Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Noni, avagy a belsõ tályog-topic felszabadítása


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
90 válasz a témához

#1 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 19:57

Bocsánat, már nekem, mint notórius offolónak is fájt, hogy mi megy Bende topicjában, így a nonis hozzászólásokat kimásoltam ide, a továbbiakban itt lehet noni. :kv:

Edited by Rosinante, 2005 október 7. - 20:01.


#2 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 20:00

[quote name='era' date='2005.10.02, 15:42']Kedves Vega! Sajnos én még kezdõ vagyok itt,de nagyon szeretnék Neked segiteni ls tudok is .Kérlek feltétenül és mielõbb hivjál fel telefonon,mert ezt személyesen kell elmondanom.Ha rendbe jön szegény lovacskád problémája,utána tudunk még nagyon sok beteg lónak és állatnak segiteni.Kérlek ne utasits el,mert nagyon nagy dologról van szó.Sajnálom,hogy csak most jutott tudomásomra a problémád,hiszen sok minden megelõzhetö lett volna.Várom mielöbbi hivásod .Tel 06208074517 vagy Email eratni@freemail.hu.Ha még valakinek bármilyen gondja van a lovával jelentkezzen és én segitségére leszek.Addig is aggódva figyelem az elkövetkezõ idõszakot. Szeretettel és üdvözlettel ERA Bizzál bennem és jelentkezz!!.Utána elmondom mindenkinek ezt a csodálatos dolgot.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Hosszúhomlok' date='2005.10.02, 16:49'][quote name='era' date='2005.10.02, 15:42']Utána elmondom mindenkinek ezt a csodálatos dolgot.

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Ugye nem valami multilevel spanyolviasz?

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Ilusta' date='2005.10.02, 19:52']Vagy valami energiamizéria, vagy még nagyobb marhaság...csak sokba kerüljön!

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='NauTiLUS' date='2005.10.02, 20:24']Én mindig szerettem a csodaszereket... nem lehetne egybõl ide leírni, hogy mirõl van szó?Hátha másnak is hasznos lenne

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Aniko' date='2005.10.03, 12:42'][quote name='Hosszúhomlok' date='2005.10.02, 16:49']Ugye nem valami multilevel spanyolviasz? :confused:

Hozzászólás megtekintése

[/quote]A szövegbõl ítélve nagy valószínûséggel az. Era, ha tényleg segíteni akarsz tedd félre a marketingszöveget, amit beléd vertek a tanfolyamon.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='era' date='2005.10.03, 22:23']Kedves Társalgó Társaim! Koromnál fogva már nagyon sok mindent tapasztaltam az életben,jót is és rosszat is.Soha nem gondoltam volna,hogy valakit,aki segitséget ajánl õszintén és igen sok pozitiv visszajelzés ismeretében, ugy itéljetek meg,hogy semmiféle tapasztalatotok,ismeretetek abszolut nincs .Nem hiszem,hogy elõitélettel kellene lenni bármivel kapcsolatban is,mert bizony lehet,hogy soha vissza nem térõ lehetõséget mulaszt el az ember,vagy már késõn jön rá,hogy mit mulasztott.Ti már edzettek vagytok a különbözõ válaszokat fogadni,de én még igy elsõre egy kicsit érzékeny vagyok.Imádom az állatokat,igy a lovakat is és soha nem tudnék olyat ajánlani,vagy tenni,amivel bajt,bánatot okozhatok.Amit ajánlok az eredeti,Unio által engedélyezett "Tahitian Noni Juice"-ból kifejezetten lovaknak kifejlesztett takarmánykiegészitõ az "Equine Essentials",Helyreállitja a szervezetben müködõ rendszerek egyensúlyát a külsõ és belsõ eü-i problémákat kezeli,gyulladáscsökkentõ,fájdalomcsillapitó .Segiti a hormonális egyensúly fenntartását helyreállitását,az enzimrendszer müködését az immunrendszer megfelelõ szintentartását.Oldja a lovak stresszes állapotát,kezelhetövé nyugodtá válnak.Segit az emésztési problémákon,jó közérzetet ad.Fokozza a lovak teherbiró képességét,energikusságát.mindezt ugy,hogy nem tartalmaz dopping szert és nincs mellékhatása.Külsõleg,sebek fekélyek gyorsan gyógyulnak,selymessé,fényessé teszi a szõrzetet.Ami még nagyon fontos,az izületekre kifejlesztett termék.Hát ezért nem akartam ezeket kezdetben elmondani,hogy ne támadjatok olyannal,amivel meg is tettétek.Nem kell rosszat mondani valamirõl,amit azért kell szájról-szájra elmondani,hogy a jó tapasztalatok hitelessek legyenek a megtapasztalók szájából.Nagyon szomorú leszek,ha nem tudlak benneteket meggyõzni errõl.Nem kell egy olyan rendszert elitélni,ahol az egyik ember segit a másiknak,sõt a másik tovább segit a következõnek.Gondoljátok el,milyen csodálatos dolog,ha a Te pozitiv tapasztalatod másokat is a javulás utjára visz.Természetessen ehhez egy valóban igazoltan jó dolog kell.Csak akkor tudsz errõl meggyözõdni,ha kiprobálod és nincs elõitéleted.Nem tanfolyamon tanultam,az élet tanitott meg rá,hogy jót tegyek és segitsek az embereknek.63 éves vagyok és volt idõm rá,hogy megtanuljam.Ha evvel a levelemmel legalább egy lónak tudok segiteni,feltéve,ha valamelyik gazdi elfogadja,már megérte,hogy szó-szót kövessen.Mindenkinek,aki igényt tart rá további információval állok rendelkezésre,lehetõleg telefonon,mert mindent képtelenség leirni.Mindenkinek kivánok jó egészséget és jóindulatu hozzászólásokat. Era

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='don quihote' date='2005.10.04, 09:45']Na, most károgjatok! Azt gondolom ez a beszámoló magáért beszél. Akit érdekel telefonáljon és utána még eldöntheti, hogy érdekli-e a dolog vagy sem. Madi ügyében én biztos megteszem.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='vgigi' date='2005.10.04, 09:59']era!Lehet, hogy jót akartál, de ahogyan írtad, abból teljesen más sült ki. Gondolom, mindannyian vettünk már részt termékbemutatókon, ahol mindenáron el akartak nekünk adni valmit és alig lehetett elmenekülni. Pontosan ilyen mondatokkal próbáltak ránk hatni. Én amint meghalom ezt a stílust, menekülök és úgy látom, sokan vagyunk így ezzel. Ráadásul új fórumtagként semmit nem tudunk rólad, csak azt, hogy felbukkantál egy speciális helyzetben és egy terméket -ami egyébként még jó is lehet- próbálsz eladni vegának... Ha tényleg segíteni szerettél volna, csak elég lett volna annyit írnod, hogy neked jó tapasztalataid vannak egy készítménnyel, és ajánlod vegának.Ez a módszer nem volt szerencsés, minden látszott belõle, de a segíteni akarás a legkevésbé, bár hozzáteszem, lehet, hogy az vezérelt.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Dé' date='2005.10.04, 10:11']Gigi, kb szórul szóra ugyenzt mondtam tegnap este Szellemnek, amikor elolvastuk újra era elsõ hozzászólását! Teljesen ugyanezt...És ugyanerre akart szerintem valaki fentebb célozni, amikor azt írta, hogy tedd félre a marketing-dumát.Sajnos ez a körítés már rég inkább bicskanyitogató az emberek többségénél, de errõl nem te tehetsz era, nyilván, és ne is vedd a szívedre! De egyet értek Gigivel, tényleg emberszagúbb lett volna annyit írnod, hogy "Vega, ha gondolod, próbáld ki a nonit, nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele, ha gondolod, magánban megadom a telefonszámom!", vagy ilyesmi... A felhõkben úszó szókastélyok nem mindig érnek célba, sõt... Én nem kérdõjelezem meg a jószándékodat, sõt, szerintem senki, úgyhogy ne legyen harag a szívedben emiatt! Csak szerintem is, másképp kellett volna belefogni, kicsit emberszagúbban, nem tv-shop feelinget árasztvaVega! Írjál mán valamit, nem errõl, csak hogy mi van Bendével, meg veled!

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='vegeta' date='2005.10.04, 11:06']Köszönöm mindenkinek egyébként a bíztatást, remélem használ .A tv-shopos csodaszerek pedig nekem nem váltak be. Leginkább azért, ahogyan eladták õket. Miss Aloe Vera egyszer próbált eladni mindenféle kencét, cseppet, kapszulát. Mondtuk, hogy az X félét szívesen kipróbáljuk, de nem kell az Y, meg a Z, mert egyrészt aranyrögöket kér érte, másrészt nincs rá szükségünk. A válasz az volt, hogy ugyan, ugyan, próbáljátok csak ki, nem kell kifizetni, majd ha valamelyik beválik, akkor beszéljünk. Ezután raklapszám hordta a varázsszereket, ha kértük, ha nem. Kb 3 hónap elteltével pedig kaptunk egy meglepetés számlát 39.000 Ft-ról. Mondjuk nem hiszem, hogy ki fogjuk fizetni...Ez nem azt jelenti, hogy hülyeség az egész, én alapvetõen pártolom a természetbõl kivont gyógyerõt (leginkább a homeopátiát), csak szeretem tudni, hogy aloe verát, avagy ételszinezékkel dúsított hajzselét kapok. Lehet, hogy meg fogom kérdezni era-t a mindent tudó szerrõl, mert kíváncsi vagyok, de nem valószínû, hogy most Bendén kizárólag ezzel szeretnék kísérletezni. Kísérleteztek rajta épp eleget az elmúlt 4 hónapban, eredmény nélkül . Az öreglány (Römi) izületi problémáira viszont akár még jó is lehet, majd meglátjuk.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Old Shatterhand' date='2005.10.04, 11:07']Don Qui, én azért kárognék picit.Era, ez nagyon jó, amit írtál, biztos, hogy hasznos. Mint írod is, ez egyfajta takarmánykiegészítõ, melynek vannak jótékony hatásai az endokrín-, mozgásszervi- és anyagcsere rendszerekre, folyamatokra.Hasonló, mint embernél a táplálékkiegészítõ.Elõnyös egészséges lényeknek, illetve picit felborult anyagcsere-háztartásúakra, illetve regenerálódási (rehab) fázisban betegség után, vagy addiktív therápiában megfelelõ orvosi és gyógyszeres kezelés mellé.CSakhogy ezt sokan - sok természetgyógyász is - másképp gondolja és adott - különben jótékony hatású termékkel - önmagában kezeli a beteget, sok esetben sikerrel, de sok esetben bizony sikertelenül. Orvosi felügyelet nélkül ezáltal olyan állapotba képes jutni a beteg, ahonnan visszafordíthatatlan a betegség. Humán gyógyászatban a legjobb példa a rákos elváltozás, mert ennek a vége a leglátványosabb. Mert adott esetben egy sántaság, vagy visszatérõ fájdalom nem olyan ütõs, mintha a páciens feldobja a cipõt.Csodaszerek nincsennek, pláne általános, mindenkinek bevállós csudaszer nincs. Ez nemcsak a természetgyógyászatban, de igaz a homeopátiában is, ahol személyre szabott dolgokat adnak a homeopaták - mert úgy kell.Ez mind független attól, milyen szervezet (Uniós, FDA, stb) fogadja el és mire, mint tápkiegészítõ, mert mint a neve is mutatja nem gyógyszer, hanem kieg. Tehát nyilván hatékony és jó, de nem önmagában - függetlenül attól, hogy bizonyos esetekben úgy is hat, hisz van immunrsz is - mert ha úgy lenne indikációja, gyógyszernek hívnák és nem tápkiegnek.Nem ismerem a készítményt, de amiket írtam általános szabályok és miután pontosan deffiniálva vannak - tehát hogy milyen általános megnevezésû terméket( gyógyszer, tápkieg, gyógyhatású termék, homeop. termék, stb) hogy javallott használni, ezért gondoltam felírni ezt a kiegészítést, ami - hangsúlyozom mégegyszer - nem a hatékonyságra utal, csupány a használat módjára és mikéntjére.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='don quihote' date='2005.10.04, 11:48']Hali Öreg!Spec nem rád gondoltam. Lehet, hogy én naív vagyok, de engem meggyõzött era leírása. Nem éreztem benne semmi marketinges felhangot. Még csak azt sem írta, hogy ezt a készítményt csak nála lehet megvenni. Egy elég híres lovas ismerõsöm 11 éves kancája is most lábadozok. Õk is ezt a Noni féle készítményt használják és esküsznek rá.A reklámoktól engem is kitõr a frász egyébb iránt.Jut eszembe, a készítményt a lovas ismerõsöm felesége is árulja nem csak adja a lovuknak. Igaz a lovacskának mozgásszervi bajai vannak.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='era' date='2005.10.06, 08:41']Kedves Csapat! Nagyon köszönöm,hogy már a kezdet nkezdetén felhivjátok a figyelmem tévedéseimre és remélem okultam ebbõl.Már irtam,hogy abszolut kezdõ vagyok és féltem attól,ha meg halljátok,hogy valami szerrõl van szó nem fogadjátok el.Ha Vegánál segitene,biztos,hogy másként állnátok a témához.Higgyétek el egyre több igen jó visszajelzést kapok mindenféle problémával kapcsolatban.Lelki beteg vagyok,ha valakinek nem lehet segiteni,mert hitetlen.Gondoljátok el Vega is mennyire szereti kedvencét és azt irta,hogy nem számit mennyibe kerül,de mindent megtesz,hogy megmentse.Igaz nem olcsó a noni,de egy ilyen helyzetben én biztos nem hagynám ki,hogy megpróbáljam.Nagyon örûlnék, ha megnéznétek a www.tni.com.-t az interneten,hogy megtudjátok miröl is van szó.Igen jó dolognak tartanám,ha megismernénk egymást/természetesen csak aki akarja/,esetleg találkozhatnánk és személyesen sokkal komolyabban körüljárhatnánk bizonyos témákat,hiszen leirni egy összetett témát nem igen szerencsés dolog.,/Ez most megint MLM/Ha ugy érzitek,mondjátok meg ,hogy hogyan fejezzem ki magam ebben az esetben.Az "Equine Essentials"a noni n kivül szója lecitin-t,lenmag olajat,nonimag olajat E-vitamint,és még sok más vitamint tartalmaz.A Noniban a kb.150/ szervezetünknek nagyon fontos/alkotó részek ,/Vitaminok,enzimek ,ásványi anyagok bioflamonoidok,nyomlemek,.. .......stb.......... .a legfontosabb a "Xeronin" alkaloid ..Mindent megtudtok,ha megnézitek a tni com-ot.Ha Emailben jelzitek cimeteket küldök cd,dvd lemezt,hogy Ti is megértsétek, mirõl van szó.Ezt a nagy terjedelmü anyagot csak igy lehet Hozzátok eljuttatni/nem kell érte fizetni/Rátok van bizva ,ki hogyan fogja fel ezt a dolgot.Biztos vagyok benne hogy késöbb megértitek hogy a "szag",ami terjed kizárólag a lovak érdekében van és nem felsöbb utasitás.Tévedtem..........igen fenntrõl jön!!!!!!!!!!!!!

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='agrobe' date='2005.10.06, 08:53']Szia era!Jó hogy idetévedtél újra!Engem érdekelne, hogy PONTOSAN (antioxidánsok, vitaminok) mi van benne és mennyi!Mert nézegettem az weben, de konkrét leírást nem találtam sehol!!!!Légyszíves írd meg, ha tudod! Szerintem másokat is ez érdekelne, mert így lehet eldönteni, hogy jó e arra, amire szeretnénk!Köszönöm.Bocsánat az OFF-ért!!!

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Csikasz' date='2005.10.06, 09:30']Era -ez a csapat valóban ló b.u.z.i. , de mint láthatod sajnos az orvostudománynak még fejlõdnie kell kicsit, nameg a mentalításnak s az emberek nagyon bizalmatlanok - velem az élen. Nálunk sokkal jobban bejön - hé barátom én használtam ezt az izét és nézd meg ezt értem el vele - csak ilyen egyszerûen. Itt mindíg vannak új gyógymódok s mindannyian probáljuk meggyógyítani kedvenceinket. Az meg nagyon fontos, hogy tényleg a tapasztalatok a legfontosabbak, mert ha nem hat vlmire - mert ugye ami mindenre jó, az semmire sem jó - akkor csak csalódás éri a gazdit, na meg dühös lesz. Saját pl - az én pacomnak inhalálnia kell az orvosságát - és javasólták inhalátor vásárlását - de én aszontam csak kiprobálom bízik e bennem annyira a lovam, hogy a patikában kapható sima inhaláló sprayt az orrába fujjam. Mert a lovak nagy része retteg a sziszegõ hangtól, Golyasz a kivétel Õ szó nélkül hagyja az orrába fújni a gyógyszert és szépen letüdõzi ahogyan kell. Így nem kell megvennem a készüléket, de ez lehetett volna másképp is. Mivel imádom azt a lovat meg is vettem volna neki pedig nem occsó cucc. S hidd el tényleg nem az ár a lényeg, hanem az hogy mûkodjön

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Natos' date='2005.10.06, 09:46']Kedves Era! Így utólag már nem kétséges, hogy jó szándékkal írtad, ajánlottad a szert. Õszintén szólva, egyszer, amikor egy kedves ismerõs, aki tényleg szavahihetõ, ajánlotta a likõrt, már kacérkodtam a gondolattal, hogy benyalatom a szert igen lerobbant lóállatommal, de amikor arról kezdtek gyõzködni, hogy ettõl a trutyitól kinõ a lába, megtanul írni-olvasni, és latinul fog visszaszólni, ha suttogom - nos, akkor inkább kotyvasztottam koktélt fokhagymából, olajból, kamillából, ami ha nem használ, akkor legalább nem árt. Továbbá rendszeresen és pofátlanul zaklattam az állatorvost, aki ennek nyomán (meg hát rendes is) nagy gyakorisággal kilátogatott állathoz, pozitív eredménnyel. És az is igen hatásos gyógymód kiegészítõ volt, hogy környezetemben letiltottam az elbeszélõ mûfajt, mert mindenkinek volt egy unokatestvére, akinek a szomszédjának a sógorának volt egy lova, aki elhagyta a patáját, kifolyatta a szemét, leesett a töke és három füle volt, ámde! Innentõl különbözõ variánsok jöttek: a) az állat meghótt b) csodálatosan meggyógyult 2 nap alatt c) kicsit meggyógyult, aztán rögvest meghótt d) meghótt, aztán feltámadt. Amióta nem epikázhatnak körülöttem, sokkal nyugodtabb vagyok és több idõm jut önképzõkörözni. Sztoikus nyugalmam jó hatással bírt lóállatomra is, ekképpen jelenleg olyan, mint egy Whiskas macska. lekopogom. Na, mi a francot akartam ezzel mondani? Asszem azt, hogy ha egy szer túl sok dologra jó, akkor nekem gyanús, mert ha egyszerre tólja is a lovat, meg húzza is, akkor a ló gyakorlatilag egyhelyben áll, nem? Vagy nem tudom, de azt gondolom, ha egy masinában összehozzák a videót, tévét, mosógépet és porszívót, plusz még centrifugál és vibrátornak is kiváló, akkor egyik funkciója sem százszázalékos. De érdekel a dolog, fõleg, ha materialista, földhözragadt agyam befogadja. Megköszönném, ha bõvebb infót adnál róla, az általad említett, felajánlott módon. És annak külön örülnék, ha a fórumos állatdokik kiveséznék a szert. Üdvözlettel:Natos

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='agrobe' date='2005.10.06, 14:13']Eddig a nonival kapcsolatban SEMMI konkrét infóm nincs, csak az ára, de attól idegi alapon hasmenést és idegrángást kaptam. De BIZTOS, hogy semmi mellékhatása nincs és mindenre jó, meg van benne egy olyan anyag, amit még senki se ismer, de mindenre jó.És Hugyeczék is etetik.De jó. Én is eteném, ha annyi pénzem lenne. Mondtam a fõdíler fickónak, hogy nekem pontos beltartalom KELL!Erre megkérdezte, mi baja a lónak, elmondtam.Nahát arra pont jó. Fõleg hogy nagyker áron kapom meg 38 000 Ft/ 4l áron.Szupi! Ez elég is két hónapra. Na neeee Cizelláltan fogalmazva pontosan elmagyaráztam neki, hogy nem fogok és nem is lehet kísérletezni ezzel a lóval. Még a vitaminokkal is vigyázni kell. Mikor mondtam, hogy a lónak kb. 30-40%-os súlyvesztése van és tulajdonképpen nem mûködik a mája, a szeme se rebbent: nem kell gyógyszer, a noni meggyógyítja.Úgyhogy hívok még egy telefondoktort távkézrátevõset és a ló holnap mehet versenyre.Lehet, hogy ettõl még jó a termék.De, hogy akik árulják f***juk sincs se a lovakról, se a termékrõl az tuti.De kampányszöveg az van.Már csak azt nem értem, hogy ha összetevõkrõl nincs adat, akkor mi alapján tudják igazolni a csodás hatásait???? Nem kell reklámszöveg összetétel KELL!Ennyit errõl.Bocsánat az OFF-értGondolom havi 19 ezer Ft-ért Vega is talál jó szert a lovának, esetleg ismerni is fogja, hogy mibõl van és TÉNYLEGESEN mire jó.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='era' date='2005.10.06, 18:56']Helló Kedves "LÓBUZI" Csipet-Csapat! Nagyon szeretnék egy ilyen csapathoz tartozni,ha csak külsõsként is,hiszen nincs lovam,nem lovagolok,egyszerüen csak szeretem a lovakat ill.minden állatot és emberbarát is vagyok egyben.Amirõl én beszélek az pontosan,amirõl Te beszélsz Kedves Csikasz..A szájról-szájra terjedõ tapasztalat csere,igy semmi ok a sok félreértésre.Sajnos a mindenre kiterjedõ anyagot nem lehet egyszerüen csak leirni,ezért már gyártom a lemezeket, a cimekre várok és máris küldöm az érdeklõdöknek.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='NauTiLUS' date='2005.10.06, 20:58']Esetleg valami nem mindenre kiterjedõt csak tudnál feltenni...Ennek így még mindig full telemarketing szaga van.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Csikasz' date='2005.10.06, 22:22']Era -úgy látom még mindíg nem érted, nincs a világon olyan szer ami egyszerre jó egy lónak több féle bajára - de ha tudsz saját példát mondani amire tuti hatott, akkor az akinek ilyen problémája van azt érdekelheti. A tények a legjobb marketing fogások.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Mimi' date='2005.10.07, 12:36']Persze,hogy marketing szaga van,mert az is!http://www.tahitiann...mpany/diff.htmltipikusan az egész arrol szól,hogyan gazdagodjunk meg gyorsan,hogyan építsünk csapatot magunknak?Nekem legalább is ez jött le,az olvasottakból.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='agrobe' date='2005.10.07, 12:42']Nkem az összetevõknél tetszik az, hogy: C vitamin 10 %Szerintem ennyitõl nyugodtan meghalnál. De az is lehet, hogy ennyi C-vitamintõl örjöngve-pörögve halnál meg, miközben kigyógyulsz a rákból, addigra tönkrement a veséd.Na de inkább Vega írjon má' valamit, hogy mi van a lóval?????????????

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='era' date='2005.10.07, 20:29']PÁ! Nem tudom,hogy kiért és miért harcoljak tovább,hiszen nem,nem nekem van problémám/bár a magaménak tekintettem/,de az idõ nekem dolgozik és azok fognak igazolni,akik elfogadták segitségemet.Helyettetek én szégyenlem magam.De,ha egyszer megtanultok olvasni és nem ragadtok le a C vitaminnál/ez is nagyon fontos/jó lenne,ha eljutnátok a végére és értelmes agyatok felfogná a lényeget.Nem gazdagodtam meg és nem is fogok,mde nem adom meg Nektek azt az õrõmet,hogy kicsináljatok.Nem haragszom,de sajnállak benneteket ,hogy a sok rossz tapasztalat miatt nem tudtok nrmálisan reagálni egy nagyon értékes dologra.Hiába irnám le mérhetetlen tapasztalatainkat ember és állat vonatkozásában egyaránt,Ti az élö fába is beleködtök.Nem adom meg Nrektek ezt a lehetõséget.Most biztos a reagálásotok az,hogy nincs is.Ha mégis ugy döntötökSzavazzatok/,hogy egyetlen egy közülletek hajlandó megtekinteni a tudományos és minden egyéb anyagot én bármikor állok rendelkezésre,egy telefon,vagy egy Email.Ha tehetem azért én figyelemmel fogom kisérni mindennapotokat.Szeretettel era

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='NauTiLUS' date='2005.10.07, 20:41']Pont "tudományos és minden egyéb anyagot" várunk. Itt.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='lisawica' date='2005.10.07, 20:43']Miért nem tekinthetjük meg, itt, nyilvánosan a tudományos bizonyítékokat? Lehet, ha meggyõzõek, hogy egyszerre több tucat vevõd is lenne...

Hozzászólás megtekintése

[/quote]

#3 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 8. - 21:35

http://www.napi.hu/d...tart&nID=264011Na mostmár én is nagyon kíváncsi vagyok, a tudományos érvekre.Lehet én vagyok nagyon gyanakvó,és kételkedõ.Ezért szeretek utána olvasni dolgoknak.Most is megtettem,és lám,lám mit találtam.Amúgy elegendõ a startlap keresõjébe beütni,a "noni" szócskát,és ömmlik az infó.

#4 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 7:54

ÉRDEKES MÓDON, MIVEL ÉN VALÓBAN ÉRDEKLÕDTEM, VOLT, AKI TUDOTT INFORMÁCIÓVAL SZOLGÁLNI. De nem era volt.Nem tudom, miért kell magamat földhöz verve hisztizni, hogy meg lehessen érteni, mi is az a beltartalom.Bár az is igaz, hogy az antioxidánsokról még mindíg nem kaptam mennyiségi infót.DE legalább a vitaminok megvannak. Majd beírom.Bár én nem vagyok noni díler és jutalékot sem kapok....

Edited by agrobe, 2005 október 10. - 7:23.


#5 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 7:23

a NONI JUICE ÖSSZETÉTELE:Ez van a lovaknak való cuccban is + E vitamin, szójalecitin és lenmagolaj.Az adatok 60 ml-re (egy lóadag) vonatkoznak:A vit. 11,76 IUB1 5,8 mcgB2 5,8 mcgB6 76 mcgB12 0,19 mcgbiotin 2,94 mcgC vit. 12 mgcink94 mcgE vit 60 IUOmega 3 zsírsav 55 mgOmega 6 zsírsav 185 mgfolsav 14,7 mcgfoszfor 4,116 mgkalcium 13,52 mgMg 6,176 mgniacin 294 mcgpantoténsav 294 mcgréz 12 mcgvas 0,21 mgMeg egy csomó egyéb anyag, viszont azokról nincs mennyiségi adat...

#6 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 7:30

Kedveseim! Már órák óta próbálkozom az anyag átküldésével,de sajnos nem sikerül,valaki irja le nekem,hogy a saját dokumentumomból ,hogyan lehet elküldeni,mert az Email-en nem megy.Mivel elég kezdõ vagyok az internetezésben elég sok dolgot még nem tudok.Nagyon sok anyagom van ezeket hetekig tartana,ha saját magam irnám le.Ez a noni diler kifejezés egy kicsit erõs,hiszen,ha nem ismerem meg a nonit,most nem tudnék Nektek anyaggal szolgálni.Még mindig makacsok vagytok,hiszen,ha nem a segitõkészség és állatszeretet vezérelne akkor foglalkozhatnék másal is.Várom a segitséget minél elõbb. Még mindig szeretettel era

#7 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 7:34

Kimásolod a az emilbõl az anyagot, vagy egy részét (ctrl+c) és beilleszted a hozzászólásodba(ctrl+v). Így biztos megy.szerintem, ha nagyon sok az anyag, akkor részletekben próbáld meg.

#8 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 7:48

Agrobe! Látod már volt értelme,hogy elkezdtem a noni témát,hiszen látom,hogy mégis érdeklõdtök iránta és nagyon jó,hogy Magatok is utána néztek egy kicsit.Én igen nagy mennyiségü anyaggal rendelkezem,a Noni gyümölcstõl az orvosi és tudományos anyagig.Igy kõnnyü lessz mindent megértenetek.A Fórtumon belül nem tudom,hogy kell a dokumentumból küldeni de a sima E-mail-len nem megy el.Ha leirjátok ,hogy mi a küldés módja azonnal megcsinálom.Az is lehet,hogy rossz cimre próbálom elküldeni.A FÓrum cimét is irjátok meg,hátha nem jól tudom era

#9 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 14:56

A Morinda Citrifolia gyógynövényA Morinda citrifolia nevû növénynek angolul Indian mulberry, németül Indischer Maulbeerstrauch, magyarul pedig citromlevelû buzérszeder a botanikai neve. Ez a növény, amelyet Linné írt le elõször) mára a polinéziai nevén - Noni - vált világszerte ismertté. A noni, ez a 6-8 méterre megnövõ, hol cserje, hol inkább fa alakú növény az egész trópusi világban elterjedt. Átellenesen álló nagy levelei vannak, apró fehér, ötszirmú virágai szõlõfürtszerû csoportokban nõnek. A gyümölcs (különösen kettévágva) nagyon hasonlít az eperfa termésére, csak jóval nagyobb. Éretten áttetszõen fehéres-sárga, felülete dudoros, apró fekete magvai vannak. A krumpli nagyságú gyümölcsnek rendkívül kellemetlen, (romlott sajtra emlékeztetõ) szaga van, egyes helyeken ezért sajtfa, sajtgyümölcs a neve. A növény egész évben állandóan terem, mindig van rajta virág, de félérett és érett termés is. Egy kifejlett példány található a bécsi egyetemi füvészkertben, ahol ingyenesen megtekinthetõ. A Morinda citrifolia a Rubiaceae (magyarul buzérfélék) növénycsalád tagja. Ennek a növénycsaládnak mintegy 6.000 képviselõje van számos jól ismert vagy egzotikus gyógynövény tartozik ide, többségük az alkaloidtartalmának köszönheti (gyógy)hatását. A legismertebbek közülük a maláriaellenes kínafa (Cinchona fajok, pl. C. succirubra, kinin), a köhögéscsillapító (és hánytató) ipekakuána (Cephalis ipecacuanha, fõként emetin) az afrodiziákumként használt johimbéfa (Pausinystalia yohimbe, yohimbin) és az egyik legnépszerûbb élvezeti szer, a kávé (Coffea arabica, koffein). Magyarországon is ismert fajok a galaj nemzetség tagjai (pl. Galium aperinae, ragadós galaj) és a kumarintartalmú szagos müge (Asperula odorata). A Morinda-félék szûkebb köréhez is mintegy 200 növényfaj tartozik, a mi citromlevelû Morindánk mellett gyakori és ismert a 'hegyeslevelû', a 'jázminszerû', a 'salamon-' a 'sárgafájú' és az 'ernyõs' Morinda (Morinda acutifolia, M. jasminoides, M. salomonensis, M. xantholignea, M. umbellata). Sok közülük közkedvelt népies gyógyszer Délkelet-Ázsiában, a polinéz szigeteken, Indiában vagy Kínában. A kínai orvoslás nagyra tartja a Morinda officinalis-t, (kínai neve Bai Ji Tian) amelynek a gyökerét használják kiterjedten. A Morinda citrifoliának csaknem minden részét felhasználják a különbözõ panaszok enyhítésére: a gyümölcsön, illetve annak levén kívül alkalmazzák a növény leveleit, gyökerét, kérgét, virágait is. A népi gyógyászattal foglalkozó szakemberek például Polinéziában - 15 különbözõ helyszínen - több, mint harmincféle panasz esetén történõ alkalmazást írtak össze. Jóllehet a népi gyógyászatban a trópusi országokban, de fõleg a Csendes-óceániai szigetvilágban mindig is ismerték a noni gyógyhatását, maga a növény csak nemrégen került a természetes gyógymódot alkalmazók látókörébe. Ennek a nagy földrajzi távolságból eredõ elszigeteltség mellett nyilván a gyümölcs visszataszító szaga és íze volt az oka. Érdekes és roppant meggyõzõ, hogy a Morinda citrifolia gyümölcsét, a nonit nem az alternatív gyógymódokra fogékony szakemberek "találták" meg elõször, hanem a hatóanyagra figyelt fel, jóval korábban - évtizedekig tartó kutatómunkája során - egy biokémikus, Dr. Ralph Heinicke. (Dr. Heinicke 1958 decemberében nyújtotta be elsõ szabadalmát, a negyediket pedig 1987 májusában jegyezték be - mindegyik a xeroninnal kapcsolatos - ám az elsõ noni juice csak 1996-ban, majdnem 10 évvel késõbb került forgalomba - és nem dr. Heinicke, vagy az õ cége által). Õ fedezte fel, hogy a noniban található legnagyobb mennyiségben a sok más növényben is elõforduló xeronin (illetve proxeronin). Itt az elsõ anyag.Sikerült,csak a tõbbit is megtudjam csinálni!!!!!! era

#10 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 15:11

A Noni és a xeronin sztori: Létezik ez az anyag? 2001.09.30. 14:00Az egész úgy kezdõdött, hogy Dr. Heinicke egy amerikai ananászcégnél vállalt Hawaii szigetén - állást. Munkája során az ananászból elõállított enzimkeverék kutatásával foglalkozott. Az enzimkészítmények hatáserõssége nagyon ingadozó volt, ezért megpróbálta azok minõségét tisztítással egyenletessé tenni. Megdöbbenésére minél tisztább volt az enzimkeverék, annál kisebb lett a hatékonysága. Hamarosan rájött, hogy az enzimkeverék "mûködését", élettani hatását egy roppant kis koncentrációban jelenlévõ anyag okozza, amire addig senki nem figyelt fel. Hosszas kutatás során sikerült izolálnia és jobban megismerni ezt a vegyületet, és arra is rájött, hogy ez az anyag - nem enzim! (Errõl úgy gyõzõdött meg, hogy forralta a vizsgálati anyagot. Az enzimek erõs hõ hatására elvesztik a reakcióképességüket, de az általa vizsgált anyag hatékony maradt.) Dr. Heinicke úgy találta, hogy kémiailag ez az anyag alkaloid, és xeroninnak nevezte el. Az alkaloidok õsidõk óta a leghatékonyabb természetes eredetû (gyógy)anyagok közé tartoznak. A legtöbb alkaloid jelentõs fiziológiai hatásáról és toxikusságáról, - esetleg a hozzászokás veszélye miatt - közismert: pl. kokain, morfin, kodein, vagy az anyarozs alkaloidja, amelybõl a félszintetikus LSD készül, a szemészetben használt atropin, a fizosztigmin stb. Némely alkaloid kiváló az élõsködõk elpusztítására, ilyen pl. a malária háromszáz éve ismert ellenszere, a kinin, és van olyan is, az ibogain, amely a súlyos kábítószer-függõségtõl szabadítja meg a beteget. A xeronin , illetve a prekurzora (elõanyaga) a proxeronin rendkívül kis koncentrációban, jóval az analitikai kémiai reakciók érzékenységhatára alatti mennyiségben van jelen az élõ szervezetekben. Nemcsak a növényekben, hanem - dr. Heinicke elmélete szerint - minden emberi és állati sejtben is, ahol a sejtmembránon át történõ (táp-és gyógy)anyagforgalomban van meghatározó szerepe. A hagyományos analitikai kémiai eljárások tehát nem eléggé érzékenyek a xeronin kimutatására, a molekula bomlékonysága pedig mindeddig megakadályozta a molekulaszerkezet felderítését. De a dr. Heinicke által leírt és pontosan követhetõ módszerrel a xeronin izolálható, roppant erõs biológiai, élettani hatása pedig jól tanulmányozható. Miután lenyûgözte az újonnan felfedezett hatóanyag, Dr. Heinicke szisztematikusan megvizsgálta a sziget, Hawaii növényeit, hogy miben van a legtöbb proxeronin… és a noni bizonyult a legnagyobb xeronin/proxeronin forrásnak! De a noni gyümölcsének, levének hasznosítására még ekkor nem is gondolt senki! És mivel Dr. Heinicke - bár nem volt gyakorlati érzék híján - mégiscsak egy elméleti kutató volt, "megelégedett" a xeroninnal kapcsolatos felfedezései, tapasztalatai, kísérletei szabadalmaztatásával. Aztán egy jó évtizednyi szünet következett, mert ahhoz, hogy a történet továbbfolytatódjék, hogy a tradicionális népi gyógyszerhez hozzákapcsolja valaki a fölfedezett új hatóanyagról szerzett ismereteket, és hogy mindebbõl fogyasztható, tárolható - egyszóval piacképes - termék legyen, ahhoz még néhány szerencsés találkozásra is szükség volt a sok szakmai munka és az intuitív elõrelátás mellett. Dr. Heinicke a xeroninnal kapcsolatban szabadalmaiban leírja a xeroninnal végzett biológiai és kémiai kísérletei egy részét. Az egyik kísérletének az ötlete akkor jutott eszébe, amikor rájött, hogy a xeronin kémiailag nagyon hasonlít az ismert egyik legmérgezõbb vegyületre, a tetrodotoxinra. (TTX). Ez a toxin a fugu-halban található méreg, kémiailag pedig maga is alkaloid. Dr. Heinicke kísérleti egerekbe xeronin és tetrodotoxin keverékét fecskendezte be, és a xeronin ellensúlyozta a méreg hatását. Mi több, észrevette, hogy az egerek felélénkültek az injekció hatása után, ezért õ maga is megpróbálkozott egy nagy adag xeroninnal. Kellemes élénkítõ hatást tapasztalt. Egy másik alkalommal - ez még a xeronin azonosítása elõtt történt - az alábbi kísérletet végezték el: "...ezt a megfigyelést Gus Martin végezte el a kutatásaim korai fázisában készített enzimmintával. Ezt a mintát tablettáztuk és egy olyan hölgy kapta meg aki három hónapja már szenilis állapotban volt, nem mozdult, nem értett meg semmit és inkontinenciában is szenvedett. Két órával azután, hogy bevette a tablettát, felült az ágyban, megkérdezte, hogy miért van ott és a családja felõl kérdezõsködött. Ameddig szedte a tablettákat, normális, "mûködõképes" személyiség volt, aki igen aktívan résztvett a kórházi programokban. Amikor ez a pirulakészlet kifogyott, egy "feljavított" bromelainmintából készítettünk pirulákat. Három nap múlva a hölgy visszasüppedt a korábbi szenilitás állapotába. Csak a mostani, a xeroninnal kapcsolatos kutatásaim adtak választ arra, amit sokáig nem tudtam megmagyarázni. - hogy miért produkált éppen ez a bromelainminta olyan látványos hatást". Dr. Heinicke nem maradt meg a humán alkalmazások mellett, jóllehet drámai javulásokat is tapasztalt különbözõ kórképeknél. Mégis, természettudományos képzettsége és ipari tapasztalatai alapján többek között a környezetvédelemre gondolva kifejlesztett egy biológiai szennyvíztisztítási módszert - a szennyvizek zsírtartalmának és kénhidrogénermelésének csökkentése - xeroninnal. Szabadalmaiban a xeronin egyéb ipari, élelmiszerkémiai felhasználására is javaslatot tett. Dr. Heinicke nemcsak hogy sorra vizsgálta a Hawaii szigetén lévõ növényeket, de azt is mérte, hogy melyik termõhelyrõl származó mintában van a legnagyobb hatóanyagkoncentráció. (Közismert, hogy a különbözõ termõhelyeken ugyanazon növényfajtának is más és más a hatóanyagtartalma¸ így van ez a noni esetében is). A legnagyobb proxeronintartalmat a Tahiti szigetcsoporton termõ noniban mutatta ki. A valószínû magyarázat szerint a rendkívül tiszta környezet, az ideális klíma és a vulkanikus eredetû talaj (gondoljunk csak a tokaji, somlói, badacsonyi borra!) okozza a kivételesen jó minõséget. Dr. Heinicke több éves méréssorozata azt is rögzítette, hogy a Hawaii szigetén termõ ananász valamikor jelentõs proxeronin-tartalma néhány évtized alatt gyakorlatilag a nullára csökkent).

#11 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 15:17

Hogy hat a NONI?A trópusi kultúrák évezredek óta ismerik a noni – latinul Morinda citrifolia – nevû növény gyümölcsének gyógyító hatását. A világ azonban csak az utóbbi idõben figyelt fel arra, milyen értékes táplálékkiegészítõ ez a gyümölcs. Hihetetlennek tûnik, mi mindenben segít – az viszont már kevésbé ismert, hogyan is lehet ennyire hatékony. Mi van ebben a gyümölcsben, ami ilyen eredményekre képes, és hogyan fejti ki a hatását? Ezt szeretné ismertetni az alábbi írás, majd beszél arról is, milyen következményekkel jár ez a felfedezés. Nézzük meg elõször, mi történik, amikor az ember megissza a noni-gyümölcs levét. A noni egyik legfontosabb alkotóeleme egy proxeronin nevû óriásmolekula. Ha megiszunk egy pohár noni-levet, ez a proxeronin a gyomron keresztül a vékonybélbe jut, onnan pedig tovább, a májba. A máj az a szerv, ahol testünk alapvetõ tápanyagainak nagy része raktározódik. A máj minden második órában a vérkeringésbe juttat bizonyos mennyiségû proxeronint, ami így testünk különbözõ szöveteihez kerül.Ahogy ez megtörtént, az események molekuláris szinten zajlanak tovább. Lássuk tehát, hogy ott mi történik. A további megértéshez tudnunk kell, hogy a proxeronin 17 000 Dalton súlyú óriásmolekula. (Összehasonlításképpen: a vízmolekula súlya mindössze 18 Dalton.) A proxeronin-molekula hosszú, két végén kissé megvastagodó lánccá szervezõdik. Szervezetünk a proxeronint xeroninná alakítja egy proxeronináz nevû enzim segítségével, amely testünkben mindig bõséggel megtalálható. A proxeroninból xeroninná alakítás folyamata meglehetõsen összetett, ezért most inkább leegyszerûsítve mondjuk el: a proxeronin a proxeronináz enzim köré csavarodik, az enzim összekapcsolja a proxeronin két megvastagodott végét, majd leválasztja a lánc többi, feleslegessé vált részét. A két megvastagodott, immár összekapcsolt rész ezután egy szerotonin nevû anyaghoz kapcsolódik, és együtt hozzák létre a xeronint.A proxeroninból létrejött xeronin a test fehérjéihez kötõdik, feladata ugyanis az, hogy ezek mûködését elõsegítse. Hogy ezt a folyamatot világosabban értsük, nézzük meg közelebbrõl, mik is azok a fehérjék.A fehérjék testünk talán legfontosabb biokémiai alkotóelemei. Nevük a görög “proteios” szóból ered, ami azt jelenti, hogy “fõ” vagy “elsõdleges” –, és így máris érzékelteti, valóban mekkora a fehérjék jelentõsége. A fehérjék aminosavak hosszú láncolatából állnak. Szervezetünk összesen húszféle aminosavból állítja össze a számára szükséges különbözõ fehérjéket. Ezek az aminosavak meghatározott sorrendben kapcsolódnak egymáshoz, sorrendjüket a DNS határozza meg. Egy adott fehérje szerkezete mindig attól függ, hogy mely aminosavak és milyen sorrendben kapcsolódnak egymáshoz. A létrejött lánc egy bonyolult térbeli szerkezetet alkot és egy fehérjét hoz létre.A fehérjék különbözõ, igen fontos funkciókat látnak el testünkben. Elõször is, õk határozzák meg hajunk, bõrünk, csontjaink szerkezetét. Lényegében a fehérjék felelõsek testünk szerkezeti felépítéséért, egészen a sejtekkel bezárólag. Másodsorban, õk teszik lehetõvé a kémiai anyagok ki- és beáramlását a sejtekbe. A fehérjék a sejthártyán keresztül a sejt belsejébe kerülnek, és ott a fontos tápanyagok bejutását segítik. Harmadrészt, a fehérjék a szervezetben hormonokként is mûködnek. E minõségükben molekuláris szinten képesek koordinálni a szervezetben zajló folyamatokat. Negyedrészt, antitestekként a szervezet immunrendszerének részei. Az antitestek rátapadnak a szervezetidegen betolakodókra (mint például a vírusokra), és addig gyengítik õket, amíg a szervezet meg nem szabadul tõlük. Végül pedig a fehérjék enzimek is lehetnek, és elõsegítik a szervezet kémiai folyamatait. Testünkben állandóan kémiai folyamatok zajlanak, vegyületek épülnek fel és bomlanak le, és ezt a fehérjék teszik lehetõvé.A fehérjék jelentõsége szervezetünkben tehát vitathatatlan. Következõ lépésként viszont azt kell tudnunk, hogy ezen fehérjék többsége xeronin nélkül rosszul, vagy egyáltalán nem mûködik. Bizonyos fehérjék szerkezete ugyanis eleve feltételezi, hogy azok összekapcsolódjanak a xeroninnal. Nem minden fehérje igényli mûködéséhez a xeronin jelenlétét, de igen sok létfontosságú fehérje – mint a hormonok, az antitestek és az enzimek – xeronin nélkül semmire sem megy. A fehérjéhez kapcsolódó xeronin ugyanis segít a fehérjének elvégezni feladatát: a vízbõl nyert energiát a szervezet számára hasznosítja. Ez a folyamat azonban további magyarázatot igényel.A vízben rengeteg energia van. A vízmolekula egy oxigénatomból és két hidrogénatomból áll, amelyek között igen szoros a kötés. Ha több vízmolekula kerül egymás mellé (mint pl. egy pohár vízben), lesznek olyan vízmolekulák, amelyek oxigénatomjai más vízmolekulák hidrogénatomjaival kerülnek kölcsönhatásba. Ezt hívják tudományosan hidrogénkötésnek. Ez a hidrogénkötés (H-kötés) ugyan korántsem olyan erõs, mint a molekulán belüli oxigén- és hidrogénatomok közötti kötés, de ha összeadnánk az egy pohár vízben lévõ összes hidrogénkötést, acélnál is keményebb anyagot hozhatnánk létre. Valójában persze nem minden oxigén- és hidrogénatom hoz létre ilyen hidrogénkötést. A kísérletek azt mutatják, hogy a hidrogénkötések 15-20%-a bármelyik pillanatban széteshet. A víz mindig is titok volt a tudósoknak, a tények ugyanis másra engednének következtetni, mint amilyen a víz valójában. Hiszen egyrészt itt van egy anyag, amelynek vegyi összetétele – még akkor is, ha a hidrogénkötések 20%-a szétesett – azt sugallja, hogy “keményebb az acélnál”. Elég azonban egyetlen pillantást vetni a vízre, hogy lássuk: szerkezete távolról sem “kemény, mint az acél”, hanem éppenséggel gyenge. Mi erre a magyarázat? Képzeljük el, hogy a hidrogénkötések véletlenszerûen, az egész folyadékban egyenletesen elosztva esnek szét. Ettõl a folyadék szerkezete még erõs maradna. Ha azonban egy sorban esnek szét, akkor a víz szerkezete meggyengül. Ha pedig az egész folyadékban állandóan egy sorban esnek szét, akkor az a vízre jellemzõ tulajdonságokat mutatja: így tehát a vízbeli kötések erõssége és a víz látható tulajdonságai mégis összeegyeztethetõkké válnak.Ez magyarázza azt is, honnan veszi a xeronin az erejét, hogy a fehérjéket mûködtetni tudja. A hidrogénkötések folyamatos szakadása miatt a vízben erõs “tömbök” ( úgynevezett klaszterek ) jönnek létre, amelyek elsiklanak egymás mellett, és mindent magukkal sodornak, ami csak az útjukba kerül. Ha – tegyük fel – irányítani tudnánk a hidrogénkötéseknek ezt a cipzárszerû felszakadását, akkor azt is meghatározhatnánk, hol váljanak szét ezek a víztömbök. Épp ezt teszi a xeronin. Egyedülálló vegyi összetételének köszönhetõen olyan jelet tud küldeni, amely a vízbeli hidrogénkötések szétválását irányítja. Azzal viszont, hogy irányítani tudja a kötések felszakadását – ami igen gyorsan történik –, a nagy víztömbök mozgását is meghatározza. A víztömbök elsiklanak egymás mellett, és egy bizonyos módon belsejükbe sodorják és magukkal viszik a fehérjét. A folyamat igen erõteljes, és általa a fehérje óriási energiamennyiséghez jut, amelynek segítségével már el tudja végezni munkáját.Ez a folyamat minden élõ szervezetben végbemegy. A növények, az állatok és az ember egyaránt xeroninná alakítják a proxeronint, majd a xeronint használják arra, hogy a fent leírt módon munkára sarkallják a proteint. Ez azt is jelenti, hogy minden egészséges növényi és állati szövetben van proxeronin. Az ember a proxeronint a táplálékkal veszi magához. Itt persze felmerül a kérdés: ha mindennapi táplálékunk már tartalmaz proxeronint, miért van szükség erre a különös gyümölcslére? Ki kell e egészítenünk azt a proxeronint, ami a táplálékkal már egyébként is bekerült szervezetünkbe? Ez igen fontos kérdés.Igaz, hogy a mindennapi táplálékkal vesz magához az ember proxeronint. Más kérdés, hogy ez vajon elég-e. Minden jótéteménye mellett a modern civilizáció rengeteg teljesen új gondot is hozott. A XX. században rendkívül gyorsan nõtt a népesség, aminek következtében a mezõgazdaság teljesen átalakult, hiszen lépést kellett tartania a megnövekedett igényekkel. Elkerülhetetlen volt, hogy mindenhol mûveljék, és így teherbírásán túl is kihasználják a földet. Elterjedt ugyan a mûtrágyázás, hogy megakadályozzák a talaj kimerülését. Ez azonban még nem hozta meg a kívánt eredményt, hiszen a mikro tápanyagokat nem képes pótolni, és így nem biztosíthatja a növények egészséges növekedésést sem. A talaj kimerülése és az elégtelen mûtrágyázás miatt silány és nem kellõen egészséges a termés, és egyre kevesebb a növényekben a számunkra létfontosságú tápanyag – mint például a proxeronin.Ám nemcsak a talaj szegényedett el, hanem táplálékaink is igencsak szegényesek. Ez is szükségessé teszi, hogy kiegészítõ proxeronint vigyünk a szervezetünkbe. A modern társadalom felgyorsult életmódja olyan táplálékokat fejlesztett ki, amelyek híján vannak számos fontos tápanyagnak. A mai ember napi táplálékával nem kapja meg azt a mennyiségû proxeronint, ami szervezete egészséges mûködéséhez szükséges. Fontos tehát ezt kiegészíteni. Természetesen az lenne az ideális, ha táplálékunkkal vehetnénk fel a szükséges mennyiségû proxeronint, de ez sajnos nem mindig lehetséges. Így tehát ki kell találni a módját, hogy mégis megkapjuk a kellõ mennyiséget.Egyéb tényezõk is vannak, amelyek a proxeronin kiegészítõ bevitele mellett szólnak. A betegek és a nagyon aktív életet élõk szervezetében nagyobb munkára kényszerülnek a fehérjék. Ahhoz viszont, hogy a fehérjék ezt a megnövekedett anyagcserét el tudják látni, több xeroninra van szükségük. A szervezet viszont csak akkor tud több xeronint elõállítani, ha rendszeresen több proxeronint kap. Testünk teljesítõképessége az életkorral csökken: idõsen több tápanyagra van szükségünk ahhoz, hogy egészségesek maradjunk. Ezen tápanyagok egyike a proxeronin.A fent leírt körülmények tehát az átlagosnál jóval több proxeronin felvételét követelik. Ha ezt az igényt nem elégítjük ki, a szervezet fehérjéi nem tudják teljesíteni a rájuk háruló feladatokat. Akkor pedig következik a betegség, a kimerültség, végsõ esetben akár a halál. Igen valószínû, hogy a modern kor betegségei közül soknak nem más a kiváltó oka, mint a szervezet xeronin szegénysége. Ha pedig ez így van, akkor a proxeronin-utánpótlás mindezeket megelõzheti, vagy meggyógyíthatja. Itt van tehát a magyarázata annak a sok csodatörténetnek, amit a noni-lérõl mesélnek. Akinek szervezetében túlságosan alacsony a xeronin-szint, észlelni fogja ennek negatív hatásait: szervezetének fehérjéi alig-alig mûködnek. Ha viszont elkezdi inni a noni-levet, és ezzel megnöveli a proxeronin-bevitelt, szervezetének xeronin-egyensúlya egészséges szintre kerül. A szervezetet nem gyötri tovább a betegség, és az eddigi gyengélkedõ egészen “csodás” eredményeket tapasztal.Ezért beszél olyan sok ember “csodaszerként” a noni-lérõl, ezért mondják, hogy milyen döbbenetes eredményeket tapasztalnak. Hiszen a noni-lé azzal a létfontosságú tápanyaggal – a proxeroninnal – látja el õket, amely mindennapi táplálékukból olyannyira hiányzik. Ez teszi a noni-levet olyan különleges egészségmegõrzõ szerré. A noni-lé – a legtöbb gyógyszerrel ellentétben – nem aktív vegyi anyaggal terheli a szervezetet: a szükséges vegyi anyagnak csak az elõ-formáját juttatja a szervezetbe, és hagyja, hogy az vegye át ott ismét az irányítást. A noni-lével proxeronin kerül a szervezetbe, és a szervezet dönti el, mennyire van szüksége ebbõl – mennyit használ fel ahhoz, hogy egészséges xeronin szintet tartson fent. A fölösleges mennyiséget a szervezet egyszerûen kiválasztja magából. Ezért tehát kizárt annak a lehetõsége, hogy a noni-lével túladagoljuk a proxeronint.Most, hogy már tudjuk, milyen létfontosságú szerepet tölt be szervezetünkben a xeronin, ismerkedjünk meg néhány – eddig nyilvánosságra nem hozott – tudományos ténnyel, amelyeket szintén a xeroninról frissen szerzett ismeret magyaráz.Mint már említettük, a növényeknek és az állatoknak egyaránt szükségük van xeroninra. Abban viszont már igen érdekes módon eltérnek, hogy hogyan kezelik a szükségtelenné vált xeronint. Amikor a xeronin beteljesítette feladatát, a szervezetnek meg kell szabadulnia tõle, nehogy tovább hasson ott, ahol már nincs rá szükség. Hiszen ha fölösleges xeronin van a szervezetben, az a kívánatosnál több munkára serkenti a fehérjéket, és ezzel komoly bajt okozhat. A megoldást erre maga a természet találta ki. A xeronin igen instabil vegyület. Ha magára marad, szétesik, és így haszontalanná válik. Sok élõlény szervezetében a xeronin természetes módon lebomlik.Számos növény van azonban, amelynél másképpen mûködik a dolog. Amíg az élõlények többsége (az embert is beleértve) egyszerûen lebontja a xeronint, ha az elvégezte feladatát, bizonyos növények inkább megtartják a xeronint, hogy ily módon tárolni tudják a benne lévõ értékes nitrogént. Így két dolgot kell megoldaniuk egyszerre: tárolni és ugyanakkor munkaképtelenné tenni a xeronint. Ennek érdekében a “molekuláris hulladék” képezte szálakhoz és bogokhoz kötik a xeronint, ahol nem tud lebomlani, de többé már a fehérjékkel sincs kapcsolata. Amikor a xeronin valamilyen molekuláris hulladékhoz kapcsolódik, akkor jön létre egy jól ismert vegyületcsoport: az alkaloidák.Az alkaloidák ott voltak a legelsõkként felfedezett biokémiai vegyületek között. Jelen pillanatban több mint tízezer alkaloidát ismerünk, amelyek a legkülönbözõbb növényekben találhatóak. Közöttük van a jól ismert nikotin, de ide tartozik a kokain, a heroin vagy a morfium is. A tudomány egészen mostanáig nem tudott fényt deríteni arra, miért van alkaloida némely növényekben, és mit csinál ott. Most, hogy ismerjük a xeronint, értjük már, hogy az alkaloidák valójában a xeronin tárolt formái, vagyis arra szolgálnak, hogy stabilizálják a xeronint, hátha az késõbb a nitrogénellátás szempontjából szükséges lehet.Ez idáig teljesen érthetõ is – a növények szempontjából, amelyek létrehozzák ezeket az alkaloidákat. De mi történik, ha az alkaloidák bekerülnek az emberi szervezetbe? Ezzel kapcsolatban ismét felmerül jó néhány kérdés. Az alkaloidák teljesen inaktívak a növényben, ám szerkezetük annyira hasonlít a xeroninéhoz, hogy az emberi szervezetbe kerülve a fehérjék xeroninnak érzékelik õket, és úgy is bánnak velük. Ha például elszívunk egy szál cigarettát, nagy mennyiségû szabad nikotin jut a szervezetbe. A dohánynövényben ugyan inaktív a nikotin, mégis, szerkezete annyira hasonlít a xeroninéhoz, hogy meg tudja téveszteni a testünkben lévõ fehérjéket. Ezek xeroninnak fogadják el, amelyre a szervezetnek egyébként is szüksége van. Mihelyt a nikotin elfoglalja a xeronin helyét a fehérjén belül, hiába nem lenne ott dolga: ugyanúgy aktivizálja a fehérjét, mint a xeronin – csak kevésbé hatékonyan. Teheti ezt azért, mert alapszerkezete megegyezik a xeroninéval, ám munkája kevésbé eredményes, hiszen a molekuláris hulladék épp azt a célt szolgálja, hogy egy ilyen mûködést megakadályozzon.Ha az ember folytatja a dohányzást, ha rendszeresen nikotint juttat a szervezetébe, a szervezet elõbb-utóbb a nikotinhoz alakítja magát: kissé megváltoztatja a fehérjék szerkezetét, hogy jobban illeszkedjen hozzájuk a nikotin, mint a xeronin. Ez a nikotinfüggõség molekuláris alapja. Az ember egyre erõsebben kívánja a cigarettát, mivel szervezete fehérjéinek már ténylegesen szükségük van a nikotinmolekulára a mûködéshez – éppúgy, ahogy egykor szükségük volt a xeroninra. Minél többet dohányzik valaki, annál több fehérjéje alakul át xeronin-fehérjébõl nikotin-fehérjévé. Egyre nehezebb lesz hát leszokni a cigarettáról. Aki le akar szokni, bizony nincs könnyû dolga: szervezete fehérjéinek nagy része nikotin hiányában már képtelen mûködni. Ez a magyarázata az elvonási tüneteknek. Egy idõ után azonban, ha az ember következetesen szabadítja meg szervezetét a nikotintól, a fehérjék visszatérnek a szervezetben egyébként meglévõ xeroninhoz, ismét hozzá igazítják magukat, és a szervezet normális állapota helyreáll: nem kívánjuk már többé a nikotint.Ugyanez a folyamat igaz minden szervezetünkbe bekerült alkaloidára. Közéjük tartozik a koffein, a kokain, a heroin, a morfium, és így tovább. Ha magunkhoz vesszük ezeket az idegen alkaloidákat, fehérjéink alkalmazkodnak hozzájuk, és a természetes xeronin-igény helyett az idegen alkaloidák iránti nem-természetes igényt fogjuk érezni.De vajon miért “dobnak fel” annyira bennünket ezek az alkaloidák? Az ok nagyon egyszerû. Mivel kellõképpen hasonlatosak a xeroninhoz, megtévesztik szervezetünket, és õk is munkára sarkallják a fehérjéket. Amikor testünket elárasztják az idegen alkaloidák (drog fogyasztásakor), fehérjéink a normálisnál nagyobb aktivitásra kényszerülnek, és ezért valamiféle eufória-érzés kerít bennünket hatalmába. A különbözõ drogok különbözõképpen viselkednek, mert más és más jellegû molekuláris hulladékhoz kapcsolódnak. Apró szerkezeti eltérései miatt a kokain másként mûködik a testben, mint a morfium. Az éppen adott szerkezet a xeronin természetes funkciójának bizonyos vonásait gyengíti, másokat felerõsít – annyi mégis bizonyos, hogy minden alkaloida utánozza a xeronin összes természetes funkcióját. Sokat közülük a gyógyszergyártás használ fel különbözõ drogokként, de mûködési alapja mindegyiknek egy és ugyanaz: a xeronin természetes funkciójának imitációja.Ha értjük ezen alkaloidák valós természetét, valamint azt a folyamatot, hogyan kerülünk függõségbe tõlük, máris könnyebben tudunk segíteni az embereknek, hogy leküzdjék drogfüggõségüket. A kedves olvasó most joggal kérdezheti: miért olyan könnyû függõvé válni, és miért olyan nehéz megszabadulni a függõségtõl? Ismét egyszerû a válasz – ám ehhez elõbb látnunk kell a függõség természetét. Amikor valaki drogot, pl. heroint vesz magához, testét a szó szoros értelmében elárasztja az idegen alkaloida. A vérben lévõ óriási mennyiségû heroin pillanatok alatt legyõzi a természetesen jelen lévõ kevesebb xeronint, és hirtelen nagyon sok fehérje alakul át.Ahhoz, hogy kiküszöböljük ezt a nehézséget, és valóban “gyógyítani” tudjuk a függõséget, nem is kell mást tennünk, mint elárasztanunk a szervezetünket xeroninnal – éppen úgy, ahogy elõzõleg az idegen alkaloidával. Ha ez megtörténik, a szervezet “visszaszokik” a xeroninra, és így elkerülhetjük az elvonási tüneteket. Ennek az elméletnek az alapján ugyanolyan gyorsan lehetne megszüntetni a függõséget, mint amilyen gyorsan az létrejött – ráadásul elvonási tünetek nélkül. Ha pontosan hatják végre, a kúra akár 1-3 nap alatt eredményes lehet. Ahhoz azonban, hogy a függõség ilyen módon, proxeroninnal, kezelhetõ legyen, a proxeronint nem az emésztõrendszerbe, hanem a vérbe kell juttatni. Erre is van lehetõség: óránként néhány csepp proxeronint tartalmazó anyagot kell pipettával a nyelv alá cseppenteni.A proxeronin a nyelv alatti érdús nyálkahártyán keresztül felszívódik és egyenesen a vérbe kerül – nem pedig az emésztõrendszerbe, ahol a máj erõsen szabályozza, hogy mekkora mennyiség juthat belõle tovább.A xeronin azonban nemcsak a függõségek gyógyításában lehet hasznos. Szerepe a testben annyira sokrétû, hogy még sokféle alkalmazási területe akad. Nagyon komoly lehetõségei nyílnak a noni-lének a kozmetikai cikkek terén. Arról már szóltunk, hogy a máj a legfontosabb proxeronin-tároló szerv. A második legfontosabb viszont a bõr. A proxeronin az egész testben folyamatosan xeroninná alakul – a bõrben ugyanúgy. Ahhoz, hogy bõrünk feszes és egészséges legyen, bõséges proxeroninhoz kell jutnia. A proxeroninhiány beteges bõrt és számos más bõrproblémát okozhat. Proxeronin kell ahhoz is, hogy hajunk és fejbõrünk egészséges maradjon. Ha itt hiány jön létre, kiegészítõ proxeronint kell juttatni a hajba és a fejbõrbe, és látványos javulásra számíthatunk.A xeronin további, igen érdekes alkalmazási területe lehet a fájdalomcsillapítás és az altatás. A jelenleg használatos legerõsebb fájdalomcsillapító szerek mind idegen alkaloidák, mint a morfium vagy a kodein. Annyit már tudunk, hogy ezek az alkaloidák valójában xeronin-utánzatok, amelyeket növények raktároztak el magukban. Akkor viszont a xeroninnak tudnia kell mindazt, amit ezek a szerek tudnak, ráadásul jobban, és természetes módon. Valóban, a xeronin a leghatékonyabb fájdalomcsillapító, ugyanis együttmûködik a szervezetben lévõ endorfinokkal, hogy elnémítsa a fájdalmat és eufóriát idézzen elõ.Az endorfinok hormonok, amelyek testünk kellemes érzéseiért felelõsek. Õk is bizonyos fehérjékhez kötõdnek, akárcsak a xeronin. Ha egy fehérjéhez egyszerre kötõdik xeronin és endorfin, a xeronin a vízbõl nyert energiát továbbadja az endorfinnak, az endorfin mûködésbe lép, és az ember máris jól érzi magát. A tudomány még nem válaszolta meg, hogyan éri el az endorfin ezt a jó érzést, de annyit mindenesetre tudunk, hogy õ a felelõs érte. És most is, mint mindannyiszor: xeronin nélkül az endorfin semmire sem megy.Tulajdonságainak köszönhetõen a xeronin csillapítja a fájdalmat – ugyanakkor izgatószerként is mûködhet. A xeronin izgató hatása egy õt utánzó unokatestvér, a koffein hatásában tükrözõdik. Amikor reggel megisszuk a csésze kávét, az idegen alkaloida elönti testünket. A koffein-molekulák elfoglalják a xeronin helyét: rátapadnak a fehérjékre, és munkára serkentik õket. Mivel egy csésze kávéban rengeteg koffein-molekula van, szervezetünk fehérjéi sokkal keményebben dolgoznak, mint általában.A szervezetbe bevitt, nagy mennyiségû, tiszta xeronin hatása nagyon hasonlít a koffein hatásához. A xeronin izgató hatása egészen megdöbbentõ eredményeket mutat. Láthatóan emelni tudja a sportolók teljesítményét, de ugyanígy növeli a koncentrációs és gondolkodási képességet.Túl hosszú lenne azonban a lista, ha minden területét fel akarnánk sorolni annak, milyen lehetõségeket nyit meg a proxeronin és a xeronin adagolása. A noni-levet ivók már megtapasztalták milyen hatékony ez a gyümölcslé: a proxeronin-pótlás rendkívül jótékonyan hat az immunrendszerre és szervezetünk más részeire is. Csak képzeletünk szabhat határt annak, milyen további lehetõségek rejlenek a xeroninban és a proxeroninban.A Morinda citrifolia létfontosságú gyümölcsléA latinul Morinda citrifolia néven ismert növény gyümölcslevét többen vizsgálták. Több amerikai biokémiai kutatóintézet, valamint Dr. Neil Solomon, az egyik legismertebb orvos-újságíró, a John Hopkins egyetem tanára és a Schwentker-díj tulajdonosa igen elismerõen nyilatkoznak a gyümölcslérõl. Kutatásaik szerint kb. százféle létfontosságú tápanyag található benne (vitaminok, enzimek, ásványi anyagok, szénhidrátok, aminosavak és nyomelemek), valamint igen nagy arányban tartalmaz proxeronint, proxeronázt, bromelaint, szerotonint, melatonint és a rákmegelõzõ damnacanthalt. Négy éve folynak a tudományos kísérletek az Egyesült Államok, Franciaország és Japán egyetemein és kutatóintézeteiben. Nemsokára közzéteszik eredményeiket, amelyek minden bizonnyal nagy visszhangot keltenek majd. Annál is inkább, mert ezt a tiszta gyümölcslevet még terhes nõk és csecsemõk is fogyaszthatják.Az utóbbi évek egyik legfontosabb felfedezése!Ahogy az lenni szokott, mi, európaiak, ismét utolsók vagyunk, akik elismerik egy felfedezés döntõ jelentõségét az egészségügy terén. Más kultúrák már évezredek óta használják a Morinda citrifoliá-t (tahiti nevén nonit) a legkülönbözõbb betegségek gyógyítására. A szubtrópusi éghajlaton vadon termõ növényt “nagy sajtgyümölcs”, “fejfájásfa” és számos egyéb néven is emlegetik. Az ottani kultúrákban a növényt számos betegség kezelésére használják évezredek óta a népi gyógyászatban a ráktól és a cukorbetegségtõl kezdõdõen egészen a bõrproblémákig, a magas vérnyomáson át a csont- és ízületi fájdalmakig. Ficamot, zúzódást, lázat és egyéb betegségeket kezelnek vele, de használják köhögés, menstruációs panaszok és fertõzések ellenszereként is. Tahitin a Morinda citrifoliá-t a legértékesebb gyógynövénynek tartják (a növények királynõjének is nevezik), és sokféle népi gyógyszert készítenek belõle.Tetszés szerint folytathatnánk a felsorolást. Dr. Ralph Heinicke, kutató és vegyész, aki doktori címét a Minnesotai Egyetemtõl kapta, úgy véli, hogy korunk egészségproblémáinak egy része a tahiti noniTM gyümölcs levének fogyasztásával befolyásolható lenne. Magas vérnyomás, menstruációs panaszok, ízületi gyulladás, gyomorfekély, depresszió, sérülések, drogfüggõség, emésztési problémák, érelmeszesedés, szenilitás, érbetegségek, ficamok, fájdalmak – mind gyógyíthatóak lennének. “Olyan ez a felsorolás, mintha egy orvosi kézikönyvbõl kitépett lapot olvasnánk – folytatja Dr. Heinicke -, és valószínû, hogy még közel sem teljes.”Hogyan tud segíteni ez a növény ennyi különbözõ bajon? Minden tudományos érdeklõdésû embernek tetszeni fog Dr. Heinicke válasza. Vegyészként és kutatóként éveken keresztül tanulmányozta, milyen enzimek és más tápanyagok vannak az ananászban. Egy “bromelain” nevû enzimet kutatott, és közben felfedezte: ahogy a talajban a helytelen kezelés következtében egyre kevesebb lett a tápanyag, úgy csökkent a bromelain mennyisége is az ananászban. Azt is felismerte egyúttal, hogy a bromelain rendkívül fontos az egészség szempontjából. Sajnos nem volt abban a helyzetben, hogy azonosíthassa a bromelain aktív hatóanyagát. Más irányban kezdett hát vizsgálódni, míg végül felfedezett egy alkaloidát, amit xeroninnak nevezett el. Ezután következett a xeronin eredetének felkutatása. Ám ami elõször könnyû feladatnak tûnt, az idõ haladtával hosszú, nehéz kutatásnak bizonyult.Hadd foglaljuk össze ennek a hosszú kutatásnak az eredményeit. A xeronin alkaloida, azaz olyan anyag, amit a szervezet azért hoz létre, hogy aktiválja az enzimeket. Dr. Heinicke kutatásai szerint a növények, az állatok és a mikroorganizmusok minden egészséges sejtjében elõfordul. Nem vizsgálhatunk azonban végig mindenfajta élõlényt, hiszen a xeronin olyan kis mennyiségben van jelen, hogy puszta lokalizálása, felismerése is óriási nehézségekkel jár. Ha szüksége van rá, a szervezet utasítja enzimjeit, hogy xeronint hozzanak létre – de azt a szervezet azonnal fel is használja. Ez az anyag tehát meglehetõsen rövid életû. A xeronin elõállításához szükséges enzimeknek a megfelelõ idõben kell a megfelelõ helyen lenniük, hogy az átalakulás megtörténhessen. Amikor Dr. Heinicke megértette a xeronin elõállításának folyamatát, egyszerre világossá vált számára, hogy voltaképpen a xeronin elõdjét, a proxeronint érdemes kutatnia. Kiterjedt kutatásainak végsõ eredményeként pedig rájött arra, hogy az általa vizsgált körben a Morinda citrifolia gyümölcse tartalmazza a legtöbb proxeronint. De mit is csinál valójában ez a xeronin nevû anyag? “A xeronin emberre gyakorolt hatása attól függ, hogy szöveteinek mely sejtjeiben van éppen xeronin-hiány” – mondja Dr. Heinicke. “Ha az ember magához veszi a szükséges proenzimeket (amelyek a gyümölcsben és levében megtalálhatóak), aktiválódik a xeronin. Ám a proxeronin csak akkor tud xeroninná alakulni, ha éhgyomorra isszuk a gyümölcslevet.”Dr. Heinicke így folytatja: “Amikor valaki üres gyomorra issza meg a gyümölcs levét, a döntõ fontosságú proenzim elõször a gyomorba, majd onnan gyorsan tovább, a bélbe kerül. Itt igen nagy a valószínûsége annak, hogy a xeronin aktiválódik.” Dr. Heinicke tehát azt tanácsolja, hogy a gyümölcslevet reggelenként, éhgyomorra fogyasszuk. Majd figyelmeztet: “Ha más napszakban, fõleg ha étkezések után isszuk a noni levét, annak elsõsorban lelki és kalórianövelõ hatása lesz” – a fiziológiai hatással ellentétben. Azt is javasolja, hogy a gyümölcslevet ne fogyasszuk kávéval, dohánnyal vagy alkohollal együtt, mert ezek csökkenthetik a xeronin jótékony hatását.A xeronin fõ szerepe az, hogy bizonyos fehérjék formáját és változékonyságát szabályozza – miközben ezen fehérjék mindegyike más és más funkciót tölt be a testben -, azonban Dr. Heinicke szerint a xeronin “pszichológiai láncreakciót is kiválthat”. Hadd álljon itt néhány példa. Gyorsan és megbízhatóan biztosítja a kollagén újraképzõdését az égés következtében elhalt szövetekben. Jó közérzetet tud kölcsönözni az embernek, mivel bizonyos agyi receptor-fehérjék abba a helyzetbe kerülnek, hogy endorfinokat – ún. jóérzés-hormonokat – fogadjanak magukba. Javítani tudja az emésztést azáltal, hogy megváltoztatja azokat a fehérjéket, amelyek a belek, a véredények és a többi szerv membránjainak molekula-áteresztését szabályozzák.Számos tanulmány igazolja Dr. Heinicke kutatási eredményeit. Annie Hirazumi, a Hawaii Egyetem kutatója leírja, hogy kutatócsoportjuk kísérletei szerint a tahiti noni™ sikerrel alkalmazható a tüdõrák megelõzésében. A Rákkutatók Amerikai Egyesületének 83. Találkozóján kimondták: úgy tûnik, a tahiti noni™ közvetlenül hat a betegekre, erõsíti szervezetük immunrendszerét, és pozitívan hat a vérképükre. Egy japán kutatócsoport több mint ötszáz különbözõ kivonat hatását vizsgálta K-RAS-tumorsejteken, vagyis néhány rákfajta elõfutárain. Jóllehet a kivonatok között ott volt a damnacanthal is, az az anyag, amely negatívan hat a rákot okozó sejtekre, végeredményként mégiscsak a Morinda citrifolia leve került ki gyõztesen. Ötszáz növényi kivonat közül tahiti noni™ leve bizonyult leghatékonyabbnak a RAS-funkció gátlásában.Egy másik tanulmányban francia kutatók foglalkoznak a növény fájdalomcsillapító hatásával. Kutatási eredményeik egyértelmûen alátámasztják a tahiti noni™ “hagyományos fájdalomcsillapító képességét”. Dr. Joseph Betz, az FDA (Food and Drug Administration, USA; Élelmiszer- és Gyógyszerengedélyezõ Központ) vegyész-kutatója arról számolt be, hogy a gyümölcs stimulálólag hat az izommûködésre, ugyanakkor gátolja az allergiát.Nem véletlen, hogy a szervezetre ennyire elõnyösen ható nonit már évszázadok óta használják az emberek. Azoknak a beszámolói, akik felfedezték maguknak a noni-levet, teljesen egybecsengenek a kutatások eredményeivel. Gyakorlati tapasztalataik alátámasztják mindazt, amit Dr. Heinicke leírt a gyümölcs különbözõ hatásterületeirõl.Ám nem az eddig sokat emlegetett proxeronin az, ami a legfigyelemreméltóbb a Morinda citrifolia gyümölcsében, hanem sokkal inkább a természetes összetétel: a szervezet mûködését segítõ sok létfontosságú tápanyag egyedi keveréke. A mai napig nem sikerült olyan növényt találni, amelyik ezekbõl a fontos alkotókból csak megközelítõleg ennyit fel tudna mutatni.Az Amerika felfedezése elõtti idõkben a polinéziaiak egyedül “a természet ajándékaira” hagyatkoztak. A tahiti noni™ a legfontosabb gyógyító és egészségmegõrzõ növénynek számított mind között. Ennek a gyümölcsnek köszönhetik a polinéziaiak, hogy olyan sokáig megkímélték õket a betegségek. Ma is sokat tanulhatuk az õ tapasztalataikból, hogy ennek segítségével a világ többi embere is részesülhessen a gyümölcslé gyógyító erejébõl.Megállapították azt is, hogy különbözõ bakteriális fertõzéseknél (pl. Salmonella typhi vagy Staphylococcus aureus esetében) a gyümölcslé antibakteriális hatást fejt ki. A szárított gyümölcs viszont nem mutatja ezt a tulajdonságot (Levand, Oscar: “Einige wesentliche chemische Elemente der Morinda Citrifolia L. /Noni/”; “A Morinda citrifolia lényeges kémiai alkotóelemei”, doktori disszertáció, Hawaii Egyetem, 1963).Dr. Heinicke szerint a xeronin alkaloida minden egészséges testi sejtben megtalálható, és elengedhetetlen a fehérjék mûködéséhez. A modern világban élõ ember azzal a gonddal találja szembe magát, hogy szervezete nem tudja kellõ mennyiségben elõállítani ezt az alkaloidát. Hogy ezt a hiányt pótoljuk, kívülrõl kell xeronint vinnünk a szervezetünkbe. Dr. Heinicke így folytatja: “A noni leve a xeronin legjobb hordozója, ha a szervezetnek ezt a hiányt kell pótolnia.”Ahogy megisszuk a gyümölcslevet, a xeronin nagy részét a máj tárolja, ahonnan kb. minden két órában a vérkeringésbe kerül egy adott mennyiség. Talán ez lehet az alapja annak, hogy az ember kb. kétóránként “feldobódik”.Hatással van-e a gyümölcsre az ún. radioaktív fertõzés Francia-Polinézia közelében? Álljon itt válaszul három fontos szempont, amely erre a kérdésre vonatkozik: Elismert, a Morinda™-tól teljesen független kutatócsoportok tanulmányai azt bizonyítják, hogy a gyümölcslé alacsonyabb radioaktivitást mutat, mint a tej, így messze az FDA által elõírt határérték alatt marad.Idézet a Time magazinból: “1982 óta legalább öt vizsgálat igazolta, hogy a francia atomkísérletek, amelyeket 1966 és 1992 között folytattak Mururoa szigetén, a Fangataufa-atoll közelében, nem okoztak semmiféle radioatív szennyezõdést, és nem jártak semmilyen jelentõs ökológiai hatással.” A vizsgálatokat végzõk egyike Jacques Cousteau volt, ismert tengerbiológus és az atomkísérletek ellenlábasa, egy másik az IAA (International Atomic Energy Agency; Nemzetközi Atomenergia Ügynökség) kutatócsoportja.Az atomkísérletek helye több, mint 1.600 kilométerre van attól a helytõl, ahol a noni-lé elõállításához használt gyümölcsöt szüretelik. Nincs szükség jól kitalált mesére ahhoz, hogy el tudjuk adni a terméket. Itt a tények magukért beszélnek.Dr. Heinicke kutatási eredményei szerint a lé melegíthetõ: ezáltal nem károsodik a proxeronin, és semmiféleképpen nem csökken a sokoldalú hatékonyság sem.Hadd idézzünk most Isabelle Navarre-Brown-tól, az “53 lehetõség arra, hogyan alkalmazhatjuk a noni levét jobb egészségünk érdekében” c. könyv írójától. Õ itt arról ír, milyen biorezonanciás és vegyi hatásai vannak a szervezetben a gyümölcs levének.A noni leve kétféleképpen mûködik a sejtek szintjén: egyrészt a rezgések, másrészt vegyi folyamatok által.Elõször is rezgések szintjén mûködik. Ezek ugyanis könnyûszerrel bejutnak a sejtbe, hogy ott a hatalmas memóriatárból az adott sejt tulajdonképpeni céljához szükséges információt elõhívják. Ezután úgy mûködnek, mint egy nagyító tükör: ezeket az információkat továbbküldik a sejt minden részébe.Most, hogy ez a sejt már emlékszik saját, egyedi feladatára, elkezdi kimosni magából az idegen, káros alkotórészeket: a baktériumokat, vírusokat, és így tovább. Ezt a folyamatot segítve, a sejt belsõ vegyi összetétele egyensúlyba kerül. A sejt ösztönzést kap arra, hogy felvegye a számára szükséges tápanyagokat. Ez az a pont, ahol a proxeronin mûködésbe lép – mûködését laborkísérletek bizonyítják. A proxeronin az az elengedhetetlen nyersanyag, amelybõl a szervezet a xeronint készíti. A xeronin olyan alkaloida, amely megerõsíti, és módosítani is tudja az enzimek szerkezetét. Az enzimek pedig a szervezet minden folyamatában nagy szerepet kapnak: a növekedés, a táplálék felhasználása és a gyógyító folyamatok elképzelhetetlenek lennének nélkülük. A xeronin szerepe többek között az, hogy kitágítja az emésztõrendszer sejtjeinek pórusait, aminek következtében ezek a sejtek jobban fel tudják szívni a létfontosságú vitaminokat, ásványi anyagokat és aminosavakat.Sok minden növelheti a szervezet xeronin-szükségletét: stressz, fizikai terhelés, sebesülés, megfázás, idegesség, gondok, harag és félelem. Mivel táplálékunk nem tartalmaz elég proxeronint, a sejteknél kimerültségi állapot jelentkezik. Ebbõl következõen az enzimek munkaképessége csökken, és sejtjeinknél mindenféle hiánymûködés lép fel. A legtöbb egészségügyi probléma erre a hiánymûködésre vezethetõ vissza, és a xeronin pótlásával kiküszöbölhetõ. Ezért lehetséges, hogy a noni leve, amely gazdag proxeroninban, annyi különbözõ betegséget képes gyógyítani.Dr. Ralph Heinicke részletesen tanulmányozta a nonit – az õ kutatási eredményei is meggyõzõen támasztják alá ezt az állítást.A noni levének biorezonanciás és vegyi hatásai egymást erõsítik. Az ember szájától kiindulva a testnek mindazon részein hat a rezgés, ahol a legnagyobb szükség van rá. Igen valószínû, hogy a xeronint, amely fõleg az emésztõrendszerben termelõdik, magukhoz vonzzák a szervezetnek azon részei, amelyekre különösen erõs hatással van a biorezonancia. Ezt a hatást még tovább erõsíthetjük, ha nem egyszerre isszuk meg a noni-lé napi adagját, hanem többszöri részletben, apró kortyonként fogyasztjuk. Ahogy a xeroninnak köszönhetõen egyre egészségesebbé válnak a sejtek, a rezgést is egyre tisztábban értelmezik, világosabban látják és végzik feladatukat – ebben rejlik az egyre javuló egészség titka.Végül idézzük, amit Dr. Heinicke Kerry Asay-nek, a Morinda™ Inc. elnökének mondott egy interjúban: “Valamennyiünknek szüksége van xeroninra – úgy vélem, errõl mindenkinek tudnia kell, és arról is,hogy miként juthat hozzá. Önnek megvan a tudása, megvannak az emberei és megvannak alegjobb lelõhelyei. Meg vagyok gyõzõdve róla, hogy óriási szolgálatot tehet az emberiségnek –nemcsak saját országának, hanem az egész világnak. Hadd kívánjak ehhez sok szerencsét.”Michael J. Sindelfingen

#12 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 15:20

Noni kutatások gyûjteményeA noni kutatások és publikációk angol nyelvû összesítõ elérhetõsége:http://www.noniresea...01_to_2005.htmlAki tudományosan még orvosi prezentációt is szeretne kapni angol nyelven, akkor azalábbi linkeken megtekintheti Dr.Johannes Westendorf, Dr.Anne Hirazumi Kim ésDr.Richard Williams szakmai elõadását videón, amely a 2004-es Las Vegasikonferencián felvett elõadás anyaga:mms://64.27.20.98/sound/business/doc01.asfmms://64.27.20.98/sound/business/doc02.asfmms://64.27.20.98/sound/business/doc03.asfA noni gyógyászati felhasználása A polinéziaiak gyógynövény-keverékeikben különbözõ kombinációkban a teljes noninövényt felhasználják. Az alternatív gyógyászatban pedig szívesen alkalmazzák agyümölcs levét olyan betegségek és tünetek esetén, mint az arthritis, diabetes,magas vérnyomás, izom- és egyéb fájdalmak, menstruációs görcsök, fejfájás,szívbetegségek, AIDS, különbözõ rákbetegségek, gyomorfekély, zúzódások, depresszió,szenilitás, rossz emésztés, athe-roszklerózis, érbetegségek és kábítószer-függõség.A noni gyógyhatásainak tudományos alátámasztása szórványos, de még a meghûlések ésaz influenza esetére is van bizonyító erejû följegyzés. Allen beszámolt a noninéhány etnobotanikai (népi gyógyászati) gyógyító tulajdonságáról. Tanulmányában leírja, hogy a gyümölcsöt menstruációs panaszokat enyhítõ szerként éshashajtóként használják. Ez a noni gyógyhatásainak egyik legkorábbi (1873-as!)említése. Isabelle Abbott, aki korábban a hawaii egyetem etnobotanikus, növénytannalés kémiával is foglalkozó professzora volt, megállapította: „az emberek meg vannakvadulva ezért a növényért: használják cukorbetegség, magas vérnyomás, rák és még sokmás betegség esetén”. Bushnell beszámolt arról, hogy a nonit hagyományosan törött csontok, mély vágások,zúzódások, fekélyek és sebek kezelésére használják. Morton is számtalan orvosi, egészségügyi célú alkalmazását említi meg. Mint ahogyazt a beszámolók alátámasztják – a polinéziaiak sikeresen használják a nonit mellrákés szembetegségek kezelésére. Joseph Betz, az FDA Alkalmazott Táplálkozás- és Élelmiszer-biztonsági Központjánakkutatója megállapította, hogy „a Morinda citrifolia számos biológiai tulajdonságáttesztelték állat-, illetve baktérium-ellenes kísérleteken.” Beszámolt arról is, hogya szárított növénynek simaizom-stimuláló és hisztaminerg hatása van. Fõ alkotórészek A noni növénybõl nagyszámú fontos hatóanyagot mutattak ki, pl. a scopoletin,oktánsav, kálium, C-vitamin, terpének, alkaloidok, antrakinonok (mint pl. anor-damnachantal, morindon, rubiadin és rubiadin-l-metilészter),antrakinon-glyco-sidok, b-sitosterol, karotin, A-vitamin, flavon-glycosidok,linolsav, alizarin, aminosavak, acubin, L-asperulozid, kaprilsav, urzolsav, rutin,valamint a proxeronin.Chi-Tang Ho és kutatócsoportja a Rutgers Egyetemen (USA) 2001-ben újfajtahatóanyagokat, a noni levelébõl több új flavonol-glycosidot, egy iridoid-glycosidot,a gyümölcsbõl pedig triszacharid-zsír-savésztert és asperulosid-savat mutatott ki. Akét glycosid és a szokatlan iridoid, amelyet citrifolinosidnak neveztek el, jelentõshatást gyakorolt egerek epidermális JB6-os sejtvonalainak AP-1 transzaktivációjára. http://www.escrutger...hai/ghai_cv.htmJames Duke alapmûnek tekinthetõ CRC-kézikönyve szerint a noni 23 különbözõfitokémiai hatóanyagot, 5 vitamint és 3 ásványi anyagot tartalmaz. A Xeronin-rendszer Dr. Ralph Heinicke nyugalmazott biokémikus professzor szerint a noni gyümölcsproxeronint tartalmaz, ami a xeronin egy természetes prekurzora (elõanyaga). Aproxeronint a szervezetben az általa proxeronináznak nevezett enzim alakítja átxeronin nevû alkaloiddá. Kutatásai szerint a xeronin képes arra, hogy a proteinekmolekuláris szerkezetét módosítsa, ezért van a xeroninnak olyan széles körûbiológiai hatása. Ha egy protein szerkezete nem megfelelõ – legyen az enzim, jelátvivõ vagy receptor–, akkor nem is mûködhet megfelelõen. A xeronin kölcsönhatásba lép a proteinnel, éssegíti annak megfelelõ alakra való hajtogatódását, az eredmény pedig egy tökéletesenmûködõ protein lesz. Amikor proteinszerkezeti problémák lépnek föl a sejten, axeronin jelenléte jótékony hatású. Dr. Heinicke megmagyarázza, hogy a Tahitian NONI&reg;Juice (TAHITIAN NONI Juice) miért segít olyan sok egészségügyi probléma esetén.Prof. Dr. Heinicke több szabadalmát jegyezték be a xeroninrendszerrel kapcsolatban.http://www.drinkbox....eszabadalom.docFeltételezése szerint sok népi gyógyászatban alkalmazott szer, illetve sokfarmakológiailag fontos enzim tulajdonképpeni aktív alkotóeleme a xeronin. Ez az alkaloid egy, az élõ szervezetben általánosan jelenlevõ, kritikusan fontosmetabolikus koregulátor. „Életem nagy részét egy különleges hatóanyagtanulmányozásának szenteltem, amit xeroninnak neveztem el. Meg vagyok gyõzõdnearról, hogy hatalmas elõnyei vannak, ha a szervezetünket ellátjuk ennek az anyagnaka megfelelõ forrásaival” – mondta Heinicke professzor. TUDOMÁNYOSAN BIZONYÍTOTT TÉNYEK Angiogenezis hatás Egy daganat elsõ feladata, hogy a rákos sejtek táplálása és légzése végett ki kellépítenie saját vérellátását. Az eddigi nézetek szerint azonban már viszonylag nagy,néhány millió sejtet tartalmazó állapotot kell elérnie, mielõtt ez megtörténhet. Afolyamat során új erek jelennek meg, amelyek összekötik a daganatot a vérkeringéssel(az új erek kifejlõdését angiogenezisnek nevezik). Ha sikerül megakadályozni adaganatba vezetõ új erek kialakulását, akkor a rákos sejtek "éhen halnak". Ezért egyúj kutatási irányvonal, az ún. angiogenezis-gátló szerek alkalmazása nagy reménytnyújthat a rák újfajta kezelésére. A kísérletek során az elsõ meglepetés az volt, hogy milyen hamar megkezdõdik adaganat vérellátásának kiépítése. A kutatók azt látták, hogy a beültetett rákossejtek életben maradt példányai osztódásuk során egy meghatározott irányban fûzõdnekfel, s a legközelebbi vérerek felé igyekeznek. Amikor a tumor még csak 60-80 sejtbõlállt, már megindult az angiogenezis, s a nyolcadik nap környékén, amikor a rákossejtek száma még csak 100-300 volt, új, teljesen mûködõ erek jelentek meg - adaganat saját erei. Amennyiben a rákos sejtek beültetése során angiogenezis-gátlószereket is bejutattak a kísérleti állatokba, minden rákos sejt elpusztult, anélkül,hogy kiépíthette volna vérellátását. Lehetséges tehát, hogy ilyen anyagokkal mégkezdeti állapotban meg lehet állítani a kóros folyamatot. 2003-ban a TAHITIAN NONI Juice is felkerült az angiogenezis-gátló szerek listájára,úgy mint szeleketív angiogenezis-gátló, tekintettel arra, hogy az in-vitro (petriscsészés) kísérletek bebizonyították, ha TAHITIAN NONI Juice-t öntenek egy daganattenyészetre, akkor a daganatot ellátó érburjánzás visszafejlõdik, ugyanakkor azegsézséges erek épek maradnak. Hiv: Hornick CA, Myers A, Sadowska-Krowicka H, Anthony CT, Woltering EA.Inhibition of angiogenic initiation and disruption of newly established humanvascular networks by juice from Morinda citrifolia (noni).http://www.ncbi.nlm....9620&query_hl=1 Antibakteriális hatás A noni gyümölcsében megtalálható acubin, L-asperulosid és a noni gyökérben lévõalizarin és más antrakinonok mind bevált antibakteriális hatóanyagok. Ezeket aszereket sikerrel alkalmazták olyan fertõzõ baktériumok esetén, mint pl. aPseudo-monas aeruginosa, Proteus morganii, Staphyloroccus aureus, Bacillus subtilis,Escherichia coli, Salmonella- és Shigella-fajok. A nonit ezek az antibakteriálishatóanyagok teszik képessé bõrfertõzések, láz, meghûlés és egyéb, baktériumok általokozott egészségügyi problémák megoldására. Bushnell, amikor beszámol a hawaii növények antibakteriális tulajdonságairól,megemlíti a nonit is. Itt írja le azt is, hogy nyilván ezért használjákelõszeretettel törött csontok, mély vágások, horzsolások, fekélyek és sebekkezelésére. Az érett noni gyümölcs kivonata mérsékelt antibakteriálistulajdonságokat mutat a Pseudomonas aeruginosa, M. pyogenes és E. colival szemben ésugyancsak ilyen hatást mutatott Salmonella typhosa, Salmonella montevideo,Salmonella schottmuelleri, Shigella paradys. BH és Shigella paradys. III-Z ellen.Leach munkájában kimutatta, hogy a Cycas circinalis, Morinda citrifolia, Brideliapenangiana, Tridax procumbens, Hibiscus tiliaceus és Hypericum papuanum acetonoskivonata antibakteriális hatással bír. Ezeknek a növényeknek a széles körûalkalmazása azt mutatja, hogy valóban van farmakológiailag aktív hatóanyaguk, éskülönbözõ, újfajta kivonási és screeningeljárásokat kellene használni, hogygyógyszerfejlesztés céljából megvizsgálhassuk ezeket a növényeket. Hiv: Bushnell, O.A., Fukuda, M., Makinodan, T., (1949) The Antibacterial Propertiesof Some Plants found in Hawaii, Pacific Science 4, 167-183http://library.wcc.h...5/Bushnell.htmlhttp://www.noniresea...up_to_1990.html Locher is beszámolt arról, hogy több gyógynövény – közöttük a Morinda citrifolia – apolinéziai gyógyításban különbözõ fertõzéses betegségek esetében használatos.Ezeknek a növényeknek megvizsgálták a vírusellenes, gomba- és baktériumellenesaktivitását. Az in vitro vizsgálatok megerõsítették, hogy a vizsgált hawaiinövényeknek valóban van gyógyító hatása fertõzõ betegségek esetén. Hiv: JOURNAL OF ETHNOPHARMACOLOGY 49: 23-32 (1995)Anti-Microbial Activity and Anti-Complement Activity of Extracts Obtained fromSelected Hawaiian Medicinal PlantsC.P. LOCHER, M.T. BURCH, H.F. MOWER, J. BERESTECKY, H. DAVIS, B. VAN POEL, A.LASURE, D.A. VANDEN BERGHE, A.J. VLIETINCK.http://www.hoolokahi.net/laau.htmlhttp://www.noniresea...91_to_1995.html Nemrégiben Duncan kimutatta, hogy a scopoletin, amely a noni egyik aktív hatóanyaga,megakadályozza az E. coli szaporodását. Az E. coli újabban százával elõforduló,komoly, nem ritkán halálos kimenetelû fertõzéseket okoz. A noni a gyomorfekélygyógyulását is segíti a Helicobacter pylori baktérium gátlása útján.Hiv: La scopolétine inhibe l’action de E coli et Helicobacter pylori (Duncan et al,1998).http://www.nutricreo...num_rubrique=12 Vírusellenes hatás Umezawa és munkatársai a noni gyökerébõl izoláltak egy anyagot, az1-methoxy-2-formyl-3-hydroxyantrakinont. Ez az anyag – jóllehet nem akadályozta mega sejtek növekedését – sikeresen gátolta a HIV vírussal fertõzött MT 4.-es sejtekcytopathikus mûködését.Hiv: 45 Umezawa K. Isolation of 1-methoxy-2-foremyl-3-hydroxy-anthraquinone from Mcitrifolia and neoplasm inhibitors containing the same. Japan Kokai Tokyo Koho JP 0687, 736 (94-87, 736) Appl 1992; 92/264, 311 07.http://www.lifescien...031110_2149.htm TBC-ellenes hatás Saludes és munkatársai (Fülöp-szigetek) egy Honoluluban megrendezett nemzetközikongresszuson (International Chemical Congress of the Pacific Basin Societies)beszámoltak arról, hogy a noni elpusztítja a Mycobacterium tuberculosist. A nonileveleibõl készített kivonat in vitro elpusztította a baktériumok 89%-át, majdnemolyan hatékonynak bizonyulva ezzel, mint az egyik vezetõ tbc-ellenes szer, aRifampicin, amelynek 97%-os gátló hatása van azonos koncentráció mellett. Bár aszájhagyomány szerint a noni gyümölcsét és leveleit Polinézia-szerte mindig iseredményesen használták tbc ellen, ez az elsõ tudományos jelentés, amely igazoljaazt, hogy a nonikivonat tbc-ellenes hatóanyagokat is tartalmaz. „Remélem, hogy agyógyító világ figyelmét fölkelti ez a kutatás, és tovább foglalkoznak a noninövény, mint jelentõs gyógyszerforrás kutatásával” – mondta Saludes Manilában.(Saludes professzor újabb kutatása szerint a noni gyümölcslének is hasonló tbcellenes hatása van)Hiv: PHYTOTHER RES. 2002 Nov;16(7):683-5.Antitubercular constituents from the hexane fraction of Morinda citrifolia Linn.(Rubiaceae)Saludes, Jonel P., Garson, Mary J., Franzblau, Scott G., Aguinaldo, Alicia M.http://www.noniresea...01_to_2005.html Daganatellenes hatás 1994-ben Hirazumi, a Hawaii Egyetem kutatója beszámolt a noni gyümölcslé alkoholoscsapadékának (noni-ppt) rákellenes hatásáról. A beszámoló az Amerikai RákkutatóTársaság (American Association for Cancer Research) 83. éves kongresszusán hangzottel. A rákellenes hatás vizsgálatát Lewis Lung Carcinoma (LLC) C57 Bl/6 egerekhasfalára oltásával végezték. A noni-ppt jelentõsen meghosszabbította az egerekéletét a kontrollcsoporthoz képest. A következtetések, amelyet ebbõl a kísérletbõlnyertek, azt mutatták, hogy a noni-ppt indirekt módon, az immunrendszerstimulálásával gátolja meg a daganatok növekedését. A túlélési idõ továbbhosszabbodott, és a gyógyító hatás még kifejezettebb volt, amikor a noni-ppt mellettaz egereknek az általánosan alkalmazott kemoterápiás szerek szuboptimális dózisátadták (adriamycin (Adria), cisplatin (CDDP), 5-fluorouracil (5-FU), vincristine(VCR), amely azt jelzi, hogy a noni-ppt-nek fontos klinikai alkalmazásai lehetnek arákkezelések kiegészítõjeként. Mivel a noni a kemoterápiás szerek hatását fokozza,lehetõvé teszi, hogy kisebb gyógyszeradagokkal is ugyanazt vagy még jobberedményeket érjenek el, megkímélve ezzel a rákos pácienseket a súlyos mellékhatásokáltal okozott megterheléstõl.Hiv: PROCEEDINGS OF THE WESTERN PHARMACOLOGY SOCIETY, 1994, 37: 145-146.Anticancer Activity of Morinda citrifolia (Noni) on Intraperitoneally ImplantedLewis Lung Carcinoma in Syngeneic MiceA. HIRAZUMI, E. FURUSAWA, S.C. CHOU & Y. HOKAMAhttp://www.noniresea...91_to_1995.html Dr. Wang és munkatársainak egy tanulmánya beszámol arról, hogy a TAHITIAN NONI Juicekülönbözõ koncentrációkban leukémia-sejtvonalakra gyakorolt cytotoxikus hatást. ATAHITIAN NONI Juice cytotoxikussága a tenyésztett ráksejtvonalak esetében dózisfüggõvolt, nagy mennyiségben rák-sejtnekrózist, kisebb dózisokban pedig apoptózistindukált. Ismételten igazolták a TAHITIAN NONI Juice szinergikus hatását is azismert rákellenes gyógyszerekkel. Szuboptimális dózisban pl. a prednisolon és aTAHITIAN NONI Juice egyaránt apoptózist indukál. Ha a prednisolon adagját rögzítik,és a TAHITIAN NONI Juice adagját növelik, az apoptotikus sejtek aránya jelentõsenmegnõ. Egyetlen adag Taxol a leukémia-sejtek alacsony százalékú apoptózisát idézteelõ, a TAHITIAN NONI Juice az apoptózist viszont 100%-ra növelte. Minden adat aztmutatja, hogy a TAHITIAN NONI Juice képes a Taxolhoz hasonló rákellenes gyógyszerekterápiás hatását fokozni. Ez a megállapítás a TAHITIAN NONI Juice és a rákellenesgyógyszerek kombinált alkalmazásának szempontjából jelentõs, mert lehetõvé teszi,hogy a szintetikus rákellenes gyógyszerek adagját csökkentsük, így az okozottmellékhatások mértéke is csökken, miközben az immunfunkciók javulnak. Ez a rákosbetegek kezelésének új módszerét jelentheti.Hiv: ACTA PHARMACOLOGICA SINICA 2002 DEC; 23 (12): 1127-1141.Morinda citrifolia (Noni): A Literature Review and Recent Advances in Noni Research.WANG, Mian-Ying, WEST, Brett J., JENSEN, C.J., NOWICKI, D., SU, Chen X., PALU, AfaK., ANDERSON, Gary.http://www.noniresea...01_to_2005.html 1993-ban Hiramatsu és kollégái a Cancer Letters-ben beszámoltak arról, hogy többmint 500 trópusi növény hatását vizsgálták a K-Ras-NRK sejtekre. A noni gyökerébõlizolált damnachantal a Ras-funkció gátlója. Úgy vélik, hogy a ras onkogén többemberi rákfajta esetében a jelátvitelnél játszik fontos szerepet, ezek a rákfajtákfõként a tüdõ, a vastagbél, a hasnyálmirigy rákjai és a leukémia.Hiv: CANCER LETTERS 73: 161-166 (1993)Induction of Normal Phenotypes in ras-transformed Cells by Damnacanthal from MorindacitrifoliaTOMONORI HIRAMATSU, MASAYA IMOTO, TAKASHI KOYANO, KAZUO UMEZAWAhttp://www.noniresea...91_to_1995.html Hiwasa és munkatársai kimutatták, hogy a damnachantal, amely egy antrakinonkomponens, és amelyet a nonigyökérbõl izoláltak, erõteljes gátló hatást mutat atirozin kinázokkal (pl. az Lck, az Src, az Lyn) és az EGF-receptorokkal szemben.Tanulmányukban megvizsgálták a damnachantal hatását az egyébkéntultraibolya-rezisztens emberi UVr-1 sejtekben. Az ultraibolya fény mindkét fajtakináz (extracelluláris jel által szabályozott foszforilált kinázok, illetve astressz által aktivált proteinkinázok) mennyiségében növekedést idézett elõ.Damnachantallal történt elõzetes kezelés után az ultraibolya sugárzás által indukáltapoptózis-hatás megnövekedett.Hiv: FEDERATION OF EUROPEAN BIOCHEMICAL SOCIETIES LETTERS 1999, 12, 444(2-3): 173-6.Stimulation of Ultraviolet-induced Apoptosis of Human Fibroblast UVr-1 Cells byTyrosine Kinase Inhibitors.HIWASA T, ARASE Y, CHEN Z, KITA K, UMEZAWA K, ITO H, SUZUKI N.http://www.noniresea...96_to_2000.html Dong arról számolt be, hogy a noni-ppt-bõl kivont két glycosid egerek epidermálisJB6 sejtvonalában megakadályozta a sejttranszformációt, amit a TPA vagy EGF okozott.Ezt a hatást kapcsolatba hozták a hatóanyagoknak az AP-1 aktivitásra gyakorolt gátlóhatásával. A hatóanyagok a c-Jun, vagyis a JNK szubsztrátjának foszforilációját isblokkolták, amely azt sugallja, hogy a JNK-k ennek a hatóanyagoknak kritikuscéltárgyai az AP-1 aktivitás és sejttranszfor-máció irányításában.Hiv: CANCER RESEARCH 2001 Aug 1; 61(15): 5749-56Two Novel Glycosides From the Fruits of Morinda Citrifolia (Noni) Inhibit AP-1Transactivation and Cell Transformation in the Mouse Epidermal JB6 Cell Line.LIU G, BODE A, MA WY, SANG S, HO CT, DONG Z.http://www.noniresea...01_to_2005.html További forrásanyag:Furusawa E, Hirazumi A, Story S, Jensen J.Antitumour potential of a polysaccharide-rich substance from the fruit juice ofMorinda citrifolia (Noni) on sarcoma 180 ascites tumour in mice. http://www.ncbi.nlm....9249&query_hl=1 Féreg-, parazitaellenes hatás A fiatal nonilevelek etanolos kivonata a Nematoda férgek pusztulását okozza. Egykísérletben az Ascaris lumbricoides elpusztítására egy napon belül képes volt.Morton közzé teszi egy botanikus megfigyelését, aki beszámol arról, hogy a nonit aFülöp-szigeteken és Hawaiin hatékony rovarölõszerként is használják.Hiv: Morton J; The Ocean-Going Noni or Indian Mulberry and some of its ColorfulRelatives; Economy Botany 46(3), 1992.http://www.herbtime....nPages/noni.htm Fájdalomcsillapító hatás Joseph Betz, az FDA kutatója már említett tanulmányában beszámolt arról, hogy a nonigyümölcsnek fájdalomcsillapító és nyugtató hatása is van. Francia kutatók egycsoportja Younos vezetésével megvizsgálta a noni növénybõl származó kivonatokfájdalomcsillapító és nyugtató hatását. Megállapításuk szerint „a kivonat a kezeltegereken jelentõs, dózisfüggõ, központi fájdalomcsillapító hatást mutatott”.Megállapították továbbá, hogy „ezek az eredmények igazolják a növénynek ahagyományos fájdalomcsillapítóként való használatát“. A nonikivonatfájdalomcsillapító hatása a morfinénak a 75%-át is eléri, de nem addiktív, ésmellékhatás-mentes.Hiv: C. Younos, A. Rolland, J. Fluerentin, M. Lanhers, R. Misslin, F. Mortier."Analgesic and Behavioral Effects of Morinda Citrifolia." Planta Medica 56 (1990).430-434.http://www.ocii.com/...oni/studies.htm A University of Illinois Orvostudományi Kara és a Henan Orvosi Egyetem közöttiegyüttmûködés keretében Wang és Fu állatkísérletekben vizsgálta a TAHITIAN NONIJuice fájdalomcsillapító hatását. A hatást a „twisted method” segítségével mérték.Ez egyszerû és bevált módszer a fájdalomcsillapító hatás mérésére. A kísérletiegereket négy csoportba osztották, 5%-os, 10%-os és 20%-os TAHITIAN NONIJuice-csoportba és egy kontroll csoportba. A TAHITIAN NONI Juice-t 10 napig kevertékaz ivóvízbe, a kontrollcsoport pedig csak ivóvizet kapott. A fájdalom elõidézéséreintraperitonálisan kálium-antimon-tartarátot alkalmaztak, amely a fájdalomkövetkeztében jellegzetes csavarodó mozgásokat okoz. A csavarodások számát azinjekció utáni elsõ 15 percben jegyezték fel, hogy a fájdalom fokát megvizsgálják. Acsavarodások számát összehasonlították a TAHITIAN NONI Juice- és a kontrollcsoportokközött a Student-féle T tesztet használva. Az eredmények rendre: 82,30%, 74, 53% és64,29%-os csökkenés a csavarodások számában a 20, 10 és 5%-os TAHITIAN NONIJuice-csoportokban a kontrollcsoporthoz viszonyítva. A TAHITIAN NONI Juicefájdalomcsillapító hatása az egerekben tehát dózisfüggõ módon nyilvánult meg.Mindegyik TAHITIAN NONI Juice-csoportban a fájdalomcsillapító hatás akontrollcsoporthoz viszonyítva statisztikailag szignifikáns (p<0,01, megfelelõen).http://www.chinaphar...083/23/1127.htm Egy másik kísérlet adatai szerint a TAHITIAN NONI Juice fájdalomcsillapító hatásátnõstény SD (SpragueDawley) patkányokon vizsgálták. 12 nõstény SD patkányt négyesével3 csoportba osztottak: 10% és 20% TAHITIAN NONI Juice és a kontrollcsoport (20%placebo). Az állatok ivóvizébe 7 napon keresztül vagy placebót vagy TAHITIAN NONIJuice-t adtak. Az utolsó napon az ún. forrólemezes módszerrel minden csoportbanegyenként vizsgálták meg az állatokat. A forrólemezes módszer klasszikus eljárás azállatok hõtûré-sének – hõre adott reakciójának – vizsgálatára (55 °C). Az állatokreagálása a forrólemezes módszerre két fázisra oszlik: akut és tartós. Akényelmetlenség elsõ jele az, hogy a patkány felül két hátsó lábára, elsõ lábaitpedig a szájához emeli (akut fázis). Amikor a fájdalom már túl nagy ahhoz, hogy ahátsó lábak elviseljék, a patkány kirúg a lábaival, táncolni kezd, és megpróbálkiugrani az edénybõl. Feljegyezték az akut és a tartós fázis idõtartamát. Aplacebocsoporthoz képest az elsõ fázisban a tolerálás idõtartama 276%-kal tolódottki a 10%-os TAHITIAN NONI Juice-csoportban, és 419%-kal a 20%-os TAHITIAN NONIJuice-csoportban. A második fázisban a tolerálás ideje 162%-kal nõtt meg a 10%-os és212%-kal a 20%-os TAHITIAN NONI Juice-csoportban. Ennek a kísérletnek az adatainyilvánvalóan azt jelzik, hogy a TAHITIAN NONI Juice – a placebocsoporttalösszehasonlítva jelentõsen növelte az állatok fájdalomtûrõ képességét. A tolerálásiidõ meghosszabbodása minden csoportban dózisfüggõ volt.Hiv: Acuoso de Morinda citrifolia en ratas Sprague Dawley. Rev Toxicol 19: 73-78.Mirsalis J and Butterworth B (1980). Detection of unscheduled DNA synthesisEuropean Union – Scientific Comittee On Food – Opinion – 11. December 2002.http://europa.eu.int...f/out151_en.pdf Gyulladáscsökkentõ hatás Több évnyi kutatás elõzte meg azt a bejelentést, amelyre elõször 2001. októberébenkerült sor egy nemzetközi konferencián Nashville-ben. Az Illinois állambeli Rockfordorvosi egyetemén elvégzett vizsgálatsorozat bebizonyította, hogy a TAHITIAN NONIJuice szelektív COX-2 gyulladáscsökkentõ, vagyis hatásmechanizmusa számos ismertgyulladáscsökkentõ gyógyszerével vetekszik. A kutatók össze is hasonlították agyulladáscsökkentõ hatást konkrétan pl. a Celebrex-ével, és megállapították, hogy aTAHITIAN NONI Juice úgy képes hatását kifejteni, hogy eközben nincs semmifélemellékhatás (igazolt ugyanis, hogy a COX-2 gyulladáscsökkentõkrõl idõközbenbebizonyosodott, súlyos szív- és érrendszeri megbetegedéshez vezet tartósfogyasztásuk, ebbõl adódóan számos COX-2 gátló gyógyszer, pl. Vioxx, Betrexforgalomból való kivonásáról rendelkezett az FDA az elmúlt hónapokban). Hiv: 7TH INTERNATIONAL CONFERENCE ON EICOSANOIDS & OTHER BIOACTIVE LIPIDS IN CANCER,INFLAMMATION AND RELATED DISEASE, POSTER SESSION. OCT. 14-17, 2001A New Selective COX-2 Inhibitor: Morinda Citrifolia (NONI)Dr. CHEN SUIn vitro study showed that TNJ is a selective COX-2 inhibitor. In comparison toaspirin, Indomethacin, and Celebrex?, the selective inhibition is comparable toCelebrex?, a well-known selective COX-2 inhibitor.http://www.noniresea...01_to_2005.html Vérnyomáscsökkentõ hatás Dang Van Ho (Vietnam) kimutatta, hogy a nonigyökerek teljes kivonatavérnyomáscsökkentõ hatással bír. http://www.bio.david...niresearch.html Moorthy és munkatársai úgy találták, hogy a noni gyökereinek etanolos kivonatalecsökkentette az altatott kutya vérnyomását. Hiv: Krisha Moorthy, N., Shama Reddy, G.: "Preliminary Phytochemical andPharmacological Study of Morinda citrifolia" Antiseptic 67(3) (1970) 167-171.http://www.nothingbu...om/research.htmYoungken kutatócsoportja pedig meghatározta, hogy a noni gyökereinek forróvizeskivonata milyen mértékben szállítja le az altatott kutya vérnyomását. Egy hawaiiorvos beszámolt arról, hogy a noni gyümölcs levének diuretikus (vízhajtó) hatásavan.Hiv: Youngken H.W., 1958, A study of the root of Morinda citrifolia, L. J. Amer.Pharma. Assoc., 47,162.http://www.ncbi.nlm....0&dopt=Abstract Immunológiai hatás Asahina úgy találta, hogy a noni gyümölcs alkoholos kivonata különbözõkoncentrációkban megakadályozta a TNF-a (tumornekrózis faktor-alpha) képzõdését.Ezáltal, mivel a TNF-a endogén módon segíti a tumorok képzõdését, a noni alkoholoskivonata a tumorok növekedését is gátolja. Hiv: Asahina, A.Y., Ebesu, J.S.M., Ichinotsubo, D., Tongson, J. and Hokama, Y.(1994) Effect of okadaic acid (OA) and noni fruit extract in the synthesis of tumornecrosis factor-a (TNF-a) by peripheral blood mononuclear (PBM) cells in vitro.Proceedings of the International Symposium of Ciguatera and Marine Natural Products:197-205. http://www.treeofhea...au/research.htm Hirazumi szerint a noni-ppt egy poli-szacharidban gazdag anyagot tartalmaz, amelymegakadályozza a tumor növekedését. Nem gyakorol ugyan cytotoxikus hatást atüdõcarcinoma-sejttenyészetekre, de a peritoneális exsudátumból származó sejteketképes úgy aktiválni, hogy megfelelõ toxicitást mutassanak a velük együtt tenyésztetttumorsejtekkel szemben. Ez arra utal, hogy a noni-ppt valószínûleg a host(gazdaszervezet) immunrendszerének aktiválásával fejti ki tumornövekedést gátlóhatását. A noni-ppt képes volt stimulálni a murine effektor sejtekbõl több mediátor,pl. a TNF-a, az interleukin-1béta, (IL-1b), az IL-10, az IL-12, az interferon-gamma(IFN-g), és a nitrogénoxid (NO) felszabadulását is. Hiv: An immunomodulatory polysaccharide-rich substance from the fruit juice ofMorinda citrifolia (noni) with antitumour activity.Hirazumi A, Furusawa E.Department of Pharmacology, John A., Burns School of Medicine, 1960 East West Road,University of Hawaii, Honolulu, HI 96822, USA.http://www.ncbi.nlm....6&dopt=Abstract Hokama az érett nonigyümölcs levét 50%-os alkoholos/csapadékos frakciókraválasztotta szét. A feloldott csapadék stimulálta a BALB/c thymus-sejteket a [3H]thymidin-analízisben. Ez arra mutat, hogy az egerekben a Lewis-féle tüdõtumorok(LLG) gátlása, legalábbis részben a T-sejt immunválasz stimulálására vezethetõvissza.Hiv: Anticancer activity of Morinda citrifolia against Lewis lung carcinoma andRauscher retroviral leukemia in mice (Meeting abstract). FASEB J; 9(3):A93 1995. Unique Identifier : AIDSLINE ICDB/96619084 Hirazumi A; Furusawa E; Chou SC; Hokama Y; Univ. of Hawaii, John As Burns Sch. ofMed., Honolulu, HI 96822 http://www.aegis.com...n/M9660042.html Wang és munkatársai az University of Illinois Orvostudományi Karán megfigyelték,hogy a TAHITIAN NONI Juice-vel kezelt állatok thymusa megnagyobbodott. A thymusnedves súlya 1,7-szerese volt a kontrollállatokénak, miután ivóvizükkel 7 napig 10%TAHITIAN NONI Juice-t fogyasztottak. A thymus jelentõs immunszerv a szervezetünkben.Az általa termelt T sejteknek fontos szerepe van az öregedés meggátlásában és asejtek immunfunkcióiban. A TAHITIAN NONI Juice valószínûleg javítja azimmunfunkciókat azáltal, hogy stimulálja a thymus növekedését, befolyásolja azöregedés és a rák elleni védõrendszer mûködését, és ily‘ módon védelmet nyújt adegeneratív betegségekkel szemben.Hiv: Morinda citrifolia (Noni): A literature review and recent advances in Noniresearch1 WANG Mian-Ying2, Brett J WEST3, C Jarakae JENSEN3, Diane NOWICKI, SU Chen3, Afa KPALU3, Gary ANDERSON University of Illinois College of Medicine, Department of Pathology, 1601 ParkviewAvenue, Rockford, IL 61107, USA; 3Department of R & D, Morinda Inc, Provo, Utah84606, USA http://www.chinaphar...083/23/1127.htm Javuló mentális egészség Kis létszámú csoporton humán klinikai vizsgálatot végeztek a TAHITIAN NONI Juicehallásfunkciókra és életminõségre gyakorolt hatásának megfigyelésére a UICOrvostudományi Karán, Rockfordban. A csontritkulásos, nagyothalló pácienseken végzett humánkísérlet azt mutatta, hogy aTAHITIAN NONI Juice pozitív hatást gyakorol a szellemi egészségre, és megjavítja amagas frekvenciatartományokban mért hallást. Az adatok arra utalnak, hogy ezeknek abetegségeknek a leküzdése hosszabb ideig tartó TAHITIAN NONI Juice-fogyasztást ésmegnövekedett mennyiség bevitelét teszi szükségessé.……………………………………………………………………………………………………..Dr. Johannes Westendorf 2004. évi prezentációja a Las Vegasi világkonferenciánDr. Johannes Westendorf a hamburgi egyetem toxikológiai professzora.Prezentációjából megtudhatjuk, hogy a Tahitian Noni Juice maximálisan biztonságos,semmilyen mellékhatása, toxikus hatása nincs. Westendorf emellett számos máskutatásban is részt vesz. Fõ területe a rákkutatás, ezen belül is a daganatosbetegségek alternatív gyógymódokkal való kezelése. Tagja az amerikai rákkutatókszövetségének. Prezentációjában emellett arról is beszél, hogy hat a TNJ a nõkegészségére, és hogy befolyásolja a fito-ösztrogén szintet a Tahitian Noni Juice anõknél. A részletes prezentáció itt megtekinthetõ. Lejátszási idõ - 25:04 percFormátum: Windows Mediamms://64.27.20.98/sound/business/doc01.asfDr. Mian Ying Wang prezentációja a 2004. évi Las Vegasi világkonferenciánWang asszony fõ kutatási szakterülete az, hogy hat a Tahitian Noni Juice a daganatossejtekre. Mian-Ying Wang professzor asszony errõl, továbbá friss kutatásieredményekrõl is beszámolt a kardiovaszkuláris betegségekkel kapcsolatosanprezentációjában. Elmondta, hogy az LDL-HDL vérzsír szint változása mérhetõ azokközött, akik Tahitian Noni Juice-t fogyasztanak. Ha ez az arány az LDL felé tolódikel, az rossz jel, mert érelmeszesedést, szívkoszorú betegségeket okoz. Ha ez azarány a HDL felé tolódik el, az pozitív, kisebb a szövõdmények kockázata. Akutatások döbbenetes eredményt hoztak, 60 %-kal csökkent a TNJ fogyasztók között azLDL vérzsír szint aránya. Wang asszony azzal zárta elõadását, hogy ha mást nem tudnaa noni csak ezt, már kincs lenne a kezünkben. A részletes prezentáció ittmegtekinthetõ. Lejátszási idõ - 19:08 percFormátum: Windows Mediamms://64.27.20.98/sound/business/doc02.asf Dr. Richard Williams prezentációja a 2004. évi Las Vegasi világkonferenciánDr.Richard Williams orvos, diplomáját Miami-ban (Florida) szerezte, majd SanDiego-ba került az USA haditengerészetéhez. Mr.Williams családorvos, az elmúlt 17esztendõben családorvosi praxisa mellett kutatásokkal is foglalkozik, továbbáklinikai gyakorlatra is szert tett. Elõadásában a legfontosabb kérdés az volt,fogyaszthatjuk-e a TNJ-t gyógyszerekkel együtt? Kutatásaiban megvizsgálta,szívgyógyszerek, vérnyomáscsökkentõ gyógyszerek, véralvadásgátlók hatásátmegváltoztatja-e, ha valaki TNJ-t fogyaszt. A válasz: NEM! Nincs gyógyszerinterakció. A részletes prezentáció itt megtekinthetõ. Lejátszási idõ - 39 percFormátum: Windows Mediamms://64.27.20.98/sound/business/doc03.asf

#13 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 15:25

NoniIdeál - Reforméletmód magazin 2004;16(1):31-31 Celsus Kft.A hazánkban sok vihart kavart trópusi gyümölcsrõl igen sok vita folyik. Vannak, akik szélhámosságnak találják használatát, mások esküsznek rá. Lássuk, mit is tartalmaz és mitõl olyan közkedvelt más országokban. A trópusi országokban élõ fa termését már 2000 éve is használták számos betegség gyógyítására. Afrikában elsõsorban hashajtó, általános salaktalanítószerként tartják számon, Indiában fõleg vitalizáló-, vágyfokozó szerként alkalmazzák, Ausztráliában az asztma, allergia, megfázások legfõbb gyógyíjra, Közép-Amerikában pedig gyulladások, fejfájás, reuma és daganatos betegségek kezelésére ajánlják. A nyugati országok figyelme csak a 90-es évek elején fordult felé, miután több meghökkentõ gyógyulási esetet tapasztaltak a gyümölcs fogyasztását követõen. A kutatások során eddig több mint 100 bioaktív hatóanyagot azonosítottak, köztük számos vitamint, aminosavat, enzimet, alkaloidot, flavonoidot, nyomelemet, ásványt és többszörösen telítetlen zsírsavakat. Ezek együttes aktivitásának köszönhetõ immunerõsítõ és sejtregeneráló hatása. Milyen hatása van a gyümölcsnek? Fõ hatóanyagainak az antrakinont, a proxeronint, a poliszacharidokat, az aminocukrokat és a vitaminokat tartják, ám a tonizáló és salaktalanítást segítõ másodlagos hatóanyagok - scopoletin, alizarin, damnacantal - is erõsen hozzájárulnak a növény teljes hatásának kifejtéséhez. Az elvégzett vizsgálatok szerint a noni támogatja a normális sejtmûködést és regenerációt: ez fõleg az aminosavak, vitaminok és ásványok hatása fokozza az immunrendszer mûködését - ma talán errõl tudnak a legtöbbet a kutatók: - a poliszacharidok és aminocukrok elõsegítik a gamma-interferon, az interleukinek, a T-limfociták és a makrofágok termelõdését, ezáltal pedig a kórokozók felismerését és eltávolítását - a flavonoidok erõs szabadgyökfogók - a skopoletin fokozza a nitrogén-monoxid termelését, mely gátolja az betolakodók szaporodását - ám a vitaminok, nyomelemek és enzimek is hozzájárulnak az összhatáshoz csökkenti a daganatos sejtek szaporodását: a damnacantal gátolja a daganatgének hatásának érvényre jutását, és elõsegíti a hibás sejtek mielõbbi lebontását és kitakarítását. Az utóbbi funkciót támogatják az immunrendszer által nagyobb mennyiségben termelt gamma-interferon, a tumor-nekrózis faktor (TNF) és az interleukinek is. Ez persze nem jelenti, hogy önmagában képes lenne a meglevõ daganatok elpusztítására, de hatékonyan hozzájárulhat az állapot javításához gyulladáscsökkentõ: ebben fõleg a béta-szitoszterol, a terpének, a telítetlen zsírsavak, az enzimek és az alkaloidok közül pedig a proxeronin vesznek részt. Csökkentik a gyulladás tüneteinek kialakulásáért felelõs prosztaglandinok termelését, és védenek a szabad gyökök ellen, mérsékeli a fájdalmat: alkaloidái fokozzák a sejtek ópiát-receptorainak érzékenységét, a telítetlen zsírsavak pedig csökkentik a fájdalomkiváltó prosztaglandintermelést, aktiválja a sejtek anyagcseréjét: itt fõleg az enzimek, aminosavak, telítetlen zsírsavak, vitaminok és ásványok hatása érvényesül, de a proxeronin nevû alkaloida is részt vesz benne, mely megkönnyíti a tápanyagok sejtekbe való bejutását, csíraölõ: gátolja a baktériumok és vírusok elszaporodását, mérsékeli az allergiás tüneteket: magas flavonoidtartalma miatt gátolja az allergiás reakciót kiváltó hisztamin felszabadulását, és csökkenti az ödémaképzõdést a nyálkahártyákon (orrdugulás, fulladás), támogatja a keringést, csökkenti a vérnyomást: a skopoletin tágítja az ereket, a flavonoidok csökkentik az érfalak áteresztõképességét, vagyis az ödémahajlamot, és a telítetlen zsírsavakkal, a vitaminokkal és nyomelemekkel együtt védenek az érelmeszesedés ellen, javítja a teljesítõképességet és a hangulatot: a xeronin elõsegíti a hangulatjavító szerotonin sejtekhez való kötõdését, s ezzel kiegyensúlyozottabb alvásoz és nagyobb lelki harmóniához vezet, serkenti az emésztést: az antrakinonok hatására. Mikor érdemes kipróbálni? Leghatásosabb a friss gyümölcs lenne, ám akik nem valamelyik trópusi országban élnek, kénytelenek beérni a belõle készült termékkel. Sok vita folyik az egyes készítmények hatékonyságáról. Többen az oldat mellett kardoskodnak, mások pedig a fagyasztva szárított por és a belõle készült kapszula stabilitását hangsúlyozzák. Igen nehéz megítélni, kinek is van igaza, hiszen felhasználóként hiteles méréseket nem tudunk végezni. Be kell még kalkulálni a gyógyszerlobbi hitelrontó hadjáratait is. Ami biztos, a nonit fogyasztók sokkal energikusabbak, aktívabbak, ellenállóbbak, a betegségekbõl pedig hamarabb felgyógyulnak. A szakirodalom és a kutatások alapján a következõ esetekben jöhet szóba a noni gyümölcsként, italként vagy kapszulaként történõ használata: • erõsítés, roborálás, vitalitásfokozás • kimerültség, lehangoltság, alvászavarok • visszatérõ fertõzések, gyulladások (pl. légúti, kismedencei, ízületi, bõr) • immunrendszeri problémák (allergiás folyamatok, egyes autoimmun betegségek) • magas vérnyomás, érelmeszesedés • egyes anyagcsere-betegségek, pl. diabétesz • daganatos betegségek kiegészítõ kezelése: a klinikai kezelések mellékhatásainak enyhítésére, az erõnlét javítására, a szervezet saját védekezõerõinek aktiválására.A noni természetesen nem csodaszer. Nem szabad azt remélni tõle, hogy minden egyéb kezelés nélkül minden bajra jó és még a rák is hamar meggyógyul tõle. Az enzimek és a benne található vitaminok, alkaloidok valóban hatékonyan támogatják sejtjeinket és immunrendszerünket, de felelõtlenség lenne azt állítani, hogy minden bajra gyógyírt jelenthetnek. Ezért, ha valaki betegségének kezelésére szeretné használni, okvetlen konzultáljon róla orvosával, egészségmegõrzésre azonban bárki kipróbálhatja! Dr. B.E.Balaicza, E.2004-01-08 20:39:54

#14 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 15:28

Dr. Neil Solomon tanulmányának eredménye a Nonival több mint 20 000 fogyasztó tapasztalatai alapján Betegség Összesen (fõ) Segített (%)1 Allergia 2659 87%2 Alvászavar 1687 74%3 Arthritis (izületi gyulladás) 1391 79%4 Asztma 6714 71%5 Bõr- és hajproblémák 813 79%6 Cukorbetegség (diabetes) 4635 83%7 Daganatos betegségek 1822 68%8 Depresszió 1258 78%9 Dohányzás (leszokás) 729 56%10 Elhízás 4599 72%11 Emésztési panaszok 2641 90%12 Energiaszint 13.331 90%13 Fájdalom (fejfájást is beleértve) 5622 87%14 Fibromyalgia. CFDS 2693 76%15 HIV / AIDS 125 55%16 Immunrendszer 3485 78%17 Izmok fejlesztése (testépítés) 1006 69%18 Közérzet (fittség, well-being) 6564 80%19 Légzési panaszok 3068 71%20 Magas vérnyomás 1554 85%21 Menstruációs panaszok, (hõhullám) 3164 78%22 Stressz tûrés 5616 78%23 Stroke (agyvérzés) 1500 53%24 Szellemi teljesítõképesség 4615 73%25 Szexuális teljesítmény 2484 83%26 Szív-és érrendszeri betegségek 1796 77%27 Szklerózis multiplex 20 50%28 Vesebetegség 3134 66%A Tahitian Noni&reg; ital bármilyen gyógyszer kombinációval iható, hatékonyabbá teszi a gyógyszereket és kiküszöböli a mellékhatásokat. A táblázatban ismertetett összetételû TAHITIAN NONI&reg; Juice az Európai Unió országaiban 2003/426/EC engedélyszám alatt hozható forgalomba. Magyarországon a forgalmazás az OÉTI 50060/1284/2000. számú, és a KERMI K-2001/002023-1. számú engedélye alapján történik.Forrás: Dr Neil Solomon: Tahitian Noni&reg; Juice - Mikor, mire, mennyit? MediProm Kiadó, Budapest, 2003.

#15 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 16:04

A növényekkirálynõjeNONIMorinda CitrifoliaPolinéziában évszázadok óta az egyik legtöbbet használt és legnagyobb becsben tartott növény a vadon élõ noni. Gyümölcse valóságos házipatika, ezért is hívják az ott lakók a Morinda Citrifoliát a növények királynõjének. A noni egy olyan rendkívüli gyógyító tulajdonságokkal rendelkezõ gyümölcs, amilyenrõl itt közép-Európában még nem sokat hallottak. Polinéziában, Kínában és Indiában azonban több, mint 2000 éve használják a gyógyításban. A noni a vándorló lakossággal együtt jutott el a Csendes-óceán más területeire, Tahiti és Hawaii szigeteire, Malajziába és mindenhová, ahol tiszta, vulkáni eredetû termõföld volt. Csakúgy, mint az aloe verát, az algákat, a papayát, a nonit is gyógyhatású növényként tartották számon. Nálunk a noni ital formájában kapható, amit a gyümölcs nagyon rossz íze és szaga miatt természetes áfonyával és szõlõvel ízesítettek. A kutatások szerint a noni elõsegíti az immunrendszer mûködését, szabályozza a sejtek mûködését és a sérült sejtek regenerálódását. Ez a tény lehet magyarázat arra, hogy olyan sokféle betegség kezelésében alkalmazható. A noni néhány élettani hatása:- csökkenti a magas vérnyomást,- megszünteti a menstruációs görcsöket,- csökkenti az izületi fájdalmakat,- enyhíti a gyomorfekélyt,- segít a rándulások és ficamok gyógyulásában,- felgyorsítja a sebek gyógyulását,- megelõzi a depressziót, lelassítja az idõskori szenilitás kifejlõdését,- segít emésztési problémák esetén,- csökkenti az atherosclerosis-t,- csökkenti az érrendszeri problémákat,- segít drogfüggõség esetén,- fájdalomcsillapító,- gyógyítja az égési sérüléseket,- gyógyítja a trópusi fertõzéseket, - gátolja a rákhoz vezetõ kóros sejtburjánzást. Azok az állítások, melyek a noni csodálatos gyógyító erejérõl szólnak, szinte hihetetlennek tûnnek, és az a kérdés - hogy honnan ered ez a hatás – sok emberben felmerül. Az erre vonatkozó szakirodalom bár nem kevés, ez a cikk megpróbálja megmagyarázni, hogy a noni mely alkotórésze felelõs e jótékony hatásért, hogyan mûködik a noni, és hogyan fejti ki hatását. Nézzük meg elõször, mi történik a nonival, amikor megisszuk. Az elsõ fontos összetevõ egy nagy molekula, amit proxeroninnak neveznek. Amikor megisszuk a nonit, a proxeronin az emésztõ csatornán keresztül a vastagbélbe, majd a máj vivõerein keresztül a májba kerül. A máj a legtöbb tápanyag fõ raktározója. Minden második órában a máj felszabadít bizonyos mennyiségû proxeronint, amely a vérárammal kerül a szövetekhez. Hogy a proxeroninból xeronin keletkezhessen, egy segédre van szükség, ami egy proxeronáz nevû enzim. A xeronin olyan alkaloida, amelyet a test azért termel, hogy a megfelelõ mûködéshez szükséges enzimeket aktiválja. Szabályozza a testmûködést, és növeli az energiaszintet. Ezt az alkaloidát sehol sem lehet önállóan megtalálni, mivel a szervezet állítja elõ, felhasználja és le is bontja. Semelyik idõpillanatban sincsen elkülöníthetõ és analizálható mennyiség a vérben. Mégis, a xeronin annyira alapvetõ a fehérjeháztartás mûködéséhez, hogy nélküle az élet nem lenne lehetséges. Hiánya sok betegséget okozhat. A noni növeli a xeronin szintjét, és óriási befolyással van a sejtmûködésre és védelmi rendszerére. Igaz, hogy a táplálék, amit nap mint nap elfogyasztunk, tartalmaz proxeronint, csak nem elegendõt. A modern civilizációval együtt sok probléma is felmerült. A XX. szd.-ban a világ népessége drámaian megnövekedett. Drasztikusan meg kellett változtatni a mezõgazdaságot, hogy ezt a hatalmas tömeget élelemmel el tudja látni. A mezõgazdasági termelés növekedésével a föld minõsége egyre romlott. A mûtrágyák használatával nem lehetett ezt a problémát megoldani, így a termés nagy része nem tartalmazza a kívánt mennyiségû tápanyagot, amire szükségünk lenne, így a proxeronint sem. A termõföld minõségi romlása mellett még sok tényezõ elõidézheti a proxeronin hiányát a szervezetben. Ilyen a nem megfelelõ táplálkozás, a betegség, a stressz vagy a nagyon aktív életmód. Ha a szervezet nem jut a megfelelõ mennyiségû proxeroninhoz, a test proteinjei nem fognak kielégítõen mûködni, és ez fáradtsághoz, betegséghez, végsõ soron halálhoz is vezethet. Lehetséges, hogy sok modern betegség is a xeronin hiányával hozható összefüggésbe. Ha ez így van, nagy mennyiségû proxeroninnal talán segíteni lehetne ezeken a problémákon. Az, hogy olyan sok ember állítja – a noni hatása fantasztikus – annak a ténynek köszönhetõ, hogy a noni ellátja a szervezetet a hiányzó mennyiségû proxeroninnal, ami a táplálékban nincs meg. Ezért olyan egyedülálló a noni ital. Nem juttat a szervezetbe aktív vegyi anyagokat – ahogy a legtöbb gyógyszer teszi – és így lehetõvé teszi a szervezet számára, hogy maga gyógyítsa magát. A nonival együtt szervezetbe került proxeronin raktározását és felhasználását maga a szervezet irányítja, saját igényeinek megfelelõen. Amit nem használ fel, egyszerûen kiüríti, így a proxeronint nem lehet túladagolni. A proxeronin és proxeronáz enzim mellett a noni sok olyan bioaktív tápanyagot tartalmaz, ami segíti szervezetünk védekezõ rendszereit, egyensúlyi folyamatait. Külön-külön is hatékonyak, de együtt, az ún. szinergizmus segítségével (ami azt jelenti, hogy a hatások nem egyszerûen összeadódnak, hanem összeszorzódnak) adaptogén hatást fejtenek ki. Ez annyit tesz, hogy a sejtek környezeti hatások miatti alul- vagy túlmûködését helyreállítják. Ez vonatkozik a tápanyag-hasznosítástól a viharos gyorsaságú sejtosztódásig minden sejtszintû zavaros mûködésre. A következõ felsorolás néhány nagyon fontos tápanyagot tartalmaz, természetesen a teljesség igénye nélkül. Többszörös tesztek igazolják a terpén vegyületek jelenlétét a noniban. A terpének segítik a sejtek megújulását, és az általános jó egészség kialakításához használják õket. Akubin, alazarin és antrakinon vegyületek is találhatók a noniban, amelyek mind bizonyítottan antibakteriális hatásúak. A noni használatos bõrbetegségek, megfázás, lázas állapotok és egyéb bakteriális eredetû egészségügyi problémák kezelésében. A noni tartalmaz szkopoletint, amely egy olyan vegyület, ami megköti a szerotonint, ami nagyon fontos az emberi szervezet számára. A szkopoletin csökkenti a magas vérnyomást. Számos baktériumfajt elpusztít, és gombaölõ hatása is van. Gyulladás- és hisztamingátló hatása miatt sikeresen alkalmazható izületi gyulladások és allergia kezelésére. Az agyban a szerotonin a melatonin nevû hormon elõvegyületeként szerepel. A szerotonin fontos szerepet játszik az alvás, a hõszabályozás, az éhség és a szexualitás irányításában is, hasonlóképpen hatása van a migrénre, a depresszióra és még az Alzheimer-kórra is. A damnacanthal nevû anyag, amely szintén megtalálható a noniban, meggátolja a kóros sejtburjánzást, tehát rákellenes anyagként használható. A gyümölcslében található alkaloidák serkentik a fagocitózist, amelynek során a falósejtek szó szerint megtámadják és felfalják a káros organizmusokat. A noni tumorgátló hatása annak az immunválasznak tulajdonítható, amely többek között a T-sejtek mûködését serkenti. A noniban található vegyületek lehetõvé teszik az immunrendszer hatékonyabb mûködését, növelik az emésztõrendszer képességét arra, hogy hatékonyabban nyelje el a különbözõ tápanyagokat, fõleg az aminosavakat. Azon noni fogyasztók többsége, akik nem kaptak optimális segítséget a nonitól, általában kevesebbtermõföld volt. Csakúgy, mint az aloe verát, az algákat, a papayát, a nonit is gyógyhatású növényként tartották számon. Nálunk a noni ital formájában kapható, amit a gyümölcs nagyon rossz íze és szaga miatt természetes áfonyával és szõlõvel ízesítettek. A kutatások szerint a noni elõsegíti az immunrendszer mûködését, szabályozza a sejtek mûködését és a sérült sejtek regenerálódását. Ez a tény lehet magyarázat arra, hogy olyan sokféle betegség kezelésében alkalmazható. A noni néhány élettani hatása:- csökkenti a magas vérnyomást,- megszünteti a menstruációs görcsöket,- csökkenti az izületi fájdalmakat,- enyhíti a gyomorfekélyt,- segít a rándulások és ficamok gyógyulásában,- felgyorsítja a sebek gyógyulását,- megelõzi a depressziót, lelassítja az idõskori szenilitás kifejlõdését,- segít emésztési problémák esetén,- csökkenti az atherosclerosis-t,- csökkenti az érrendszeri problémákat,- segít drogfüggõség esetén,- fájdalomcsillapító,- gyógyítja az égési sérüléseket,- gyógyítja a trópusi fertõzéseket, - gátolja a rákhoz vezetõ kóros sejtburjánzást. Azok az állítások, melyek a noni csodálatos gyógyító erejérõl szólnak, szinte hihetetlennek tûnnek, és az a kérdés - hogy honnan ered ez a hatás – sok emberben felmerül. Az erre vonatkozó szakirodalom bár nem kevés, ez a cikk megpróbálja megmagyarázni, hogy a noni mely alkotórésze felelõs e jótékony hatásért, hogyan mûködik a noni, és hogyan fejti ki hatását. Nézzük meg elõször, mi történik a nonival, amikor megisszuk. Az elsõ fontos összetevõ egy nagy molekula, amit proxeroninnak neveznek. Amikor megisszuk a nonit, a proxeronin az emésztõ csatornán keresztül a vastagbélbe, majd a máj vivõerein keresztül a májba kerül. A máj a legtöbb tápanyag fõ raktározója. Minden második órában a máj felszabadít bizonyos mennyiségû proxeronint, amely a vérárammal kerül a szövetekhez. Hogy a proxeroninból xeronin keletkezhessen, egy segédre van szükség, ami egy proxeronáz nevû enzim. A xeronin olyan alkaloida, amelyet a test azért termel, hogy a megfelelõ mûködéshez szükséges enzimeket aktiválja. Szabályozza a testmûködést, és növeli az energiaszintet. Ezt az alkaloidát sehol sem lehet önállóan megtalálni, mivel a szervezet állítja elõ, felhasználja és le is bontja. Semelyik idõpillanatban sincsen elkülöníthetõ és analizálható mennyiség a vérben. Mégis, a xeronin annyira alapvetõ a fehérjeháztartás mûködéséhez, hogy nélküle az élet nem lenne lehetséges. Hiánya sok betegséget okozhat. A noni növeli a xeronin szintjét, és óriási befolyással van a sejtmûködésre és védelmi rendszerére. Igaz, hogy a táplálék, amit nap mint nap elfogyasztunk, tartalmaz proxeronint, csak nem elegendõt. A modern civilizációval együtt sok probléma is felmerült. A XX. szd.-ban a világ népessége drámaian megnövekedett. Drasztikusan meg kellett változtatni a mezõgazdaságot, hogy ezt a hatalmas tömeget élelemmel el tudja látni. A mezõgazdasági termelés növekedésével a föld minõsége egyre romlott. A mûtrágyák használatával nem lehetett ezt a problémát megoldani, így a termés nagy része nem tartalmazza a kívánt mennyiségû tápanyagot, amire szükségünk lenne, így a proxeronint sem. A termõföld minõségi romlása mellett még sok tényezõ elõidézheti a proxeronin hiányát a szervezetben. Ilyen a nem megfelelõ táplálkozás, a betegség, a stressz vagy a nagyon aktív életmód. Ha a szervezet nem jut a megfelelõ mennyiségû proxeroninhoz, a test proteinjei nem fognak kielégítõen mûködni, és ez fáradtsághoz, betegséghez, végsõ soron halálhoz is vezethet. Lehetséges, hogy sok modern betegség is a xeronin hiányával hozható összefüggésbe. Ha ez így van, nagy mennyiségû proxeroninnal talán segíteni lehetne ezeken a problémákon. Az, hogy olyan sok ember állítja – a noni hatása fantasztikus – annak a ténynek köszönhetõ, hogy a noni ellátja a szervezetet a hiányzó mennyiségû proxeroninnal, ami a táplálékban nincs meg. Ezért olyan egyedülálló a noni ital. Nem juttat a szervezetbe aktív vegyi anyagokat – ahogy a legtöbb gyógyszer teszi – és így lehetõvé teszi a szervezet számára, hogy maga gyógyítsa magát. A nonival együtt szervezetbe került proxeronin raktározását és felhasználását maga a szervezet irányítja, saját igényeinek megfelelõen. Amit nem használ fel, egyszerûen kiüríti, így a proxeronint nem lehet túladagolni. A proxeronin és proxeronáz enzim mellett a noni sok olyan bioaktív tápanyagot tartalmaz, ami segíti szervezetünk védekezõ rendszereit, egyensúlyi folyamatait. Külön-külön is hatékonyak, de együtt, az ún. szinergizmus segítségével (ami azt jelenti, hogy a hatások nem egyszerûen összeadódnak, hanem összeszorzódnak) adaptogén hatást fejtenek ki. Ez annyit tesz, hogy a sejtek környezeti hatások miatti alul- vagy túlmûködését helyreállítják. Ez vonatkozik a tápanyag-hasznosítástól a viharos gyorsaságú sejtosztódásig minden sejtszintû zavaros mûködésre. A következõ felsorolás néhány nagyon fontos tápanyagot tartalmaz, természetesen a teljesség igénye nélkül. Többszörös tesztek igazolják a terpén vegyületek jelenlétét a noniban. A terpének segítik a sejtek megújulását, és az általános jó egészség kialakításához használják õket. Akubin, alazarin és antrakinon vegyületek is találhatók a noniban, amelyek mind bizonyítottan antibakteriális hatásúak. A noni használatos bõrbetegségek, megfázás, lázas állapotok és egyéb bakteriális eredetû egészségügyi problémák kezelésében. A noni tartalmaz szkopoletint, amely egy olyan vegyület, ami megköti a szerotonint, ami nagyon fontos az emberi szervezet számára. A szkopoletin csökkenti a magas vérnyomást. Számos baktériumfajt elpusztít, és gombaölõ hatása is van. Gyulladás- és hisztamingátló hatása miatt sikeresen alkalmazható izületi gyulladások és allergia kezelésére. Az agyban a szerotonin a melatonin nevû hormon elõvegyületeként szerepel. A szerotonin fontos szerepet játszik az alvás, a hõszabályozás, az éhség és a szexualitás irányításában is, hasonlóképpen hatása van a migrénre, a depresszióra és még az Alzheimer-kórra is. A damnacanthal nevû anyag, amely szintén megtalálható a noniban, meggátolja a kóros sejtburjánzást, tehát rákellenes anyagként használható. A gyümölcslében található alkaloidák serkentik a fagocitózist, amelynek során a falósejtek szó szerint megtámadják és felfalják a káros organizmusokat. A noni tumorgátló hatása annak az immunválasznak tulajdonítható, amely többek között a T-sejtek mûködését serkenti. A noniban található vegyületek lehetõvé teszik az immunrendszer hatékonyabb mûködését, növelik az emésztõrendszer képességét arra, hogy hatékonyabban nyelje el a különbözõ tápanyagokat, fõleg az aminosavakat. Azon noni fogyasztók többsége, akik nem kaptak optimális segítséget a nonitól, általában kevesebbet fogyasztottak, vagy rövidebb ideig, mint a javasolt. A noni ital bármilyen gyógyszer kombinációval együtt szedhetõ, gyakorlatilag sok estben hatékonyabbá teszi a gyógyszereket, és egy idõ múlva kevesebb gyógyszerrel is elérhetõ ugyanaz az eredmény. A noni gyakran csökkenti a hagyományos gyógyszerek káros mellékhatásait. Magának a noni italnak minimális mellékhatása lehetséges. Eddig a százalékarány kevesebb, mint 5%, ha valaki piros gyümölcsökre allergiás, abban az esetben kell elõbb kis mennyiségben kipróbálni. A noni biztonságos várandós és szoptatós anyák esetében is. Balogh AttilaForrás: Életerõ 2001 / május Ideál 2001 / szeptember

#16 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 16:08

SZÓSZÓLÓK: ORVOSOK ÉS TUDÓSOK Dr. Ralph Heinicke Ralph Heinicke has spent most of his life studying Morinda citrifolia and the nature of its healthful properties, and is the world's leading expert on the noni plant. Dr. Ann Hirazumi-Kim Dr. Hirazumi-Kim is proud to be working with Tahitian Noni International because of the shared goals and desire to improving the health of many through the precious noni plant. Dr. Johannes Westendorf Dr. Westendorf is a full-time professor on toxicology and pharmacology n the Medical School at a German University that came into contact with noni when a German author asked him to perform toxicological tests on TAHITIAN NONI&reg; Juice. Dr. Mian-Ying Wang Mian-Ying Wang, M.D. & M.S., is currently at the University of Illinois at Chicago, College of Medicine at Rockford, Department of Biomedical Sciences. Brett West, Director of Noni Benefit Research As Director of Noni Benefit Research, Brett manages a team of researchers at Tahitian Noni International to direct research aimed at uncovering the beneficial properties of the noni plant. Afa Palu, Molecular Biologist and Associate Researcher Afa K. Palu graduated from BYU-Hawaii in 1992 with a bachelor's degree in Biological Sciences and a minor in Chemistry. He then graduated from Brigham Young University with a Masters Degree in Plant Molecular Genetics.

#17 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 21:55

TAHITIAN NONI&reg; JUICE NUTRITIONAL INFORMATIONIngredients-Reconstituted Morinda Citrifolia Fruit Juice from PureJuice Puree from French Polynesia, Natural flavors.Vitamin and mineral content per 1 ounce:Vitamin A 5.88 IU 0.117 %Vitamin C 6.029 mg 10 %Calcium 6.76 mg 0.67%Iron 0.1088 mg 0.6%Vitamin E 0.235 IU 0.78%Vitamin B1 0.0029 mg 0.196%Vitamin B2 0.0029 mg 0.17%Niacin 0.147 mg 0.735%Vitamin B6 0.038 mg 1.91%Folic Acid 7.35 mcg 1.84%Vitamin B12 0.097 mcg 1.62%Biotin 1.47 mcg 0.49%Pantothenic Acid 0.147 mcg 1.47%Phosphorous 2.058 mg 0.205%Magnesium 3.088 mg 0.772%Zinc 0.047 mg 0.313%Copper 0.006 mg 0.294%Other minerals: Note less than 2% of the RDA is not a significant Source of this vitamin or mineralChromium 0.147 mgManganese 0.25 mgMolybdenum 0.294 mgSodium 12.35 mg Total Carbohydrate:Potassium 28.52 mg Fructose 1.2 gramsGlucose 1.1 gramsFiber 0.7 gramsEssentially no fats or proteins.Nutraceuticals Identified from Dr. Ph. D. Solomon: Xeronine, Proxeronine, Proxeronase, Serotonin, Damnacanthal, Nordamnacanthal, Anthraquinones, Caratenoids, Morindine, Terpenes, Plant Sterols, Sitisterol, Glycosides, Alizarin, Ursolic acid, Glucopyranose PA, Serotonin precursors, Trace elements, Enzymes, Multi-receptor activators, Methionine, Isoleucine, Lysine, Phenlyalanine, Threonine, Tryptophane, Valine, Histadine, Scopoletin, Morindadiol, Rubiadin, Magnesium, Carbonate, Protein, Sodium, Bioflavonoids, Morindone, Soranjidol, Iron, Phosphate, Rubiadin MME, Acetin GlucoP, MM-MA-R GlucoP, Caprylic acid, Asperuloside, Vitamins, Alkaloids, Chlororubin, Alanine, Arginine, Aspartate, Cysteine, Cystine, Glycine, Glutamate, Tyrosine, Proline, Serine

#18 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 21:59

Évszázadokon keresztül a Francia Polinézia lakói, a jótékony hatása miatt szinte kincsként kezelték a Morinda citrofolia gyümölcsét, más néven a nonit.A romlatlan, tiszta környezet miatt a noni bõségesen nõ ezeken a szigeteken. Használatát és a jótékony hatásáról való ismeretet nemzedékekrõl nemzedékekre adták át, így évezredeken keresztül a sziget titka maradt.Az 1950-es években szakemberek tanulmányozni kezdték a nonit. 1953-ban Dr. Ralph Heinicke, a neves biokémikus megkezdte éltre szóló kutatását, hogy megfejtse a noni titkait. 1972-ben Dr. Ralph Heinicke felfedezett egy olyan különbözõ gyümölcsökben is jelenlevõ elemet, amely szerinte jótékony hatással bír a szervezetre és kimutatta, hogy ezek az alkotóelemek legnagyobb mennyiségben a noni gyümölcsben találhatók meg.Dr Heinicke segítségével Stephen Story és John Wadsworth, táplálkozáskutatók és Morinda alapítók, Heinicke munkáját még tovább fejlesztették. 1996-ban 3 évi kutatás és fejlesztés után Morinda, Inc piacra hozta a TAHITIAN NONI Juice-t, mint táplálék kiegészítõt.Morinda vitathatatlanul világszerte vezetõ a noni termékek kutatásában és fejlesztésében. - Morinda, Inc az egyetlen olyan vállalat a világon, amely a noni növény és annak gyümölcse folytatólagos kutatására van szentelve. - Morinda csatlakozott olyan elismert szakértõkhöz a tudomány világából, mint: Dr. Heinicke és Dr. Anne Hirazumi-Kim, akik Morindával együttmûködnek a kutatás elõrehaladása érdekében. - Ezen együttmûködés eredményeképpen jött létre a TAHITIAN NONI Juice, amely minõségben és tudományos alapokban egyaránt messze felülmúl bármely konkurens terméket.MIÉRT EGYEDI A TAHITIAN NONI JUICE? - A TAHITIAN NONI Juice egy eredeti noni juice termék. A Morinda alapos vizsgálatnak vetette alá a nonit, és legelsõként teremtett meg egy olyan terméket, amely alapanyagaként magát a gyümölcsöt használják. - A TAHITIAN NONI Juice a Morinda teljes mértékû odaadásának eredménye, míg mások a nonit csupán mellékanyagként használják. - A TAHITIAN NONI Juice-t nem lehet utánozni. Morinda fejlesztette ki, és birtokában van az elõállítási és ízesítési eljárásnak, amely biztosítja, hogy a noni gyümölcs jótékony hatása minden egyes üvegben megtalálható. - Morinda a TAHITIAN NONI Juice egyedüli forrása. Morindának több ismerete van a noniról mint bármely más cégnek a világon.- Morinda, hogy erõsítse munkacsoportját, támogatókat szerzett a táplálkozástudomány, a kutatás és fejlesztés szakterületérõl. - Morinda több millió dollárt fektetett be, hogy tökéletesítse a noni növényrõl és annak gyümölcsérõl szerzett ismereteket. Jelenleg Morinda vezeti az egyetlen olyan laboratóriumot a világon, amely a noni kutatására van szentelve. - Morinda szervezeti és kulturális felépítése alátámasztja a noni és a TAHITIAN NONI Juice iránti elkötelezettségét. - Morinda több más terméket is kínál: TAHITIAN TRIM noni táplálkozás kiegészítõt, TAHITIAN NONI arcápoló családot, TAHITIAN NONI testápoló családot és a TAHITIAN TRIM turmix italokat. News posted: 2001-08-23

#19 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 22:28

Remélem egy kis olvasnivalót adtam Nektek Kedves Ismeretlen Ismerõsök,sõt azt is remélem,hogy elvagytok foglalva,azért vagytok ilyen csendben.Ha tuljuttok a noni megismerésén/van még tudományos anyag,de mind ez idáig nem sikerült átküldeni/,érkezik a "ló noni".Mivel ennek is a legfontosabb alkotórésze a noni/a tõbbi is nagyon fontos/,jó ha elötte megismeritek.Nagyon örülök,hogy egy ici-pici érdeklõdést tanusitotok iránta.Köszönöm. era

#20 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 11:49

Kedves era!Én nagyon kíváncsi volnék a további tudományos anyagra.Engem még valahogy mindig nem gyõztek meg az olvasottak!Lehet az alább bemásolt cikk miatt.Kíváncsi volnék a Magyar!tudományos anyagra.A Magyar laboratóriumi vizygálatokra,eredményekre.Nem a külföldire,és nem a pénzért,itt-ott nyilatkozókéra!Mellesleg az a C vitamin mennyiség engem is megfogott.Ez elírás,vagy tényleg 10%?Nem mindegy,mert ha ennyi akkor nekem talán kicsikét,károsan sok volna.Ha kevesebb,akkor meg lehet semmit nem ér.Amúgy össze hasonlítva az összetevõket,a vitaminkám összetevõivel.Talán Agrobe lova jobban járna a terhesvitaminommal. Ugyancsak tegnap hozott határozatában a GVH megállapította, hogy a Noni Magyarország Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelõsségû Társaság fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított azzal, hogy "100 % tiszta hawaii noni" elnevezésû ("kapszulázott Morinda Citrifólia szárított gyümölcspor") termékeivel kapcsolatos reklámjaiban, termékismertetõjében és internetes honlapján termékeinek gyógyhatást tulajdonított. A Versenytanács a Noni Magyarország Kft.-t a jogsértõ magatartás további folytatásától eltiltotta, valamint 1 millió forint bírság megfizetésére kötelezte.A noni (Morinda citrofolia) egy mintegy 80 fajból álló növénycsalád tagja. Az eljárás alá vont vállalkozás gyógynövényként hivatkozik rá, holott az nem szerepel a gyógynövények magyar hivatalos jegyzékében. A Magyarországon forgalomba kerülõ, emberi fogyasztásra szánt termékek esetében kizárólag a jogszabályi felhatalmazással rendelkezõ intézmény jogosult annak elbírálására, hogy egy adott termék milyen típusú, milyen árukategóriába - gyógyszer, gyógyszernek nem minõsülõ gyógyhatású termék, vagy különleges táplálkozási igényeket kielégítõ élelmiszer, stb. - sorolható be. Gyógyhatást akkor lehet egy készítménynek tulajdonítani, ha azt gyógyszerként, vagy gyógyszernek nem minõsülõ gyógyhatású termékként engedélyezték, s ehhez a hatásokat vizsgálatokkal igazolták, melyek eredményeit a szakhatóság (nevezetesen az OGYI) elfogadta.A Versenytanács döntése meghozatalakor a GVH már kialakult joggyakorlatát folytatva azt vette figyelembe, hogy az érvényben lévõ törvények alkalmazása mellett a vállalkozások élelmiszernek, illetve étrend-kiegészítõnek minõsülõ termékeinek nem tulajdoníthat gyógyhatást, illetve nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy a változatos, kiegyensúlyozott étrend nem alkalmas a szükséges tápanyagok bevitelére

#21 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 11:57

Mimi!Idõközben rájöttem, hogy a vitamin %-ok RDA-ra vonatkoznak, csak nincs odaírva, de így OK. az érték...

#22 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 12:07

Na ja.Ez az ami a hozzá nem értõ számára,hottentotta.Én sem vagyok hozzáértõ,ezért volna jó azt is tudni,hogy pl: egy ember esetében,mi a megengedett napi,bevihetõ mennyiség?

#23 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 12:54

Az RDA ha jól tudom amerikai vtaminmennyiség ajánlás egy napra.Ha írják a %-ot, akkor az azt jelenti, hogy ennek az ajánlásnak (ami a 100%) hány %-a.Tehát C vitamin egy napi felnõtt "adag" 60 mg, ennek a 10 %-át tudod bevinni egy adag nonival jelen esetben.

#24 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 13:24

Köszi Agrobe,így értem. De azért Amerika kicsit messze van innen.Épp úgy ahogyan,Nekik nem smakkol a Magyar Téliszalámi,úgy lehet nálunk sem az õ szabványaik az elfogadottak.Ezért érdekelne,engem a Magyar! vizsgálatok,eredménye.Feltéve ha létezik hasonló.

#25 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 13:39

az amerikai RDA elfogadott az egész világon, ez a szabványos.Ha veszel bármit itthon, akkor az RDA rajta van.

Edited by agrobe, 2005 október 11. - 13:40.


#26 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 20:22

Kedves MIMI! Tudod-e egyáltalán,hogy mirõl beszélsz?????? 1.Mi Tahitian Noni Intenationál Hungary"vagyunk nem Noni Magyarország Szolgáltató és Kereskedelmi Korlátolt Társaság.Mi pereltük be a kijelentéseiért és állitásaiért,a pert mi nyertük meg és Ök fizettek.Ezideig reklámunk sem volt,de ami ezután lessz az magáért beszél.Soha sem állitottuk,hogy gyógyszer,hogy gyógyit,csak annyit,hogy sok jótékony hatása van Két külön dolog.Ragadjatok csak le a vitaminoknál! Ez nem vitamin bomba,ezt tartalmazza a noni még plusszban a 150 egyéb hatóanyag.........stb mellett.A noni legfontosabb alkotórésze a "xeronin",ami aszervezet õngyógyitó rendszerét állitja helyre sejt szinten .Nem tudtam mibe fogtok belekötni,de biztos voltam benne,hogy találtok valamit.Ha ez a sok anyag sem elég,az Uniós,Oéti-s és kermis engedély nem elég,talán a Te engedélyed kellene hozzá?A táblázat alján megtalálhatók ezek az engedélyek.A noniban nincs tartósitószer,az izét éa tartósságát a piros gyümõlcsõk adják.0 kortól -a kor legvégsõ határáig mindenki ihatja,terhes anyuka,bébi.....stb. bármilyen probléma esetében.Nincs mellékhatása,nincs benne szteroid,nincs benne dopping szer/magyar bevizsgálás/,a napi iható mennyiség ,ameddig az Unióban elmentek 6,5 liter volt,ennyit meginni .szinte lehetetlen.de megteheted. Remélem ennyi anyag után nem engem fogtok vizsgáztatni.Nagyon sok idõm megy el evvel a levelezgetéssel és ugy gondolom Nektek is.Mennyivel egyszerübb lenne,ha valamelyiketek kipróbálná és elmondhatná tapasztalatát.Nem tõlem,hiszen mindenre rátaláltok és azt is biztos megtaláljátok,aki rajtam kivül szégyenszemre hasonló dolgokkal foglalkozik.Vegának is csak azt mondtam,hogy tudnék valamit ajánlani,és,ha segit elmondjuk.Sem erõszakos,sem gyógyulást biztosan igérõ nem voltam.Egyébként a magyar tesztelést,a magyar emberek végezték el,avval,hogy fogyasztották és nagyon ,de nagyon sok jó dolog történt.Látod még most sem teszek gyögyitó kijelentéseket,ez az egyetlen amit valóban belénk vertek,hiszen ez nem gyógyszer,de bánom is én mitõl vagyok ebben a korban és nagyon sok eü-i problémával ilyen egészséges,energikus és még mindig nagyon kedves HOZZÁTOK.Ezt kivánom Nektek is,hogy ilyen állapotban legyetek Ti is. era

#27 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 7:39

era!Én ki fogom próbálni egy nagyon beteg lovon, ugyanis egy kedves hölgy felajánlotta segítségképpen INGYEN.És megígértem a hölgynek, hogy minden adatot (véreredmények, leletek, mérlegelési adatok) le fogok majd írni.Így ki fog derülni, hogy ilyen esetben használ e a noni.Az állatorvosa a lónak engedélyezte, ezért mától, vagy holnaptól kapni is fogja.Nem mint gyógyszer, hanem mint a kezelést támogató kiegészítõként.Nekem nem érdekem sem az, hogy reklámozzam a terméket, sem az hogy rosszakat mondjak róla, majd a termék dolgozik önmagának...

#28 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 14:48

Kedves MIMI! Tudod-e egyáltalán,hogy mirõl beszélsz?????? 1.Mi Tahitian Noni Intenationál Hungary"vagyunk nem Noni Magyarország Szolgáltató és Kereskedelmi Korlátolt TársaságKedves era!Nem tudom mirõl beszélek.Csak azt tudom,nekem nem smakkol,hogy Ti vagytok a "Tahitian Noni Intenationál Hungary".Lehet valamit félre olvastam,értettem de,nekem az jött le,hogy a Gazdasági Verseny Hivatal perelt valakit.No mindegy,ez voltaképp lényegtelen.Engem még mindig nem gyõztél meg.Pedig hidd el.Veszélyeztetett terjhesen,a vitamintartalékomat felélve,igazán örülnék egy olyan csodaszernek,ami segít. De én,sem magamon,és fõként a magzatomon,nem fogok kisérletezni!Ezt meghagyom másnak.De továbra is várom,a hivatalos Magyar! vizsgálati eredményeket.

#29 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 4:39

Kedves Agrobe!Azon töprengek "vajjon tõlem miért nem fogadtátok el a Nonit már az elején?????????????Többszörösen felajánlottam a segitségemet,hogy legalább egyikötök fogadja el .Én is már nem egy helyen "ingyen adtam az anyagot és azért mondtam,hogy prezentálni fogom az eredményeket csak legyetek türelmesek egy kicsit,mert vannak más fogyasztóim is és egyszerre szerettem volna a tapasztalatokkat leirni.Hivatalossan is folynak a vizsgálatok és napról-napra jobbak az eredmények.Pontossan ezt szerettem volna én is leveleimmel elérni,Felmerül bennem egy kérdés?Valyon mi lehet az oka,hogy Tõlem ezt a segitséget nem fogadtad el és mástól igen,igaz a lényeg az,hogy mégis kipróbálod.Éjszakákon át azon gondolgodtam,hogyan tudnálak Benneteket meggyözni ennek a Juicének a hatásáról,de csak a minden áron eladni vágyót láttátok bennem.Nagyon sajnálom,hiszen a nyeregtöréstõl a komoly problémákig igen hatásos lehet ez a Juice.Érdekes ugye.,,,,,,,,.Hát várom az eredményeket és gratulálok Merszségedhez,bár nekem is hittél volna. üdvözlettel era

#30 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 5:45

Kedves Mimi! TÕled is megkérdezhetném,hogy mi váltotta ki ellenszenvedet irányomba,hiszen én nem bántottalak,Nem tudom hány éves vagy ,de nagyon örülök,hogy egy uj jövevénnyel gazdagitod családodat és az országunkat.Ez a legszebb dolog a világon.Nekem két nagy csodálatos lányom van és egy csodálatos unokám./sajnos még csak egy,de remélem jõn még a többi is/El tudod-e képzelni,hogy bárkinek felelõtlenül olyan dolgot ajánljak,ami bajt okoz.Meg kell értened,hogy ez egy egyszerü gyümölcslé,ami fantasztikusan,jótékonyan hat a szervezetre.Miért mersz meginni más gyümölcslevet???????Azoktól nem félsz???????? A kis gyermekeddel is fogod majd azokat itatni.,csak azért mert a boltban kapható.Legyél nyugodt ez a mi Juice-nk a legtisztább és legbiztonságossabb,ami valaha is az emberekhez került fogyasztásra.Nagyon sok vizsgálaton megy keresztül mire eljut hozzánk.Az én kislányom is veszélyeztetett terhes volt,sõt terhességi toxicózisa volt.Nagyon sokat szenvedett és sajnos az unokám 2,10 kg született,holott már hét hónaposan 2,80 kg volt/a pociban/A szülésnél/császár/újra kellett éleszteni,de hála sikerült ,eldeformálódva nyuzottan jött szegény a világra,majd inkubátor stb.......Ugye elég szomorú.Ha most látnád milyen ,ugyan olyan hitetlenséggel fogadnád az elmondottakat,mint az elõzõ témánkat.Én szeretném Neked felajánlani a nonit,ez nem kisérlet és nem kiprobálás,hiszen tõbb millió ember,köztük terhes anyák ezrei ,alig hogy megszületett bébik fogyyasztják hihetetlen jó eredménnyel.Az egyik kolleganõmnek már egy éves az a kisfia,aki a noni segitsége nélkül,sohs nem születhetett volna meg.Nagyon sok anyuka van ,aki a noninak köszönheti gyermekét.A fogyasztók milliói nem féltek egy egyszerü gyümõlcs italtól."Pudding próbája az evés"Ha nem segit,hát akkor mi tõrténhet?,,????Semmi!!!!Ittam egy finom italt.NIncs mellékhatása,nincs benne tartósitószer,mert azt a piros gyümölcsök adják.Mindenki,és minden probléma esetén ihatja minden káros következmények nélkül.Szépen kérlek békülj meg velem és a nonival is ,hiszen már azt sem tudom,hogy tudnám ellenszenvedet lecsillapitani. Még azt is elmondom,hogy a lányom,miután rendszeres noni fogyasztó és minden,szülésnél szerzett/pszoriasis/és évek alatt kialakul eü-i problémája már a multé ujra szülésre gondol.Látod ez ilyen egyszerü.Nem kell minden jó dologból rosszat csinálni.Nagyon örülnék,ha hajlandó lennél velem találkozni és egy kicsit beszélgetni,ha a világ másik végén laksz,akkor is oda megyek ahova mondod.Biztos vagyok benne,hogy más véleménnyel lennél rólam .Utólag megjegyzem,hogy mivel nekem van igazam a peres üggyel kapcsolatban ,azt irod,hogy ez lényegtelen,Vajjon,ha én tévedtem volna ,akkor is ezt mondanád??Legyél igazságos.!Ha meggondolod itt a számom.06208074517.Legalább hivjál fel,ez az irogatás nagyon terjedelmes dolog,elmondani valamit szóban sokkal rövidebb és egyszerübb.Szeretettel era

#31 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 6:06

Kedves Mimi! MÉg egy dolog,amit elfelejtettem.Október 24-én azokra a kérdéseidre kaphatsz választ,aiket tõlem vársz. Hitelessek egy olyan orvos szájából,aki az itthoni vizsgálatokat végezte ,az egész országban a legtöbbet tudja a noniról és mindennapi kapcsolatban áll a kutató orvosokkal.Ezek a kutatások novemberben fejezõdnek be és a jövõ évben publikálva lesznek.Kérlek,ha Tudsz gyere el én is ott leszek és az elõadás után,személyesen tudsz az orvossal beszélni.este 6 órakkor lessz a Platánusz Hotelban a Könyves kálmán krt-44-ben.Kérlek erre is adj választ.Kivánom Neked,hogy a problémád rendbejöjjön és egészséges gyereket hozz a világra.üdv,era

#32 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 7:26

Szia era!Nincs ellenszenvem veled szemben egyátalán.Magánüzenetben kaptam egy kedves hölgy barátnõjétõl a felajánlást, elõbb érkezett, mint Te, ennyi.Elõbb adta oda az infókat és eljutatta az anyagot Madinak ,a beteg lónak.Szerintem Vega is elfogadja tõled, nagyon szívesen.a félreértés oka az lehetett szerintem, hogy õ azt hitte, hogy eladni akarsz neki valamit. Mivel szerintem már több ajánlatot kapott szegény, több gyógyszert és csodaszert is kipróbált, a lova pedig nem gyógyult, a pénze pedig csak fogyott...szerintem, ha írsz neki magánüzenetet, akkor valószínûleg el fogja fogadni.Ha így sem akarja kipróbálni, akkor viszont tényleg nem érdemes tovább "erõltetni", jól írta Õz. Van más lótulajdonos, aki biztosan örülne neki, akárcsak én.Én kikértem az állatorvos véleményét és örülök, hogy elfogadtam a nonit.Megígértem, hogy ha lesz eredmény, akkor mindent megosztok Zsuzsával, akitõl kaptam, illetve ide is le fogom írni.Úgy gondolom, hogy ha én, mint nem egy forgalmazó, csak egy a terméket használó leírom a tapasztalataimat, akkor az abszolút hiteles lesz.

#33 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 7:55

SZia Agrobe! Ugye elismered,hogy a noni kezdeményezése nem volt hiábavaló ,hiszen a lovak esetlegesen bekövetkezõ javulása sokatoknak nagy örömet fog okozni.Már most sem bánom,hogy kicsit támadóak voltatok velem szemben,de ugy érzem talán megérte,hogy kitartottam mindezek ellenére.Hiába próbáltam megtudni a cimeteket,sajnos nem tudom ennek a módját.Igazából még gyenge internetezõ vagyok ,egy hozzáértõhöz mentem el aki elmondta,hogyan todom elküldeni az anyagot.Köszi a segitségedet,üdv era :ang:

#34 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 7:59

Szívesen.Számomra is Madi gyógyulása a fontos.Bármi áron szinte.hátha Vega is elfogadja és sagít a lovának!

#35 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 8:16

Ha jól követem, Maderon jelenleg gyógyszeres kezelésben részesül, extra tápokat (még csak nem is folyamatosan ugyanazt) és jelentõs mennyiségû almát plusz répát eszik, és emellé kapja a nonit. Ha javul (javuljon!!), vajon ki fogja eldönteni, minek a hatására történt a dolog?Vegeta lovával épp most kezdtek el egy újfajta gyógymódot. Ha emellé enné a nonit is; vajon mibõl derülne ki, hogy a komplex kezelés melyik eleme volt sikeres?Biztos, hogy tudományosan megalapozott dolog lenne ezeknek az eseteknek az eredményeit a noninak tulajdonítva annak további népszerûsítésére használni?Öreg szkeptikusként számomra az a meggyõzõ, amit ellenõrzött körülmények között, nagyszámú esetet vizsgálva igazoltak; és olyképpen hogy a kiindulási állapothoz (vagy a kontrollcsoporthoz, ami még jobb) képest csak 1-1 paramétert változtattak. Hajánál fogva ideráncigált példa: az, hogy az öregedõ, hájasodó Kovácsné egyszercsak úgy megriadt valamitõl, hogy egészséges életmódra váltott, pí-vizet iszik, kocogni jár, teljesértékû kajákat eszik és idõnként Kombucha teát kortyolgat; és ettõl fogyott 15 kilót, visszazuhant a normálisra a koleszterinszintje, dúsabb lett a haja és felszedett egy huszonéves bodybilder fickót; az se nem a pí-víz, se nem a Kombucha hatékonyságának az igazolására NEM alkalmas. Ha megmarad a pörköltnél, zsírban sült hasábkrumplinál, a tévé elõtt elfogyasztott napi négy-öt szelet tortánál, és legnagyobb fizikai aktivitása amikor bekászálódik a kádba; és emellé issza a pí-vizet és/vagy a Kombuchát, és emígyen éri el a fenti eredményeket (vagy valami szerényebbet, de legalább eredményt), na AZ már valami.Nem azt mondom, hogy a noni sz*rt sem ér, mert nyilván ér VALAMIT (legalábbis nem mérgezõ, mert akkor nem engedélyezték volna táplálék- ill. takarmánykiegészítõnek :gm: ); de annak pontos kiderítéséhez hogy mi is az a valami, ennél alaposabb vizsgálatok kellenének.(Nyilván az sem véletlen, hogy ennyi idõ után még mindig csak táplélékkiegészítõ; és a gyógyhatású készítmény kategóriába sem sikerült átküzdeni.)És, mert ma undok napom van: nem csak azt utálom, amikor erõnek erejével el akarnak adni nekem... bármit is; de azt is, amikor jószándékú laikus öregasszonyokat paliznak be bármiféle termék árusítására, akiket TÉNYLEG csak a segítõkészség vezérel, és az eggyel fölöttük lévõ szint az amelyik komoly jövedelemre tesz szert ebbõl és röhög a markába. (végülis, akinek már komoly rutinja van abból hogy a "na, csak még egy falatot!..." rátukmálja leszármazottaira, annak nem okozhat nehézséget bármi mást rátukmálni bárki másra is; adott esetben anélkül hogy feltûnne hogy kihasználják.)

Edited by Õz, 2005 október 14. - 8:22.


#36 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 8:35

Õz!Semmi se biztos.Az sem biztos, hogy jól döntöttem, mikor Madit Üllõre vittem, még nem biztos.Sokan mondták elötte, kár bevinni, el kell altatni.Nem biztos, hogy használ sem a gyógyszerek, sem a noni, sem a kézrátétel, sem akupinktúra, homeopátia, stb.De elképzelhetõ.az ember pedig kapaszkodik a szalmaszálakba és reménykedik.Abban erának igaza van, hogy ha segít jó, ha nem segít nem árt.Ha mindez pedig ingyen van, akkor miért ne?abban pedig neked van igazad, hogy az utolsó láncszem a legkiszolgáltatottabb, õ kapja a pofonokat, mint most is.És abban is neked van igazad, hogy ha javulás van az nem FELTÉTLENÜL CSAK a nonié.Ezért mindent le fogok írni Madival kapcsolatban, hogy hiteles legyen. mit kapott és mennyit, milyen veredmények voltak elötte és utána, stb.Ebbõl talán könnyebb leszûrni valamit.Madi pl. a májértékeivel egyátalán nem reagált az üllõi kezelésekre az elmúlt hétig, aztán egy hét alatt a többszörösére emelkedett értékek normálissá válatk, pedig elötte is ugyanazokat kapta. (illetve egy hete kap egy olyan kezelést, amit most nem írok le, lehethogy attól volt, de az sem gyógyszeres, inkább alternatívnak mondanám)

#37 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 10:08

Szia Öz! Légyszi az "öregasszonyos"titulációdat tartsd meg Magadnak én jobban érzem magam,mint fiatal koromban a sok rosszullét és fájdalom nélkül,amit a NONI-nak köszönhetek,Talán az én saját tapasztalatomat elmondhatom,bár még az is kitellik tõled,hogy ezt is megkérdõjelezd.Hát ez az oka hogy nem sóztak rám semmit,én a magam ura vagyok és ugy cselekszem,ahogy én jónak látom és tapasztalom.Mindenkinek ajánlani fogom a nonit embernek és állatnak egyaránt/náluk még jobban és gyorsabban segit/és,ha egyre több jó dolgot fognak az emberek hallani egymástól egyre többen is fogják fogyasztani.Ennek a századnak a legimertebb és legkiemelkedöbb táplálék ill,takarmánykiegészitõje lesz.Hogy miért csak az????????Ha elgondolkozol lehet,hogy magadtól is rájössz.Még nagyon sok tudományos és kutatási eredményt fogsz róla nem is olyan sokára hallani.Most még nem publikus. Agrobénak csak azt mondom,nagyon jól tette,hogy elkezdte adni a nonit a lovának és miért gondolod,hogy nem derül ki,hogy mitõl fog javulni a lova.Hiszen eddig semmi sem segitett.,akkor egészen biztos hogy a noni a ludas a javulásban,Már több tesztelés történik igen jó eredményekkel,de még ez sem publikus,

#38 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 10:24

Igazából nekem mindegy, hogy Madi mitõl fog meggyógyulni, felõlem az lehet rozsomák bûzmirigy-kivonat is, vagy voo-doo mágia csak gyógyuljon már.Ezért csak annyit mondhatok, hogy meglátjuk és megírom, mi volt.Csodát nem várok semmitõl, mivel Madi kitartása nekem elég csoda.

#39 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 10:31

Bennem ezekkel kapcsolatban mindíg egy kérdés merül fel:- mekkora a hit, a pszihé ereje?Az ember el kezdi inni a Noni-t (aloe verát, egyebeket, bármit) és mivel hiszi, hogy jobb lesz tõle - hát jobb is lesz... A ló meg nem hiszi :(

#40 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 10:35

Madinak van hite:pl azt szentül hiszi, hogy a melasz nem lóeledel. :mad: