Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregtörés!!!!


  • Please log in to reply
500 válasz a témához

#1 Colie

Colie

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 31. - 22:10

Sziasztok!Elõször is, ne haragudjatok, hogy új témát nyitok, de nagyon elvagyok keseredve. Szóval míg választ kapok légszi, ne töröljétek.A kérdésem az lenne, hogy mit lehet csinálni nyeregtöréssel. Úgy egy hónapja történt, azóta vettem rá valami kencét, meg szõrén lovaglom.Az ellen hogy ne maradjon fehér, lehet tenni valamit? Ajánlották, hogy fessem be, amivel meg is próbálkoztam. De mivel sötét szürke, feketét vettem. Nem vagyok jártas ilyen festésekben, ezért gondoltam ha kevesebbet hogyom rajt nem fekete hanem szürke lesz. Amibõl nem tudom hogyan de lila kerekedett. Így még csúnyább lett. Szóval,ha van valmi jó ötletetek légyszi írjátok meg!

#2 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 1. - 9:39

Legközelebb hagyj egy kicsit fehéren, és mehetsz UTE meccsre... :D Sajnos az fehér fog maradni örökre. Lehet próbálkozni hajfestékekkel, de minek? Sajnos ez már ilyen. Én inkább nem festeném, ki tudja mire érzékeny a ló bõre... Cav

#3 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 1. - 12:16

Már megint egy lila ló? :D Szerintem sem érdemes befesteni. Inkább azon érdemes gondolkozni, hogyan elõzhetõ meg a nyeregtörés.Nem tudom, miért fél mindenki a topicnyitástól. Tölölni vagy lezárni csak azokat a témákat szoktuk, amelyeknek értelmetlenek, vagy már elõfordultak egyszer-kétszer.

#4 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 1. - 12:53

Én sem festeném a helyedben.Nem csak bután néz ki,de még allergiás reakciók is lehetnek.A nyeregtorést legjobban a megelozéssel lehet "gyógyítani"-tehát Hux-szal értek egyet.Van mindenféle kencefice,de mindig fehér marad a helye.A koromvirágot kipróbálhatod esetleg.Hámosít.

#5 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 1. - 19:43

Mindíg festeni akarod? Szerintem ne tedd! Hagyd így, legalább mindíg emlékeztet a helyes nyergelés fontosságára! :(

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 1. - 21:03

Kicsit drága megoldás, de vegyél rá zselés alátétet!Ha normális cucca van és normálisan van nyergelve, akkor nincs nyeregtörés!Az alátéteket mosni kell, nem megvárni, míg kõkemény lesz és tele van homokszemcsékkel!Nekem filc alátétem van (volt) és minden lovaglás elõtt száraz kefével kiszedtem belõle a lóizzadsággal beleszáradt homokszemcséket.Sosem volt nyeregtörése a pacnak!Mondjuk több alátétet kipróbáltam, míg ennél maradtam...

#7 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 4. - 19:04

Sziasztok.Szeretnék segítséget kérni,h van egy ló az istállóban,akit nagyon szeretek.Csak sajnos nagyon föl van törve és nem hinném,h én segíthetek neki vmivel.Krémeket is vettünk,de nem igazán gyógyul.Azt sajna nem lehet megoldani,h ne vigyék ki. [ Agusztus 27, 2003, 11:15: Az üzenetet átszerkesztette: Dodó ]

#8 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 4. - 19:45

Colie!Én sem festeném a helyedben. Ez csak az embernek hiúsági kérdés, a lónak jó fehéren is. Ilustával értek egyet abban, ha a lónak normális cuccai vannak, na meg jól van nyergelve, akkor ilyen probléma nem lép fel. Nekem teljesen normális alátéteim vannak, még csak nem is zselés. De soha, egyetlen lovanak sem volt még feltörve a háta. Amúgy az én lovamon is van 1-2 apró pötty (nem a hátán), mert szabadon van, és néha csinál magának 1-2 sebet. De nem tudom, hogy mitõl függ, hogy fehér szõr nõ-e ki. Ugyanis volt 2 komolyabb sérüle nagyobb sebbel, de ott a rendes szõrszíne nõtt vissza. Ne fesd be, nem tudod, milyen kárt teszel a lónak, ha meg lovagolsz, úgy sem látszik.Dodó!Nem hiszem, hogy a problémádra látatlanban bárki is tudna valamit mondani, hívj hozzá orvost szerintem.

#9 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 5. - 7:55

Azért légyszi próbáljatok tanácsot adni.Orvos szokott hozzá járni, de azt mondta, figyeljek ra, majd eltûnik...Na ez az, amit nem hiszek, ezért én is szeretnék vmit tenne érte, hogy minél hamarabb elmúljon.Ha vki tud, légyszi írjon rá vmit!Ja és Colitól szeretnék bocsánatot kérni, hogy csak úgy befurakodtam a topikába az én gondommal, de sajna más topikot nem találtam, ami ezzel foglalkozna.Elõre is köszi.

#10 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 5. - 11:02

Hello Dodo!Szerintem ne nyergelj sehová-nemhogy hátra-amíg rendbe nem jön.Elég szégyen,hogy a lovászok nem tudnak nyergelni,ha már ez a szakmájuk(az enyém is ez,de még egy lovat sem tortem fel).Szerintem megkérheted oket,hogy figyeljenek oda rá.Sajnos kenceficéket nem tudok ajánlani :( Talán valami krémet,vagy borogatót kellene nézni rá...nem tudom.Remélem a tobbiek is adnak tanácsot.Egyébként azthiszem,hogy a zselés nyeregalátét minden ilyen problémával kuzkodo lónak,lovasnak ajánlott.Írd meg ha változás van jó?

#11 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 1:07

Nekem nyáron volt feltörve kicsit hevedernél, gondoltam lovagolok szõrén addig, amíg begyógyul. Aztán úgy belejöttem, hogy azóta csak szõrén lovagolok. Posted Image Nem is volt feltörve sehol se azóta. Posted Image Cav

#12 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 8:30

Szami nagyonk köszike, hogy reagáltál. Posted Image Montam a lovászoknak, hogy nézzék meg a hátát, mit csináltak vele, azt mondták legközelebb figyelnek...Hát ebbõl sem lett semmi. Posted Image Sajna szeretik kivinni vendégek alá, ha terepre mennek, mert elég gyors egy ló (ugye õk csak galoppozni mennek ki), és vágtába fölhúzza magát, akkor csak megy...na és próbálják visszafogni.Ennyit róla, amúgy nem sokáig viszik ki, mert vemhes (szerencsére), de mostmár csk szõrén fogom lovagolni. Posted Image Majd hétvégén írok, hogy hogy áll most a nyereg nyomása, mert akkor megyek ki hozzá.Ja és megnézem a borogatót is...Majd jelenkezem.

#13 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 19:33

Dodó!Mióta van rajta ez a púp? Nem lehet, hogy csak Neked tûnik soknak az idõ? Én már 2x jártam úgy a lovammal, hogy a szügyét beverte, és feldagadt neki, meg valamilyen folyadékkal megtelt. Hetek kellettek neki, míg teljesen leapadt. Lehet, hogy a te pacidnál is csak idõ kérdése minden, addig meg valóban megpróbálhatod szõrén. Azt nem lehet megoldani, hogy ezek a lovasok ne használják a lovadat? Én nem adnám semmi pénzért ilyen kezekbe. Csak tönkre fogják tenni a lovadat, és lehet, hogy nem csak a marját.

#14 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 21:22

Ikácska!Hát nem is tudom, talán úgy július óta lehet ez meg neki. Posted Image Az azért elég sok edeje, nem?!Nem, sajnos nem lehet megoldani, hogy egyáltalán kivigyék, bemelegíteni stb.Decembertõl talán nem viszik ki, legalábbis remélem, egészen jövõ nyárig biztos nem.Aztán megint jönnek vendégek, nyaralók, táborosok...!De akkorra már csikója is lesz.Na én sem adnám ilyen emberek kezébe a lovat, de vmi ugyis történni fog... [ Agusztus 27, 2003, 11:17: Az üzenetet átszerkesztette: Dodó ]

#15 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 21:36

Mi az, hogy nem lehet megtiltani, hát kié az a ló?!Ha pedig azóta is nyeregben lovagolják, akkor ne csodálkozz, hogy nem gyógyul neki.(Egyébként a topik nem azé, aki megnyitja, hanem a témáé. Mivel ennek a témája a nyeregtörés, a lehetõ legjobb helyre írtad a problémád. ;) ) [ 06 November 2002, 20:38: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#16 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 22:11

Dodó! Most a tiéd a ló v nem? :confused: Ha a tiéd és megtiltod nem vihetik ki se nyereggel se néküle! A lovadnak nemcsak a marja, a háta és a lábai fognak tönkre menni, de még lovagolni se fogsz tudni rajta. (pl: ha állandóan csak galoppoztatják) Posted Image Ne engedd, h teljesen elrontsák! :mad: A vendégek meg gondolom azért járnak lovagolni, mert nem tudnak így ha rajtad kívül csak kezdõ lovagolják az lesz az eredménye, h elbújik ( mint már írtad)rossz szokásai lesznek stb.

#17 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 23:17

Szia Dodo!Nem értem miért adod oda a lovad bárkinek :( Elég sok tanitványom van és az önállóságra nevelem öket, de a nyergelésnél mindig ott vagyok, leellenörzöm, ( és ezt senki nem veszi zokon, söt! hiszen ök is szeretnének mindig egészséges lovon ülni!) mert ha nem tenném, magamnak tennék szemrehányást!Nagyon fontos, hogy a lónak saját, a hátára paszoló nyerge legyen, megfelelö nyeregalátéttel. Itt jegyzem meg, a zselés alátét nagyon jó találmány, (érzékeny hátu paciknak) de nem segit ha a nyereg már gyárilag nem jó, nem passzol! Ügyelni kell a tisztaságra, nem csak a nyeregalátét tisztaságára, hanem a lovad hátának a tisztaságára.( mindig tökéletesen legyen tiszta, ha a feneke poros marad az csak esztétikai hiba, de ahová a nyereg kerül legyen mindig precizen pucolva!)A lovat ha nyeregtörése van, súlyosságától függöen még mozgatni sem szabad!!!! ez nem a hevedertörésre vonatkozik.Pihentetni kell amig meg nem gyógyul! ( mi az az 1-2 honap ha utána pl. még 20 évig lovagolhatod?)A türelmetlenség rossz tanácsadó :( A ló szöre fehér marad örökre, mert a felsö hámréteg elhal :( rosszul kezelt nyeregtörés, vagy türelmetlenség, rossz nyereg, egy életre tönkre teheti a pacit! Ha nem vigyáztok "csak fünyirónak lesz jó" :mad: Nem ilyesztgetni akarok, hiszen nagyon sok paci meggyógyult, de igenis mindig 200%-ig oda kell figyelni.Istálló váltást én is javasolok.Üdv és jobbulást Blue

#18 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 7. - 10:58

Azt hiszem, ha az én lovamat, valaki engedély nélkül használná, pláne így, eltörném kezét-lábát!!!Vagy így egyeztél meg velük? Akkor meg oda kéne figyelni, vagy megtiltani! Olyan, meg nincs, ha megtiltom, hogy semmibe vegyenek!Ilyenkor a fenti lép életbe és SOS máshova vinném a lovat!

#19 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 7. - 11:09

Na neee!Milyen hely az,ahol vendég alá adják a magánlovakat?Ha nincs megoldás biztosan találsz másik helyet neki...én legalábbis megtenném.Ismét a régi dal:veri a lovász a lovad????Hihetetlen!Ne engedd!Elég soknak tunik az ido,mióta nem gyógyul!Bár ha nyergelik...?Ez is felfoghatatlan nekem.Miért nem váltasz?

#20 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 7. - 18:14

Ez nekem is sok idõnek tûnik.Dodó, nem akarok indiszkrét lenni, ha nem akarsz, nem válaszolsz. De megegyeztél a lovardával, hogy esetleg nem fizetsz bértartást, vagy legalábbis kevesebbet, és ezért õk lovagolhatják a lovadat? Ha nem, akkor ne hagyd magad!!!!!!!!!!! Ha igen, akkor vagy egyezz meg velük máshogy, vagy sûrgõsen vidd el onnan a pacid, míg teljesen tönkre nem teszik. Én a s***ét is szétrúgnám annak, aki bántani meri a lovamat. Ezt senki nem engedheti meg magának más lovával szemben. Én a helyedben azonnal lovardát váltanék, míg a pacidat véglegesen tönkre nem teszik.Elmesélek egy esetet. Amikor 11 évesen megkaptam a lovamat, Csinost, még nem tudtam lovagolni. Eleinte nagyon makacs ló volt, én mégis edzõ nélkül tanultam meg rajta lovagolni. Az más, hogy késõbb kikupálták az ülésemet, meg ilyesmik. Amikor elõször leestem róla, nem mertem vele többet kimenni. Apu megunta, és a tudtom nélkül elintézte, hogy elvigyék nyárára egy helyre, ahol tartják cserébe, hogy lovagolhatják. De az abrakot még így is nekünk kellett vinni. Így apu szerint megoldódik a lejáratás, és talán lenyugszik a ló, gondolta. Kb. 1 hónapot volt ott. Nálunk mindig túlsúlyban volt, de mikor ide hazahozták, azonnal összeesett. Teljesen lefogyott, a bordája is kinn volt, éheztették. Gondolod, hogy az abrakot õ kapta meg? Biztos vagyok benne, hogy nem. És így kellett neki kiéhezve aznap 40 km-t megtennie (egy lovász hozta haza), hogy végre hazaérhessen. Hívtuk a dokit. Hetek kellettek, míg helyrejött. Most nyáron halt meg. Itt is az volt az eset, hogy õ volt ott a legjobb és leggyorsabb, legpörgõsebb ló, és ez mindenkinek tetszett. Azóta eltelt 10 év. Soha senkinek nem adom a lovamat, még annyira se, hogy a jelenlétemben 5 percet felüljön. [ 07 November 2002, 17:21: Az üzenetet átszerkesztette: ikácska ]

#21 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 7. - 18:29

Dodó!Úgy látom, most leszel 15 éves. Szerintem komolyabban vennének, ha egy felnõtt férfi társaságában (mondjuk édesapád, bátyád ha van) jelennél meg, ésoktatnátok ki õket.

#22 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 7. - 18:53

Amúgy a hogom is ezen szokott írni, csak õ más témában, de nem igazán használja, csak levelezik egy-két emberrel.(nem tudom kikkel)

#23 eva68

eva68

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 8. - 12:58

Szia Dodó!Én is ugyanúgy jártam a ló használatával mint Te. Ahol vettük ott maradhatott a ló, nem kellett fizetnem a tartásért, de õk is használhatták. A használatból az lett, hogy én akárhányszor mentem ugye csak munka után addigra már mindig kivitte valaki. Úgy hogy el volt fáradva és nem volt szívem még kínozni. Aztán jöttek a klubba az öttusások eddzõtáborozni persze saját lóval, de az egyik lesántult / egy lányé / úgyhogy megkapta az én lovamat. Jól ugrik is így aztán nagyon klappolt neki. Igenám de amire mentem, teljesen fel volt törve a marja, mert persze õ a saját nyergében akarta tudni a popóját, de az már meghaladta a tudását,hogy abszolút nem illik a lovamra. Akkor aztán a fõnök megígérte ,hogy pihi lesz a lónak. Igen ám de beállítottak a váratlan pénzes német vendégek, úgy hogy a Holló-nak megint menni kellett, sebes vérzõ háttal is. Este megint kimentem, hogy bekenegessem a sebet és ekkor láttam meg hogy 3-szor akkora már a törés. Na itt mondtam, hogy én ebbõl többet nem kérek sírva hazarohantam, hogy férjemmel megbeszéljem a dolgokat, tovább egyetlen percig sem hagyom ott a lovat. Még aznap este elhoztuk onnan egy barátom istállójába, és egy hónap alatt elkészült otthon a boxa. Ez már egy éve volt, azóta boldog lótulajdonos vagyok odahaza. De nekem is hófehér maradt ott a szõre pedig a pacim holló fekete.

#24 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 8. - 13:31

Sajnos az a gond, hogy legtöbben nem fordítanak elég gondot a nyergelésre. Én is mindig magam nyergelem a lovaimat, a zártosztályosok a megmondhatót, hogy ezt sosem bízom másra.A másik, a felszerelés. Elõszöris legyen jó az a nyereg a lóra. Másodszor, nem kell feltétlenül mindenféle zselés csodákat összevásárolni, meg öt kiló szivacsot a nyereg alá tenni; egy sima, közönséges izzasztó is megteszi. Tisztán, rendben kell tartani, és akkor évekig kitart. H pedig mégis feltört a ló: mikulicz. Minden humán patikába kapható, recept nélkül. Sötétbarna, büdös kenõcs, da a legjobb hámosító. Hamar rendbehozza a nyeregtörést, és mindenféle hasonló sérülést. Valamint azt se felejtsük ki, hogy ha már egyszer feltört a lovunk, akkor várjuk meg, míg rendbejön, addig ne tegyünk rá nyerget!

#25 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 8. - 23:05

Hello!Az én pacim is úgy van bértartásban, hogy nem kell érte fizetnem, és a lovat használhatják. Nekem csak annyi a szerencsém, hogy a lovat az edzõmtõl kaptam és nála is van bértartásban. Nagyon vigyáz rá, és még sosem tört fel a lovam amikor õ nyergelte (ellenben én már feltörtem... a hevedernél, de ne kérdezzétek hogyan)Csak futószáron megy a lovam, így ülhet rá más. Ezt garantálja az a tény is, hogy nem egy könnyen lovagolható ló (nem kezdõknek való).Még pályán belül is elrohan egy-két delikvenssel, ha a száját tépdesik, vagy ha nem tartanak szármértéket, v. nem használják a csizmájukat...Terepen meg megy elõre (nem mindig találni rajta a féket). Ezért inkább mellõzik Posted Image De rendszeresítettem egy db gumizablás kantárt, azzal nem tudnak olyan kárt tenni a lóban. (Mondjuk aki brutális az 1-2 percen belül a kapun kívül találja magát, ha nem a ló teszi meg akkor az edzõm dobja ki, lehet, hogy lóra sem ül)Nyeregtörést nem nagyon láttam, de az árnikaolaj nagyon jót tett az ilyen sebeknek (homeopátiás olaj,sebekkel csodát tesz.)

#26 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 9. - 0:10

Bazs!A mikulic zöld és fincsi gyógynövényes illata van! tongue.gif Sajnos, naponta használom, mert Maflát még mindig kezeljük a nyári sebe miatt... (a bal elsõ lába belsõ részén keletkezett egy seb)

#27 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 23:08

Anikó!ha zöld, amit Mikulic néven kapsz, akkor téged lehet, hogy átvágnak...Bazsnak van igaza: a Mikulic sötétbarnás-szürkés és édeskésen büdös.

#28 Ramada

Ramada

    Csikó

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 9:19

Ramikának volt 1 érdekes nyeregtörése... Nem a marjánál volt neki, hanem az oldalán. Az izzasztó törzsölte ki neki és nagyon csúnya volt, nagyon-nagyon nagy volt, h vérzett is neki. Ennek ellenére ugyan úgy nyergelték, igaz betadinozták, de nem nagyon volt ideje begyógyulni. Én voltam az, aki azt mondta, h jó, akkor most én szórén megyek, mert nem akarom, h ne gyógyuljon be neki. Kis idõ után szépen begyógyult...azóta ott van neki egy nagy fehér folt :D

#29 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 9:52

Helló Ramada!Ugye nem az én lovamról van szó? Posted Image (Õ is Ramika, azaz Ramona.)Mert rajta nincs fehér folt, hál' istennek!Bár azt tudom, hogy hevederiszonyos, gondolom a heveder feltörhette egyszer... Errõl P2000 Lovasboltos Kati többet tud, hiszen csikó korától ismeri a lovamat.Most minden nyergelésnél csipkedi egy kicsit a levegõt, de ez legyen a legnagyobb problémánk! Posted Image A mikulic nem büdös, de ez ízlés kérdése. Megnéztem, rá lehet fogni, hogy barna, de inkább zöld. Posted Image

#30 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 22:32

hm, csödörkémnek, Darinak volt még a háta közepén egy seb,de most,hogy begyolgyult, fehér és barna szörök vannak rajta. redface.gif Irtó hülyén néz ki, mivel a paci nyári fekete :D De szerencsére nem az én nyergelésem okozta a bibit,bár ez nem sokat segit szegénykémen :( :rolleyes:

#31 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 17. - 1:34

Sziasztok!Az én lovamnak is volt nyeregtörése még az elõzõ tulajától került így hozzám, több hónapig gyógyult. Pár nyeregtörésnél használatos szer: Mikulic, körömvirágkrém, vitamerfen, neogranormon, lovasboltból panaveisar spray vagy krém, panazink, aluspray (ez csak lezárja a sebet) de hallottam olyat akinek sima panthenol segített hogy visszaszörösödjön a paci. Én megtoltam a kezelést biotron lámpával, így baromi gyorsan gyógyult, (amíg volt egy készülék kölcsön) de ez drága gép. Viszont lefelezi a gyógyulási idõt.

#32 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 17. - 8:29

Én is ismertem egy pacit, akinek nagyon fel volt törve mindkét oldalon a hasa (!!!). A könyök izületénél mindkét oldalon diónagyságú sebek voltak. Véresre törte egyszer egy rossz nyergelés, vagy laza heveder... ezek után csak szõrén közlekedtünk rajta, amig meg nem gyógyult neki, amíg véres volt betadinoztuk, utána csak neugranormon. Jó sokáig gyógyult. De legalább jól megtanultam szõrén lovagolni :D

#33 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 18. - 23:01

Zsu,nagy úr a kényszer,mi? ;) :D

#34 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 19. - 18:52

Hát igen bizony az, de jó volt :D Egy-két hámréteg bánta csak... tongue.gif [ 19 November 2002, 17:52: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#35 Dalmó

Dalmó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 26. - 21:51

Sziasztok!!!Megszeretném kérdezni,hogy szerintetek jó e ha szivacsot rakunk a lóra,ha felvan törve,Mert van 1 kedvenc lovam(ahol lovagolok)és nagyon felvan törve,de nem lehet megoldani,hogy ne menjen lovasok alatt,mert kezdõk ülnek rá.Mindig bekenem neki(amaikor csak tudom),nem romlik de szerintem így nem gyógyul meg.Mit csinálljak?

#36 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 26. - 21:58

Hát, a törés csak úgy gyógyul be, ha nem terhelik. Meg kéne beszélni a tulajdonosával, hogy addig tényleg ne ültessenek rá senkit...

#37

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 26. - 22:03

A marja van feltörve vagy a heveder helye? Amíg nyílt seb van és újra, meg újra visszatörik, addig legalább nem kellene nyereggel mennie (ha kezdõ ló, lehet olyan nyugis, h a kezdõk elügetgetnek rajta szõrén, nem?.. esetleg), ha már képzõdött rajta egy jó erõs varr, heg, akkor már a seb helyzetétõl és minõségétõl függõen meg lehet próbálkozni a nyergeléssel... Ha nagyon muyzáj. Bár én nem tenném. Nyár elején feltört a lovam a heveder helyén és 1 hónapig lovagoltam szõrén, bioptron léámpával és kenegetéssel együtt, mire begyógyult - mondjuk megvártam amíg a szõr is kinõtt, nem akartam kockáztatni. Az ilyen sebek borzasztó lassan és nehezen gyógyulnak, érdemesebb lenne kivárni az általad említett paccnál is a gyógyulást, inkább, mint h esetleg így használva végleg kiessen a használatból... Ismertem egy telivért, akit egész nyáron nyergeltek szar nyereggel és augusztusra a marja 4X-esére dagadt és tiszta genny volt... Soha nem gyógyult meg normálisan, azóta is fáj neki, ráadásul tudtommal nem szereztek magas kápájú nyerget azóta sem... Szóval én inkább pihentetném, v megoldanám a szõrén lovaglást.

#38 Dalmó

Dalmó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 26. - 22:04

Én is ezt szeretném,de ez lehetetlen.A fõnök nem szereti a lovait,csak a pénzt :confused: :mad:

#39 Dalmó

Dalmó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 26. - 22:08

Mind a két heveder helyen :mad: A marján :mad: És a hátán 2 :mad: .Mióta kenem gyógyul és nem vérzik ki.Nem ér hozzá a marjához a nyereg.Szõrén nem lovagolnak,mert puha a fenekük Posted Image [ Agusztus 26, 2003, 22:40: Az üzenetet átszerkesztette: Dalmó ]

#40 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 28. - 9:40

A fõnök nyisson inkább kocsmát abban több pénz van, ilyen hozzáállással elfelejthetné a lovakat. Egyébként meg ****** ******* és ********* ******* *** ***** neki. Szivacsot a törésRE nem jó rakni, mert csak jobban nyomja. A sebet kihagyva, lyukat vágva a szivacsba lehetsegíteni, az távolabb tartja a nyerget a sebtõl, nem nyomja tovább. Mikulitz krémet érdemes kenni rá, gyógyszertárban simán kapható, 1000 valamennyi volt 30 deka. A martörés a rossz nyereg miatt alakul ki általában (alacsony markamra), vagy rossz nyergelés, nincs kihúzva az izzasztó. Egyébként valószínû, hogy nem volt meghúzva a heveder eléggé, illetve túl elõre lehetett nyergelve (én is azzal szívtam meg a túrán). Ha szõrén nem lovagolnak, akkor ne lovagoljanak rajta sehogy sem. Egyébként ha a háta fel van törve szintén, akkor szõrén sem jó lovagolni, véres lesz az ember gatyája. Akinek puha a segge menjen inkább motorozni, vagy üljön otthon a fotelban. Utálom az ilyet. Cav