Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Karcag és környékének információs topikja


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
543 válasz a témához

#521 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 8. - 10:37

Zének nagyon Boldog Szülinapot!!!!és még sokszor ennyit!!!! :kocc:

#522 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 8. - 13:29

Köszi Bernát! :)

#523 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 8. - 18:59

NEM VAGYOK BERNÁT!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

#524 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 17. - 9:07

Köszönöm a biztató szavakat, minden bizonnyal fogok még lóháton erre látogatni. De az a 60 km földutakon inkább 90-100 (Debrecen túlvégén lakunk, meg kell kerülni a várost), így azért kell 2 nap, oda vissza 4, szóval mégiscsak ritka vendég leszek ott, ahol eddig otthon éreztem magam. A szikes puszta már hiányzik, de azért az Erdõspusztán is jó terepek vannak. Csak nem lehet ellátni a fáktól. Ez rögtön össze is zavart, ahogy Debrecen környékére értem, szép kis kerülõ lett belõle, szerencsére a hatvanas Zengõ lábában is benne van. Utólag megsúgom, Kunhegyes felé nem én voltam a kezdeményezõ. ;)

#525 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 18. - 22:34

Oh, ori! A debreceni homok nagyon jó lovaglásra...nincs sár, nem kell állandóan nyakig merülnüd, ha a lovadhoz akarsz menni :) Az erdõ meg szépen susog. Azért, nehogy azt hidd, hogy olyan könnyen megszabadulsz tõlünk...ha élõben nem is biztos, hogy fogod látni, képet azért fogok hozni a leendõ csikóról. A héten biztos meglesz, pedig nem gondoltam, hogy ilyen korán elõbújik. :ang:

#526 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 19. - 7:48

Fején találtad a szöget. Sok minden hiányzik majd a Kunságból, de az a kib...ott sár, amibe megmerül a csizmám, ami bevonja a lovat 3 centis rétegben, ami rátapad a ruhámra, na, az nem. Debrecenben csak végighúzom a lovon a kefét 3szor, és tiszta. Teniszcipõben szaladgálok a karámban, és simák, puhák az utak. Mindne ló körüli munkát negyed energiával el tudok végezni. Ezt élvezem, de a tágas tér és a hagyományõrzés hiányzik, itt mindneki angolos vagy westernes, én meg kirívok a fanyergemmel és karikásommal. Majd ha tavaszodik, megkerülöm a várost, és a Hortobágy irányába húzódok, az már hasonló vidék. Vannak arra patracos, lõcsösszekeres nóniuszos ismerõseim, azt tervezem, hogy a kihajtási ünnepre vagy lovasnapra, hídivásárra lóval, szekérrel megyünk majd. esetleg a karcagiakkal ott is találkozhatunk, kb. félút. A csikót biztosan megnézem majd élõben, ha máskor, nem, õsszel, a Farkasszigeten. Csenge csodálatos, biztosan az új csikó is az lesz.

#527 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 25. - 13:09

A Dérynében, 2009.03.26.-án kezdõdõ elõadássorozatra hívlak benneteket.

A program:


Hazatalálás
Elõadássorozat múltunkról, jelenünkrõl, jövõnkrõl …

Mi elõadók nem agitálunk, nem politizálunk, nem beszélünk rá senkit semmire: tükröt tartunk. Abban hiszünk, hogy nem a világegyetem porszemei vagyunk, hanem az Eget a Földdel összekötõ teremtõ lények. Abban hiszünk, amiben õseink, hogy a világ közepe ott van, ahol a botunkat leszúrjuk! Mi itt szúrtuk le botjainkat…

„Emeld fel fejedet büszke nép!” Géczy Gábor elõadása
A magyarság küldetése, a Kárpát-medence szerepe a világban

„Kinn a bárány – benn a farkas…” Tóth Ferenc elõadása
Túlélési módszerek a természetben és a társadalmakban

„Hagyjátok hogy mi is éljünk…” Leidinger Dániel elõadása
A városi lét kialakulása és lemeredése a világban

„Tavaszi szél vizet áraszt…?” Molnár Géza elõadása
Az ártéri gazdálkodás mának szóló üzenete

„Azért olyan szép a világ, mer’ közepe Magyarország!” Born Gergely
A Kárpát-medence szakrális földrajza

„Mer’ mi is akarunk mennybe menni, üdvözülni!” Molnár Attila elõadása
Szkíta lovas temetkezésektõl a magyar táltosokig

„Mutassatok utat a szegénylegénynek…” Koszec Sándor elõadása
Hazatalálás népmeséink segítségével

„Teljesség – Kiesés - Hazatalálás” Hintalan László elõadása
Útban a szerves társadalom felé
„A Szentkorona nevében…” Pap Gábor elõadása
Együttélési modellek a harmadik évezredben

„Királyt kívánjunk, ki fényt áraszt a sötétségben!” Szántai Lajos elõadása
Üdvtörténet a magyar királyokon át

„Tartson neve, míg a Föld tart…” Vukics Ferenc elõadása
Hagyományõrzés vagy hagyományaink újraélése?

„Mag, mag búzamag, benne aluszik a Nap…” Géczy Gábor elõadása
MAG – a túlélés és újrakezdés programja

Az elõadássorozat a MAG (Mintaként Alkalmazott Gondviselés) közös-éghez tartozó elõadók válasza egy olyan világ kihívásaira, amely szétzúzza a közösségeket, elszigeteli az embereket, hogy félelemben tartva könnyebben uralkodhasson felettük. A MAG mintája azt nyújtja, ami a különbözõségek felett is összeköti az embereket: a közös célt, amiért a világra jöttünk.
Az elsõ elõadást Géczy Gábor, az ELTE Természetföldrajz Tanszék óraadó tanára tartja a magyarság küldetésérõl, a Kárpát-medence szerepérõl:

„Induljunk ki abból, amit a természetben élõ népek vallanak: a Föld egy hozzánk hasonló, gondolkodó élõlény, csak két számmal nagyobb kabátot hord. A folyók az õ erei, a talajok a bõre, a kõolaj, kõszén a zsírja… Mi, emberek ennek a lénynek vagyunk EGÉSZséges, vagy beteg sejtjei.
A globális felmelegedés azt mutatja, hogy ez élõlény beteg, lázas, megpróbál küzdeni a kórokozókkal. Sajnos ezek a kórokozók mi vagyunk, a mai fogyasztói társadalomba hajszolt emberiség. Harcunk a bolygónk ellen reménytelen és értelmetlen. Vagy a Föld nyer, és mi pusztulunk el, vagy mi és a Föld pusztul bele… Vagy van más megoldás?
Ma az emberiség jelentõs része városokban „él”, melyek rákos daganatok a Föld testén. A városok valaha a vidék kiszolgálására jöttek létre, de mára öncélúvá váltak, mint a rákos burjánzás. Autóutak nyúlnak a tájba, mint csápok, a város mindent elszív, ami éltet: az élelmiszert, az energiát, a nyersanyagokat, és csak a szemetet és mérget adja a vidéknek a test, a lélek és a szellem szintjén.
A Föld azzal védekezik ellenünk, hogy egyre szélsõségesebbé teszi létfeltételeinket. Eltûntek az átmeneti évszakok (õsz, tavasz), minden nap megdõl valamilyen évszázados rekord, hamarosan kimerülnek ivóvíz és energia tartalékaink. A szerves társadalmat az önálló és önellátó sejtek hierarchikus rendszere építi fel, amely túléli a szélsõségeket (hierarhikus: szent rendnek megfelelõen mûködõ). A mai civilizáció túlbonyolítottsága következtében rendkívül sérülékeny, és ez okozza majd vesztét.
Büntetlenül semmit sem követhetünk el a természet ellen, a Teremetés azonnal válaszol. Amikor az ember a folyók szabályozásával megszüntette a Föld érrendszerének rugalmasságát, a lakosságon megjelent az érelmeszesedés. A duzzasztó gátak szaporodásával elszaporodtak a visszérbetegségek, a nagyvárosok burjánzásával népbetegséggé vált a rák.

Régen az emberek nem a természet ellen éltek, hanem gondozói, jó pásztorai voltak. Nem akarták leigázni, segítették a természetet, és a természet visszasegítette õket. Megtisztították az erdõt a száraz fától, és az erdõ cserébe megtisztította õket, és meleget adott. Segítették a folyót, hogy életet vigyen a tájba, és a folyó cserébe ellátta õket élettel: élelemmel, építõanyaggal, ruhával…
Dr. Molnár Géza kutatásai szerint a Kárpát-medencében évszázadokon (évezredeken?) át folytatott ártéri gazdálkodás több embert tartott el, mint a keleti teraszos rizskultúrák. A különbség csak az volt, hogy a természettel való harmonikus együttélés következményeként viszonylag kevés munkába került a megélhetés, a kevés munka pedig lehetõvé tette, hogy azzal foglalkozzon az ember, amiért a Földre született. Gondoljuk végig egyszer egy napunkat, hogy ma mennyi idõ jut a barátainkra, gyermekeinkre, egymásra! Fejlõdünk?
A Kárpát-medence rendkívüli tája a Teremtésnek, már zártsága, alakja és védettsége is felhívja a figyelmet kitüntetett szerepére: anyaöl. Itt találták meg Homo Sapiens elsõ maradványát (32-36 000 éves), az emberiség elsõ írásos emlékét (Tatárlaka), az elsõ nyílhegyet (Istállóskõ), az elsõ hangszert (35 000 éves nyelvsíp), az elsõ kerék leletet (Budakalász)…. Honnan jöttünk?
A Kárpát-medence olyan, mint a Noé bárkája, itt mindenbõl megvan az élet továbbviteléhez szükséges minimum, a mag. Minden tájforma, minden ásvány, minden kõzet megtalálható itt, ami a nagyvilágban. Éghajlati, növényzeti, állatvilágbeli területek határán fekszik. Felmerül a kérdés, hogy átmentette-e már valamikor az emberiséget a nehéz idõkön? Viselkedett-e már magként a múltban, vagyis van-e nyoma annak, hogy az emberiség innen sugárzott szét a világba?
Akármilyen furcsa, de van. Nyilván Önök is tudják, hogy van Tokaj nevû hely Japánban és Magyarországon is, van Bihar nevû hegység és tartomány Indiában és Magyarországon is, de véletlen egybeesésnek gondolják. Külföldön élõ kutatók mára már több ezer olyan földrajzi nevet gyûjtöttek össze, melyek a Kárpát-medencében is és a Föld más területein is megtalálhatók, ez a gyûjtemény a Tamana. Ma az angolszász kultúra kirajzását tapasztaljuk a világban. Viszik magukkal földrajzi neveiket: New England, New York, New … Valamikor a Kárpát-medencébõl szétsugárzó emberiség a saját névanyagát vitte szét a világba, ennek a nyoma a Tamana.
Van-e olyan természeti adottság a Kárpát-medencében, amely az itt élõk feladatára utal? Igen, van. Ha elküldöm a gyerekem kapálni, kapát is adok neki. A feladatunkhoz – az egyén és a nemzet szintjén is – minden szükséges dolgot megkapunk a Teremtõtõl. Gyanúsan sok gyógyvizünk, gyógyító ásványunk és gyógynövényünk van. Régi fûszernövényeink a világ legerõsebb gyógynövényei közé tartoznak. Gyógyító ásványainkkal (zeolit, alginit…) egyszer majd termõvé varázsoljuk a sivatagokat.
Meséink - amelyekben népünk Ószövetsége örökítõdött ránk - is errõl szólnak: elindul otthonról a három királyfi. A két nagyobb kap mindent, a legkisebbnek semmi sem jut. De eljön a feladat, amelyhez nem fizikai erõ kell: nem a természetet kell leigázni, nem a Holdra kell szállni, nem tornyokat kell építeni. Meg kell etetni az egeret! A két idõsebb testvér elbukik a feladaton, és kõvé válik. Mára ez történt az emberiség nagy részével… Az utolsó pillanatban érkezik a legkisebb királyfi, akinek semmije sincs. Kisemmizték, privatizálták, megcsonkították, bemocskolták. 93 000 négyzetkilométere maradt, és még ezt is sajnálják tõle. De a lelke Istentõl származik, és nem mocskolódott be! Jólelkûen megeteti az egeret, ezért felkínálják neki a fõnyereményt: a királylányt és a fele királyságot. Õ azonban nem a királyi utat válassza: nem megy haza addig, amíg a kõvé vált testvéreit haza nem viszi! Ez a magyarság vállalása, vallása.
Álmos és Árpád bárkába (anyaölbe) terelte, Szent István beágyazta a magerõt, a magyart. A Kárpát-medencébe érve a kapuk bezárultak, és az anyaöl 1000 éven át óvta, érlelte, táplálta a magot Európának, Európa közepén. De eljött a tavasz, és a mag megindult. Mert az élet él, és élni akar!

A többi rajtunk múlik…”

#528 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 27. - 20:42

Ez az elõadássorozat jól hangzik...lehet elnézek arrafelé

ori: Hogy mennyire jó lenne, ha nekünk is ilyen talajunk lenne...Nade ez van és ezt kell szeretni :)
Szegény Csenge...most kiesett az anyukája kegyeibõl és eléggé letört. Én lettem az elsõ számú pótanya neki.
Ugyanis egy új jövevénnyel gazdagodott a "ménes" .
Hétfõre virradóra született a drágám, és Delejnek neveztem el. Csak azért nem mondtam eddig, mert még a videó nem készült el...Node most:
Már a Debrecenes, meg a huculos topicba is beraktam, úgyhogy akkor most beszúrom ide is :)

http://videa.hu/vide...dZ2qe3ueCjkMDlO

További nagyon szép estét!

#529 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 11. - 19:21

Szimes képek: tegnapiak

#530 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 14. - 14:05

Sziasztok karcagiak! MIújság felétek? Készültök a felvonulós-bemutatózós szezonra? :)

Mi elvagyunk Zengõvel, sokat cirkálunk a számunkra új környezetben, élvezzük az árnyas erdei utakat, és a sok vizet. Zengõ már teljesen belejött a pancsolásba.

Egy új tapasztalattal lettem gazdagabb, ami megosztanék veletek: a lovak nagyon félnek a rikácsoló, szárnyukkal csapkodó struccoktól. Ha találkoztok efféle madarakkal, legyetek óvatosak, mert én megjártam velük. Ki gondolta volna, hogy ilyesmire is fel kell készülni, ha elhagyom a Kunságot. :eek:

Edited by ori, 2009 április 14. - 14:05.


#531 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 15. - 13:42

Szépek a képek. Na de, a csikó se kutya. Kié lehet?

#532 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 24. - 18:30

Sok Boldog Születésnapot kacagánynak! :kocc:

Edited by édua, 2009 április 24. - 18:31.


#533 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 15:36

Köszi a jókívánságokat, de hatvan felett már nem olyan fontosak a szülinapok. A Te szülinapod az más, az fontos. Hányadik is? 12(?) Nõknél lassabban megy az idõ.

#534 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 12:27

Hm! 15-t töltöm szeptemberbe, a 12 már régen volt!

#535 Finta

Finta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 18. - 10:32

Héjá topikosok majd ha lesz idõm én is írok, van mit -jó az oldal-, üdv:Attila

#536 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 17. - 13:53

Sziasztok!

Akit érdekel,azt szeretettel várja Karcag városa!

I.Kunok Világtalálkozója és benne az V. Kun Hagyományok Napja

#537 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 17. - 16:09

Sziasztok! Pár napja Karcag polgármesterét hallottuk a rádióban, telefonon kérdezték a rendõrség/csendõrség stb. témakörben. Annyira jó volt hallgatni, h meg kellett írjam nektek. A riporter olyan zavarba jött, h még le se keverték.... :yeah: :yeah: :yeah:

#538 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 6:57

Sziasztok!

Pár napja Karcag polgármesterét hallottuk a rádióban, telefonon kérdezték a rendõrség/csendõrség stb. témakörben. Annyira jó volt hallgatni, h meg kellett írjam nektek. A riporter olyan zavarba jött, h még le se keverték.... :yeah: :yeah: :yeah:



Ohh...de kár,hogy nem hallottam.

Mindenki tudja,hogy kellene....Te is, én is. ;)

#539 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 9. - 20:02

Hogy ne tünjönk taplónak mi is voltunk az OTP VK.-n. Nagy élmény volt, mondjuk a Füzesgyarmati verseny után. Ami nem tetszet, hogy egy világkupán mit keres olyan béna fazon aki nem tud szabályosan ülni a lovon még ha VIP is. Tetszet a fekete póni csõdör aki szelektálta a népet. Biztos vagyok benne, hogy a nézõtéren ûlõ egyesek különbül gatyába rázták volna, mint a "viláhírességek". A kackadõrök :dev: bemutatóját már láttam a B. tanyán igaz egy névtelen elõadásában (Boros Sándor), igy nagyon nem rázott meg. A "Pusztai rókáknak" legalább ilyen szinvonalas elõadása lett volna. Az "õshonos" lovak díjugratására fel kellet volna készíteni a lovast is meg a lovat is. Ez csak rontott a megítélésen és újabb lendületett adott a német sportlovak imádatának. Az ausztrál hajtó (magyar lovakkal) csúcs volt. A nagy mellényeket szegre lehet akasztani és még tanulgatni hajtani. Na kb. ennyi.

#540 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 6:47

Láttam tegnap (vasárnap) a vakító napsütés kicsalta a "gyepre" a karcagi lovasokat! :yeah:

#541 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 28. - 8:12

Mily elhagyatott és kihalt, e kunhalmokkal tarkított táj??? :confused:

#542 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 23. - 9:12

valaki megy kihajtásra holnap? vonulni/nézelõdni ilyesmi ?

#543 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 6. - 10:36

Sziasztok!

Szeretném felhívni a figyelmeteket egy rendezvényre! Immár 6. alkalommal rendezzük meg Karcagon a Kun Hagyományok napját. A rendezvényre a látogatók mellett versenyzõket is szeretettel várunk lovas ügyességi, lovas bírkózás, köböre bajnokság, talpas íjász verseny programszámokra, emellett magyar fajta kutyákat (pumi,mudi,puli, komondor, kuvasz, vizsla) is szeretettel várunk, hiszen tenyészszemle is lesz!
Mindenkit szeretettel várunk, ha van ideje, kedve, és lehetõsége látogasson el augusztus 21-én Karcagra!

A rendezvény plakátja itt található: http://lovasok.hu/index.php?i=47348

Üdvözlettel: Lajtos Katalin
Pusztai Róka Nomád Hagyományõrzõ Egyesület
www.pusztairoka.5mp.eu

#544 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 6. - 10:59

Ott leszek! :yeah: Sajnos nekem csak Bolha Uram van, õt meg jobb, ha nem teszem közszemlére :D , de majd a Kutatóban kiteszem a plakátot, mert a kollegáknak vannak fajtatiszta kutyáik.