Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dóra-major avagy élet az üllõi homokon


  • Please log in to reply
512 válasz a témához

#41 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 10:14

Jaj!Pedig reméltem, hogy azóta már minden rendben.

#42 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 10:32

Szurkolunk...

#43 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 11:27

És lehet-e már tudni, mi a baja?(drukkolok neki, persze)

Edited by BoKa, 2005 július 8. - 11:27.


#44 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 11:49

Pontosan nem tudjuk még, hogy mi a baja.Nagy fokú férgesség és van valam a tüdejében, amirõl még nem derült ki, hogy micsoda. A tegnap esti vérképe jó volt, mára nagyon leromlott. Nem eszik, bágyadt, eldobja magát és hempereg, feláll és kezdi elölrõl.A többiek is elkaphatják, figyelni kell mindet a legelõn. (Féreghajtót úgy tudjuk kapott a születése után, most 3 hónapos, új ló nem tudom, hogy került volna a ménesbe, talán 1 hónapja volt vakcinázás, akkor talán féreghajtás is, de nem biztos)Stramm csikó, reméljük minden rendben lesz, a klinikán jó kezekben van és remélem elég "korán" került be, hogy tudjanak rajta segíteni.

#45 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 11. - 8:43

Sajnos a csikó nem lett jobban, vasárnap hajnalra véget ért rövid földi léte :(

#46 safranek

safranek

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 238 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 9:44

Bakker :huh: Lehet tudni,hogy mi vitte el?

Edited by safranek, 2005 július 12. - 9:45.


#47 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 10:07

Kólika. A vékonybelével volt gond. Nagyon rossz. Mikor bevittük, még elég jó állapotban volt, saját lábán jött be a klinikára, érdeklõdött ott a kezelõben minden/mindenki iránt, bement a kalodába, kijött, megnézett mindent, arra számítottunk, hogy minden rendben lesz, mert idõben észrevettük a bajt.

#48 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 15:11

:(Pocsék ez az életkor/méret; egy tisztességes röntgenfelvételhez már túl nagyok, rektális vizsgálathoz meg túl kicsik... Kívülrõl meg kissé nehéz rájönni, mi is a baj :(Szegény csixi.Mamája hogy' viseli a dolgot?...

#49 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 14. - 10:36

A legutolsó hírek szerint ránézésre jól van. Ma megnézem magamnak.

#50 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 14. - 10:42

:hupp:Sajnálom. Szegény anyja.

#51 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 15. - 7:48

Ránéztem tegnap Dusira a legelõn, legelészett a többiekkel, nem láttam hogy rosszul lenne. Mármint fizikailag. A lelkébe nem látok bele, de elég fáradtnak tûnt. A répát elfogadta. :) Tervezünk mára és egész hétvégére egy háromnapos, sok szülinapost megünneplõ bulit Üllõn, kint fogunk aludni sátorban, és ebbõl az alkalomból kitaláltam, hogy menjük el szombat hajnalban, még pirkadat elõtt egy kis napfelkeltés rövid terepre. Már tök jól kitaláltam, hogy majd pontosan a napraforgó tábla mellett érjen minket a felkelõ nap fénye. Zsuzska, Éva! Merre is van Kelet? :D Tájolót hozzon valaki! :D Remélem, hogy nem lesz akkora elhajlás, hogy aztán nyergelni se tudjak, mert akkor szõrén kell mennem, vagy találni egy józan, hadrafogható lovastársat, aki ébren van, és nyergel helyettem. Utána már könnyû dolgom lesz, mert Ozzy a hátán akár egy krumpliszsákot is biztonságban eljuttat a rendeltetési helyére. Nagy örömünkre az öreglány kezd kicserélõdni, a sok foglalkozás, kajáltatás, kevés mozgatás, sok-sok legelészés, vagy nem tudom mi (Kati tápja?) hatására már nem néz ki olyan fásult, beletörõdõ, öregesnek, hanem már hegyezi a füleit, nézelõdik erre-arra, mi lesz még itt? :kocc:

#52 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 15. - 7:53

Húha, ötkor van napkelte! Ez azt jelenti, hogy háromnegyed öt felé már lovon kellene ülni, tehát négykor el kell kezdeni kergetni Ozzyt a legelõn. :rolleyes:

#53 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 15. - 12:10

Akkor biz' sietni kell.De sebaj, ha igyekeztek, még elcsípitek a naplementét ;) :D OFF Rég láttalak vapizni. Egyáltalán jártál mostanság felénk?

#54 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 15. - 13:08

Tervezünk mára és egész hétvégére egy háromnapos, sok szülinapost megünneplõ bulit Üllõn

Hozzászólás megtekintése

Heni, küldtem magánt, de közben olvasom, hogy mostanában nem jártok Fót felé. Sebaj, ennyi idõ után egy-két nap ide vagy oda már igazán nem számít!Boldog szülinapot neked!!! :kocc:

#55 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 15. - 13:49

Iza! A tanyaavató óta sajnos nem jutottam ki, úgyhogy Wapi kis lélegzethez jutott, de majd nemsokára :dev: , ha a gazdi is úgy gondolja, megyek újra nyúzni a lovát, és akkor telerakom beszámolókkal a dunakeszis topikot is. Naplementébõl szerencsére gyakran jut nekünk, olyan késõn szoktunk kiérni a lovakhoz, hogy majdnem mindig részünk van benne. Adrienn! Köszönöm szépen a jókívánságot, meg a könyvet is! Hívlak majd.

#56 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 17. - 9:08

Isten éltessen Zápolya! :kocc:

#57 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 9:52

Köszönöm szépen! Sikerült megünnepelni, nem elsõsorban az én szülinapomat, arról mélyen hallgattam, mert nem szeretem a felhajtást. Viszont volt még pár szülinapos, Vera (lovasoktatónk), Mari, Zsuzska, Éva (aki sajnos nem tudott jönni) kb. egykupacban születtek, a fõ figyelem Verocsra irányult, aki a szellemi szülõanyja és a hétvége fõ szervezõje volt. PéntekMegérkeztük a Jóbarátok nevû vendéglátóipari egységbe, azt hiszem, hogy Ócsán van, de az is lehet, hogy Gyálon, sose tudom hol vagyok. Ott volt már az ünneplõ tömeg egy része, mikor bementünk azt láttuk, hogy a társaság két külön asztalhoz van ültetve, egyiknél a fiúk, másiknál a lányok. :eek: :D Ettünk-ittunk, dumáltunk, a lányos asztalnál nagy vihorászás folyt, a fiúk csendben eszegettek. :D A hangulatot megalapoztunk néhány sztorival és egy-két piával, ekkor kezdtem el aggódni, mert egy vili+sör megivása után már éreztem, hogy kicsit felöntöttem a garatra, mi lesz itt még?Visszamentünk a major parkjába, ahol a tábor felállítását terveztük. Addigra besötétedett már, én meg kihívásokkal küszködök sátorverés terén, de egy fáklya fényénél felállítottuk a sátrat, hasonlóan tehetséges barátnõimmel. Sikerült, szinte hihetetlen volt, ezt muszáj volt megünnepelnünk néhány Jagerrel. Utána már nem emlékszem sokmindenre, csak arra, hogy táncoltunk, ittunk, elmélkedtünk, de gõzöm sincs mirõl, és lassan elkezdett fogyatkozni a társaság hajnali fél négy felé. Négyre terveztünk az ébresztõt, hogy tudjunk menni napfelkeltét nézni, ezért egy fél órára lefeküdtünk aludni. Szégyenszemre pont én nem keltem fel, de azért három valódi hõs ellovagolt a horizont irányába. Errõl csak a néhány órával késõbbi felébredésem után értesültem, Verocs felült Dusira szõrén, ment vele Zsolti (õ az egyik katona, akiknek a lovait lovagoltuk néhány éven keresztül) Tündér lovon. Egyébként indulásuk elõtt fél órával közölte velem, hogy õ ugyan nem lovagol ki ilyen korán, mert szereti a lovat, és minek ébresztené fel pirkadat elõtt. Aztán Tündérnek az volt a pechje, hogy a boxszomszédaival ellentétben õ éppen nem feküdt, hanem igencsak ébren volt, mikor ránézett négykor Zsolti. Így mennie kellett. Vittek azért magukkal egy olyan lovast is, aki ezelõtt még talán lovat sem látott közelrõl, de lovon most ült elõször, Csinossal jól elvoltak. Folyt. köv.

#58 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 13:31

Más.Egy képes illusztráció a múltheti tájékozódási lovagláshoz. Nagyon tuti. Azt ábrázolja, amint a tájékozódási lovagláson órákkal lemaradva az elsõktõl, a megtisztelõ utolsó helyet megcsípve Évával befutunk a célba. Ahhoz képest, hogy utolsók lettünk elég vidámak voltunk. :D Az elsõ daliás ló+lovas páros: Hegyes&Éva, a második nem annyira daliás, ámde annál fáradtabb Borzi&én. A nagy vidámság oka az, hogy fergeteges tapsvihar fogadott minket, gondolom már mindenki örült, hogy végre az utolsók is beértek és lehet menni enni-inni, és az, hogy sikerült épségben visszatérnünk. :D

#59 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 12:18

SzombatLézengõ, elgyötört arcú emberekkel lehetett mindenfelé találkozni szombat délelõtt. Azért csak összeszedtük magunkat és elmentünk lovagolni négyesben Verával, Adrival, Jófejséggel. Ozzyn mentem, de az út harmadánál vissza kellett sétálnom vele az udvarba, mert sántítani kezdett. Amúgy is rosszak a lábai, de az a heti kétszer fél-egy óra munka nem szokott megártani neki. Visszamentünk, és ha már ilyen szép forró júliusi nap volt megfürdettem a lábáztatás után.Valahogy megint este lett, és már megint elkezdõdött a buli a parkban, és még többen voltak mint az elõzõ éjjel. Sötét volt, mert kifogyott az olaj a fáklyákból, ezért a társaság felét meg sem ismertem. Megjött Zsuzska egy barátnõjével és egy barátjával, a barátnõjérõl kiderült, hogy õ a fórumos Köki. :kocc: Felköszöntöttük az ünnepelteket, megkapták az ajándékokat, megint táncoltunk, volt aki péntek reggel óta ébren volt már, de bírta nagyon. Egy elemlámpa fényénél mentünk száraz ágakat gyûjteni a tûzre, a tehénistállóknál lyukadtunk ki, úgyhogy benéztem Dömpiékhez is, ha már arra jártunk. Dömpilla nem volt kint a kifutóban, de aztán csak kikíváncsiskodott, hogy ki ez az õrült, aki még éjjel is zaklatja. :D Tánc, zene, miegymás, fél kettõkor sátorba vonultam teljesen elszánva, hogy demostaztán istenuccse négykor felkelek és megyek napfelkeltét nézni.VasárnapNégykor arra ébredtem hogy a hangfalakból üvölt Belgától az "Az a baj" (lehet nem az a címe)... Fájdalmas ébredés volt, könyörögtünk, hogy kapcsolják ki és hagyjanak minket aludni, de válaszul elkezdték lebontani a sátrat körülöttem. Rájöttem (sokadszorra), hogy konkrét õrültekkel vagyok körülvéve, úgyhogy indultunk lovat keresni. Fogott mindenki magának lovat, felszerelést, én rutinosan lecsaptam Dusira, mert rá csak pokróc és kantár kellett, negyed óra múlva útra készen állt a kilencfõs csapat. Félálomban próbáltam magam feltornászni Dusira, de megakadtam félúton, ekkor megfogadtam, ha most visszaesek, akkor nem próbálkozom újra, hanem visszamegyek aludni. De fantasztikus tornamutatványok árán sikerült elrendeznem magam a kényelmes és mindeközben türelmesen álldogáló :ang: Dusi hátán. Mentünk, mendegéltünk, a hányinger nem múlt, ügetésnél fokozódott. A napraforgótábla elõtt megálltunk, és vártuk hogy felbukkanjon a nap. Nos, egy apró malõr történt a szervezés folyamán, mert egy felhõ keveredett pontosan arra a helyre, ahol a nap jött fel. :kir: Vártunk, vártunk, vártunk, és mint mindig, mióta világ a világ, ezen a jeles napon is felbukkant a napocska az égen. :cool: Ahogy visszaértünk Dusival a méneshez, hallottam hogy a többiek, akik egy másik istálló felé indultak kiabáltak, hogy jöjjön mindenki segíteni. Óriási szerencse volt, hogy arra mentek, megláttak egy szénarácsba szorult kancát, aki már feladta a küzdést a szabadulásért, nem mozgott. Valahogy sikerült kiszabadítaniuk, de a ló csak feküdt az oldalán és nem mozdult. A szája nyitva volt, a szemét néha kinyitotta, a hasa felfúvódva, a csikója meg értetlen arccal bóklászott körülötte. Úgy nézett ki, hogy a ijedtségtõl, kínlódástól sokkot kapott a ló. A csikó szopás közben beleharapott az anyja csecsébe, és ennek a zaklatásnak a hatására a kanca felállt. Odébbsétált kicsit és szénázni kezdett. :ang: Megvártuk a gazdáját, és otthagytuk a már sétálgató lovat. Mindenki megnyugodva tért aludni. A vasárnap többi része punnyadással, lovacskázással, beszélgetéssel, röhögcséléssel, sátorbontással, búcsúzkodással telt. Lesz majd ismétlés is hamarosan. :yeah:

#60 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 27. - 16:56

Hali! Pár éve én is voltam a Dóra-majorban... lovastábor alkalmával. Volt ott egy szürke magas herélt/kanca: Szattyán, és egy foltos póni kanca: Bella. Rólunk nem tudtok valamit?

#61 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 28. - 8:03

Szattyán az egyik katonaló, mi lovagoltuk pár évig, most már nem megy lovastáborban (egyik katonaló sem). Sajnos most éppen orvosi kezelés alatt áll egy ínhúzódás miatt. Szeretjük, aranyos ló. :ang: Bella elpusztult. Õ egy igazi tündérvirágszál volt, amikor már rajta ültek. Eva lánya is vele járt pár éve még terepre. Nagy kár érte.

#62 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 14:24

Szegény! De sajnálom! Amikor én rá akartam ülni, nem engedtek fel rá, mert már akkor nagy voltam hozzá. Ráadásul csak futószáron ment. Imádtam azt a pacit! Van egy videó is, amin épp felnyergelem! :DSzattyán is igazi tündér paci! Neki köszönhetem az elsõ vágtám ami egy megijedés közben történt! ;) :DHa csinálnátok róla képet, akkor majd rakjátok fel! :) (köszi elõre is) és jobulást neki!

#63 zselé

zselé

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 22:28

Sziasztok!Én még új vagyok itt és lenne 1 kérdésem.: A Dóra-majorba lehet menni lovagolni kezdõknek? Oktatók vannak? OSztályban lovagoltam már, de még az elején járok a dolgoknak. :confused: Elõre is köszi annak aki segít.

#64 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 31. - 15:25

Duli-Fuli és Pej Kanca elõkerültek, részletek az "Ellopott lovak" topicban.

#65 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 3. - 10:18

Szia Zselé!A majorban több lehetõség is van lovagolni tanulni, mi a "fenti" istállóknál vagyunk, bár elég sajátos bérlovas formában :)Ha érdekel és van lehetõséged gyere ki és nézz körül! Dulcsi és Pej, jól vannak, tegnap a lányommal tele tömtük õket almával, ha minden jól megy hétvégén megnézzük mit tanult Dulcsi, az elmúlt 3 hónap alatt.A táborok javában folynak, a kezdeti bizonytalan létszám után, igencsak beindult a gépezet. Látszik már a lovakon is: Csini kissé fásult, Linda türelmetlen, Negró (már amennyit láttam belõle) szépen dolgozott futószáron (szerintem valami extra tartós elem van benne), Matyi fél, sunyított amikor bementünk hozzá. Ozzy nem dolgozott (amikor mentünk), de megböködött a dinnyéért :), Dömpilla általános kedvenc, szertik, terepeznek vele, de nem hinném, hogy sokat, mert még mindig meg lehetne teríteni a hátán 4 személynek (még a váza is elférne rajta virággal :))Dusi a szokásos már-már arisztokratikus viselkedésével, jól bírja, bár tegnap akkora por volt, hogy veszélyes az már az õ kehességének...Ha minden jól megy, akkor felhozzuk a nyaralások után Ördögfülüt (mi legyen a neve?) és elindul a finomító-idomító munka, hogy adandó alakommal, bemutassuk mit tudnak :D

#66 zselé

zselé

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 3. - 12:18

Eva!Köszi a választ, asszem kinézek a napokban hozzátok...... :yeah:

#67 Shirkán

Shirkán

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 20:08

Én voltam üllõn lovastáborban ill.edzõtáborban most nyáron júl 25-tõl aug 31ig. tiszta jó volt, vittem a lovamat is Bellát és naponta egy óra díjlovaglást oktattt a Lovász Józsi, aztán néha kimentünk megugálni a military ugrásokat:Dszal jövõre már tuti jövünk ide militaryra, mert sajnos idén még nem tudtunk:(

#68 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 8:18

Én voltam üllõn lovastáborban ill.edzõtáborban most nyáron júl 25-tõl aug 31ig.

Hozzászólás megtekintése

Akkor még mindig ott vagy? :D Ha te vagy az a copfos lány sárga lóval, aki Csorba Peti istállójában állt sréhen jobbra, akkor nem. :)

#69 Shirkán

Shirkán

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 11:03

Én voltam üllõn lovastáborban ill.edzõtáborban most nyáron júl 25-tõl aug 31ig.

Hozzászólás megtekintése

Akkor még mindig ott vagy? :D Ha te vagy az a copfos lány sárga lóval, aki Csorba Peti istállójában állt sréhen jobbra, akkor nem. :)

Hozzászólás megtekintése

bocsi azt akartam írni h aug 1ig:D

#70 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 8:11

Vasárnap jártunk kinn, mostanában a táborok és nyaralások miatt ritkábban sikerül kijutni.Mi csak délutánra értünk ki Bouget-val, épp a legjobbkor, mert Dulcsi és Dömpilla felszerelve várakozott a karámban, a többiek pedig tanakodtak ki üljön Dulcsira.Mióta vissza tért közénk, tudtommal még nem dolgozott, így kezdtük elõlrõl a szokásost: nyereg-futószár-úvatos felülés. Mire mi odaértünk a nyergen már túl jutottak, jött a futószárazás, amit Vera egybõl lepasszolt nekünk. Így Bouget ismét szembetalálkozott a problémával, miszerint a kesztyû a kocsiban, a ló meg megy mint egy gõzgép. Hihetetlen vágtája van ennek a lónak, a jövõ nagy kedvence lesz (ha leszokik a bakolásról). Futószárazás után jött Vera, hogy na akkor üljünk fel. Napszemüvegben, fegyûrt naciban... na jó, bekötöttem a cipõfûzõm, legyûrtem a nadrágszárat és felhasaltam Dulcsira :D Közben Dömpilla részesült némi idomító lovardázásban. Kicsit vezetgettük, majd felültem rendesen és úgy is szépen sétált. A többiek edzésre készültek, így ránk maradt a két fekete fördetése, visszavitele. Amíg Bouget Dömpit fürdette, addig Dulcsival a közelben kóricáltunk, majd kicsit távolabb mentünk egy patakaparóért, amit Dulcsi nem nagyon értékelt, hirtelen elindult ügetésbe, én meg jobbnak láttam elengedni, mielõtt magával ránt, szerencsémre, mert egy szépet bele is bakolt. Ez egy villanásnyi idõ alatt zajlott, megált, megfogtuk, vezettem volna vissza a patamosóhoz, de úgy tûnik megtetszett neki a szabadság, mert bepróbálkozott még párszor, így kicsit homoksíztem, de nem hagytam, hogy megint meginduljon. A fürdetést relatív jól tûrte, nem szedte le a patamosó korlátját :) Kaptak dinnyét a többiek is, akik most pihentek a karámban. Ha jól értettem, akkor 1 hónapunk van felkészíteni a lovakat a bemutatóra. (hogy hol lesz és mikor???)

#71 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 10:29

Ha jól sejtem, akkor nálunk a póniszemlén fogunk karusszelezni a Linda, Csinos, Dömpilla, Dulcsi négyessel. Elég tréfás lesz Dulcsi jelenlegi állapotát elnézve. Majdcsak elmegy a többiek között valahogy. Nem baj, legalább nem unatkoznak majd a szemlén résztvevõk, nézelõdõk. :D

#72 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 10:54

Majd rátukmáljuk Adrira, õ úgyis szereti a kihívásokat.Vera melyiken fog indulni?

#73 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 9:10

Szegény Dulcsi már lehet, hogy visszasírja a lótolvajoknál töltött idõt. :rolleyes: Nekiálltunk tegnap nyúzni õt is Dömpillával együtt. Nagyon szívesen jöttek velünk a ménesbõl, bevezettük õket egy szabad karámba, és elmentem néhány cuccot összeszedni. Persze Éva velük maradt, mert elég rendetlenek, nem lehet õket magukra hagyni. Mikor visszaértem láttam, hogy üres a karám, egy helyen ketté van törve a karámrúd. A kis virágszálak szabadlábra helyezték magukat. :ang: Találtak a közelben egy magtárat, ott eszegettek, néha kijöttek legelni, inni, visszamentek, szóval buli volt, míg le nem csaptunk rájuk.

#74 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 13:09

Apropó: aki kedvet és elszántságot érez, hogy sorsközösséget vállaljon velünk, szeretne sokat önállóan "dolgozni" és idõnként díjlovas vagy díjugrató edzéseket venni, nem tántorítja el a hideg-meleg-anyagi ráfordítás-hétközbeni kijárás, no meg a kis csapatunk "egyéni" stílusa, ez okból ugyebár rendkívül kitartó, az jelentkezzen magánüziben nálam (vagy Zapolyanál). Persze, ha ez nagyon elrettentõ volt és csak simán lovagoni szeretne megtanulni, az is nyugodtan írjon magánüzit ;)

#75 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 22. - 10:17

Hétvégén tovább zaklattuk Duli-Fulit. Már három lábát is feladja patapucoláshoz, a fürdetést úgy tûri, mint a nagyok, és végre még egy ló Dömpin kívül, aki kimondottan élvezi azt is, ha a fejét mossák. Játszik a slauggal, inna belõle, nem nyom neki a korlátnak, tiszta kultúrló. Remélem, hogy ezt most nem kiabáltam el. Szombaton némi futószárazást követõen felhasaltam rá, majd fel is ültem, ügettünk is, aztán szabadon is tettünk néhány bizonytalan lépést. Vasárnap már mint a nagyok, néhány vágtaugrást is tettünk szabadon egy másik ló után. Ez egy okos, ügyes, tanulékony, kedves ló. :ang: Kicsit ijedõsebb, mint Dömpi, de ezt azért hidegvérû viszonylatban kell érteni. :D Vasárnap vége lett a táborszezonnak, minden ló túlélte, sõt Lindust szétveti az energia, nem tudom mi lesz, ha már nem nyüstölik a gyerekek minden nap. Kicsit rákapott arra, hogy a gyerekek nincsenek vele egy súlycsoportban, önfejû, rángatja ki a szárat a kezembõl, ha nem tetszik neki valami, akkor bakol, egyébként meg rondán, utálatos módon sunyít a többi lóra. De legalább egészséges, és szeretjük, majdcsak helyrerázódik az esze. Üröm az örömben, hogy Csinost sajnos jobban megviselte a tábor, sosem gondoltam volna, hogy ez az erõs, szorgalmas, jó húsban lévõ ló ilyen kedvetlen, fáradt, sovány tud lenni. Már önmagához képest, persze. Hevederhelyen fel van törve, most pihi van neki egy hétig legalább. Ozzy sajnos ennél is rosszabbul járt, õ nemcsak hevederhelyen, hanem a marján is fel van törve, soványabb, mint volt, neki is minimum egy hét pihi lesz most, meg kajával tömködés.

#76 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 26. - 9:38

Ide csak én írok? Tegnap kimentem Üllõre, de nem akartam lóra ülni, csak Ozzy miatt mentem, hogy megetessem, leápoljam. Öreg és gyenge, elzavarják a többiek a kajától, nem árt neki némi abrak- és vitaminkiegészítés. Biztosan nem vagyok normális, hogy ezért kimegyek Bp. II. kerületébõl Üllõre, de rá akartam szánni egy röpke órát, hogy csak jó dolgokat csináljak Ozzyval. Persze õ ezt egyáltalán nem értékeli, az összes többi általunk lovagolt ló több lelkesedést mutat ha embert lát, mint ez a dédelgetett öreglány. Nem baj, lényeg, hogy én örültem neki. :D Odaállítottam egy lucernakupac elé, ott eszegetett még egy kicsit, aztán ment vissza a ménesbe. Közben meg Schaller edzõtábor van nálunk?

#77 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 14:52

CSAK VOLT

#78 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 9:24

Chanello! Csak nem te is azt az üllõi jó levegõt szívod?

#79 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 10:22

zápolya neked hosszú szõke/kés hajad van?

#80 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 10:31

Csak nem te is ott voltál a környéken az edzõtábor ideje alatt?! Sajnos nem sok militaryst láttam, mert mire én kiértem, addigra már esteledett, aztán az éjszaka leple alatt közlekedtem. Egyik militarys srác kölcsönkapta a mi "kis" Lindánkat egy terepre. :D Meg nagy "szívszerelmemet ", Borzit is. A szõke hosszúhajú nem én vagyok. :D