudunk.Addig is szorgalmasan látogatjuk és szórakoztatjuk!

#14 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 8:26

Hogy hívják a doktornõt???

#15 lotolvaj

lotolvaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 9:42

Jóbulásta csikónak, nektek meg kitartás, én is voltam hasonló helyzetben, tudom mit élhettek most át.Kívánom, hogy mielöbb egésségesen hozhassátok el a csikót.

#16 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 10:16

Hogy hívják a doktornõt???

Hozzászólás megtekintése

Dr. Makra Zita

#17 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 11:41

Soha nem gondoltam, hogy a klinika sintér telep lenne. Amikór minden nap látogattuk a Madit, már szinte odatartozónak éreztük magunkat. Valóban ott mindenki tudja az összes beteg nevét. Ezt többszõr is tapasztaltam. Néhány napig nem tudunk arra menni, mert a Fuszeklinak arcüreg gyulladása van és szolidalitásból én is megtaknyosodtam. Biztos, hogy ott jó kezekben van a kis beteg. Remélem Õ hamarabb meggyógyul mint mi. Szívesen olvasnánk beszámolót a napi állapotáról és a gyógyulásáról.

#18 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 12:07

TEquila, szerintem jó kezekbe került a beteg.Szewrintem sokakban azért van ez a tévhit, mert sok ló pusztul el a klinikán. DE!!!Oda már sajnos sokszor csak akkor viszik be a gazdik a lovakat, amikor már nagyon rossz állapotban van.SAjnos nekem meghallt ott a "lovam", de soha olyan bánásmódot nem tapasztaltam emberorvosoktól sem, mint ott!Úgy gondolom, hogy az igazi állatorvos tudja, hogy a beteg állathoz mindig tartozik egy ember is, aki aggódig, retteg. Õk tudják, emellett nemcsak jó szakemberek, hanem az állatot is szeretik.Csak jót mondhatok róluk!!!!

#19 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 12:47

Tequila! Jobbulást a kicscsikónak! Doqui nektek is! Amikor mi fent voltunk a klinikán 1 ismerõsöm lovával, nekem nagyon szimpatikus helynek tûnt. Gondoskodással nyúltak az állathoz, és még minket se néztek ki onnan, pedig a ló gazdáján kívül még 3an tébláboltunk körülötte.

#20 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 7:26

Közben kérdezõsködtünk, hogy mi az oka, hogy mindenki rosszakat mondott az állatklinikáról, és kiderült, hogy ezt az épületet állítólag 2001-ben adták át, elõtte valahol a Keletinél volt a nagyállatklinika és ott voltak szörnyû dolgok.Az egyik lány azt mesélte, hogy Õ naponta járt etetni és trágyázni a lovát, mert azt nem csinálták meg, egy másik ismerõsõm meg azt mondta, hogy mivel minden állatorvos hallgató ott volt egy ideig, ezért pl. egy kólikás lóba boldog-boldogtalan belenyúlt, hogy megnézze...Tequila egyre jobban van. Pénteken ugyan volt egy kis hõemelkedése, amitõl megijedtünk, mert ez gyulladásra utal, de tegnap már minden rendben volt. Szegénykém egyre jobban unja magát, tegnap épp a falat rágta amikor mentünk hozzá. Remélhetõleg szerdán már hazaengedik.Mindenkinek Õ a kedvence, az összes doki azzal jön, hogy milyen aranyos, jó természetû paci és az egyik orvostanhallgató, aki hollandiából jött magyaroszágra tanulni, úgy megkedvelte, hogy meg is akarta venni. :D Persze nem eladó!Sajnos azonban egyik reggel vizsgálat közben találtak a szájában is egy nagy sebet. A felsõ fogsora felett az ínyét sikerült felszakítania, V alakban, amelynek a "szárai" kb. 3-4 centisek. A doki azt mondta, hogy felesleges összevarni, mert ezek a varratok felszakadnak. Ez szépen el fog halni és alatta újrafejlõdik az ínye.Igazából úgy vagyok vele, hogy megtörtént, "visszacsinálni" nem tudjuk, de nagyon szeretném tudni, hogy mi történt vele. A helyüket, többször is többen átnéztük, de továbbra sem találtunk, semmit olyat, ami ilyen sebeket tudna okozni.Dongui jobbulást!

#21 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 10:22

Köszönöm. Mán jobban vagyunk egy kicsit. Mikór mehet haza a kicsiló? Csak azért kérdezem, mert megnéznénk, talán a héten.

#22 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 12:39

Köszönöm. Mán jobban vagyunk egy kicsit. Mikór mehet haza a kicsiló? Csak azért kérdezem, mert megnéznénk, talán a héten.

Hozzászólás megtekintése

Szerencsére szerda délután már el is hozhatjuk!

#23 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 14:44

Szerencsére szerda délután már el is hozhatjuk!

Hozzászólás megtekintése

Az nagyon jó. Vigyázzatok rá ezután. :)

#24 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 16:50

Szerencsére szerda délután már el is hozhatjuk!

Hozzászólás megtekintése

Az nagyon jó. Vigyázzatok rá ezután. :)

Hozzászólás megtekintése

Igyekszünk!Remélem azért egyszer kiderül, hogy mi történt vele... :confused:

#25 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 15:36

Közben kérdezõsködtünk, hogy mi az oka, hogy mindenki rosszakat mondott az állatklinikáról, és kiderült, hogy ezt az épületet állítólag 2001-ben adták át, elõtte valahol a Keletinél volt a nagyállatklinika és ott voltak szörnyû dolgok.

Szia Tequila!Úgy tudom, hogy a Keletinél a SzIE tanulói vannak, ott tanulnak az állatorvosnak készülõ emberek, ott vannak a tanszékek, és a Nagyállat Klinika is az egyetemhez tartozik, ezért lehet az, hogy össze-visszaság, és rendezetlenség volt; és gondolom emiatt van, hogy az üllõi létesítmény viszonylag fiatal.(Ha valami nem stimmelne javítsatok ki!)Jobbulást a csikónak!Jobbulást Donqiéknak!

#26 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 16:58

Jobbulást Donqiéknak!

Hozzászólás megtekintése

Köszi, mán jobbulunk. :)

#27 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 24. - 13:07

Szerdán hazahoztuk a csikót. :kocc: Nagyon büszke voltam rá, mert gyönyörûen felment a lószállítóra (ugyan némi répasegítséggel...:-))), pedig ettõl a résztõl nagyon féltem.Azonban amióta hazaért egy kis gézengúz lett! :dev: Naponta 2-szer, 3-szor kell a szemébe cseppenteni, meg bekkeni, de ez elég kemény munka. Már nem az a kis megszeppent, árva kiscsikó, aki a kórházban, ahol csodálkoztak, hogy milyen könnyû lekezelni... Mindegy, ez legyen a legnagyobb probléma! :D A szeme nagyon szépen gyógyul, három hónap múlva javasolt egy kontroll. Ekkor tudják csak majd megmondani, hogy mennyire jött helyre a szeme és mennyit lát.kb. 1,5-2 hónap múlva pedig mehet vissza a többi csikó közé. Addig sétáltatni lehet, meg majd néhány hét múlva esetleg a karámban felügyelet mellett megfuttatni.

#28 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 24. - 13:20

Na, ez jó hír. :)

#29 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 7. - 17:00

Sziasztok! Még nem volt erõm végig olvasni ezt a topicot, mert le vagyok súlytva kissé... Ma délben vitték be az 1 éves csikómat Üllõre a Klinikára. Tegnap ugyanis az egyik kanca megrúgta mikor rá akart ugrani és pont fütykösön találta. És szegénynek focilabda méretûre dagadt... :hupp: Ha van valaki aki esetleg rendszeres látogató arra, nagyon szépen kérem, a hétvégén kérdezõsködjön és látogassa meg a kis Lucky Luke-ot. :hupp: Még ez alatt az 1 év alatt sose volt idegen helyen. Plána nem egyedül. Nagyon aggódom érte, bár a doki szerint 90% hogy rendbejön és herélni se kell majd. Nagyon rossz, hogy nem lehetek mellette. Elvileg ha minden jól megy hétfõn mehetünk érte, de tényleg, ha van valaki aki bejár oda az érdeklõdjön utánna és nézzen rá kérem szépen. Elõre is nagyon hálásan köszönöm, ha valaki megtenné ezt. :hupp:

#30 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 8. - 12:45

Sziasztok! Még nem volt erõm végig olvasni ezt a topicot, mert le vagyok súlytva kissé... Ma délben vitték be az 1 éves csikómat Üllõre a Klinikára. Tegnap ugyanis az egyik kanca megrúgta mikor rá akart ugrani és pont fütykösön találta. És szegénynek focilabda méretûre dagadt...  :hupp:  Ha van valaki aki esetleg rendszeres látogató arra, nagyon szépen kérem, a hétvégén kérdezõsködjön és látogassa meg a kis Lucky Luke-ot.  :hupp:  Még ez alatt az 1 év alatt sose volt idegen helyen. Plána nem egyedül. Nagyon aggódom érte, bár a doki szerint 90% hogy rendbejön és herélni se kell majd. Nagyon rossz, hogy nem lehetek mellette. Elvileg ha minden jól megy hétfõn mehetünk érte, de tényleg, ha van valaki aki bejár oda az érdeklõdjön utánna és nézzen rá kérem szépen. Elõre is nagyon hálásan köszönöm, ha valaki megtenné ezt.  :hupp:

Hozzászólás megtekintése

Dejó, hogy ide néztem. Ma megyek arra. Este megírom, hogy mit láttam.

#31 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 8. - 14:20

Köszi! Én is megyek szerencsére. Épp most indulok.

#32 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 8. - 18:23

Meglátogattam ma Lucky-t. Meglepetésemre mikor épp almával tömtük a kis buciját, megjelent don quihote :D Luckynak lejjebb ment a duzzanata a lábai között és már jobban van. Állítólag olyannyira jól van, hogy mikor kivezettek egy kancát az istállóból, õrjöngött utánna. :gm: Szóval jobban van a nagyfiú. Don quihote-val meg jót beszélgettünk legalább. :kocc: Mégegyszer köszönöm azért don, hogy kijöttetek és megnéztétek az én kicsikémet. Biztos vagyok benne, hogy még találkozunk (remélhetõleg nem a klinikán, mert oda márcsak egyszer szeretnék menni saját állat miatt) ;)

#33 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 8. - 19:28

Meglátogattam ma Lucky-t. Meglepetésemre mikor épp almával tömtük a kis buciját, megjelent don quihote  :D Luckynak lejjebb ment a duzzanata a lábai között és már jobban van. Állítólag olyannyira jól van, hogy mikor kivezettek egy kancát az istállóból, õrjöngött utánna. :gm:  Szóval jobban van a nagyfiú. Don quihote-val meg jót beszélgettünk legalább. :kocc:  Mégegyszer köszönöm azért don, hogy kijöttetek és megnéztétek az én kicsikémet. Biztos vagyok benne, hogy még találkozunk (remélhetõleg nem a klinikán, mert oda márcsak egyszer szeretnék menni saját állat miatt)  ;)

Hozzászólás megtekintése

Bizony, mi is meglepõdtünk, de örültünk Nektek. :) Jobbulást kívánunk mind kettõtöknek. Neked a mandulád helyéhez, a kicsike pedig mihamarabb mehesen haza. Igazán nagyon kis cukorfalat és nagyon barátságos. :yeah:

#34 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 10. - 16:03

Tegnap is meglátogattuk Lucky-t. Egészen jól van. Ott találkoztunk egy másik lótulajjal. Don tudja melyik lóról beszélek, mert õ is ott volt mikor behozták. Egy csõdör meg egy kanca összeverekedtek. A csõdör a nyakánál fogva leteperte a kancát, aki már majdnem az utolsókat rúgta, mikor valahogy sikerül úgy pördülnie, hogy állon rúgta a mént és annak leszakadt az álla szó szerint... Nade aztán jött a doki, mondta, hogy Lucky kedden jöhet haza, mert hétfõn kiszedik a varratokat és kedden mehetünk. Ma megint telefonált, hogy korainak tûnik a hétfõi varratszedés, így csak kedden szedik ki és szerdán jöhet haza. De nem bánom, mert így a biztos :)Na itt vannak a képek:Lucky sebe közelebbrõl (erõs gyomrúaknak inkább)MesszebbrõlKissé kétségbeesve Azért szegény még mindig fél ott egyedül, de szerencsére jól bírja :)A tiszta "kólikás" istállóEgy épp üres box szerintem rendkívül kultúrált!!!Vizsgáló(?)kép A szaknevét nem tudom, hogy pontosan mi is ez...? :confused:

#35 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 10. - 16:12

kép A szaknevét nem tudom, hogy pontosan mi is ez...?  :confused:

Hozzászólás megtekintése

Kaloda.Jobbulást Luckynak! :)Ezt meg itt utoljára akkor láttam, mikor az én lovam küzdött az életéért benne. Hiába. De sz@r látni még ennyi én után is! :( :hupp:

Edited by Lombardo, 2006 április 10. - 16:16.


#36 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 10. - 16:23

Sajnálom, ha rossz emlékeket hoz fel a kép. Csak érdekesség képpen raktam fel õket, ha valaki még nem járt volna ott. :rolleyes: És köszi Lombardo. Reméljük mostmár minden rendben lesz. ;)

#37 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 10. - 18:13

Nekem is sok emléket hoztak fel hirtelen a képek.2-szer voltam eddig Üllõn:1. Egy kis póni torkán megakadt egy alma, azt se tudtuk, idõben leérünk-e vele. Mindenki nagyon aranaos és türelmes volt, még akkor is, amikor a képen látható kalodából kiugrott (nem volt zárva az elsõ ajtó) és majdnem átmászott az üvegen. Mindezt két nyugtatóval. :gm: Ebben a kalodában tanították meg nekem, hogyan adjak izomba szurit.Valamelyik ilyen szép istállóban várt minket pár nap múlva a póni, hogy hazahozzuk.2. Ebben a vizsgálóban láttam utoljára élve Tulipánt :hupp:

#38 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 13:16

Valóban ezekrõl a képekrõl nekem is Madika jut az eszembe, bár amikór ott járok mindíg bemegyek a boxába.Ezek a lovacskák már csak ilyen veszekedõssek. A csõdör szerintem többé nem piszkálja a kancákat. Tényleg csúnya látvány volt ahogy vérzett az orra.A kis póniló esetét hallottam. Azóta csak darabolva adjuk a harciménnek az almát, répát. :D A kólikás istállóba, balra az utolsó boxban áll egy kis kanca. Hát, olyan aranyos bújós lovacskát még életemben nem láttam. Szinte azt várja az ember, hogy megszólal. :)

#39 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 12. - 10:03

Kíváncsi vagyok, hogy Madi boxában megvan e még az a szív alak, amit az orrával rajzolt a falra, mikor nem akarta megenni a nonit... :( Ott volt az ajtó mellett, le akartam fényképezni...amikor mentünk a számlát kifizetni, még be akartam menni, de mégsem tudtam megtenni...

#40 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 12. - 10:28

Sajnos Lucky még bent van a klinikán... Úgy volt már legutóbb, hogy szerdán jöhet haza... De szerdára nem tudtunk lószállítót szerezni, így azt beszéltük, majd csütörtökön. Viszont tegnap hívtak a klinikáról... Lucky belázasodott... :hupp: Összeszedett valami fertõzést és nem hozhatjuk egyenlõre haza, mert lefertõzné otthon az egész lóállományt rosszabb esetben. :hupp: Úgyhogy szegénykém hosszabban lesz ott sokkal, mint szerettük volna. Ma este felhívja a dokit anyum és beszél vele, hogy hogy van Lucky és remélem már jobban, mert tényleg kezdem nagyon félteni... Mikor már azt hinné az ember, hogy rendben van, jön mindig egy rossz hír... :hupp: