Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyar hidegvérû


  • Please log in to reply
3666 válasz a témához

#41 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 11:46

[COLOR=blue][COLOR=blue][COLOR=blue]

Helló!Csak, hogy felrázzam egy kicsit ezt a topicot, egy nagy köszönömmel jutalzom azt aki fakó Magyar Hidegvérûrõl feltesz egy képet a kedvemért. Inkább zsufa, mint izabella legyen :).Sziasztok!Kocka

Hozzászólás megtekintése

Zsufafakót még én nem is láttam szerintem.és csak izabellafakóról van képem... :(

#42 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 11:58

KÖSZÖNÖM! :ang: :guny: :kocc: :)

#43 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 31. - 10:59

Sziasztok!Kérlek benneteket, hogy ha tudtok az ország bármely pontján eladó hidegvérû csikókat, írjátok meg.Köszönöm.

#44 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 31. - 11:20

Kolbász készül? :dev:

#45 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 1. - 19:06

Kolbász készül?  :dev:

Hozzászólás megtekintése

Hm, az a szmájli sok mindent megmagyaráz, de nem mindent, gonosz kérdés!Nálunk az örök élet fényeskedik a lovaknak, lettlégyen póni, mf, lipp, vagy félvér.Hidegvérûm még nincs és szeretnék párat venni. Igazából a muraközi érdekel, de átmenetileg jó lesz két szép szõke, fakó hidegvérû.Átnyargalunk a falun, oszt jöhet az üveges, százalékot fizetni.Muraközi...nehogy Szlovákiából kelljen hoznom.

#46 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 1. - 19:10

érdeklõdj az ecsédi hippo-tékában :)

#47 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 1. - 19:39

érdeklõdj az ecsédi hippo-tékában :)

Hozzászólás megtekintése

Kösz, Ecséd OK! de mi a hippo-téka?Megnéztem a képeidet, nem sámli! Gratula!

#48 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 1. - 21:52

köszönöm.az egy lovarda, ahol hidegvérûeket tenyésztenek és azokon lovagoltatnak. tudtommal lesz idén is pár csikó, de a tavalyiakat láttam, szépek. talán van eladó. legalább leinformálható helyrõl is vennél. telefonszámot magánban tudok adni.

#49 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 3. - 18:42

Posted ImageNagy reményekkel indulok Szlovákiába, muraközi lovakért....

#50 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 17:53

A héten Pécsett jártunk és egy tenyésztõnél láttam muraközire emlékeztetõ lovakat. Igaz, neki a fõ profilja a lipicai, de volt vagy 4 db alacsony, ámde annál szélesebb hidegvérû lova.Aztán néztünk egy magyar hidegvérû kancát (olyanforma volt, mint amik nálunk is vannak: sárga kenderhajú, finomabb típusú), alatta pedig ott figyelt a kb. 11 hónapos csikója. Bogárfekete, és mint egy mozdony. Már szélesebb volt a saját anyjánál, akkora fejjel, mint az ólajtó. Csak lestem. :D Most a héten sikerült több idõt szentelnem Szõkére, az árván maradt hidegvérû csikónkra. Beteg lett az egyik ló nálunk és sétát írt elõ a doki. Sétáinkba pedig bekapcsoltam Szõkét is. Kíváncsi voltam, ugyanúgy jön-e utánnam, mint régen, pici korában. Hát nem csalódtam. Ha lemaradt, csak füttyentenem kellett, szaladt rögtön utánnam. Kicsit dagi, a lábai pedig elég gyöngék (hidegvérûhöz képest nagyon vékonyak), úgyhogy sokat fogom mozgatni. Most az a hepije, hogy megtalál mindenféle fatuskót, földön heverõ faágakat, nekifut és szép stílusban ugorja át õket. Tiszta ugróló (persze csak míg el nem nehezedik). :) Szõke ügetNekiiramodikSzerintem szép a feje :)

#51 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 19:50

Szerdán Jászfényszarun "találtam" ezt a kancát, a másik mögötte ugyanilyen, csak egy évvel fiatalabb. 4 és 3 évesek.Posted Image

#52 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 19:55

Szép!Pécsett is ilyen formák voltak azok a hidegvérûek, csak vasderes színben.

#53 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 20:09

A havazás miatt elmarad a holnapra tervezett murányi túra, helyette Mályiba megyünk, talán. A vendéglátónk még nem tudja....ott is van egy muraközi-jellegû, nóri vérvonalú kanca. Mondanom sem kell, hogy Szlovákiában vette a gazda.

#54 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 20:11

na ez a noriker-vonal engem is érdekelne, az én csikómban is az van. egyszer majd elmegyek hozzá, ha már nyékládházán laknak az anyósomék...

#55 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 14:13

a Kistermelõk Lapja februári számában van hidegvérû apróhírdetés. Ha gondoljátok, holnap behozom és bepötyögöm.

#56 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 19:00

a Kistermelõk Lapja februári számában van hidegvérû apróhírdetés. Ha gondoljátok, holnap behozom és bepötyögöm.

Hozzászólás megtekintése

Én megköszönném.

#57 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 18:38

Valahogy így nézhettek ki a muraközi lovak....Posted Image

#58 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 2. - 16:30

Bocs, Muraközi, elfelejtettem :( Megpróbálom holnapra észben tartani...

#59 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 2. - 17:53

Bocs, Muraközi, elfelejtettem :( Megpróbálom holnapra észben tartani...

Hozzászólás megtekintése

Köszönöm!

#60 Szélvész

Szélvész

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 4. - 8:40

Sziasztok!Nekem is van egy apai ágról Muraközi kancám. Vércsederes és 3 éves a lovacska.Rakok be nektek képet is. :DDorci

#61 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 4. - 13:25

Jaj de szép mindkét ló!Ha valami oknál fogva lesz még egy lovam, az valami erõs sodri (bár olyanom van.. :D ), vagy dübörgõ hidegvérû lenne!

#62 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 6. - 19:16

Sziasztok!Nekem is van egy apai ágról Muraközi kancám. Vércsederes és 3 éves a lovacska.Rakok be nektek képet is. :DDorci

Hozzászólás megtekintése

Szia Szélvész!Szép a lovacska! Mibõl gondolod, hogy az apja muraközi?

#63 Szélvész

Szélvész

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 7. - 9:17

Szia Muraközi!A Dorka Mányról került hozzám és ott mondták, apai ágról van benne muraközi. Jó tudom, mondani bármit lehet.... :D Szerinted nincs benne Muraközi?

#64 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 8. - 13:29

Szia!Nem kételkedésbõl kérdeztem, hanem azt gondoltam, hogy valami tutit tudsz. Ránézésre lehet, de sajnos csak a származási lapból lehet kiolvasni a lehetséges muraközi vérvonalat.

#65 Balázs

Balázs

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 28. - 20:58

Tisztelettel köszöntök Mindenkit! Örömmel olvasom, hogy érdeklödik rajtam kívül más is a muraközi típusú hidegvérû ló iránt. Én ugyan csak november óta mondhatom magam lótartónak, de már elõõte is nagyon érdekeltek a hidegvérû lovak. Van nekünk egy 40 hektáros gazdaságunk, ahol ökológiai állattartással foglalkozunk, és õsszel merült fel bennünk az ötlet, hogy egy pár igásló jó szolgálatot tenne bizonyos munkákban. Aztán jött a fajtakérdés. Egy könnyen kezelhetõ nyugodt, kis igényû, nem túl nagy, de mégis erõteljes lovat szerettem volna. Az elképzeléseim tökéletesen ráillettek a muraközi lóra. Ekkor jártam utánna, hogy lehet-e még ilyen lovat találni. A válasz sajnos lesúlytó, mivel tisztavérban már nem találhatók ilyen lovak az országban. Muraközi típusról viszont beszélhetünk. Ezen típusba a magyar hidegvérûn bellül azon egyedek tartoznak, melyek származásában nem dominál a belga, illetve a francia hidegvérû eredet, és küllemre is nagyjából hasonlóak az eredeti muraközi lóhoz. Sikerült egy két éves kancacsikót szereznem, aminek a származásában található muraközi, és méreteit tekintve is hasonlít e típusra. Sajnos nem tökéletesen: durvább feje, és csapottabb fara van. Most tanítom kocsiba, és igen jó munkakészség és kezelhetõség jellemzi. A jövöben szeretnék muraközi típusú lovak tenyésztésével is foglalkozni, és örömmel venném, ha azok akiknek vannak ilyen típusú lovaik, vagy szeretnének muraközit, írnának nekem. Esetleg a ménválasztásban is tudok segíteni, mivel tudok ménekrõl, melyek szóba jöhetnek a muraközi ló rehabilitálásában.

#66 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 10:38

....Az elképzeléseim tökéletesen ráillettek a muraközi lóra. Ekkor jártam utánna, hogy lehet-e még ilyen lovat találni. A válasz sajnos lesúlytó, mivel tisztavérban már nem találhatók ilyen lovak az országban. Muraközi típusról viszont beszélhetünk. ....

Hozzászólás megtekintése

Szia Balázs!Sz'al, azért biztosan lehet találni muraközit az országban, csak dugdossák.... :) Valaki(k) felveszik a támogatást a fajta megõrzésre és valamit fel kell mutatni. Gondolom.Az igazi segítség ehhez a munkához egy-két olyan emberke, rajtunk kívül, aki nem beolvasztani, hanem megtartani akarja a fajtát. Vagy legalább a '72-'75 közötti kancakönyvrõl tudna....és ha találunk olyan nóri vérvonalú lovacskát(kat) amellyek muraköziek lehetnének, ki mondja meg és mi alapján, hogy azok?Ebben az országban minden a pénz körül forog, ha valaki támogatást kérne a fajta megõrzésére, vagy feltámasztására, akkor biztosan érdekeket sértene.Lenne kígyó-béka.... ;)

#67 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 10:45

Hajrá Balázs! :) Alkalomadtán szívesen ellátogatnék hozzátok (gondolom, nem csak én.. :) ).

#68 Balázs

Balázs

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 12:28

Szia Muraközi! Örülök, hogy nem csak én harcolok az ügyért. A helyzet az, hogy muraközi fajta nincs ma magyarországon, tehát errõl tényleg nem beszélhetünk. Találhatók viszont a magyar hidegvérûn belül olyan lovak, melyek küllemükben és származásukban ha nem is tökéletesen, de az egykori fajtát képviselik. Mivel ezek száma igen csekély ezért ma csak típusként jöhetnek szóba. A támogatást is már csak mint magyar hidegvérûre adják, akkár muraközi jellegû akár pl. belgás. Igazából azon muraközi populáció utódainak kellene utánnanézni, melyet dr. Ócsag Imre és társai regeneráltak a II. világháború után, és 1972-ben önálló fajtaként ismertek el. Igen jó muraközi állomány volt például a Tengelici Állami Gazdaságban. Nemrég felvettem a kapcsolatot Markos Lászlóval, a hidegvérû tenyésztõszervezet elnökével, aki azért a mai siralmas helyzet ellenére tudott bíztatót is mondani: Van több mén az országban, melyek küllemileg, ha nem is tökéletesen de muraközi jellegûek, és származásukban is kevés a belga, illetve a francia vérség. Továbbá nemrég voltak kint Ausztriában Nóri méneket nézni, tehát a hidegvérû tenyésztõszervezet is igyekszik segíteni az ügyet. Talán õ tud segíteni a 70-es évekbeli kancaállomány és ma élõ utódaik felderítésére. Ha legközelebb beszélek vele megkérdezem tõle, aztán majd megírom a fejleményeket. Továbbá rákérdezek, hogy a hidegvérûek törzskönyvezésekor nem e lenne praktikus, ha megjegyzésként rögzítésre kerülne, hogy azon lovak, malyek külleme és származása is "rendben van", a muraközi típusba tartoznak. Rendben?

#69 Balázs

Balázs

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 12:33

Hajrá Balázs! :) Alkalomadtán szívesen ellátogatnék hozzátok (gondolom, nem csak én.. :) ).

Hozzászólás megtekintése

Szia Maugly! Természetesen szívesen látok minden érdeklõdõt a gazdaságunkban, bár lovas szemmel nem sok látni való van hiszen még csak egy "félig" muraközi csikóm van, de ennek ellenére egyeztethetünk majd! És köszi a bíztatást!

#70 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 13:13

muraközi, egy noriker kancát én tudok :) az enyémnek a nagymamája. valamint gánton van 2 félnoriker fedmén (admirális és generális). az osztrákoknál tisztavérûeknél tudok, de nem hiszem, h nekik lenne közük a murákhoz.

#71 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 14:24

No, mutatok néhány szépséget, Õket most vettem Szlovákiában. Nóri vérvonalú kancák és egy kétéves csõdör.Õ, pölö egy nóri kanca a csikójával, majd áprilisban jön haza, mert egy hónapos még a csikó.Posted Image

#72 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 14:26

kijavítottam, itt a lovad (ilyen típusú oldalról csak így tudsz linkelni).tisztavérû norikerek vállon sütve meg minden?

Edited by Unicorn, 2006 március 30. - 14:27.


#73 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 14:26

Ez a lovacska is nóri vérvonalú, Diamant-Elmár és Vulkán szülõkkel.A neve Mica és 9 éves kanca.Posted Image

#74 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 14:27

mica

#75 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 14:29

kijavítottam, itt a lovad (ilyen típusú oldalról csak így tudsz linkelni).tisztavérû norikerek vállon sütve meg minden?

Hozzászólás megtekintése

Érdekes, én látom a képet ezért nem is tudok a hibáról. A képtárból szoktam ideilleszteni, de nem mûxik a képtár...Majd késõbb átírom.

#76 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 14:31

de itt, az oldalon látod? mert nekem csak szép, piros x van. a lovak szebbek :) a pej kifejezetten tetszik. akkor a tiéd a mosott sárga csikója is? egy hónaposan miért nem jöhet haza? két hónaposan akkor miért igen?

#77 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 14:37

Lehet, hogy a Te beállításaiddal van gond, minnyá' mögnézetem a gyerekkel az Õ gépén, na jó nem mindjárt....Amúgy mert egyszerre három ló és a csikó jönne haza és nem merem elindítani õket kb. 600 km-es útra. Ráér majd ha kb. három hónapos lesz.

#78 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 14:40

Itten van a csõdör, a keresztségben az Imre nevet kapta....Posted Image

#79 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 14:42

imrét is megvetted? de kérdeztem fentebb is már, hogy tiszta nórik-e. ebben a ménben ez alapján a kép alapján csak a szeme tetszik :-/

#80 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 14:52

imrét is megvetted? de kérdeztem fentebb is már, hogy tiszta nórik-e. ebben a ménben ez alapján a kép alapján csak a szeme tetszik :-/

Hozzászólás megtekintése

Ja, el voltam a képekkel foglalva, hogy én pároztam-e el valamit, de most mögnéztem a gyerek gépén és ott is jó.Na, sz'al a Fuxa tisztavérû nóri, a származási lapján is ez van írva (norik). A csõdör lapját nem láttam és nem emléxem a sütésre. A másik két kanca a Mica és a Szikra bal combon van sütve, õk "chladnokrvnik" ahogy az eccerû' tótok mondják a hidegvérût....és akkor itt van Szikra, vacak idõ volt fútt a szél mint állat és csak bent tudtam fényképezni. Posted Image