Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Túrázók, túlélők, kirándulók kocsmája (Hotel Szabadég)

Indulj el egy úton...

  • Please log in to reply
102 válasz a témához

#1 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 7. - 17:45

Vettem a bátorságot és elindítottam ezt a topicot. Azt hiszem ez elég sokakat érdekel, semmi nem kell hozzá, csak egy bakancs, kényelmes ruha és kedv. Még a hátizsákot se említeném, mert akár két napra elviheted a cuccod az öveden.

A topic címén nem sokat agyaltam, ez látszik is, de minek cifrázni, ide talál, akit érint.

Megoszthatjuk a tapasztalatokat felszerelésről, látnivalókról, tervekről, megoszthatjuk az élményeket.

 

 



#2 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 7. - 20:15

Sosem volt hozzá bátorságom :)

Vagy lehetőségem. Terv volt, lóval, társ is lett volna hozzá, de akadályozott egy kiskorú. Most meg a társat akadályozza :D



#3 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 7. - 21:46

Figyu. Te nem tudod hogy ezt csinálod? Csak lóval. Irány a szabad. Lovon is vannak használható tárgyak, felszerelések a túrához, sátor, főzőcuccok, dunai úsztatás.... Hát nem emlékszel?? :) Nekem van egy képem elmentve, a Duna partján hárman vagytok egy tábori konyhában. :)


Edited by shepherd, 2014 február 7. - 21:54.


#4 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 9. - 17:42

Mi anno Nyanyával megcsináltuk a Pécs-Kecskemét távon. Életre szóló élmény lett! 



#5 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 10. - 0:06

Túlélés



#6 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 10. - 13:07

Amikor először beleolvastam, azt gondoltam, hogy kerül ez most ide. De nagyon is ide tartozik, mert az emberek nagy százalékának fogalma sincs róla, hogy a saját környezetében hogy éljen túl bármilyen, akár kisebb változást. Ami a NG-on megy sorozat, egy kicsit túlzásnak tartom, hogy családok teljes keresete a bunkerépítésre megy és a tartalékok felhalmozására és a teljes családnak, gyerekeket is beleértve átlag heti 3 próbariadó. Sima kirándulások során is előfordul, hogy kell egy menedék, kell tűz, kell kaja és a fiatalok, idősebbek java része képtelen ezeket megteremteni. Azt hogy ki sem mozdulnak és számukra a természet valamiféle ellenséges vad környezet, nekem ez a furcsa.

Nem tudják mi ehető, mi mérgező, a gyógyfüves bácsit úgy posztolgatják a fb-on, mint egy varázslót, holott ezek nagyon egyszerű alapismeretek.

Nem kell sanyarogni, nem kell direkt híd alatt lakni. csak ki kell mozdulni.

Kirándulni. A legolcsóbb, alap  módszer az egészségesebb normálisabb élet felé.

 

 



#7 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 10. - 19:22

Én azóta kaptam rá gyalogosan, mióta drasztikusan csökkent a lovaglások száma, ezek szerint lovaglásnál sem csak a ló a lényeg, hanem az is, ami mögötte van. Otthon a környéken mászkálok csak, elsősorban kutyával, mozogjon ő is, máshol meg általában kutya nélkül társasággal. Több napra és idegen tájakra még nem igazán mertem elvinni. Ősszel voltunk a Pádig-fennsíkon 4-5 napot, gyönyörű volt, nagyon ajánlom mindenkinek. Mi a keményebb menetet választottuk, de vannak szakaszok, amik családosoknak is könnyen megközelíthetőek és alapvetően jól jelzett utak vannak rajta. Persze mi találtunk már felhagyott útvonalat, viszont az meg tömve volt áfonyával. Valamit valamiért. :) Oda szívesen vittem volna a kutyát is, de végül a helyi pásztorok miatt nem bántam meg, hogy itthon hagytuk. Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok?



#8 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 10. - 19:57

Mi meg tavaly elkezdtünk teljesítménytúrázni, le is nyomtuk a Fehér-Vár-Palota 40km-t. (fájt is a térgyem utána :D ) Idén meg Csókakőn egy 15-ösön voltunk, oda vittem kutyát is már. Majd ha kitaláljuk, hova megyünk legközelebb, ide is megírom.



#9 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 10. - 21:31

Figyu. Te nem tudod hogy ezt csinálod? Csak lóval. Irány a szabad. Lovon is vannak használható tárgyak, felszerelések a túrához, sátor, főzőcuccok, dunai úsztatás.... Hát nem emlékszel?? :) Nekem van egy képem elmentve, a Duna partján hárman vagytok egy tábori konyhában. :)

A Duna partit én pont nem nevezném annak :D

Kivéve, mikor lerobban a lószállító :D

Kis túrák voltak, mikor eltévedtünk és lett belőle 6 órás, néhányan leborulni készültek a lóról :D

 

Nem tudom, ez a felhalmozósdi hova vezet. Van ismerősöm, akinél ez már beteges méreteket öltött..

Nem mondom, nálam is ott az pár felesleges baromfi, mivel nem ölök állatot, azzal a meggondolással etetem őket még, hogy majd ha nem lesz mit enni...:D  (és komolyra véve, el is jutottam oda, lehet, összeomlás nélkül is bármikor eljuthatnak emberek odáig, hogy nem lesz mit enni... De nem filozofálok tovább ezen. )

 

Szóval túrázzunk. :)



#10 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 12. - 10:04

Én azóta kaptam rá gyalogosan, mióta drasztikusan csökkent a lovaglások száma, ezek szerint lovaglásnál sem csak a ló a lényeg, hanem az is, ami mögötte van. Otthon a környéken mászkálok csak, elsősorban kutyával, mozogjon ő is, máshol meg általában kutya nélkül társasággal. Több napra és idegen tájakra még nem igazán mertem elvinni. Ősszel voltunk a Pádig-fennsíkon 4-5 napot, gyönyörű volt, nagyon ajánlom mindenkinek. Mi a keményebb menetet választottuk, de vannak szakaszok, amik családosoknak is könnyen megközelíthetőek és alapvetően jól jelzett utak vannak rajta. Persze mi találtunk már felhagyott útvonalat, viszont az meg tömve volt áfonyával. Valamit valamiért. :) Oda szívesen vittem volna a kutyát is, de végül a helyi pásztorok miatt nem bántam meg, hogy itthon hagytuk. Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok?

 

Sütyi.

Bogár nagy kutyás túrázó, nem tudom Erdélyben szokott-e csavarogni.

Erdély nekem is célpont, gyerekkoromban voltam, de csak városokban.

Erőteljes a vonzása egy természetjáró számára. :)

 

Más... Ezt mindenki magának szokta összeválogatni, szelektálni, ami megint nagyon jó időtöltés, otthon rakosgatni, felszerelni, próbálgatni. Ötleteket, tapasztalatokat megoszthatjuk.

vintage.jpg
 


  • Minó kedvelte

#11 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 12. - 10:09

Basszus, ez komoly.  :mellow: És hol van belőle a nutella? :D



#12 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 12. - 10:11

Azt már megette a delikvens. :D

Akitől valóban lehet tanulni, de nézni is jó a filmjeit.

Nem olyan mint Bear, aki jófej, de csak show.

http://www.youtube.c...h?v=_Drc3puxYGc

 


Edited by shepherd, 2014 február 12. - 10:13.


#13 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 12. - 10:15

Nem tudom megnézni, mert itt Németorszégban az aláfestő zene jogilag nincs rendezve, ezért letiltják a piszkok :sad:



#14 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 12. - 10:16

Jó ez a topik :rockon: , írjatok bele.



#15 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 12. - 10:21

Jó, de ne csak én.



#16 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 12. - 16:49

Ősszel a már említett túrára kocsival mentünk és csillagtúráztunk, így cuccok szempontjából nem kellett annyira válogatni, esténként főztünk, nappalra szendvicsekkel, pálinkával (!) és vízzel készültünk. Így befért a pakkba a gázfőző, voltak csajkán kívüli edényeink, amik jól jöttek a frissen szedett rókagomba és vargánya elkészítésénél. Bicskák, iránytű, térkép az alap, kávéhoz szerintem teljesen jó a török findzsa. Mi ott olyan 25 km-eket mentünk naponta, de volt nap, amikor 1500-ös szintet mentünk. Azért minden  edzés nélkül nekem már elegem volt a végére.

Ami nagy élmény tud még lenni, az az éjszakai túra. Néhányszor voltunk a Bükkben és a Mátrában. Szervezett program volt, csapatos-vetélkedés. Éjfélkor indulás, és 17 órára volt a célbaérés kitűzve. A bükki 50 km után sírva vánszorogtam az utolsó százmétereken, de örökre megtanultam, hogy csak jó bakanccsal...


  • maugly és shepherd kedveli

#17 Melucz

Melucz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 12. - 23:24

Én jobb híján csak magam lovastúrázgatok. Első-hátsó nyeregtáskával, összehajtható itatóvödörrel, jó hosszú pányvakötéllel, szendvicsekkel, sörrel és könyvvel. Régebben vittem a kutyámat is, de egy erdőőr rálőtt egyszer, mert megkergetett egy nyulat. Persze esélye sem volt a kutyának, de a puska elijesztette. Mire hazaértem a lóval, már rég itthon várt a kapuban. :-)  Azóta meghozták azt a törvényt, hogy kutyát kizárólag pórázon lehet sétáltatni, erdőben is, mezőn is.


  • shepherd kedvelte

#18 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 13. - 11:24

A sör, a könyv fontos a túrában. Így van. :)

Többször láttam már gyerekkorom óta a Másfélmillió lépés-t. Azzal a felszereléssel nyomták végig nyilván, amit akkoriban be lehetett szerezni, vagyis a csehszlovák cuccokkal. Csak egy sátor minimum 4 kiló volt. Le a kalappal. Ezt meg is említetették a filmben, hogy nem lehet beszerezni normális felszerelést, csak a csehektől. Ma egy egyszemélyes sátor 1-1,5 kiló.  Ezekről is néztem a teszteket:

http://www.youtube.c...h?v=sM0l7mOthkA

http://www.youtube.c...h?v=7ppJcMm-Hxo

Nekem ilyen volt, de elajándékoztam, most veszek megint, igaz, ennek nincs alja, de be lehet szénázni, avarozni és esőkabátként is funkcionál:

http://www.youtube.c...h?v=h4I4lqQtS4I

 

 



#19 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 13. - 11:31

A magyar sátorlap is jó, én  azt viszem lovon. A NYeSzés túrámon odafelé folyton szakadt az eső, de jól sikerült az impregnálása, esőgallérként is bevált. A helyszínen többen megsajnáltak, hogy mi lesz velem éjszaka, ha jön a vihar.

Aztán reggelre több kempingsátor is beázott, a sátorlapom belső oldala meg csontszáraz volt.

Mostanában nem tudok írni, mert utazom, de azért olvasgatlak majd titeket. :cool:

 


Edited by ori, 2014 február 13. - 11:31.


#20 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 13. - 13:00

Teljesen hihető, én is jártam így. Először majdnem hogy sajnáltak egy tiszai vadkempingezésnél, aztán az éjszakai viharban hajnalra nálam héderezett mindenki, mert őket elvitte a víz. Kiindulhatunk abból, hogy ha nem akarunk sok tízezret kiadni kemping cuccokra, mert a minőséget megfizettetik, akkor a katonai dolgok a legjobbak, mert nekik fejlesztik a strapabíró, használható, jól funkcionáló egyszerű felszerelést.


  • maugly kedvelte

#21 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 13. - 13:14

Kiindulhatunk abból

:rockon:



#22 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 13. - 15:18

És ez a bakancsra is igaz természetesen!



#23 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 13. - 17:33

És ez a bakancsra is igaz természetesen!

 

Igen. Kutymaszabb időben az idén kereken 25 éves surranómat hordom. Makulátlan.

Igaz, az ilyen bakancsok az első időszakban meggyötrik az ember lábát, de aztán kényelmessé válnak.



#24 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 17. - 12:56

De jó ötlet ez a topik! Shepherd tudja, hogy járunk kéktúrázni, de a szabad ég alatt alvás eddig még kimaradt, mert nem szeretünk cipekedni. Ebből a szempontból off vagyok itt, de van-e még valaki, aki kéktúrázik, és esetleg lenne kedve csatlakozni hozzánk? 



#25 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 17. - 14:47

De jó ötlet ez a topik! Shepherd tudja, hogy járunk kéktúrázni, de a szabad ég alatt alvás eddig még kimaradt, mert nem szeretünk cipekedni. Ebből a szempontból off vagyok itt, de van-e még valaki, aki kéktúrázik, és esetleg lenne kedve csatlakozni hozzánk? 

 

Nem vagy off, ez a topic minden túrázó kocsmája. Nem muszáj ehhez kinn lakni a borókabokor alatt. :)



#26 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 17. - 16:16

Nem az Istállós-kő a Bükk legmagasabb csúcsa, hanem a Kettős-bérc. Most már nyilvános a dolog. A nyolcvanas évek vége felé ezért engem kinevettek.

Most tessék. :D

 

 



#27 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 27. - 14:09

A téli sátorozásokkor gyakorta előfordul ,hogy befagy, bejegesedik a cipzár (sátoré). Ilyenkor reggel nehéz kijutni. Mécsessel,-öngyújtóval olvasztgatom...több kevesebb sikerrel.   Erőltetni nem akarom, hogy akkor menjen tönkre mikor leginkább kell. Egyébként picit beolajoztam, de a jégproblémát nem oldja meg.

  Erre a problémára van valakinek ötlete?



#28 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 28. - 12:13

Ha a kérdés komoly, az autós jégtelenítőt javaslom előtte, vagy gombolható sátrat.

Ha nem akarod magadra gyújtani az egész cullangot.



#29 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 28. - 12:34

Én megpróbálnám, hogy a cipzár mindkét oldalán legyen takaró csík (nem tudom, hogyan nevezik), ami nem engedi a cipzárra csapódni a párát, hogy az ott megfagyjon.



#30 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 28. - 23:11

Téli sátrazásnál fűtött hálózsákotok van? Vagy páleszfűtés??? Brrrrrrrrrrrrrrrr......



#31 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 1. - 10:56

 Mécsessel,-öngyújtóval olvasztgatom...t

mer' sajnálod rá a vodkát...



#32 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 4. - 14:09

A kérdés komoly volt. Valószínűleg a megoldás a cipzár takarása lesz. Legközelebb pedig csak fedett cipzáros sátrat veszek.

A szeszt inkább magamba töltöm mint a sátorra.(a jég kívül van de én belül...)

 



#33 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 4. - 14:12

Zsírozzad, vazelint neki vagy ilyesmit. :)



#34 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 4. - 14:26

bocs, off

 

Cav, ezt is a szerelempatakban mondták? :D  :kir:



#35 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 4. - 14:30

Télen nekem a gombolós, már korábban említett katonai sátor jött be.

Vastag az anyag, jobban tartja a hőt. Nincs alja, tehát a tábortűznél előre melegített köveket mellém tudom tenni, vagy alám, beágyazva, temetve, ki hogy szereti. Kevésbé gyúlékony, tehát a tűz felé nyitva tudom tartani, ha kell egész éjjel is, jön be a meleg. A zipzárosak az elérhető kategória eléggé hüvösek és gyúlékonyak.

Nekem. Valahogy így:

46cce9486ee184d5a3f6bf8fdab9c039.jpg

 

Kistáltos. Ha egy sima 3 évszakos hálózsákhoz használsz egy OBI-s polártakarót, zsáknak összevarrva bélésként, semmi baj a hideggel. Vagy egy négy évszakos katonai.


Edited by shepherd, 2014 március 4. - 14:36.


#36 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 4. - 14:37

bocs, off

 

Cav, ezt is a szerelempatakban mondták? :D  :kir:

 

Nem, ott gyesznyózsírt mondottak az ujjbegyre, aztán attól úgy lehet élvezni mint a hajderménkű. :P



#37 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 4. - 21:40

72 telén volt alkalmam egy nagyobbacska túrára, csak ide az Uralon túlra, egy "tűzijáték" megrendezése alkalmával.
A jármű sem volt akármi, http://www.delpestib...ka/ot4029_1.JPG a terepnek és klímának megfelelt.
A hátulja lakájos,olajkályha,bárszekrény, forgó fotel,kanapé, Junoszt tv.
Igenám, de az a főnököm által foglalt volt, nekem a vezetőfülke maradt.
Rendes volt a csíkosnadrágos, így a hálózsákját rám testálta.
 Fűtés nélkül,kötszöv alsóban, trikóban paradicsom volt,reggel mosakodás hóban, azóta sem éreztem magam annyira acélosnak.
A többiek a csapatsátorban folyamatosan fűtve, gyakorlóruhában,legénységi hálózsákban, pokróchegyek alatt reggelre kékre fagytak..

Edited by froclee, 2014 március 4. - 21:58.


#38 remitenda

remitenda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 4. - 22:31

Életem legnagyobb élménye volt egy kétnapos lovastúra...kettesben a tesómmal....annó leírtam a facéra... most bemásolom ide,

mert mai napig öröm rágondolnom :D

 

élménybeszámoló : A nagy kalandtúra..... 2013 április 13-14

Győr----- > Csákvár 

Lóháton

Bőny-szőlőhegy --> Bőny -- > Bana --> Bábolna --> Nagyigmánd --> Szákszend --> Dad --> Bokod --> (Kecskéd ->Bokod) Oroszlány --> Kőhányás --> Csákvár

Szóval....eldöntöttük, hogy a tesóm lovainak elköltöztetését lábon oldjuk meg..... így szombat reggel felmálháztunk, és - tesóm szerint - "hajnali" 8 óra 15 perckor útnak indultunk.... 
Indulási pont : Bőny-szőlőhegy 
Következő célpont ( mindig csak a következő falura koncentráltunk ) : Bőny, majd Bana .... ezeket viszonylag hamar elértük, hiszen ismert terep volt.....
Banáról kellemes tűzzáró sávon haladva megérkeztünk Bábolnára.... itt tartottunk egy kisebb, 20-30 perces pihenőt, mikor is magunkhoz vettük a reggelit, a lovak zöld fű- mi pedig szendvics formájában..... 
Bábolnát megkerültük a város szélén haladva....keresztül haladtunk egy érdekes elhagyatott gyártelepen, és külön élvezetet okozott, hogy végig lovagoltuk a bábolnai lovas millitary pályát..... mikor elértük a városból kivezető utat, vidáman indultunk tovább Nagyigmánd felé..... szerintünk...... de az égiek velünk voltak.... nem csak jó idő volt , hanem, annak ellenére, hogy nem az igmándi úton indultunk el, egy szépséges , vadregényes, folyópart mentén, mégis elértük a következő úticélt 
Ezután Szákszend az irány....ez elég uncsi szakasz volt, mivel egy alsórendű út mentén haladtunk igen sok unalmas kilométert.... kb. a szakasz felénél megálltunk ebédelni.... mondjuk az meglepő volt, hogy milyen sok puszta nevű település van erre felé.... mikor beértünk végre a faluba, ki volt írva, hogy ez Komárom-Esztergom megye leghosszabb faluja.....na bumm....nem tudtunk neki tiszta szívből örülni...... azért , pihenés képpen leszálltunk, és vezettük a lovakat, át a falun.... mikor találtunk egy csapot, megitattuk a lovakat.... aztán találtunk egy kocsmát..... és ittunk egy kávét  ... körülbelül ekkor jártunk félúton, 15 óra magasságában....
Megunva az aszfalt mellett lovaglást, magamhoz ragadtam a vezetést, és egy igazán szimpatikus helyitől megkérdeztem, hol kezdődik a következő faluba vezető földút.... éppen ott álltunk 
Dad ot már egy nagyon kellemes, fasoron végiglovagolva értük el.... itt már tudtuk, hogy aznap már nem fogjuk elérni a végcélt.... így elkezdtünk éjszakai szállást keresni, telefonos segítséggel....
Közben haladtunk Bokod irányába...természetesen földúton..... 17 óra körül már közel jártunk a tűréshatárhoz - főleg a hugi - / még az is megfordult a fejében, hogy rendel egy lószállítót / de aztán átlendültünk a holtponton ( ekkor vesztünk össze másodszor ) 
és vidáman lovagoltunk tovább ....
a bokodi erőműnél bukkantunk ki....közben sikerült szerezni szállást....http://www.czermann.hu/ 
hálás köszönet ezért az oroszlányi CZERMANN Panzió tulajdonosának, aki első telefonra vállalta , hogy elszállásol két lovat is.... 
mivel már közel éreztük magunkat a célhoz, könnyelműek voltunk.... 
hiába térkép, GPS ..... a gyönyörű táj vonzására kellemes, de elég nagy kitérőt tettünk.... Kecskéd látványa döbbentett rá bennünket, hogy hibáztunk..... ennek örömére ismét tartottunk egy pihenőt, és új erővel lovagoltunk tovább....
18 órakor ismét Bokodon voltunk..... most már a helyes irányba haladva.... nagy örömmel lovagoltunk el az Oroszlány tábla mellett.... a panelházak között eléggé megnéztek minket a helyi járatos buszról .... szerencsére, semmilyen negatívumot nem tapasztaltunk.... és este fél 8 körül - 11 óra lovaglás után - végre megpihentünk..... elrendeztük a lovakat, ettünk egy finom pizzát a panzióban, majd beájultunk az ágyba.....
reggel frissen és üdén indultunk ki a városból, kétszer találkoztunk lovasokkal, akik nagyon kedvesek és szimpatikusak voltak..... a város határtól a sárga turista jelzést követve gyorsan és simán az erdőn keresztül elértük Kőhányást.... innen már jól ismert terepen jártunk.... kicsit "kergetőztünk" a fogadásunkra érkező Balázzsal és Gergővel....
Délután 2 körül értünk haza a tanyára.... a lovakat egyáltalán nem viselte meg a túra.... könnyedén beilleszkedtek a helyi lótársadalomba, és köszönik, jól vannak...
Természetesen, minket sem viselt meg.... visszatekintve, minden percét élveztem.... akár holnap elindulnék újra ! ;D

 

 

bocsi, ha hosszúra sikerült....



#39 remitenda

remitenda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 4. - 22:31

:unsure:

 

 


Edited by remitenda, 2014 március 4. - 22:38.


#40 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 5. - 13:57

A legjobbak a kalandos túrák. Az agyonszervezett, mindenklappolésígyjónekünk-szerű kirándulásokkal az a baj, hogy nem maradnak meg semmiféle élménynek, emléknek. -Emlékszel, amikor a Hotel Szolárban feküdtünk a padon és szürcsöltük a koktélt?-Ja. -Akkor jó. :D

Mesélhetnénk, hányszor tévedtünk el akár gyalog, vizi, vagy lovastúrában. -Várjatok. Itt tavaly nem volt kerítés. -Menjünk körbe.-Van térkép?? -?????

:D

Amikor volt anno a fórumkovácsolásos összeröfi. A tábortüzes, barátkozós haverkodásból egy túlszervezett vállalkozásos klisedéses valami lett.

Emlékeim szerint.