Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

SOS segítséget kérünk!


  • Please log in to reply
1022 válasz a témához

#81 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 15. - 14:03

A Maderon Baráti Kõr a mai napon Bamby részére eljuttatja a 110 ezer ft-ot, amelyet 2008 05.31-ig, kamat mentesen köteles visszafizetni. A kölcsönben kapott pénzt, kizárólag a lovak etetésére használhatja fel.
Palominót :ang: kértem meg a postás szerepére, és Ö ezt vállalta.
Külön köszönet érte. :)



#82 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 17. - 16:07

Megint biztosan rossz helyre írom,de segítség ez is valakinek.www.adhat.hu ez egy adományozós honlap civil szervezeteknek ajánlom de nézzétek meg.A NIOK alapítvány üzemelteti.

#83 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 17. - 22:15

A virtuálgyûjtéssel mélyhûtõ elõl elhappolt póni, Kisgenya ma átköltözött új otthonába, a budapesti Noé Állatotthon Alapítványhoz, nagyon köszönjük a segítséget mindenkinek, aki hozzájárult a megmentéséhez. :kocc: A létszám Kisgenyó távozásával sem változott, a minimusztáng helyére új lakónk érkezett a 15 éves, mindkét szemére vak és rettenetesen sovány Cica (Zsákbamacska) személyében, aki a lómenhelyi ellátás örömére remélhetõleg hamarosan sokkal jobb állapotban lesz. :)

#84 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 22. - 14:05

http://www.delmagyar...atrian/2047998/

#85 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 22. - 14:23

Köszönjük a cikket, Furioso!

ELLOPOTT LÓ!

2008. február 21-én reggelre ellopták Lóska János, a legnagyobb kisbéri-tenyésztõ egyik legjobb tenyészkancáját a vanyarci ménesbõl (Nógrád megye). Ha bárki bármilyen módon összetalálkozik egy nagy sötétpej, magasvemhes kancával, amely majdnem jegytelen (csak a homloka tûzött), kérem, olvassa le a bélyegzését! Az eltûnt ló bélyegzése: nyeregtáj bal oldal: KB, alatta 241, jobb oldal: 95

Bármilyen hasznos információt köszönettel veszünk, János telefonszáma: 06-20-455-7251, ill. értesíthetõ:
Janászik Andrea, andilovas@t-online.hu,
Várkonyi Andi, (30)365-0342, info@zakuszkatanya.hu

#86 Chronos

Chronos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 23. - 19:56

Csak együttérezni tudok Lóska Jánossal, illetve magánban van sok ötletem, az én õsszel ellopott kancám is (Fruska) a fél Dunántúl mozgosításával lett meg, de megvan és köszöni szépen lassan meggyógyulnak az elszenvedett sérülések és lassan-lassan gyógyul a patája is. Egy hónapon belül pedig megszületik a remélhetõleg egészséges csikó is.

#87 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 24. - 13:17

2.án Lajosmizsén van vásár,sosem néznek ló útlevelet...... Az adhat.hu-n van 1 póni adományként felajánlva,egyesületek,lovasiskolák pályázhatnak rá.

#88 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 12:22

SOS kellene valaki, aki Ócsán megvenne az ózdi lovaknak 10 zsák lómüzlit, és le tudná rakni a Noé Állatotthonnál. Hétfõ reggel megyünk Ózdra, és már nem lesz idõnk megvenni... A pénzt természetesen megadom, ill. kéne számla is, ha valaki tud segíteni, akkor magánban keressen. Elõre is köszönöm.

#89 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 12:44

SOS kellene valaki, aki Ócsán megvenne az ózdi lovaknak 10 zsák lómüzlit, és le tudná rakni a Noé Állatotthonnál. Hétfõ reggel megyünk Ózdra, és már nem lesz idõnk megvenni... A pénzt természetesen megadom, ill. kéne számla is, ha valaki tud segíteni, akkor magánban keressen. Elõre is köszönöm.


Miért vannak hevederezve? Nem tudnak megállni a lábukon?

#90 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 12:55

Egyrészt piszkosul le vannak gyengülve, plusz átment rajtuk egy herpeszfertõzés. :(

#91 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 19:01

Én minden kedden megyek Ócsára, bár látom, hogy hétfõn kéne.... de ha esetleg mégis csak kedden mennétek akkor el tudom hozni.

#92 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 19:07

Nagyon kedves vagy, de mindenképpen hétfõn kell mennünk, Meggyes akkor ér rá, meg én is csak így tudom kisakkozni az állatok itthagyását. Reggel 7-kor Ócsán kezdünk, aztán megyünk tovább müzlistül. Azért köszönöm. :)

#93 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 20:53

Tovabbi kepek

#94 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 22:27

Lovak herpeszvirusa

#95 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 16. - 15:03

Sziasztok!Kérdésem: mi lesz az ózdi lovakkal? Elveszik a gazdától õket, vagy miután az emberek felhízlalták és rendbehozták õket újra a gazdára bízzák õket, hogy elõrõl kezdhesse az ÁLLATKÍNZÁST! Mert ez az!!!

#96 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 16. - 16:15

Egyelõre itt tart a dolog.

a feljelentes elment, a rendorseg allatkinzas miatt jar el. Napi kapcsolatban vagyunk az erintettekkel, reszemrol tenyleg remelem a legjobbakat.

(Ha valaki nem gyõzne bogarászni. :kv: )

Edited by Rosinante, 2008 március 16. - 18:04.


#97 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 7. - 9:54

Sziasztok Érdekelne mi van most az ózdi lovakkal?

#98 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 7. - 19:32

1o éves, cc 12o cm marmagas pej póni kanca keresi szeretõ gazdiját. A lovacska pataírha gyulladásos, egyik eleje patacsont sülyedéses. A Fõvárosi állatkert tulajdonában van, s az állatkert kívánja kihelyezni. Gyermekek lovagoltatására használták, de a sok finom falattól beteg lett, most gyógykovácsra, nyugalomra szorúl. Az állatkert mivel állami tulajdon nem adhatja ajándékba, de hivatalosan kihelyezheti, s nem kivánja visszavenni. Akinek volt már ilyen lova tudja, hogy részben gyógyítható a betegség, de soha nem lesz már "ugróló". Akinek egyke lova mellé kell egy társ, vagy sérült gyerekek mellé terápiás ló, az nem fog csalódni a pici lóban. Csak és kizárólag komoly érdeklõdõ keressen, mert gondozóinak fontos a kis állat jóléte. Kapcsolatot emailben adok !

#99 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 8. - 14:55

SOS. Segitsetek!
A furiosos topikban irtak Orosháza Nórikáról, kupeceknél van vágóba szánják. Ez a kanca valamikor az enyém volt! Az Õ és Fárao párositásából született North, herélt, jelenleg nemzetközi pályákon szerepel díjugrató versenyeken, meg lehet nézni a http://furiosobaratok.atw.hu honlapon is. Robina irta .

#100 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 8. - 18:31

Csinos, a kis póni kanca gazdira talált. Köszönöm a segítséget az Állatkert nevében!

#101 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 8. - 22:19

Sziasztok
Érdekelne mi van most az ózdi lovakkal?

Ma beszéltem Meggyessel, õ tartotta az illetékesekkel a kapcsolatot. A hatóságok megkezdték az egymásramutogatást és hárítást, holnap próbálok keresni valakit, aki 3 D-ben nekiáll asztalt borogatni, Pestrõl/Balástyáról ez kicsit körülményes.

Furi-ügyben:

Andi, remélem meggyógyul a kancád!

Nekem is van hírem, nem sokkal jobb az elõzõeknél. Elõkerült kupectõl egy furi kanca, Orosháza Nórika nevû, sötétpej, 17 éves. Ha ez az a Nórika, amirõl nemrég beszélgettünk, akkor ez egy nagyon jó ló. Lábon is van, gyerekek ültek rajta, ment. A rossz hír, hogy egy hete van: Már holnap ment volna kamionra, de kikönyörögtünk ennyi haladékot neki. :( Nálam van már 3 ilyen kanca, (egyik 22 éves, szegényem) több helyem nincs. Nem kell valakinek? Nem tudtok valakit esetleg, akinek kellene? Alig van kancánk a furiba, nem kéne elengedni ezt is kolbásznak. Légyszi, segítsetek!! Próbáljuk elmenteni valahova!! 250-et kérnek érte, (a vágóára se lenne sokkal kevesebb, mert nincs rossz kondiban) de sztem lealkudható, és amennyire ismerem a helyet, ahol most van, meg lehet velük egyezni.
Este rakok fel róla képet.

Kérlek, segítsetek!

Ha van ötlet: rivanics@yahoo.com vagy 30/9374-258



Orosháza Nórika, az enyém volt, Õ North-nak az anyja, amelyik most nemzetközi pályán megy, a 250 sok, ennyit senki se fog adni. Nekem sincs pénzem, a reális ára , amennyit vágóban is adnak érte 100-150 között van. Hol van a kanca, meg kellene menteni.!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dobjuk össze a pénzt!!!!!!!!!!!! Ezt a lovat nem szabad hagyni levágni.



Már nagyon sokszor hallottam olyat, hogy az eladó azzal fenyegetõzik, hogy ha nem kel el a ló, hát vágóba adja, hátha meglágyítja a lányszíveket így. Szemét dolognak tartom! :gm:
A reális vágóár kb. tényleg a Backnight által megadott szinten mozog. Lehet valamit tudni a kanca múltjáról ?



Én Hódmezõvásárhelyrõl vettem az Aranyági ménesbõl a kancát, több másik lóval együtt. A többi lovat eladtam Németországba, Nórikába beleszeretett a lányom és megtartottuk. Mivel a többi lovunk is orosházi ló volt , szerettük az innen származó lovakat.Ma is azt gondolom igen jó lovak, ill. tenyészanyag szóródott onnan széjjel. Díjugratásban versenyeztünk a kancával és persze fedeztettem. A lányomnak a tanulás mellett sok volt a 3 ló versenyezni, hiába segitettem a lovak felkészitésében, a gyerekek meg nem tudtak pályát menni vele. Így néhány év mulva egy pesti ismerõsöm díjlovat keresett egy vendégének és Nórika megtetszett nekik , kéték és én eladtam 1998.-ban ha jól emlékszem. A visszajelzések szerint díjlovaglásban eredményesen versenyeztek vele és szerették a kancát, néhányszor meg is látogattam, nagyon jó helyen volt , hatalmas karámban egész nap. Aztán nem hallottam róla évekig. És most Robina ezzel a szomorú hirrel áll elõ. Kérek mindenkit aki tud segitsen, vásároljuk vissza a lovat akár közösen is. Én szólok pár embernek , hátha sikerül megmenteni.



Sajnos itt nem vicc a vágó, mert gyorsan pörögnek a lovak, és kevés a hely, ami nem talál gazdára, azt nem tartják sokáig. Sokat nem tudok a hátterérõl, hogy miért ennyi, stb, nem is tisztem benne vájkálni, ennyit tudok, amit leírtam. Nem mindenki tart szerelembõl lovat, van aki pénzt is szeretne belõle csinálni, és nem foglalkozik azzal, ami nem perspektivikus. Nem mindenki gondolkozik egyformán, vagy úgy mint mi. Azért szólt, hátha van furitenyésztõ, akit érdekel, de az is igaz, hogy egy ilyen ló tényleg nem könnyen eladható. Amit lehetett, megtett: felült rá egy kislány, jól ment, de se túrába, se iskolába nem jó, mert nem terhelhetõ egész nap, ugyhogy szólt. De nem várhatjuk el, hogy az is tenyésszen, aki nem akar, vagy a mai takarmányárak mellett tartson egy lovat, ami az õ szempontjából semmire se jó. (Azt pedig, hogy egy lóhúsos meg kinek mit fizet, nem biztos hogy tudjuk-én sose kérdeztem.) :( :( Szval ettõl még okvetlen nem rossz ember, csak nehéz megérteni ezt a felét az életnek...


Nem tudtok kijárni egy "korrekt" árat? Ez a 250 ölég meredek.

#102 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 8. - 22:38

A kupec neve Stankovics Márk és tel száma 06 30 2263390, Rékának ( õk már több üzletet kötöttek, Réka is furiosot tenyészt , már több lovat kimentett tõle , ezért szólt most is neki a kupec ) azt mondta 200000 ft-ot vágóban adnak érte. Ezt én sem hiszem, de eddig én nem beszéltem vele. Rékától este tudtam meg a tel számot. Azt mondta, hogy a kanca eleje már megviselt, tehát lovasiskolába már nem jó, de családban, gyereknek még lovagolható, és gondolom tenyészthetõ. Egyikünk se látta most a lovat. Én már 10 éve eladtam, de ha semmi haszna sem lenne akkor is megérdemelné North anyja hogy megmentsük az életét. És szerintem adna még egy jó ménnel vagy ismét Fáraoval fedeztetve egy-két jó csikót.

#103 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 8. - 22:42

Én most biztos nem fogok tudni ezzel foglalkozni, de remélem, hogy egy furis összefogással sikerül elhoznotok.

#104 Tánczos Anikó

Tánczos Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 846 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 9. - 9:56

Kedves Fórumosok!
Sajnos nekem is van egy szomorú történetem. Tavaly tavasszal eladtunk egy fiatal, szép, ígéretes kancát. Azt hittük jó helyre, jó kezekbe kerül, de a dolgok nem igazán így alakultak...
Minden eladott lovunkra az adásvételi szerzõdés szerint elõvásárlási jogunk van, hogy ha eladásra kerülne értesüljünk róla, nyomonkövethessük a sorsát, ill. ha rossz kezekbe kerülne tehessünk ellene.
Már õsszel megkerestek minket, hogy a lovat eladnák, nekünk azon az áron adnák vissza, ahogy eladtuk (500.000 Ft). Akkor egy napon belül összekaptuk rá a pénzt mentünk volna érte, de végül azt mondták a ló nem eladó. (???!!!)

Másfél hete újra felkersetek, hogy a ló sûrgõsen eladó élünk-e elõvásárlási jogunkkal, egy állítólagos olasz vevõ lenne rá hatszázezerért, nekünk ötszázért visszaadnák. Én kértem egy kis haladékot, kb. 1 hetet kaptam, megígértem segítek vevõt találni. De a mai piaci árak mellett, egy azóta képzésben nem részesült lóra ilyen áron Ti is tudjátok nem lehet vevõt találni, fõleg ennyi idõ alatt. Az állítólagos olasz vevõvel szembesíteni, vagy a konkrét vételi ajánlatot megmutatni nem voltak hajlandóak (ez a vevõ létzezését számomra megkérdõjelezi, lehet a múltkoriak után biztosak voltak benne, ha így felkeresnek mi azonnal fizetünk megyünk a lóért..., de nem tudhatom...). Mivel most a mi helyzetünk is olyan, hogy a föld alól sem tudnék ennyit elõkaparni, kénytelen voltam lemondani az elõvásárlási jogról.
Ezután azt mondták mivel egyszerûbb és gyorsabb a lovat nem az olasznak, hanem inkább kupeckézre adják, aki vagy két fogatolható lovat, vagy egyet+200 ezer Ft-ot fizet érte. Nekik fontosabb hogy legyen két "akármilyen" lovuk, amivel jópénzért fuvarozzák a jónépet a ranch-ukon.

Ezért kérlek Titeket, ha a jövõben bárhol kupecnél, vagy bárkinél felbukkanni láttok egy világospej, 2003-as születésû, jegytelen furioso kancát szóljatok!
Mindenképp szeretném sorsát nyomon követni, ha lehet segíteni neki! Mi nagyon szerettük, csupán azért adtuk el, mert Furfangnak, fiatal fedménünknek féltestvére így nem tudnánk vele fedeztetni és a határt a lólétszámban meg kell húzni valahol
Rá is igaz nem kéne veszni hagyni, gyönyörû mozgású, küllemû, nagyon jó és tiszta származással:
Apja: Furioso XIV tm. Párás II
Anyai nagyapja: Furioso XIII

Törzskönyvi neve: Furioso XIV-115 Szende, lóútlevele van.

Sütése: nyeregtájon j . o.: 03 ; b. o. F alatta 115

A ló jelenleg Kõtelken van Szolnok mellett, ezért gondolom elsõsorban a Szolnok környéki kupeceket kell figyelni, ezért aki ott lakik, annak külön segítségét kérném! Akár telefonszámok felkutatásával, körbejárással stb.!!!
Elõre is köszönöm segítségeteket! Tel számom: 06 20 331 62 15, e-mail: tanczosaniko@gmail.com
Képek Róla:

Posted Image

Szende 2

Szende 3

Edited by Tánczos Anikó, 2008 április 9. - 10:01.


#105 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 9. - 17:41

Ma beszéltem Meggyessel, õ tartotta az illetékesekkel a kapcsolatot. A hatóságok megkezdték az egymásramutogatást és hárítást, holnap próbálok keresni valakit, aki 3 D-ben nekiáll asztalt borogatni, Pestrõl/Balástyáról ez kicsit körülményes.


Köszi, szívesen venném majd a többi infót is ha tudsz valamit. :-)

#106 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 9. - 21:37

A kupec neve Stankovics Márk és tel száma 06 30 2263390, Rékának ( õk már több üzletet kötöttek, Réka is furiosot tenyészt , már több lovat kimentett tõle , ezért szólt most is neki a kupec ) azt mondta 200000 ft-ot vágóban adnak érte. Ezt én sem hiszem, de eddig én nem beszéltem vele. Rékától este tudtam meg a tel számot. Azt mondta, hogy a kanca eleje már megviselt, tehát lovasiskolába már nem jó, de családban, gyereknek még lovagolható, és gondolom tenyészthetõ. Egyikünk se látta most a lovat. Én már 10 éve eladtam, de ha semmi haszna sem lenne akkor is megérdemelné North anyja hogy megmentsük az életét. És szerintem adna még egy jó ménnel vagy ismét Fáraoval fedeztetve egy-két jó csikót.


Márk nem elvetemült ember, lehet vele beszélni, holnap felhívom, jóban vagyunk. De õ tényleg lovakbókl él, sokáig nem tud várni. Megoldódik valahogy, ne aggódjatok! ;)

#107 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 6:05

A folytatás a Maderon topikban, próbálunk segíteni!

#108 Tánczos Anikó

Tánczos Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 846 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 21. - 9:47

Kedves Fórumosok!
Sajnos nekem is van egy szomorú történetem. Tavaly tavasszal eladtunk egy fiatal, szép, ígéretes kancát. Azt hittük jó helyre, jó kezekbe kerül, de a dolgok nem igazán így alakultak...
Minden eladott lovunkra az adásvételi szerzõdés szerint elõvásárlási jogunk van, hogy ha eladásra kerülne értesüljünk róla, nyomonkövethessük a sorsát, ill. ha rossz kezekbe kerülne tehessünk ellene.
Már õsszel megkerestek minket, hogy a lovat eladnák, nekünk azon az áron adnák vissza, ahogy eladtuk (500.000 Ft). Akkor egy napon belül összekaptuk rá a pénzt mentünk volna érte, de végül azt mondták a ló nem eladó. (???!!!)

Másfél hete újra felkersetek, hogy a ló sûrgõsen eladó élünk-e elõvásárlási jogunkkal, egy állítólagos olasz vevõ lenne rá hatszázezerért, nekünk ötszázért visszaadnák. Én kértem egy kis haladékot, kb. 1 hetet kaptam, megígértem segítek vevõt találni. De a mai piaci árak mellett, egy azóta képzésben nem részesült lóra ilyen áron Ti is tudjátok nem lehet vevõt találni, fõleg ennyi idõ alatt. Az állítólagos olasz vevõvel szembesíteni, vagy a konkrét vételi ajánlatot megmutatni nem voltak hajlandóak (ez a vevõ létzezését számomra megkérdõjelezi, lehet a múltkoriak után biztosak voltak benne, ha így felkeresnek mi azonnal fizetünk megyünk a lóért..., de nem tudhatom...). Mivel most a mi helyzetünk is olyan, hogy a föld alól sem tudnék ennyit elõkaparni, kénytelen voltam lemondani az elõvásárlási jogról.
Ezután azt mondták mivel egyszerûbb és gyorsabb a lovat nem az olasznak, hanem inkább kupeckézre adják, aki vagy két fogatolható lovat, vagy egyet+200 ezer Ft-ot fizet érte. Nekik fontosabb hogy legyen két "akármilyen" lovuk, amivel jópénzért fuvarozzák a jónépet a ranch-ukon.

Ezért kérlek Titeket, ha a jövõben bárhol kupecnél, vagy bárkinél felbukkanni láttok egy világospej, 2003-as születésû, jegytelen furioso kancát szóljatok!
Mindenképp szeretném sorsát nyomon követni, ha lehet segíteni neki! Mi nagyon szerettük, csupán azért adtuk el, mert Furfangnak, fiatal fedménünknek féltestvére így nem tudnánk vele fedeztetni és a határt a lólétszámban meg kell húzni valahol
Rá is igaz nem kéne veszni hagyni, gyönyörû mozgású, küllemû, nagyon jó és tiszta származással:
Apja: Furioso XIV tm. Párás II
Anyai nagyapja: Furioso XIII

Törzskönyvi neve: Furioso XIV-115 Szende, lóútlevele van.

Sütése: nyeregtájon j . o.: 03 ; b. o. F alatta 115

A ló jelenleg Kõtelken van Szolnok mellett, ezért gondolom elsõsorban a Szolnok környéki kupeceket kell figyelni, ezért aki ott lakik, annak külön segítségét kérném! Akár telefonszámok felkutatásával, körbejárással stb.!!!
Elõre is köszönöm segítségeteket! Tel számom: 06 20 331 62 15, e-mail: tanczosaniko@gmail.com
Képek Róla:

Posted Image

Szende 2

Szende 3

Megven a kupec telefonszáma, akivel elboltolták Szendét!
Mivel a lovat onnan Kõtelekrõl a volt gazdától árulja én nem mehetek oda, akkor biztosan megint irreálisan magas árat akarnának kizsarolni belõlünk. A lovat most 400000 Ft-ért árulja, de ez alkudható! ha valakit érdekelne ilyen paci kérem hívjon: 06 20 3316215!
Üdv: Anikó

#109 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 9. - 21:12

Egy ismerõsömtõl tudomásomra jutott, hogy egy valaha szebb napokat látott lovastanyán éheznek az állatok, beleértve a lovakat is. Eddig volt némi széna, mostanra már az is elfogyott. Egyéb semmi sincs részükre! Ez az ismerõsöm nem fórumtag, és nem szereti a nyilvánosságot, végsõ megoldásnak halogatta a neten való segítségkérést. Kérek mindenkit, aki takarmánnyal, vagy bárhogy segíteni tud Püspökhatvan közelében, az írjon a következõ e-mail címre: zsolt69@vnet.hu!

#110 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 12:08

Egy ismerõsömtõl tudomásomra jutott, hogy egy valaha szebb napokat látott lovastanyán éheznek az állatok, beleértve a lovakat is. Eddig volt némi széna, mostanra már az is elfogyott. Egyéb semmi sincs részükre! Ez az ismerõsöm nem fórumtag, és nem szereti a nyilvánosságot, végsõ megoldásnak halogatta a neten való segítségkérést.
Kérek mindenkit, aki takarmánnyal, vagy bárhogy segíteni tud Püspökhatvan közelében, az írjon a következõ e-mail címre: zsolt69@vnet.hu!

kaszálni kéne... én is azt teszem 9 lóra...fü van dögivel, hál"istennek.

#111 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 13:02

Nagyon leromlott lovaknál a fû nem biztos,hogy elég.

#112 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 18:05

A javát idézem annak, amit e-mailben kaptam a fenti helyrõl, a részletekkel kapcsolatban.
Összesen 11 lóféle van, ebbõl 1 szamárkanca, két póni (kanca és csõdör), a kis kanca egyébként nem lát.
Gond leginkább a 4 lovagolt lóval van, a többi (mivel nem igazán mozognak) nem vészes. Náluk inkább az a probléma, hogy a mozgásterük nagyon le van szûkítve.
Vannak még tehenek (kb. 20-30), cigája juhok és disznók.
Legalább a lovak számára kellene abraknak való, széna és alomnak való (szalma, faforgács) és kovács a patákat rendbe tenni.
Azért valamennyit kapnak enni az állatok, csak jóval kevesebbet, mint amennyit kellene.
Egy másik gond még, hogy az a traktor, amelyikel a trágyát szokták pakolni, 3 hónapja rossz és emiatt egyre több a trágya, ill. a tehenek alól nem tudják kitolni.

Az ismerõsöm kaszált a lovaknak, de ez hosszú távon nem megoldás, fõleg rá nézve nem, mert egyedül, munka mellett elég megerõltetõ lehet.
Megjegyzés: szerintem sajnálatos, hogy ebben az országban több olyan hely is van, ahová az állatok érdekében külsõ segítséget kell kérni, mert a tulajdonost magát nem érdekli az állatai jóléte. Az igazán szomorú viszont az lesz, ha külsõ segítség se jön többet, mert már senkit sem érdekel. (Ez az ismerõsöm nem érintett a tanya fenntartásában és mûködésében, önként viseli a terhet, míg bírja, minden elismerésem neki.)

Edited by Repülõrajt, 2008 június 12. - 18:06.


#113 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 18:33

Elõször is minden elismerés az ismerõsödnek, másodszor jó pár dolgot nem értek... Mi van a tulajdonossal, miért nem õ próbálja megoldani a helyzetet? A leírás alapján van 4 ló, amit lovagolnak és le vannak pukkanva (miért lovagolják õket? Bevételért? Akkor abból lehetne pl körmöltetni... Ha meg "csak úgy", akkor miért nem hagyják õket békén?) Miért van bezárva(?) a többi? Ha a tulaj számára már ennyire kezelhetetlen a helyzet, miért nem ad el az állatokból, hogy egyrészt pénzhez jusson, másrészt csökkenjen az ellátandó állomány? Tényleg le a kalappal az ismerõsöd elõtt, de ez a sztori így nem kerek, hosszú távon nem megoldás sem az, hogy az ismerõsöd kaszál nekik, sem az, hogy összedobják a takarmányt, egyebet. Így vagy úgy, de a tulajdonosnak kéne változtatnia... Mit lehet tudni a gazdáról? Fényképek vannak az állatokról?

#114 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 12. - 20:09

Szrt ha ilyen gáz a helyzet, akkor nem kaszálgatni, meg kéregetni kell, hanem szépen bemenni a jegyzõhöz és feljelenteni az "embert" ...mert minnek annak jószág ha nem becsüli meg. A gazda addig semmit nem fog tenni, míg Mások mennek etetni a jószágokat!

#115 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 13. - 16:04

Szrt ha ilyen gáz a helyzet, akkor nem kaszálgatni, meg kéregetni kell, hanem szépen bemenni a jegyzõhöz és feljelenteni az "embert" ...mert minnek annak jószág ha nem becsüli meg.
A gazda addig semmit nem fog tenni, míg Mások mennek etetni a jószágokat!

nagyon igazatok van, én sem kaszálnék a lepukkadt befogadott vén gebémnek, ha jól tudnék kéregetni...
(a fü egyébként szépen rendbehozta, csak jó sokat kell kaszálni.)
tényleg egyszerübb hagyni, hogy más gondja legyen az ellátás. ha a gazdinak már nem kell, adja el õket. vagy megvárja, mig az ismerõsöd felhizlalja, mert akkor már többet kap értük???az ismi meg gürizik velük? magyar megoldás...

#116 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 13. - 21:57

S már itt a fórumosok között is volt olyan, akit így ki akartak használni!

Edited by Csikasz, 2008 június 13. - 21:58.


#117 feriapu

feriapu

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 18. - 19:24

A javát idézem annak, amit e-mailben kaptam a fenti helyrõl, a részletekkel kapcsolatban.
Összesen 11 lóféle van, ebbõl 1 szamárkanca, két póni (kanca és csõdör), a kis kanca egyébként nem lát.
Gond leginkább a 4 lovagolt lóval van, a többi (mivel nem igazán mozognak) nem vészes. Náluk inkább az a probléma, hogy a mozgásterük nagyon le van szûkítve.
Vannak még tehenek (kb. 20-30), cigája juhok és disznók.
Legalább a lovak számára kellene abraknak való, széna és alomnak való (szalma, faforgács) és kovács a patákat rendbe tenni.
Azért valamennyit kapnak enni az állatok, csak jóval kevesebbet, mint amennyit kellene.
Egy másik gond még, hogy az a traktor, amelyikel a trágyát szokták pakolni, 3 hónapja rossz és emiatt egyre több a trágya, ill. a tehenek alól nem tudják kitolni.

Az ismerõsöm kaszált a lovaknak, de ez hosszú távon nem megoldás, fõleg rá nézve nem, mert egyedül, munka mellett elég megerõltetõ lehet.
Megjegyzés: szerintem sajnálatos, hogy ebben az országban több olyan hely is van, ahová az állatok érdekében külsõ segítséget kell kérni, mert a tulajdonost magát nem érdekli az állatai jóléte. Az igazán szomorú viszont az lesz, ha külsõ segítség se jön többet, mert már senkit sem érdekel. (Ez az ismerõsöm nem érintett a tanya fenntartásában és mûködésében, önként viseli a terhet, míg bírja, minden elismerésem neki.)



Miért nem ad el,vagy ajándékoz el belõlük ha nem bírja õket etetni.Sokan vagyunk akik arra várunk,hogy valaki örökbeadja a lovát a vágohíd vagy az éhenhalás elöl.Én azt gondolom ,hogy ilyen ember ne tartson semilyen állatot.

Edited by feriapu, 2008 június 18. - 19:26.


#118 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 19. - 6:28

Miért nem ad el,vagy ajándékoz el belõlük ha nem bírja õket etetni.Sokan vagyunk akik arra várunk,hogy valaki örökbeadja a lovát a vágohíd vagy az éhenhalás elöl.Én azt gondolom ,hogy ilyen ember ne tartson semilyen állatot.


Valószínûleg adna el lovat, ha lenne rá vevõ, de nem éppen vágóáron, mivel a többségük drága ló.

Egyébként az ismerõs kérésére szerettem volna törölni a kérést, de nem tudom szerkeszteni a hozzászólást. Tehát itt közlöm, hogy tekintsétek semmisnek! Köszönöm az ötleteket, továbbítottam (a jegyzõ megkeresését fontolóra vette, csak hát vannak "ki kit ismer" problémák).
Folytatódik az önkéntes, egyszemélyes kaszálás és lópucolás, boxtakarítás társadalmi munkában.

#119 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 17. - 17:11

Lófax. Egy három éves kislánynak akkora agytumora van, hogy a fal adja a másikat. Igaz, hogy nem ló, de remélem nem lesz innen kivágva, mint off. Az a sz@r az egészben, hogy most ugrott öt rekesz söröm ára, amit alkalmasint elkortyolhatnék, de ha meggyógyult a kislány, mert tuti összejön a mûtétre való, akkor jelzem a szüleinek, hogy visszaadhatnák. Nem leszek bunkó, mert kamatot nem számítok fel. Ha van két perced, klikk ide, nézz meg néhány gyönyörû felvételt egy agydaganatról.

Pannika

#120 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 2. - 22:26

Na, a segítségkérés lefújva. Meghalt a kislány. R.I.P.