Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Allergia


  • Please log in to reply
239 válasz a témához

#161 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 17. - 18:16

Én alapjában véve egész jól viselem,elsõ éve nem szedek gyógyszert(önkényesen),de nincs különösebb gondom ADDIG amíg ki nem megyek lovazni.Utána garantált az alvásmentes éjszaka,a fulladásveszély(ha másba nem a zsepihalomba).Ez így megy aznap délután és még 2nap.De hát istenem...a lóhoz kell menni,a hiányát nehezebben viselném,mint ezt a pár napot(mondom most,hogy épp nincs bajom :gm: )

#162 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 17. - 18:56

nem lehet,h pont szõrre v hasonlóra v allergiás? mer kezdetben én is ettõl féltem, de aztán szerencsére nem, csak, ( ja CSAK) gombákra meg gyomokra... Elég ez is, itt a koleszban KO... :)

#163 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 21. - 21:17

Nem,az állati szõröket kizártuk,ez parlagfû.Itthon is van,de elég kis mértékben.Kis mértékben még érzékeny vagyok állítólag egyéb pázsitfüvekre,na és a por is rátesz egy lapáttal.

#164 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 22. - 22:01

Éljen a talajmenti fagy,tizedére csökkent az allergiám!!pedig ma is voltam lovazni,sõt nagytakarítottam! :D

#165 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 24. - 16:49

Nekem az esõ tett jót múlthéten... :)

#166 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 24. - 17:37

:D Allergia???Az meg mi??????? ;) :D Most már nagy a pofám..... :gm:

#167 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 24. - 17:56

Hihi, aggyá' receptet! De gyorsan! (pl. széna-szalma...) :D

#168 hintaló

hintaló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 23:05

Hát ez az..a homeopátiás cuccokat is akkor kellene elkezdeni.De a virágport is,meg a vitaminosat is....l.(egyébként a homeoban is van a pollens).Tehát talán ezt kellene követnünk:

alapimmunizálás,és akkor augusztussal már jóval,vagy teljesen könnyebb.


Felhozom a témát, eszembe jutott, hogy idén kipróbálom a virágport, csak nem tudom, h mekkora adagot, milyen idõközönként szedjek belõle (az eladó tanácstalan volt, a vevõ is, sõt egy kibicvevõ is).

#169 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 0:17

Hm... Akkor tán egy természetgyógyászt kellene felkeresned...

#170 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 0:52

Valaki írta egy topikban, hogy végigcsinált egy szérumos kúrát allergia/asztma ellen, és hatásos volt, jelentkezzen légyszi aki tud róla valamit az írja le. Fontos lenne.

#171 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 23. - 18:27

Hát, megáll az eszem. 3 éve hallottam allergia kezelésrõl bélférgek betelepítésével. A neten semmit sem találtam róla. Akkor. De ma.. Azt írják, a bélférges állapotot nem élõsdihordozásnak, hanem szimbiózisnak kéne felfognunk... A bélférgek immunrendszer mûködéscsökkentõ módszereket alkalmaznak, és ennek hiányában lesz az immunrendszerünk hiperérzékeny arra, amire nem kéne... Új reménysugár... Nektek. Én inkább maradok a Claritine-nál.

#172 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 18:42

hát, ma újabb élményekkel és döbbenettel lettem gazdagabb....allergiavizsgálat :gm: eddig is tudtam,hogy nem szimpatizálok a gyomokkal, virágzó fákkal, takarmány-és lóporral, de ma kiderült,hogy itthon is vannak fenyegetõ tényezõk,úgymint macska(nem baj,hogy 10éve van macska a lakásban/ágyamban),és poratka....rögvest elkezdtem a neten antiallergén ágynemût keresni,több-kevesebb sikerrel,de legalább a karácsonyi ajándékom kitaláltam ;) kiváncsi lennék,a gyógyszeren kívül a szintén ilyenfajta allergiások mit tesznek?(azonkívül h kivágom a macskát örökre....) hallottam vmi fényterápiáról,hogy az 4-5 kezelés után elég hatásos, mert vmit tenni kéne a nagy lakásátalakításon és a folyamatos gyógyszerszedésen kívül... ja és mellé még van egy szép kis fulladásos-viszketõs allergiám is,ami meg a parlagfû mellett a kajákra is kijön,de arra még nem jöttünk rá,pontosan miket NEM kéne ennem...tehát remek napom volt ismét :D

#173 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 19:44

A poratkára én is allergiás vagyok, ezen kívül még mindenféle növényekre, kezdve a parlagfûnél, úgyhogy tavasztól õszig megy a gyógyszerszedés, meg a nátha. Érdekes módon (az okára még nem sikerült rájönnöm) mióta hûvösebb van, valahogy a poratka-allergiám is szünetel. (Eddig teleharákoltam a lakást, aztán valahogy abbamaradt.) Egyelõre azzal magyarázom a dolgot, hogy nyáron kivételesen eltalálták a gyógyszeres kezelésemet (új fajtákat kaptam), és ez még most is hat. (Aztán persze lehet, hogy ez hülyeség... nem értek én hozzá.) Amúgy allergiára javasolták már nekem az akupunktúrát is, lehet, hogy érdemes kipróbálni. Bár én még nem szántam rá magam. Ez az antiallergén ágynemû meg... szerintem elég humbugszaga van... Egy idõben én is nagyon nézegettem, meg atkaporszívót is, aztán megláttam, hogy mennyibe kerülnek... :rolleyes: Kicsit engem a Répakarika™-re...

#174 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 19:50

Most szó van egy sóbarlangos kúráról, fejlettebb változatban, állítólag nagyon hatásos, a Sportkórházban leeht részesülni benne. Kulcs(két)szó: INDISO-SPELEO.

Edited by Ernest, 2009 december 2. - 19:55.


#175 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 19:53

lehet,mindegy is,mert megveszem és úgyse fog kiderülni h hatásos-e mert a macskát úgysem fogom soha számûzni a lakásból :gm: majd segít a gyógyszer! :gm: engem az a fulladásos szar jobban idegesít de nem bírtam még rájönni h mikor-mitõl-MIÉRT jön elõ???? (jah,most olvastam az akupunktúráról is,de ezek a kezelések is mennyibe kerülnek majd...)

#176 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 21:02

A fulladás nekem elég ritkán jön elõ, idén nyáron komolyabban egyszer jött ki, amikor lementünk a telekre, ahová félévente tesszük be a lábunkat, és mindent belepett a parlagfû :gm: Kaptam rá Symbicortot, meg a biztonság kedvéért Ventolint, bár utóbbi nem is nagyon kellett. Elõbbit szedegettem szorgalmasan, olyan alapon, hogy ártani csak nem fog.

#177 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 21:42

hé,nekem mér nem adtak ilyen biztonsági csodabogyókat hogy ne fúljak meg? csak vmi általános,mindenre jó bogyót írt fel,de most nem tudoma nevét,de ha jön a vész,akkor kaphattam volna arra énis vmi ütõset....

#178 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 21:48

Próbálkozz a tüdõgondozóban, én ott kaptam õket. :) A Symbicort és a Ventolin amúgy nem bogyó, hanem fúvókás. :)

#179 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 11:17

jah akkor azért nem kaptam..csináltak ilyen légzésvizsgálatot is de aszonta a doki h nem vagyok asztmás és a légzésemmel amúgy minden oké, de megnyugtatott h ha nem szüntetem meg az allergén tényezõket,akkor még simán lehetek :gm: amúgy nem nagyon foglalkoznak az emberrel h megfullad-e vagy megdöglik-e majd az allergiájától...

#180 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 12:04

A Cetirizin nevû cuccról hallott vki vmit? Most ezt kaptam így általánosan allergia ellen, elõszor Xyzal volt, de attól bekómáltam, így helyette Aerius ment sokáig,de most ismét váltás... Ettõl a másiktól most mire számítsak?

#181 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 21:27

jah akkor azért nem kaptam..csináltak ilyen légzésvizsgálatot is de aszonta a doki h nem vagyok asztmás...


Állítólag gyerekkoromban volt allergiás asztmám, de aztán az valahogy elmúlt... (már majdnem 10 éve)

A Cetirizin nevû cuccról hallott vki vmit?


Nem ismerõs :rolleyes:
Én Aeriust is szedtem a nyáron, amíg volt pollen, nekem az mondjuk bevált.

#182 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 23:24

A Ventolint háziorvos is felírja. De az tényleg CSAKIS vész esetére van, nem szabad összevissza fújkodni.

#183 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 7:37

Igen, az vényköteles. Bár nekem leginkább csak felírták, aztán talán összesen egyszer-kétszer kellett használni. Szerencsére :)

#184 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 10:51

A Ventolint háziorvos is felírja. De az tényleg CSAKIS vész esetére van, nem szabad összevissza fújkodni.



értettem,Fõnökasszony!
nem fogok eszetlenül fújkodni,majd észben tartom,ha esetleg másfajta roham is rámtörne :gm:

#185 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 11:43

értettem,Fõnökasszony!
nem fogok eszetlenül fújkodni,majd észben tartom,ha esetleg másfajta roham is rámtörne :gm:

Hát csak mert hallottam érdekes dolgokat, azért mondom :D
múltkor a tüdõgondozóban volt egy pasas aki reklamált h fullad, stb. Lényeg a lényeg h nem szedte rendesen a gyógyszereit, és mint kiderült állandóan a Ventolint fújkodta. Az asszisztens majdnem leesett a székrõl, és mondta neki h sürgõsen álljon le ezzel, mert a szívének pl marhára nem tesz jót

#186 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 11:49

hát én nagyon remélem,hogy ez a bogyó amit írtak,ez beválik,és akkor nem kell majd semmi fújkodós meg semmise..mert az a fulladásos téma az nagyon em hiányzik

#187 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 11:56

A Cetirizin nevû cuccról hallott vki vmit?
Most ezt kaptam így általánosan allergia ellen, elõszor Xyzal volt, de attól bekómáltam, így helyette Aerius ment sokáig,de most ismét váltás...
Ettõl a másiktól most mire számítsak?



Asszem egyszer ezt kaptam Zyrtec helyett, és nem hatott. Most Zyrtec helyett Erolint szedek.

#188 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 12:16

hm... majd kiderül... nekem igazából most az lenne a legfontosabb, hogy ne legyek (még) fáradtabb tõle :)

#189 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 15:06

hát én nagyon remélem,hogy ez a bogyó amit írtak,ez beválik,és akkor nem kell majd semmi fújkodós meg semmise..mert az a fulladásos téma az nagyon em hiányzik

Az Aerius szerintem szuper.

#190 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 15:16

Asszem egyszer ezt kaptam Zyrtec helyett, és nem hatott. Most Zyrtec helyett Erolint szedek.


Zyrtecet valamikor nagyon régen szedtem, de emlékeim szerint nekem azt köhögésre írták fel... bár lehet, hogy nem. Nem emlékszem már :)

Az Aerius szerintem szuper.


Nekem is bevált. :)

#191 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 15:28

Nekem se volt gondom az Aeriussal, egyéb okok miatt lett most másik, majd beszámolok,hogy ez milyen. Ha nem jó szólok majd a dokinak,hogy vissza az egész...

Edited by Rajmund, 2009 december 4. - 15:29.


#192 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 9. - 20:05

Mivel a dolgok sajnos együtt járnak, és mivel nincs bõrgyógyász topic, akinek esetleg seborrhoeás dermatitisze (is) van, egy k* jó kenyõcsöt tudok rá ajánlani.

#193 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 18. - 9:08

Na kezdõdik a parlagfûszezon, ti hogy bírjátok? :) Elméletileg errefelé alacsony még a pollenkoncentráció, én mégis már most kezdek szarul lenni. Reménykedtem, hogy lehet akkor, hogy nem is a parlagfû allergizál most, de a többinek is (fekete üröm, fûfélék, stb.) hasonlóan alacsony a koncentrációja. Nem vagyok boldog... :hupp:

#194 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 21. - 18:28

Adatott már közületek valaki Diprophost-ot allergiára? Tapasztalat?

#195 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 21. - 19:07

Gondolom, ha negyed olyan ritkán kapod, mint amit az ajánlás, akkortalán nem is árt. De ez csak laikus vélemény. :) Sabynak írva, nekem vannak ötleteim, de nem tudom, elárulom-e, mivel a múltkor jól levéleményeztetek orrsövényferdülésben. :gm: Pedig Annienak csak egyszer kell, hogy mondja a férje in the future, hogy úgy horkolsz, szívem, mint egy nyergesvontató a Mátrában felfelé, oszt mindjárt nem érzi úgy, hogy jó ötlet volt a mûtétet elhanyagolni. Azért, mert az orvosok mûtétpártiak. Ami csak egy dolog. Miként mondják, az üldözési mániásnak sem adható garancia, hogy sosem fogja üldözni senki... :D No, de komolyra fordítva, többi ismerõseim eléggé szenvednek, én is prüszkölök már, de napi egyszer hat tüsszentés még igen jól tolerálható szerintem. Amúgy diódázok (Medinose), meg tengervízsprickolok. És most szereztem be egy olyan B-vitamin komplexet, amiben sok B12 van. Egyes szerzõk napi 50 mikrogrammot ajánlanak allergia esetére. Napi 6 prüszkölés elviselése mellett volt olyan szezon, hogy nem is vettem be allergia elleni más gyógyszert, a dióda és a tengervízspray mellett, mint homeopatkósat, a Luffeelt.

#196 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 21. - 19:50

Sabynak írva, nekem vannak ötleteim, de nem tudom, elárulom-e, mivel a múltkor jól levéleményeztetek orrsövényferdülésben. :gm:

Én ugyan nem.

Én most Aerius-szal teljesen jól vagyok egyébként. Najó néha szemcseppet is használok :D

#197 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 22. - 7:28

Jahogy te már bogyót eszel! És van olyan fázis, amikor már az sem használ?

#198 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 22. - 7:35

Nincs szerencsére. Mondjuk pár éve kísérleteztem egy-két szezonban a gyógyszernélküliséggel. Annyira nem jött be a dolog, mert azalatt sikeresen asztmává fajult az allergiám :D

#199 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 22. - 9:27

Két hete szedem a Aeriust, mult hét óta duplán, a hétvégén már a házból nem tudtam kimozdulni :( Próbáltam a 22 év allergia alatt mindent, ami lehet, semmi sem hozott javulást :( ( csupán a pénztárcámnak könnyebbülést :( ) Évek óta húzom ezt a szuris dolgot, de muszáj rászánni magam.6 hetet vagyok csak allergiás, de azt kibírhatatlanul :(

#200 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 22. - 9:42

Még a szteroidos orrspricni se volt hatásos?

Lilith, nekem van egy istenbizony módszerem, de már sokan szidtak érte. :D Minden rendes orvosnak égnek áll a parókája tõle. :D
Látom a neten, hogy szerte a világban kapható még Tavegyl (netes rendelés, külföldi ismerõsök...). Amennyire nagy szám volt annak idején elsõ generációs allergiaellenes gyógyszerként (kis hazánkban elõször 1970 körül mint Sandoz gyártmányt, majd késõbb mint Sandoz licences magyar gyártmányt árulták, aztán 2006 körül megálltak itthon a gyártással), ma már annyira elítélik, mert rengeteg mellékhatása van. Elõször is álmosít, de rettenetesen. Én egyszert a Nagykörúton sétálva arra ébredtem, hogy kb 4 lépésnyit szabályosan aludtam. :D Tartós szedés után elvonási tünetek jelentkezhetnek. Meg ilyenek. Amióta augusztusi allergiám (is) van, azóta eltelt 15 évben kb háromszor elõfordult az, ami most veled, hogy az addig jó modern gyógyszer nem használ. Én ilyenkor kivettem 3 nap szabadságot, vártam otthon egy napig, nehogy összevesszenek a gyógyszerek, majd bevettem egy negyed (!) tabletta Tavegylt. És 2 napig nem mentem ki a lakásból. Igazából a lakás is veszélyes, de ha az ember elõre elgondolja a dolgokat, akkor a szabályokat felfekteti: óvatosan mozog, kenyeret nem vág, autóba istenõrizz ülni, szerszámot még kézbe se vesz, fõzni sem kezd, cigarettázni csak társaságban, leginkább fekszik és sokat alszik... A tabletta negyed bevétele után egy órával az allergia majdnem teljesen megszûnik (azért a negyed erre épphogy elég, de lehet persze többet is bevenni), az élet nagyon szomorú lesz, a második nap a kettõbõl az ember elkezdi kiheverni a gyógyszert, akkor nyûgös... De nincs allergia. :D A humor az, hogy ezután abban a szezonban már sosem tért vissza annyira, hogy egyáltalán érdekeljen.
Én nagyon sajnálom, hogy nem lehet kapni, azelõtt mindig hordtam egyet, és ötévenként kidobtam a vásárolt 20 tablettából 19 és felet, majd megint vettem.


Nincs szerencsére. Mondjuk pár éve kísérleteztem egy-két szezonban a gyógyszernélküliséggel. Annyira nem jött be a dolog, mert azalatt sikeresen asztmává fajult az allergiám :D

Hû, az akkor nem volt igazán jó fejlemény... :(

Edited by Ernest, 2011 augusztus 22. - 10:15.